Νέα

Θρύλε Θεέ Ολυμπιακέ

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα -
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 196K
  • Εμφανίσεις 5M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 33 άτομα (8 μέλη και 25 επισκέπτες)

dimigoall

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
24 Ιουν 2022
Μηνύματα
4.159
Κριτικές
60
Like
25.634
Πόντοι
22.886
ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑΑΧΧΑΑΧΑΧΑΧΑΑΑΑΑΑΑΑΑ


GO1jtReWQAMAJvo.jpg
ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧ !!!
:tooth::tooth::tooth::tooth:
 

teaserman

Σπουδαίος
Εγγρ.
20 Νοε 2015
Μηνύματα
4.498
Κριτικές
1
Like
7.517
Πόντοι
2.306
Λοιπόν σωστά αναλύεις την μέθοδο κομπίνας του Κοσκωτά....κυβέρνηση Νέας Δημοκρατίας πρωθυπουργός Μητσοτάκης πατήρ υπουργός οικονομικών τότε ο Παλαιοκρασσσας ...το χρέος του Ολυμπιακού ως κεφάλαιο ήταν 9δις δραχμές περίπου 30ε εκατομμύρια ευρώ το κεφαλαιο ...με τις προσαυξήσεις ( τα επιτόκια τότε ήταν πάρα πολύ υψηλά ) εφτανε στα 30δις μέσα σε 7-8 χρόνια σημερινά 90 μυρτιά.... τότε ΔΕΝ ΠΡΟΒΛΕΠΟΝΤΑΝ ΟΥΤΕ ΑΡΘΡΟ 44 ΟΥΤΕ ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ ...Με ρύθμιση της τότε κυβέρνησης συμφωνήθηκε ο Ολυμπιακός να πληρώσει το κεφάλαιο το οποίο ο Κόκκαλης το πλήρωσε σχεδόν μετρητά και χαρίστηκαν οι προσαυξήσεις κάτι ανάλογο έγινε πολύ πιο πρόσφατα με τα χρέη του ΠΑΟΚ όπου κουρεύτηκαν προσαυξήσεις και ο Σαββίδης πλήρωσε το κεφάλαιο...τα χρέη της ΑΕΚ αναδιαρθρωθηκαν 2 φορές επί εποχής των Παππά εφοπλιστη και Κανελλοπούλου του Τιτάνα τσιμέντα και Ντέμη....όταν η θητεία Ντέμη απέτυχε παταγωδώς και αγωνιστικά αλλά και κυρίως οικονομικά τα χρέη της ΑΕΚ η οποία σταμάτησε να πληρώνει τις κουτσορεμες και αναδιαρθρωμενες της οφειλές έφτασαν στον Θεό ενώ υπήρχαν άμεσα απαιτητες οφειλές από ποδοσφαιριστές ανάμεσα τους και στον Τσιάρτα ( για αυτό και μπινελικωνε την ΑΕΚ) και τότε οι κανονισμοί μιλούσαν για άμεσο υποβιβασμό με τα χρέη όμως να μένουν...ο ψιψινελ που βρήκε την πόρτα ανοιχτή και το μαγαζί έρημο δήλωνε μέσω διαρροών (ως συνήθως) ότι δεν αναλαμβάνω να πληρώσω τα χρέη την θέλω καθαρή αυτός που την ξεπούλησε μαζί με τον Καρρά ( άλλος Καρράς ναυπηγεία Ναυσι) στον τροχανα και στα αεροπλανακια της σοε....και την έβαλε στον πτωχευτικό αφού το δημόσιο όπου ήταν ο μεγαλύτερος χρεωστής το δέχτηκε ...αποτέλεσμα όλοι οι υπόλοιποι πιστωτές ( ποδοσφαιριστές προπονητές αθλητικό υλικό κλπ) έχασαν τα λεφτά τους και το δημόσιο φυσικά και το ΙΚΑ και η ΑΕΚ υποβιβάστηκε στην γ εθνική και η ΠΑΕ μπήκε σε εκκαθάριση και διαλύθηκε... ...ΟΜΩΣ ΩΣ ΕΤΑΙΡΙΑ Με ΝΕΟ ΑΦΜ καθώς όφειλε όταν ξανανέβηκε Β Εθνική, ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΜΗΝ ΠΑΡΑΠΈΜΠΕΙ ΣΤΗΝ ΠΡΟΤΕΡΗ ΟΝΟΝΑΣΙΑ ΤΗΣ ΕΤΑΙΡΙΑΣ ΑΜΟΙΓΩΣ ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΕΛΑΦΡΑ ΠΑΡΑΠΟΙΗΝΕΝΟΣ-ΒΛΕΠΕ ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ -ΝΕΟΣ ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ -ΑΠΟΛΛΩΝ ΑΘΗΝΩΝ -ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ...ΔΕΝ ΤΟ ΕΚΑΝΕ ΠΑΡΑΝΟΜΩΣ ΕΚΤΟςΣ ΑΝ ΤΟ ΚΡΥΒΕΙ.....ΕΤΣΙ ΗΤΑΝ Ο ΨΙΨΙΝΕΛ ΠΑΝΤΑ ....ΔΕΝ ΠΛΗΡΩΝΕΙ ΦΡΑΓΚΟ ΑΠΟ ΤΗΝ ΤΣΕΠΗ ΤΟΥ ....ΚΟΚΚΑΛΗΣ -ΣΑΒΒΙΔΗΣ ΠΛΗΡΩΣΑΝ ΘΕΛΕΤΕ ΛΙΓΟΤΕΡΑ ΑΠΟ ΟΣΑ ΘΑ ΘΕΛΑΤΕ ; ΝΑΙ ΑΛΛΑ ΠΛΗΡΩΣΑΝ ....ΨΙΨΙΝΕΛ ΟΥΤΕ ΓΡΟΣΙ....ΟΥΤΕ ΓΗΠΕΔΟ ΟΥΤΕ ΚΑΠΟΙΑ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΤΟΝ ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΗ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟ ΜΟΥΣΕΙΟ ΜΙΚΡΑΣΙΑΤΙΚΗΣ ΙΣΤΟΡΙΑΣ ΠΕΡΝΕΙ ΕΠΙΔΟΤΗΣΗ ΑΠΟ ΤΟ ΥΠ.ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΥ ΚΑΙ ΒΑΖΕΙ ΚΑΙ ΕΙΣΙΤΉΡΙΟ 15 ΕΥΡΩ ΟΤΑΝ Η ΑΚΡΟΠΟΛΗ ΕΧΕΙ 20.....Η ΕΠΙΤΟΜΗ ΤΟΥ ΤΣΑΜΠΑΤΖΗ....ΝΑ ΘΥΜΙΣΩ ΟΤΑΝ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΥ ΠΗΡΕ ΤΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΤΟΥ ΚΟΜΙΝΗ ΚΑΙ ΒΓΗΚΕ ΤΣΟΥΛΟΥ ,ΠΑΝΤΕΛΌΝΙΑΣΕ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΤΩΝ ΟΜΙΛΩΝ ΚΑΙ ΕΚΑΝΕ ΣΧΕΔΟΝ ΜΗΔΕΝ ΝΕΤΑΓΓΡΑΦΕΣ ΜΕΤΑ ΠΕΤΑΞΕ ΤΟ ΤΥΡΙ ΦΤΙΑΧΝΩ ΓΗΠΕΔΟ.....ΒΑΣΙΚΑ ΤΟΤΕ ΚΑΝΕΙ ΚΟΛΕΓΙΑ ΜΕ ΤΟΝ ΘΩΜΑ ..ΤΟΝ ΘΩΜΑ ΠΟΥ Η ΚΟΥΛΑ ΘΕΩΡΕΙ ΥΠΑΊΤΙΟ ΓΙΑ ΔΥΟ ΧΑΜΕΝΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΑ ....ΔΗΛΑΔΗ ΜΙΑ ΟΛΗ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΓΙΑ ΨΥΧΙΑΤΡΕΙΟ..... ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΠΑΝΤΑ ΥΠΟΣΤΗΡΙΖΩ ΟΤΙ ΣΚΟΥΖΟΥΝ ΓΙΑ ΝΑ ΓΙΝΟΥΝ ΧΑΛΙΦΗΔΕΣ ΣΤΗΝ ΘΕΣΗ ΤΟΥ ΧΑΛΙΦΗ ΤΙΠΟΤΕ ΑΛΛΟ.... ΥΠΟΚΡΙΤΕΣ
Τυπε εχεις μπερδευτει.
Εγω δεν ειπα οτι η ΑΕΚ δεν χρωσταγε (λιγοτερα μεν αλλα χρωσταγε) ουτε οτι δεν εκανε χρηση ευεργετικων ρυθμισεων.
εκει που ειχε φτασει η κατασταση ηταν η μονη λυση.
Λεω οτι αυτη η κινηση ειχε συνεπειες.
Αν μου πεις ποιες συνεπειες ειχε ο Ο λυμπιακος απο την επι σειρα ετων παραβατικη του συμπεριφορα, θα μ’ ενδιεφερε…
για τα υπολοιπα σου απαντησα
 

teaserman

Σπουδαίος
Εγγρ.
20 Νοε 2015
Μηνύματα
4.498
Κριτικές
1
Like
7.517
Πόντοι
2.306
γαμησε μας ρε σβερκο που μας απειλεις οτι θα τα πουμε και του χρουνου....ΚΟΚΚΙΝΟΣ παλι ο σβερκος απο την καρπαζια θα γινει και ας κανει οτι θελει το γατακι....ΘΑ ΣΑΣ ΓΑΜΑΜΕ ΤΑ ΟΝΕΙΡΑ ΚΑΘΕ ΧΡΟΝΟ!!!
Χαλαρωσε τυπε , πιες ενα μιλκο, δεν γαμαμε πρωταθλητές Ευρωπης σημερα…
απο του χρονου παλι.
 

cuturu

Μέλος
Εγγρ.
24 Ιουλ 2006
Μηνύματα
1.056
Like
702
Πόντοι
96
Τυπε εχεις μπερδευτει.
Εγω δεν ειπα οτι η ΑΕΚ δεν χρωσταγε (λιγοτερα μεν αλλα χρωσταγε) ουτε οτι δεν εκανε χρηση ευεργετικων ρυθμισεων.
εκει που ειχε φτασει η κατασταση ηταν η μονη λυση.
Λεω οτι αυτη η κινηση ειχε συνεπειες.
Αν μου πεις ποιες συνεπειες ειχε ο Ο λυμπιακος απο την επι σειρα ετων παραβατικη του συμπεριφορα, θα μ’ ενδιεφερε…
για τα υπολοιπα σου απαντησα
Αφού ξεβαρεθηκες και είπες να ξανασχοληθεις παραβλέποντας ξανά ανακρίβειες γιατί τα 95 εκατομμύρια της ΑΕΚ έγιναν 27 και μετά ξανά 80 δεν είναι λιγότερα ...απλή αριθμητική....ύστερα την στιγμή που βαριόμουν σου ;απαντηςα ότι δεν προβλέπονταν ποινές την εποχή του Κοσκωτά σε πειθαρχικό επίπεδο....υπήρχε ο γενικός κανονας-νομος των εταιριών που πτώχευαν.....και ήρθε η ρύθμιση παλαιοκρασσα που διέγραψε τα πρόστιμα και μόνο αυτά ....ο Κόκκαλης πλήρωσε 9 δις από τα 30 με τις προσαυξήσεις( τα επιτόκια επαναλαμβάνω τότε άγγιζαν το 20%)πολύ πιο σύντομα από την καταληκτική ημερομηνία της ρύθμισης.....όλα τα περουσιακα στοιχεία και μιλώ για ποδοσφαιριστές αδόκιμος ο όρος κατασχέθηκαν πουλήθηκαν όσο όσο για να πάρει λεφτά η τράπεζα Κρήτης .....μετά θεσπίστηκαν και πειθαρχικές ποινές για τους επαγγελματικούς συλλόγους....ο νόμος του 78 αν θυμάμαι καλά για το επαγγελματικό ποδόσφαιρο (πρώτη σαιζόν 79-80) ήταν γεμάτος κενά και δεν προέβλεπε σχεδόν τίποτα για το θέμα των χρεών) κάθε εποχή έχει καλώς ή κακώς νέα νομοθεσία ενίοτε όπως στην περίπτωση του άρθρου 44 νομοθετείται και στο πόδιο,φωτογραφικά
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

Χαλαρωσε τυπε , πιες ενα μιλκο, δεν γαμαμε πρωταθλητές Ευρωπης σημερα…
απο του χρονου παλι.
Μην πέσεις από το κρεβάτι μονο
 

cuturu

Μέλος
Εγγρ.
24 Ιουλ 2006
Μηνύματα
1.056
Like
702
Πόντοι
96
μαλλον δεν βαριεμαι εγω , βαριεσαι εσυ να διαβασεις τα πολλα posts που εχω γραψει με links και αδιασειστα στοιχεια για τα χρεη σας.
Οι απαντησεις σου δεν εχουν και μεγσλη σχεση με τη πραγματικοτητα.
Οπως εγραψα πιο πριν εγω γιορτασα τη νικη του γαυρου, με φιλους μου καρδιακους που ειναι γαυροι και πεταξαν στα ουρανια.
Αν ειναι αυτοι χαρουμενοι ειμαι κι εγω.
Στα μεταξυ μας θα εχουμε να τσακωνομαστε.
Δεν δουλευω ουτε για την ΕΠΟ ουτε για τον Μελισσανιδη.
Ο προεδρος της ομαδας μου ειναι π διαχειριστης της σημερα, ΟΧΙ η ομαδα μου.
Πολλοι απο εσας κανετε αυτο ακριβως το λαθος, ταυτιζετε την ομαδα με τον προεδρο.
Αν ημουν εγω προεδρος της ΑΕΚ θα ειχα στειλει πρωτος συγχαρητηριο τηλεγραφημα στον χοντρουλη και θα του θυμιζα τις μικροπρεπεις του δηλωσεις για τα εγκαινια του γηπεδου.
Αλλα δεν ειμαι.
Πιστευεις ειλικρινα οτι θα παιρνατε το Κονφερενς, οπως το πηρατε, αν δεν παιζατε μεσα στην Αθηνα?
Ενα ευχαριστω λοιπον στη Φιλαδελφεια που σας εδωσε « τη μεγαλυτερη χαρα της ζωης σας» οπως λετε.
Έχεις ς λαλήσει.....λογικό....
 

brabus67

Σπουδαίος
Εγγρ.
9 Οκτ 2010
Μηνύματα
33.142
Like
13.210
Πόντοι
2.606
δεν με χαλασε η αντιπαθεστατη γρια αυτο που εκανε ετσι ειναι οι οπαδοι
 

troubakhs

Ανώτερος
Εγγρ.
6 Φεβ 2017
Μηνύματα
67.847
Like
28.187
Πόντοι
5.506
ΓΙΑΤΙ ΤΟΣΟΙ ΜΑΛΑΚΕς ΕΛΛΗΝΕΣ ΠΑΝΗΓΥΡΙΣΑΝΕ ΤΟ ΓΙΟΥΡΟ 2004? ΤΟ ΜΙΛΚΟ ΤΩΝ ΕΘΝΙΚΩΝ ΟΜΑΔΩΝ?
 

teaserman

Σπουδαίος
Εγγρ.
20 Νοε 2015
Μηνύματα
4.498
Κριτικές
1
Like
7.517
Πόντοι
2.306
Έχεις ς λαλήσει.....λογικό....
Ναι μωρε εχω λαλησει…
περιμενω τον κατοχο του Καραϊσκακη να μου πεις να δω που θα στειλουμε τη διατακτικη για τα χρεη ( μη διαγραμμενα ).
Γαργαρα εδω.
 

cuturu

Μέλος
Εγγρ.
24 Ιουλ 2006
Μηνύματα
1.056
Like
702
Πόντοι
96
του μοηκε η πουτσαα του κυριου Βαγγελη απο το στομα και του εχει βγει απο την κωλοτρυπιδα
Άσε ρε φίλε δεν παλεύονται μιλάμε...παντού να μας κοντυνουν αφού δεν μπορούν να μας φτάσουν και ούτε θα τα καταφέρουν ποτέ.... και οι ψυχίατροι δεν έχουν άλλα φάρμακα να τους χορηγήσουν ούτε η άχνη του τρακη δεν πιάνει.....
 

teaserman

Σπουδαίος
Εγγρ.
20 Νοε 2015
Μηνύματα
4.498
Κριτικές
1
Like
7.517
Πόντοι
2.306
του μπηκε η πουτσαα του κυριου Βαγγελη απο το στομα και του εχει βγει απο την κωλοτρυπιδα
Η κυριος Βαγγελης για να δει το πουλι του χρησιμοποιει καθρεφτη.
αλλα καλα τα λες.…κυριος Βαγγελης, εχεις κυριο…αυτο λεω τοση ωρα, ευχαριστω που το παραδεχτηκες
 

cuturu

Μέλος
Εγγρ.
24 Ιουλ 2006
Μηνύματα
1.056
Like
702
Πόντοι
96
Ναι μωρε εχω λαλησει…
περιμενω τον κατοχο του Καραϊσκακη να μου πεις να δω που θα στειλουμε τη διατακτικη για τα χρεη ( μη διαγραμμενα ).
Γαργαρα εδω.
Το δάνειο με πρώτο υπερθερματιστη την ευρομπανκ και σερβισερ την dovalue έχει καταγγελθεί και οδεύει προς ρύθμιση με τα ανάλογα κουρέματα ....όταν η Πειραιώς κούρεψε δάνεια εφοπλιστών όντας υπο κρατική επίβλεψη δεν το πήρες χαμπάρι; Η ίδια μέθοδος....αλλά θα πληρώσουν θες το20% θα πληρώσουν όχι σαν τον ΤΣΑΜΠΑΤΖΗ που τα ΠΕΡΝΕΙ από παντού και δεν κερνά ούτε καφέ στην Κοκκινιά τους φίλους του....
 

Maximilien

Ανώτερος
Εγγρ.
28 Δεκ 2018
Μηνύματα
23.521
Κριτικές
8
Like
33.002
Πόντοι
6.536

cuturu

Μέλος
Εγγρ.
24 Ιουλ 2006
Μηνύματα
1.056
Like
702
Πόντοι
96
Η κυριος Βαγγελης για να δει το πουλι του χρησιμοποιει καθρεφτη.
αλλα καλα τα λες.…κυριος Βαγγελης, εχεις κυριο…αυτο λεω τοση ωρα, ευχαριστω που το παραδεχτηκες
Πωωωω δεν πρέπει να είσαι πάνω από 30χρονων ...και αν είσαι παρ'ελπιδα υπάρχει πρόβλημα......
 

troubakhs

Ανώτερος
Εγγρ.
6 Φεβ 2017
Μηνύματα
67.847
Like
28.187
Πόντοι
5.506
Η κυριος Βαγγελης για να δει το πουλι του χρησιμοποιει καθρεφτη.
αλλα καλα τα λες.…κυριος Βαγγελης, εχεις κυριο…αυτο λεω τοση ωρα, ευχαριστω που το παραδεχτηκες
σκασε σβερκουλα
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom