Νέα

Θρύλε Θεέ Ολυμπιακέ

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα -
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 196K
  • Εμφανίσεις 5M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 9 άτομα (0 μέλη και 9 επισκέπτες)

ΠΕΙΡΑΙΩΤΗΣ

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
27 Σεπ 2020
Μηνύματα
872
Like
1.956
Πόντοι
206
Κατάλαβα. Μας γαμουσες τόσο δυνατά με τον κωλο σου που η τρύπα σου γινόταν σαν το τούνελ στο Πέραμα
Πονάς????????.....τριάρα θα φας ξανά......ετοιμάσου πουτανα της Ευρώπης
 

cuturu

Μέλος
Εγγρ.
24 Ιουλ 2006
Μηνύματα
1.060
Like
706
Πόντοι
96
Όχι τους γαμουσα τους απογόνους του στόλου σε συνεννόηση με τους αιώνιους πουσταραδες και τα χανουμακια.....
Αυτο που λες δεν παιζει ουτε στα τρελλα σου ονειρα ειδικα δεκαετιες 80 90 ...
 

Zebu

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
8 Μαΐ 2016
Μηνύματα
27.985
Κριτικές
42
Like
29.371
Πόντοι
28.246
Εχεις δικιο τυπε συγνωμη , ας μιλησουμε για τους παιχταραδες του θρυλου λοιπον
Δεν σου κανω την τιμη να μιλησω μαζι σου γι αυτα τα θεματα.
Εχω τους δικους μου συγαυρους να τα πω. Αντε στο καλο, μην σε στειλω πουθενα αλλου.
 

1belkinjo2

Μέλος
Εγγρ.
1 Ιουλ 2016
Μηνύματα
217
Κριτικές
1
Like
336
Πόντοι
21
20 χρόνια πρωταθληματα πηρατε , μπαλα δεν μαθατε.
Θα το δουμε στο μεταξυ μας αν παιζουν μπαλα τα ονοματα.
Άκου να σου πω για να το κλείσουμε. Εγώ τον Ολυμπιακό και τον Παναθηναϊκό τους έμαθα με κάτι Μίχους, Αναστόπουλος και Μητρόπουλους και κάτι Ζάετς, Ρότσα και Σαραβάκους. Μ' αυτούς μάθαινες μπάλα, οκ. Και με κάτι σαπάκια Ριβάλντους και Ζιοβάνιδες και κάτι Γκαλέτιδες και Μέλμπεργκ, πάλι κάτι μάθαινες από μπάλα.
Αυτά που έχω μάθει από την μπάλα τόσα χρόνια λένε ότι μια ομάδα με μέτριους παίκτες και καλό προπονητή, μπορεί να πάει καλά αλλά έχει ταβάνι και απόδοσης και χρόνου. Μια ομάδα με καλούς παίκτες και μέτριο προπονητή, μπορεί να μην τραβάει αλλά το ταβάνι της είναι πολύ ψηλότερα.
Μου λες για το μεταξύ μας παιχνίδι. Το ξέρουμε, για αυτό ζείτε. Έτσι πανηγυρίζατε και πέρυσι και μείνατε κάτι χιλιόμετρα πίσω. Έχετε εκμεταλλευτεί την συγκυρία τώρα με τις δικές μας μαλακίες και την αναπόφευκτη πτώση του ΠΑΟΚ (που πίστεψαν ότι θα χτίσουν αυτοκρατορία με τον κλαψομούνη προπονητή) και είσαστε μπροστά.
Δεν είμαι σίγουρος ότι θα προλάβουμε να συνέλθουμε και δεν σκάω να χάσουμε και κάνα πρωτάθλημα. Εσείς όμως που πιστεύετε ότι θα βγάζει ο Γιοβάνοβιτς πάντα λαγούς απ' το καπέλο για να δείχνουν καλοί οι μέτριοί του αργά ή γρήγορα θα προσγειωθείτε απότομα. Και ξέρεις ποια είναι η διαφορά μας; Ότι εμείς έχουμε έναν βλαμμένο να ρίχνει χρήμα (για οποιονδήποτε λόγο, προφανώς και δεν το κάνει για χατήρι μου) και κάποια στιγμή θα του κάτσει. Εσείς δεν έχετε τέτοιον και μόλις τελειώσει η ρέντα σας θα ξαναγυρίσετε στην κλάψα.
Αυτά και βαρέθηκα. Θα ξαναμιλήσω όταν αρχίσει να παίζει σοβαρή μπάλα η ομάδα.
 

cuturu

Μέλος
Εγγρ.
24 Ιουλ 2006
Μηνύματα
1.060
Like
706
Πόντοι
96
Άκου να σου πω για να το κλείσουμε. Εγώ τον Ολυμπιακό και τον Παναθηναϊκό τους έμαθα με κάτι Μίχους, Αναστόπουλος και Μητρόπουλους και κάτι Ζάετς, Ρότσα και Σαραβάκους. Μ' αυτούς μάθαινες μπάλα, οκ. Και με κάτι σαπάκια Ριβάλντους και Ζιοβάνιδες και κάτι Γκαλέτιδες και Μέλμπεργκ, πάλι κάτι μάθαινες από μπάλα.
Αυτά που έχω μάθει από την μπάλα τόσα χρόνια λένε ότι μια ομάδα με μέτριους παίκτες και καλό προπονητή, μπορεί να πάει καλά αλλά έχει ταβάνι και απόδοσης και χρόνου. Μια ομάδα με καλούς παίκτες και μέτριο προπονητή, μπορεί να μην τραβάει αλλά το ταβάνι της είναι πολύ ψηλότερα.
Μου λες για το μεταξύ μας παιχνίδι. Το ξέρουμε, για αυτό ζείτε. Έτσι πανηγυρίζατε και πέρυσι και μείνατε κάτι χιλιόμετρα πίσω. Έχετε εκμεταλλευτεί την συγκυρία τώρα με τις δικές μας μαλακίες και την αναπόφευκτη πτώση του ΠΑΟΚ (που πίστεψαν ότι θα χτίσουν αυτοκρατορία με τον κλαψομούνη προπονητή) και είσαστε μπροστά.
Δεν είμαι σίγουρος ότι θα προλάβουμε να συνέλθουμε και δεν σκάω να χάσουμε και κάνα πρωτάθλημα. Εσείς όμως που πιστεύετε ότι θα βγάζει ο Γιοβάνοβιτς πάντα λαγούς απ' το καπέλο για να δείχνουν καλοί οι μέτριοί του αργά ή γρήγορα θα προσγειωθείτε απότομα. Και ξέρεις ποια είναι η διαφορά μας; Ότι εμείς έχουμε έναν βλαμμένο να ρίχνει χρήμα (για οποιονδήποτε λόγο, προφανώς και δεν το κάνει για χατήρι μου) και κάποια στιγμή θα του κάτσει. Εσείς δεν έχετε τέτοιον και μόλις τελειώσει η ρέντα σας θα ξαναγυρίσετε στην κλάψα.
Αυτά και βαρέθηκα. Θα ξαναμιλήσω όταν αρχίσει να παίζει σοβαρή μπάλα η ομάδα.
ΕΕΕΕΕΕΕΤΣΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ....
 

ΠΕΙΡΑΙΩΤΗΣ

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
27 Σεπ 2020
Μηνύματα
872
Like
1.956
Πόντοι
206
Αυτο που λες δεν παιζει ουτε στα τρελλα σου ονειρα ειδικα δεκαετιες 80 90 ...
Ρε σεις τρωγατε πολύ φάπα από χανουμια και ιστορικούς....στις βόρειες γειτονιές του Πειραιά σύνορα με Νίκαια .....για πολύ φάπα στα δημοτικά και γυμνάσια......ούτε οι μισοί πιτσιρικαδες δεν ήταν απόγονοι τότε....δεκαετία 80
 
  • Like
Αντιδράσεις: ROB. C

Glyfomounix

Σπουδαίος
Εγγρ.
5 Απρ 2022
Μηνύματα
4.400
Like
9.555
Πόντοι
2.306
Πονάς????????.....τριάρα θα φας ξανά......ετοιμάσου πουτανα της Ευρώπης
Ρε μαν σορρυ κιόλας

Που έπαιζε η ομάδα σου σήμερα; Τόσα ψυχολογικά σου έχουμε κάνει που κανεις κηδεία με ξένα κόλλυβα πάλι;

Μου θυμίζεις κάτι χαφιέδες, κάτι κρυφό πουστρακια που όταν την πέφταμε σε γκόμενες και τρώγαμε χυλόπιτες μας τη λέγανε ενώ οι ίδιοι κάθονταν και τον παίζανε σαν κότες χωρίς να χωθούν ποτέ.

Αιώνιες σκιές δευτερατζας και θλίψης, ζωντανοί νεκροί, περιπλανόμενοι σαν κοράκια μπας και βρουν χαρά στην αποτυχία άλλων γτ οι ίδιοι δεν έχουν κάτι να δείξουν.
 

Glyfomounix

Σπουδαίος
Εγγρ.
5 Απρ 2022
Μηνύματα
4.400
Like
9.555
Πόντοι
2.306
Ρε σεις τρωγατε πολύ φάπα από χανουμια και ιστορικούς....στις βόρειες γειτονιές του Πειραιά σύνορα με Νίκαια .....για πολύ φάπα στα δημοτικά και γυμνάσια......ούτε οι μισοί πιτσιρικαδες δεν ήταν απόγονοι τότε....δεκαετία 80
Ωχ σορρυ φίλε, είδα την υπογραφή. Αφού είσαι από Μύκονο τραβά παίξε με τον πελεκάνο σου και μιλά με τον πουστετσο το φίλο σου
 

ΠΕΙΡΑΙΩΤΗΣ

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
27 Σεπ 2020
Μηνύματα
872
Like
1.956
Πόντοι
206
Ρε μαν σορρυ κιόλας

Που έπαιζε η ομάδα σου σήμερα; Τόσα ψυχολογικά σου έχουμε κάνει που κανεις κηδεία με ξένα κόλλυβα πάλι;

Μου θυμίζεις κάτι χαφιέδες, κάτι κρυφό πουστρακια που όταν την πέφταμε σε γκόμενες και τρώγαμε χυλόπιτες μας τη λέγανε ενώ οι ίδιοι κάθονταν και τον παίζανε σαν κότες χωρίς να χωθούν ποτέ.

Αιώνιες σκιές δευτερατζας και θλίψης, ζωντανοί νεκροί, περιπλανόμενοι σαν κοράκια μπας και βρουν χαρά στην αποτυχία άλλων γτ οι ίδιοι δεν έχουν κάτι να δείξουν.
Γιατί εσείς παίζατε?????......κάνατε κάτι?????......πάλι τριάρα ρε απογονοι?????......εφιάλτες βλέπεις και δεν έχεις πάει για νάνι????
 

Glyfomounix

Σπουδαίος
Εγγρ.
5 Απρ 2022
Μηνύματα
4.400
Like
9.555
Πόντοι
2.306
Γιατί εσείς παίζατε?????......κάνατε κάτι?????......πάλι τριάρα ρε απογονοι?????......εφιάλτες βλέπεις και δεν έχεις πάει για νάνι????
Εσυ γιατί δεν έχεις πάει;

Λογικά θα μετράς τις κούπες σας για να κοιμηθείς και μάλλον θα τελειώνει το μέτρημα γρήγορα και δε σε παίρνει ο υπνος.

Ε μέτρα τις δικιες μου μεταλλαγμένε λαγέ με παστουρμά στη μούρη
 

paparotriftoulas

Ανώτατος
Εγγρ.
13 Σεπ 2014
Μηνύματα
9.998
Κριτικές
67
Like
29.306
Πόντοι
10.336
Οποτε παίζουμε καλα οι αλλοι ειναι κούτσοι , κοιτα να δεις συμπτωσεις ρε παιδι μου :confused:
ε δεν ηταν; θες να σου θυμισω τα πλευ οφ;

με αεκ εφερες 2 ισοπαλιες, με παοκ εχασες και κερδισες, και απο τους 2 θα εμενες απο πισω σε ισοβαθμια. Ο Πας γελανε και οι πετρες που επαιξαν πλευοφ (εφερες Χ στα γιανενα), και εφερες ενα Χ με τον αρη και τον κερδισες με 1-0 και πλεονεκτημα παικτη για 45'.
Το μονο που κανατε ειναι να σκυλιασετε οταν παιξατε με τον γαυρο (που πηρατε 2 νικες) ο οποιος βεβαια δεν διεκδικουσε τιποτα, αλλα αυτο στο δινω και μπραβο σας (και ντροπη μας). Ολοι κουτσοι ηταν, ο παοκ πηρε 11 βαθμους σε 10 αγωνιστικες. η αεκ 10 βαθμους σε 10 αγωνιστικες. Δεν ηταν κουτσοι; Κουτσαβλοι αναπηροι ηταν, μονοι τους αυτοκτονησαν με κωλοδαχτυλο, οσο σκεφτομαι οποιον καρμιρη ειδε τα παιχνιδια τους πρεπει να εβγαλε καρκινο στα ματια.
 

nikos231

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Ιαν 2018
Μηνύματα
1.409
Like
2.251
Πόντοι
456
ε δεν ηταν; θες να σου θυμισω τα πλευ οφ;

με αεκ εφερες 2 ισοπαλιες, με παοκ εχασες και κερδισες, και απο τους 2 θα εμενες απο πισω σε ισοβαθμια. Ο Πας γελανε και οι πετρες που επαιξαν πλευοφ (εφερες Χ στα γιανενα), και εφερες ενα Χ με τον αρη και τον κερδισες με 1-0 και πλεονεκτημα παικτη για 45'.
Το μονο που κανατε ειναι να σκυλιασετε οταν παιξατε με τον γαυρο (που πηρατε 2 νικες) ο οποιος βεβαια δεν διεκδικουσε τιποτα, αλλα αυτο στο δινω και μπραβο σας (και ντροπη μας). Ολοι κουτσοι ηταν, ο παοκ πηρε 11 βαθμους σε 10 αγωνιστικες. η αεκ 10 βαθμους σε 10 αγωνιστικες. Δεν ηταν κουτσοι; Κουτσαβλοι αναπηροι ηταν, μονοι τους αυτοκτονησαν με κωλοδαχτυλο, οσο σκεφτομαι οποιον καρμιρη ειδε τα παιχνιδια τους πρεπει να εβγαλε καρκινο στα ματια.
Δεν μου λεει τιποτα φιλε το οτι ηταν κουτσοι. Και ο γαυρος ολη την χρονια κουτσος ηταν αλλα πηρε το πρωταθλημα.
Γενικα τα τελευταια χρόνια ο λιγοτερο κακος παίρνει το πρωταθλημα καθώς το επίπεδο εχει πεσει τραγικα.
Για τα δεδομένα τα φετίνα ( και οχι του 2010 ) φαίνεται να εχουμε την καλυτερη ομαδα μέχρι στιγμης.
 

paparotriftoulas

Ανώτατος
Εγγρ.
13 Σεπ 2014
Μηνύματα
9.998
Κριτικές
67
Like
29.306
Πόντοι
10.336
Εσυ γιατί δεν έχεις πάει;

Λογικά θα μετράς τις κούπες σας για να κοιμηθείς και μάλλον θα τελειώνει το μέτρημα γρήγορα και δε σε παίρνει ο υπνος.

Ε μέτρα τις δικιες μου μεταλλαγμένε λαγέ με παστουρμά στη μούρη
Πειραιωτης βαζελος, μην ασχολεισαι.
Ετρωγε καρπαζιες απτο δημοτικο και εβγαλε ζημια το συστημα. Πηγε και μυκονο μετα, δωστου πουτσες δεξια αριστερα απο τα αυτια, δεν θελει και πολυ ο ανθρωπος να γινει πουστης καθυστερημενος.

Την κατανοηση μας και ευχομαστε ολα να πανε καλα...
Diversity Autism GIF by Creative Courage
 

Glyfomounix

Σπουδαίος
Εγγρ.
5 Απρ 2022
Μηνύματα
4.400
Like
9.555
Πόντοι
2.306
Πειραιωτης βαζελος, μην ασχολεισαι.
Ετρωγε καρπαζιες απτο δημοτικο και εβγαλε ζημια το συστημα. Πηγε και μυκονο μετα, δωστου πουτσες δεξια αριστερα απο τα αυτια, δεν θελει και πολυ ο ανθρωπος να γινει πουστης καθυστερημενος.

Την κατανοηση μας και ευχομαστε ολα να πανε καλα...
Diversity Autism GIF by Creative Courage
Έφυγε από τον Πειραιά για να γλυτωσει τις φάπες και έπεσε στις πουτσες της Μυκόνου
 

paparotriftoulas

Ανώτατος
Εγγρ.
13 Σεπ 2014
Μηνύματα
9.998
Κριτικές
67
Like
29.306
Πόντοι
10.336
Δεν μου λεει τιποτα φιλε το οτι ηταν κουτσοι. Και ο γαυρος ολη την χρονια κουτσος ηταν αλλα πηρε το πρωταθλημα.
Γενικα τα τελευταια χρόνια ο λιγοτερο κακος παίρνει το πρωταθλημα καθώς το επίπεδο εχει πεσει τραγικα.
Για τα δεδομένα τα φετίνα ( και οχι του 2010 ) φαίνεται να εχουμε την καλυτερη ομαδα μέχρι στιγμης.
φετος (και προς το παρον) σαφως ναι, δεν διαφωνησα. Περσι ομως μη μου λες οτι εμεινες πισω λογω του κακου πρωτου μισου του πρωταθληματος, και στο υπολοιπο κακος ησουν...
 

Sub-Zero

Μέγας
Εγγρ.
10 Οκτ 2021
Μηνύματα
13.892
Like
17.927
Πόντοι
3.656
Πάντως κι εγώ πιστεύω ότι ο γκόμενος πήρε εντολή για να βάλει τον Μαρτσέλο.
Μπας και τον εκθέσει και κόψει το φαγοπότι.
Δεν μπορεί να μην τον βλέπει πως είναι.Και αύριο φυσικά οι προεδροφυλλάδες δε θα γράψουν κουβέντα,θα τα ρίξουν όλα στο Σισέ
 

Maximilien

Ανώτερος
Εγγρ.
28 Δεκ 2018
Μηνύματα
23.438
Κριτικές
8
Like
32.846
Πόντοι
6.536
Ρε σεις τρωγατε πολύ φάπα από χανουμια και ιστορικούς....στις βόρειες γειτονιές του Πειραιά σύνορα με Νίκαια .....για πολύ φάπα στα δημοτικά και γυμνάσια......ούτε οι μισοί πιτσιρικαδες δεν ήταν απόγονοι τότε....δεκαετία 80
Καλά ρε μαλάκα Πειραιώτης δεν είσαι?
Τι λες για απογόνους?
:confused:
 

ΠΕΙΡΑΙΩΤΗΣ

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
27 Σεπ 2020
Μηνύματα
872
Like
1.956
Πόντοι
206
Καλά ρε μαλάκα Πειραιώτης δεν είσαι?
Τι λες για απογόνους?
:confused:
Ε μόνο οι γαυροι είναι απόγονοι του στόλου....οι μισοί.....οι άλλοι μισοί είναι μικρασιατες και κανονικοί άνθρωποι χαχαχα....
 

Zebu

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
8 Μαΐ 2016
Μηνύματα
27.985
Κριτικές
42
Like
29.371
Πόντοι
28.246
ΜΟΥΝΟΠΑΝΑ ΒΑΖΕΛΟΓΑΥΡΟΙ βρηκατε ευκαιρια παλι να ριξετε την χολη σας!!!!

λοιπον, μια ψυχραιμη και πανω απο ολα αντικειμενικη ματια σε αυτο που ειδαμε αποψε (και οποιο κωθωνι καταλαβε, καταλαβε) :
1) η ομαδα δεν εχει κανενα στοχο στην ευρωπη φετος..εγιναν τοσα απανωτα λαθη το καλοκαιρι που ειναι αστειο να συζηταμε για ευρωπη...καλυτερα 4οι και εκτος ευρωπης για φετος...επισης κατα την γνωμη μου καλο ειναι να αφησει και το κυπελλο φετος...δηλαδη αν πεσει με τον πιερικο στους 32 να κατσει να αποκλειστει....ετσι θα ειναι πιο γλυκο οταν θα γαμησουμε στο τελος τον βαζελο και θα παρουμε ΞΑΝΑ το πρωταθλημα!!!!
2) η ομαδα ηταν καλη, παρα το βαρυ σκορ...εχει αρχισει να βρισκει τον τροπο παιχνιδιου της και φυσικα αυτο οφειλεται στον ιρβιν γιαλομ του ποδοσφαιρου...με ελληνικη ομαδα, το σκορ θα ηταν 2-0 στο ημιχρονο για πλακα...καμια ελληνικη ομαδα δεν μπορει να αντεξει οταν ο θρυλος παιρνει την πρωτοβουλια του παιχνιδιου, οπως εκανε απο την ιδρυση του και μετα και οχι οπως ξεχασαμε να κανουμε τα τελευταια 1-2 χρονια...
3) η καραμπαγκ ειναι καλη ομαδα και με μονιμη παρουσια στους ομιλους του γιουροπα λινγκ...δηλαδη τουλαχιστον 2 επιπεδα πανω απο βαζελο (που πανηγυριζε επειδη αποκλειστηκε τον ιουλιο απο την σλαβια στο καρνεισον καπ), τον μπαοκ ή την αεκ (που εχουν ξεχασει τι θα πει ευρωπη)....
4) με την προσληψη του ιρβιν γιαλομ, θα διορθωθουν πολλα στην ομαδα και επιτελους θα δουμε μπαλα στην ελλαδα...το μονο που δεν μπορει να διορθωθει ειναι το μεγαλυτερο λαθος του καλοκαιριου : η φυγη του μανωλα, καθως τωρα μειναμε με 2 ψυχασθενεις μαυρους και τον γερολυκο μικ τζαγκερ του ελληνικου ποδοσφαιρου (παπασταθοπουλος)...ισως χρειαστει καμια αλχημεια με βρσαλικο - παπα ή αβιλα - παπα, γιατι οι αραπαδες σκλαβοι ειναι για τουφεκισμα....
Τι λες μωρέ, που θα αφήσουμε την Ευρώπη! Με τον Ίρβιν Γιάλομ στον πάγκο και με την ομαδάρα που θα στρώσει μέχρι την Δευτέρα ξεκινάμε την αντεπίθεση. Απλά ακόμα δεν ξέρουμε σε ποιον θεσμό θα συνεχίσουμε για να πάμε τελικό και να σηκώσουμε την κούπα. Που θα σου άρεσε να ταξιδέψουμε, Βουδαπέστη και τελικό Europa League στο Φέρενς Πούσκας (φωτό 1) ή στην Πράγα και τελικό Conference League στο Σινόμπο (φωτό 2)

h_budapest_1100x525.1100x0.jpg
87uznunhwdr61.jpg
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom