Νέα

Θρύλε Θεέ Ολυμπιακέ

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα -
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 196K
  • Εμφανίσεις 5M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

podolagnos_28

Μέλος
Εγγρ.
16 Μαΐ 2006
Μηνύματα
3.482
Like
33
Πόντοι
16
Όχι φίλε μου, δεν το άκουσα, μου το είπαν. Γιατί δεν βρισκόμουν φυσικά στο ΣΕΦ, τι να κάνω σε έναν αγώνα Ολυμπιακού-ʼρη, αλλά ούτε και παρακολούθησα τον αγώνα! Για να μπαίνεις λοιπόν κι εσύ στα πράγματα σιγά-σιγά να σε πληροφορήσω ότι μου το είπαν γαύροι αυτό το σύνθημα. Να λέω ψέματα... ναι ΟΚ, θα μπορούσα να πω ψέματα (και λέω ψέματα ενίοτε) όταν όμως θα έχω να ωφεληθώ σε κάτι. Για το συγκεκριμένο θέμα δεν έχω κανένα όφελος οπότε... ;) Αν βλέπεις εσύ κάποιο όφελος για μένα λέγοντας αυτό το ψέμα, να μου το πεις please για να μην τα λέω και τζάμπα!!!

Κι εγώ προσωπικά δεν έχω εκτεθεί ποτέ σε αυτά που λέω. Αν δεν ξέρω κάτι, απλά δεν το λέω, δεν έχω το κόμπλεξ του ξερολισμού που διακατέχει τον (νεο)Έλληνα. Εσείς από την άλλη εκτίθεστε συνεχώς (και θα συνεχίσετε να εκτίθεστε), όπως τότε με Νικοπολίδη, Κωνσταντίνου και λοιπούς. Αν κι αυτά είναι ψέματα, τότε sorry... είμαι κι εγώ μεγάλος ψεύτης, έστω και χωρίς όφελος :)
Έεεετσι...τώρα τα λές καλά...δεν ήσουν παρών....δεν το είπες όμως πως δεν ήσουν....το αν λες ή δεν λές ψέμματα,έχεις ή δεν έχεις όφελος...δεν με απασχολεί...τώρα πώς από το σύνθημα που εσύ είπες, το πήγες στον...ξερολισμό του (νεο)Έλληνα και μπαίνουν στο παιχνίδι,Νικοπολίδης,Κωνσταντίνου και λοιποί....πάλι δεν το πιάνω....δεν μου κολλάει καθόλου....
Υ.Γ...ρώτα τους φίλους σου τους ''γαύρους'' σε ποιά θύρα ήταν αυτοί όταν το φώναζαν και σε ποιό παιχνίδι....το 2ο ή το 4ο?Και αν σου πούν................
 

peloponisios

Μέλος
Εγγρ.
1 Σεπ 2005
Μηνύματα
1.630
Like
3
Πόντοι
16
Διαβαζω εδω και μερες στα διαφορα φορουμ και ακουω καποιους ΔΗΘΕΝ Ολυμπιακους,να διαμαρτυρονται και να βριζουν το Κοκκαλη για την αποπομπη Ριβαλντο.
Μαθετε λοιπον μερικα πραγματα..
Τη περιοδο ομως αυτή,γινεται ΚΑΙ ΜΙΑ ΑΛΛΗ ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ...Αυτή μεταξυ Φερερ-Ριβαλντο...
Η φιλια και η αμοιβαία εκτιμηση μεταξυ τους ειναι γνωστη σε ολους (εξ ου και οι αμοιβαίες φιλοφρονησεις και εναγκαλισμοι στο περιθωριο του αγωνα ΑΕΚ-Ολυμπιακου).
Ο Ντεμης που γνωριζει αυτή τη σχεση,προτρεπει το Φερερ να επιδιωξει συναντηση μαζι του.Του προτεινει:α)ανανέωση συμβολαιου για 3-4 χρονια,
β)να διωξει τον Ιβιτς για να μη μπλεκεται στα ποδια του
γ)να φερει Ριμπο να παιξει 1-2 χρονια για εμπορικους και αγωνιστικους λογους και μετα από κοινου να συνεχισουν το χτισιμο της ΑΕΚ...
Η συναντηση γινεται και οι εξελιξεις που ακολουθουν ειναι ραγδαιες..
Ο Κοκκαλης το μαθαινει και αλλαζει πλανα..
Διωχνει Σολιντ αμεσα και προσλαμβανει Λεμονη,αφου τον βαζει να παραιτηθεί από τη Ξανθη,προβαλοντας εστω και καποιους γελοιους ισχυρισμους που βεβαια δεν επεισαν κανεναν.
Ο Ριμπο,που σκεφτοταν τη προταση Φερερ,βλεποντας τη προσληψη Λεμονη,αλλαζει κι αυτος τα πλανα του και δηλωνει οτι θελει να συνεχισει τη μπαλλα..
Ο Κοκκαλης που καταλαβαινει τι εχει γινει,εξοργιζεται και αποφασιζει να μην ανανεωσει το συμβολαιο του Ριμπο,γι αυτο αρχιζει το προσφιλες του "τρεναρισμα"...
Κατω βεβαια από τη πιεση των φιλαθλων,στο τελος υποκυπτει και κανει προταση στο Ριμπο,περισσοτερο ομως "για τα ματια του κοσμου"...Μιας και ξερει οτι τετοια προταση ΔΕΝ προκειται να αποδεχθει,αλλα και γιατι γνωριζει οτι ο Ριμπο εχει σχεδον δωσει τα χερια με Ντεμη και Φερερ..
ΕΤΣΙ ΕΧΟΥΝ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ...
Εσείς λοιπον τι θα κανατε στη θεση του Κοκκαλη?
ΕΓΩ ΤΟ ΙΔΙΟ ΑΚΡΙΒΩΣ..
Αποψη μου λοιπον,ειναι οτι η επιθεση στο προσωπο του Κοκκαλη(τον ανθρωπο που εβγαλε τον Ολυμπιακο από τα πετρινα χρονια,χαριζοντας του 10 στα 11),από καποιους ΔΗΘΕΝ Ολυμπιακους,ειναι ΑΝΙΣΤΟΡΗΤΗ,ΑΝΑΝΔΡΗ,ΑΗΘΗΣ και αγγιζει τα ορια της ΑΛΗΤΕΙΑΣ,για να μη πω οτι τα ξεπερναει..

Με όλη την εκτίμηση... Όπως εσύ αποκαλείς ανιστόρητους κλπ κλπ αυτούς που γνωρίζουν τα πράγματα μόνο από όσα βλέπουν και διαβάζουν στις εφημερίδες που τυχαίνει να είναι και οπαδοί του Ολυμπιακού, έτσι και από την άλλη μεριά κάποιος θα σε θεωρήσει προβοκάτορα, αυλικό κλπ κλπ της νυν διοίκησης της εταιρίας με την ιστορία που παραθέτεις. Πώς γνωρίζεις ότι υπήρξε κατά τη διάρκεια της σεζόν συνάντηση Φερέρ - Ριβάλντο - Ντέμη? Υπάρχουν στοιχεία?
Καλοπροαίρετα ρωτάω. Ένας εξωτερικός παρατηρητής πιθανώς να νομίσει ότι όλο αυτό το ποστ είναι αναμάσημα αρθρογραφίας του Π.
Εν τέλει αυτό που διαπιστώνω από το ποστ είναι ότι τον Κόκκαλη ή την Αγγελοπούλου(δεν ξέρω αν έχει πάρει ήδη την ΠΑΕ) τους έπαιξε ο Ντέμης που από παραγοντιλίκι είναι βρέφος. Πολύ μυθιστορηματικό σενάριο.
Καλή μέρα.
 

Επισκέπτης
και μπαίνουν στο παιχνίδι,Νικοπολίδης,Κωνσταντίνου και λοιποί....πάλι δεν το πιάνω....δεν μου κολλάει καθόλου....

Αν δεν μπορείς (ή δεν θες!) να αντιληφθείς το τι εννοώ μιλώντας για Νικοπολίδη και Κωνσταντίνου... έχει πολύ μεγάλη σχέση με το σύνθημα κατά του Ρίμπο. Δεν θα πω περισσότερα, μεγάλο παιδί είσαι πιστεύω να καταλαβαίνεις τι εννοώ. :)
 

triferos

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Οκτ 2005
Μηνύματα
350
Κριτικές
15
Like
281
Πόντοι
5.102
Εσείς από την άλλη εκτίθεστε συνεχώς (και θα συνεχίσετε να εκτίθεστε), όπως τότε με Νικοπολίδη, Κωνσταντίνου και λοιπούς. Αν κι αυτά είναι ψέματα, τότε sorry... είμαι κι εγώ μεγάλος ψεύτης, έστω και χωρίς όφελος :)

τι δεν μπορειτε να καταλαβετε οι γαυροι σε αυτα που ειπε ο λιομας?ξεχνατε αυτα που κανατε με τους κυριους απο πανω?παλτο κατεβαζατε τον ενα,τροχονομο ανεβαζατε τον αλλο!!!για να μην μιλισουμε για τον μπασινα και τον κυργιακο που ειχατε κανει και επισημη προταση!!!

αυτα τα λεω για να δειτε ποσο προβατα ειστε!!οτι σας πλασαρουν λετε!!ειδικα εσεις με τον θειο!!για μας δεν μιλαω γιατι αν δεν πεθανει ο βαρδινογιαννης μπροστα δεν θα παω!!αλλα τουλαχιστον ουτε μελος ειμαι,ουτε διαρκειας με κανουν να παιρνω ,ουτε παικτες του γαυρου παω να παρω απο την στιγμη που τους βριζω ,ουτε ουτε ουτε!!!
 

triferos

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Οκτ 2005
Μηνύματα
350
Κριτικές
15
Like
281
Πόντοι
5.102
ο παοκ ειναι η ομαδα που ο γαυρος εχει να χασει στην τουμπα 10 χρονια?
 

DARKSIDEOFTHEMOON

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Φεβ 2006
Μηνύματα
15.458
Like
31
Πόντοι
166
Καλά ρε παιδιά,αυτόν τον Χριστοδουλόπουλο γιατί σας έχει πιάσει τέτοια καϋλα να τον πάρετε;
Δεν θα πω ότι είναι παλτό,μακάρι να εξελιχτεί σε μεγάλο παίχτη γιατί χρειαζόμαστε τέτοιους στην Ελλάδα,αλλά δεν έχει επιδείξει κα΄τι τρομερό πόσο μάλλον φέτος που είχε φύγει ααπό την ομάδα κ προπονιόταν μόνος του
 

peloponisios

Μέλος
Εγγρ.
1 Σεπ 2005
Μηνύματα
1.630
Like
3
Πόντοι
16
πόσο μάλλον φέτος που είχε φύγει ααπό την ομάδα κ προπονιόταν μόνος του

Δεν προπονείτο μόνο του το παιδί. Οικοδομή δούλευε για τα προς το ζην και κάποιοι "κύριοι" ανάρτησαν πανό στην Τούμπα "Γύρνα στην οικοδομή. Εδώ δεν σε θέλουμε"...
 

DARKSIDEOFTHEMOON

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Φεβ 2006
Μηνύματα
15.458
Like
31
Πόντοι
166
Για να είμαι πιο συγκεκριμένος προπονούνταν σε τοπική ομάδα της Καβάλας.Τώρα γιατί τέτοια θέρμη για να τον αγοράσουν δεν ξέρω.

Εδώ ένας Σαλπιγγίδης κ δεν έδειξε αυτά που περιμέναμε όλοι.
 

peloponisios

Μέλος
Εγγρ.
1 Σεπ 2005
Μηνύματα
1.630
Like
3
Πόντοι
16
Τι δεν έδειξε ο Σάλπι? Στο συνοθύλευμα, ούτε μίλησε, ούτε προκάλεσε, πρώτος σκόρερ βγήκε, πάντα μέσα στις φάσεις ήτανε, χωρίς χαφ να τον τροφοδοτούν, παιδί με ήθος, λόγο, αξιοπρέπεια. Αλλά στην Μασωνία ΠΑΕ, όλοι θάβονται.

Όσο για τον Χριστοδουλόπουλο-δεν κοιμάμαι μόνος πια τα βράδια- καλά κάνει ο Ολυμπιακός και τον κυνηγάει μιας και έχει πολύ καλά προσόντα και προοπτικές. Ψηλό γερό παιδί με δύο πόδια, ταχύς για τον σωματότυπό του, ξέρει μπαλίτσα, 20χρονο είναι ελληνόπουλο. Έχει potential αν καταφέρει και ξεφύγει από την αρρώστεια. Καλή κίνηση για το μέλλον. Αρκεί να δουλευτεί.
 

DARKSIDEOFTHEMOON

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Φεβ 2006
Μηνύματα
15.458
Like
31
Πόντοι
166
Τι δεν έδειξε ο Σάλπι? Στο συνοθύλευμα, ούτε μίλησε, ούτε προκάλεσε, πρώτος σκόρερ βγήκε, πάντα μέσα στις φάσεις ήτανε, χωρίς χαφ να τον τροφοδοτούν, παιδί με ήθος, λόγο, αξιοπρέπεια. Αλλά στην Μασωνία ΠΑΕ, όλοι θάβονται.

Όσο για τον Χριστοδουλόπουλο-δεν κοιμάμαι μόνος πια τα βράδια- καλά κάνει ο Ολυμπιακός και τον κυνηγάει μιας και έχει πολύ καλά προσόντα και προοπτικές. Ψηλό γερό παιδί με δύο πόδια, ταχύς για τον σωματότυπό του, ξέρει μπαλίτσα, 20χρονο είναι ελληνόπουλο. Έχει potential αν καταφέρει και ξεφύγει από την αρρώστεια. Καλή κίνηση για το μέλλον. Αρκεί να δουλευτεί.


Από ποιον να δουλευτεί;από τον Λεμονή;
Μπουα,χ,α,χα,χα,χα,χα,χα,χα,χα
 

Vangoal

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
12 Μαΐ 2007
Μηνύματα
830
Κριτικές
6
Like
257
Πόντοι
286
Από ποιον να δουλευτεί;από τον Λεμονή;
Μπουα,χ,α,χα,χα,χα,χα,χα,χα,χα
Οχι να στείλετε να τον δουλέψει ο Φερέρ που αφού ανέδειξε όλα τα ταλέντα της ΑΕΚ κατέληξε στον 36αρη Ριμπο στον 32αρη Αρουμπαρένα (τσιμπα μου και μένα ένα) στην ανανέωση του συμβολαίου του Δέλλα και σε λίγο θα ζητήσει και τον (ΓΚΑ)Ντεμίνιο για σεντερ φορ (μικροδείχνει ο Προεδρος)...
ΥΓ. Προς Θεου η παρατήρηση για τον Ριβάλντο δεν απαξιώνει σε καμια περίπτωση την αξία του παίκτη που και στα 40 του μπάλα θα παίζει καλύτερα απο πολλούς άλλους
 

podolagnos_28

Μέλος
Εγγρ.
16 Μαΐ 2006
Μηνύματα
3.482
Like
33
Πόντοι
16
Τί έγινε ρε παιδιά?Χάθηκαν τα εισητήρια του 2ου τελικού για την Κυριακή?Μόνο...93 είχαν μείνει πρίν λίγο....και είναι Τρίτη...προβλέπω...κόλαση το Σ.Ε.Φ............
 

Επισκέπτης
Καμιά [size=30pt]μεταγραφή[/size] θα κάνουμε ..... το κερατό μου....
 

Επισκέπτης
Πήραμε τον [size=30pt]Κουτσοκώστανσιον[/size]...ξανά το κερατό μου..
 

podolagnos_28

Μέλος
Εγγρ.
16 Μαΐ 2006
Μηνύματα
3.482
Like
33
Πόντοι
16
[move]This is...Σ.Ε.Φ!!!!!!!![/move]
ʼντε ρε αδέρφια...1 εμφάνιση άλλα του αγώνα στην κανονική διάρκεια του πρωταθλήματος και μετά ας έρθουν να κάνουν το 2-2 στο κολαστήριο....τέτοια ατμόσφαιρα δύσκολα βρίσκεις...αν δεν το ζήσεις δεν το καταλαβαίνεις!!!!! :dancing: :dancing: :dancing:
                                      [move]This is...Σ.Ε.Φ!!!!!!!![/move]
 

laplace

Μέλος
Εγγρ.
9 Ιαν 2007
Μηνύματα
4.286
Like
21
Πόντοι
16
ρε ψαρια ασχολείστε με το μπασκετ?
αφου τοσο καιρο γραφατε για πόλο νέων και πινγκ πογκ και σουμπουτεο..
παλι με διαιτησιες καθαρίσατε..
ΠΕΛΑΤΕΣ!
 

podolagnos_28

Μέλος
Εγγρ.
16 Μαΐ 2006
Μηνύματα
3.482
Like
33
Πόντοι
16
Αν μιλάς για το πρωτάθλημα μάλλον ξέχασες που κοιμήθηκε ο Θεός...και μην ξεχνάς πως όπου σε έβρισκα στην Ευρώπη σε πετσόκοβα...θυμάσαι?
''Θρύλε  :knockinb: τους μές στο Παλέ...όπως στο Τελ-Αβίβ,όπως στην Σαραγό,για να βάλουν τα γίδια μυαλό....''
Και αφού σου αρέσουν οι διαφορές....

                              [move]73-38[/move]
                [move][glow=red,2,300]ΔΕΝ ΘΑ ΤΗΝ ΞΕΠΛΥΝΗΣ ΤΗΝ ΝΤΡΟΠΗ ΠΟΤΕ[/glow][/move]

Και είχατε τυπώσει και μπλουζάκια παναθεμά σας.... :2funny:μιλάω για την ''Υδονή του...69''...με το τρίποντο του Χόλιγούντ Ρόμπινσον.....χεχεχεχε
 

ZeroTolerance

Moderator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
7 Σεπ 2005
Μηνύματα
21.138
Κριτικές
491
Like
37.494
Πόντοι
41.447
Αν μιλάς για το πρωτάθλημα μάλλον ξέχασες που κοιμήθηκε ο Θεός...και μην ξεχνάς πως όπου σε έβρισκα στην Ευρώπη σε πετσόκοβα...θυμάσαι?
''Θρύλε  :knockinb: τους μές στο Παλέ...όπως στο Τελ-Αβίβ,όπως στην Σαραγό,για να βάλουν τα γίδια μυαλό....''
Και αφού σου αρέσουν οι διαφορές....

                              [move]73-38[/move]
                [move][glow=red,2,300]ΔΕΝ ΘΑ ΤΗΝ ΞΕΠΛΥΝΗΣ ΤΗΝ ΝΤΡΟΠΗ ΠΟΤΕ[/glow][/move]

Και είχατε τυπώσει και μπλουζάκια παναθεμά σας.... :2funny:μιλάω για την ''Υδονή του...69''...με το τρίποντο του Χόλιγούντ Ρόμπινσον.....χεχεχεχε

+1 πόνεσε πολύ το σημερινό!

πολύ δύσκολο πάντως να πάρουμε πρωτάθλημα με τόσα προβλήματα, με μειονεκτημα έδρας και με εναν τόσο καλό βαζελο φέτος στο μπάσκετ.
 

laplace

Μέλος
Εγγρ.
9 Ιαν 2007
Μηνύματα
4.286
Like
21
Πόντοι
16
χαχαχαχα ρε ποιος μιλαει?
ο βιασμενος και δαρμένος μιλάει?ποια ευρωπη ρε ΑΠΑΛΕΥΤΕ που εχουμε 4 κουπες και εσεις 1 καλπικη?που μας κερδιζατε με διαιτησιες πριν 13-14 χρονια?
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom