Νέα

Θρύλε Θεέ Ολυμπιακέ

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα -
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 196K
  • Εμφανίσεις 5M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (0 μέλη και 4 επισκέπτες)

makemyday

Μέλος
Εγγρ.
28 Νοε 2005
Μηνύματα
684
Like
0
Πόντοι
6
ακριβοs αυτο.. κατι πρεπει να κανουν και αυτοι...γιατι τα περισοτερα γινονται εκτοs γηπεδου,αν παρατηρησεισ και ελαχιστα μεσα σε αυτο....οσο για την αστυνομια και αυτη κανουνε τηs βλακειεs τουs.......
+1000
 

iwcg

Μέλος
Εγγρ.
7 Αυγ 2006
Μηνύματα
635
Like
17
Πόντοι
6
Σκεφτόμενος το δράμα της Παιανίας με το φόνο του 25χρονου είπα να πω τη γνώμη και λύση που έχω διαμορφώσει εδώ και καιρό για το χουλιγκανισμό και τα επεισόδια. Κύριοι υπάρχει λύση και την παρουσιάζω:

Για μια 10ετία το κράτος αποφασίζει να μην πηγαίνει σε ΚΑΝΕΝΑ γήπεδο όλων των κατηγοριών ΚΑΝΕΝΑΣ ΦΙΛΑΘΛΟΣ...όταν λεμε κανένας, εννούμε κανένας. Μόνο δημοσιογράφοι που θα καλύπτουν τους αγώνες, παράγοντες και υπεύθυνοι της ομάδας όλοι με καρτελάκια και διαπιστεύσεις ώστε να ξέρουν ποιοι είναι. Για το πρόβλημα των εσόδων των ΠΑΕ το μέτρο αυτό θα αντιμετωπιστεί με το Pay per View. Θα δημιουργηθεί ένα κανάλι (ιδιωτικό ή κρατικό ή της ΕΠΟ πχ) που θα δείχνει αγώνες κατ' επιλογή κατηγορίας δηλαδή Κυριακές την πρώτη εθνική, Σάββατα τη Β', Παρασκευή πχ την Γ' κτλ...Μόλις κάποιος τηλεθεατής θελήσει να δει έναν αγώνα (της ομάδας του ή κάποιας άλλης) θα πληρώνει ένα ποσό κοντά στο αντίτιμο ενός κανονικού εισιτηρίου αγώνα (λίγο πιο φτηνό φυσικά). Ο τρόπος είναι απλός μπορεί να γίνει με κλείδωμα, παροχή κωδικού χρήσης ανά αγώνα και με ΑΦΜ του θεατή για να μην χρησιμοποιείται από επαγγελματίες πχ καφενεία και βλέπουν πολλοί με ένα εισιτήριο ή γίνονται επεισόδια στα καφενεία πχ.
Με τον τρόπο αυτό ΕΠΕΙΣΟΔΙΑ μέσα και έξω από τα γήπεδα δε θα ξαναγίνουν, ούτε σε καφετέριες κτλ...άμα θέλουν να μαζεύονται σε ένα σπίτι και να πλακώνονται μεταξύ τους έ...τότε χαλάλι τους. Τα έσοδα των ΠΑΕ θα είναι ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΑ αφού θα πληρώνουν και άτομα που δε θα πήγαιναν αλλιώς γήπεδο, επιπλέον δε θα πληρώνουν πρόστιμα, κτλ
Το μόνο αρνητικό θα ήταν για κάποιον το ψυχολογικό (άδεια γήπεδα, το γενικότερο κλίμα με φωνές κτλ). Εμένα προσωπικά δε θα με πείραζε αλλά αν επιμένουν κάποιοι η τεχνολογία και τα ψηφιακά εφέ είναι εδώ....
Μετά από 10 χρόνια δοκιμαστικά θα ανοίξουν τα γήπεδα σταδιακά και να δείτε τότε θα πηγαίνουν πια με τις οικογένειες τους όπως θα έπρεπε να είναι μια γιορτή κάθε αγώνας...!

Περιμένω σχόλια...
 

makemyday

Μέλος
Εγγρ.
28 Νοε 2005
Μηνύματα
684
Like
0
Πόντοι
6
Σκεφτόμενος το δράμα της Παιανίας με το φόνο του 25χρονου είπα να πω τη γνώμη και λύση που έχω διαμορφώσει εδώ και καιρό για το χουλιγκανισμό και τα επεισόδια. Κύριοι υπάρχει λύση και την παρουσιάζω:

Για μια 10ετία το κράτος αποφασίζει να μην πηγαίνει σε ΚΑΝΕΝΑ γήπεδο όλων των κατηγοριών ΚΑΝΕΝΑΣ ΦΙΛΑΘΛΟΣ...όταν λεμε κανένας, εννούμε κανένας. Μόνο δημοσιογράφοι που θα καλύπτουν τους αγώνες, παράγοντες και υπεύθυνοι της ομάδας όλοι με καρτελάκια και διαπιστεύσεις ώστε να ξέρουν ποιοι είναι. Για το πρόβλημα των εσόδων των ΠΑΕ το μέτρο αυτό θα αντιμετωπιστεί με το Pay per View. Θα δημιουργηθεί ένα κανάλι (ιδιωτικό ή κρατικό ή της ΕΠΟ πχ) που θα δείχνει αγώνες κατ' επιλογή κατηγορίας δηλαδή Κυριακές την πρώτη εθνική, Σάββατα τη Β', Παρασκευή πχ την Γ' κτλ...Μόλις κάποιος τηλεθεατής θελήσει να δει έναν αγώνα (της ομάδας του ή κάποιας άλλης) θα πληρώνει ένα ποσό κοντά στο αντίτιμο ενός κανονικού εισιτηρίου αγώνα (λίγο πιο φτηνό φυσικά). Ο τρόπος είναι απλός μπορεί να γίνει με κλείδωμα, παροχή κωδικού χρήσης ανά αγώνα και με ΑΦΜ του θεατή για να μην χρησιμοποιείται από επαγγελματίες πχ καφενεία και βλέπουν πολλοί με ένα εισιτήριο ή γίνονται επεισόδια στα καφενεία πχ.
Με τον τρόπο αυτό ΕΠΕΙΣΟΔΙΑ μέσα και έξω από τα γήπεδα δε θα ξαναγίνουν, ούτε σε καφετέριες κτλ...άμα θέλουν να μαζεύονται σε ένα σπίτι και να πλακώνονται μεταξύ τους έ...τότε χαλάλι τους. Τα έσοδα των ΠΑΕ θα είναι ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΑ αφού θα πληρώνουν και άτομα που δε θα πήγαιναν αλλιώς γήπεδο, επιπλέον δε θα πληρώνουν πρόστιμα, κτλ
Το μόνο αρνητικό θα ήταν για κάποιον το ψυχολογικό (άδεια γήπεδα, το γενικότερο κλίμα με φωνές κτλ). Εμένα προσωπικά δε θα με πείραζε αλλά αν επιμένουν κάποιοι η τεχνολογία και τα ψηφιακά εφέ είναι εδώ....
Μετά από 10 χρόνια δοκιμαστικά θα ανοίξουν τα γήπεδα σταδιακά και να δείτε τότε θα πηγαίνουν πια με τις οικογένειες τους όπως θα έπρεπε να είναι μια γιορτή κάθε αγώνας...!

Περιμένω σχόλια...

καταρχήν φίλε,αυτό δεν μου φαίνεται καθόλου "δυνατόν" να γίνει(να μου πεις,εσύ δεν είπες τι μπορεί,αλλά τι ΠΡΕΠΕΙ)αλλά εκτός αυτού δεν νομίζω πως-πια-είναι θέμα "γηπεδικό" οι φασαρίες,αλλά κοινωνικό!φυσικά υπάρχει το πρόσχημα-και η "αφορμή"-οι ομάδες,αλλά και πάλι-(κτός γηπέδων)....έτσι που γίναμε.....θα γίνουν δυστυχώς κι άλλα,γίνονται-δεν γίνονται αγώνες,πάει-δεν πάει κόσμος στο γήπεδο(αν και-το ξαναλέω-ελπίζω να βγω "ψεύτης")
 

vasos

Σεβαστός
Εγγρ.
28 Ιουν 2006
Μηνύματα
7.928
Κριτικές
33
Like
32
Πόντοι
2.057
ειναι πολυ πιο απλα τα πραγματα απο οτι φανταζομαστε........δεν υπαρχει πολιτικη βουληση οχι γιατι το κρατος και οι αρχες δεν ειναι ικανες να αντιμετωπισουν το προβλημα της βιας αλλα γιατι οι βρυξελλες και η συνθηκη του shengen θα επιβαλλουν στα κρατη-μελη της Ε.Ε. την europolicia και θα καταργηθει η εσωτερικη δυνατοτητα αστυνομευσης των εκαστοτε χωρων......οι αστυνομικοι απλα ειτε θα περιελθουν στην δυναμη της europolicia ειτε θα μετακινηθουν σε διοικητικες θεσεις........το σχεδιο παει καλα.....και θα υλοποιηθει συντομα... ;)
 

megantoine

Μέλος
Εγγρ.
22 Φεβ 2007
Μηνύματα
583
Like
2
Πόντοι
6
ειναι πολυ πιο απλα τα πραγματα απο οτι φανταζομαστε........δεν υπαρχει πολιτικη βουληση οχι γιατι το κρατος και οι αρχες δεν ειναι ικανες να αντιμετωπισουν το προβλημα της βιας αλλα γιατι οι βρυξελλες και η συνθηκη του shengen θα επιβαλλουν στα κρατη-μελη της Ε.Ε. την europolicia και θα καταργηθει η εσωτερικη δυνατοτητα αστυνομευσης των εκαστοτε χωρων......οι αστυνομικοι απλα ειτε θα περιελθουν στην δυναμη της europolicia ειτε θα μετακινηθουν σε διοικητικες θεσεις........το σχεδιο παει καλα.....και θα υλοποιηθει συντομα... ;)
κ κατηγορουσα τον εαυτο μου οτι ειμαι συνομωσιολογος...
 

nik30

Μέλος
Εγγρ.
23 Μαρ 2006
Μηνύματα
4.073
Like
1
Πόντοι
16
ειναι πολυ πιο απλα τα πραγματα απο οτι φανταζομαστε........δεν υπαρχει πολιτικη βουληση οχι γιατι το κρατος και οι αρχες δεν ειναι ικανες να αντιμετωπισουν το προβλημα της βιας αλλα γιατι οι βρυξελλες και η συνθηκη του shengen θα επιβαλλουν στα κρατη-μελη της Ε.Ε. την europolicia και θα καταργηθει η εσωτερικη δυνατοτητα αστυνομευσης των εκαστοτε χωρων......οι αστυνομικοι απλα ειτε θα περιελθουν στην δυναμη της europolicia ειτε θα μετακινηθουν σε διοικητικες θεσεις........το σχεδιο παει καλα.....και θα υλοποιηθει συντομα... ;)
vaso  υποκλινομαι!!!!!!!!!!!!!!
 

alexandros1976

Μέλος
Εγγρ.
30 Ιαν 2007
Μηνύματα
4.446
Like
0
Πόντοι
16
Χέστηκα για το κόστος της καθε κυβέρνησης.Εγώ που είμαι αγνός οπαδός κ χιλιάδες άλλοι,τι φταίμε να μας κόψουν την μπαλλα.Εγώ έχω πληρώσει διαρκείας για τα ματς.Στα τέτοια μου τα μαλακισμένα χωρίς παιδεία που πάνε κ σφάζονται.Δηλαδή η κυβέρνηση έτσι θα καταπολεμήσει την βία;ΝΑ ΚΛΕΙΣΕΙ τους συνδέσμους ώστε να τους κοπεί ο βήχας κ να χάσουν το βήμα που έχουν σε αυτούς κ μετά να προχωρήσει σε άλλα μέτρα.Πάλι καλά που δεν κατήργησε κ το Πάσχα,από φόβο κ μήπως συναντηθούν οπαδοί των 2 ομάδων στα διόδια,αναγνωρίζοντα οι μεν τους δε από τα διακοσμητικά των ομάδων τους που προφανώς θα έχουν στα αμάξια τους.

+1.000.000.000 Συμφωνώ 1000% δεν μπορεί να απαγορεύει το κράτος την προσέλευση των φίλαθλων γενικά στα γήπεδα....γιατί τι φταίω εγώ που θέλω να δω από κοντά την ομάδα μου να αγωνίζεται να μην την δω εξαιτίας των χουλιγκανων....
όσο για το 10ετες σχέδιο του φύλου iwcg έχω να πω οτι καμία κυβέρνηση ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ δεν μπορεί να κάνει κάτι τέτοιο , και δεν θα ηταν σωστό και υγιές εκτος αν πρόκειται για χουντα...
 

DARKSIDEOFTHEMOON

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Φεβ 2006
Μηνύματα
15.458
Like
31
Πόντοι
166
Καλό Πάσχα να έχετε ,να χαίρεστε τους δικούς σας, κ καλά φαγοπότια μούτρα.
 

alexandros1976

Μέλος
Εγγρ.
30 Ιαν 2007
Μηνύματα
4.446
Like
0
Πόντοι
16
Λοιπόν καλό Πάσχα σε όλους γαύρους η αλλόθρησκους και επειδή θα κοινωνήσω το Μεγάλο Σάββατο ζήτω συγνώμη από όσους στεναχώρησα η αντάλλαξα κουβέντες (θα ξαναγινεί από τρίτη του Πάσχα)
Εύχομαι ότι καλύτερο σε όλους ΚΑΛΗ ΑΝΑΣΤΑΣΗ και καλή αντάμωση
Και να ήταν ο φίλος που χάθηκε ο τελευταίος για τον ανόητο λόγο της τυφλής  οπαδικης βίας
Εξάλλου όπως έχει πει και κάποιος που εκτιμώ πολύ « το ποδόσφαιρο είναι το σημαντικότερο και ομορφότερο ΔΕΥΤΕΡΟ πράγμα στην ζωή μας»
Καλό ψήσιμο και καλό φάγωμα
 

sas1977

Τιμημένος
Εγγρ.
16 Σεπ 2005
Μηνύματα
1.025
Κριτικές
2
Like
43
Πόντοι
16
Χρόνια Πολλά ? Χριστός Ανέστη «αιώνιοι έφηβοι»...
 

DARKSIDEOFTHEMOON

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Φεβ 2006
Μηνύματα
15.458
Like
31
Πόντοι
166
Καλημέρα οπαδοί της πόλης μου.Χρόνια πολλά κ ευτυχισμένα ,με κανένα όμως πρωτάθλημα ξανά(έτσι να ζεσταινόμαστε κ λίγο)
 

megantoine

Μέλος
Εγγρ.
22 Φεβ 2007
Μηνύματα
583
Like
2
Πόντοι
6
καλημερα κ απο μενα λοιπον παλικαρια
χρονια πολλα με υγεια

 

DARKSIDEOFTHEMOON

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Φεβ 2006
Μηνύματα
15.458
Like
31
Πόντοι
166
Καλημέρα φιλαράκια μου καλά.

Μα καλά ,έχω μια απορία:Γιατί έφαγε 7 η
Ρόμα;
 

megantoine

Μέλος
Εγγρ.
22 Φεβ 2007
Μηνύματα
583
Like
2
Πόντοι
6
καλημερα παλικαρια
τι γινετε ρε σεις με τις μεταγραφες???
τι θα γινει με αυτον τον ντουντου πια???
μηπως να περιμενουμε να τον ζητησει κ καμμια τσελσι ή καμμια ρεαλ??
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom