Νέα

Θρύλε Θεέ Ολυμπιακέ

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα -
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 196K
  • Εμφανίσεις 5M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

megantoine

Μέλος
Εγγρ.
22 Φεβ 2007
Μηνύματα
583
Like
2
Πόντοι
6
λοιπον επειδη για ΑΛΛΗ ΜΙΑ φορα προσπαθησα να συζητησω μαζι σου χωρις αποτελεσμα,θα ακολουθησω την γνωστη συνταγη..
λοιπον φιλε μου,ναι στο γηπεδο παω κ δεν βλεπω μπαλα,παω να δω κανα γκομενακι,να παρω καμμια φανελα,κανα αυτογραφο κ αμα μεινει χρονος να δω μπαλα
οκ?
 

vasos

Σεβαστός
Εγγρ.
28 Ιουν 2006
Μηνύματα
7.928
Κριτικές
33
Like
32
Πόντοι
2.057
λοιπον επειδη για ΑΛΛΗ ΜΙΑ φορα προσπαθησα να συζητησω μαζι σου χωρις αποτελεσμα,θα ακολουθησω την γνωστη συνταγη..
λοιπον φιλε μου,ναι στο γηπεδο παω κ δεν βλεπω μπαλα,παω να δω κανα γκομενακι,να παρω καμμια φανελα,κανα αυτογραφο κ αμα μεινει χρονος να δω μπαλα
οκ?

τουλαχιστον εισαι ειλικρινης.....και δεν εχω προβλημα εγω να συζηταω γιατι αναφερω και πολλα παραδειγματα,ενω ολοι εσεις εδω αναπαραγετε ο ενας τις αποψεις του αλλου.....για αυτο και η ομαδα ειναι στασιμη...εδω μεχρι και αντιολυμπιακο με ειπατε!
 

Επισκέπτης
Για τον Κωνσταντινου...

Όταν πήγε στο ΠΑΟ ηταν αρκετα νέος για να βελτιωθεί. ΔΕΝ το έκανε. Ισως και δεν ασχοληθηκαν μαζί του με ειδικη προπονηση. Λάθος μεγάλο. Ειχε και το υψος και την κινηση και τη σωματοδομη για να γινει ενας καλος σεντερ. Το γκολ που εβαλε στην Μπάρτσα ήταν επιπεδου Βαν Μπάστεν. Εμεινε
ΣΤΑΣΙΜΟΣ. Η κατάρα των Ελληνων αθλητων.


Αντι λοιπον να κανει προπονηση, το έριξε (σαν καθε καλο επαρχιωτοπουλο) στο γαμήσι! Οταν δε εμπλεξε με την Κάρτσωνα (Νεκροθαφτρια Αθλητων η Νικη, με βιογραφικο πλουσιο) ηρθε το ΤΕΛΟΣ. Ούτε να στριψει δεν μπορούσε απο τις καταχρησεις.

Αν βαλετε και το εξαιρετικα μεγάλο, κλειστο του συμβολαιο, ολοκληρωνετε η εικονα για τα χάλια του....
 

Επισκέπτης
Εκτεταμένα επισόδεια έγιναν σήμερα έξω από το γήπεδο που διεξάγεται ο αγώνας γυναικίου βόλευ μεταξύ Ολυμπιακού και Παναθηναϊκού από τους οπαδούς των 2 ομάδων.Τα καλόπαιδα έκαναν πάλι το θαύμα τους!.Δυστυχώς αυτοί είναι που κρατάνε τις ομάδες στάσιμες μαζί με τη νοοτροπία των διοικήσεων και των δημοσιογράφων και όχι η άποψη η δική μου ή του vasos ή του megantoine.Δεν μπορώ άλλο όλη αυτή τη βία!
 

vasos

Σεβαστός
Εγγρ.
28 Ιουν 2006
Μηνύματα
7.928
Κριτικές
33
Like
32
Πόντοι
2.057
Εκτεταμένα επισόδεια έγιναν σήμερα έξω από το γήπεδο που διεξάγεται ο αγώνας γυναικίου βόλευ μεταξύ Ολυμπιακού και Παναθηναϊκού από τους οπαδούς των 2 ομάδων.Τα καλόπαιδα έκαναν πάλι το θαύμα τους!.Δυστυχώς αυτοί είναι που κρατάνε τις ομάδες στάσιμες μαζί με τη νοοτροπία των διοικήσεων και των δημοσιογράφων και όχι η άποψη η δική μου ή του vasos ή του megantoine.Δεν μπορώ άλλο όλη αυτή τη βία!

καλα μην εξισωνουμε την βια με την ανικανοτητα!ειναι 2 διαφορετικα πραματα αλλα σιγουρα η βια ειναι πραγματικα θλιβερο να συμβαινει!
 

alexandros1976

Μέλος
Εγγρ.
30 Ιαν 2007
Μηνύματα
4.446
Like
0
Πόντοι
16
τουλαχιστον εισαι ειλικρινης.....και δεν εχω προβλημα εγω να συζηταω γιατι αναφερω και πολλα παραδειγματα,ενω ολοι εσεις εδω αναπαραγετε ο ενας τις αποψεις του αλλου.....για αυτο και η ομαδα ειναι στασιμη...εδω μεχρι και αντιολυμπιακο με ειπατε!

Δεν υπάρχει ούτε ΕΝΑΣ φίλαθλος του Ολυμπιακού που να είναι ευχαριστημένος με τον Ολυμπιακό ούτε ΕΝΑΣ.. ούτε η κόρη μου που είναι 2 χρόνων … και πώς να είναι κάποιος ευχαριστημένος όταν δεν έχουμε προπονητή ούτε είχαμε ποτέ (πλην του Μπαγιεβιτς) που είχε αλλά προβλήματα και όταν οι άξια των παιχτών του Ολυμπιακού τα τελευταία χρόνια έχει πάρει την κατιούσα , όπως είπε και ένας φίλος πριν μερικά χρόνια περασαν καραπιαλης , ζετεμπεργκ , ζε ελιας καρεμπε , ζιοβαννι γιαννακοπουλος τζολε(μικρότερος) και άλλοι πολλοί παιχταράδες ενώ τώρα μόνο φωτεινές εξαιρέσεις σε  πολλές μετριότητες και κάποια παλτά ….. ο λόγος όμως που σε λέμε αντιοΟΛυμπιακο(και η γνώμη μου είναι ότι είσαι) είναι γιατί απαξιώνεις τους Τίτλους που έχει κατακτήσει ο Ολυμπιακός , έστω αυτούς του Ελληνικού Πρωταθλήματος(τι να κάνουμε αφού σε αυτό αγωνίζεται) και η ανωτερότητα του έναντι των βασικών  συνδιεκδικητών   του . όσο κακό και αν είναι το πρωτάθλημα Ελλάδος …που είναι σίγουρα πολύ κακό όπως έχω ξαναπεί προτιμώ να το παίρνουμε από το να μην το παίρνουμε και να το παίρνουν οι άλλοι
Τώρα όσο για το αν πάμε γήπεδο η όχι είναι τελείως διαφορετικοί οι λόγοι που πάει κάποιος …εγώ για παράδειγμα θα πηγαίνω ακόμα και αν πέσουμε στην δ εθνική με την ίδια συχνότητα που πάω τώρα και θα υποστηρίζ
ω την ομάδα μου με τον ίδιο φανατισμό που το κάνω και τώρα … έχω σαν παράδειγμα Άγγλους φίλαθλους που ότι κατηγορία και να παίζουν όσο χαλιά και αν είναι πάνε γήπεδο 
 

vasos

Σεβαστός
Εγγρ.
28 Ιουν 2006
Μηνύματα
7.928
Κριτικές
33
Like
32
Πόντοι
2.057
Δεν υπάρχει ούτε ΕΝΑΣ φίλαθλος του Ολυμπιακού που να είναι ευχαριστημένος με τον Ολυμπιακό ούτε ΕΝΑΣ.. ούτε η κόρη μου που είναι 2 χρόνων ? και πώς να είναι κάποιος ευχαριστημένος όταν δεν έχουμε προπονητή ούτε είχαμε ποτέ (πλην του Μπαγιεβιτς) που είχε αλλά προβλήματα και όταν οι άξια των παιχτών του Ολυμπιακού τα τελευταία χρόνια έχει πάρει την κατιούσα , όπως είπε και ένας φίλος πριν μερικά χρόνια περασαν καραπιαλης , ζετεμπεργκ , ζε ελιας καρεμπε , ζιοβαννι γιαννακοπουλος τζολε(μικρότερος) και άλλοι πολλοί παιχταράδες ενώ τώρα μόνο φωτεινές εξαιρέσεις σε  πολλές μετριότητες και κάποια παλτά ?.. ο λόγος όμως που σε λέμε αντιοΟΛυμπιακο(και η γνώμη μου είναι ότι είσαι) είναι γιατί απαξιώνεις τους Τίτλους που έχει κατακτήσει ο Ολυμπιακός , έστω αυτούς του Ελληνικού Πρωταθλήματος(τι να κάνουμε αφού σε αυτό αγωνίζεται) και η ανωτερότητα του έναντι των βασικών  συνδιεκδικητών   του . όσο κακό και αν είναι το πρωτάθλημα Ελλάδος ?που είναι σίγουρα πολύ κακό όπως έχω ξαναπεί προτιμώ να το παίρνουμε από το να μην το παίρνουμε και να το παίρνουν οι άλλοι
Τώρα όσο για το αν πάμε γήπεδο η όχι είναι τελείως διαφορετικοί οι λόγοι που πάει κάποιος ?εγώ για παράδειγμα θα πηγαίνω ακόμα και αν πέσουμε στην δ εθνική με την ίδια συχνότητα που πάω τώρα και θα υποστηρίζω την ομάδα μου με τον ίδιο φανατισμό που το κάνω και τώρα ? έχω σαν παράδειγμα ʼγγλους φίλαθλους που ότι κατηγορία και να παίζουν όσο χαλιά και αν είναι πάνε γήπεδο 

κατ'αρχας τους τιτλους που εχει παρει ο ολυμπιακος (και μιλαω αποκλειστικα για τους τιτλους των τελευταιων 8 ετων) τον εχει βοηθησει σκανδαλωδως η διαιτησια και εγω δεν γουσταρω να παιρνω και να χαιρομαι τιτλους ειτε με βοηθεια διατησιας ειτε με τρομοκρατιες στυλ ριζουπολης......εγω θελω να παιρνω πρωταθληματα και να εχω και καλη ομαδα,οχι επειδη οι αλλοι εχουν τα μαυρα τους τα χαλια....τα τελευταια 3 πρωταθληματα που εχουμε παρει (2005,2006,2007) ενω οι αντιπαλοι μας δεν βλεπονται εμεις συνεχιζουμε να σπρωχνομαστε σκανδαλωδως απο την διαιτησια σε βαθμο μεγαλυτερο απο τους αλλους!εγω δεν γουσταρω ενα πρωταθλημα οπου για 10 χρονια το παιρνει μονο μια ομαδα...ειναι εντελως ανουσιο αυτο...και στο κατω κατω τί σημαινει να εχεις τοσους τιτλους και καθε χρονο να γελανε μαζι σου οχι μονο στην ευρωπη αλλα και στην ελλαδα με το θεαμα που παρουσιαζεις?εχεις και μια κορη 2 ετων...να σου ζησει και να την δεις να γινεται οτι επιθυμει,αλλα ρε αδερφε δεν ειναι τροπος ωριμης σκεψης αυτος που μου αναπτυσσεις!
 

megantoine

Μέλος
Εγγρ.
22 Φεβ 2007
Μηνύματα
583
Like
2
Πόντοι
6
αδερφια καλημερα
ας ξεφυγουμε λιγο με τις μαλακιες των χουλιγκαν κ ας μιλησουμε λιγο για την ομαδα...
μια βδομαδα περασε κ τιποτα με ντουντου...
αντε να δουμε...
 

alexandros1976

Μέλος
Εγγρ.
30 Ιαν 2007
Μηνύματα
4.446
Like
0
Πόντοι
16
κατ'αρχας τους τιτλους που εχει παρει ο ολυμπιακος (και μιλαω αποκλειστικα για τους τιτλους των τελευταιων 8 ετων) τον εχει βοηθησει σκανδαλωδως η διαιτησια και εγω δεν γουσταρω να παιρνω και να χαιρομαι τιτλους ειτε με βοηθεια διατησιας ειτε με τρομοκρατιες στυλ ριζουπολης......εγω θελω να παιρνω πρωταθληματα και να εχω και καλη ομαδα,οχι επειδη οι αλλοι εχουν τα μαυρα τους τα χαλια....τα τελευταια 3 πρωταθληματα που εχουμε παρει (2005,2006,2007) ενω οι αντιπαλοι μας δεν βλεπονται εμεις συνεχιζουμε να σπρωχνομαστε σκανδαλωδως απο την διαιτησια σε βαθμο μεγαλυτερο απο τους αλλους!εγω δεν γουσταρω ενα πρωταθλημα οπου για 10 χρονια το παιρνει μονο μια ομαδα...ειναι εντελως ανουσιο αυτο...και στο κατω κατω τί σημαινει να εχεις τοσους τιτλους και καθε χρονο να γελανε μαζι σου οχι μονο στην ευρωπη αλλα και στην ελλαδα με το θεαμα που παρουσιαζεις?εχεις και μια κορη 2 ετων...να σου ζησει και να την δεις να γινεται οτι επιθυμει,αλλα ρε αδερφε δεν ειναι τροπος ωριμης σκεψης αυτος που μου αναπτυσσεις!

Καταρχήν σε ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια για το παιδί μου.. .δείχνουν καλή ποιότητα ανθρώπου  στα υπόλοιπα διαφωνώ σε όλα και θα σου πω γιατί ..όταν μιλάς για τρομοκρατία στην ριζουπολη  τι εννοείς ? γιατί εκεί ήμουν μήπως ήταν χειρότερα από το 0-0 στην λεωφόρο όταν χτυπήθηκε ο Λουτσιάνο από ΚΑΡΕΚΛΑ στο κόρνερ? Τρύπησαν με κατσαβίδι το Μάγουλο του τερματοφύλακα Γεωργίου και πέταγαν οτιδήποτε αντικείμενο έβρισκαν ακόμα και σε δικούς τους παίχτες? Βεβαίως και ήταν αγρία τα πράγματα στην ριζουπολη αλλά μην υπερβάλουμε κιόλας μην σου θυμίσω στα 10 χρόνια που το παίρνουμε σε ΠΟΣΑ ΓΗΠΕΔΑ έχουμε παίξει με τρομοκρατία (γεντι κουλε-φιλαδελφεια-τουμπα-λεοφωρο-νικαια-χαριλαου κτλ) τωρα αν μιλάς για εύνοια της διαιτησίας τα τελευταία 3 χρόνια τι να πω?? Αν θέλεις μπορούμε να βάλουμε κάτω τα παιχνίδια και να σου 50 σφαγές του Ολυμπιακού
 

alexandros1976

Μέλος
Εγγρ.
30 Ιαν 2007
Μηνύματα
4.446
Like
0
Πόντοι
16
καλημερα οντως ξεφυγαμε λιγο...
τιποτα απο μεταγραφες?
 

rodman

Μέλος
Εγγρ.
10 Αυγ 2006
Μηνύματα
1.283
Like
62
Πόντοι
16
αδερφια καλημερα
ας ξεφυγουμε λιγο με τις μαλακιες των χουλιγκαν κ ας μιλησουμε λιγο για την ομαδα...
μια βδομαδα περασε κ τιποτα με ντουντου...
αντε να δουμε...

καλημέρα συνγαυρε φίλε μου για τον ντούντου πολύ χλώμο το βλέπω τώρα που θα μπουν και ομάδες απο ιταλία και αγγλία....μια απο τα ίδια και φέτος(δυστηχώς)
 

Επισκέπτης
Στασιμότητα στα μεταγραφικά τις τελευταίες μέρες.
 

megantoine

Μέλος
Εγγρ.
22 Φεβ 2007
Μηνύματα
583
Like
2
Πόντοι
6
καλημέρα συνγαυρε φίλε μου για τον ντούντου πολύ χλώμο το βλέπω τώρα που θα μπουν και ομάδες απο ιταλία και αγγλία....μια απο τα ίδια και φέτος(δυστηχώς)
τι να πω ρε πουστη μου κατι παιζει...
στο αρθρο του κυριου προεδρου,αν το καταλαβα καλα,αφηνει αιχμες για τον μανατζερ του οτι θελει ψησιμο...
 

rodman

Μέλος
Εγγρ.
10 Αυγ 2006
Μηνύματα
1.283
Like
62
Πόντοι
16
ακούγετε πάλι για τον ζε-ροπέρτο και για τον τούρκο τον σανλί δηλαδη πάλι  :jerking:
 

germaon

Σεβαστός
Εγγρ.
29 Απρ 2006
Μηνύματα
1.655
Κριτικές
18
Like
15
Πόντοι
2.007
κατ'αρχας τους τιτλους που εχει παρει ο ολυμπιακος (και μιλαω αποκλειστικα για τους τιτλους των τελευταιων 8 ετων) τον εχει βοηθησει σκανδαλωδως η διαιτησια και εγω δεν γουσταρω να παιρνω και να χαιρομαι τιτλους ειτε με βοηθεια διατησιας ειτε με τρομοκρατιες στυλ ριζουπολης......
Ρε vasos μας δουλεύεις? Είσαι Ολυμπιακός? άντε να δεχτώ ότι ο Ολυμπιακός σπρώχτηκε στα πρώτα χρόνια. Μιλάς και για τα τελευταία? Δηλαδή , πέρσι (σεζόν 2005-06) που από το Γενάρη είχε 15 βαθμούς διαφορά πού σπρώχτηκε?Πάλι δεν το άξιζε? Νίκησε όλα τα ντέρμπι χωρίς γκρίνιες (όπως φέτος με τον Μπριακο). Εδώ ούτε οι δευτεροτρίτοι δεν το αμφισβητούν το περσινό . Θα μας τρελάνεις?
Και για τις μεταγραφές, παιδιά μην τρώτε παραμύθι. Ποτέ δεν υπήρχε περίπτωση να έρθει ο Ντουντού (και όχι Ντούντου) στον Ολυμπιακό. Για τα μάτια του κόσμου εγινε η πρόταση, εκ του ασφαλούς. Ήταν χαμηλότατη και ήξεραν από πριν ότι δεν θα δεχτεί να έρθει. Και μετά ως συνήθως ,"μπήκαν σφήνα οι Ιταλοι", "κλωτσάει την τελευταία στιγμή η γυναίκα του", το μάθαμε το παραμύθι.
 

megantoine

Μέλος
Εγγρ.
22 Φεβ 2007
Μηνύματα
583
Like
2
Πόντοι
6
Ρε vasos μας δουλεύεις? Είσαι Ολυμπιακός? άντε να δεχτώ ότι ο Ολυμπιακός σπρώχτηκε στα πρώτα χρόνια. Μιλάς και για τα τελευταία? Δηλαδή , πέρσι (σεζόν 2005-06) που από το Γενάρη είχε 15 βαθμούς διαφορά πού σπρώχτηκε?Πάλι δεν το άξιζε? Νίκησε όλα τα ντέρμπι χωρίς γκρίνιες (όπως φέτος με τον Μπριακο). Εδώ ούτε οι δευτεροτρίτοι δεν το αμφισβητούν το περσινό . Θα μας τρελάνεις?
Και για τις μεταγραφές, παιδιά μην τρώτε παραμύθι. Ποτέ δεν υπήρχε περίπτωση να έρθει ο Ντουντού (και όχι Ντούντου) στον Ολυμπιακό. Για τα μάτια του κόσμου εγινε η πρόταση, εκ του ασφαλούς. Ήταν χαμηλότατη και ήξεραν από πριν ότι δεν θα δεχτεί να έρθει. Και μετά ως συνήθως ,"μπήκαν σφήνα οι Ιταλοι", "κλωτσάει την τελευταία στιγμή η γυναίκα του", το μάθαμε το παραμύθι.
καπως ετσι φιλε το βλεπω κ εγω...ΜΑΚΑΡΙ να διαψευστουμε πανηγυρικα...ειναι νωρις ακομη βεβαια αλλα για να δουμε..
 

rodman

Μέλος
Εγγρ.
10 Αυγ 2006
Μηνύματα
1.283
Like
62
Πόντοι
16
Και για τις μεταγραφές, παιδιά μην τρώτε παραμύθι. Ποτέ δεν υπήρχε περίπτωση να έρθει ο Ντουντού (και όχι Ντούντου) στον Ολυμπιακό. Για τα μάτια του κόσμου εγινε η πρόταση, εκ του ασφαλούς. Ήταν χαμηλότατη και ήξεραν από πριν ότι δεν θα δεχτεί να έρθει. Και μετά ως συνήθως ,"μπήκαν σφήνα οι Ιταλοι", "κλωτσάει την τελευταία στιγμή η γυναίκα του", το μάθαμε το παραμύθι.
[/quote]
+100

αν του τα ρίξεις του πάικτη που σε ενδιαφέρει έρχεται τρέχοντας
 

Επισκέπτης
Χοντρό δούλεμα έπεσε πέρσυ με την περίπτωση Ζε Ρομπέρτο,που όλο το καλοκαίρι ακούγαμε ότι είμαστε κοντά και ξαφνικά βγάζει μια ανακοίνωση η ΠΑΕ Ολυμπιακός και λέει ότι δεν ενδιαφέρεται πλέον για τον παίχτη.Τελικά ο Ζε Ρομπέρτο κατέληξε να παίζει στο βραζιλιάνικο πρωτάθλημα,που σημαίνει ότι αν πραγματικά τον θέλαμε μπορούσαμε να τον είχαμε αποκτήσει.Για να μη θυμιθώ την περίπτωση Ντραγκουντίνοβιτς με τα πρωτοσέλιδα των φυλλάδων'ο Ντράγκο στον Θρύλο'.Και μια μέρα μας λένε ότι η Σταντάρ δεν τον πουλάει.Μετά από λίγες μέρες όμως ο παίχτης πουλήθηκε στη Σεβίλη,με την οποία κατέκτησε ένα χρόνο μετά το κύπελο UEFA.Γι' αυτό παιδιά ας μην παραμυθιαζόμαστε με τους "παιχταράδες που θα φέρει η προεδράρα".Αν δε δω κάποιον με το ερυθρόλευκο σορτσάκι να προπονείται στου Ρέντη,δεν πιστεύω τίποτα.
 

megantoine

Μέλος
Εγγρ.
22 Φεβ 2007
Μηνύματα
583
Like
2
Πόντοι
6
καλημερα συνγαυροι
δυστηχως παγωσαν ολα τα θεματα δεν ξερω ομως γιατι...
δεν νομιζω να παιζει κανενα ρολο η μεταγραφολογια με τα επεισοδια που εγιναν αλλα τελος παντων...

ειδε κανεις εκπομπη αυτες τις μερες??
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom