Νέα

Θρύλε Θεέ Ολυμπιακέ

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα -
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 196K
  • Εμφανίσεις 5M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 10 άτομα (0 μέλη και 10 επισκέπτες)

Lastmoican

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Οκτ 2006
Μηνύματα
17.480
Κριτικές
3
Like
54
Πόντοι
166
Επίσης φίλε hitman7771 αυτά τα "άλλαξε επίπεδο" τα ψιλοβαρέθηκα. Θα δούμε φέτος. Γιατί αν δεν πάρουμε νταμπλ φέτος με νίκες έναντι βάζελου-πάοκ στην έδρα μας με 5 τεμάχια και πάνω τουλάχιστον, να τα βράσω τα λόγια. Ή θα σου πει εσένα τίποτα να νικήσουμε τον πάοκ ή τον πούστη 3-1 ας πούμε; Υπερβολικός; Ίσως. Αλλα αυτό σημαίνει για μένα άλλαξε επίπεδο. Την Ευρώπη την αφήνω έξω ήδη και δεν θα είναι κριτήριο. Με μεγαθήρια παίζουμε.
καλά, κάτσε να νικήσουμε...
γιατί μην κοιτάς που τις υποβαθμίζουμε τις ηττες...
 

gbeyyt11

Μέλος
Εγγρ.
30 Δεκ 2008
Μηνύματα
1.516
Like
143
Πόντοι
16
όταν μάρκαρε μια χαρά ήταν...με την μπάλα στα πόδια όμως έκανε τις γκέλες. Κάτι αδύναμα γυρίσματα πίσω, κάτι να αφαιρείται, κάτι λάθος πάσες...τέτοια πράγματα...

Σου είπα, καλός αθλητής. Αλλά τις γκέλες του τις φοβόμουνα κάργα.

με τη μπαλα κατω δεν ειναι τιποτα ιδιαιτερο ο Μανωλας . Ο Σιοβας ξερει περισσοτερη μπαλα απο αυτον . Απλα ο Μανωλας εχει τα στοιχεια του συγχρονου ποδοσφαιρου , οπως δυναμη , ταχυτητα, ψηλο παιχνιδι , ειναι μαχητης κλπ . Μεγαλη απωλεια σιγουρα
 

kartakhs

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Δεκ 2008
Μηνύματα
13.048
Like
2
Πόντοι
166
να θυμησω παντως οτι περσυ συζηταγαμε ποσο αμπαλος ειναι η οχι....
απο τον ολυμπιακο παντως φθγανε και μεγαλυτεροι ποδοσφαιριστες και ο θρυλος συνεχισε.....καλη καριερα να εχει το παιδι,σημαια δεν εγινε στον θρυλο εχει θεση στην οικογενεια αν το θελει αλλα ως εκει...
 

redmanftw

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2012
Μηνύματα
47.995
Κριτικές
10
Like
96
Πόντοι
376
Δανεικός στην Έβερτον ο Ενέν!

Η Έβερτον ανακοίνωσε τον ετήσιο δανεισμό του 18άχρονου Βέλγου επιθετικού, Νταβίντ Ενέν, από τον Oλυμπιακό
 

hitman7771

Μέλος
Εγγρ.
15 Μαρ 2011
Μηνύματα
3.365
Κριτικές
3
Like
98
Πόντοι
16
Επίσης φίλε hitman7771 αυτά τα "άλλαξε επίπεδο" τα ψιλοβαρέθηκα. Θα δούμε φέτος. Γιατί αν δεν πάρουμε νταμπλ φέτος με νίκες έναντι βάζελου-πάοκ στην έδρα μας με 5 τεμάχια και πάνω τουλάχιστον, να τα βράσω τα λόγια. Ή θα σου πει εσένα τίποτα να νικήσουμε τον πάοκ ή τον πούστη 3-1 ας πούμε; Υπερβολικός; Ίσως. Αλλα αυτό σημαίνει για μένα άλλαξε επίπεδο. Την Ευρώπη την αφήνω έξω ήδη και δεν θα είναι κριτήριο. Με μεγαθήρια παίζουμε.

Για το κλίμα που λες, είναι λογικό τα πρώτα βέλη ναπέσουν στον Μαρινάκη και τον Μίτσελ. Βέβαια και ο κόσμος δεν πρέπει να ξεχνάει ότι φέτος στα πρώτα φιλικά φώναζε Μίτσελ αποθεόνοντάς τον. Δε μπορούμε και δεν είναι έξυπνο να αλλάζεις γνώμη στο μπαμ.

Όσο για τους πούστηδες θα συμφωνήσω. Μου την σπάει τα τελευταία χρόνια που ενώ γαμάμε στο πρωτάθλημα, έχουμε μακράν καλύτερη ομάδα από τον πούστη, όχι απλά δεν ρίχναμε 5άρες, αλλά χάσαμε και κάποια ματς. Πέρυσι και με τον Σισέ που τους είχαμε για 3 στο ΟΑΚΑ.

Για μένα το έχω ξαναπεί. Θέλω ο πούστης να φάει 7άρα μια φορά από εμάς. Όπως "γαμάνε" με το καυλί της γιουβέντους... εγώ θέλω να τους γαμήσω με το δικό μου. Έχει διαφορά.

Όσο για την ομάδα συμφωνώ σε αυτό που είπες αδερφέ.. για Ευρώπη τα βλέπω και εγώ δύσκολα. Και ο λόγος είναι καθαρά η άμυνά μας. Ούτε το κέντρο και ούτε η επίθεση θα έχει θέμα.
 

redmanftw

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2012
Μηνύματα
47.995
Κριτικές
10
Like
96
Πόντοι
376
Ελεύθερος ο Ζόνας,Βαγγέλα τέρμα οι δικαιολογίες!!!!

Αντί-Σαβιόλα και πιο οικονομικός

Ο κόσμος έχει ξενερώσει απίστευτα..
 

πιπης___

Μέλος
Εγγρ.
13 Οκτ 2013
Μηνύματα
3.462
Like
1
Πόντοι
16
Δανεικός στην Έβερτον ο Ενέν!

Η Έβερτον ανακοίνωσε τον ετήσιο δανεισμό του 18άχρονου Βέλγου επιθετικού, Νταβίντ Ενέν, από τον Oλυμπιακό

Παει να στησει παραγκα με παραρτηματα και στην Ευρωπη ο Χοντρος !!!!!
 

gregory35

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
30 Ιουλ 2010
Μηνύματα
14.285
Κριτικές
25
Like
1.435
Πόντοι
966
άει πάαινε ρε.
δεν σου είπα να μην μου ξαναμιλήσεις;
ασχολήσου με το κωλοχανείο σου στο θρεντ σας
Σόρρυ κιόλας Μοϊκανε αλλά έτσι είναι. Η αναδιοργάνωση της Γ και Β εθικής είχε αποφασιστεί 5-6 μήνες πιο πριν (για το κύπελο δε ξέρω)
Και αυτό που και καλά έγινε για χάρη της ΑΕΚ, κατ εσε, είναι βλακεία. ΔΕΝ επωφελήθηκε ΜΟΝΟ η ΑΕΚ (όπως είχε επωφεληθεί ΜΟΝΟ ο ΟΣΦΠ πριν από 20 χρόνια με το νόμο περί αρχαιοτήτων). Επωφελήθηκε η Λάρισσα, ο Άρης φέτος τον ίδιο δρόμο θα πάρει (άσχετα αν πέσει και από τη Γ), και στο μέλλον το 70% των ομάδων της Σούπερ Λίγκας που έχουν μεγάλα (για το μεγεθός τους χρέη) όπως πχ Πανιώνιος
 

Hristidis 7

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Μαρ 2009
Μηνύματα
13.053
Κριτικές
9
Like
469
Πόντοι
446
Επίσης φίλε hitman7771 αυτά τα "άλλαξε επίπεδο" τα ψιλοβαρέθηκα. Θα δούμε φέτος. Γιατί αν δεν πάρουμε νταμπλ φέτος με νίκες έναντι βάζελου-πάοκ στην έδρα μας με 5 τεμάχια και πάνω τουλάχιστον, να τα βράσω τα λόγια. Ή θα σου πει εσένα τίποτα να νικήσουμε τον πάοκ ή τον πούστη 3-1 ας πούμε; Υπερβολικός; Ίσως. Αλλα αυτό σημαίνει για μένα άλλαξε επίπεδο. Την Ευρώπη την αφήνω έξω ήδη και δεν θα είναι κριτήριο. Με μεγαθήρια παίζουμε.
να σου πω κατι τωρα...με στεναχωρεις...ειμαι εδω για να μαθω μπαλλα τους ασχετους οχι εσενα...
το ΄΄αλλαξε επιπεδο΄΄ μια ομαδα δεν το συμπεραινεις απο μια χρονια και δυο...απο διαρκεια και βαθος χρονου το βλεπεις και απο εν γενει αντιμετωπιση του ποδοσφαιρικου κοσμου ...
και η μαντσεστερ απετυχε παντου παταγωδως περσυ αλλα αλλοιμονο αν δεν βρισκεται σε ενα αλφα επιπεδο....αν βεβαια αυτη η αποτυχημενη χρονια εχει και συνεχεια δυο και τρια και τεσσερα χρονια σαφως και θα εχει αρχισει να αλλαζει επιπεδο (προς τα κατω)...
ο θρυλος εχει αλλαξει επιπεδο ,εχει σιγουρα ξεφυγει απο τα στενα ελληνικα πλαισια ΣΕ ΟΛΑ και οχι μονο αγωνιστικα (τροπος λειτουργιας του κλαμπ σε ολους τους τομεις και ευρυτερη αποδοχη απο τους μεγαλους της ευρωπης) και αυτο δεν μπορει να το αμφισβητησει κανεις...
αν ανηκε σε καποια αλλη μεγαλη ποδοσφαιρικα χωρα θα σου ελεγα οτι θα μπορουσε να φτασει στην πρωτη εξαδα...αλλα στο μπουρδελο εδω (που οι πουστηδες λενε οτι το καταστρεφει ο θρυλος αλλα εγω λεω οτι λειτουργει σαν τροχοπεδη για την εκτοξευση του θρυλου ) αυτα δεν γινονται...δεν γινεται και δεν μπορουν να γινουν οι καταλληλες κινησεις ωστε να ανταγωνιστεις ισπανιες αγγλιες ιταλιες και γερμανιες...
μπορεις μονο να διατηρηθεις εκει που εισαι και με καποια ευνοια-βολικη κληρωση -τυχη -προσπαθεια να κανεις φωτοβολιδα μια δυο προκρισεις που ομως θα ειναι εξαιρεσεις (στους 8 και ααααααντε με λιγο φαντασια στους 4 που θα αγγιζουν τα ορια του αδυνατου)...
αυτο που σιγουρα θα μπορουσε να γινει θα ηταν μια καλυτερη πορεια στο γιουροπα οπου θα ειχες σαφως πιθανοτητες μεγαλυτερες για κατι καλυτερο (δεν προκειται να γινω πιο συγκεκριμενος γιατι ειμαι σοβαρος ανθρωπος και οχι καραγκιοζης να γραφω αλλάντάλλων,αλλα σαφως στο γιουροπα θες λιγοτερη τυχη απο τσου λου για ιδια πορεια λογω ελλειψης ΠΡΩΤΟΚΛΑΣΣΑΤΩΝ ευρωπαικων κλαμπ)...
αλλα για να συμβει αυτο θα προυποθεται αποκλεισμο στους ομιλους απο την φαση των δεκαξι....και δεν ξερω κατα ποσο θελουμε και τι...
και κατα ποσο θα ειναι ΄΄επιτυχια΄΄ μια τριτη θεση και πορεια στο γιουροπα...(μπραουδακη σαμπρακο και δηματο ρωτησαμε;   :2funny:   )
γιαυτο σου λεω ΑΝΤΙ....μη με στεναχωρεις με πραματα που θα επρεπε να τα ξερεις...
επιπεδο εχουμε αλλαξει αλλα σε αυτο που ''εσεις''  :think: ονειρευοσαστε δυσκολα θα φτασουμε....καλο ειναι να γνωριζουμε μεχρι που φτανουνε τα ποδια μας για να τα απλωσουμε  ;)
μαλακιες στυλ ρεντμαν-γιουσουφακι δεν θελω απο σενα...που ψαχνει αφορμη για γκρινια και μιρλα...
πηγες περσυ στους 16 και απο λεπτομερεις-ατυχιες-διαιτησιες δεν πηγες στους 8....οπου θα αντιμετωπιζες την μπαγερν...και;τια θα ειχε γινει;θα ειχες φτασει στους 8...συμφωνω ΜΕΓΑΛΗ επιτυχια αλλα μεχρι εκει...ας μην κοροιδευομαστε ...παρακατω ΔΕΝ εχει...οσοι λενε κατι αλλο απλα σας-μας παραμυθιαζουν...σαφως αξιζει να προσπαθησεις ,σαφως αξιζει να κατορθωσεις το αδυνατο...αλλα δεν θα βαλεις αυτο σαν σημειο αναφορας και ενδεικτικο των στοχων σου ωστε να κρινεις αν τελικα πετυχες η οχι...
αυτα...
ουφφφ...
 

Hristidis 7

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Μαρ 2009
Μηνύματα
13.053
Κριτικές
9
Like
469
Πόντοι
446
προς πουστηδες-γιουσουφακια - ψαχνω αφορμη για μιρλα γιατι βαριεμαι την ανιαρη ζωη μου-...
το νου σας γιατι ο χρηστιδης κουβαλαει μουρλια...
το νου σας μην κατσω και ψαξω να ποσταρω παλια δικα σας ποστ για σαμαρη κωσταρα μανωλα και χολεμπας που τωρα μουρμουρατε που φευγουν με 15 κομματια εκαστος...
το νου σας θα σας κανω ρομπες...αλλαχτε τροπαρι και αφηστε την μιρλα γιατι απειλω-υποσχομαι- οτι θα το κανω...
και θα γελασει και το παρδαλο κατσικι...
ξαναλεω...ΣΑΜΑΡΗΣ ΜΑΝΩΛΑΣ ΧΟΛΕΜΠΑΣ
αυτα...
 

gregory35

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
30 Ιουλ 2010
Μηνύματα
14.285
Κριτικές
25
Like
1.435
Πόντοι
966
να σου πω κατι τωρα...με στεναχωρεις...ειμαι εδω για να μαθω μπαλλα τους ασχετους οχι εσενα...
το ΄΄αλλαξε επιπεδο΄΄ μια ομαδα δεν το συμπεραινεις απο μια χρονια και δυο...απο διαρκεια και βαθος χρονου το βλεπεις και απο εν γενει αντιμετωπιση του ποδοσφαιρικου κοσμου ...
και η μαντσεστερ απετυχε παντου παταγωδως περσυ αλλα αλλοιμονο αν δεν βρισκεται σε ενα αλφα επιπεδο....αν βεβαια αυτη η αποτυχημενη χρονια εχει και συνεχεια δυο και τρια και τεσσερα χρονια σαφως και θα εχει αρχισει να αλλαζει επιπεδο (προς τα κατω)...
ο θρυλος εχει αλλαξει επιπεδο ,εχει σιγουρα ξεφυγει απο τα στενα ελληνικα πλαισια ΣΕ ΟΛΑ και οχι μονο αγωνιστικα (τροπος λειτουργιας του κλαμπ σε ολους τους τομεις και ευρυτερη αποδοχη απο τους μεγαλους της ευρωπης) και αυτο δεν μπορει να το αμφισβητησει κανεις...
αν ανηκε σε καποια αλλη μεγαλη ποδοσφαιρικα χωρα θα σου ελεγα οτι θα μπορουσε να φτασει στην πρωτη εξαδα...αλλα στο μπουρδελο εδω (που οι πουστηδες λενε οτι το καταστρεφει ο θρυλος αλλα εγω λεω οτι λειτουργει σαν τροχοπεδη για την εκτοξευση του θρυλου ) αυτα δεν γινονται...δεν γινεται και δεν μπορουν να γινουν οι καταλληλες κινησεις ωστε να ανταγωνιστεις ισπανιες αγγλιες ιταλιες και γερμανιες...
μπορεις μονο να διατηρηθεις εκει που εισαι και με καποια ευνοια-βολικη κληρωση -τυχη -προσπαθεια να κανεις φωτοβολιδα μια δυο προκρισεις που ομως θα ειναι εξαιρεσεις (στους 8 και ααααααντε με λιγο φαντασια στους 4 που θα αγγιζουν τα ορια του αδυνατου)...
αυτο που σιγουρα θα μπορουσε να γινει θα ηταν μια καλυτερη πορεια στο γιουροπα οπου θα ειχες σαφως πιθανοτητες μεγαλυτερες για κατι καλυτερο (δεν προκειται να γινω πιο συγκεκριμενος γιατι ειμαι σοβαρος ανθρωπος και οχι καραγκιοζης να γραφω αλλάντάλλων,αλλα σαφως στο γιουροπα θες λιγοτερη τυχη απο τσου λου για ιδια πορεια λογω ελλειψης ΠΡΩΤΟΚΛΑΣΣΑΤΩΝ ευρωπαικων κλαμπ)...
αλλα για να συμβει αυτο θα προυποθεται αποκλεισμο στους ομιλους απο την φαση των δεκαξι....και δεν ξερω κατα ποσο θελουμε και τι...
και κατα ποσο θα ειναι ΄΄επιτυχια΄΄ μια τριτη θεση και πορεια στο γιουροπα...(μπραουδακη σαμπρακο και δηματο ρωτησαμε;   :2funny:   )
γιαυτο σου λεω ΑΝΤΙ....μη με στεναχωρεις με πραματα που θα επρεπε να τα ξερεις...
επιπεδο εχουμε αλλαξει αλλα σε αυτο που ''εσεις''  :think: ονειρευοσαστε δυσκολα θα φτασουμε....καλο ειναι να γνωριζουμε μεχρι που φτανουνε τα ποδια μας για να τα απλωσουμε  ;)
μαλακιες στυλ ρεντμαν-γιουσουφακι δεν θελω απο σενα...που ψαχνει αφορμη για γκρινια και μιρλα...
πηγες περσυ στους 16 και απο λεπτομερεις-ατυχιες-διαιτησιες δεν πηγες στους 8....οπου θα αντιμετωπιζες την μπαγερν...και;τια θα ειχε γινει;θα ειχες φτασει στους 8...συμφωνω ΜΕΓΑΛΗ επιτυχια αλλα μεχρι εκει...ας μην κοροιδευομαστε ...παρακατω ΔΕΝ εχει...οσοι λενε κατι αλλο απλα σας-μας παραμυθιαζουν...σαφως αξιζει να προσπαθησεις ,σαφως αξιζει να κατορθωσεις το αδυνατο...αλλα δεν θα βαλεις αυτο σαν σημειο αναφορας και ενδεικτικο των στοχων σου ωστε να κρινεις αν τελικα πετυχες η οχι...
αυτα...
ουφφφ...

Άντε γαμήσου ρε μαλάκα που θα μ κάνεις να συμφωνήσω  :tickedoff: :tickedoff: :tickedoff: :tickedoff:
Τ υπογραμισμένα είναι αυτά που λίγο πολύ συμφωνώ.
 

Hristidis 7

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Μαρ 2009
Μηνύματα
13.053
Κριτικές
9
Like
469
Πόντοι
446
κ γω αεκ ειμαι  . ποιο ωραιο απ το  κιτρινο δεν υπαρχει
μαγκια σου...το μαλακας δεν εχει να κανει με το χρωμα που υποστηριζει....εχει να κανει με το τι μαλακας ειναι σαν ανθρωπος  ;)
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom