Νέα

Θρύλε Θεέ Ολυμπιακέ

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα -
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 195K
  • Εμφανίσεις 5M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 8 άτομα (1 μέλη και 7 επισκέπτες)

ztheo

Μέλος
Εγγρ.
27 Απρ 2008
Μηνύματα
53
Like
0
Πόντοι
0
παλι πουτσα απο τον αιωνιο αυτοκρατορα
 

apolyto_arseniko

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2008
Μηνύματα
77.482
Like
196
Πόντοι
866
αν δεις τη φαση ο ιβκοβιτς ειναι εξαλος και τον βριζει στα σερβικα και αυτος του αντιμιλαει.το αν του κανει η οχι δεν θα το κρινω εγω.αυτο που ειδα εγω ειναι οτι μολις μπηκε ο ολυμπιακος τον πηρε η κατω βολτα.και δεν το εχει κανει πρωτη φορα ;)ειναι τυχαιο που ο σπανουλης και ο μπουρουσης βγαζουν τετοιο εκνευρισμο και δεν μιλαω για τα ματς με παο αλλα και σε αλλα ευρωπαικα παιχνιδια; ;)
φημες λενε οτι το καλοκαιρι φευγει παντως
και ακομα οτι θα προτεινουν στον σπανουλη μειωση
 

georgebest

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Οκτ 2007
Μηνύματα
9.382
Κριτικές
7
Like
378
Πόντοι
366
σόρυ που άργησα. είναι ώρα να ξαναποστάρω το ξεβράκωμα του Κωλοτρυπίδη:

κανονισμός:
36.1.1. Ένας παίκτης δεν θα παραμείνει στον περιοριστικό χώρο των αντιπάλων για [size=25pt]περισσότερο[/size] από τρία (3) συναπτά δευτερόλεπτα

κι από 10:11 έως 10:14 που λες είναι [size=25pt]πάνω από[/size] 3''??? :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:

14-11= :think: :think: :think: :think:  3 ολεεεεεεε!!!!!το βρηκες...τα 3 σφυριζονται καβλιαρη οχι τα τεσσερα..[size=30pt]3 απαγορευεται να εισαι[/size] !!!!παμε ξανα
14-11=;;;

αν εννοεις ομως για  α5,6 που λεω ξανακοιτα το ρολοι...[size=50pt]στα 3 κανει την πασα[/size] και απο την ωρα που τηβ δινει μεχρι να φτασει η μπαλλα στεφανι περνανε 6 και ολο αυτο το διαστημα ειναι μεσα....
:2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
ΚΩΛΟΤΡΥΠΙΔΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣ
 

gp07

Μέλος
Εγγρ.
20 Σεπ 2007
Μηνύματα
1.780
Like
35
Πόντοι
16


αχ βαζελακι, αχ βαζελακι...


αν πονταρω ΠΟΑ την Τεταρτη και ο αγωνας καταχωρηθει 0-20 με μηδενισμο κερδιζω...? :think: :think: :think:


 

aigeas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
4 Ιουλ 2009
Μηνύματα
10.456
Like
19
Πόντοι
166
σόρυ που άργησα. είναι ώρα να ξαναποστάρω το ξεβράκωμα του Κωλοτρυπίδη:

κανονισμός:
36.1.1. Ένας παίκτης δεν θα παραμείνει στον περιοριστικό χώρο των αντιπάλων για [size=25pt]περισσότερο[/size] από τρία (3) συναπτά δευτερόλεπτα
:2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
ΚΩΛΟΤΡΥΠΙΔΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣ
εισαι πολυ μυρωδιας αδερφε μου... :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
 

aigeas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
4 Ιουλ 2009
Μηνύματα
10.456
Like
19
Πόντοι
166
    Επιμέλεια: Γιάννης ΦιλέρηςΔημοσίευση: 30 Μαϊ. 2011 18:55                    Πέρα βρέχει για την...ΚΕΔ
Καθώς στους τελικούς ΠΑΟ-Ολυμπιακού ενεπλάκη και η Εθνική Ομάδα, η Κεντρική Επιτροπή Διαιτησίας νομίζει ότι απλά βρέχει. Γι αυτό, άλλωστε, η χθεσινή διαιτησία χαρακτηρίστηκε...άριστη από το Ν.Ζαβλανό Την ώρα που οι φωνές του Ολυμπιακού άγγιξαν και την Εθνική Ομάδα, με τον Γιάννη Μπουρούση να δηλώνει εν βρασμώ (ή μήπως όχι;) πως δεν ξαναφοράει τη φανέλα της, γιατί "δεν το σέβονται", η Κεντρική Επιτροπή Διαιτησίας ...νομίζει ότι βρέχει.

Ο παρατηρητής, άλλωστε, του χθεσινού αγώνα στο ΟΑΚΑ, Νίκος Ζαβλανός (και μέλος της ΚΕΔ), χαρακτήρισε τη διαιτησία του δεύτερου τελικού "άριστη", άρα ούτε γάτα, ούτε ζημιά!Είναι, όμως, έτσι; Ας προσπαθήσουμε να δώσουμε μια εξήγηση. Πρώτα απ' όλα να συμφωνήσουμε σε κάτι. Ότι ο Ολυμπιακός δεν θα χάσει τον τίτλο του πρωταθλητή, επειδή αδικήθηκε από τη διαιτησία του δεύτερου τελικού. Αν ηττηθεί, εν τέλει, στη σειρά θα το οφείλει στο ματς που έχασε στο Ειρήνης και Φιλίας. Ή αν προτιμάτε, αυτό που πήρε ο Παναθηναϊκός και έσπασε το πλεονέκτημα έδρας.

Ωστόσο, δεν μπορεί κάθε φορά που έρχονται οι τελικοί των πλέι-οφ, να έχουμε το ίδιο φαινόμενο. Σε ένα, τουλάχιστον, ματς να έχουμε κραυγές και θρύψαλα.

Αλλά πως μπορεί να αλλάξει η κατάσταση όταν:

Μετά τον περσινό τρίτο τελικό όπου έγιναν τα χίλια μύρια, οι διαιτητές του συγκεκριμένου αγώνα, όχι μόνο δεν τιμωρήθηκαν, αλλά επιβραβεύτηκαν παίζοντας ως το τέλος των πλέι-οφ. Ο Χριστοδούλου, μάλιστα, έφτασε  να θεωρείται ο κορυφαίος Έλληνας διαιτητής κι ο Αναστόπουλος ο ρέφερι με τα περισσότερα παιχνίδια στην Α1.
Η Κεντρική Επιτροπή Διαιτησίας, λειτουργεί ...σχεδόν ανεξέλεγκτη. Κανείς δεν ελέγχει τους διαιτητές, κανείς δεν τους εκπαιδεύει, κανείς δεν τους καθοδηγεί.
Στους φετινούς τελικούς φτάσαμε στο σημείο να ορίζονται διαιτητές ο Σώμος και ο Ψαριανός. Δηλαδή, διαιτητές ...ουσιαστικά δεύτερης ταχύτητας. Να δεχθούμε ότι είναι τα μεγαλύτερα ταλέντα της νέας φουρνιάς της ελληνικής διαιτησίας; Εντάξει. Πώς όμως αυτοί οι ρέφερι, χωρίς καμιά προετοιμασία, αλλά και εμπειρία μπαίνουν στα πλέι-οφ; Είναι πιο κρίσιμοι οι αγώνες της κανονικής περιόδου από τα πλέι-οφ και δεν το ...ξέραμε!

Τι φοβάται ο Γ.Βασιλακόπουλος;

Η ΚΕΔ είναι επιτροπή της ΕΟΚ. Ο Γιώργος Βασιλακόπουλος έχει την ευθύνη και μπορεί να αλλάξει και πρόσωπα και πράγματα. Κάποιοι λένε ότι ήθελε πράγματι να προχωρήσει σε αλλαγές, αλλά δεν το έπραξε, γιατί έτσι θα έδειχνε ότι υπέκυπτε στην περίφημη επιστολή της ΚΑΕ Ολυμπιακός, που πέρσι ζητούσε τις παραιτήσεις και την ολική αναδιάρθρωση της Επιτροπής!

Κρατάει, λοιπόν, τους ίδιους ανθρώπους στη θέση τους, αφήνοντας να αιωρούνται διάφορα. Όταν, όμως, ακόμη κι οι διεθνείς μπασκετμπολίστες τον βλέπουν στο Ευρωμπάσκετ, ή στο Μουντομπάσκετ, να σουλατσάρει έχοντας ως μόνιμο συνοδό τον Νίκο Ζαβλανό, τότε να μη του προκαλούν έκπληξη αντιδράσεις όπως αυτή του ...Μπουρούση.

Η διαιτησία δεν είναι εύκολος χώρος. Αντίθετα, θέλει πολύ μεγάλη προσπάθεια για να "καθαρίσει". Το όποιο σύστημα, άλλωστε, δεν αρχίζει και τελειώνει στην Α1. Ξεκινάει από τα τοπικά πρωταθλήματα, ανεβαίνει κατηγορίες και φτάνει στο επαγγελματικό πρωτάθλημα.

Ο ΕΣΑΚΕ, βέβαια, δεν έχει θίξει ποτέ το θέμα, έστω κι αν ο πρόεδρός του μετέχει από το νόμο στο ΔΣ της ΕΟΚ. Κι αυτός, προφανώς, όλα ... καλά τα βρίσκει.










'
 

40DDD

Μέλος
Εγγρ.
29 Μαΐ 2011
Μηνύματα
3.729
Like
17
Πόντοι
16
κακώς αναφέρετε ονόματα, γιατί ίσως ξεχάσετε κάποιον μεγάλο, όπως π.χ. τον... Μάνθο Κατσούλη ή ακόμη και τον αδερφό του τον Ζαχαρία  :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
:2funny: Τρομερές στιγμές τη δεκαετία του 80 george - ακόμα και τώρα θυμάμαι το Στηβ με τα καυτά σορτσάκια του  :cheesy: όταν έσκαγε στη Φιλαδέλφεια στο κλειστό του Ιωνικού.

Βάζελος, αλλά σα Φιλαδελφειώτης με πέρνανε τα κολλητάρια στα ντέρμπι. Στηβ - Στηβ τα μπούτια σου.... Τι μου θύμισες ρε μπαγάσα... :2funny:
 

aigeas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
4 Ιουλ 2009
Μηνύματα
10.456
Like
19
Πόντοι
166
ωπππ... αμφιβάλλεις ότι ο κανονισμός λέει αυτό που πόσταρα; απάντα σοβαρά, αν δεν είσαι κι εσύ κωλοτρυπίδης
για αρχη μαζεψε την γλωσσα σου, εχεις καταλαβει τι ακριβως λεει ο κανονισμος;;; ξερεις τι οδηγιες δινονται στους διαιτητες στην αρχη της περιοδου;; εχεις την εντυπωση οτι ο καθε κανονισμος αποτελει ευαγγελιο;; η μπουσουλα;;
 

georgebest

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Οκτ 2007
Μηνύματα
9.382
Κριτικές
7
Like
378
Πόντοι
366
:2funny: Τρομερές στιγμές τη δεκαετία του 80 george - ακόμα και τώρα θυμάμαι το Στηβ με τα καυτά σορτσάκια του  :cheesy: όταν έσκαγε στη Φιλαδέλφεια στο κλειστό του Ιωνικού.

Βάζελος, αλλά σα Φιλαδελφειώτης με πέρνανε τα κολλητάρια στα ντέρμοπι. Στηβ - Στηβ τα μπούτια σου.... Τι μου θύμισες ρε μπαγάσα... :2funny:

φίλε, τεράστια μορφή ο Στιβ. από τους λίγους γαύρους που συμπαθώ. ειδικά όταν έγινε προπονητής αργότερα, χαιρόσουν να ακούς τα ελληνοαμερικάνικά του με αυτήν τη φοβερή προφορά
 

georgebest

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Οκτ 2007
Μηνύματα
9.382
Κριτικές
7
Like
378
Πόντοι
366
για αρχη μαζεψε την γλωσσα σου, εχεις καταλαβει τι ακριβως λεει ο κανονισμος;;; ξερεις τι οδηγιες δινονται στους διαιτητες στην αρχη της περιοδου;; εχεις την εντυπωση οτι ο καθε κανονισμος αποτελει ευαγγελιο;; η μπουσουλα;;

έλα ρε μεγάλε που προσβλήθηκες με μια λέξη με την οποία ΔΕΝ σε χαρακτήρισα. είπα ΑΝ γιατί το δικό σου σχόλιο ήταν προσβλητικό. και για αρχή εγώ ρωτάω: γράφει ή όχι αυτό που πόσταρα ο κανονισμός; αν ναι, για πες εσύ που ξέρεις τι οδηγίες δίνονται στη συγκεκριμένη περίπτωση
 

aigeas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
4 Ιουλ 2009
Μηνύματα
10.456
Like
19
Πόντοι
166
έλα ρε μεγάλε που προσβλήθηκες με μια λέξη με την οποία ΔΕΝ σε χαρακτήρισα. είπα ΑΝ γιατί το δικό σου σχόλιο ήταν προσβλητικό. και για αρχή εγώ ρωτάω: γράφει ή όχι αυτό που πόσταρα ο κανονισμός; αν ναι, για πες εσύ που ξέρεις τι οδηγίες δίνονται στη συγκεκριμένη περίπτωση
πες μου εσυ τι ισχυριζεσαι. ηταν η οχι 3'' μεσα στην ρακετα ασχετα αν ειχε κατοχη μπαλας η οχι;;
 

georgebest

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Οκτ 2007
Μηνύματα
9.382
Κριτικές
7
Like
378
Πόντοι
366
πες μου εσυ τι ισχυριζεσαι. ηταν η οχι 3'' μεσα στην ρακετα ασχετα αν ειχε κατοχη μπαλας η οχι;;
αν μιλάς για τη φάση του Ιαν, ήταν σαφώς πολύ πάνω από 3'' ΣΥΝΟΛΙΚΑ. το διάστημα στο οποίο έμεινε ανενεργός όμως, ήταν βαριά 2,5''. πες μου εσύ τώρα τι οδηγίες παίρνουν οι διαιτητές
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
φίλε, τεράστια μορφή ο Στιβ. από τους λίγους γαύρους που συμπαθώ. ειδικά όταν έγινε προπονητής αργότερα, χαιρόσουν να ακούς τα ελληνοαμερικάνικά του με αυτήν τη φοβερή προφορά
και σκίστης...
χιλιάδες την έχουν παιξει με τα φοβερά μουνιά που γαμούσε.
 

aigeas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
4 Ιουλ 2009
Μηνύματα
10.456
Like
19
Πόντοι
166
αν μιλάς για τη φάση του Ιαν, ήταν σαφώς πολύ πάνω από 3'' ΣΥΝΟΛΙΚΑ. το διάστημα στο οποίο έμεινε ανενεργός όμως, ήταν βαριά 2,5''. πες μου εσύ τώρα τι οδηγίες παίρνουν οι διαιτητές
αρα ηταν παραβαση, τελος, δηλαδη αν κανει σκριν για συμπαικτη ειναι ανενεργος;; αν παιρνει καλυτερη θεση για το ριμπαουντ ειναι ανενεργος;;; απο την στιγμη που συμετεχει στην φαση με τον ενα η με τον αλλο τροπο  ασχετα αν εχει την μπαλα η οχι ειναι παραβαση
 

georgebest

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Οκτ 2007
Μηνύματα
9.382
Κριτικές
7
Like
378
Πόντοι
366
αρα ηταν παραβαση, τελος, δηλαδη αν κανει σκριν για συμπαικτη ειναι ανενεργος;; αν παιρνει καλυτερη θεση για το ριμπαουντ ειναι ανενεργος;;; απο την στιγμη που συμετεχει στην φαση με τον ενα η με τον αλλο τροπο  ασχετα αν εχει την μπαλα η οχι ειναι παραβαση

ρε μεγάλε είσαι σοβαρός; μας το παίζεις και διαιτητής; στο 10:11 παίρνει το ριμπάουντ. στο 10:13 φεύγει η μπάλα από τα χέρια και κάνει κίνηση να βγει. αυτό το διάστημα μετράει. εσύ μετράς το συνολικό χρόνο; και το χρόνο που κάνει προσπάθεια για καλάθι; και λες εμένα μυρωδιά;;;
 

aigeas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
4 Ιουλ 2009
Μηνύματα
10.456
Like
19
Πόντοι
166
σε ρωτησα ποσο ηταν στην ρακετα ασχετα αν ειχε μπαλα η οχι, μου ειπες πανω απο 3'', ειναι παραβαση, τελος, τραβα ρωτα και τον βορεαδη, το ιδιο θα σου πει, τι σημασια εχει αν εκανε προσποιηση η εκανε κολωτουμπες η δεν ξερω και εγω τι, αν και εφοσον ηταν στην ρακετα πανω απο 3'' και ειχε κατοχη η ομαδα του ειναι παραβαση
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom