Νέα

Θρύλε Θεέ Ολυμπιακέ

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα -
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 195K
  • Εμφανίσεις 5M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 6 άτομα (0 μέλη και 6 επισκέπτες)

Lastmoican

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Οκτ 2006
Μηνύματα
17.480
Κριτικές
3
Like
54
Πόντοι
166
υπάρχει θέμα
...
κάνουμε φιέστα και δεν γράφει κανείς

τι έχουνε γίνει τόσοι και τόσοι που ήτανε καθημερινοί θαμώνες;;
τέλος πάντων, ας είναι καλά όλα τα παιδιά ασχέτου οπαδικού χρώματος και ας μην μπαίνουνε εδώ μέσα

αλλά ένα επάγγελμα πρωταθλητής από το Χρηστιδη λείπει, πώς να το κάνουμε...
 

KOSTAS_23

Μέλος
Εγγρ.
10 Ιαν 2006
Μηνύματα
841
Like
0
Πόντοι
6
Φίλε μου μια διόρθωση μόνο...ο Παπαλουκάς όταν ήρθε στον Ολυμπιακό έκανε το μεγαλύτερο deal στην ιστορία της Α1...κοντά στα 10.000.000 ευρώ...δηλαδή περίπου 3.300.000 το χρόνο...ο Σπανούλης νομίζω παίρνει 2.600.000 καθαρά...και ρωτάω εγω τώρα...τι σχέση έχουνε αυτοί οι παίκτες σε προσφορά με τον πιο κακοπληρωμένο παίκτη της ιστορίας του Ολυμπιακού,τον Γιώργο Σιγάλα...?

Άλλες εποχές τότε φίλε..Τότε παιχταράδες τύπου Εντυ Τζόνσον παίρναν 300000000 δραχμές πες 1 εκατ ευρώ..

Και ήταν και μια εποχή που υπήρχαν πολλά ταλέντα Έλληνες παιχταράδες και αυτό έριχνε και την τιμή τους.Τότε είχαν παιχταράδες όχι μόνο Ολυμπιακός και ΠΑΟ αλλά και Άρης,Ηρακλής,Παοκ,Περιστέρι,Πανιώνιος κτλ..

Ο Παπαλουκάς είναι πολύ φιλότιμος παικτης και προσπαθεί πολύ.Σωστός επαγγελματίας με μεγάλη πείρα.Μην ξεχνάς ότι τα χει σχεδόν φάει τα ψωμιά του στο μπάσκετ.Αν ήταν μάγκας ο Ολυμπιακός να μην τον έδιωχνε κακην κακώς το 2001 ώστε να δινε όλο του το ταλέντο όταν ήταν στα καλύτερα χρόνια του στον Ολυμπιακό και όχι στην ΤΣΣΚΑ.

Και ο Σπανούλης αν και στην αρχή δεν τον ήθελα αφού δισπιστώ απο τέτοιες μετακινήσεις και ενώ κάποιος έλεγε ότι είναι φανατικός Βάζελος να παίζει στον Ολυμπιακό,όμως έχει δώσει πολλές λύσεις και έχει βοηθήσει πολύ την ομάδα με εξαίρεση στο ματς με τον ΠΑΟ χτες όπου ήταν η χειρότερη μέρα του και δεν έκανε τίποτα.

 

SOUTZ

Ανώτερος
Εγγρ.
21 Απρ 2006
Μηνύματα
1.745
Κριτικές
16
Like
21
Πόντοι
5.775
Φίλε μου μια διόρθωση μόνο...ο Παπαλουκάς όταν ήρθε στον Ολυμπιακό έκανε το μεγαλύτερο deal στην ιστορία της Α1...κοντά στα 10.000.000 ευρώ...δηλαδή περίπου 3.300.000 το χρόνο...ο Σπανούλης νομίζω παίρνει 2.600.000 καθαρά...και ρωτάω εγω τώρα...τι σχέση έχουνε αυτοί οι παίκτες σε προσφορά με τον πιο κακοπληρωμένο παίκτη της ιστορίας του Ολυμπιακού,τον Γιώργο Σιγάλα...?
κοιτα να δεις που και με τοσα λεφτα οι Αγγελοπουλαιοι παλι δεν θα δουν κουπα!!!!γιατι τις κουπες δεν τις φερνουν τα λεφτα αλλα η οργανωση και το πνευμα ομαδας που ΔΕΝ αγοραζεται!!!
και μη σας ενθουσιαζει το πλεονεκτημα εδρας!!!το εχουμε σπασει και αλλες φορες και με εσας και με μεγαλυτερες ομαδες!!
 

kosamf

Σπουδαίος
Εγγρ.
26 Δεκ 2009
Μηνύματα
6.795
Κριτικές
25
Like
1.914
Πόντοι
2.537
κοιτα να δεις που και με τοσα λεφτα οι Αγγελοπουλαιοι παλι δεν θα δουν κουπα!!!!γιατι τις κουπες δεν τις φερνουν τα λεφτα αλλα η οργανωση και το πνευμα ομαδας που ΔΕΝ αγοραζεται!!!
και μη σας ενθουσιαζει το πλεονεκτημα εδρας!!!το εχουμε σπασει και αλλες φορες και με εσας και με μεγαλυτερες ομαδες!!

Φιλε, κακα τα ψεματα...Τις κουπες τις χρωστας αποκλειστικα και μονο σε εναν ανθρωπο:ΟΜΠΡΑΝΤΟΒΙΤΣ
Εδω και 3 χρονια δεν εχεις καλυτερο υλικο απο εμενα...Και το ξερεις! Φετος πεσαμε και οι δυο, λογω γενικοτερης φτωχειας και πωλησης παιχτων, αλλα και παλι δεν ξεπερνας το γαυρο σε υλικο (η δε μεταγραφη Σπανουλη ηταν "διπλη" μεταγραφη για το Ελληνικο πρωταθλημα, γιατι και εχασες τον 2ο καλυτερο σου, και τον πηρε ο Ολυμπιακος.Αρα,ηταν σαν να πηρε ο Ολυμπιακος 2 κορυφαιους παιχτες συγχρονως)
Αλλα αντε,το πολυ-πολυ να σου πω οτι ειμαστε ισαξιοι
Δυστυχως εχεις αυτο τον εγκεφαλο που λεγεται Ομπραντοβιτς, και που χωρις αυτον δεν θα ησουν πουθενα τοσα χρονια
Φετος ομως νομιζω θα το σηκωσουμε. Αντικειμενικα στο λεω...Και στατιστικα ακομα να το παρεις, φετος δεν μπορει να συνεχιστει αυτη η ανυδρια του γαυρου. Καπου θα σπασει το σερι σου
Παντως, για την Ευρωπη εγω σου ευχομαι καλη επιτυχια
 

KOSTAS_23

Μέλος
Εγγρ.
10 Ιαν 2006
Μηνύματα
841
Like
0
Πόντοι
6
Ο Ολυμπιακός και Παναθηναικός είναι περίπου ισοδύναμοι.Όμως εδώ και δεκαετία και πιο χαρακτηριστικά τα τελευταία 5 χρόνια τον σπρώχνει άγρια τον ΠΑΟ η διαιτησία.Ειδικά πέρσυ που στον τελικό οι παίκτες του ΠΑΟ επειδή έχαναν και με 15 πόντους χτυπούσαν στο ψαχνό,σπρώχναν και τον Σχορτσιανίτη τον είχαν γεμίσει νυχιές ήταν η μεγαλύτερη ξεφτίλα..

Θα θελα να ξερα ο Ομπράντοβιτς με τόση προπονητική ιστορία και σοβαρότητα πως ανέχεται να κερδίζει έτσι.


Ειδικά ο Διαμαντίδης είναι το μεγαλύτερο κωλόπαιδο.Ο πιο βρώμικος παίκτης.Το τσογλάνι ουκ ολίγες φορές έχει χτυπήσει εκτός φάσης και τουλάχιστον 4 φορές έχει κλωτσήσει παίκτη.Αυτό έκανε προπερσυ στον Woods που ενώ και καλά έπαιζε άμυνα του τράβηξε μια κλωτσιά και ο Woods τα πήρε στο κρανίο τον άρπαξε και τον πέταξε κάτω όπως θα θυμάστε..

Και στο Eurobasket το καλοκαίρι που πλακωθήκαν οι παίκτες της Εθνικής με τη Σερβία χτύπησε τον Τεοντοσιτς
 

SOUTZ

Ανώτερος
Εγγρ.
21 Απρ 2006
Μηνύματα
1.745
Κριτικές
16
Like
21
Πόντοι
5.775
Φιλε, κακα τα ψεματα...Τις κουπες τις χρωστας αποκλειστικα και μονο σε εναν ανθρωπο:ΟΜΠΡΑΝΤΟΒΙΤΣ
Εδω και 3 χρονια δεν εχεις καλυτερο υλικο απο εμενα...Και το ξερεις! Φετος πεσαμε και οι δυο, λογω γενικοτερης φτωχειας και πωλησης παιχτων, αλλα και παλι δεν ξεπερνας το γαυρο σε υλικο (η δε μεταγραφη Σπανουλη ηταν "διπλη" μεταγραφη για το Ελληνικο πρωταθλημα, γιατι και εχασες τον 2ο καλυτερο σου, και τον πηρε ο Ολυμπιακος.Αρα,ηταν σαν να πηρε ο Ολυμπιακος 2 κορυφαιους παιχτες συγχρονως)
Αλλα αντε,το πολυ-πολυ να σου πω οτι ειμαστε ισαξιοι
Δυστυχως εχεις αυτο τον εγκεφαλο που λεγεται Ομπραντοβιτς, και που χωρις αυτον δεν θα ησουν πουθενα τοσα χρονια
Φετος ομως νομιζω θα το σηκωσουμε. Αντικειμενικα στο λεω...Και στατιστικα ακομα να το παρεις, φετος δεν μπορει να συνεχιστει αυτη η ανυδρια του γαυρου. Καπου θα σπασει το σερι σου
Παντως, για την Ευρωπη εγω σου ευχομαι καλη επιτυχια
δεν συμφωνω σε πολλα απο οσα λες και αρχιζω:
1. ΔΕΝ το χρωσταω ΜΟΝΟ στον Ομπρατοβιτσ.
Εχω Αρρωστους ιδιοκτητες με εμπειρια και τυφλη εμπιστοσυνη στο τεχνικο team  που εσυ ακομα δεν εχεις. τα λεφτα δεν καλυπτουν τα αλλα. εχουν εμπειρια και ξερουν πως θα κινηθουν αναλογα με τις απαιτησεις του προπονητη. τα φραγκα απο μονα τους δεν σου δινουν αυτη τη γνωση. βλεπε μεταγραφες οπως Καλαθης, Καιμακογλου, Περπερογλου, αλλα και Σαρας. Ηξεραν ποτε να χτυπησουν και να αγορασουν οταν αλλοι ελεγαν σιγα τους παιχτες και ποτε να πουν οτι τον Σαρας τον αφηνουμε!!! που εσεις ΔΕΝ εχετε Σαρας!!!
2. Καλυτερο υλικο ισως ειχες περσυ. αλλα και παλι στα σημεια και ΟΧΙ σε ολες τις θεσεις.Ειχες π.χ. καλυτερη frond line αλλα και παλι χωρις εμπειρια σε μεγαλους αγωνες. Γιαυτο και οταν τους χρειαστηκες ΔΕΝ σε βοηθησαν. Ακομα και ο Μπουρουσης θελει δουλεια για να πεις οτι θα γινει η κολωνα σου οπως ηταν ο Φασουλας.
Στην περιφερεια περσυ ειχες 2 πολυ καλες μοναδες με Τσιλντρες και Τεοντοσιτσ και πιο πισω σε αποδοση τον Χαλπεριν αλλα δεν συγκρινοσουνα με ΠΑΟ. με Διαμαντιδη, Σπανουλη, Νικολας, Σαρας (για να μη βαλω αλλους).
Φετος ΔΕΝ εχεις καλυτερο υλικο. Σου εφυγε ο Τσιλντρες, Ο Χοντρουλης και ο κλειζα και ΔΕΝ αντικατασταθηκαν! Ο Σπανουλης που πηρες ειναι 10 κλασεις χειροτερος απο περσυ. Αρα εαν και οταν ξαναπαιξει καλα το συζηταμε αλλα φοβαμαι οτι θα εχει τελειωσει η σαιζον. Δεν ειναι τυχαιο αλλωστε οτι και ο Ομπρατοβιτσ τελικα τον αφησε να φυγει και ΔΕΝ του εκανε μεγαλυτερη αντιπροταση (γιατι τα λεφτα θα τα εδιναν εαν το ηθελε) αλλα και ποτε δεν τον ειχε ως ηγετη! ΔΕΝ μπορει το παλικαρι να σηκωσει τετοιο βαρος. δεν το εχει. Σας Νο.2 ή 3 ειναι καλος αλλα μεταλλο τετοιο δεν εχει. και με πορδες δεν βαφεις αυγα και ας παιρνει 1.2 εκ. πανω απο τον Μητσαρα.
3. τωρα αυτα που λες για 2 κορυφαιους παιχτες και διπλες μεταγραφες, ξερεις πως ακουγονται??? παρηγορια στον αρρωστο. Που ηταν ο Σπανουλης φετος στα δυσκολα?????
Τι εκανε στην Ευρωπη??? Μ.Ο ποντων κατω απο 15 και με Σιενα κατω απο 7!!!!!!!!!!!
τι εκανε προχτες με εμας που η μπαλα ηταν ασηκωτη??? την παπια!!!!!
τι θα κανει στους τελικους??? θα δουμε αλλα εγω δεν θα πονταρα επανω του!
Δεν μιλαω για Παπαλουκα που πια τον πληρωνεις οπως ειπε καποιος 3 εκ. για να σου βγαζει 8-10 assists και να βαζει 8-12 ποντους??? Εαν σου αρεσει εμενα περισσευει η γνωμη μου.

Αστα λοιπον και μη μιλας για καλυτερο υλικο...και μη σε μπερδευουν σου ξαναλεω οι 2 νικες με εμας.γιατι εμεις εχουμε να παιξουμε και F4 και κυπελλο και τεικους... εσυ ειχες την πλατη στον τοιχο και εαν εχανες με -5 εχανες καταρχην καθε ψυχολογια και καθε ελπιδα.
τωρα απλως θα εχουμε να δουμε 1-2 ντερμπυ ακομα.
και κατι ακομα. θυμισου ποτε εχασε ο ΠΑΟ προκριση οπως εσυ με την Σιενα??? ΠΟΤΕ!!!! ξερεις γιατι??? γιατι ακομα και εαν κερδιζε με 50 ποντους διαφορα εχει την εμπειρια και την ψυχολογια να ξερει οτι δεν επιασε τον παπα απο τα αρχιδια.
εσυ πρεπει να περασουν χρονια ακομα για να το μαθεις. με μισθοφορους ομως δεν εχεις ελπιδα!
ΑΥΤΑ...
 

SOUTZ

Ανώτερος
Εγγρ.
21 Απρ 2006
Μηνύματα
1.745
Κριτικές
16
Like
21
Πόντοι
5.775
Ο Ολυμπιακός και Παναθηναικός είναι περίπου ισοδύναμοι.Όμως εδώ και δεκαετία και πιο χαρακτηριστικά τα τελευταία 5 χρόνια τον σπρώχνει άγρια τον ΠΑΟ η διαιτησία.Ειδικά πέρσυ που στον τελικό οι παίκτες του ΠΑΟ επειδή έχαναν και με 15 πόντους χτυπούσαν στο ψαχνό,σπρώχναν και τον Σχορτσιανίτη τον είχαν γεμίσει νυχιές ήταν η μεγαλύτερη ξεφτίλα..

Θα θελα να ξερα ο Ομπράντοβιτς με τόση προπονητική ιστορία και σοβαρότητα πως ανέχεται να κερδίζει έτσι.


Ειδικά ο Διαμαντίδης είναι το μεγαλύτερο κωλόπαιδο.Ο πιο βρώμικος παίκτης.Το τσογλάνι ουκ ολίγες φορές έχει χτυπήσει εκτός φάσης και τουλάχιστον 4 φορές έχει κλωτσήσει παίκτη.Αυτό έκανε προπερσυ στον Woods που ενώ και καλά έπαιζε άμυνα του τράβηξε μια κλωτσιά και ο Woods τα πήρε στο κρανίο τον άρπαξε και τον πέταξε κάτω όπως θα θυμάστε..

Και στο Eurobasket το καλοκαίρι που πλακωθήκαν οι παίκτες της Εθνικής με τη Σερβία χτύπησε τον Τεοντοσιτς

καλως τον σχετικο!!!!!
ρε φιλε αυτα σου λενε να λες???
συγνωμη αλλα λες μαλακιες!!!!!!!!

με διαιτησια πηρα την μπαρτσα?
με διαιτησια πηρα περσυ τον τιτλο???
με διαιτησια ακομα και οταν δεν παιζω καλα ξερω να γυριζω παιχνιδια???
σοβαρεψουυυυυυυυυυυυ..................
και μη μιλας για κωλοπαιδα οταν φοραει την φανελα σου ο μεγαλυτερος αλητης των Βαλκανιων! αυτος που εχει παρει σε 2 χρονια 3 ΤΕΧΝΙΚΕΣ ΠΟΙΝΕΣ ΓΙΑ ΘΕΑΤΡΟ!!!!!!!!!
ακομα και ο Ναβαρο δεν κλανει μια μπροστα του!
ξερει μπασκετ αλλα ειναι τσογλανι και εαν τον χτυπησε ο Διαμαντιδης οπως λες ( για να μη σε πληγωσω) καλα του εκανε γιατι την ολη φαση αυτος την ξεκινησε εαν δεις με το χερι στο λαιμο του Φωτση και μετα εκανε την παπια.
Ασε μας τωρα θα μας μιλησεις και εσυ για τσογλανια...
 

KOSTAS_23

Μέλος
Εγγρ.
10 Ιαν 2006
Μηνύματα
841
Like
0
Πόντοι
6

Πάρε γεύση για να μη κάνεις το κορόιδο και να μην ξεχνάς..



 

KOSTAS_23

Μέλος
Εγγρ.
10 Ιαν 2006
Μηνύματα
841
Like
0
Πόντοι
6

Και για να μην ξεχνάμε τι κωλόπαιδο είναι ο Διαμαντίδης θυμάσαι το φτύσιμο στον Τεόντοσιτς;;;Τέτοιο τσογλάνι είναι δημιουργεί νεύρα και κάνει χτυπήματα και άλλες βρωμιές εκτός φάσης για να προκαλέσει νεύρα και πιθανή τεχνική ποινή.Αλλά για σενα δεν λένε τίποτα αυτά.



Ορίστε πάλι που φτύνει παίκτη ξένης ομάδας χωρίς να τον έχει προκαλέσει ο άλλος


Και η κλωτσιά που έριξε στον Γουντς προπερσυ και δεν τιμωρήθηκε αλλά αντίθετα κατάφερε να εξοργίσει τον Γουντς και να του επιτεθεί.
 

SOUTZ

Ανώτερος
Εγγρ.
21 Απρ 2006
Μηνύματα
1.745
Κριτικές
16
Like
21
Πόντοι
5.775

Πάρε γεύση για να μη κάνεις το κορόιδο και να μην ξεχνάς..

Επειδη νομιζεις οτι τωρα μας εκανες την μουρη κρεας παρε και εσυ βιντεακια για τα μπουμπουκια σου...
και τι εγινε???
μας επεισες τωρα???

κατι για το τσογλανι τον Σερβο σας!!! για τα θετρα που λεγαμε!!!!!! κοιτα τι κανει στον Σαρας και πως μετα κανει θεατρο!!!!!!!!
ειπες κατι??? και στο τελος ή μαλλον πριν την ροχαλα δες τι κανει παλι το τσογλανι!!! να τα βλεπουμε ολα οχι οτι μας βολευει μονο...
αντε παπαγαλακια!!!!! την μπουνια την μουλοχτη του μουλου την ειδες??? ή θες να σου στειλω και αλλα βιντεο απο αλλες οπτικες γωνιες? δες και την μπουνια στον Φωτση και μη μας πρηζεις αλλο...
 

Angelus

Σπουδαίος
Εγγρ.
26 Φεβ 2009
Μηνύματα
7.500
Κριτικές
20
Like
314
Πόντοι
3.275
Γιατί δεν πάτε να τα πείτε στο θέμα για το μπάσκετ του Ολυμπιακού;

Στροφή στον προγραμματισμό

Στην επόμενη ημέρα στρέφουν την προσοχή τους οι ιθύνοντες του Ολυμπιακού. Η διοίκηση των πρωταθλητών Ελλάδος θα ασχοληθεί τις επόμενες ημέρες με την ολοκλήρωση της συμφωνίας με τον Εντουάρντο Μαθία, ενώ στο προσκήνιο επανέρχεται και η περίπτωση του Ούρκο Πάρντο.

Οι «ερυθρόλευκοι» θέλουν να τελειώσουν άμεσα το θέμα της πρόσληψης του νέου τεχνικού διευθυντή της ομάδας, προκειμένου να τρέξουν τα μετεγγραφικά ζητήματα της νέας αγωνιστικής περιόδου. Ήδη, ο Ερνέστο Βαλβέρδε έχει δείξει τις προθέσεις του σχετικά με το ρόστερ της ομάδας και φέρεται να έχει ενημερώσει τους ιθύνοντες της ομάδας για το τι θα χρειαστεί ο Ολυμπιακός τη νέα σεζόν.

Ο Βάσκος τεχνικός έχει θέσει ως προτεραιότητα την απόκτηση εντός αμυντικού μέσου και ενός τουλάχιστον τερματοφύλακα. Ο Ολυμπιακός εξετάζει το ενδεχόμενο να κινηθεί για έναν ακόμα τερματοφύλακα, εφόσον δεν υπάρξει συμφωνία για την παραμονή του Ούρκο Πάρντο.

Από εκεί και πέρα, επί τάπητος θα τεθούν και τα θέματα των παικτών που θα αποχωρήσουν από την ομάδα το καλοκαίρι, καθώς επίσης και αυτών που θα παραχωρηθούν ως δανεικοί. Μέχρι στιγμής, μόνο ο Κώστας Μήτρογλου φέρεται έτοιμος να επιστρέψει κανονικά στον Ολυμπιακό τη νέα σεζόν. Στα αγωνιστικά, οι «ερυθρόλευκοι» έχουν άδεια οκτώ ημερών και θα επιστρέψουν στις προπονήσεις μετά το Πάσχα.

novasports.gr
 

Angelus

Σπουδαίος
Εγγρ.
26 Φεβ 2009
Μηνύματα
7.500
Κριτικές
20
Like
314
Πόντοι
3.275
Πρωταθλητές και στο γλέντι

Οι παίκτες, η τεχνική ηγεσία και η διοίκηση του Ολυμπιακού γλέντησαν μέχρι πρωίας την κατάκτηση του τίτλου. Στο κέντρο που τραγουδούν ο Βασίλης Καρράς και η Έλλη Κοκκίνου δεν έπεφτε καρφίτσα. Ο Βαγγέλης Μαρινάκης εμφανίστηκε συνοδεύομενος από τον Ηλία Ψινάκη και τον Μαθία και αποθεώθηκε από τους θαμώνες, οπαδούς του Ολυμπιακού.

Το  σύνθημα "Άντε γεια, πρωτάθλημα ξανά στον Πειραιά", ακούστηκε πολλές φορές στην αίθουσα.
Ο Βασίλης Καρράς από πίστας είπε πως ο Ολυμπιακός δίκαια πήρε το πρωτάθλημα, αν και δεν νιώθει και πολύ καλά, καθώς είναι οπαδός του ΠΑΟΚ.

Ο σύνδεσμος παλαιμάχων του Ολυμπιακού, τίμησε τον Βαγγέλη Μαρινάκη για την κατάκτηση του πρωταθλήματος. «Σας υποσχέθηκα άλλα 20 πρωταθλήματα και να είμαστε καλά να τα χαιρόμαστε», είπε εκείνος στον χαιρετισμό του.  Όταν οι οπαδοί του Ολυμπιακού άρχιζαν να φωνάζουν συνθήματα κατά του "αιώνιου" ο πρόεδρος  παρενέβη:«Δεν θα πρέπει να βρίζουμε τον Παναθηναϊκό. Τους... γλεντάμε στο γήπεδο» είπε. Ο Μαρινάκης αποχώρησε λίγο μετά τις 4 το πρωί. Πολλοί οπαδοί του Ολυμπιακού το... ξημέρωσαν

novasports.gr
 

Angelus

Σπουδαίος
Εγγρ.
26 Φεβ 2009
Μηνύματα
7.500
Κριτικές
20
Like
314
Πόντοι
3.275
Αρχίζει το "χτίσιμο"

Τον Ολυμπιακό της νέας περιόδου θα αρχίσει να χτίζει από την επομένη της φιέστας τίτλου ο Ερνέστο Βαλβέρδε. Ο Ισπανός προπονητής έχει κάνει ήδη ένα προσχέδιο. Στόχος του να τελειώσει όσο το δυνατόν γρηγορότερα, τόσο το ξεσκαρτάρισμα όσο και τις μετεγγραφές της ομάδας.

Η πρόσληψη του Εντουάρντο Μαθία θα είναι το πρώτο θέμα που θα απασχολήσει τον Βαγγέλη Μαρινάκη. Εντός της ημέρας ο πρόεδρος αναμένεται να έχει νέα συνάντηση με τον Ισπανό προκειμένου να συμφωνήσουν για τη συνεργασία τους. Ο Μαθία θα αναλάβει το πόστο του τεχνικού διευθυντή στην ΠΑΕ. Δεν αποκλείεται μετά τη συνάντηση να γίνουν και ανακοινώσεις.

Μετά τον Μαθία σειρά θα πάρει ο Ούρκο Πάρντο. Ο Βέλγος, σύμφωνα με την εφημερίδα "Γαύρος" ζήτησε συγνώμη από τον Β. Μαρινάκη για τον τρόπο που χειρίστηκε το θέμα της ανανέωσης του συμβολαίου, λέγοντας πως για όλα φταίνε οι μάνατζερ.  Ο εκπρόσωπος του θα έχει και πάλι συνάντηση με τον πρόεδρο. Ο Πάρντο ζητεί ετήσιες αποδοχές
600.000 ευρώ.


novasports.gr
 

Angelus

Σπουδαίος
Εγγρ.
26 Φεβ 2009
Μηνύματα
7.500
Κριτικές
20
Like
314
Πόντοι
3.275
Πάντελιτς: "Φινάλε στο λιμάνι"

Στον Ολυμπιακό θέλει να ολοκληρώσει την καριέρα του, ο Μάρκο Πάντελιτς. Ο Σέρβος επιθετικός τόνισε πως είναι απόλυτα ευχαριστημένος από την έως τώρα στους πρωταθλητές Ελλάδος και υπογράμμισε πως οι «ερυθρόλευκοι» έφτασαν άξια στην κατάκτηση του τίτλου. Επίσης, μίλησε και για την σχέση του με τους οπαδούς της ομάδας. Ο Πάντελιτς μίλησε στον ραδιοφωνικό σταθμό «Novasport FM». Αναλυτικά δήλωσε:

Για την κατάκτηση του πρωταθλήματος: «Το σημαντικό είναι ότι το προηγούμενο καλοκαίρι θέλαμε να γυρίσουμε το πρωτάθλημα στον Πειραιά και το κάναμε. Δεν πιστεύαμε, όμως, ότι θα γίνει με τόση διαφορά στη βαθμολογία. Παίξαμε πάρα πολύ καλά. Είχαμε, ωστόσο, και κακές στιγμές. Σε 2-3 μήνες θα αρχίσει το καινούργιο και σε όλους θα μείνει η διαφορά των βαθμών».

Για την απόδοσή του τη φετινή περίοδο: «Μερικά πράγματα στη ζωή δεν μπορούμε να τα αλλάξουμε. Μετράει πόσο καλή ψυχολογία έχει. Πόσο μπορείς να βάζεις τον εαυτό σου κάτω από την ομάδα και να παίζεις όσα λεπτά σε βάζει ο προπονητής. Είτε παίζεις σε όλο το ματς, είτε είσαι στον πάγκο, να έχεις την ψυχολογία να κάνεις καλή προπόνηση την επόμενη μέρα και όλη την εβδομάδα που ακολουθεί. Για έναν αθλητή που έχει κάνει μεγάλο όνομα στην Ευρώπη και έχει έρθει στα καλύτερα χρόνια του στην Ελλάδα δεν είναι και τόσο εύκολο, αλλά αυτό το πέτυχα και είναι πολύ σημαντικό».

Για τη σχέση του με τους οπαδούς: «Πιστεύω ότι όλοι ξέρουν και μπορούν να δουν ότι δίνω τα πάντα για την ομάδα και επίσης, πόσο την αγαπάω και αυτό φαίνεται στο γήπεδο. Ο Νικοπολίδης που σταμάτησε, ο Αβραάμ, ο Τοροσίδης έχουν στην καρδιά τους τον Ολυμπιακό. Εγώ έχω άλλη σχέση με τον Ολυμπιακό. Έχω παίξει και ήμουν φίλαθλος και παίκτης του Ερυθρού Αστέρα από τα πρώτα μου βήματα. Και όλοι ξέρουμε τη σχέση που έχει ο Αστέρας με τον Ολυμπιακό. Δεν ήρθα στην Ελλάδα να κάνω βόλτες στη θάλασσα και για καφέ. Ήρθα να δώσω ό,τι περισσότερο μπορώ και τα αδέρφια μου από το Βελιγράδι αυτά περιμένουν να δουν από εμένα. Φαίνεται από όλα αυτά που έχω κάνει για την ομάδα η προσπάθειά μου».

Για το θέμα της παραμονής του: «Εδώ και έξι μήνες το όνομά μου στις εφημερίδες και στα ραδιόφωνα που εμπλέκεται με ομάδες που με θέλουν. Εγώ θέλω να δώσω τέλος σε αυτό. Πιστεύω ότι και η ομάδα έχει ζαλιστεί με όλα αυτά. Εγώ είμαι παίκτης του Ολυμπιακού και έχω συμβόλαιο. Ήρθα με σκοπό να κάτσω πολλά χρόνια και να τελειώσω την καριέρα μου στον Ολυμπιακό».

novasports.gr
 

Lastmoican

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Οκτ 2006
Μηνύματα
17.480
Κριτικές
3
Like
54
Πόντοι
166
τη δουλειά του την έκανε πάντως
 

master21

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Μαρ 2010
Μηνύματα
35.258
Κριτικές
1
Like
37
Πόντοι
366
Αυτο προβληματιζει κανεναν η οχι;
 

Angelus

Σπουδαίος
Εγγρ.
26 Φεβ 2009
Μηνύματα
7.500
Κριτικές
20
Like
314
Πόντοι
3.275
Έδεσε ο Αβραάμ στο λιμάνι


Παίκτης του Ολυμπιακού έως το 2015 θα εξακολουθήσει να είναι ο Αβράαμ Παπαδόπουλος, ο οποίος υπέγραψε την ανανέωση της συνεργασίας του με τους πρωταθλητές Ελλάδος και ανακοινώθηκε επισήμως. Ο διεθνής Έλληνας αμυντικός ήρθε σε συμφωνία με τη διοίκηση του Ολυμπιακού και θα παραμείνει στο λιμάνι για τα επόμενα τέσσερα χρόνια. Ο 27χρονος κεντρικός αμυντικός μετράει 75 συμμετοχές και τέσσερα γκολ με τη φανέλα του Ολυμπιακού από το 2008, όταν κατηφόρισε από το «Κλεάνθης Βικελίδης» στο «Γ. Καραϊσκάκης».

Ο Παπαδόπουλος βρίσκονταν σε επαφές με τους ιθύνοντες του Ολυμπιακού τις τελευταίες ημέρες και τελικά βρέθηκε η «χρυσή τομή» για να επεκταθεί η συνεργασία των δυο πλευρών. Η ΠΑΕ Ολυμπιακός εξέδωσε ανακοίνωση με την οποία γνωστοποιεί την επέκταση της συνεργασίας των δυο πλευρών.

Η ανακοίνωση αναφέρει: «Η Π.Α.Ε. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ανακοινώνει την ολοκλήρωση της συμφωνίας της με τον ποδοσφαιριστή Αβραάμ Παπαδόπουλο, για την επέκταση του συμβολαίου του έως το 2015».


novasports.g
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom