Νέα

Θρύλε Θεέ Ολυμπιακέ

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα -
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 195K
  • Εμφανίσεις 5M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 87 άτομα (24 μέλη και 63 επισκέπτες)

bobas

Μέλος
Εγγρ.
25 Σεπ 2005
Μηνύματα
1.702
Κριτικές
3
Like
2
Πόντοι
16
Απιστευτη ησυχια το thread. Δεν ειναι τυχαιο το οτι οσο βουλιαζουν οι 2 μεγαλοι αντιπαλοι και ο ΠΑΟΚ παραμενει στασιμος (?), ο Ολυμπιακος θα εχει τρομερη ηρεμια. Αληθεια με την υποθεση δυσφημισης του αθληματος του προεδραρα μας τι γινεται;
 

Angelus

Σπουδαίος
Εγγρ.
26 Φεβ 2009
Μηνύματα
7.500
Κριτικές
20
Like
314
Πόντοι
3.275
Όλοι μαζί στη γιορτή

Να δώσουν το «παρών» στο «Γ. Καραϊσκάκης» στην αναμέτρηση με τη Λάρισα για να πανηγυρίσουν την κατάκτηση του πρωταθλήματος, ζήτησαν από τους φιλάθλους της ομάδας οι Κέβιν Μιραλάς και Γιάννης Φετφατζίδης. Οι δυο ποδοσφαιριστές του Ολυμπιακού έδωσαν το «παρών» σε εκδήλωση της χορηγού εταιρίας των «ερυθρολεύκων», υπογράφοντας αυτόγραφα στους φιλάθλους που βρέθηκαν στο «Γ. Καραϊσκάκης».

Αρχικά, ο Γιάννης Φετφατζίδης δήλωσε: «Είμαστε χαρούμενοι με την κατάκτηση του 38ου πρωταθλήματος. Με αφορμή αυτό, η Puma σε συνεργασία με τον Ολυμπιακό έφτιαξε την συγκεκριμένη φανέλα η οποία αναφέρει «είσαι στο μυαλό, κάτι μαγικό». Θέλουμε να έρθουν γήπεδο την Κυριακή οι φίλαθλοι της ομάδας για να πανηγυρίσουμε όλοι μαζί τον τίτλο».

Από την πλευρά του, ο Κέβιν Μιραλάς υπογράμμισε: «Υπογράψαμε αυτόγραφα με τον «Φέτφα» σε μια ωραία εκδήλωση. Με αφορμή αυτό, η Puma σε συνεργασία με τον Ολυμπιακό έφτιαξε την συγκεκριμένη φανέλα, την οποία θέλω να φοράνε όλοι όσοι θα έρθουν την Κυριακή στο γήπεδο. Θέλω να γεμίσει το γήπεδο για να πανηγυρίσουμε όλοι μαζί την κατάκτηση του πρωταθλήματος».

Στον χώρο βρέθηκαν δεκάδες φίλαθλοι του Ολυμπιακού, οι οποίοι φωτογραφήθηκαν με τους δυο «ερυθρόλευκους» αστέρες, οι οποίοι μοίρασαν αρκετά αυτόγραφα.

novasports.gr
 

Angelus

Σπουδαίος
Εγγρ.
26 Φεβ 2009
Μηνύματα
7.500
Κριτικές
20
Like
314
Πόντοι
3.275
Και πάλι στο λιμάνι ο Χρυσικόπουλος

Στην «Καραϊσκάκης ΑΕ» θα βρίσκεται από εδώ και στο εξής ο Γιάννης Χρυσικόπουλος, αναλαμβάνοντας τη θέση του διευθύνοντα συμβούλου. Ο πρώην εκτελεστικός διευθυντής των «ερυθρολεύκων» θα είναι ο εκπρόσωπος του Λαυρέντη Λαυρεντιάδη στην συγκεκριμένη εταιρία, η οποία εκμεταλλεύεται εμπορικά το «σπίτι» του Ολυμπιακού.

Η μεταβίβαση του 50% των μετοχών που κατείχε ο Σωκράτης Κόκκαλης, μεταβιβάστηκε στον Βαγγέλη Μαρινάκη. Δεν αποκλείεται μέσα στους επόμενους μήνες να περάσει και η «Καραϊσκάκης ΑΕ» στην πλευρά Μαρινάκη, αφού αναμένεται να ξεκινήσουν διαπραγματεύσεις με την πλευρά Λαυρεντιάδη για αυτό τον λόγο.

Όσον αφορά στο θέμα του Σωκράτη Παπασταθόπουλου, όλα δείχνουν πως η συγκεκριμένη περίπτωση δε θα προχωρήσει για τον Ολυμπιακό. Οι οικονομικές απολαβές του διεθνή Έλληνα αμυντικού φτάνουν τα 1,7 εκατομμύρια ευρώ ετησίως, ενώ μαζί με την εφορία τα χρήματα που θα χρειαστεί να δαπανηθούν από τον Ολυμπιακό για τον δανεισμό του παίκτη για ένα χρόνο, φτάνουν τα τρία εκατομμύρια ευρώ.

Ο Ολυμπιακός έχει στρέψει την προσοχή του στο θέμα του Ερνέστο Βαλβέρδε, ο οποίος αναμένεται να έχει την Πέμπτη συνάντηση με τον Βαγγέλη Μαρινάκη, για να συζητήσει το μέλλον του στους πρωταθλητές Ελλάδος. Οι ιθύνοντες του Ολυμπιακού αισιοδοξούν πως ο Βάσκος τεχνικός θα παραμείνει και τη νέα σεζόν στην τεχνική ηγεσία των «ερυθρολεύκων».

novasports.gr
 

Lastmoican

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Οκτ 2006
Μηνύματα
17.480
Κριτικές
3
Like
54
Πόντοι
166
Απιστευτη ησυχια το thread. Δεν ειναι τυχαιο το οτι οσο βουλιαζουν οι 2 μεγαλοι αντιπαλοι και ο ΠΑΟΚ παραμενει στασιμος (?), ο Ολυμπιακος θα εχει τρομερη ηρεμια. Αληθεια με την υποθεση δυσφημισης του αθληματος του προεδραρα μας τι γινεται;
ό,τι γίνεται και με τη φωτοβολίδα του ΠΑΟΚ ...
τίποτα
δεν γίνεται τίποτα στο ελλ. ποδόσφαιρο
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.465
Κριτικές
1
Like
32.471
Πόντοι
8.006
Και πάλι στο λιμάνι ο Χρυσικόπουλος

Στην «Καραϊσκάκης ΑΕ» θα βρίσκεται από εδώ και στο εξής ο Γιάννης Χρυσικόπουλος, αναλαμβάνοντας τη θέση του διευθύνοντα συμβούλου. Ο πρώην εκτελεστικός διευθυντής των «ερυθρολεύκων» θα είναι ο εκπρόσωπος του Λαυρέντη Λαυρεντιάδη στην συγκεκριμένη εταιρία, η οποία εκμεταλλεύεται εμπορικά το «σπίτι» του Ολυμπιακού.

Η μεταβίβαση του 50% των μετοχών που κατείχε ο Σωκράτης Κόκκαλης, μεταβιβάστηκε στον Βαγγέλη Μαρινάκη. Δεν αποκλείεται μέσα στους επόμενους μήνες να περάσει και η «Καραϊσκάκης ΑΕ» στην πλευρά Μαρινάκη, αφού αναμένεται να ξεκινήσουν διαπραγματεύσεις με την πλευρά Λαυρεντιάδη για αυτό τον λόγο.

Όσον αφορά στο θέμα του Σωκράτη Παπασταθόπουλου, όλα δείχνουν πως η συγκεκριμένη περίπτωση δε θα προχωρήσει για τον Ολυμπιακό. Οι οικονομικές απολαβές του διεθνή Έλληνα αμυντικού φτάνουν τα 1,7 εκατομμύρια ευρώ ετησίως, ενώ μαζί με την εφορία τα χρήματα που θα χρειαστεί να δαπανηθούν από τον Ολυμπιακό για τον δανεισμό του παίκτη για ένα χρόνο, φτάνουν τα τρία εκατομμύρια ευρώ.

Ο Ολυμπιακός έχει στρέψει την προσοχή του στο θέμα του Ερνέστο Βαλβέρδε, ο οποίος αναμένεται να έχει την Πέμπτη συνάντηση με τον Βαγγέλη Μαρινάκη, για να συζητήσει το μέλλον του στους πρωταθλητές Ελλάδος. Οι ιθύνοντες του Ολυμπιακού αισιοδοξούν πως ο Βάσκος τεχνικός θα παραμείνει και τη νέα σεζόν στην τεχνική ηγεσία των «ερυθρολεύκων».

novasports.gr
3 εκατομμυρια ευρω για τον Παπασταθοπουλο. Μαλιστα.
Τελικα οι ελληνικες ομαδες ειναι απιστευτες.
Αφηνουν να φυγουν τα μεγαλυτερα ταλεντα και μετα τους χρυσοπληρωνουν για να γυρισουν.
Παρεμπιπτοντως, ο Κυριακος Παπαδοπουλος ειναι βασικος στη Σαλκε, και σημερα περασε ημιτελικο τσαμπιονς λιγκ.
Αλλά δεν πειραζει, ο ολυμπιακος εδωσε τη θεση του στον Μελμπεργκ και πιθανον του χρονου στον...Ντουγκλαο.
Μωρε καλα κανουν τα παιδια και φευγουν. Οχι θα κατσουν να μαραζωσουν στο ψυχωτικο ελληνικο ποδοσφαιρο.
 

Angelus

Σπουδαίος
Εγγρ.
26 Φεβ 2009
Μηνύματα
7.500
Κριτικές
20
Like
314
Πόντοι
3.275
Έτοιμος να πει το «ναι»

Η πιο κρίσιμη ώρα έφθασε. Ο πρόεδρος του Ολυμπιακού, Βαγγέλης Μαρινάκης θα συναντηθεί την Πέμπτη με τον προπονητή των πρωταθλητών, Ερνέστο Βαλβέρδε για κλείσει είτε θετικά, είτε αρνητικά το θέμα της παραμονής του Ισπανού τεχνικού στο Λιμάνι.

Αν και ουδείς μπορεί να πει με βεβαιότητα ποια είναι η απόφαση που θα κοινοποιήσει ο Βαλβέρδε στον πρόεδρο στον πρωταθλητών, ωστόσο ολοένα και αυξάνονται οι πιθανότητες για να κρατάει και του χρόνου το τιμόνι του Ολυμπιακού.

Η αίσθηση που υπάρχει στην Πλατεία Αλέξανδρας είναι πως θα έχει αίσιο τέλος το θέμα του Ερνέστο Βαλβέρδε. Αλλά και πηγή με την οποία επικοινώνησε το novasports.gr στην Ισπανία, ανέφερε πως ο Βαλβέρδε είναι έτοιμος να πει το «ναι» στην επέκταση της συνεργασίας τους με τους «ερυθρόλευκους».

Δεν έχουμε παρά να κάνουμε λίγη υπομονή ακόμα.

novasports.gr
 

Angelus

Σπουδαίος
Εγγρ.
26 Φεβ 2009
Μηνύματα
7.500
Κριτικές
20
Like
314
Πόντοι
3.275
«Πρώτα θα μιλήσω με τον πρόεδρο»

Ανοιχτό άφησε το ενδεχόμενο να αποχωρήσει από τον Ολυμπιακό ο Βασίλης Τοροσίδης. Ο διεθνής Έλληνας μπακ τόνισε πως θα έχει σύντομα συνάντηση με τον πρόεδρο των «ερυθρολεύκων», Βαγγέλη Μαρινάκη με τον οποίο θα συζητήσει το μέλλον του στην ομάδα. Επίσης, ο Τοροσίδης δήλωσε πως είναι ευχαριστημένος με την κατάκτηση του πρωταθλήματος.

Αρχικά, ο Τοροσίδης δήλωσε για το μέλλον του στο λιμάνι: «Αυτά που έχω να πω, θα τα πω στον πρόεδρο. Θα δούμε. Υπάρχουν πολλά ενδεχόμενα, δεν ξέρω τι μπορεί να γίνει στη ζωή».

Και συμπλήρωσε για την εφετινή σεζόν του Ολυμπιακού: «Σίγουρα η χρονιά αυτή είναι πολύ διαφορετική, αφού τελειώνει με ένα πρωτάθλημα. Η περσινή χρονιά ήταν τουλάχιστον απαράδεκτη και καταστροφική. Ο Ολυμπιακός είναι υποχρεωμένος κάθε χρόνο να πηγαίνει για νταμπλ. Δεν πήραμε το Κύπελλο, αλλά κατακτήσαμε το βασικό μας στόχο, που ήταν το πρωτάθλημα».

Σχετικά με την επόμενη αγωνιστική περίοδο και τους «ερυθρόλευκους» στόχους δήλωσε: «Πρώτος στόχος παραμένει να κατακτήσουμε το πρωτάθλημα και το Κύπελλο. Όμως ο Ολυμπιακός πρέπει να κάνει μία καλή πορεία στο Champions League γιατί έχει όλες τις προϋποθέσεις να τα καταφέρει. Να κάνει κάτι καλύτερο από το να φτάσει στους '16', όπως έκανε στις δύο τελευταίες φορές».


novasports.gr
 

Angelus

Σπουδαίος
Εγγρ.
26 Φεβ 2009
Μηνύματα
7.500
Κριτικές
20
Like
314
Πόντοι
3.275
Φουστέρ: «Δικαιώθηκα...»

Απόλυτα δικαιωμένος με την επιλογή του να συνεχίσει την καριέρα του στον Ολυμπιακό, εμφανίστηκε ο Νταβίντ Φουστέρ. Ο Ισπανός επιτελικός μέσος δήλωσε πως είναι χαρούμενος για την κατάκτηση του τίτλου και συμπλήρωσε πως θέλει μια καλή πορεία στο Champions League τη νέα αγωνιστική σεζόν.

Αρχικά, ο Φουστέρ δήλωσε: «Όταν αποφάσισα να φύγω από την πατρίδα μου ήταν δύσκολη στιγμή, όμως ήξερα πως ερχόμουν σε έναν μεγάλο σύλλογο και είχα πιθανότητες να πετύχω κάτι καλό. Ποτέ δεν ξέρεις αν θα πετύχεις, αλλά δούλεψα σκληρά και κατάφερα να κατακτήσω το πρώτο πρωτάθλημα στην καριέρα μου».

Και συμπλήρωσε: «Η επόμενη χρονιά θα είναι πιο δύσκολη και οι απαιτήσεις θα είναι περισσότερες. Πρέπει να κάνουμε μία καλή προετοιμασία, δεν ξέρουμε πού μπορούμε να φτάσουμε, αλλά η ομάδα είναι πολύ ενθουσιασμένη κι ελπίζω να κάνουμε μία καλή πορεία στο Champions League».

Τέλος, ο Φουστέρ τόνισε πως το ματς με τον Άρη ήταν το καθοριστικότερο της εφετινής σεζόν: «Αν έπρεπε να ξεχωρίσω ένα γκολ, θα ήταν αυτό στη Θεσσαλονίκη απέναντι στον Άρη, γιατί ήμασταν κοντά στον Παναθηναϊκό και χρειαζόμασταν τους τρεις βαθμούς. Επίσης μου άρεσε και ο τρόπος που πέτυχα το τέρμα αυτό, γιατί ήταν η πρώτη φορά που σκόραρα με ψαλιδάκι».


novasports.gr
 

Angelus

Σπουδαίος
Εγγρ.
26 Φεβ 2009
Μηνύματα
7.500
Κριτικές
20
Like
314
Πόντοι
3.275
Μανιάτης: «Να με ευχαριστούν...»

Θετική ήταν για τον Πανιώνιο η παραχώρησή του στον Ολυμπιακό, όπως τόνισε ο Γιάννης Μανιάτης. Ο διεθνής Έλληνας παίκτης υπογράμμισε πως η ομάδα της Νέας Σμύρνης κατάφερε να παραμείνει στην κατηγορία, μέσω των ανταλλαγμάτων που πήρε για τη μετεγγραφή του και αυτό τον ικανοποιεί.

Αρχικά, ο 24χρονος παίκτης δήλωσε: «Έγινε ό,τι καλύτερο και για μένα και για τον Πανιώνιο. Ίσως θα πρέπει να λένε ευχαριστώ που έφυγα. Ο Πανιώνιος δεν ήθελε δεξιό μπακ, αλλά επιθετικό. Και είμαι πολύ χαρούμενος που σώθηκε η ομάδα».

Στην συνέχεια συμπλήρωσε: «Είμαι πολύ χαρούμενος που κατακτώ το πρώτο μου πρωτάθλημα. Σε λίγους μήνες έγινα πρωταθλητής και κάθε ποδοσφαιριστής θέλει να το ζήσει αυτό. Πλέον περιμένω τη φιέστα».

Τέλος, ο Μανιάτης τόνισε: «Ήρθα τη στιγμή που η ομάδα είχε ήδη πάρει διαφορά. Υπάρχει μεγάλη πίεση, εγώ δεν την έχω νιώσει ακόμη. Στην αρχή είχα άγχος κι ακόμα έχω λίγο, αλλά πιστεύω πως η συνέχεια θα είναι καλύτερη».


novasports.gr
 

Angelus

Σπουδαίος
Εγγρ.
26 Φεβ 2009
Μηνύματα
7.500
Κριτικές
20
Like
314
Πόντοι
3.275
Βαλβέρδε: «Σημαντική η επιστροφή στο Champions League»

Χαρούμενος για την κατάκτηση του εφετινού πρωταθλήματος, αλλά και για την επιστροφή του Ολυμπιακού στο Champions League εμφανίστηκε ο Ερνέστο Βαλβέρδε. Ο Ισπανός τεχνικός τόνισε λίγες ώρες πριν την συνάντησή του με τον Βαγγέλη Μαρινάκη, πως το μυστικό της επιτυχίας είναι πως η ομάδα του γνώριζε πως όλα τα ματς ήταν δύσκολα.

Αρχικά, ο Βαλβέρδε τόνισε: «Είμαστε πολύ χαρούμενοι. Ήταν μια πολύ καλή χρονιά για όλους. Καταφέραμε να κατακτήσουμε το πρωτάθλημα, να ξεπεράσουμε τις δυσκολίες και να επιστρέψουμε στο Champions League».

Σχετικά με την επιστροφή στο Champions League δήλωσε: «Είναι σημαντικό το ότι επιστρέψαμε, ειδικά όταν προέρχεσαι από μια δύσκολη χρονιά. Τότε έχει μεγαλύτερη αξία».

Τέλος, ο Βάσκος τεχνικός τόνισε για το «μυστικό» της επιτυχίας: «Εκτός από τα τελευταία παιχνίδια, όλα τ' άλλα ήταν ντέρμπι. Όμως πηγαίναμε με το ίδιο σκεπτικό και αυτό ήταν το μυστικό. Σε όλα ματς πήγαμε και παίξαμε γνωρίζοντας ότι είναι δύσκολα. Αυτό μας βοήθησε να κερδίσουμε βαθμούς εκεί που οι άλλοι είχαν απώλειες».


novasports.gr
 

Angelus

Σπουδαίος
Εγγρ.
26 Φεβ 2009
Μηνύματα
7.500
Κριτικές
20
Like
314
Πόντοι
3.275
Μοντέστο: «Μου αρέσει στα χαφ»

Ευχαριστημένος με την μετάθεσή του στη μεσαία γραμμή του Ολυμπιακού εμφανίστηκε ο Φρανσουά Μοντέστο. Ο Γάλλος αμυντικός των πρωταθλητών Ελλάδος δεν έκρυψε την ικανοποίησή του για την κατάκτηση του εφετινού πρωταθλήματος, ενώ αναφέρθηκε και στο μέλλον του στο λιμάνι.

Αρχικά, ο Μοντέστο δήλωσε στη «media day» του Ολυμπιακού: «Παίζω έξι μήνες σε αυτή τη θέση. Στην αρχή ήταν για μένα μία έκπληξη, αλλά μετά έβλεπα πως όσο περισσότερο έπαιζα τόσο πιο πολύ μου άρεσε. Στα 32 μου ανακάλυψα μία νέα».

Και συμπλήρωσε: «Κάθε χρόνο μπορείς να περιμένεις κάτι καλύτερο. Στα 32 μου πήρα το πρώτο πρωτάθλημα και ελπίζω στα 33 να πανηγυρίσω κι άλλους τίτλους».

Τέλος, για τους φιλάθλους του Ολυμπιακού δήλωσε: «Πάντα πρώτο μου μέλημα ήταν να δίνω τον καλύτερό μου εαυτό στον αγωνιστικό χώρο».


novasports.gr
 

Lastmoican

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Οκτ 2006
Μηνύματα
17.480
Κριτικές
3
Like
54
Πόντοι
166
έμεινε ο Βαλβίδας λοιπόν...
άντε λοιπόν να δούμε σχεδιασμό για τη νέα χρονιά...
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
Με άλλα λόγια η επιστροφή των Πειραιωτών στα τεράστια σαλόνια, έχοντας στον πάγκο [size=14pt]τον καλύτερο προπονητή που υπάρχει στην Ελλάδα. [/size]

:2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
 

bobas

Μέλος
Εγγρ.
25 Σεπ 2005
Μηνύματα
1.702
Κριτικές
3
Like
2
Πόντοι
16
Ενταξει η εμμονη των δημοσιογραφων για τον καλυτερο, ταχυτερο,εξυπνοτερο ή δεν ξερω εγω τι παντα θα υπαρχει. Σε σχεση παντως με τους προπονητες των μεγαλων ομαδων δε βλεπω να υστερει καπου, κραταω μια επιφυλαξη για Φερειρα του χρονου. Θα προτιμουσα σε καποια ματς καλυτερο κοουτσαρισμα αλλα τουλαχιστον εχει ενα πλανο στο παιχνιδι του, κατι που αρκετοι απ τους αλλους ακομα το ψαχνουν. Συγκριτικα παντως, αν υπηρχε κατι σαν value for money θα επελεγα Τσιωλη
 

stam_90

Τιμημένος
Εγγρ.
8 Οκτ 2009
Μηνύματα
36.095
Κριτικές
158
Like
450
Πόντοι
2.046

Lastmoican

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Οκτ 2006
Μηνύματα
17.480
Κριτικές
3
Like
54
Πόντοι
166
αλλά στην προκειμένη προτιμώ οποιονδήποτε προπονητή μπορεί να κάτσει για 3 χρόνια και να δουλέψει την ομάδα σε ένα πλάνο (όχι τρία χρόνια να τη διαλύει)
 

vonmakoulis

Μέλος
Εγγρ.
16 Μαρ 2006
Μηνύματα
2.776
Like
6
Πόντοι
16
Ιστορική μέρα η σημερινή. Υα κορίτσια του Θρύλου μας κατέκτησαν τον πρώτο τους τίτλο στο Βόλλευ. Τους αξίζει ένα μεγάλο μπράβο.
 

pefotismenos

Μέλος
Εγγρ.
21 Οκτ 2008
Μηνύματα
410
Like
3
Πόντοι
1
Μεγαλο μπουρδελο ο Ολυμπιακος στο μπασκετ (Ολυμπιακος ειμαι...)
Εχετε ξαναδει παικτη που παιρνει 1 εκατομμυριο ευρω (Παπαλουκας) το χρονο να κανει airball σε τριποντο μονος του?
Η παικτη που κοστισε 3 εκατομμυρια ευρω να χανει λει απ( Σπανουλης)
Μα το χειροτερο ειναι οτι ο καθενας κανει οτι του καβλωσει ΚΑΝΕΝΑ συστημα :jerking: :jerking:
Μια απο τα ιδια και φετος.
Το μπασκετ καθε χρονο ειναι πικρες
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom