Νέα

Θρύλε Θεέ Ολυμπιακέ

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα -
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 196K
  • Εμφανίσεις 5M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (1 μέλη και 3 επισκέπτες)

rigormortis

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
23 Απρ 2008
Μηνύματα
10.645
Κριτικές
429
Like
5.094
Πόντοι
20.605
με δεδομενο οτι ο ρομενταλ,οπως ειχα προβλεψει,εχει προβλημα σε κλειστες αμυνες λογω ελλειψης τεχνικης
θα ταν προτιμοτερο να δοκιμαστει ο βελγος στα δεξια με τον μαρκο ή το νεμεθ μπροστα..
επιπλεον θελω να δω που θα παει η δουλεια με το φουστερ...
αχρωμος και αγευστος ως τωρα,δε φαινεται ικανος να κανει τη διαφορα και να κρινει ματσ....
μαλλον για οσκαρ με καλυτερα αθλητικα προσοντα μου κανει..
σε ματσ πιο σοβαρα(βικελιδης,τουμπα,οακα και ντερμπυ εντος),ο ιμπαγασα στη δυαδα του κεντρου θα χει πολλα προβληματα..
ετσι θα ταν προτιμοτερο να ανεβασει τον ιμπαγασα μπροστα απο τη δυαδα και να βαλει το γιαννακη διπλα στο βραζιλιανο καρναβαλιστη..
στα μικρα ματσ,ας βαζει την καψουρα του..
σωστη σκεψη,και γω πανω κατω τα ιδια λεω
απλα στα "σοβαρα" ματς θα προτιμουσα ουρταδο διπλα στον ντουντου, και το καλοκαιρι οπωσδηποτε , πρεπει να παρουμε ενα μαυρο σκυλο κοφτη.
και κατι αλλο , ο ριερα δε λεω πολυ καλος παιχτης ,αλλα ρε παιδια δε μου γεμιζει το ματι , θα προτιμουσα μπροστα να εναλλασονται νεμεθ φετφα μιραλας και επειδη ειναι πολυ κινητικοι πιστευω οτι μπορουν να ανακατεψουν και τις πιο ζορικες αμυνες
 

redlighter

Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2010
Μηνύματα
1.045
Κριτικές
1
Like
17
Πόντοι
16
Φίλε μου, σε κανένα άθλημα της ομάδας μου δεν εργάζεται ο Τσιρώνης, αν θες να μιλήσουμε για μπατσαρία και προστασία. Οι Αφοί, με ποιον τρόπο προκάλεσαν εκείνες τις ημέρες; Τι έγινε την ημέρα του ματς, μεταξύ μπάτσων και γαύρων δεν το γνωρίζω, αυτό που ξέρω είναι ότι ο φανατισμένος οπαδός, θα βρει χίλιες δυο δικαιολογίες για να ξεσπάσει και ο συνδυασμός αστυνομία/διαιτησία είναι το ευκολότερο "θύμα" να ρίξεις το φταίξιμο που έγινε το γήπεδο καλοκαιρινό.

Εμένα σε αυτό που όντως "εργάζεται" ο Τσιρώνης δεν είναι το μπάσκετ πάντως.
Αν ίσχυε αυτό θα το είχαμε καταλάβει όλοι και εσείς καλύτερα.
Προφανώς και δεν ξέρεις τι έγινε ακριβώς και προφανώς από τη δική σου οπτική γωνία θα πεις "έχουν να πάρουν πόσα χρόνια πρωτάθλημα,όλο κλαίγονται και δεν ξέρουν τι τους φταίει".

Μιλάμε ακόμα για το άθλημα που ενώ πριν κάποια χρόνια είχαμε της ίδια ποινή(3 αγωνιστικές) οι Αγγελόπουλοι ζήτησαν να μείνει ίδια αλλά οι κοντοί την πήγαν σε μία για να προλάβουν το ντέρμπι.
Στο γήπεδο που όντως είχαμε πυροβολισμούς από αεροβόλα δεν κουνήθηκε ροζ φύλλο αγώνα.
Στο γήπεδο που οι κοντοί μπαίνουν και τραβάνε διαιτητές από τα μανίκια και οι γκρι δεν είναι τόσο εύθικτοι να διακόψουν αγώνα. Αλλά τι λέω τζάμπα εκδρομές στο Βερολίνο και λεφτά που περίσσεψαν από εκεί να τα πετάει στον τελικό με την ΤΣΣΚΑ...

Στο κύπελλο που χάσατε πέρυσι δώσατε τα 50ευρώ για τα καρεκλακια που πετάγατε μέσα?
 

stefanoss83

Μέλος
Εγγρ.
23 Ιαν 2009
Μηνύματα
221
Κριτικές
1
Like
0
Πόντοι
1
Εμένα σε αυτό που όντως "εργάζεται" ο Τσιρώνης δεν είναι το μπάσκετ πάντως.
Αν ίσχυε αυτό θα το είχαμε καταλάβει όλοι και εσείς καλύτερα.
Προφανώς και δεν ξέρεις τι έγινε ακριβώς και προφανώς από τη δική σου οπτική γωνία θα πεις "έχουν να πάρουν πόσα χρόνια πρωτάθλημα,όλο κλαίγονται και δεν ξέρουν τι τους φταίει".

Μιλάμε ακόμα για το άθλημα που ενώ πριν κάποια χρόνια είχαμε της ίδια ποινή(3 αγωνιστικές) οι Αγγελόπουλοι ζήτησαν να μείνει ίδια αλλά οι κοντοί την πήγαν σε μία για να προλάβουν το ντέρμπι.
Στο γήπεδο που όντως είχαμε πυροβολισμούς από αεροβόλα δεν κουνήθηκε ροζ φύλλο αγώνα.
Στο γήπεδο που οι κοντοί μπαίνουν και τραβάνε διαιτητές από τα μανίκια και οι γκρι δεν είναι τόσο εύθικτοι να διακόψουν αγώνα. Αλλά τι λέω τζάμπα εκδρομές στο Βερολίνο και λεφτά που περίσσεψαν από εκεί να τα πετάει στον τελικό με την ΤΣΣΚΑ...

Στο κύπελλο που χάσατε πέρυσι δώσατε τα 50ευρώ για τα καρεκλακια που πετάγατε μέσα?

Ασφαλώς και μιλάω από τη δική μου οπτική, αλλά δεν μπορώ να φανταστώ ότι οι κάφροι που συχνάζουν στο ΟΑΚΑ, διαφέρουν πολύ από τους κάφρους του ΣΕΦ. Να αναφέρω ένα - ένα το μπουρδέλιασμα από τους φανατισμένους οπαδούς σε κάθε μας νίκη μέσα στο ΣΕΦ την τελευταία 5ετία; Βίδες, λοστοί, κομμάτια από τσιμέντο, καπνογόνα πάνω στον πάγκο, καφέδες, νερά, τραμπουκισμοί σε δημοσιογράφους την ώρα του αγώνα, πτυσσόμενες "θέσεις"τοποθετημένες δίπλα από τον πάγκο κ.ά;
 

kompe

Μέλος
Εγγρ.
19 Μαρ 2008
Μηνύματα
3.120
Like
833
Πόντοι
96
Και λίγα έγιναν εκείνη τη μέρα.
Ήρθαν τα ζώα και κοπάναγαν μέχρι τις κερκίδες αφού πρώτα μας είχαν πετάξει δακρυγόνα σε κλειστό χώρο.
Είχαν φροντίσει να εκτονώσουν την κατάσταση πριν αρχίσει το ματς λόγω του ότι ήξεραν ότι και οι πιο ήρεμοι δεν ήταν και τόσο ήρεμοι μετά τις ομορφιές του 3ου τελικού και το ρεσιτάλ διαιτησίας.
Ήταν τσαντισμένος ο κόσμος φρόντισαν να προκαλέσουν και τα αδέρφια σας.

Το να μιλάνε και οι βαζέλες για στήριξη από αστυνομία είναι τουλάχιστον γελοίο.
Πέρυσι σουλατσάρατε Μαρούσι-Κυψέλη-Περιστέρι με τη συνοδεία της μπατσαρίας και εμάς δεν μας άφηναν να μπούμε στο Μαρούσι με εισιτήρια.
Οι κοντοί λύνουν και δένουν αλλά το άθλημα αυτό δεν έχει το κύρος της μπάλας να βγαίνουν όλοι οι εύθικτοι να παραπονιούνται για ένα ανάποδο πλάγιο.
Η μεγαλύτερη παράγκα χαλαρά που υπάρχει είναι του βαζέλα στο μπάσκετ.
και τα 5 ευρωπαικα τα πηρε ο βαζελος γιατι εχει και παραγκα στην ευρωπη μαστορα
 

Lastmoican

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Οκτ 2006
Μηνύματα
17.480
Κριτικές
3
Like
54
Πόντοι
166
1. Η έκθεση της αστυνομίας λαμβάνεται υπόψη σοβαρά σε κάθε αθλητική-δικαστική απόφαση. Σίγουρα λοιπόν, θα υπάρξει έκπτωση στην αρχική ποινή.

2. Ναι, αμφισβητώ ότι αναφέρει την αλήθεια, έχω επισκεφθεί το ΣΕΦ σε αγώνες. Μπορεί να γίνει σωστός έλεγχος, το συγκεκριμένο γήπεδο δεν είναι η έδρα του Αμύντα πίσως από το Καλλιμάρμαρο που πηδάει ο καθένας μέσα.

* Ακόμα όμως και αν υποθέσουμε ότι είναι αδύνατον να ελεγχθεί το πλήθος στο ΣΕΦ και αν δεν μπορεί να εγγυηθεί η ΚΑΕ την ομαλή διεξαγωγή των αγώνων, κακώς την χρησιμοποιεί ως έδρα της τα τελευταία χρόνια.

Σε περίπτωση έκπτωσης της ποινής, που είμαι σίγουρος ότι θα συμβεί, θα υπάρξει δεδικασμένο που θα αθωώνει το γηπεδούχο σωματείο στο συγκεκριμένο γήπεδο.
όπως δηλαδή έγινε και με τους πυροβολισμούς του ΠΑΟ;
οκ
πότε θα καταλάβετε επιτέλους πως δεν έχει να κάνει με συγκκριμένο σωματείο;
Πότε θα αποφασίσουμε πως θέλουμε καλό αθλητισμό;
ποτέ μάλλον
γιατί ποτέ δεν θα αποφασίσετε πως δεν γίνεται η δική μας ομάδα να αθωώνεται και ταυτόχρονα να τιμωρείται πάντα η άλλη
 

Lastmoican

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Οκτ 2006
Μηνύματα
17.480
Κριτικές
3
Like
54
Πόντοι
166
Φίλε μου, σε κανένα άθλημα της ομάδας μου δεν εργάζεται ο Τσιρώνης, αν θες να μιλήσουμε για μπατσαρία και προστασία. Οι Αφοί, με ποιον τρόπο προκάλεσαν εκείνες τις ημέρες; Τι έγινε την ημέρα του ματς, μεταξύ μπάτσων και γαύρων δεν το γνωρίζω, αυτό που ξέρω είναι ότι ο φανατισμένος οπαδός, θα βρει χίλιες δυο δικαιολογίες για να ξεσπάσει και ο συνδυασμός αστυνομία/διαιτησία είναι το ευκολότερο "θύμα" να ρίξεις το φταίξιμο που έγινε το γήπεδο καλοκαιρινό.
μην το λες
προφανώς και ΔΕΝ γνωρίζεις τους υπεύθυνους ασφαλείας που είχατε από το 2004 και δώθε στο ποδόσφαιρο
κι επειδή τους ξέρω καλά....άστο σου λέω
είναι όπως όλα τα πραγματα στην Ελλάδα...Οργουελ. Όλοι θέλουμε να είμαστε ίσοι αλλά κάποιοι πιο ίσοι από τους άλλους....

χαιρετίσματα
 

Hristidis 7

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Μαρ 2009
Μηνύματα
13.053
Κριτικές
9
Like
469
Πόντοι
446
Φίλε μου, σε κανένα άθλημα της ομάδας μου δεν εργάζεται ο Τσιρώνης, αν θες να μιλήσουμε για μπατσαρία και προστασία. Οι Αφοί, με ποιον τρόπο προκάλεσαν εκείνες τις ημέρες; Τι έγινε την ημέρα του ματς, μεταξύ μπάτσων και γαύρων δεν το γνωρίζω, αυτό που ξέρω είναι ότι ο φανατισμένος οπαδός, θα βρει χίλιες δυο δικαιολογίες για να ξεσπάσει και ο συνδυασμός αστυνομία/διαιτησία είναι το ευκολότερο "θύμα" να ρίξεις το φταίξιμο που έγινε το γήπεδο καλοκαιρινό.
ΡΕ γραφικε τυπε...να εχεις υποψη σου οτι καποιον αναλογο εχεις και εσυ για ''υπευθυνο ασφαλειας''
απλα οπως παντα με τους ''δικους σου'' δεν γινεται ΠΟΤΕ τζογος...ειναι στη σκια και στο απυροβλητο...το καταλαβες;;;;
τι πιο φυσιολογικο να βαλεις υπευθυνο ασφαλειας πρωην μπατσο που ειναι ''ειδικευμενος'' στα μετρα ταξης στα γηπεδα....
το οτι επι εποχης  του εγινε η ''ριζουπολη'' τι να λεει;;;;θεωρεις οτι αν ηταν στο χερι του θα γινοταν τιποτα;;;τι να κανουν οι μπατσοι σε τετοιες περιπτωσεις;;;αυτα που εκαναν φετος στο οακα που καηκε το πουλμαν του ολυμπιακου εξω απο τον χωρο εισοδου στα αποδυτηρια η που επεφταν ντουλεπες μπροστα στα ματια των μπατσων;;;;η που εδιναι μαχη με το περιστερι με βαζελους και μετα τα γιουσουφακια (μπατσοι) ελεγαν για κουκουλοφορους;;
η που σε πηγαιναν οργανωμενα συνοδεια (περιστερι) σε ματς που ειχαν ΑΠΑΓΟΡΕΥΤΕΙ ΟΙ ΜΕΤΑΚΙΝΗΣΕΙΣ;;;
γαμα τα ρε φιλε μην τα ψαχνεις...εδω ειχες 3000 κοσμο και καλα οχι οργανωμενο μεσα στην κρητη...εγω τα ελεγα τοτε...το οτι ο παο συμφωνησε κατευθειαν με τον καριολη τον μπιτσαξη ηταν γιατι αφου επαιζε στην κρητη ηξερε οτι του εφταναν οι ντοπιοι φιλαθλοι που δεν θα μετακινουνταν οργανωμενα αλλα μεμονωμενα απο το νησι...ποσους θα εχανε που θα εκαννα το ταξιδι απο την υπολοιπη ελλαδα ;;;150 - 200;;;σιγα τα ωα...
σε αντιθεση με εμας που επειδη παιζουμε με ξανθη θα πρεπει ο κυριος ογκος να μετακινηθει με πουλμαν και οργανωμενος...ποσοι να πανε μεμονωμενα απο ξανθη και γυρω νομους;;;200 - 300 ατομα;;;αντε 500 λεω εγω το πολυ...παπαρια μαντολες μπροστα στο λαο που μπορει να βρεθει στη κρητη...φανταζεσαι να επαιζε ο θρυλος κρητη;;;5000 ατομα ντοπιοι και ''μεμονωμενοι'' για πλακα...τα παντα τα σχεδιαζετε με την παραμικρη λεπτομερεια σε συνεργασια με ΓΓΑ και τσους....
για το συγκεκριμενο με το ΣΕΦ...επειδη φοραω παντελονια θα πω οτι σαφως ειναι αβαντα των μπατσων (πραξενο για εμας που ΔΕΝ το εχουμε συνηθισει) και φυσικα το ολο θεμα ειναι μαλακια και εχει σκοπο να ''εξυπηρετηθει'' ο συλλογος...
απλα ομορφα και ωραια.... ;)
χρηστιδης...
 

Hristidis 7

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Μαρ 2009
Μηνύματα
13.053
Κριτικές
9
Like
469
Πόντοι
446
μην το λες
προφανώς και ΔΕΝ γνωρίζεις τους υπεύθυνους ασφαλείας που είχατε από το 2004 και δώθε στο ποδόσφαιρο
κι επειδή τους ξέρω καλά....άστο σου λέω
είναι όπως όλα τα πραγματα στην Ελλάδα...Οργουελ. Όλοι θέλουμε να είμαστε ίσοι αλλά κάποιοι πιο ίσοι από τους άλλους....

χαιρετίσματα
δεν το ειχα δει...αυτα του λεω και εγω...ενω ολη η ελλαδα ξερει τον τσιρωνη θελω να βρεθει ενας βαζελος να μου πει τον υπευθυνο ασφαλειας του παο αλλα και τον υπευθυνο της ταξης στο παιχνιδι που εγινε ο βιασμος απο τον αγγλο παρτενερ....που πεφτανε ντουλαπια,ακρωτηριαστηκε μια κοπελλα σεκιουριτου καηκε το πουλμαν του θρυλου κλπ...κλπ...
ενας θελω να μου πει ενα ονομα....οπως ευκολα λεει το ''τσιρωνης'' ;) ;) ;)
 

redlighter

Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2010
Μηνύματα
1.045
Κριτικές
1
Like
17
Πόντοι
16
και τα 5 ευρωπαικα τα πηρε ο βαζελος γιατι εχει και παραγκα στην ευρωπη μαστορα

Είπα και γω δεν θα το πει κανένας?
Τι σημαίνει αυτο δλδ. πως επειδή πήρες 5 ευρωπαϊκά πρέπει να παίρνεις με όποιο κόστος και το νταμπλ εδώ μέσα?
Ως το 2000 ΟΛΗ η ευρώπη έπαιζε μπάσκετ.Πες το μόδα πες το όπως θες αλλά χώρες όπως Γαλλία και Ιταλία έβγαζαν ομαδάρες που άμα τις ακούσεις σήμερα θα λες υπάρχουν ακόμα αυτές?
το '96 το πήρες όπως το πήρες και εδώ μέσα έφαγες 35άρα.
το 2002 μοιραστήκαμε με την αεκ από ένα ο καθένας.
Αυτό ήταν και το πιο παντελονάτο σου.(αν και δεν σας παει ο τίτλος).
Μην ξεχνάμε όμως πως εκείνη τη χρονιά στους 4 του κυπελλου σας είχαμε αποκλείσει όπως επίσης σας είχαμε και στην ευρώπη που ήμασταν στον ίδο όμιλο και οι 3(με την αεκ).
Τέσπα,2007 και είστε πιο κοντά από ποτέ στο triple crown.
Σας είχαμε πάρει στο οακα μετά από πολλά χρόνια και παρά τις μαλακίες του Γκέρσον σας είχαμε.Πηλοίδης.
Τα περυσινά είναι και πιο πρόσφατα.Ξέρεις.

Πήρες 4 τη δεκαετία αυτή που παλεύατε 3-4 ομάδες (μακάμπι κ αρκούδα).
Σου ξαναλέω επειδή πήρατε ότι πήρατε έξω δε σημαίνει πως δεν έπρεπε να χάσετε εδώ μέσα 4-5 πρωταθλήματα.

Επίσης εμείς έχουμε καταστρέψει το ελληνικό ποδόσφαιρο.
Εσείς έχετε φτιάξει το ελληνικό μπάσκετ....
Αλλά είπαμε ο κόσμος δε γουστάρει το άθλημα και όλα σας παιρνάνε στο ντούκου.
 

redlighter

Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2010
Μηνύματα
1.045
Κριτικές
1
Like
17
Πόντοι
16
Ασφαλώς και μιλάω από τη δική μου οπτική, αλλά δεν μπορώ να φανταστώ ότι οι κάφροι που συχνάζουν στο ΟΑΚΑ, διαφέρουν πολύ από τους κάφρους του ΣΕΦ. Να αναφέρω ένα - ένα το μπουρδέλιασμα από τους φανατισμένους οπαδούς σε κάθε μας νίκη μέσα στο ΣΕΦ την τελευταία 5ετία; Βίδες, λοστοί, κομμάτια από τσιμέντο, καπνογόνα πάνω στον πάγκο, καφέδες, νερά, τραμπουκισμοί σε δημοσιογράφους την ώρα του αγώνα, πτυσσόμενες "θέσεις"τοποθετημένες δίπλα από τον πάγκο κ.ά;

Συνεχίζεις να μιλάς από τη δική σου οπτική γωνία αλλά παράλληλα έχεις και γνώμη για όλα όσα έγιναν στο ΣΕΦ.
Κάνεις λες και τα άλλα δεν τα έχεις δει οακα.
ένα καπνογόνο που έκαψε μια πετσέτα ήταν το πιο extreme τόσα χρόνια.
Ακόμα και με τις πτυσσόμενες πιο μακριά είμαστε από τις θέσεις του οακα.
Δημοσιογράφοι τύπου Σκουντή που έφαγαν καφέδες δεν μου καίγεται καρφί.
Δεν ξαναπατάει αυτός ΣΕΦ...κάτι θα ξέρει...
 

kompe

Μέλος
Εγγρ.
19 Μαρ 2008
Μηνύματα
3.120
Like
833
Πόντοι
96
Είπα και γω δεν θα το πει κανένας?
Τι σημαίνει αυτο δλδ. πως επειδή πήρες 5 ευρωπαϊκά πρέπει να παίρνεις με όποιο κόστος και το νταμπλ εδώ μέσα?
Ως το 2000 ΟΛΗ η ευρώπη έπαιζε μπάσκετ.Πες το μόδα πες το όπως θες αλλά χώρες όπως Γαλλία και Ιταλία έβγαζαν ομαδάρες που άμα τις ακούσεις σήμερα θα λες υπάρχουν ακόμα αυτές?
το '96 το πήρες όπως το πήρες και εδώ μέσα έφαγες 35άρα.
το 2002 μοιραστήκαμε με την αεκ από ένα ο καθένας.
Αυτό ήταν και το πιο παντελονάτο σου.(αν και δεν σας παει ο τίτλος).
Μην ξεχνάμε όμως πως εκείνη τη χρονιά στους 4 του κυπελλου σας είχαμε αποκλείσει όπως επίσης σας είχαμε και στην ευρώπη που ήμασταν στον ίδο όμιλο και οι 3(με την αεκ).
Τέσπα,2007 και είστε πιο κοντά από ποτέ στο triple crown.
Σας είχαμε πάρει στο οακα μετά από πολλά χρόνια και παρά τις μαλακίες του Γκέρσον σας είχαμε.Πηλοίδης.
Τα περυσινά είναι και πιο πρόσφατα.Ξέρεις.

Πήρες 4 τη δεκαετία αυτή που παλεύατε 3-4 ομάδες (μακάμπι κ αρκούδα).
Σου ξαναλέω επειδή πήρατε ότι πήρατε έξω δε σημαίνει πως δεν έπρεπε να χάσετε εδώ μέσα 4-5 πρωταθλήματα.

Επίσης εμείς έχουμε καταστρέψει το ελληνικό ποδόσφαιρο.
Εσείς έχετε φτιάξει το ελληνικό μπάσκετ....
Αλλά είπαμε ο κόσμος δε γουστάρει το άθλημα και όλα σας παιρνάνε στο ντούκου.
δεν γουσταρει ο κοσμος το αθλημα? καταρχην συγκρισει αναμεσα στις εθνικες δεν μπορει να γινει στο θεμα υποστιριξεις η ομαδα μπασκετ εχει ποιο πολλους οπαδους απο αυτην του ποδοσφαιρου
εσυ ρε μαγκα οταν πηρες το ευρωπαικο μεχρι και η ολιμπια λουμπιανας ηταν στο φιναλ4
γελαω πραγματικα οταν ακουω εμεις σας αποκλεισαμε στην φαση των ομιλων το 2001 νομιζω οκ εσεις πηγατε φιναλ4 και χασατε απο την ζαλγκιρις  :grin:
για πες ποια ειναι τα 4-5 πρωταθληματα που επρεπε να χασω εδω περα
 

redlighter

Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2010
Μηνύματα
1.045
Κριτικές
1
Like
17
Πόντοι
16
δεν γουσταρει ο κοσμος το αθλημα? καταρχην συγκρισει αναμεσα στις εθνικες δεν μπορει να γινει στο θεμα υποστιριξεις η ομαδα μπασκετ εχει ποιο πολλους οπαδους απο αυτην του ποδοσφαιρου
εσυ ρε μαγκα οταν πηρες το ευρωπαικο μεχρι και η ολιμπια λουμπιανας ηταν στο φιναλ4
γελαω πραγματικα οταν ακουω εμεις σας αποκλεισαμε στην φαση των ομιλων το 2001 νομιζω οκ εσεις πηγατε φιναλ4 και χασατε απο την ζαλγκιρις  :grin:
για πες ποια ειναι τα 4-5 πρωταθληματα που επρεπε να χασω εδω περα

xaxaxaax
Η ομάδα μπάσκετ έχει πιο πολλούς φίλους από αυτη του ποδοσφαίρου?
Καταλαβαίνεις τι γράφεις???
Είχε πιο πολύ κόσμο στο μουντομπάσκετ που ήταν και πιο κοντά από το μουντιάλ ε?
Τέσπα εξάλλου αρχικά δεν εννοούσα σε εθνικό επίπεδο.
Το αν ασχολείται ο κόσμος ή όχι δες το με τα εισιτήρια των αγώνων.
Εδώ πριν 4 χρόνια σας παρακάλαγε ο Ομπράντοβιτς να πάτε γήπεδο...
Βέβαια μετά που τα τσουγκρίσατε με τζιγγερ πήρατε σβάρνα γυναικεία βόλλευ και πινγκ πονγκ αλλά αυτό αφορά την οπαδική σας ανυπαρξία γενικότερα...

Άσε τη Ζαλγκίρις.
Προφανώς είσαι γύρω στα 15 για να κρίνεις αυτή την ομάδα που έδειξε πως παίζεται το σύγχρονο μπάσκετ.
 

fantaros25

Μέλος
Εγγρ.
17 Ιουλ 2008
Μηνύματα
1.589
Κριτικές
1
Like
0
Πόντοι
16
xaxaxaax
Η ομάδα μπάσκετ έχει πιο πολλούς φίλους από αυτη του ποδοσφαίρου?
Καταλαβαίνεις τι γράφεις???
Είχε πιο πολύ κόσμο στο μουντομπάσκετ που ήταν και πιο κοντά από το μουντιάλ ε?
Τέσπα εξάλλου αρχικά δεν εννοούσα σε εθνικό επίπεδο.
Το αν ασχολείται ο κόσμος ή όχι δες το με τα εισιτήρια των αγώνων.
Εδώ πριν 4 χρόνια σας παρακάλαγε ο Ομπράντοβιτς να πάτε γήπεδο...
Βέβαια μετά που τα τσουγκρίσατε με τζιγγερ πήρατε σβάρνα γυναικεία βόλλευ και πινγκ πονγκ αλλά αυτό αφορά την οπαδική σας ανυπαρξία γενικότερα...

Άσε τη Ζαλγκίρις.
Προφανώς είσαι γύρω στα 15 για να κρίνεις αυτή την ομάδα που έδειξε πως παίζεται το σύγχρονο μπάσκετ.
μη μου  τα θυμιζεις... σα χτες ειναι στο μυαλο μου...

edney, bowie, stombergas... να τρεχουν αιφνιδιασμο και να περνανε τους δικους μας σα να ναι κωνοι...
 

redlighter

Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2010
Μηνύματα
1.045
Κριτικές
1
Like
17
Πόντοι
16
μη μου  τα θυμιζεις... σα χτες ειναι στο μυαλο μου...

edney, bowie, stombergas... να τρεχουν αιφνιδιασμο και να περνανε τους δικους μας σα να ναι κωνοι...

Πάλι καλά υπάρχουν και μερικοί που νιώθουν...
Ο άλλος το θεώρησε αστείο.
Κατά τ΄άλλα άβαταρ και νικ μπασκετικό ο κομπε..  :jerking:
 

fantaros25

Μέλος
Εγγρ.
17 Ιουλ 2008
Μηνύματα
1.589
Κριτικές
1
Like
0
Πόντοι
16
εκεινη η ομαδα και η ρεαλ στη σαραγόσα είναι οι μοναδικες ομάδες που πραγματικα αν παιζαμε 100 παιχνιδια στη σειρα με την καθεμία, πιστευα οτι θα τα χαναμε ολα...

ωραιο μπασκετ... ειδικα οι λιθουανοι...το διαλυσανε το μαγαζι μετα βεβαια γιατι ολοι πηγανε για τα καλα τα συμβολαια μιας και δεν ηταν και τιποτα πασιγνωστοι εκεινη την εποχη...

αλλα αρχισε η λιθουανικη σχολη τοτε να δινει στιγμα... κασλαουσκας κλπ....
 

redlighter

Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2010
Μηνύματα
1.045
Κριτικές
1
Like
17
Πόντοι
16
εκεινη η ομαδα και η ρεαλ στη σαραγόσα είναι οι μοναδικες ομάδες που πραγματικα αν παιζαμε 100 παιχνιδια στη σειρα με την καθεμία, πιστευα οτι θα τα χαναμε ολα...

ωραιο μπασκετ... ειδικα οι λιθουανοι...το διαλυσανε το μαγαζι μετα βεβαια γιατι ολοι πηγανε για τα καλα τα συμβολαια μιας και δεν ηταν και τιποτα πασιγνωστοι εκεινη την εποχη...

αλλα αρχισε η λιθουανικη σχολη τοτε να δινει στιγμα... κασλαουσκας κλπ....

Σωστός ο παίχτης.
Βάλε και τη φετινή Μπαρτσελόνα και είμαστε κομπλε.
Η βαζέλα πάντως το καλύτερο μπάσκετ το έπαιζε επί λάκοβιτς ακόμα, τη χρονιά που αποκλείστηκε από την Ταού στο οακα.
Από εκεί και πέρα έχει πάρει 2 ευρωπαϊκά βέβαια χωρίς κάτι το ιδιαίτερο.
 

fantaros25

Μέλος
Εγγρ.
17 Ιουλ 2008
Μηνύματα
1.589
Κριτικές
1
Like
0
Πόντοι
16
Σωστός ο παίχτης.
Βάλε και τη φετινή Μπαρτσελόνα και είμαστε κομπλε.
Η βαζέλα πάντως το καλύτερο μπάσκετ το έπαιζε επί λάκοβιτς ακόμα, τη χρονιά που αποκλείστηκε από την Ταού στο οακα.
Από εκεί και πέρα έχει πάρει 2 ευρωπαϊκά βέβαια χωρίς κάτι το ιδιαίτερο.
η φετινη μπαρτσελονα οχι τοσο... δεν ηταν διαστημικη ομαδα... απλα εμεις ειμασταν ασυμβατοι.. δε μπορουσαμε να τους ματσαρουμε γιατι ειχαμε αδυναμιες ακριβως πανω στα δυνατα τους σημεια...

κοιτα οτι και να λεμε, οι βαζελοι εχουν εδω και δεκα χρονια πολυ καλη ομαδα... οκ, με διαιτητες κλπ αβατζο, αλλα και να μην ειχαν θα χανανε 2-3 το πολυ ...
το σημειο καμπης ηταν ο διαμαντιδης... οταν ηταν στον ηρακλη ημασταν ανυπαρκτοι και δε μπορουσαμε να τον διεκδικησουμε, και το φαγαμε... εκει ανοιξε οριστικα η ψαλιδα και τωρα εχει αρχισει να κλεινει...

οπως τους την καναμε στη μπαλα με το τζολε και τον κοντο... φαντασου να τουσ ειχε παρει ο βαζελας το 1996....
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom