Νέα

Θρύλε Θεέ Ολυμπιακέ

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα -
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 196K
  • Εμφανίσεις 5M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 17 άτομα (1 μέλη και 16 επισκέπτες)

c200

Μέλος
Εγγρ.
9 Νοε 2006
Μηνύματα
2.989
Like
8
Πόντοι
16
ενταξει...εχεις δικιο...μαλακια να τρελλαινεσαι στο νετ και να κανεις σαν μαλακας λες και εχεις μπροστα σου αυτον που βριζεις...
θες να παμε στην ουσια του πραγματος;;;
πες μου...καταλαβαινεις οτι ο χωρος της δημοσιογραφιας ΔΕΝ ειναι αγγελικα πλασμενος;;;
καταλαβαινεις οτι εδω και καμποσα χρονια εχουμε γεμισει απο λιβελλογραφους που δεν ξερω το γιατι και μην με ρωτησεις αλλα η σχεδον μοναδικη τους εννοια ειναι πως να αρθρογραφησουν δημιουργωντας τζογο και ανακατωσουρα στον ολυμπιακο...
εγω δεν θα ισχυριστω οτι αυτα που γραφουν ειναι εντελως ανεπαφα με την πραγματικοτητα...λεω ομως πως στο ρεπορταζ και στα αρθρα για τον ολυμπιακο την τριχα την κανουν τριχια την ιδια ωρα που στους ''ανταγωνιστες'' κρυβουν κατω απο το χαλι...
τα παραδειγματα χιλιαδες...ενα μανι μανι...θυμισου ποσες φορες στα αποδυτηρια αμα αλλαζαν μια κουβεντα παιχτες του ολυμπιακου κατευθειαν πρωτοσελιδα με πηχαιους τιτλους''φουρτουνα στο λιμανι'' ''εχει χαθει ο ελεγχοε απο τα αποδυτηρια'' κλπ κλπ...
παιζανε ξυλο τζιμπουρ με σκοκο η παπαδο με γκομζαλεζ ....''παθος και αντρες '''
φαγαμε στη μαπα τον ''ξενυχτη'' ντιογο εγινε ακομα και ανεκδοτο την ωρα που δεν ξερουμε ποιοι ειναι οι 2 πρωτοκλασσατοι ξενοι παιχτες του παο που ξενυχτουν σχεδον σε καθημερινη βαση...παρα μαθαμε μονο οτι σισσε και λετο τιμωρηθηκαν για ''καποιες'' αργοποριες σε ''καποιες'' προπονησεις.. ;) ;)
μπορω να σου πω εκατομμυρια περιπτωσεις που εινα για να ξερασεις αλλα δεν το κανω...
κατσε να ακουσεις δηματο που ειναι μετα τον γεμελο στον ιδι ραδιοφωνικο σταθμο...
νομιζεις οτι ακους εκπροσωπο τυπου της αεκ...και αυτος ο τυπος που ποναει η κωλοτρυπιδα του για το καλο της αδεκαρας εκφραζει και την αποψη του με ''αντικειμενικοτητα'' ΚΑΙ για τον ολυμπιακο....
δεν μπορεις να καταλαβεις οτι μπορει να ειμαστε οι πρωτοι στο γηπεδο αλλα στα ΜΜΕ εχουμε χασει την μαχη;;;
σου ξανλεω μην με ρωτησεις γιατι...και δεν ξερω και δεν θελω να μαθω....με νοιαζει ΜΟΝΟ οτι αυτο συμβαινει...
γιαυτο σου λεω οτι καπου αυτο που κανεις κατανταει μαλακια....

Καλά που απάντησες γιατί προς στιγμή φοβήθηκα μήπως έπαθες κανένα έμφραγμα..! :2funny:

Λοιπόν επί τροχάδην και πέρα από πλάκα:
1. Διαφωνώ κάθετα με την άποψη πως όλοι όσοι έχουν αρνητική γνώμη για την εικόνα του θρύλου είναι αντι-ολυμπιακοί και κατευθυνόμενοι.
2. Έχουμε 3 εφημερίδες και το μοναδικό ιντερνερτικό ραδιόφωνο. Είχαμε και δική μας εκπομπή στον ARENA αλλά δυστυχώς έκλεισε. Οπότε δεν νομίζω πως υπολοιπόμαστε της "αλογοτροφής" στα ΜΜΕ (οι υπόλοιποι απλά δεν υπάρχουν - για να συμπληρώνουν το πρωτάθλημα είναι).
3. Δεν έχω καμία διάθεση και καμία δυνατότητα (ακόμα κι αν το ήθελα) να κάνω "αντιπολίτευση". Τον Βαλβέρδε δεν τον γουστάρω (με επιχειρήματα και όποτε θες το συζητάμε) και απλά τα άρθρα που παραθέτω με εκφράζουν "μέσες-άκρες". Εύκολα θα μπορούσα να τα μοντάρω και να παρουσιάσω τα γραφόμενα σαν δική μου άποψη (πέραν του ότι βαριέμαι, δεν είναι "παντελονάτο").
4. Έχω βρίσει (διαφωνήσει) πολλές φορές και με το Γέμελο και με τον Πανούτσο και με τον Κάρπετ (ειδικά αυτόν!), κλπ. Σε μερικούς που μου δόθηκε η δυνατότατα "τα είπα" και face to face. Δεν είναι θέσφατο τα όσα γράφουν. {συνδυασμός με το 3}.
5. Δεν αμφισβητώ, κανενός από εμάς, την αγάπη για το θρύλο. Από εκεί και πέρα και λόγω του γεγονότος πως είμαστε ο ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟΣ ΛΑΟΣ, πάντα θα υπάρχουν διαφωνίες (π.χ. όταν κάποιοι πέρυσι βρίζανε το Τζόλε και κάποιοι άλλοι γιουχάρανε αυτούς που βρίζανε). Με "πιάνεις", έτσι?

Όποτε γουστάρεις κερνάω μπύρα (επλίζω όχι ζεστή :-) στο red cafe! :)
 

gp07

Μέλος
Εγγρ.
20 Σεπ 2007
Μηνύματα
1.780
Like
35
Πόντοι
16
ενταξει...εχεις δικιο...μαλακια να τρελλαινεσαι στο νετ και να κανεις σαν μαλακας λες και εχεις μπροστα σου αυτον που βριζεις...
θες να παμε στην ουσια του πραγματος;;;
πες μου...καταλαβαινεις οτι ο χωρος της δημοσιογραφιας ΔΕΝ ειναι αγγελικα πλασμενος;;;
καταλαβαινεις οτι εδω και καμποσα χρονια εχουμε γεμισει απο λιβελλογραφους που δεν ξερω το γιατι και μην με ρωτησεις αλλα η σχεδον μοναδικη τους εννοια ειναι πως να αρθρογραφησουν δημιουργωντας τζογο και ανακατωσουρα στον ολυμπιακο...
εγω δεν θα ισχυριστω οτι αυτα που γραφουν ειναι εντελως ανεπαφα με την πραγματικοτητα...λεω ομως πως στο ρεπορταζ και στα αρθρα για τον ολυμπιακο την τριχα την κανουν τριχια την ιδια ωρα που στους ''ανταγωνιστες'' κρυβουν κατω απο το χαλι...
τα παραδειγματα χιλιαδες...ενα μανι μανι...θυμισου ποσες φορες στα αποδυτηρια αμα αλλαζαν μια κουβεντα παιχτες του ολυμπιακου κατευθειαν πρωτοσελιδα με πηχαιους τιτλους''φουρτουνα στο λιμανι'' ''εχει χαθει ο ελεγχοε απο τα αποδυτηρια'' κλπ κλπ...
παιζανε ξυλο τζιμπουρ με σκοκο η παπαδο με γκομζαλεζ ....''παθος και αντρες '''
φαγαμε στη μαπα τον ''ξενυχτη'' ντιογο εγινε ακομα και ανεκδοτο την ωρα που δεν ξερουμε ποιοι ειναι οι 2 πρωτοκλασσατοι ξενοι παιχτες του παο που ξενυχτουν σχεδον σε καθημερινη βαση...παρα μαθαμε μονο οτι σισσε και λετο τιμωρηθηκαν για ''καποιες'' αργοποριες σε ''καποιες'' προπονησεις.. ;) ;)
μπορω να σου πω εκατομμυρια περιπτωσεις που εινα για να ξερασεις αλλα δεν το κανω...
κατσε να ακουσεις δηματο που ειναι μετα τον γεμελο στον ιδι ραδιοφωνικο σταθμο...
νομιζεις οτι ακους εκπροσωπο τυπου της αεκ...και αυτος ο τυπος που ποναει η κωλοτρυπιδα του για το καλο της αδεκαρας εκφραζει και την αποψη του με ''αντικειμενικοτητα'' ΚΑΙ για τον ολυμπιακο....
δεν μπορεις να καταλαβεις οτι μπορει να ειμαστε οι πρωτοι στο γηπεδο αλλα στα ΜΜΕ εχουμε χασει την μαχη;;;
σου ξανλεω μην με ρωτησεις γιατι...και δεν ξερω και δεν θελω να μαθω....με νοιαζει ΜΟΝΟ οτι αυτο συμβαινει...
γιαυτο σου λεω οτι καπου αυτο που κανεις κατανταει μαλακια....



αδερφε δεν χρειαζεται πολλη μελετη το θεμα των ρουφιανων. Ριξε μια ματια στις κυκλοφοριες:

1.SPORTDAY(αχρωματιστη ...? :dancing:)
2.ΦΩΣ (Ολυμπιακος)
3.ΓΑΥΡΟΣ (Ολυμπιακος)
4.ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ (Ολυμπιακος)
    ...
επονται οι υπολοιπες.

Τι θελω να πω,
Οι ανθρωποι βλεπουν απο τις κυκλοφοριες σε ποιους απευθυνονται (προφανως κατα 70-80% σε αλλοθρησκους) και αναπτυσουν την αναλογη επιχειρηματολογια υπο το πρισμα παντα της <<αντικειμενικοτητας>>. Προσωπικα προτιμω το νετ απο τις φυλλαδες, αλλα αν θα αγοραζα εφημεριδα και οχι μια απο τις 3 δικες μας, πραγματικα θα προτιμουσα την Πρασσινη που ξερω τι ειναι παρα να διαβαζω καποιον που με βριζει κανοντας τον αντικειμενικο...

 

Hristidis 7

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Μαρ 2009
Μηνύματα
13.053
Κριτικές
9
Like
469
Πόντοι
446
για να παρει λιγουλακι χαμπαρι ο σε 200 ....δεστε ολοι απο το 1.22 και μετα....
καθαρη ανατροπη ιμπαγασα απο δεν ξερω ποιον...λεει λοιπον ο μπραουδακης...δεν υπαρχει αντροπη γιατι νρισκει μπαλλα ο αμυντικος την ωρα που φαινεται οτι κανει την μπαλλια ο ιμπαγασα και μετα ανατρεπεται...βεβαια η ληψη δεν βοηθαει...θα βοηθαγε αν ηταν απο μπροστα οποτε θα βλεπαμε αν βρισκει ποδι η μπαλλα...ομως δεν υπαρχει...ληψη οχι καμερα,γιατι καμερα υπαρχει μιας και στην ακριβως επομενη φαση δειχνει ΑΠΟ ΜΠΡΟΣΤΑ το καθαρο κρατημα ΜΕ ΤΟ ΧΕΡΙ στον φετφα οπου επισης βεβαια ο μπραουδακης ειπε στην ζωντανη οτι τον πιανει αλλα ...δεν ξερω αν βαζει δυναμη  :headbang: :headbang: :headbang: :headbang:αν και το βραδυ ανασκευασε και μιλησε για ''καθαρο πεναλτι''...
2 πεντακαθαρα πεναλτι στον ολυμπιακο που δεν δοθηκαν που αλλοιωσαν το αποτελεσμα γιατι ενα 3-0 δεν θα το γυρναγε ποτε ο ηρα και δεν ανοιξε μυτη απο τους ''αντικειμενικους''...κουβεντα...
ισα ισα το γκολ νιους εγραψε οτι αδικηθηκε ο ηρα γιατι δεν του εδωσε ενα πεναλτι στο 94 που ειχε περασε3ι ολος ο ολυμπιακος μπροστα και που οντως ηταν...
αυτοι ειναι κυριε σε 200 οι αντικειμενικοι σου... ;)
και την επομενη βδομαδα που διαμαρτυρεται η αδεκαρα για τον κουκουλακη εγινε επανασταση....
μας ζαλισαν τα αρχιδια ολοι με την αδικια και τηνσφαγη στο γονατο της αεκ...ΟΛΟΙ...
τα καταλαβαινεις αυτα κυριε σε 200;;;;
δες και μια μαιμου που πηρε το αλβαμνακι περσι στη νσμυρνη και δες καπακι την καλυψη του κου καραλη σπηκερ της νοβα και του νοβα σπορ εφ εμ που μας εχεις ζαλισει τα αρχιδια να ποσταρεις αρθρα που κοπτονται για το καλο του θρυλου...
 

c200

Μέλος
Εγγρ.
9 Νοε 2006
Μηνύματα
2.989
Like
8
Πόντοι
16
για να παρει λιγουλακι χαμπαρι ο σε 200 ....δεστε ολοι απο το 1.22 και μετα....
καθαρη ανατροπη ιμπαγασα απο δεν ξερω ποιον...λεει λοιπον ο μπραουδακης...δεν υπαρχει αντροπη γιατι νρισκει μπαλλα ο αμυντικος την ωρα που φαινεται οτι κανει την μπαλλια ο ιμπαγασα και μετα ανατρεπεται...βεβαια η ληψη δεν βοηθαει...θα βοηθαγε αν ηταν απο μπροστα οποτε θα βλεπαμε αν βρισκει ποδι η μπαλλα...ομως δεν υπαρχει...ληψη οχι καμερα,γιατι καμερα υπαρχει μιας και στην ακριβως επομενη φαση δειχνει ΑΠΟ ΜΠΡΟΣΤΑ το καθαρο κρατημα ΜΕ ΤΟ ΧΕΡΙ στον φετφα οπου επισης βεβαια ο μπραουδακης ειπε στην ζωντανη οτι τον πιανει αλλα ...δεν ξερω αν βαζει δυναμη  :headbang: :headbang: :headbang: :headbang:αν και το βραδυ ανασκευασε και μιλησε για ''καθαρο πεναλτι''...
2 πεντακαθαρα πεναλτι στον ολυμπιακο που δεν δοθηκαν που αλλοιωσαν το αποτελεσμα γιατι ενα 3-0 δεν θα το γυρναγε ποτε ο ηρα και δεν ανοιξε μυτη απο τους ''αντικειμενικους''...κουβεντα...
ισα ισα το γκολ νιους εγραψε οτι αδικηθηκε ο ηρα γιατι δεν του εδωσε ενα πεναλτι στο 94 που ειχε περασε3ι ολος ο ολυμπιακος μπροστα και που οντως ηταν...
αυτοι ειναι κυριε σε 200 οι αντικειμενικοι σου... ;)
και την επομενη βδομαδα που διαμαρτυρεται η αδεκαρα για τον κουκουλακη εγινε επανασταση....
μας ζαλισαν τα αρχιδια ολοι με την αδικια και τηνσφαγη στο γονατο της αεκ...ΟΛΟΙ...
τα καταλαβαινεις αυτα κυριε σε 200;;;;
δες και μια μαιμου που πηρε το αλβαμνακι περσι στη νσμυρνη και δες καπακι την καλυψη του κου καραλη σπηκερ της νοβα και του νοβα σπορ εφ εμ που μας εχεις ζαλισει τα αρχιδια να ποσταρεις αρθρα που κοπτονται για το καλο του θρυλου...

Καλά ρε μεγάλε, δεν διάβασες τίποτα απ'ότι έγραψα πιο πάνω??? :huh:
 

Hristidis 7

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Μαρ 2009
Μηνύματα
13.053
Κριτικές
9
Like
469
Πόντοι
446
Καλά που απάντησες γιατί προς στιγμή φοβήθηκα μήπως έπαθες κανένα έμφραγμα..! :2funny:

Λοιπόν επί τροχάδην και πέρα από πλάκα:
1. Διαφωνώ κάθετα με την άποψη πως όλοι όσοι έχουν αρνητική γνώμη για την εικόνα του θρύλου είναι αντι-ολυμπιακοί και κατευθυνόμενοι.
2. Έχουμε 3 εφημερίδες και το μοναδικό ιντερνερτικό ραδιόφωνο. Είχαμε και δική μας εκπομπή στον ARENA αλλά δυστυχώς έκλεισε. Οπότε δεν νομίζω πως υπολοιπόμαστε της "αλογοτροφής" στα ΜΜΕ (οι υπόλοιποι απλά δεν υπάρχουν - για να συμπληρώνουν το πρωτάθλημα είναι).
3. Δεν έχω καμία διάθεση και καμία δυνατότητα (ακόμα κι αν το ήθελα) να κάνω "αντιπολίτευση". Τον Βαλβέρδε δεν τον γουστάρω (με επιχειρήματα και όποτε θες το συζητάμε) και απλά τα άρθρα που παραθέτω με εκφράζουν "μέσες-άκρες". Εύκολα θα μπορούσα να τα μοντάρω και να παρουσιάσω τα γραφόμενα σαν δική μου άποψη (πέραν του ότι βαριέμαι, δεν είναι "παντελονάτο").
4. Έχω βρίσει (διαφωνήσει) πολλές φορές και με το Γέμελο και με τον Πανούτσο και με τον Κάρπετ (ειδικά αυτόν!), κλπ. Σε μερικούς που μου δόθηκε η δυνατότατα "τα είπα" και face to face. Δεν είναι θέσφατο τα όσα γράφουν. {συνδυασμός με το 3}.
5. Δεν αμφισβητώ, κανενός από εμάς, την αγάπη για το θρύλο. Από εκεί και πέρα και λόγω του γεγονότος πως είμαστε ο ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟΣ ΛΑΟΣ, πάντα θα υπάρχουν διαφωνίες (π.χ. όταν κάποιοι πέρυσι βρίζανε το Τζόλε και κάποιοι άλλοι γιουχάρανε αυτούς που βρίζανε). Με "πιάνεις", έτσι?

Όποτε γουστάρεις κερνάω μπύρα (επλίζω όχι ζεστή :-) στο red cafe! :)
ναι...αλλα ξεχασα να σου πω οτι οταν λεω για τυπο αναφερομαι αποκλειστικα και μονο στο ''μεσαιο χωρο'' τους βαμμενους δεν τους αναφερω γιατι αυτοι τουλαχιστον ειναι τιμιοι και δεν μπορουν να κανουν ''υποπτο παιχνιδι''...
που καταλαβες οτι ειπα οτι οποιος βλεπει τα ΄΄κακα΄΄ του ολυμπιακου ειναι υποπτος;;;
ισα ισα ...μαλλον φιλος ειναι αυτος που αναδεικνυει τα προβληματα....το θεμα και η ειδοποιος διαφορα ειναι η προθεση...αυτο μαλλον δεν μπορεις να καταλαβεις....
τα προβληματα τα βλεπουμε ολοι προσπαθουμε να τα φερουμε στην επιφανεια για να λυθουν...
η πουστια ειναι το να βλεπεις ΜΟΝΟ προβληματα και μονο μιζερια και αρνητικοτητα...
εδω ξεκιναει η εμμονη (την οποια με τον θρυλο εχουν περισση σχεδον ολοι οι δημοσιογραφοι του ''μεσαιου χωρου'' )και τα προβληματα...
και αν εσενα σε καλυπτει να διαβαζεις ανθρωπους που εχουν συμφερον μονο το κακο της ομαδας σου τι να πω;;;εμενα παλι οχι και τους θεωρω ''εχθρους''
πιστευεις οτι ειναι κανενας μας ικανοποιημενος απο αυτα που βλεπει στο χορτο;;;
πιστευεις οτι ειναι καποιος απο εμας που ΔΕΝ τον απασχολει αυτο;;; φυσικα και οχι...
αλλο ομως αυτο και αλλο να κανεις τα παντα για να δημιουργησεις προβλημα και γκρινια...
ολοι αυτοι που γραφεις ειναι αυτοι που στα 14 προηγουμενα χρονια εχουν ριξει απλετη λασπη με τις παραγκες και τα ρεστα και εχουν αμφισβητησει τα ποαντα γυρω απο την ομαδα και εχουν προσπαθησει να την απαξιωσουν...
τωρα αυτοι σε καλυπτουν;;;σε εκφραζουν;;;
περσι που ηταν οι ιδιοι οταν ειχαμε απονομη πρωταθληματος απο την ΚΕΔ στον βαζελο;;;
τι εγιναν οι κοφτερες τους πεννες;;;
που πηγε η στεντορεια φωνη τους;;;η μαγκια τους;;;το δημοσιογραφικο τους σθενος;;;;
 

Hristidis 7

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Μαρ 2009
Μηνύματα
13.053
Κριτικές
9
Like
469
Πόντοι
446
αδερφε δεν χρειαζεται πολλη μελετη το θεμα των ρουφιανων. Ριξε μια ματια στις κυκλοφοριες:

1.SPORTDAY(αχρωματιστη ...? :dancing:)
2.ΦΩΣ (Ολυμπιακος)
3.ΓΑΥΡΟΣ (Ολυμπιακος)
4.ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ (Ολυμπιακος)
     ...
επονται οι υπολοιπες.

Τι θελω να πω,
Οι ανθρωποι βλεπουν απο τις κυκλοφοριες σε ποιους απευθυνονται (προφανως κατα 70-80% σε αλλοθρησκους) και αναπτυσουν την αναλογη επιχειρηματολογια υπο το πρισμα παντα της <<αντικειμενικοτητας>>. Προσωπικα προτιμω το νετ απο τις φυλλαδες, αλλα αν θα αγοραζα εφημεριδα και οχι μια απο τις 3 δικες μας, πραγματικα θα προτιμουσα την Πρασσινη που ξερω τι ειναι παρα να διαβαζω καποιον που με βριζει κανοντας τον αντικειμενικο...
καλα...το νετ ειναι 100 φορες χειροτερο...εκει ειναι που γινεται εντελως της πουτανας...
 

c200

Μέλος
Εγγρ.
9 Νοε 2006
Μηνύματα
2.989
Like
8
Πόντοι
16
περσι που ηταν οι ιδιοι οταν ειχαμε απονομη πρωταθληματος απο την ΚΕΔ στον βαζελο;;;


Για να μιλήσουμε λίγο για ποδόσφαιρο, ΙΜΗΟ το περσινό πρωτάθλημα μόνοι μας το χάσαμε.
Πρώτοι είμασταν μέχρι το τελευταίο ματς του 1ου γύρου με τον Άρη.
από εκεί και πέρα μας πήρε από κάτω.
Και πάλι κατά τη γνώμη μου, ο μεγαλύτερος υπεύθυνος για τη περσινή εικόνα ήτανε ο Socrates με τις επιλογές του (συν το οτι είχε αποφασίσει να πουλήσει και δεν έβαλε χρήμα).
 

Hristidis 7

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Μαρ 2009
Μηνύματα
13.053
Κριτικές
9
Like
469
Πόντοι
446
Καλά ρε μεγάλε, δεν διάβασες τίποτα απ'ότι έγραψα πιο πάνω??? :huh:
μια χαρα διαβασα αυτα που εγραψες...και επειδη σε εκφραζουν οπως εγραψες καποιοι δημοσιογραφοι ποσταρισα την αντιμετωπιση σε μας και στον βαζελο 2 απο αυτους που ειναι στην ιδια συνομοταξια και στο ιδιο ''τραστ''...
μηπως και σε πεισω να ΜΗΝ σε εκφραζουν...
για πες μου κατα την γνωμη σου ειναι πεναλτι τα 2 που ζηταμε στον ηρα σ5τον ιμπαγασα και στον φετφα...
για να ξεκινησουμε απο το Α...
 

c200

Μέλος
Εγγρ.
9 Νοε 2006
Μηνύματα
2.989
Like
8
Πόντοι
16
Και κάτι ακόμα...τους μόνους δημ/φους που μπορώ να κατηγορήσω για εμπάθεια είναι οι ρεπορτερ της ΑΕΚ (Γ. Κοσμάς, Γ. Τσακίρης, κλπ).
Ακόμα κι αυτό όμως έχει εξήγηση. ;)
 

georgebest

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Οκτ 2007
Μηνύματα
9.382
Κριτικές
7
Like
378
Πόντοι
366
δεστε ολοι απο το 1.22 και μετα....
[size=50pt]καθαρη ανατροπη ιμπαγασα απο δεν ξερω ποιον[/size]...λεει λοιπον ο μπραουδακης...δεν υπαρχει αντροπη γιατι νρισκει μπαλλα ο αμυντικος την ωρα που φαινεται οτι κανει την μπαλλια ο ιμπαγασα και μετα ανατρεπεται...[size=50pt]βεβαια η ληψη δεν βοηθαει...θα βοηθαγε αν ηταν απο μπροστα οποτε θα βλεπαμε αν βρισκει ποδι η μπαλλα...ομως δεν υπαρχει...[/size]ληψη οχι καμερα,γιατι καμερα υπαρχει μιας και στην ακριβως επομενη φαση δειχνει ΑΠΟ ΜΠΡΟΣΤΑ το καθαρο κρατημα ΜΕ ΤΟ ΧΕΡΙ στον φετφα οπου επισης βεβαια ο μπραουδακης ειπε στην ζωντανη οτι τον πιανει αλλα ...δεν ξερω αν βαζει δυναμη  :headbang: :headbang: :headbang: :headbang:αν και το βραδυ ανασκευασε και μιλησε για ''καθαρο πεναλτι''...
2 πεντακαθαρα πεναλτι στον ολυμπιακο που δεν δοθηκαν που αλλοιωσαν το αποτελεσμα γιατι ενα 3-0 δεν θα το γυρναγε ποτε ο ηρα και δεν ανοιξε μυτη απο τους ''αντικειμενικους''...κουβεντα...
ισα ισα το γκολ νιους εγραψε οτι αδικηθηκε ο ηρα γιατι δεν του εδωσε ενα πεναλτι στο 94 που ειχε περασε3ι ολος ο ολυμπιακος μπροστα και που οντως ηταν...
αυτοι ειναι κυριε σε 200 οι αντικειμενικοι σου... ;)
και την επομενη βδομαδα που διαμαρτυρεται η αδεκαρα για τον κουκουλακη εγινε επανασταση....
μας ζαλισαν τα αρχιδια ολοι με την αδικια και τηνσφαγη στο γονατο της αεκ...ΟΛΟΙ...
τα καταλαβαινεις αυτα κυριε σε 200;;;;
δες και μια μαιμου που πηρε το αλβαμνακι περσι στη νσμυρνη και δες καπακι την καλυψη του κου καραλη σπηκερ της νοβα και του νοβα σπορ εφ εμ που μας εχεις ζαλισει τα αρχιδια να ποσταρεις αρθρα που κοπτονται για το καλο του θρυλου...

κοντεύω να πειστώ ότι γράφεις πιωμένος.
πώς βλέπεις ότι είναι καθαρή ανατροπή αφού η κάμερα δεν είναι σε θέση να δεις αν βρίσκει μπάλα ή πόδια;
 

Hristidis 7

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Μαρ 2009
Μηνύματα
13.053
Κριτικές
9
Like
469
Πόντοι
446
Για να μιλήσουμε λίγο για ποδόσφαιρο, ΙΜΗΟ το περσινό πρωτάθλημα μόνοι μας το χάσαμε.
Πρώτοι είμασταν μέχρι το τελευταίο ματς του 1ου γύρου με τον Άρη.
από εκεί και πέρα μας πήρε από κάτω.
Και πάλι κατά τη γνώμη μου, ο μεγαλύτερος υπεύθυνος για τη περσινή εικόνα ήτανε ο Socrates με τις επιλογές του (συν το οτι είχε αποφασίσει να πουλήσει και δεν έβαλε χρήμα).
ακου...για να παρεις ενα πρωταθλημα παιζει ρολο τι κανεις εσυ αλλα και ο αντιπαλος...
τι θελω να πω...σωστα μεχρι τον αρη ειμασταν πρωτοι ...χασμε στον αρη ναι αλλα αν επρεπε και ο αντιπαλος σου να χασει και καπου αλλου που ομως λογω της ΚΕΔ δεν εχασε δεν ειναι αδικια για σενα;;;ανεξαρτητα απο την δικη σου συνολικη εικονα που ολοι συμφωνουμε οτι ηταν κακιστη...
και οταν σε μερικα ματς σε ''εσφαζαν'' ειτε ησουνα κακος ειτε οχι δεν εχει σημασια;;;
αλλο πραγμα το αν επιζες μπαλλα (και αν θες το συζηταμε οπως και τους λογους που συνεβαινε) και αλλο αν πηρες η οιχι το πρωταθλημα δικαια η αδικα....
ξερεις δεν εχεις υπογραψει κανενα συμβολαιο οπου για να παρεις το πρωταθλημα θα πρεπει να χανεται σε καθε ματς η μπαλλα...
αρκει μονο να μαζεψεις περισσοτερους ποντους απο τους αλλους...απο παλια ισχυε αυτο...
 

c200

Μέλος
Εγγρ.
9 Νοε 2006
Μηνύματα
2.989
Like
8
Πόντοι
16
μια χαρα διαβασα αυτα που εγραψες...και επειδη σε εκφραζουν οπως εγραψες καποιοι δημοσιογραφοι ποσταρισα την αντιμετωπιση σε μας και στον βαζελο 2 απο αυτους που ειναι στην ιδια συνομοταξια και στο ιδιο ''τραστ''...
μηπως και σε πεισω να ΜΗΝ σε εκφραζουν...
για πες μου κατα την γνωμη σου ειναι πεναλτι τα 2 που ζηταμε στον ηρα σ5τον ιμπαγασα και στον φετφα...
για να ξεκινησουμε απο το Α...

Το Α είναι να μην τσουβαλιάζεις!
Παραπάνω γράφω: "Δεν είναι θέσφατο τα όσα γράφουν".
Το να πω πως a priori είναι μαλάκες, δεν μου ταιριάζει. Καθημερινά κρίνονται και ανάλογα αντιμετωπίζονται.
υ.γ. του φέτφα μπορούσε να δοθεί.
 

Hristidis 7

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Μαρ 2009
Μηνύματα
13.053
Κριτικές
9
Like
469
Πόντοι
446
κοντεύω να πειστώ ότι γράφεις πιωμένος.
πώς βλέπεις ότι είναι καθαρή ανατροπή αφού η κάμερα δεν είναι σε θέση να δεις αν βρίσκει μπάλα ή πόδια;
γιατι με τακλιν απο πισω θα πρεπει να βρεις μπαλλα ΑΝΑΜΕΣΑ απο τα ποδια του αντιπαλου σου ΧΩΡΙΣ να τον βρεις...γιατι αν τον βρεις ειναι πεναλτι...και αν δεν τον βρεις εισαι ο ΓΙΑΚΟΥΜΠ οποτε θα πρεπει να εισαι μεγαλος μαλακας εσυ ο μεγαλυτερος χειρουργος του κοσμου να καθεσαι και να σπας τα ποδια σου στο κωλοπρωταθλημα μας  :grin:.
και anyway εγω ειμαι ο τσολιας ο πορωμενος ο χρηστδης που γραφει στο μπου για να σκοτωσει την ωρα του...
αν εγω εχω πει μαλακια στα αρχιδια σου...το θεμα ομως δεν ειμαι εγω...το θεμα ειναι ο ''εγκριτος'' που περιγραφει και ο κορακης που σφυρα....
ΑΥΤΟΙ ΠΩΣ ΤΟ ΕΙΔΑΝΕ ;;;; ;) ;) ;) ;)
χρηστιδης ...ευχαριστω...
 

c200

Μέλος
Εγγρ.
9 Νοε 2006
Μηνύματα
2.989
Like
8
Πόντοι
16
.
ξερεις δεν εχεις υπογραψει κανενα συμβολαιο οπου για να παρεις το πρωταθλημα θα πρεπει να χανεται σε καθε ματς η μπαλλα...
αρκει μονο να μαζεψεις περισσοτερους ποντους απο τους αλλους...απο παλια ισχυε αυτο...

Συμφωνώ.
Μόνο που κι εμείς δεν είμαστε "παρθένες"...έχουμε κάνει "διάφορα" κατά καιρούς.
Για να το συγκεκριμενοποιήσουμε όμως, είσαι της άποψης: "πρωτάθλημα με κάθε μέσο"?
 

Hristidis 7

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Μαρ 2009
Μηνύματα
13.053
Κριτικές
9
Like
469
Πόντοι
446
Συμφωνώ.
Μόνο που κι εμείς δεν είμαστε "παρθένες"...έχουμε κάνει "διάφορα" κατά καιρούς.
Για να το συγκεκριμενοποιήσουμε όμως, είσαι της άποψης: "πρωτάθλημα με κάθε μέσο"?
διαφορα ναι...εχουμε κανει ..οπως ολοι...τα δικα μας ομως ειναι που βλεπουν το φως... ;)
 

Hristidis 7

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Μαρ 2009
Μηνύματα
13.053
Κριτικές
9
Like
469
Πόντοι
446
Συμφωνώ.
Μόνο που κι εμείς δεν είμαστε "παρθένες"...έχουμε κάνει "διάφορα" κατά καιρούς.
Για να το συγκεκριμενοποιήσουμε όμως, είσαι της άποψης: "πρωτάθλημα με κάθε μέσο"?
σε Κ.Σ. (κανονικες συνθηκες) ΦΥΣΙΚΑ ΚΑΙ ΟΧΙ
στις ελληνικες συνθηκες;;;;
οχι μονο με καθε μεσο αλλα ακομα χειροτερα....
ξερεις εχω μαθει στην ζωη μου να παταω στα ποδια μου..να μην ειμαι αιθεροβαμονας(δεν ξερω αν το εγραψα καλα) να προσαρμοζομαι στις συνθηκες...
το να βγω σε ενα πεδιο μαχης που πεφτουν κορμια ,σφυριζοντας αδιαφορα και κρατωντας το σκυλακι μου απο το λουρι...δεν με εκφραζει....
 

c200

Μέλος
Εγγρ.
9 Νοε 2006
Μηνύματα
2.989
Like
8
Πόντοι
16

Ρε πλεζ, εσύ είσαι "μεγάλο παιδί"( :grin:) και θυμάσαι...
Δηλαδή είχες χαρεί με τον Παπουτσέλη? 1 μέτρο έξω από την περιοχή?
Όχι ρε πστ μου! ΄Εχουμε περηφάνια, φοράμε παντελόνια και δεν γουστάρω τέτοιες ξεφτίλες.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom