Νέα

Θρύλε Θεέ Ολυμπιακέ

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα -
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 196K
  • Εμφανίσεις 5M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 5 άτομα (2 μέλη και 3 επισκέπτες)

Lastmoican

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Οκτ 2006
Μηνύματα
17.480
Κριτικές
3
Like
54
Πόντοι
166
Όπως και η Μπαρτσελόνα και η ΤΣΣΚΑ.
Προσωπικά δεν καταλαβαίνω γιατί ένας βάζελος να υποστηρίξει τον Ολυμπιακό στον τελικό και το ανάποδο. Σιγά , ένας αγώνας μπάσκετ είναι και ένα κύπελλο . Δεν κρίνεται ο πατριωτισμός από αυτό.   Άσε που και οι δύο το έχουν πάρει στο παρελθόν. Να πω ότι δεν το είχαν πάρει, άντε να το καταλάβω.
Χαλαρώστε , κάποιοι δισεκατομμυριούχοι θα προσπαθήσουν να βάλουν περισσότερα καλάθια ο ένας στον άλλο. Ας το σηκώσει όποιος θέλει.
Γνώμη μου , έτσι ?
συμφωνώ ως προς την ουσία, οτι δηλαδή είναι μπίζνα, αλλά τότε γιατί να υποστηρίξω και τον Ολυμπιακό; εγώ θα βγάλω τίποτα από τη νίκη του; Δεν πάει όμως έτσι. Σαν Έλληνας, το έχω ξαναγράψει, όταν βγαίνω έξω είτε ο Ολυμπιακός είτε ο ΠΑΟ να το έχει πάρει εμένα με βλέπουνε σαν τροπαιούχο, γιατί δεν τους ενδιαφέρει η ομάδα αλλά η εθνικότητα.
Και θα χαρώ να το πάρει ο ΠΑΟ (αν μας νικήσει) και θα στενοχωρηθώ αν το χάσει (ξαναλέω - αν μας νικήσει), αλλά φυσικά όχι πως θα κόψω και φλέβες και δεν θα κοιμηθώ. Σόρρυ αλλά το γαμήσι, το φαγητό και τον ύπνο δεν τα κόβω για καμία ομάδα ούτε καν για τον Ολυμπιακό μου.

Αλλά ελληνική ομάδα θέλω να το πάρει. Στα αρχίδια μου πόσο καλή ομάδα έχει η ΤΣΣΚΑ ή η Μπάρτσα. Όταν το χάναμε από την Μπανταλόνα είχαμε καλύτερη ομάδα χαλαρά.
 

Lastmoican

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Οκτ 2006
Μηνύματα
17.480
Κριτικές
3
Like
54
Πόντοι
166
φιλε μουτσε για το κυπελλο συμφωνω...
αλλα για το αλλο οι ρωσοι ηταν πολυ ανωτεροι....δεν παλευονταν...διαφορα κλασης....
όπως ακριβώς και όταν ο Ολυμπιακός έπαιζε φάιναλ φορ στην Αθήνα και είχε πάρει τον πούλο τότε από τους ρώσους. Απίστευτη ομάδα είχανε και τότε οι πούστηδες.

Για το μπάσκετ να συμπληρώσω, συμφωνώ με τον απο πάνω,πως για μένα είναι να το πάρω. Το να νικήσω τον ΠΑΟ και να μην το πάρω δεν μου λέει τίποτα, το έχω ξαναδεί το έργο και είναι πολύ στιφό.
Και να το πάρω, πάλι δεν θα κατέβω στυς δρόμους ούτως ή άλλως. Θα πιω όμως μια μπύρα παραπάνω. Αλλά δεν είμαι ο τύπος που θα κατέβει στους δρόμους. Μόνο σε τέσσερις περιπτώσεις έχω κατέβει: όταν πήραμε το πρώτο μετά τα πετρινα χρόνια, όταν προκρίθηκε ο Άρης στη Γάνδη, όταν το πήραμε με τον Ίβκοβιτς και όταν το πήρε η Εθνική Ελλάδος το 87. Ούτε με το Ρεχάγκελ δεν κουνήθηκα από το σπίτι μου.
Οπότε και να το πάρει ο ΠΑΟ πάλι δεν θα "πανηγυρίσω". Απλά θα στενοχωρηθώ αν το χάσει.
 

Lastmoican

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Οκτ 2006
Μηνύματα
17.480
Κριτικές
3
Like
54
Πόντοι
166
προγραμματισμένο πήδημα...οκ...δηλαδή την ημέρα του αγώνα κάνετε απεργία από το πήδημα;
άσχετο, για το μενδρινό...ξινόγλυκη σάλτσα αδέρφια. Μονίμως θεωρείται ταλέντο.
Ούτε να τον πουλήσει δεν μπορεί ο ολυμπιακός. Είναι δυνατόν να θέλει η Βέρντερ τον Τσιώλη έστω και δανεικό και να μη ζητάει το Μενδρινό της περσινής πορείας; Δεν μπορεί όλοι να είναι λάθος που βλέπουν πως του λείπει κάτι αυτου του παίκτη.
Εγώ πιστεύω πως περίμενε περισσότεα χρήματα και γιαυτό φεύγει. Όπως και να έχει, εκτός από το οτι είναι απο τα σπλάχνα του συλλόγου, δεν θα μας λείψει η ποδοσφαιρική του ταυτότητα. Προτιμώ να παίζει περισσότερο ο Γιαννάκης. Και θεωρητικά με Στολτίδη γερό του χρόνου και Λεντέσμα δεν θα τον εβλεπα να παίζει του χρονου καθόλου. Και για εκείνον είναι ευεργεσία να πάει αλλού. Θα είναι ευχαριστημένος κιόλας.
 

kifinas

Μέλος
Εγγρ.
16 Ιαν 2006
Μηνύματα
1.422
Like
2
Πόντοι
16
προγραμματισμένο πήδημα...οκ...δηλαδή την ημέρα του αγώνα κάνετε απεργία από το πήδημα;
καλά είσαι τρελός? πήδημα την ημέρα του αγώνα? αφού το λένε όλοι οι μεγάλοι προπονητές
αν μπορούσα θα πήγαινα και στο ξενοοχείο με την αποστολή της ομάδας
 
Εγγρ.
2 Μαρ 2009
Μηνύματα
6.440
Like
0
Πόντοι
66
Τώρα που το καλοκαίρι πλησιάζει ο Γ.Καραγκούνης παραδίδει μαθήματα στο καμάκι:

[size=14pt]"Κορίτσια, είστε για καμιά βουτιά;"[/size]

karavoutas_paralia.jpeg
 

Lastmoican

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Οκτ 2006
Μηνύματα
17.480
Κριτικές
3
Like
54
Πόντοι
166
Τώρα που το καλοκαίρι πλησιάζει ο Γ.Καραγκούνης παραδίδει μαθήματα στο καμάκι:

[size=14pt]"Κορίτσια, είστε για καμιά βουτιά;"[/size]

karavoutas_paralia.jpeg
χαλαρά...μήπως έπρεπε να παει για ολυμπιονίκης στις Καταδύσεις από Βατήρα 3 Μέτρων;
 

Hristidis 7

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Μαρ 2009
Μηνύματα
13.053
Κριτικές
9
Like
469
Πόντοι
446
ρε γκιοζη λεωνη εισαι πολυ γραφικος και τελικα εισαι στην ομαδα που σου αξιζει....
εκει στους κλαψες και στους μιζερους τους κομπλεξικους  ....
δεν ξερεις να χανεις...
και στον ευρωπαικο τελικο που εφαγες το καβλι της αρκουδας πηγες να φας την κοπελλα που ηρθε να σου παρει συνεντευξη....
τιποτα δεν ειναι τυχαιο στη ζωη....αυτη ειναι η τιμωρια σου...
να προπονεις αυτη την ομαδα....
 

Πουτανγαμών

Τιμημένος
Εγγρ.
25 Ιουλ 2007
Μηνύματα
3.848
Κριτικές
185
Like
468
Πόντοι
2.950
Ούτε εγώ το είδα , γιατί το έδειχνε το ΝΟΒΑ. Αλλά λογικά εύκολα θα ήταν. Να πάρουμε επιτέλους έναν τίτλο για να ξαναμπούμε στην νοοτροπία της νίκης γιατί σαν να ξεχάσαμε πώς είναι να νικάς με τόσα χρόνια ξηρασίας...
Μόνο μια νίκη σε 3 ματς ρε πούστη μου, τί διάολο...
 

dimispagrati7

Μέλος
Εγγρ.
2 Οκτ 2008
Μηνύματα
3.535
Like
14
Πόντοι
16
καλα ρε γυφτο-γαυροι μιλατε για τον καραγκουνη που εχει φερει ευρωπαικο?
για τον σφουγγαρα τον ντιογκο , τον μπατσινιλα της βραζιλιας, γιατι δεν λετε τιποτα?
αυριο εχει ΤΣΟ+ΛΟ γιαυτο μην μιλατε και πολυ σημερα
ο καραγκουνης στον τελικο δεν επαιξε...
αν δεις ποτε ντιογκο στην παναθα σφυρα...
 

Galb

Μέλος
Εγγρ.
30 Δεκ 2005
Μηνύματα
4.898
Κριτικές
8
Like
34
Πόντοι
16
To MEGA για 2η φορά έκανε τουμπεκί και μόκο για την 2η ξεφτίλα του βάζελου... Α ρε Θρύλε τι τους έχεις κάνει...!!!
 

thirwros_gamw tin7

Νέο Μέλος
Εγγρ.
30 Απρ 2009
Μηνύματα
1
Like
0
Πόντοι
0
ρε κοτοπουλα και στο νετ ΡΟΥΦΙΑΝΟΙ γαμω τα κρανοι σας..........

[size=30pt]ΤΣ0+ΛΟ[/size]
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom