Νέα

Θρύλε Θεέ Ολυμπιακέ

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα -
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 196K
  • Εμφανίσεις 5M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (0 μέλη και 4 επισκέπτες)
Εγγρ.
2 Μαρ 2009
Μηνύματα
6.440
Like
0
Πόντοι
66
Ο "αδικημένος" ΜΠΑΟΚ δεν έκανε ούτε μισή ευκαιρία 70' που έπαιζε με 11 παίκτες.
Ταμπούρια και ξερό ψωμί... Αν μπορούσαν να έχουν και ένα πολυβόλο στην άμυνα...:ak:

Oμάδα με 11 Kick-boxers και 6εκ του Πολυμετοχικού ξέρω να φτιάξω και εγώ!!
 

DARKSIDEOFTHEMOON

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Φεβ 2006
Μηνύματα
15.458
Like
31
Πόντοι
166
Είχε μια ευκαιριάρα στο 44' του α' ημιχρόνου με τον Ιβιτς στο κόρνερ.Από κει κ πέρα όντως τίποτα.
 

kakaras

Μέλος
Εγγρ.
24 Αυγ 2005
Μηνύματα
326
Like
12
Πόντοι
1
Ρε φιλαράκο μην λέμε και ότι θέλουμε. Πιστεύεις ότι σε αντίθετη περίπτωση θα έδινε κόκκινες; Για εμένα η πρωτη κίτρινη του κοντρέρας δεν είναι καν κίτρινη ενώ η δεύτερη δεν έχει δοθεί ποτέ αν θα σήμαινε και την αποβολή του παίκτη. Επίσης η πρώτη κίτρινη του Ίβιτς απλά ανύπαρκτη ενώ η δεύτερη ήταν όντως κίτρινη. Επιπλέον όπως είπες έπρεπε ο αβρααμ να πάρει κόκκινη ενώ ακόμα και εδώ το κοράκι δεν σεβάστηκε καν μια ομάδα που παίζει ΑΔΙΚΑ με 9 ώστε να την δώσει ακόμα και ένα φάουλ. Τέλος ακόμα και το δεύτερο γκολ είναι οφσάιντ (δύσκολο μεν ήταν όμως δε). Νομίζω δλδ ότι η διαιτησία επηρέασε σε τεράστιο βαθμό το αποτέλεσμα. Πάντως ο επίσημος ΠΑΟΚ δεν έβγαλε καμία ανακοίνωση όπως εσείς που ζητάτε προστασία. Ουσιαστικά με αυτήν την ανακοίνωση αναγνωρίζετε την ενοχή σας. Γιατί είναι σίγουρο ότι ο διαιτητής εκτελούσε εντολές. Όμως η μέχρι τώρα αντίδραση του λαού του ΠΑΟΚ είναι πολύ λογική.

ΥΓ: Το τραγικό είναι ότι μεθαύριο ο διαιτητής θα παίξει έδρα. Αυτή είναι η Ελλάδα.

Η πρωτη κιτρινη του Ιβιτς ητανε κιτρινη διαβασε κανονισμο,το ειπανε και ολοι οι καθηγητες διαιτησιας στις τηλεορασεις.Η δευτερη κιτρινη του Ιβιτς ναι οντως ειχε γινει φαουλ σε παικτη του Παοκ που δε δοθηκε αλλα αφου παιζει το παιχνιδι δε νομιμοποιει κανενα παικτη να κλαδευει απο πισω.Αρα σωστη και η δευτερη κιτρινη του Ιβιτς.Η δευτερη κιτρινη του αλλου παικτη παλι ητανε αφου εκανε φραγμα στο δικο μας που εφευγε μπροστα χωρις να πηγαινει για μπαλα.Για τη φαση του Παπαδοπουλου τα ειπα.
Η φαση με το οφσαιντ στο 2 γκολ ειναι για γελια οσοι την αναφερετε και για να το καλυψετε το λετε και καλα οριακο..Μονο απο Παοκτσηδες εχει ακουστει αυτη η αποψη για οφσαιντ οποτε καταλαβενετε και ποσο στεκει...
 

cockpit

Μέλος
Εγγρ.
5 Φεβ 2009
Μηνύματα
1.626
Like
0
Πόντοι
16
Ο "αδικημένος" ΜΠΑΟΚ δεν έκανε ούτε μισή ευκαιρία 70' που έπαιζε με 11 παίκτες.
Ταμπούρια και ξερό ψωμί... Αν μπορούσαν να έχουν και ένα πολυβόλο στην άμυνα...:ak:

Oμάδα με 11 Kick-boxers και 6εκ του Πολυμετοχικού ξέρω να φτιάξω και εγώ!!
Αυτό δλδ σημαίνει ότι έπρεπε να μας σφάξουνε;;;;
 
Εγγρ.
2 Μαρ 2009
Μηνύματα
6.440
Like
0
Πόντοι
66
Είχε μια ευκαιριάρα στο 44' του α' ημιχρόνου με τον Ιβιτς στο κόρνερ.Από κει κ πέρα όντως τίποτα.
Τώρα που το σκέφτομαι, πέρασε και μια φορά το κέντρο στο δεύτερο ημίχρονο.
Και ο "Ζλάταν" νομίζει ότι επειδή είναι συνονόματος με τον Ιμπραΐμοβιτς, μπορεί να κάνει κόλπα και ντριμπλίτσες στη γραμμή του πλαγίου. Μια χαρά επιθετικός είναι, αλλά ξυλοκόπος(με την καλή έννοια, τύπου Κωνσταντίνου)
 
Εγγρ.
2 Μαρ 2009
Μηνύματα
6.440
Like
0
Πόντοι
66
Αυτό δλδ σημαίνει ότι έπρεπε να μας σφάξουνε;;;;
Έτσι όπως παίζετε συνήθως, πρέπει να παίρνετε μια κόκκινη από τα αποδυτήρια για προληπτικούς λόγους.
Δε θα φέρνουμε εμείς παίκτες των 5-10εκ να τρώνε το ξύλο της αρκούδας. Αν θέλετε σκέτο ξύλο, δείτε Κ-1 ή αγώνες σε κλουβιά.

Συμφωνώ ότι αδικηθήκατε στη φάση που χάρισε την κόκκινη στον Παπαδόπουλο.
Στην προηγούμενη φάση της αποβολής του Ίβιτς, ο Πάντος παίρνει κίτρινη για το ίδιο ακριβώς πράγμα. Και πάραυτα, ο Ίβιτς κράζει το διαιτητή, αντί να κάνει την πάπια μπας και του τη χάριζε.
 

i_am_back

Μέλος
Εγγρ.
12 Οκτ 2008
Μηνύματα
3.510
Κριτικές
1
Like
4
Πόντοι
16
Αυτό δλδ σημαίνει ότι έπρεπε να μας σφάξουνε;;;;

Ποιός σε έσφαξε ρε φίλε???Μην τρώτε τον κουτόχορτο που σας ταϊζουν...καρμανιόλες είχατε βγάλει όπως τόσες και τόσες ομάδες φέτος... :tickedoff: :tickedoff: :tickedoff: :tickedoff:

Και επειδή διάβασα κάποια απ' τα παραπάνω που έχουν μείνει:ΟΛΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ ΕΙΜΑΣΤΕ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ... :jerking: :jerking:
 

cockpit

Μέλος
Εγγρ.
5 Φεβ 2009
Μηνύματα
1.626
Like
0
Πόντοι
16
Το που με έσφαξε το είπα πριν από λίγο. Δύο κόκκινες (οπου καμία από τις πρωτες κίτρινες δεν ήταν, ενώ και η δεύτερη στον Κοντρέρας δεν έχει ξανοδοθεί αν θα σήμαινε αποβολή πως να το κάνουμε δλδ;;; ), αν έπαιρνε κόκκινη ο αβραάμ θα γινόταν άλλη παράταση ενώ και το δεύτερο γκολ σας ήταν οφσάιντ. Τι άλλο θέλεις δλδ;;;  Εγώ προσωπικά κουτόχορτο δεν τρώω δεν διαβάζω καν τοπικές εφημερίδες. Εσύ μάλλον τρως από τις δικές σου εφημερίδες που νομίζεις ότι δεν με έσφαξες. Εγώ λέω αυτά που βλέπω. Και επαναλαμβάνω το ότι δεν απίξαμε καλά δεν σημαίνει ότι πρέπει να χάσουμε κιόλας. Ούτε εσείς παίξατε τίποτα σημαντικό. Μόνο στο πρώτο τέταρτο του δευτέρου ημιχρόνου.
 

kakaras

Μέλος
Εγγρ.
24 Αυγ 2005
Μηνύματα
326
Like
12
Πόντοι
1
Το που με έσφαξε το είπα πριν από λίγο. Δύο κόκκινες (οπου καμία από τις πρωτες κίτρινες δεν ήταν, ενώ και η δεύτερη στον Κοντρέρας δεν έχει ξανοδοθεί αν θα σήμαινε αποβολή πως να το κάνουμε δλδ;;; ), αν έπαιρνε κόκκινη ο αβραάμ θα γινόταν άλλη παράταση ενώ και το δεύτερο γκολ σας ήταν οφσάιντ. Τι άλλο θέλεις δλδ;;;  Εγώ προσωπικά κουτόχορτο δεν τρώω δεν διαβάζω καν τοπικές εφημερίδες. Εσύ μάλλον τρως από τις δικές σου εφημερίδες που νομίζεις ότι δεν με έσφαξες. Εγώ λέω αυτά που βλέπω. Και επαναλαμβάνω το ότι δεν απίξαμε καλά δεν σημαίνει ότι πρέπει να χάσουμε κιόλας. Ούτε εσείς παίξατε τίποτα σημαντικό. Μόνο στο πρώτο τέταρτο του δευτέρου ημιχρόνου.

Οτι και να σου πουμε δε προκειται να σε πεισουμε.Ολοι στις τηλεορασεις καθηγητες διαιτησιας βγηκανε και ειπανε για τις δευτερες κιτρινες οτι και οι 2 ητανε,εγω προσωπικα δε περιμενω να το δεχτεις
 
Εγγρ.
2 Μαρ 2009
Μηνύματα
6.440
Like
0
Πόντοι
66
Ούτε εσείς παίξατε τίποτα σημαντικό. Μόνο στο πρώτο τέταρτο του δευτέρου ημιχρόνου.
Είμαστε πάντως η μόνη ομάδα που προσπαθεί να παίξει λίγο μπάλα. Τονίζω το "λίγο". Ο Ντιόγκο και ο Μπελούτσι από θαύμα παίζουν ακόμα.
Αλλά στο Ελληνικό πρωτάθλημα (αλλά και στην Ευρώπη τα τελευταία χρόνια) τους πάντες δυστυχώς νοιάζει μόνο το αποτέλεσμα.
Ταμπούρια, 2 αμυντικά χαφ τουλάχιστον, "μεγάλο ρίσκο" οι 2 επιθετικοί, γιόμες συνέχεια και όποιος κάνει ντρίμπλες τρώει πάγκο...
Σχεδόν δεν έχει νόημα που βλέπουμε ποδόσφαιρο, το θέαμα έχει καταντήσει ανύπαρκτο.
 

cockpit

Μέλος
Εγγρ.
5 Φεβ 2009
Μηνύματα
1.626
Like
0
Πόντοι
16
Οτι και να σου πουμε δε προκειται να σε πεισουμε.Ολοι στις τηλεορασεις καθηγητες διαιτησιας βγηκανε και ειπανε για τις δευτερες κιτρινες οτι και οι 2 ητανε,εγω προσωπικα δε περιμενω να το δεχτεις

Για τον ίβιτς συμφωνώ ( ούτε θα μπλέξω στην ιστορία ότι 2 δευτερόλεπτα πιο πριν ο παίκτης κέρδισε την μπάλα με καταφανέστατο φάουλ) αλλά για τον Κοντρέρας πραγματικά αν δεν είχε κίτρινη ναι δίνεται. Όμως αν πρόκειται για δεύτερη κίτρινη είνα πραγματικά αυστηρότατη και δεν έχει ξαναδοθεί αποβολή για τέτοιο φάουλ. Και φυσικά οι πρώτες κίτρινες και των 2 ήταν απλά ανύπαρκτες. Δεν κλαίγομαι . Το ξέρω ότι και εγώ ήμουν τραγικός. Όμως ο διαιτητής αυτός δεν σεβάστηκε καν την ομάδα μου και την αποτέλειωσε. Επίσης ο ίδιος ο προπονητής σας σε έξαρση αλαζονείας είπε ότι 11 εναντίον 11 παίξατε καλύτερα. Απλά τραγικός και ασεβής προς τον Σάντος. Όμως ήταν και μια παραδοχή της ενοχής. Όπως και η ανακοίνωση για να ζητήσετε προστασία.
 

cockpit

Μέλος
Εγγρ.
5 Φεβ 2009
Μηνύματα
1.626
Like
0
Πόντοι
16
Είμαστε πάντως η μόνη ομάδα που προσπαθεί να παίξει λίγο μπάλα. Τονίζω το "λίγο". Ο Ντιόγκο και ο Μπελούτσι από θαύμα παίζουν ακόμα.
Αλλά στο Ελληνικό πρωτάθλημα (αλλά και στην Ευρώπη τα τελευταία χρόνια) τους πάντες δυστυχώς νοιάζει μόνο το αποτέλεσμα.
Ταμπούρια, 2 αμυντικά χαφ τουλάχιστον, "μεγάλο ρίσκο" οι 2 επιθετικοί, γιόμες συνέχεια και όποιος κάνει ντρίμπλες τρώει πάγκο...
Σχεδόν δεν έχει νόημα που βλέπουμε ποδόσφαιρο, το θέαμα έχει καταντήσει ανύπαρκτο.

Έτσι είναι πλέον η μπάλα παντού. Το ότι έχετε το καλύτερο ρόστερ στην Ελλάδα το ξέρουμε. Όμως με διαιτησίες σαν την προχθεσινή αδικείτε κυρίως τον εαυτό σας.
 

i_am_back

Μέλος
Εγγρ.
12 Οκτ 2008
Μηνύματα
3.510
Κριτικές
1
Like
4
Πόντοι
16
Το που με έσφαξε το είπα πριν από λίγο. Δύο κόκκινες (οπου καμία από τις πρωτες κίτρινες δεν ήταν, ενώ και η δεύτερη στον Κοντρέρας δεν έχει ξανοδοθεί αν θα σήμαινε αποβολή πως να το κάνουμε δλδ;;; ), αν έπαιρνε κόκκινη ο αβραάμ θα γινόταν άλλη παράταση ενώ και το δεύτερο γκολ σας ήταν οφσάιντ. Τι άλλο θέλεις δλδ;;;  Εγώ προσωπικά κουτόχορτο δεν τρώω δεν διαβάζω καν τοπικές εφημερίδες. Εσύ μάλλον τρως από τις δικές σου εφημερίδες που νομίζεις ότι δεν με έσφαξες. Εγώ λέω αυτά που βλέπω. Και επαναλαμβάνω το ότι δεν απίξαμε καλά δεν σημαίνει ότι πρέπει να χάσουμε κιόλας. Ούτε εσείς παίξατε τίποτα σημαντικό. Μόνο στο πρώτο τέταρτο του δευτέρου ημιχρόνου.

Ούτε εγώ διαβάζω...αλλά μάλλον θέλατε διαιτησία άλα του 1ου αγώνα στο Καραϊσκάκη...όταν Γκαρσία και Αραμπατζής θα έπρεπε να έχουν  αποβληθεί ο μεν πρώτος απο το 1ο ημίχρονο..ο δε 2ος στο 75'... :idiot: :idiot: :idiot: :idiot:
Και οι 2 κόκκινες είναι σωστές...και οφσαϊντ δεν υπαρχει...απορώ που το είδες...και ρωτάω:όλοι οι παλαίμαχοι διαιτητές (Τσικίνης+Βασιλάκης)...ο Κόκκαλης τους έβαλε να πούν ότι το μόνο λάθος είναι ο μη καταλογισμός φάουλ υπέρ του Μπακαγιόκο...και η κίτρινη στον Αβραάμ???Μάλλον ο Κρόκους πλήρωσε και αυτούς...δεν φταίτε εσείς..οι δικοί μας φταίνε που στον 5λεπτο του 2ου ημιχρόνου δεν το έκαναν 3-0,που είχε τις ευκαιρίες να το κάνει ο Θρύλος,να το βουλώσετε όλοι και να μην λέτε παπαριές...έλεος πιά... :jerking: :jerking: :jerking:
 
Εγγρ.
2 Μαρ 2009
Μηνύματα
6.440
Like
0
Πόντοι
66
Επίσης ο ίδιος ο προπονητής σας σε έξαρση αλαζονείας είπε ότι 11 εναντίον 11 παίξατε καλύτερα.
Δεν ήταν αλαζονεία. Παραδέχτηκε το χάλι στο οποίο ο ΙΔΙΟΣ έχει φέρει την ομάδα, να ψωφάνε οι παίκτες μετά το 60', διότι δε δίνει χρόνο συμμετοχής σε κανέναν άλλο παίκτη(Γιάννη & Κυριάκο Παπαδόπουλο, Μενδρινό κλπ) και δε ζήτησε έναν επιθετικό της προκοπής το Γενάρη(και φέραμε τον κατσικανιάρη τον Άγγλο).
 

petrosyn

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Ιουλ 2008
Μηνύματα
14.588
Like
0
Πόντοι
166
Είμαι σίγουρος οτι όλοι θα φωνάζαμε αν η ομάδα μας ήταν στη θέση του παοκ και όλοι θα λέγαμε τα ίδια με του ολυμπιακούς αν η ομάδα μας ήταν στη θέση τους. Αυτό που θέλω να πω είναι οτι μάθαμε την πιπίλα της διαιτησίας και πλέον σχεδόν δεν υπάρχει παιχνίδι χωρίς γκρίνια για τα κοράκια. Ναι cockpit έχεις αν μέρει δίκιο. Οι κάρτες δίνονταν και δεν δίνονταν (εκτός από την δεύτερη του βλαχοσέρβου. Το θέμα είναι οτι έχουμε μάθει την ποδοσφαιρική ανυπαρξία να την αναγάγουμε σε διαιτητική μεροληψία. Και εσείς και ο ολυμπιακός σκατά παίξατε όπως σκατά ποδόσφαιρο βλέπουμε στην Ελλάδα
 

kakaras

Μέλος
Εγγρ.
24 Αυγ 2005
Μηνύματα
326
Like
12
Πόντοι
1
Τελος παντων ρε φιλε,εγω προσωπικα να σου πω την αληθεια οπως και αλλοι ολυμπιακοι και να μην περναγαμε δε θα μας στοιχιζε και τοσο,εχουμε βαρεθει πρωταθληματα και κυπελλα και δε το λεω αλαζονικα,εσεις κυνηγατε πολυ εναν τιτλο.Μαλλον με τον αποκλεισμο σας περισσοτερο οι Αρειανοι πανηγυρισανε.Εμενα με ενδιαφερει το μπασκετ φετος.
Οσο για την Ευρωπη επειδη ειμαι ρεαλιστης ξερω οτι για να θεωρηθει οτι καποιος κανει καλη εμφανιση και να κλεψει κανα αποτελεσμα πρεπει να παιξει τσουκου τσουκου μπολ ,ολοι πισω και αμα μπει κανα κολοφαρδο σουτ,αλλιως αμα παιξεις κανονικο ποδοσφαιρο με επιθεση και αναπτυξη σε φαγανε.Επειδη ο Ολυμπιακος δε μπορει να παιξει τετοιο ποδοσφαιρο δε προκειται ποτε να κανει κατι στην Ευρωπη και εννοω ημιτελικα και πανω.
Ο Παοκ φετος εχει πολυ καλη ομαδα σε σχεση με αλλες χρονιες και αξιζει να βγει 2ος,αλλα εχει καποιους δολοφονους παικτες και ο προπονητης Σαντος φοβαται και τον ισκιο του,γιαυτο σταυρωσει αποτελεσμα σε ντερμπυ.
 

cockpit

Μέλος
Εγγρ.
5 Φεβ 2009
Μηνύματα
1.626
Like
0
Πόντοι
16
Ούτε εγώ διαβάζω...αλλά μάλλον θέλατε διαιτησία άλα του 1ου αγώνα στο Καραϊσκάκη...όταν Γκαρσία και Αραμπατζής θα έπρεπε να έχουν  αποβληθεί ο μεν πρώτος απο το 1ο ημίχρονο..ο δε 2ος στο 75'... :idiot: :idiot: :idiot: :idiot:
Και οι 2 κόκκινες είναι σωστές...και οφσαϊντ δεν υπαρχει...απορώ που το είδες...και ρωτάω:όλοι οι παλαίμαχοι διαιτητές (Τσικίνης+Βασιλάκης)...ο Κόκκαλης τους έβαλε να πούν ότι το μόνο λάθος είναι ο μη καταλογισμός φάουλ υπέρ του Μπακαγιόκο...και η κίτρινη στον Αβραάμ???Μάλλον ο Κρόκους πλήρωσε και αυτούς...δεν φταίτε εσείς..οι δικοί μας φταίνε που στον 5λεπτο του 2ου ημιχρόνου δεν το έκαναν 3-0,που είχε τις ευκαιρίες να το κάνει ο Θρύλος,να το βουλώσετε όλοι και να μην λέτε παπαριές...έλεος πιά... :jerking: :jerking: :jerking:

Στον πρώτο αγώνα την γροθιά του Γκαρσία δεν την είδε (αν την έβλεπε θα το έδινε σίγουρα). Το θέμα όμως είναι ότι προηγήθηκε η αγκωνιά του ντιογκο την οποία είδε πεντακάθαρα (και εμείς όλοι) αλλά δεν έδωσε τίποτα. Και θυμήσου στην αθλητική κυριακή τι ήττα έφαγε ο πουρουπουπου και ο μίχος όταν πρωτοέδειξε την αγκωνιά του ντιογο. Μάλλον λες την μισή αλήθεια για τον Τσίκινη (μόνο αυτόν είδα) ο οποίος είπε ότι αν είναι στην ίδια γραμμή επιθετικός και αμυντικός τότε ο επιθετικός έχει το πλεονέκτημα. Όμως με το που το λέει αυτό δείχνει από πλάγια την φάση και επομένως συμπληρώνει ... ε... αν είναι και λίγο πιο μπροστά. Μιλάμε δλδ για το θέατρο του παραλόγου. Αν πραγματικά βάζατε τα γκολ στο 2ο ημίχρονο δεν θα έλεγε κανείς τίποτα. Όμως δεν το έκανες...
 

cockpit

Μέλος
Εγγρ.
5 Φεβ 2009
Μηνύματα
1.626
Like
0
Πόντοι
16
Είμαι σίγουρος οτι όλοι θα φωνάζαμε αν η ομάδα μας ήταν στη θέση του παοκ και όλοι θα λέγαμε τα ίδια με του ολυμπιακούς αν η ομάδα μας ήταν στη θέση τους. Αυτό που θέλω να πω είναι οτι μάθαμε την πιπίλα της διαιτησίας και πλέον σχεδόν δεν υπάρχει παιχνίδι χωρίς γκρίνια για τα κοράκια. Ναι cockpit έχεις αν μέρει δίκιο. Οι κάρτες δίνονταν και δεν δίνονταν (εκτός από την δεύτερη του βλαχοσέρβου. Το θέμα είναι οτι έχουμε μάθει την ποδοσφαιρική ανυπαρξία να την αναγάγουμε σε διαιτητική μεροληψία. Και εσείς και ο ολυμπιακός σκατά παίξατε όπως σκατά ποδόσφαιρο βλέπουμε στην Ελλάδα

Προσωπικά δεν κρύβομαι πίσω από την πιπίλα της διαιτησίας. Ξέρω ότι δεν παίξαμε καλά. Αυτό που λέω είναι ότι προχθές τα διαιτητικά λάθη ήταν εσκεμμένα και μας στερήσαν από το να κυνηγήσουμε την πρόκριση , έστω και στα πέναλντι.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom