Νέα

Θρύλε Θεέ Ολυμπιακέ

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα -
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 196K
  • Εμφανίσεις 5M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (0 μέλη και 4 επισκέπτες)

asaitos kavalaris

Μέλος
Εγγρ.
24 Οκτ 2008
Μηνύματα
160
Like
14
Πόντοι
1
Λήγουν κάποια συμβόλαια...η γνώμη μου είναι η εξής:
Τζόλε--->Ευχαριστούμε και σου προσφέρουμε 1 θέση στο ποδοσφαιρικό τμήμα...όσο είναι,ακόμα και 40 να φτάσει,θα παίζει...
Άντζας--->Ανανέωση για 2 χρόνια...
Ντομί--->Ανανέωση για 1 χρόνο...
Ζεβλάκοφ--->Ανανέωση για 1 χρόνο με προοπτική να το βουλώνει όταν θα κάθεται στον πάγκο....
Νικοπολίδης--->Ανανέωση για 1 χρόνο...
Πάτσα--->Ευχαριστούμε αλλά...δεν...
Μενδρινός--->Θα δυσαρεστήσω τον φίλο μου τον βάσο...αλλά...τον πούλο...απλά και ελληνικά!!!
Αυτά....

εγω λεω το εξης:
Τζόλε--->το μπουλο..
Άντζας--->επισης
Ντομί--->επισης
Ζεβλάκοφ--->δεκαμπουλο
Νικοπολίδης--->και 2 χρονια μην σου πω..
Πάτσα--->εικοσαμπουλο
Μενδρινός--->κρατα τον και βλεπουμε..

αυτα και πολυ ελληναρια πιτσιρικαρια και ενα καλο σεντερμπακ,και πολυ δουλεια στους αναπληρωματικους για να παιζουν στο πρωταθλημα..
 

i_am_back

Μέλος
Εγγρ.
12 Οκτ 2008
Μηνύματα
3.510
Κριτικές
1
Like
4
Πόντοι
16
Πάντως δεν φτάνει η ανικανότητα και η γκαντεμιά σας, έχετε και τις κλίκες του καθενός μαλάκα

άσε μας ρε μεγάλε...έχει ο Ολυμπιακός τα προβλήματα του...και εσείς...οι μπαλαρίνες...οι έχοντες 1 πρωτάθλημα τα τελευταία 12 χρόνια...η ομάδα των...dvd...η ομάδα της λαγοφλώρου...δεν έχετε...κάνε μας την χάρη ρε λαγέ...
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
ναι ρε μαλάκω δωρήτρια η κλίκα του τζόλε και του μητσικώστα φταίνε που ο μπίλλυ μπο είναι κωλοπαίδι....
λες να σου τον δάνειζαν οι πούστρες οι εγγλέζοι χωρίς λόγο;

Το σεσουάρ του μητσικώστα-λέτο έκανε τη ζημιά... Γι αυτό τα πήρε το κωλοπαίδι...........

:uglystupid: :uglystupid: :uglystupid: :uglystupid: :uglystupid: :uglystupid: :uglystupid: :uglystupid: :uglystupid:
 
Εγγρ.
2 Μαρ 2009
Μηνύματα
6.440
Like
0
Πόντοι
66
εγω λεω το εξης:
Τζόλε--->το μπουλο..
Άντζας--->επισης
Ντομί--->επισης
Ζεβλάκοφ--->δεκαμπουλο
Νικοπολίδης--->και 2 χρονια μην σου πω..
Πάτσα--->εικοσαμπουλο
Μενδρινός--->κρατα τον και βλεπουμε..

αυτα και πολυ ελληναρια πιτσιρικαρια και ενα καλο σεντερμπακ,και πολυ δουλεια στους αναπληρωματικους για να παιζουν στο πρωταθλημα..
Μόνο για τον Πάτσα διαφωνώ. Να μείνει αλλά με λιγότερο χρόνο συμμετοχής. Τον Τζόλε θα ήθελα να τον δω προπονητή μετά από κάποια χρόνια, αφού αναλάβει κάποια μικρότερη ομάδα πρώτα.
Από τους πιτσιρικάδες οι Παπαδόπουλοι, ο Κατσικογιάννης και ο Σόλε πρέπει να πάρουν αρκετό χρόνο συμμετοχής τη νέα περίοδο.
 

kartakhs

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Δεκ 2008
Μηνύματα
13.048
Like
2
Πόντοι
166
δεν γινεται φιλε η να φταιει ο τζολε η να μην φταιει
κανεις δεν τον κατηγορησε,ουτε για τα λαθη του βαλβερδε,ουτε για τα λαθη του κοκκαλη
ομως εχει τις ευθυνες του και αυτος
δηλαδη για να το δουμε και αντικειμενικα τελειως,εσυ θελεις στον ολυμπιακο ενα παικτη της αποδοσης του σημερινου τζολε,στην ηλικια που ειναι και με το συμβολαιο που εχει?
εγω θελω στον ολυμπιακο παικτες που να προσφερουν και οχι παικτες που προσφεραν πριν απο χρονια
με την λογικη αυτη θα επρεπε να παιζει ακομη ο ρωσιδης και ο αναστοπουλος με αλλους
να σου πω επειδη προσπαθω να ειμαι προσγειωμενος και δεν ελπιζω στο ελληνικο ποδοσφαιρο να εχω 2 αριστερους χαφ ποιο καλους απο τον τζολε ναι δεν με χαλαει που ο τζολε παιζει ακομα στην ομαδα σαν ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΣ(δεν ειναι ουτε ρωσιδης ουτε αναστοπουλος) αλλωστε οι αεκτζηδες το ξερουν καλα.Δεν μπορω ουτε θα ξεχασω ποτε την νοοτροποια και το ενστικτο του αρχηγου που για εμενα ειναι απο τους κορυφαιους του ελληνικου ποδοσφαιρου ever.Γιαυτο αλλωστε μιλησα για λογικη συνεχεια δηλ. φετος επαιξε το 30% των αγωνων (μου εδωσε ενα ντερμπι)του χρονου να παιξει το 10% να το ξανασηκωσει και σιγα σιγα να φευγει προς θεου οχι εντελως απο την ομαδα μας, χρειαζεται να μαθαινει στα κακομαθημενα κωλοπαιδα πως ειναι να εισαι νικητης.Ναι φταιει και αυτος για πολλα αλλα αυτο που λεω ειναι να μην την πληρωσει αυτος.
 

mouNINJA

Μέλος
Εγγρ.
21 Αυγ 2008
Μηνύματα
6.655
Like
28
Πόντοι
66
Μιας και αρχίσατε να μιλάτε έτσι, ας πω και εγώ τη γνώμη μου.

Τζόλε--->Προσωπικά θέλω να μείνει αλλά με μειωμένες αποδοχές. Είναι πολύ καλή λύση από τον πάγκο και είναι ο αρχηγός μας. Ούτως ή άλλως, με τα λεφτά που θα γλιτώναμε από το συμβόλαιό του, πως είμαστε σίγουροι ότι θα πηγαίνανε σε άλλη μεταγραφή? Συμφωνώ ότι για βασικός δεν κάνει πλέον με τίποτα.
Άντζας--->Ανανέωση για 2 χρόνια. Για Ελλάδα είναι πολύ καλός.
Ντομί--->Δρόμο.
Ζεβλάκοφ--->Ανανέωση για 1 χρόνο με προοπτική να το βουλώνει όταν θα κάθεται στον πάγκο.
Νικοπολίδης--->Ανανέωση για 1 χρόνο.
Πάτσα--->Δυστυχώς δεν έχει καμία σχέση με τον παλιό Πατσατζόγλου και είναι ο χειρότερος παίχτης τον τελευταίο καιρό. Δρόμο.
Μενδρινός--->Πιστεύω ότι αυτή τη στιγμή μπορεί να προσφέρει περισσότερα από τον Πάτσα και είναι σε καλή ηλικία. Ας τον κρατήσουμε. Ούτε απαιτήσεις έχει να παίζει βασικός, ούτε δημιουργεί προβλήματα. Θα είναι μια χαρά ρολίστας.
 

gp07

Μέλος
Εγγρ.
20 Σεπ 2007
Μηνύματα
1.780
Like
35
Πόντοι
16
Παρε τον πουλο ρε μαλακα και βγαλε τα διαγγελματα σου χωρις να αναφερεσαι σε εμενα.

Κατα τα αλλα σορι για την παραπληροφορηση,οντως ξεχασα την κοκκινη του ''Φερτε μας το 7ο και φυγετε απο εδω''.

Τελος,ο Ντιογο μεχρι και τις διπλασιες καρτες μπορουσε να εχει.Αν μετρησεις τα θεατρα του γεμιζεις ανετα τετραδιο.

Αυτα και καλη συνεχεια Τσουκαλα του μπουρδελα.

σιγα κουνελακι μην εξαπτεσαι , θα παθεις τιποτα.
κι αν παθεις τιποτα μπορει να μην τρεχεις πολυ γρηγορα και να σε προλαβουμε.
κι αν δε θελεις να σχολιαζουμε αυτα που γραφεις υπαρχει και ενα θρεντ που λεγεται πρασσινε θεε παναθηναικε. αντε γραψε εκει.. εδω οτι δε μας κανει το σχολιαζουμε.
αλλα ο σχολιασμος προϋποθετει δημοκρατια και ελευθερια του λογου..
αλλα εσυ δεν τα ξερεις αυτα γιατι οι ενδοξοτερες στιγμες της ομαδας σου εχουν συνδεθει με την ελειψη αυτων.
αντε βγες τωρα εξω να βαψεις κανα τοιχο..
 
Εγγρ.
2 Μαρ 2009
Μηνύματα
6.440
Like
0
Πόντοι
66
ομως εδω και 2-3 χρονια σερνεται
Για πέρσι θα διαφωνήσω. Ήταν 3ος σε χιλιόμετρα μετά τους Λεντέσμα (29χρονών) και Στολτίδη (33 χρονών) και έβγαλε και πολλές ασίστ σε Ελλάδα και Ευρώπη. Στα 36 του, με την Τσέλσι έτρεξε τα χιλιόμετρα του Εσσιέν!!! Απλά εκείνοι έχουν 11 Εσσιέν...
Αυτό βέβαια δε δείχνει μόνο ότι ο Τζόλε είναι βιονικός. Άλλο τόσο δείχνει ότι οι υπόλοιποι είναι καφενεία.
Φέτος τον πρόλαβε τελικά ο χρόνος...
Για του χρόνου προτιμώ να παίζει ο Σοϋλέδης, με την ελπίδα να γίνει "Σόλε" σε λίγα χρόνια,
αφού τον Τζο-Λέτο δεν πρόκειται να τον κρατήσουμε.
 

gp07

Μέλος
Εγγρ.
20 Σεπ 2007
Μηνύματα
1.780
Like
35
Πόντοι
16
Αδερφια κουλαρετε,
ο καθενας εχει τη δικη του αποψη για το ποιος πρεπει να φυγει και ποιος να ανανεωσει.
εγω τη δικη θα την κρατησω για μενα.
Ο τζολε οντως εχει πεθανει και δε του το εχουν πει. το να του ασκουμε κριτικη γι αυτο δε σημαινει οτι ξεχναμε τι προσεφερε.. Ας κανει απο μονος του αυτο που πρεπει κι ας δινουμε δυο φιλικα τη βδομαδα προς τιμη του. Απο την αλλη δε φταιει αυτος που μεγαλωσε αλλα εμεις που δεν τον αλλαξαμε. Αυτος μας εμεινε πλεον με αυτον θα πορευτουμε μεχρι το καλοκαιρι (αντε και με το Σοιλεδη). Απο κει και μετα θα αναζητησουμε ψηλα τις ευθυνες.
Κυκλοφορει ακομα οτι εχει προβλημα ο Βαλβερδε με τις βεντετες(δηλαδη το Λετο). Ρωταω λοιπον , ο Γκαλετι , ο Ντιογο , ο Ντουντου , ο Μπελουτσι τι ειναι? Γιατι δεν εχει προβλημα μ'αυτους και εχει με το Λετο του οποιου την αποκτηση εισηγηθηκε. Μηπως ειναι λιγο λαθος να παιρνουμε παντα το μερος του παιχτη ? Μηπως τους κακομαθαινουμε εμεις τελικα?
Λεγεται οτι απο βδομαδα θα ανακοινωθει το νεο συμβολαιο του Βαλβερδε. Αυτο σε συνδυασμο με τα υπονοουμενα που αφησε ο Βασκος για τις ελειψεις σε εναλακτικες στο ροστερ , για μενα λεει πολλα εν οψει καλοκαιριου.
Οταν βλεπεις κατι καλλο να γινεται , δεν το χαλας επειδη στη πορεια φανηκε οτι κατι σου ελειπε. Το συμπληρωνεις και το τελειοποιεις. Κι αν τωρα σου ελειπε κυριως ενα χαφ (ο επιθετικος μας προεκυψε στην πορεια) για να προχωρησεις στην Ευρωπη του χρονου το παιρνεις και προχωρας (μαζι με ενα αριστερο χαφ πλεον και εναν επιθετικο).
Κι αν ο κυριος Λετο το παιζει μαγκας, τον στελνεις να γυαλιζει το προπονητικο κεντρο της Λιβερπουλ (γιατι χωρις την εθνικη ,αδεια δε θα παρει ποτε) κι ας ξερει την μπαλα του Μαραντονα που λεει ο λογος, γιατι ετσι πρεπει να λειτουργει μια ΜΕΓΑΛΗ ομαδα.


Και για οσους εχουν απορια, ο Ντιογο δεν παει στην Τουμπα για τους ιδους λογους που ο Γκαρσια δεν ερχεται στο Καραισκακη.
 

gp07

Μέλος
Εγγρ.
20 Σεπ 2007
Μηνύματα
1.780
Like
35
Πόντοι
16
Για πέρσι θα διαφωνήσω. Ήταν 3ος σε χιλιόμετρα μετά τους Λεντέσμα (29χρονών) και Στολτίδη (33 χρονών) και έβγαλε και πολλές ασίστ σε Ελλάδα και Ευρώπη. Στα 36 του, με την Τσέλσι έτρεξε τα χιλιόμετρα του Εσσιέν!!! Απλά εκείνοι έχουν 11 Εσσιέν...
Αυτό βέβαια δε δείχνει μόνο ότι ο Τζόλε είναι βιονικός. Άλλο τόσο δείχνει ότι οι υπόλοιποι είναι καφενεία.
Φέτος τον πρόλαβε τελικά ο χρόνος...
Για του χρόνου προτιμώ να παίζει ο Σοϋλέδης, με την ελπίδα να γίνει "Σόλε" σε λίγα χρόνια,
αφού τον Τζο-Λέτο δεν πρόκειται να τον κρατήσουμε.

εχεις δικιο για περυσι φιλε και γι αυτο επιμενω οτι δεν πρεπει ποτε να ξεχναμε και τι προσεφερε ο καθενας. Ωστοσο λογω ηλικιας και διαρκεια δεν ειχε αλλα και σιγουρα δεν μπορουμε να περιμενουμε τα ιδια.. Ευχαριστουμε παρα πολυ κατσε στον Ολυμπιακο αν θες σε καποιο ποστο γιατι το αξιζεις περισσοτερο απο κατι αλλους (αλλη συζητηση αυτη) αλλα απο μπαλα ΤΕΛΟΣ. Το ξαναλε δεν φταιει που μεγαλωσε, ουτε πιστευω οτι δεν προσπαθει ,απλα δεν μπορει πια δυστυχως.
Για τον Σοιλεδη θα διαφωνησω εν μερη.
Αν ειναι οσο καλλος λενε (εγω σε ενα φιλικο που τον ειδα μου αρεσε) ας μεινει στην πρωτη ομαδα αλλα βασικος θα πρεπει να ειναι καποιος σαν το Λετο ( πλεον οχι αυτος, δε θα του κανουμε και πιπες για να παιξει). Ισως αν ξαναπλησιαζαμε τον Νερι..(ουτως η αλλως μονο στον Ολυμπιακο μπορει να παιξει αυτο το παιδι μπαλα , αποδεδειγμενα)
 

doritis spermatos

Μέλος
Εγγρ.
26 Δεκ 2007
Μηνύματα
9.863
Κριτικές
2
Like
4
Πόντοι
66
μαγκες το τι χιλιομετρα τρεχει ο καθενας δεν μου λεει τιποτα
λιγο πολυ ολοι τρεχουν απο 9 εως 12 το πολυ χιλιομετρα αναλογως της μερας και του χρονου συμμετοχης
εμενα με ενδιαφερει να βλεπω μπαλα και ενεργειες που συμβαδιζουν με το προφιλ του ολυμπιακου
φετος ο πατσα τρεχει πιο πολυ απο ολους αλλα ακομη δεν εχω καταλαβει και νομιζω κανεις αλλος που και γιατι τρεχει?
θελει πραγματικα ικανοτητα και κάλο στο μυαλο να τρεχεις 10-11 χιλιομετρα και να εισαι απο αφαντος εως αρνητικος σε καθε παιχνιδι(εκτος 2-3 το χρονο)
ειμαι εναντια στην επιστροφη καστιγιο γιατι ειναι τυπου λετο ο χαρακτηρας του και θα δημιουργησει προβληματα
δυστυχως αν δεν κατασταλαξουμε σε ενα προπονητη φοβητρο στα αποδυτηρια δεν θελω τετοιους παικτες και ας χανω απο τσαμπουκα την ωρα του παιχνιδιου
σαν οπαδος τρελαινομαι για καστιγιο,λετο,ζε ελιας,λουτσιανο,ζιο,ανατολακη και τυπους που εχουν ποδοσφαιρικο τσαμπουκα ομως οι εποχες αλλαξαν
οι σοβαρες ομαδες θελουν ποδοσφαιριστες επαγγελματιες 100 % και με ατσαλινα νευρα
οι ομαδουλες χωριων εχουν αναγκη απο παικτες τυπου γκαρσια και κουραδομαγκων τετοιου τυπου
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
μαγκες το τι χιλιομετρα τρεχει ο καθενας δεν μου λεει τιποτα
λιγο πολυ ολοι τρεχουν απο 9 εως 12 το πολυ χιλιομετρα αναλογως της μερας και του χρονου συμμετοχης
εμενα με ενδιαφερει να βλεπω μπαλα και ενεργειες που συμβαδιζουν με το προφιλ του ολυμπιακου
φετος ο πατσα τρεχει πιο πολυ απο ολους αλλα ακομη δεν εχω καταλαβει και νομιζω κανεις αλλος που και γιατι τρεχει?
θελει πραγματικα ικανοτητα και κάλο στο μυαλο να τρεχεις 10-11 χιλιομετρα και να εισαι απο αφαντος εως αρνητικος σε καθε παιχνιδι(εκτος 2-3 το χρονο)
ειμαι εναντια στην επιστροφη καστιγιο γιατι ειναι τυπου λετο ο χαρακτηρας του και θα δημιουργησει προβληματα
δυστυχως αν δεν κατασταλαξουμε σε ενα προπονητη φοβητρο στα αποδυτηρια δεν θελω τετοιους παικτες και ας χανω απο τσαμπουκα την ωρα του παιχνιδιου
σαν οπαδος τρελαινομαι για καστιγιο,λετο,ζε ελιας,λουτσιανο,ζιο,ανατολακη και τυπους που εχουν ποδοσφαιρικο τσαμπουκα ομως οι εποχες αλλαξαν
οι σοβαρες ομαδες θελουν ποδοσφαιριστες επαγγελματιες 100 % και με ατσαλινα νευρα
οι ομαδουλες χωριων εχουν αναγκη απο παικτες τυπου γκαρσια και κουραδομαγκων τετοιου τυπου

τελικά η αγωγή που σου συνέστησα έπιασε τόπο.......
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
είπα και γω....
η γαμημένη η αρρώστια διαρκώς μεταλλάσσεται....
δεν πολεμάται με καμμιά αγωγή.......
:headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang:
 

makemyday

Μέλος
Εγγρ.
28 Νοε 2005
Μηνύματα
684
Like
0
Πόντοι
6
Και εσύ ομοιοπαθής, ε? :grin:
Παίζεις ακόμα?
όχι τόσο πολύ όσο παλιότερα,αλλά όταν το "πιάσω".....του δίνω και καταλαβαίνει :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
τεράστιο κόλλημα!
εγώ έχω "μάθει" παίχτες(και εσείς σίγουρα)που τους είδα το...πως έμοιαζαν-σε εμφάνιση-μετά από κάποια χρόνια :2funny: :2funny:
 

laonikos

Μέλος
Εγγρ.
3 Ιαν 2007
Μηνύματα
3.019
Κριτικές
1
Like
6
Πόντοι
16
πάντως ο τζόρτεβιτς έχει προσφέρει πάρα πολλά στον γαύρο.
Κρίμα που δεν μπορεί να παίξει κι ο κοβάσεβιτς να δούμε κανά σοβαρό παίκτη.
 

mouNINJA

Μέλος
Εγγρ.
21 Αυγ 2008
Μηνύματα
6.655
Like
28
Πόντοι
66
όχι τόσο πολύ όσο παλιότερα,αλλά όταν το "πιάσω".....του δίνω και καταλαβαίνει :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
τεράστιο κόλλημα!
εγώ έχω "μάθει" παίχτες(και εσείς σίγουρα)που τους είδα το...πως έμοιαζαν-σε εμφάνιση-μετά από κάποια χρόνια :2funny: :2funny:

Χαχα, ναι όντως.
Γενικότερα είχαν ανακαλύψει πολλά ταλέντα τύπου Kallstrom κλπ. μέσω του παιχνιδιού.
Επίσης στάνταρ όλοι έχουμε λιώσει με τις ομάδες μας αλλά και άλλες που ξεκινάνε από μικρότερες κατηγορίες.
Εγώ είχα πάρει CL με τη θρυλάρα μετά από 9 σεζόν (χωρίς τσατσιές).
Μόνο στο Manager αυτά. :2funny:
 

makemyday

Μέλος
Εγγρ.
28 Νοε 2005
Μηνύματα
684
Like
0
Πόντοι
6
Χαχα, ναι όντως.
Γενικότερα είχαν ανακαλύψει πολλά ταλέντα τύπου Kallstrom κλπ. μέσω του παιχνιδιού.
Επίσης στάνταρ όλοι έχουμε λιώσει με τις ομάδες μας αλλά και άλλες που ξεκινάνε από μικρότερες κατηγορίες.
Εγώ είχα πάρει CL με τη θρυλάρα μετά από 9 σεζόν (χωρίς τσατσιές).
Μόνο στο Manager αυτά. :2funny:
ναι!!!τους αδελφούς Μπενζά τους είχα...πουλέν(δεν θυμάμαι σε ποιο,πάντως πολύ παλιά,όταν ήταν CM)και δεν ήξερα καν πως είναι μαύροι :2funny: :2funny: :2funny:
από "νεότερους":Καρλστρομ...κλασσικά-σωστός-Ιμπραίμοβιτς(από Μάλμε,νομίζω)-τον Τόνι(είχε πέσει Β η ομάδα του και είχε ρήτρα,μικρή :rockon: :rockon:)και αφού έβαλε καμιά 20αριά γκολ τον πούλησα με "τρελλά" λεφτά την επόμενη χρονιά.
ο Αρτσούμπι(ο..δικός σας)ήταν πολύ καλός,ο Μπουονανότε(τον είχα πάρει τσάμπα πρόπερσι,ελεύθερο.και μάλιστα ο Τζίγγερ μου έλεγε "να το ξανασκεφτώ,αφού κατά την γνώμη της διοίκησης αυτός ο νεαρός παίχτης δεν έχει προοπτική :headbang: :headbang: :headbang:ακόμα και στο παιχνίδι τον είχαν καταλάβει τι....στόκος είναι ο Τζίγγερ :2funny: :2funny: :2funny:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom