Νέα

Θρύλε Θεέ Ολυμπιακέ

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα -
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 196K
  • Εμφανίσεις 5M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 20 άτομα (4 μέλη και 16 επισκέπτες)

alexandros1976

Μέλος
Εγγρ.
30 Ιαν 2007
Μηνύματα
4.446
Like
0
Πόντοι
16
Μπορεί το 6-2 του Καραϊσκάκη να είναι τόσο εντυπωσιακό ώστε η ενασχόληση με την διαιτησία να ακούγεται ..παράλογη.
Όμως, το να κριτικάρεις την διαιτησία σε ένα παιχνίδι που η ομάδα κέρδισε και άνετα είναι πολύ πιο υγιές από το να το κάνεις όταν δεν έρθει το «τρίποντο». Και έτσι θα πορευόμαστε.

Ο κος Φωτιάδης λοιπόν, κατάφερε να κλέψει τα φώτα της δημοσιότητας χθες το βράδι στο Φαληρικό γήπεδο αφού η διαιτησία του κατάφερε να κυριαρχήσει σε δύο γραμμές του γηπέδου.
Χαφ περιοπής και αμυντικός ολκής ο Θεσσαλονικιός ρέφερι, κράτησε με νύχια και με δόντια το 6-2 στα ..χαμηλά αυτά επίπεδα αφού:

Στο κέντρο:

• Εβλεπε φάουλ ΜΟΝΟ στις παρεμβάσεις των Λεντέσμα και Στολτίδη, άσχετα αν υπήρχαν η όχι. Ειδικά στην περίπτωση του Αργεντίνου το παράκανε..

• Αγνόησε μαρκαρίσματα – καθαρά φάουλ – των αντίστοιχων παικτών του ΟΦΗ.

Στην άμυνα (των Κρητικών):

• Εκλεισε τα μάτια σε δύο περιπτώσεις πέναλτι οι οποίες θα μπορούσαν να διδάσκονται σε σχολές διαιτησίας ως οι ορισμοί της εσχάτης των ποινών.

• Απέφυγε την κόκκινη κάρτα στο δεύτερο από αυτά τα πέναλτι (χέρι Κουνενάκη).

• Μπέρδεψε (προφανώς) την κίτρινη με την κόκκινη κάρτα στο μαρκάρισμα του Μπαρκαουάν στον Τζόρτζεβιτς.

• Εδωσε ελάχιστα φάουλ στους Κοβάσεβιτς και Λούα Λούα που υπέφεραν στην κυριολεξία από τις κλωτσιές των αμυντικών.
Φυσικά, ο κος Φωτιάδης δεν μπορέι να τα κάνει όοοολα αυτά και να έχει και τον έλεγχο του οφσάιντ. Αφησε λοιπόν τους βοηθούς του να ολοκληρώσουν το έργο του καθώς σήκωσαν λάθος την σημαία σε τουλάχιστον τρεις περιπτώσεις…
Συγκεντρωτικά, μπορούμε να απευθύνουμε στην ΚΕΔ το εξής (κατά Τσοβόλα) ερώτημα:
Ανίκανος ο Φωτιάδης η ικανός αλλά Προκατειλημμένος ;
Γιατί το ματς μπορεί να κύλησε φυσιολογικά.. Κανείς όμως δεν θα μπορούσε να εγγυηθεί για το τι θα γινόταν αν (πχ) ο ΟΦΗ είχε ισοφαρίσει στο 32' ο Γκέρμπερ και το παιχνίδι γινόταν ροντέο..
 

Συνημμένα

  • PROTA8LHTHS_b.jpg
    PROTA8LHTHS_b.jpg
    74,5 KB · Εμφανίσεις: 14

bigpipis7

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Νοε 2006
Μηνύματα
2.577
Κριτικές
29
Like
527
Πόντοι
5.855
για να δουμε το σερβο το σαββατο με τους κομπλεξικους εκει πανω,αυτους που εχουν ιλαρα και ειναι κιτρινοι
 

Συνημμένα

  • loua_ofi.jpg
    loua_ofi.jpg
    59,7 KB · Εμφανίσεις: 53

Επισκέπτης
Tι να πω....
ΔΙΑΣΤΗΜΙΚΟΣ
Λου-Λουα  Μεγαλη και Σιγουρη!!!!
ομορφο ποδοσφαιρο απλο και ωραιο
Γκαλετι ΘΕΟΣ!!!!!
αντε και σε πεντε εξι εβδομαδες....
ειχα παει στην 23 ??
κανεις αλλος ηταν?
φυγαμε ολοι ΧΑΜΟΓΕΛΑΣΤΟΙ!!!!
οπως παντα στην 14 φιλε..
 

Συνημμένα

  • olympiakos_ofi_230907_superleague_m.jpg
    olympiakos_ofi_230907_superleague_m.jpg
    7,6 KB · Εμφανίσεις: 14

Επισκέπτης
Εκεί γύρω ήμουν μέχρι τις 6.Είναι το σπίτι της αδερφής μου δίπλα στο Καραϊσκάκη.
Πάντως η ευκαιρία του ΟΦΗ με το τετ α τετ του ξένου που έχει,δεν θυμαμαι το όνομά του,είναι η πιο κουφή που έχω δει στα 25 χρόνια που βλέπω ποδόσφαιρο :new_shocked:
γκερμπερ οπως τις παιδικες τροφες..
 

Επισκέπτης
Μπορεί το 6-2 του Καραϊσκάκη να είναι τόσο εντυπωσιακό ώστε η ενασχόληση με την διαιτησία να ακούγεται ..παράλογη.
Όμως, το να κριτικάρεις την διαιτησία σε ένα παιχνίδι που η ομάδα κέρδισε και άνετα είναι πολύ πιο υγιές από το να το κάνεις όταν δεν έρθει το «τρίποντο». Και έτσι θα πορευόμαστε.

Ο κος Φωτιάδης λοιπόν, κατάφερε να κλέψει τα φώτα της δημοσιότητας χθες το βράδι στο Φαληρικό γήπεδο αφού η διαιτησία του κατάφερε να κυριαρχήσει σε δύο γραμμές του γηπέδου.
Χαφ περιοπής και αμυντικός ολκής ο Θεσσαλονικιός ρέφερι, κράτησε με νύχια και με δόντια το 6-2 στα ..χαμηλά αυτά επίπεδα αφού:

Στο κέντρο:

• Εβλεπε φάουλ ΜΟΝΟ στις παρεμβάσεις των Λεντέσμα και Στολτίδη, άσχετα αν υπήρχαν η όχι. Ειδικά στην περίπτωση του Αργεντίνου το παράκανε..

• Αγνόησε μαρκαρίσματα – καθαρά φάουλ – των αντίστοιχων παικτών του ΟΦΗ.

Στην άμυνα (των Κρητικών):

• Εκλεισε τα μάτια σε δύο περιπτώσεις πέναλτι οι οποίες θα μπορούσαν να διδάσκονται σε σχολές διαιτησίας ως οι ορισμοί της εσχάτης των ποινών.

• Απέφυγε την κόκκινη κάρτα στο δεύτερο από αυτά τα πέναλτι (χέρι Κουνενάκη).

• Μπέρδεψε (προφανώς) την κίτρινη με την κόκκινη κάρτα στο μαρκάρισμα του Μπαρκαουάν στον Τζόρτζεβιτς.

• Εδωσε ελάχιστα φάουλ στους Κοβάσεβιτς και Λούα Λούα που υπέφεραν στην κυριολεξία από τις κλωτσιές των αμυντικών.
Φυσικά, ο κος Φωτιάδης δεν μπορέι να τα κάνει όοοολα αυτά και να έχει και τον έλεγχο του οφσάιντ. Αφησε λοιπόν τους βοηθούς του να ολοκληρώσουν το έργο του καθώς σήκωσαν λάθος την σημαία σε τουλάχιστον τρεις περιπτώσεις…
Συγκεντρωτικά, μπορούμε να απευθύνουμε στην ΚΕΔ το εξής (κατά Τσοβόλα) ερώτημα:
Ανίκανος ο Φωτιάδης η ικανός αλλά Προκατειλημμένος ;
Γιατί το ματς μπορεί να κύλησε φυσιολογικά.. Κανείς όμως δεν θα μπορούσε να εγγυηθεί για το τι θα γινόταν αν (πχ) ο ΟΦΗ είχε ισοφαρίσει στο 32' ο Γκέρμπερ και το παιχνίδι γινόταν ροντέο..
ως γνωστον η διοικηση δεν ασχολειται με τετοια θεματα οποτε σε 3-4 αγωνιστικες προβλεπω να υψωνονται νεα πανω..
 

Συνημμένα

  • orfane_mounaki.jpg
    orfane_mounaki.jpg
    18,1 KB · Εμφανίσεις: 18

Επισκέπτης
Α και για να μην ξεχνιομαστε..

[size=10pt][size=10pt][size=10pt]κυργιακο ΠΟΥΣΤΑΡΑ ποτεεεεεεεεεε στον Πειραια[/size][/size][/size]
 

Συνημμένα

  • 1641.jpg
    1641.jpg
    48,6 KB · Εμφανίσεις: 13

Επισκέπτης
Oi Μπαγιεβιτσικοι να παρουν διαρκειας στο Χαριλαου,ο Θεραπεια αν ηταν τοσο μα τοσο καλος προπονητης θα ηταν προπονητης σε καμια Ιταλια,Ισπανια και οχι στον Αρη που δεν εχει φραγκα γιατι ο Ντουσκο μονο το χρημα σεβεται.
Για Ελλαδα ειμαστε καλοι,για ευρωπη θελουμε εναν Γκαλλετι απο αριστερα(ο Τζολε δεν τρεχει πια,να δουμε τι θα βγει και ο Αρτσουμπι),ενα αμυντικο χαφ που να ξερει μπαλα διπλα στον Λεντεσμα και τερματοφυλακα(ο Νικολ γερασε,Σηφακη δειξε τι αξιζεις) και στην αμυνα στοπερ που να ξερει και μπαλα οχι αλλοι αμπαλοι στυλ Ανατολ και Κυριακου...
+100.000.000.000
 

Συνημμένα

  • 400_snake_1333.jpg
    400_snake_1333.jpg
    16,2 KB · Εμφανίσεις: 20

TheTester

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
10 Σεπ 2007
Μηνύματα
1.564
Κριτικές
75
Like
8.561
Πόντοι
21.585
Α και για να μην ξεχνιομαστε..

[size=10pt][size=10pt][size=10pt]κυργιακο ΠΟΥΣΤΑΡΑ ποτεεεεεεεεεε στον Πειραια[/size][/size][/size]

πολυ καλος παιχτης και μακαρι να ερθει στην ομαδα μας
βγαλτε τις παρωπιδες πια
 

Επισκέπτης
μολις γυρισα απο Καραισκακη.Καυλα ηταν,ωραια μπαλιτσα,μπυριτες κ.λ.π.
αχ αυτη η αμυνα, :helpplea:παντως μπροστα παμε καλα.... :rockon:

κυργιακο πουσταρα ποτε στον πειραια
με εξαιρεση την γνωστη παλτουδια(τον σιχαμενο μιχαλακη λεω) που διαμαρτυροταν κιολας γιατι δεν τον εβαζε & ειχε και την αβαντα του Θεοδοριδη..3 υπερσιγουρα γκολ μονο αυτος & ο μπορχα(ισως)θα μπορουσαν να τα χασουν(αντε & ο γκερμπερ)..
 

Συνημμένα

  • 400_central_26.jpg
    400_central_26.jpg
    34,9 KB · Εμφανίσεις: 12

Επισκέπτης
πολυ καλος παιχτης και μακαρι να ερθει στην ομαδα μας
βγαλτε τις παρωπιδες πια
κανε μας την χαρη ρε φιλε..
αμα εσυ τρως εκει που χεζεις παρτον στην ομαδα που θα φτιαξεις..
καλος παιχτης το μουνι της λασπης???
και να ηταν,ο μοναδικος ειναι???
κανενας πουστης που εχει φορεσει εστω & για ενα λεπτο την βρωμικη φανελα των σιχαμενων δεν πρεπει να φοραει την ενδοξη φανελα του ΔΑΦΝΟΣΤΕΦΑΝΩΜΕΝΟΥ μας..
 

Συνημμένα

  • 1664.jpg
    1664.jpg
    65,7 KB · Εμφανίσεις: 18

rodman

Μέλος
Εγγρ.
10 Αυγ 2006
Μηνύματα
1.283
Like
62
Πόντοι
16
καλημερα κόκκινα αδέρφια και σε όλους
για το χθεσινο παιχνίδι τα λέει όλα το πρωτοσέλιδο του πρωταθλητή, λεντέσμα -γκαλέτι-λούαλούα φοβερή τριάδα, ελπίζω να συνεχίσουμε έτσι Θρύλε γερά πρωτάπλημα ξανά
 

TheTester

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
10 Σεπ 2007
Μηνύματα
1.564
Κριτικές
75
Like
8.561
Πόντοι
21.585
κανε μας την χαρη ρε φιλε..
αμα εσυ τρως εκει που χεζεις παρτον στην ομαδα που θα φτιαξεις..
καλος παιχτης το μουνι της λασπης???
και να ηταν,ο μοναδικος ειναι???
κανενας πουστης που εχει φορεσει εστω & για ενα λεπτο την βρωμικη φανελα των σιχαμενων δεν πρεπει να φοραει την ενδοξη φανελα του ΔΑΦΝΟΣΤΕΦΑΝΩΜΕΝΟΥ μας..

φιλικα σου λεω προσεχε πως γραφεις
αμα εχεις καποιο προβλημα πες να τα πουμε εκτος site
δεν σε προσεβαλα ουτε σου μιλησα ασχημα
εγω κοιταω το καλο της ομαδας μας
αμα ενας παιχτης ειναι καλος και θα προσφερει ποιοτητα στην ομαδα καλοπροσδεκτος
δηλαδη σε προσφατα παραδειγματα να πω οτι ο κωσταντινου δεν εχει προσφερει οσα περιμεναμε
αλλα τον αντωνη τον υποδεχθηκαμε και αυτον με ανοιχτες αγκαλες και βοηθησε ο ανθρωπος τα μεγιστα
εσυ δηλαδη τι κανεις τους βριζεις καθε σαββατοκυριακο;
 

sonyp900

Moderator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
16 Σεπ 2005
Μηνύματα
7.432
Like
25
Πόντοι
66
Έχετε καταφέρει και τσακώνεστε μεταξύ σας εσείς.........γιαουρτάκια θα φέρω!!!
 

Επισκέπτης
φιλικα σου λεω προσεχε πως γραφεις
αμα εχεις καποιο προβλημα πες να τα πουμε εκτος site
δεν σε προσεβαλα ουτε σου μιλησα ασχημα
εγω κοιταω το καλο της ομαδας μας
αμα ενας παιχτης ειναι καλος και θα προσφερει ποιοτητα στην ομαδα καλοπροσδεκτος
δηλαδη σε προσφατα παραδειγματα να πω οτι ο κωσταντινου δεν εχει προσφερει οσα περιμεναμε
αλλα τον αντωνη τον υποδεχθηκαμε και αυτον με ανοιχτες αγκαλες και βοηθησε ο ανθρωπος τα μεγιστα
εσυ δηλαδη τι κανεις τους βριζεις καθε σαββατοκυριακο;
τον υποδεχτηκατε!!!!!!!!!!!!!!!!!!
και βεβαια εξακολουθω να τους βριζω..
ουτε κωλοτουμπες εχω μαθει να κανω στην ζωη μου,ουτε να τρωω εκει που χεζω..
πως κοιτας το καλο της ομαδας οταν καλως η κακως ενα μεγαλο κομματι των οπαδων της δεν θελει ουτε να τον βλεπει τον συγκεριμμενο καραγκιοζη???
οσο για τα σχετικα με το να τα πουμε εκτος site εγω ξερω τους λαγους για τρομοκρατες των πληκτρων & χουλιγκανς των σπρευ..
 

vothros

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Απρ 2007
Μηνύματα
11.112
Κριτικές
3
Like
5
Πόντοι
166
Ο αμυντικος του θρυλου πρεπει και να ξερει μπαλα και να ειναι γρηγορος και δυνατος,ο Κυριακος ειναι μονο δυνατος αρα δεν κανει για τον Θρυλο που ονειρευομαστε!!!

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ δεν γινεσαι ΓΕΝΙΕΣΕ!!!!!!
 

rodman

Μέλος
Εγγρ.
10 Αυγ 2006
Μηνύματα
1.283
Like
62
Πόντοι
16
Ο αμυντικος του θρυλου πρεπει και να ξερει μπαλα και να ειναι γρηγορος και δυνατος,ο Κυριακος ειναι μονο δυνατος αρα δεν κανει για τον Θρυλο που ονειρευομαστε!!!

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ δεν γινεσαι ΓΕΝΙΕΣΑΙ!!!!!!

+100000000000000000
 

TheTester

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
10 Σεπ 2007
Μηνύματα
1.564
Κριτικές
75
Like
8.561
Πόντοι
21.585
τον υποδεχτηκατε!!!!!!!!!!!!!!!!!!
και βεβαια εξακολουθω να τους βριζω..
ουτε κωλοτουμπες εχω μαθει να κανω στην ζωη μου,ουτε να τρωω εκει που χεζω..
οσο για τα σχετικα με το να τα πουμε εκτος site εγω ξερω τους λαγους για τρομοκρατες των πληκτρων & χουλιγκανς των σπρευ..

με ειπες και βαζελο τωρα;
ε τα θελει ο κολος σου
αλλα ασε θα κρατησω καποιο επιπεδο
οποτε θελησεις να σου πω τον αριθμο μελους μου και τον προεδρο, τονμωραλη, τον πετρακη, το λουβαρη και αλλους μεσα απο την ομαδα τους ξερω και προσωπικα και οικογενειακα
αμα θες στειλε pm να τα πουμε για ενα καφε και να μιλησουμε για πουτανες και την ομαδα ΜΑΣ
διαλογο αλλο δεν θα κανω εδω μεσα
το επιπεδο μου δεν  μου το επιτρεπει αλλωστε
φιλικα παντα
και

Ζητω η Ολυμπιακαρα μας
 

DARKSIDEOFTHEMOON

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Φεβ 2006
Μηνύματα
15.458
Like
31
Πόντοι
166
Φίλοι Ολυμπιακοί,γειτονάκια μου,συνΠειραιώτες μου κ Πασαλιμανιωτάκια μου,ειρήνη ημίν.ΕΙΡΗΝΗ κ η Ολυμπιακάρα μας,το καμάρι του Πειραιά μας είναι πάνω από τους παίκτες όπως κ σε όλες τις ομάδες.Αλέξανδρε επιλήψου της κατάστασης.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom