Νέα

Θρύλε Θεέ Ολυμπιακέ

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα -
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 196K
  • Εμφανίσεις 5M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 16 άτομα (1 μέλη και 15 επισκέπτες)

faxanadu

Μέλος
Εγγρ.
2 Μαΐ 2007
Μηνύματα
257
Like
2
Πόντοι
1
δηλαδη για την καταντια του ποδοσφαιρου στην χωρα ευθυνονται οι οπαδοι των ομαδων & οχι το καθε λαμογιο που παιζει με την αρρωστεια τους???
ευθυνονται κ τα λαμογια κ ολοι οι οπαδοι οι οποιοι πανω στην αναγκη τους για τιτλους δεν μπορουν να δουν περα απο την μυτη τους κ προωθουν ετσι τα λαμογια...
 

kifinas

Μέλος
Εγγρ.
16 Ιαν 2006
Μηνύματα
1.422
Like
2
Πόντοι
16
Οι μόνοι που σίγουρα που δεν έχουν πάρει την κατάσταση στα χέρια τους είστε εσείς... μιας και τελευταία χρόνια σας έχει υπό την σκέπη του (με τις ευλογίες της εκάστοτε κυβέρνησης) ο president… σας δίνει εγχώριους τίτλους και σας έχει κλεισμένους και ευτυχισμένους στο μαντρί του...
δεν θυμάμαι με ποιους είσαι αλλά την πήρατε εσείς και δεν θυμάμαι? πότε ακριβώς? τελικά αποφασίστε! είμασταν μαλάκες που πετάμε κορνέδες ή όχι και δεν βρεθήκαμε στην ίδια κατάντια με εσάς?
 

vasos

Σεβαστός
Εγγρ.
28 Ιουν 2006
Μηνύματα
7.928
Κριτικές
33
Like
32
Πόντοι
2.057
τελικα ολοι την πατε γυρω γυρω (ακομη και εσεις sas,fanaxadu κλπ..) την δουλεια την πατε γυρω γυρω οπως και ο μεγιστος zero tolerance Που ειναι γαυρος και τον γνωριζω...Για μπαλλα δεν μιλαει κανενας,δεν αναλυει κανενας,αρα προφανως δεν αρεσει και σε πολλους η μπαλλα.Ολο για οπαδιλικια,συνδεσμους,συμφεροντα διοικησεων,αντιδρασεις οπαδων και μή και ξυστε τα ολοι μαζι πολυ!Αρχισαν καποιοι να ριχνουν ευθυνες σε εναν σερ τακη χωρις λογο ουσιαστικα.Τί ευθυνη να ριξεις σε εναν κακο υπαλληλο?κακος ειναι,ηταν και θα ειναι..δεν αλλαζουν αυτα τα πραματα.Το ψαρι απο το κεφαλι βρωμαει οπως λεει θυμοσοφικα ο λαος μας.Και εγω σας λεω οτι εχουμε τον καλυτερο προπονητη σε ολο τον κοσμο..τον μπενιτεθ ή τον βενγκερ ας πουμε..οτι παραπανω και να εκανε χθες οποιοσδηποτε καλος προπονητης τί θα καταφερνε?εγω σας λεω οτι με προπονητη σαν τους προαναφερθεντες(που ποτε δεν προκειται δυστυχως να δουμε εδω) θα κερδιζαμε την λατσιο 3-0,2-1 οσο θελετε...και?ρωταω....και?θα βελτιωνε την μιζερια των παικτων της πλακας που εχουμε εμεις και σχεδον ολες οι ελληνικες ομαδες?δηλ.τί θα αλλαξει?θα κανει ο στολτιδης γρηγορο στοπαρισμα,ντριμπλα,πασα ακριβειας ή μπασιμο με σουτ?θα εκανε ο λεντεσμα μπουκα απο το κεντρο σε στυλ ροζιτσκι,φαμπρεγκας,σναιντερ,σαμπαναζοβιτς,ζαετς κλπ...?τους θυμαστε καθολου αυτους τους παικταραδες με την απαραμιλλη τεχνικη,φαντασια,πειθαρχια,ικανοτητα?για να γινει καλο το φαγητο πρεπει εκτος απο τον μαγειρα να ειναι και τα υλικα καλα και σε ΜΑΣ δυστυχως δεν ειναι και αυτο αποδεικνυεται περιτρανα οταν βγαινουμε και αντιμετωπιζουμε οχι κορυφαιες ευρωπαικες ομαδες αλλα επιπεδου..λατσιο,ροζεμποργκ,μολντε και αναριθμητες αλλες.Ο αλεξανδρος βεβαια και ο pleasuregiver μην μπορωντας να δουν περα απο το παθος τους συνεχως υπενθυμιζουν την οπαδικη μου ταυτοτητα αλλαζοντας την οπως οποτε τους αρεσει.Το θεμα δεν ειναι ποιος θα πικαρει καλυτερα τον αλλον,αλλα να απαιτουμε απο αυτο στο οποιο πιστευουμε(οτιδηποτε και αν ειναι αυτο)να προοδευει και αν δεν μπορει να γινει αυτο να φαινεται αμεσα η αντιδραση μας ωστε να υπαρχει η δυνατοτητα της αξιολογησης απο τα ατομα-διοικησεις οργανισμων κλπ..Τωρα αν καποιοι ειναι ταγμενοι σε διαφορα συμφεροντα με γεια τους με χαρα τους,αν ομως δεν ειναι κατα τη γνωμη μου ειναι αλλοφρονες οσοι δεν αντιδρουν.
 

faxanadu

Μέλος
Εγγρ.
2 Μαΐ 2007
Μηνύματα
257
Like
2
Πόντοι
1
ο αγαπητος λεμονης αποφασισε πριν λιγο καιρο (λογω κ του ροστερ ετσι οπως διαμορφωθηκε, κ επειδη ξερει πως παλι θα κριθει στην ευρωπη κατα ενα μεγαλο ποσοστο) να φτιαξει μια ομαδα στοιβαρη συντηρητικη που να νικαει χωρις να εντυπωσιαζει αλλα να μπορει να παιρνει αποτελεσματα στην ευρωπη...
στο παιχνιδι της λεωφορου λοιπον κατεβαζει 4-5-1 με τρια κεντρικα χαφ 2εξτρεμ κ ενα βαρβατο αν κ γηρασμενο φορ... οι 3 χαφ ανοιγαν την μπαλα στα πλαγια, οι εξτρεμ ετρεχαν μπουκαραν κ αναστατωναν καπως την αμυνα με τη βοηθεια κ του κοβασεβιτς ο οποιος μπορεσε καποιες φορες να συνδυαστει μαζι τους σπαζοντας τους την μπαλα στα πλαγια αλλα κ να γινει αποδεκτης σεντρων κ γεμισματων...καλη η σκεψη αλλα για να ολοκληρωθει το συστημα θελει παιχτες που να βγαινουν ολη την ωρα ως κρυφοι κ στον γαυρο αυτο δεν μπορεσε να το κανει κανενα απο τα κεντρικα χαφ ουτε απο τα πλαγια μπακ, με αποτελεσμα να παλευουν σχεδον μονοι τους οι μπροστινοι κ οτι κανουν...
στο χθεσινο δε ματς ο λεμονης ειχε την ατυχη εμπνευση να βαλει φορ τον λουα λουα (που δεν ειναι τετοιος) για να εκμεταλλευτει με την γρηγοραδα του καθετες μπαλιες... δυστυχως για τον γαυρο κανενα απο τα κεντρικα χαφ δεν μπορει να βγαλει καθετη μπαλια με αποτελεσμα ο λουα λουα να γυρνα ολη την ωρα πισω για να παρει μπαλα, να την κουβαλησει και να σουταρει χωρις κανενα στηριγμα... (αυτο ειναι απο τις αγαπημενες κινησεις του λουα λουα αλλα οταν ξεκινα απο τοσο πισω κ τοσο μονος δουλεια δεν γινεται...) με τον λουα λουα ως φορ ομως εμειναν ανεκμεταλλευτες κ οι οποιες καλες προσπαθειες των γκαλετι κ τζολε εφοσον δεν υπηρχε κανενα φορ στην περιοχη νε δεχτει σεντρες (συνηθως μαλιστα υπηρχε μονο το αντιθετο εξτρεμ στην περιοχη!!!)
με λιγα λογια καλες οι οποιες ιδεες του λεμονη για τη δημιουργια του νεου πιο ομαδικου κ συντηρητικου ολυμπιακου αλλα θελει πολλη δουλεια κ πιο σωστους χειρισμους για να γινει μια καλη ομαδα ο γαυρος... αν τον αφησουν κ τα καταφερει ισως παρει κ κανα αποτελεσμα στην ευρωπη αλλιως ειτε ο ιδιος ειτε ο αντικαταστατης του θα θυμηθουν την παλια καλη συνταγη ''βουρ με ολα τα μεσα για το πρωταθλημα'' κ απο του χρονου θα σχεδιαζουν παλι τον νεο ολυμπιακο....
 

vasos

Σεβαστός
Εγγρ.
28 Ιουν 2006
Μηνύματα
7.928
Κριτικές
33
Like
32
Πόντοι
2.057
για τον γαυρο κανενα απο τα κεντρικα χαφ δεν μπορει να βγαλει καθετη μπαλια 

οχι μονο αυτο,αλλα δεν μπορουν και να διεισδυσουν με την μπαλλα εστω και 10-15 εξω απο την μεγαλη περιοχη ωστε ειτε να ανοιξουν προς τα πλαγια σε αυτον τον ανεκδιηγητο ντομι είτε να σπασουν την μπαλλα στον γκαλλετι που θα μπορουσε να κανει μια καλη ενεργεια ή εστω ντριμπλα και σουτ απο 35 μετρα ή μπουκα με τεχνικη και ταχυτητα μεσα στην μεγαλη περιοχη με ενα-δυο με καποιον επιθετικο...αλλα τωρα τί λεμε....
 

alexandros1976

Μέλος
Εγγρ.
30 Ιαν 2007
Μηνύματα
4.446
Like
0
Πόντοι
16
Καλημερα μαγκες ο Ολυμπιακος ειναι η μοναδικη ομαδα που φερνει Ισοπαλια με την Λατσιο και ξαφνικα πρεπει να φυγουν ΟΛΟΙ ....
εδω περυσι οι "αλλοι" δεν μπορουσαν να κερδισουν την Ζαποριζια και μιλουσαν για Ευρωπαικη Πορεια και και και
και φετος οι "αλλοι" ετρωγαν 4 και χειροκροτουσαν γιατι πηραν λεει μαθημα .....
τι να πεις????
αφου υπαρχουν "Ολυμπιακαρες" τυπου Vasos και ΜΜΕ σαν το sportime και το sportday????
Ελπιζω τα ψαγμενα "αδελφια" να καταλαβαινουν τι παιζει....
 

Επισκέπτης
Καλημερα μαγκες ο Ολυμπιακος ειναι η μοναδικη ομαδα που φερνει Ισοπαλια με την Λατσιο και ξαφνικα πρεπει να φυγουν ΟΛΟΙ ....
εδω περυσι οι "αλλοι" δεν μπορουσαν να κερδισουν την Ζαποριζια και μιλουσαν για Ευρωπαικη Πορεια και και και
και φετος οι "αλλοι" ετρωγαν 4 και χειροκροτουσαν γιατι πηραν λεει μαθημα .....
τι να πεις????
αφου υπαρχουν "Ολυμπιακαρες" τυπου Vasos και ΜΜΕ σαν το sportime και το sportday????
Ελπιζω τα ψαγμενα "αδελφια" να καταλαβαινουν τι παιζει....
καλημερα αλεξ..
χιλιοπαιγμενο το εργο..
τα ιδια πανω-κατω γραφω & εγω εδω και επι τη ευκαιρεια ξαναλεω οτι οσοι κλαψομουνιαζουν καλα θα κανουν να ασχοληθουν με κατι αλλο που δεν τους χαλαει τοσο πολυ..
 

peloponisios

Μέλος
Εγγρ.
1 Σεπ 2005
Μηνύματα
1.630
Like
3
Πόντοι
16
Να ρωτήσω κάτι τους φίλους μου του Ολυμπιακού?
Και δεν είναι προβοκατόρικη ερώτηση. Μην την λάβετε έτσι.

Έβλεπα το ματς σε ένα εστιατόριο(δεν έχω πληρώσει την νόβα), κατά συνέπεια οι πιο πολλοί ήταν οπαδοί του Ολυμπιακού. Στο γκολ του Γκαλέτι ο χαμός, στο ριπλέυ είδαν όλοι το offside.
Και τα δύο.
Άκουγα, έβλεπα, διάβαζα ύστερα από αυτό και μόνο στην Ομάδα διάβασα ότι ο Γκαλέτι ήταν σε ελεγχόμενη θέση.
Ήταν ή δεν ήταν ή με γελάνε τα μάτιά μου?
Όσο για το παιχνίδι... έφερε Χ με την Λάτσιο σε άδειο γήπεδο, 1η αγωνιστική στο 2ο επίσημο παιχνίδι με γκολ αφφσάιντ. Δεν ήρθε και η συντέλεια του κόσμου, νέα ομάδα είναι.
ΥΓ.:Διάβασα ένα κειμενάκι του Αλέξανδρου για ένα παλικάρι που πέθανε με το κεφάλι ψηλά σε μιαν άλλη εποχή, σε κάποιο άλλο thread. Κάντε τον κόπο και διαβάστε το.
 

alexandros1976

Μέλος
Εγγρ.
30 Ιαν 2007
Μηνύματα
4.446
Like
0
Πόντοι
16
Να ρωτήσω κάτι τους φίλους μου του Ολυμπιακού?
Και δεν είναι προβοκατόρικη ερώτηση. Μην την λάβετε έτσι.

Έβλεπα το ματς σε ένα εστιατόριο(δεν έχω πληρώσει την νόβα), κατά συνέπεια οι πιο πολλοί ήταν οπαδοί του Ολυμπιακού. Στο γκολ του Γκαλέτι ο χαμός, στο ριπλέυ είδαν όλοι το offside.
Και τα δύο.
Άκουγα, έβλεπα, διάβαζα ύστερα από αυτό και μόνο στην Ομάδα διάβασα ότι ο Γκαλέτι ήταν σε ελεγχόμενη θέση.
Ήταν ή δεν ήταν ή με γελάνε τα μάτιά μου?
Όσο για το παιχνίδι... έφερε Χ με την Λάτσιο σε άδειο γήπεδο, 1η αγωνιστική στο 2ο επίσημο παιχνίδι με γκολ αφφσάιντ. Δεν ήρθε και η συντέλεια του κόσμου, νέα ομάδα είναι.
ΥΓ.:Διάβασα ένα κειμενάκι του Αλέξανδρου για ένα παλικάρι που πέθανε με το κεφάλι ψηλά σε μιαν άλλη εποχή, σε κάποιο άλλο thread. Κάντε τον κόπο και διαβάστε το.
Εγω μιας και αναφερθηκες σε εμενα και σε ευχαριστω συμφωνω απολυτα ...
το γκολ του Ολυμπιακου ηταν οφσαιντ(εστω και λιγο) και της Λατσιο επισης(εβγαζε ματια)
βεβαια επειδη στο Ποδοσφαιρο δεν υπαρχει "πολυ" και "λιγο" οφσαιντ ηταν και τα δυο Οφσαιντ....
βεβαιως και δεν ηρθε η συντελια...
+1.000.000
 

Επισκέπτης
Να ρωτήσω κάτι τους φίλους μου του Ολυμπιακού?
Και δεν είναι προβοκατόρικη ερώτηση. Μην την λάβετε έτσι.

Έβλεπα το ματς σε ένα εστιατόριο(δεν έχω πληρώσει την νόβα), κατά συνέπεια οι πιο πολλοί ήταν οπαδοί του Ολυμπιακού. Στο γκολ του Γκαλέτι ο χαμός, στο ριπλέυ είδαν όλοι το offside.
Και τα δύο.
Άκουγα, έβλεπα, διάβαζα ύστερα από αυτό και μόνο στην Ομάδα διάβασα ότι ο Γκαλέτι ήταν σε ελεγχόμενη θέση.
Ήταν ή δεν ήταν ή με γελάνε τα μάτιά μου?
Όσο για το παιχνίδι... έφερε Χ με την Λάτσιο σε άδειο γήπεδο, 1η αγωνιστική στο 2ο επίσημο παιχνίδι με γκολ αφφσάιντ. Δεν ήρθε και η συντέλεια του κόσμου, νέα ομάδα είναι.
ΥΓ.:Διάβασα ένα κειμενάκι του Αλέξανδρου για ένα παλικάρι που πέθανε με το κεφάλι ψηλά σε μιαν άλλη εποχή, σε κάποιο άλλο thread. Κάντε τον κόπο και διαβάστε το.
στο γκολ του γκαλετι οι κανονισμοι λενε οτι σε περιπτωση αμφιβολιας το πλεονεκτημα ειναι υπερ του επιτιθεμενου..αν εμεις χρειαζομαστε replay για να κρινουμε την φαση ο εποπτης τι αλλο μπορουσε να κανει απο αυτο που εκανε???στο γκολ της λατσιο ηταν 2 μετρα οφσαιντ & δεν δικαιολογειται με τιποτε..δεν ξερω σε ποιο κειμενο του αλεξ αναφερεσαι,υποπτευομαι ομως οτι εχει γραψει για τον γνωστο σε ολους τους ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΥΣ,Νικο Γοδα..
 

peloponisios

Μέλος
Εγγρ.
1 Σεπ 2005
Μηνύματα
1.630
Like
3
Πόντοι
16
Ναι αυτό. Συγκλονιστικό. Αλλάζει η οπτική σου.

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις.
 

alexandros1976

Μέλος
Εγγρ.
30 Ιαν 2007
Μηνύματα
4.446
Like
0
Πόντοι
16
βασικα για τον Γοδα μου ειχε μιλησει ο Πατερας μου οταν ημουν 10 χρονων...
και το συγκλονιστικο ειναι οτι ΠΟΤΕ ο επισημος Ολυμπιακος δεν εχει κανει κατι για να τον τιμησει....μην το παμε στα πολιτικα βεβαια..
 

Επισκέπτης
βασικα για τον Γοδα μου ειχε μιλησει ο Πατερας μου οταν ημουν 10 χρονων...
και το συγκλονιστικο ειναι οτι ΠΟΤΕ ο επισημος Ολυμπιακος δεν εχει κανει κατι για να τον τιμησει....μην το παμε στα πολιτικα βεβαια..
ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ αλεξανδρε ειναι σαν τον κρονο..τρωει τα παιδια του..εξαλλου δεν υπαρχει μεγαλυτερη τιμη απο την αναγνωριση του ως πραγματικα μεγαλου ηρωα απο τους ομοθρησκους μας & οχι μονο..
 

alexandros1976

Μέλος
Εγγρ.
30 Ιαν 2007
Μηνύματα
4.446
Like
0
Πόντοι
16
ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ αλεξανδρε ειναι σαν τον κρονο..τρωει τα παιδια του..εξαλλου δεν υπαρχει μεγαλυτερη τιμη απο την αναγνωριση του ως πραγματικα μεγαλου ηρωα απο τους ομοθρησκους μας & οχι μονο..
Εχεις ΑΠΟΛΥΤΟ δικιο...
+1.000.000
 

DARKSIDEOFTHEMOON

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Φεβ 2006
Μηνύματα
15.458
Like
31
Πόντοι
166
Μια ερώτηση μόνο,χωρίς να θέλω να δημιουργήσω πρόβλημα για να εξηγούμαστε.'Ηταν ή όχι οφσάιντ το γκολ του Γκαλλέτι,γιατί προσωπικά δυσκολεύομαι να καταλάβω.
 

nik30

Μέλος
Εγγρ.
23 Μαρ 2006
Μηνύματα
4.073
Like
1
Πόντοι
16
Μια ερώτηση μόνο,χωρίς να θέλω να δημιουργήσω πρόβλημα για να εξηγούμαστε.'Ηταν ή όχι οφσάιντ το γκολ του Γκαλλέτι,γιατί προσωπικά δυσκολεύομαι να καταλάβω.
ρε περιεργε εχει απαντησει ηδη ο αλεξανδρος οτι και τα δυο γκολ ειναι οφσαιντ!!!


αλεξ...
Εγω μιας και αναφερθηκες σε εμενα και σε ευχαριστω συμφωνω απολυτα ...
το γκολ του Ολυμπιακου ηταν οφσαιντ(εστω και λιγο) και της Λατσιο επισης(εβγαζε ματια)
βεβαια επειδη στο Ποδοσφαιρο δεν υπαρχει "πολυ" και "λιγο" οφσαιντ ηταν και τα δυο Οφσαιντ....
βεβαιως και δεν ηρθε η συντελια...
+1.000.000
 

sonyp900

Moderator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
16 Σεπ 2005
Μηνύματα
7.432
Like
25
Πόντοι
66
Προσωπικά συγχαίρω τον alexandros για την τοποθέτηση του στα 2 γκολ!
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom