Νέα

Θρύλε Θεέ Ολυμπιακέ

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα -
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 196K
  • Εμφανίσεις 5M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 18 άτομα (0 μέλη και 18 επισκέπτες)

podolagnos_28

Μέλος
Εγγρ.
16 Μαΐ 2006
Μηνύματα
3.482
Like
33
Πόντοι
16
1)την λαθος αυτη αλλαγη την ειπα κ εγω...
2)με την εμφανιση του ριβαλντο προχθες (αναμενομενη) πολυ καλα εκανε κ τον εβγαλε... εκτος κ αν εσυ ειδες πως ο ριβαλντο ηταν κινδυνος θανατος για την σεβιλλη...
3) αυτη η αλλαγη εγινε στο 92 επειδη προφανως ο ζηκος χτυπησε ελαφρα κ αντι να περιμενει να ξαναμπει στο ματς, κινδυνευοντας στα 2 τελευταια λεπτα που θα παιζαμε με 10 παιχτες να φαμε 3ο γκολ, εβαλε πολυ σωστα τον τοζερ για να ειμαστε 11 εναντιον 11...
4)ο παππας φιλε δεν ειναι παιχτης επιπεδου αεκ κ πολυ καλα εκανε που τον εκοψε απο την αποστολη... κανονικα επρεπε να μην αγοραστει καν...

αυτα για τα τεραστια λαθη του φερερ... αν εχεις κ αλλα να μου πεις παρακαλω να τα ακουσω...

Απαντήσεις για το:
1--->Αλλαγή επιπέδου...Γιάννη Κόλλια(για να θυμηθώ και έναν δικό μας...) :headbang:
2--->Ο Ρίμπο και σε εμάς,αν εξαιρέσεις το Α' ημίχρονο στην Λίβερπουλ και στην Ρόζενμπερκ,τα ίδια παιχνίδια έκανε....αφού πέφτουν 2 πάντα πάνω του...τί να κάνει???Δεν είναι και 25..... :rockon:
3--->Συμφωνώ...έτσι ακριβώς....με 3-0 δεν υπήρχαν καθόλου ελπίδες...και τώρα δεν υπάρχουν(με το 2-0) αλλά ακούγεται ποιό...καλό... :dancing:
4--->Ο Χαρούλης,όταν ήταν σε εμάς,έδειχνε σε ποιό επίπεδο ομάδας θα έπρεπε να παίζει....Καλαμαριά....το πολύ Ξάνθη....και ήταν επιλογή του Μάρκου στην ΑΕΚ...ο Φερέρ δεν τον ήθελε....και ένα τελευταίο...υποβόσκει μία κόντρα μεταξύ Φερέρ-Ντέμη...να δούμε που θα βγάλει..... :think:
 

faxanadu

Μέλος
Εγγρ.
2 Μαΐ 2007
Μηνύματα
257
Like
2
Πόντοι
1
Απαντήσεις για το:
1--->Αλλαγή επιπέδου...Γιάννη Κόλλια(για να θυμηθώ και έναν δικό μας...) :headbang:
2--->Ο Ρίμπο και σε εμάς,αν εξαιρέσεις το Α' ημίχρονο στην Λίβερπουλ και στην Ρόζενμπερκ,τα ίδια παιχνίδια έκανε....αφού πέφτουν 2 πάντα πάνω του...τί να κάνει???Δεν είναι και 25..... :rockon:
3--->Συμφωνώ...έτσι ακριβώς....με 3-0 δεν υπήρχαν καθόλου ελπίδες...και τώρα δεν υπάρχουν(με το 2-0) αλλά ακούγεται ποιό...καλό... :dancing:
4--->Ο Χαρούλης,όταν ήταν σε εμάς,έδειχνε σε ποιό επίπεδο ομάδας θα έπρεπε να παίζει....Καλαμαριά....το πολύ Ξάνθη....και ήταν επιλογή του Μάρκου στην ΑΕΚ...ο Φερέρ δεν τον ήθελε....και ένα τελευταίο...υποβόσκει μία κόντρα μεταξύ Φερέρ-Ντέμη...να δούμε που θα βγάλει..... :think:
αρα αγαπητε ποδολαγνε συμφωνεις σε ολα οσα εχω πει... πολυ χαιρομαι... για εξηγησου τωρα κ πιο συγκεκριμενα για την κοντρα που αναφερεις... :-
 

podolagnos_28

Μέλος
Εγγρ.
16 Μαΐ 2006
Μηνύματα
3.482
Like
33
Πόντοι
16
αρα αγαπητε ποδολαγνε συμφωνεις σε ολα οσα εχω πει... πολυ χαιρομαι...
Φυσικά και συμφωνώ αγαπητέ....αν είναι σωστά κάποια πράγματα(κατά την γνώμη μου πάντα) γιατί να μην συμφωνήσω???
 

faxanadu

Μέλος
Εγγρ.
2 Μαΐ 2007
Μηνύματα
257
Like
2
Πόντοι
1
να συμφωνησεις αυτο λεω! απλα μου αρεσε που δειχνεις οτι δεν χρειαζεται να φανατιζομαστε λες κ ειμαστε εχθροι εδω μεσα... κατα τ αλλα αυτο για ντεμη κ φερερ που ειπες... :think:
 

makemyday

Μέλος
Εγγρ.
28 Νοε 2005
Μηνύματα
684
Like
0
Πόντοι
6
Παιδιά,καλησπέρα και από μένα.μία "πληροφορία" μόνο θέλω να σας δώσω(αν μπορούν να χαρακτηριστούν "πληροφορία" τα χαρακτηριστικά κάποιου παίχτη σε video game.απλά επειδή αυτό το παιχνίδι-football manager-έχει αποδειχτεί πολλάκις ολόσωστο όταν έχει καλό κάποιον παίχτη,γι'αυτό και το αναφέρω)
τον Αρτσούμπι που όπως φαίνεται θα πάρετε τον είχε(το '06 σίγουρα,το '07 δεν ξέρω ακόμα)φοβερό παίχτη!τον είχα πάρει στον Άγιαξ και έκανε "παπάδες"!τον χαρακτηρίζει AM/F LC,δηλαδή αριστερό επιθετικό χαφ/εξτρέμ και τον έχει πολύ καλό.
μην βιαστείτε να "κράξετε",επειδή "κρίνω" απλά από ένα παιχνίδι.το συγκεκριμένο έχει φοβερές πληροφορίες και αν ισχύει αυτό που έχει ακουστεί,ο Μουρίνιο έχει στο team του έναν συνεργάτη,ο οποίος ασχολείται με αυτό το παιχνίδι και "τσεκάρει" παίχτες,όσο "κουφό" και αν ακούγεται!!!
 

faxanadu

Μέλος
Εγγρ.
2 Μαΐ 2007
Μηνύματα
257
Like
2
Πόντοι
1
χεχε! φιλε το cm πραγματι ειχε τρομερες πληροφοριες κ σε παρα πολλες περιπτωσεις επεφτε μεσα οταν το επαιζα εγω... οι ταλαντουχοι παιχτες που ειχε συνηθως κ στην πραγματικοτητα αν μη τι αλλο ειχαν προσοντα...βεβαια αλλο τα (οποια) προσοντα αλλο η καριερα... επεφτε και εξω κιολας... εγω ειχα μοσχοπουλησει ως παιχταραδες σε διαφορα cm τον καλβο (εναν ακυρο αργεντινο που ειχε φερει η αεκ επι παθιακακη αν θυμαμαι καλα κ δεν επαιξε ποτε), τον ιορδανιδη (τον επιθετικο που ειχε προωθησει ο γκεραρντ στα τελευταια του στον οφη που παρουσιαζοταν ως καλο ταλεντο αλλα τελικα δεν εκανε τιποτα ουτε στον ακρατητο κ εξαφανιστηκε) κ τον αραβιδη οταν ηταν ακομα στις ακαδημιες του ακρατητου (αυτος παιζει στον πανιωνιο εχει γινει αρκετα αξιολογο παιχτακι τωρα κ τουλαχιστον δεν θα παει τοσο ακλαφτος μαλλον οσο οι αλλοι 2...) :dancing:
 

makemyday

Μέλος
Εγγρ.
28 Νοε 2005
Μηνύματα
684
Like
0
Πόντοι
6
χεχε! φιλε το cm πραγματι ειχε τρομερες πληροφοριες κ σε παρα πολλες περιπτωσεις επεφτε μεσα οταν το επαιζα εγω... οι ταλαντουχοι παιχτες που ειχε συνηθως κ στην πραγματικοτητα αν μη τι αλλο ειχαν προσοντα...βεβαια αλλο τα (οποια) προσοντα αλλο η καριερα... επεφτε και εξω κιολας... εγω ειχα μοσχοπουλησει ως παιχταραδες σε διαφορα cm τον καλβο (εναν ακυρο αργεντινο που ειχε φερει η αεκ επι παθιακακη αν θυμαμαι καλα κ δεν επαιξε ποτε), τον ιορδανιδη (τον επιθετικο που ειχε προωθησει ο γκεραρντ στα τελευταια του στον οφη που παρουσιαζοταν ως καλο ταλεντο αλλα τελικα δεν εκανε τιποτα ουτε στον ακρατητο κ εξαφανιστηκε) κ τον αραβιδη οταν ηταν ακομα στις ακαδημιες του ακρατητου (αυτος παιζει στον πανιωνιο εχει γινει αρκετα αξιολογο παιχτακι τωρα κ τουλαχιστον δεν θα παει τοσο ακλαφτος μαλλον οσο οι αλλοι 2...) :dancing:
Ε ναι οκ,δεν είπαμε πως είναι και....αλάνθαστο!αλλά πάντως ειλικρινά εγώ έχω "γνωρίσει"/μάθει αρκετούς παίχτες τους οποίους αργότερα είδα και στην καριέρα τους.ένα χαρακτηριστικό παράδειγμα είναι οι αδελφοί Μπενζά που τους είχε στην Σταντάρ Λιέγης(μιλάμε για πολύ παλιά,βέβαια)και ήταν πολλοί καλοί.και αργότερα τους είδα με την εθνική Βελγίου που ήταν πολύ καλοί και τότε είδα και τις φάτσες τους.ήξερα για 2 αδέλφια παιχταράδες Βέλγους αλλά δεν είχα ιδέα για οτιδήποτε άλλο!και αρκετές άλλες περιπτώσεις(με 2 τελευταίες-όπως ανέφερα-τον Αρτσούμπι και έναν Βραζιλιάνο(Evandro Roncatto)που κάνουν "παππάδες" στο '06!είδωμεν!εγώ μία ακόμη "εκδοχή" πληροφόρησης έδωσα!χαχαχαχα!πάντως,προοπτικές σίγουρα υπάρχουν στην συγκεκριμένη περίπτωση,καθώς μιλάμε για παίχτη καλής ηλικίας(κατώτερης ποιότητας σίγουρα από Μέσι/Πάτο/Ντος Σάντος/Σαβιόλα(μικρής ηλικίας),κτλ οι οποίοι "φάνηκαν" και ξεπετάχτηκαν νωρίτερα ηλικιακά με "καλή" μεταγραφή σε μεγάλη ευρωπαική ομάδα)αλλά το γεγονός ότι τον είχε σχεδόν "κλείσει" η Ρίβερ(από τις top ποδοσφαιρικές ομάδες τις Λατινικής Αμερικής)κάτι "λέει".
για να κλείσω με τα του manager,μπορεί κατά καιρούς να το βάζει ως...παράδειγμα προς αποφυγή ο "δικός" μας-ο Τζίγγερ-αλλά θα ήταν καλό αν είχε έστω δει και παραδειγματιστεί στο πώς είναι καλό/σωστό να λειτουργεί μία ομάδα στα των μεταγραφών και αξιοποίησης έμψυχου δυναμικού.έτσι ΚΑΙ  καλύτερα θα πήγαινε επιχειρηματικά,άλλα ΚΑΙ θα μπορούσε να πάρει έστω μία "ιδέα" για αρκετούς παίχτες,ανά τον πλανήτη(και μετά να τους "τσεκάρει" όσο θέλει με το κατάλληλο scouting-....πως είπατε?τι είναι αυτό?...τρώγεται???-)
 

faxanadu

Μέλος
Εγγρ.
2 Μαΐ 2007
Μηνύματα
257
Like
2
Πόντοι
1
μιας κ ανεφερες αυτες τις περιπτωσεις να πω κ εγω πως ειχα ανακαλυψει πριν γινουν γνωστοι τον σβενσον απο την ελφσμποργκ (μετεπειτα 10αρι της σαουθαμπτον κ της εθνικης σουηδιας, τον ειχα παρει κ στην αεκ!! :dancing:) τον καλστρομ οταν ηταν ακομα στην ντζουργκαρντεν και τον πισκουλιτσι (εναν 23χρονο τωρα αργεντινο πολυ καλο παιχτακο που περασε περυσι απο την μαγιορκα αλλα μετα πηγε σαν μαλακας στο καταρ νομιζω..) σιγουρα υπηρχαν πολλες περιπτωσεις ακομα αλλα αυτες μου ερχονται προχειρες... παντως ακομα κ τωρα που εχω να παιξω 2 χρονια cm καμια φορα βλεποντας καποια ματς ανακαλυπτω παιχτες που τους ηξερα απο το cm ως ονοματα αλλα δεν τους ειχα δει ποτε να παιζουν!!.. αθανατες οι εποχες που ξυπνουσα το πρωι κ μεχρι να ξανακοιμηθω το βραδυ ασχολιομουν μονο με το cm         
το φαι κ την τουαλετα!  :2funny:  :2funny:  :2funny:
 

podolagnos_28

Μέλος
Εγγρ.
16 Μαΐ 2006
Μηνύματα
3.482
Like
33
Πόντοι
16
Γαυρόνια...θα πάτε γήπεδο απόψε???Λέω να κατέβω....
 

podolagnos_28

Μέλος
Εγγρ.
16 Μαΐ 2006
Μηνύματα
3.482
Like
33
Πόντοι
16
Θετικό το σημερινό τέστ...έστω και με αδύναμη ομάδα...μου άρεσε που μάρκαραν και οι 10....μου άρεσε που έδιναν την μπάλλα με την μία...μου άρεσε ο Λούα-Λούα...μου άρεσε ο Λεντέσμα και ο Τοροσίδης στο κέντρο...ο Τζόλε και φυσικά ο Γκαλλέτι....δεν μου άρεσαν 2-3 μπαλιές που ξέφυγαν στο κέντρο της άμυνας....σε γενικές γραμμές πάντως και οι 4 που έπαιξαν πήγαν καλά....
ΥΓ---->Η λύση είναι μία...την Κυριακή επάνω στον Λούα-Λούα ο...Γιαννάκης!!!!Και στον Γκαλλέτι ο...Τάκης!!!!
 

dimis74

Ανώτερος
Εγγρ.
30 Σεπ 2005
Μηνύματα
7.403
Κριτικές
10
Like
19
Πόντοι
5.825
Μήπως θυμάται κανείς πως λένε τον παίκτη που έφυγε πέρσι απο τον Ολυμπιακό λόγω της γυναίκας του?
 

dimis74

Ανώτερος
Εγγρ.
30 Σεπ 2005
Μηνύματα
7.403
Κριτικές
10
Like
19
Πόντοι
5.825
Τον μπέρδεψα με τον Ντομί, έλεγα μήπως γύρισε πίσω...
 

Chevalier Fidèle

Τιμημένος
Εγγρ.
1 Ιαν 2007
Μηνύματα
21.619
Κριτικές
1
Like
304
Πόντοι
386
Και ο Άντζας λόγω της γυναίκας του είχε φύγει...
 

alexandros1976

Μέλος
Εγγρ.
30 Ιαν 2007
Μηνύματα
4.446
Like
0
Πόντοι
16
Καλημερα μαγκες ....
πηγα γηπεδο εχθες και μπορω να πω οτι μετα απο καιρο το γηπεδο ηταν διασκεδαση...
δεν θα πω οτι εχουμε την ομαδαρα που ξαφνικα ανακαλυψαν οι εφημεριδες για να πουλησουν...
αλλα ...
1.Υπηρχε παθος
2.Συνεργασια
3.ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ αυτοματισμοι!!!!!(μετα απο πολλα χρονια!!!)
4.ΠΟΛΛΟΙ καλοι παιχτες Γκαλετι!!!! Λεντεσμα!!! Τορο!!! ΛΟΥΑ-ΛΟΥΑ(γκολ-γκολ)
5.Μου εκανε εντυπωση οτι οταν η ομαδα αλλαξε κατα τα 3/4 ηταν σαν να επαιζαν οι αρχικοι!!!!

Ειναι η μονη ομαδα του Θρυλου μετα απο χρονια που τουλαχιστον αξιζει να κανουμε υπομονη ανεξαρτητως αποτελεσματων!!!!
πιστευω οτι οταν "δεσει" αυτη  η ομαδα θα χορτασουμε μπαλα!!!!
 

podolagnos_28

Μέλος
Εγγρ.
16 Μαΐ 2006
Μηνύματα
3.482
Like
33
Πόντοι
16
Alex....έτσι ακριβώς....πίστωση χρόνου θέλει....και όχι πολύ μεγάλη....
 

faxanadu

Μέλος
Εγγρ.
2 Μαΐ 2007
Μηνύματα
257
Like
2
Πόντοι
1
μαγκες μιας κ λετε για πιστωση χρονου να ρωτησω κατι εγω... αν μεινετε ας πουμε αρκετους βαθμους πισω κ φαινεται πως ο γαυρος δεν θα παρει το πρωταθλημα θα εξακολουθειτε να στηριζετε διοικηση- παιχτες- προπονητη? θα δωσετε πιστωση χρονου (με τιμημα το πρωταθλημα) ωστε να φτιαχτει μια νεα ομαδα που οπως λετε θα χορτασετε μπαλα η οχι??
 

Vangoal

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
12 Μαΐ 2007
Μηνύματα
830
Κριτικές
6
Like
257
Πόντοι
286
μαγκες μιας κ λετε για πιστωση χρονου να ρωτησω κατι εγω... αν μεινετε ας πουμε αρκετους βαθμους πισω κ φαινεται πως ο γαυρος δεν θα παρει το πρωταθλημα θα εξακολουθειτε να στηριζετε διοικηση- παιχτες- προπονητη? θα δωσετε πιστωση χρονου (με τιμημα το πρωταθλημα) ωστε να φτιαχτει μια νεα ομαδα που οπως λετε θα χορτασετε μπαλα η οχι??
Οχι ....ουτε πιστωση χρόνου ούτε τίποτα ..... ειναι κακο να περιμενεις 14 χρονια και χειροτερο να βλεπεις να παίρνει ο αλλος 10 στα 11 κι εσυ το Δούρειο
Εμεις οι γαβροι δεν κανουμε πιστώσεις ..... τοις μετρητοις ....και μεσα στην Λεωφόρο ...αλλιώς θα παρουμε πισω τον Ριβάλντο ....
Σοβαρέψου ρε φίλε ομάδα φτιάχνουμε .... δεν θα γίνουμε βάζελοι .... μόνο κατι κακομαθημένα δεν εχουν υπομονή αλλά γι αυτό φταιει ο Πρόεδρος.
 

yiaramis

Τιμημένος
Εγγρ.
30 Ιαν 2006
Μηνύματα
1.151
Κριτικές
60
Like
254
Πόντοι
5.525
'Αστα να πάνε "φίλε" Βάζελε...Να μείνουμε πίσω στη βαθμολογία?? Δυστυχώς για εσάς δεν γίνεται. Ήμουν γήπεδο χθες και μετά από αυτά που είδα, βλπεπω να τερματίζουμε πάλι πρώτοι με +17 τουλάχιστον από τον δεύτερο που βλ[επω να είναι ο Αστέρας Τριπολης...
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom