Νέα

Θεωρείτε υποτιμητικό το επάγγελμα των ιεροδούλων;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα badi
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 2K
  • Εμφανίσεις 48K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

madk4speed

Μέλος
Εγγρ.
16 Αυγ 2006
Μηνύματα
2.785
Κριτικές
5
Like
1
Πόντοι
16
Δεν είμαι καλός χριστιανός και έτσι δεν κάνω παρέα με πόρνες ,σύμφωνα με την συλλογιστική σου .
Δεν έγιναν προβληματικές κάποιες γυναίκες ,επειδή έγιναν πόρνες.Το αντίθετο.Επειδη ήταν προβληματικές ,έγιναν ιερόδουλες.
Γάμα τις ιερόδουλες ,αλλά μην τις λυπάσαι .Είναι συνήθως ανεπίδεκτες θεραπειας (οι πιο πολλες).Οι κοπέλλες που δουλεύουν
με πολυ κοπο στα Γκούντυς για 700 ευρώ το μήνα ,είναι καλύτερες για να ασχοληθείς και δεν έχουν νταβά.

Δεν αναφερομουν σε εσενα προσωπικα φιλε. Ομως την υποκρισια των ανθρωπων δεν την μπορω. Ειδικα κατω απο τον μανδυα του καλου χριστιανου. Μου ερχεται να ξερασω. Δεν ειμαι τακτικος πελατης ιεροδουλων, γιατι δεν μπορουν να μου προσφερουν αυτα που ζηταω. Ομως σε καθε περιπτωση τις σεβομαι και ειμαι παντα ευγενικος μαζι τους. Αν και δεν το αξιζουν ολες.
Κοιτα να δεις, εχω γνωρισει καθε λογης ανθρωπους. Απο διακινητες φουντας , κοκαινης και χαπιων, και ιεροδουλες, μεχρι καθηγητες πανεπιστημιων(οχι δικους μου εννοω). Και αυτο νομιζω μονο καλο μου εκανε σαν προσωπικοτητα.
 

erevnitis

Μέλος
Εγγρ.
22 Μαρ 2006
Μηνύματα
4.766
Κριτικές
1
Like
5
Πόντοι
16
Δεν αναφερομουν σε εσενα προσωπικα φιλε. Ομως την υποκρισια των ανθρωπων δεν την μπορω. Ειδικα κατω απο τον μανδυα του καλου χριστιανου. Μου ερχεται να ξερασω. Δεν ειμαι τακτικος πελατης ιεροδουλων, γιατι δεν μπορουν να μου προσφερουν αυτα που ζηταω. Ομως σε καθε περιπτωση τις σεβομαι και ειμαι παντα ευγενικος μαζι τους. Αν και δεν το αξιζουν ολες.
Κοιτα να δεις, εχω γνωρισει καθε λογης ανθρωπους. Απο διακινητες φουντας , κοκαινης και χαπιων, και ιεροδουλο, μεχρι επιστημονες. Και αυτο νομιζω μονο καλο μου εκανε σαν προσωπικοτητα.
Κατω απο τον μανδυα του καλου χριστιανου κρύβονται πολλοι παιδεραστες.
 

sirtimid

Μέλος
Εγγρ.
12 Ιουλ 2006
Μηνύματα
1.173
Like
5
Πόντοι
16
Εσυ που εισαι μαλλον ΔΥ και υποδειγμα καλου χριστιανου για πες μας: Πιστευεις πραγματικα οτι ολες οι κοπελες που κανουν την δουλεια αυτη ειναι κακοι ανθρωποι? Εσυ που πληρωνεις για να πας μαζι τους, δεν εισαι πολυ καλυτερος τους. Το καταλαβες αυτο?
Σιγουρα καποιες ειναι απλα νυμφομανεις. Καποιες εχουν αλλους λογους, και δεν εννοω το να αγορασουν σπιτι. Καποιες το κανουν απλα γιατι θελουν γρηγορο χρημα.
Θα σου δωσω ενα παραδειγμα επειδη μου εισαι συμπαθης. ΑΝ, λεω ΑΝ, παω στην μανα-γυναικα-αδερφη σου και της πω να την γαμησω για 10 ευρω μαλλον θα με βρισει. Αν της πω για 100 ευρω παλι θα με βρισει μαλλον. Ομοιως για 1000 και για 10000 ευρω. Αν φτασω στα 100.000 η 1.000.000 ευρω? Ε τοτε καθε γυναικα θα γαμιοταν. Γιατι σιγα τι ειναι το γαμησι για αυτες! Ολες πουτανες δεν ειναι? Ειναι απλα θεμα τιμης! Οταν καταλαβεις αυτο το πραγμα, τοτε θα καταλαβεις περισσοτερο τις ιεροδουλες. Οποτε με πιανεις τωρα γιατι εχει σημασια για ποσα λεφτα γαμιουνται και με ποιους γαμιουνται?
Εγώ χριστιανός??? ... τέτοια βρισια σπάνια έχω ακούσει!!!
Άσε που κατά την γνώμη μου το "καλός" με το "χριστιανός" δεν ταιριάζουν...

Αν είμαι καλύτερος τους? ... σαφώς όχι, αν ήμουνα θα ... με πληρώναν αυτές!!! :dancing: :2funny: :dancing: :2funny:

Για όποιο λόγο και να το κανουν είναι πλήρως κατακριτές, αγαπούλη ...

Όσο για το παράδειγμα με τα χρήματα προφανώς το έχεις τεστάρει στο περιβάλλον σου, αφού δύσκολο να το κάνεις αλλού, και δεν πέτυχε ε?
Σου έχω όμως πει "τα εν οίκω μη εν δήμω"!
 

madk4speed

Μέλος
Εγγρ.
16 Αυγ 2006
Μηνύματα
2.785
Κριτικές
5
Like
1
Πόντοι
16
Εγώ χριστιανός??? ... τέτοια βρισια σπάνια έχω ακούσει!!!
Άσε που κατά την γνώμη μου το "καλός" με το "χριστιανός" δεν ταιριάζουν...

Αν είμαι καλύτερος τους? ... σαφώς όχι, αν ήμουνα θα ... με πληρώναν αυτές!!! :dancing: :2funny: :dancing: :2funny:

Για όποιο λόγο και να το κανουν είναι πλήρως κατακριτές, αγαπούλη ...

Όσο για το παράδειγμα με τα χρήματα προφανώς το έχεις τεστάρει στο περιβάλλον σου, αφού δύσκολο να το κάνεις αλλού, και δεν πέτυχε ε?
Σου έχω όμως πει "τα εν οίκω μη εν δήμω"!

Αγαπουλης? Δεν το νομιζω. Μαλλον εσυ εισαι αγαπουλης και κατι αλλοι. Εγω ειμαι Ανθρωπος, οχι διποδο ζωο. Εσυ μπορει να το θεωρεις αδυναμια. Για μενα ειναι καλο. Εγω συνηθως τιμαω αλλη κοπελα καθε φορα. Οπως εχω ξαναπει πολυ αραια πηγαινω με ιεροδουλες, και αυτο οταν δεν παιζει γκομενα. Παντως αφου δεν ξερεις, τι βγαζεις βιαστικα συμπερασματα?
Τον ψευτο-πουριτανισμο σου κρατα τον για τον εαυτο σου. Αληθεια εισαι απο αυτους που γουσταρουν αυταρχικο απο τις κοπελες? Γαμησακι με στραπ-ον και τετοια?

Οσο για το παραδειγμα μου, βγαλε τα "ΑΝ" και αλλαξε χρονο στα ρηματα και θα σου γινει πιο κατανοητο για ποιανου το σπιτι-περιβαλλον μιλαμε.
 

bou_asd

Σεβαστός
Εγγρ.
27 Απρ 2006
Μηνύματα
290
Κριτικές
11
Like
49
Πόντοι
1.992
Το επάγγελμα της ιεροδούλου δεν είναι καθόλου υποτιμητικό. Αντιθέτως, θέλει ψυχικές δυνάμεις για να το κάνεις και ώρες-ώρες απορώ πώς το κάνουν.
Απλά είμαστε προκατειλλημένοι από τις παλιές ξεδοντιασμένες γραφικές μορφές τύπου Γαβριέλας για τους παλαιότερους, που μένουν σε χαμόσπιτα και βρίσκονται μονίμως με το λάστιχο να καταβρέχουν το δρόμο και πού και πού να πλένονται με αυτό από κάτω μόλις φύγει ο πελάτης.

Η νέα εκλεπτυσμένη μορφή ιεροδούλου βρίσκεται στη γειτονιά μας, βρίσκεται καθημερινά δίπλα μας, δεν είναι απομονωμένη κι έτσι δεν μας κάνει εντύπωση γιατί πολύ απλά είναι οπτικά μια καθημερινή γυναίκα που δεν ξέρουμε τι δουλειά κάνει.

Βέβαια, παρά τα όσα αναφέρω και είναι αληθινά, δε θα ήθελα ούτε η μάνα μου, ούτε η αδερφή μου, ούτε η γυναίκα μου, ούτε η κόρη μου να είναι ιερόδουλες. Όχι για το υποτιμητικό της δουλειάς, αλλά για το κύκλωμα της νύχτας, για την επικινδυνότητα του αγνώστου που έρχεται και για την ηθική υπόσταση του πράγματος γιατί... πολύ απλά έτσι έχω μεγαλώσει.

Ας μην ξεχνάμε ότι κάποτε η μοιχεία ήταν ποινικό αδίκημα, μέχρι το 1981. Σήμερα, την απιστία την αντιμετωπίζουμε ως μια φυσιολογική παρένθεση μιας σχέσης. Έτσι και με τις ιερόδουλες. Εντάχθηκαν στην καθημερινότητά μας. Δύσκολα όμως θα γίνουν αποδεκτές στο οικογενειακό μας περιβάλλον.
 

sotirof

Τιμημένος
Εγγρ.
26 Ιαν 2010
Μηνύματα
10.069
Κριτικές
44
Like
27
Πόντοι
1.396
Αλλαγη ερωτησης,εμεις που συναναστρεφομαστε η πηγαινουμε με ατομα που κανουν υποτιμητικο επαγελμα τι ειμαστε?αν δεν γουσταρετε μην πατε και πεχτετον,γιναμε ολοι μουρατιδηδες?μην υποκρινομαστε και λεμε οχι η μανα μου η αδελφη μου κ.λ.π, ισχυει μακρια απο τον κολο μας και οπου ναναι.ειναι δυσκολο να τις αποδεκτη οι κοινωνια παιδες,απλα εμεις τις εχουμε συνιθησει με τα καλα τους και τα κακα τους και γιατι ολοι αδειαζουμε τα υδραυλικα μας,οπως γουσταρουμε ομως γιατι οι κοπελιες μας δεν τα κανουν ολα και μεις γουσταρουμε τα απαγορευμενα,δηλ ο νεκροθαφτης,η υπηρετρια η εσωκληστη, και ο βοθρατσις ειναι καλυτερα επαγγελματα και αυτα δακτιλοδικτουμενα ειναι αλλα παντα καποιος πρεπει να τα κανει για διαφορετικους και προσωοπικους λογους/
 

kanenas80

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Ιαν 2008
Μηνύματα
914
Κριτικές
34
Like
1
Πόντοι
1.230
Αλλαγη ερωτησης,εμεις που συναναστρεφομαστε η πηγαινουμε με ατομα που κανουν υποτιμητικο επαγελμα τι ειμαστε?αν δεν γουσταρετε μην πατε και πεχτετον,γιναμε ολοι μουρατιδηδες?μην υποκρινομαστε και λεμε οχι η μανα μου η αδελφη μου κ.λ.π, ισχυει μακρια απο τον κολο μας και οπου ναναι.ειναι δυσκολο να τις αποδεκτη οι κοινωνια παιδες,απλα εμεις τις εχουμε συνιθησει με τα καλα τους και τα κακα τους και γιατι ολοι αδειαζουμε τα υδραυλικα μας,οπως γουσταρουμε ομως γιατι οι κοπελιες μας δεν τα κανουν ολα και μεις γουσταρουμε τα απαγορευμενα,δηλ ο νεκροθαφτης,η υπηρετρια η εσωκληστη, και ο βοθρατσις ειναι καλυτερα επαγγελματα και αυτα δακτιλοδικτουμενα ειναι αλλα παντα καποιος πρεπει να τα κανει για διαφορετικους και προσωοπικους λογους/

εννοείται ότι οι απαντήσεις που δίνονται σε αυτή την ερώτηση εδώ είναι φιλτραρισμένες.... αν η ερώτηση γινόταν ανοιχτά στην κοινωνία έστω και μόνο σε άντρες οι απαντήσεις θα ήταν συντριπτικά κατά των ιερόδουλων..... είμαστε άκρως κομπλεξική κοινωνία
 

sirtimid

Μέλος
Εγγρ.
12 Ιουλ 2006
Μηνύματα
1.173
Like
5
Πόντοι
16
Το επάγγελμα της ιεροδούλου δεν είναι καθόλου υποτιμητικό. Αντιθέτως, θέλει ψυχικές δυνάμεις για να το κάνεις και ώρες-ώρες απορώ πώς το κάνουν.
Απλά είμαστε προκατειλλημένοι από τις παλιές ξεδοντιασμένες γραφικές μορφές τύπου Γαβριέλας για τους παλαιότερους, που μένουν σε χαμόσπιτα και βρίσκονται μονίμως με το λάστιχο να καταβρέχουν το δρόμο και πού και πού να πλένονται με αυτό από κάτω μόλις φύγει ο πελάτης
Για να θέλει ψυχικές δυνάμεις μάλλον είναι υποτιμητικό, τι λες?
Τώρα ποια είναι η Γαβριέλα δεν ξέρω ... αυτό που ξέρω είναι ότι είτε σε χαμόσπιτο είτε σε τρίπατη μεζονέτα στην Εκάλη, η πουτάνα είναι πουτάνα.

Η νέα εκλεπτυσμένη μορφή ιεροδούλου βρίσκεται στη γειτονιά μας, βρίσκεται καθημερινά δίπλα μας, δεν είναι απομονωμένη κι έτσι δεν μας κάνει εντύπωση γιατί πολύ απλά είναι οπτικά μια καθημερινή γυναίκα που δεν ξέρουμε τι δουλειά κάνει
Ε και?
Η πουτάνα δεν παυει να είναι πουτάνα, πιθανόν δε και πιο επικίνδυνη πλέον αν κυκλοφορεί ελεύθερα ανάμεσα μας ...

Βέβαια, παρά τα όσα αναφέρω και είναι αληθινά, δε θα ήθελα ούτε η μάνα μου, ούτε η αδερφή μου, ούτε η γυναίκα μου, ούτε η κόρη μου να είναι ιερόδουλες. Όχι για το υποτιμητικό της δουλειάς, αλλά για το κύκλωμα της νύχτας, για την επικινδυνότητα του αγνώστου που έρχεται και για την ηθική υπόσταση του πράγματος γιατί... πολύ απλά έτσι έχω μεγαλώσει.
Γιατί να μην θέλεις?
Αφού δεν είναι υποτιμητικό λες ... ααα τι βλέπω παρακάτω, λες "Όχι για το υποτιμητικό της δουλειάς" ... τελικά είναι ή δεν είναι?
Και μετά λες ότι το να είσαι πουτάνα δεν είναι κάπως, αλλά μόνο το κύκλωμα της νύχτας είναι ... αν τυχόν (ως πουτάνα) εντάχθηκες ΟΙΚΕΙΟΘΕΛΩΣ στο κύκλωμα τι σκατά λοιπόν είσαι?
Δεν είσαι ΤΟ ΚΑΤΑΚΑΘΙ της κοινωνιας???!!!
Ας μην ξεχνάμε ότι κάποτε η μοιχεία ήταν ποινικό αδίκημα, μέχρι το 1981. Σήμερα, την απιστία την αντιμετωπίζουμε ως μια φυσιολογική παρένθεση μιας σχέσης. Έτσι και με τις ιερόδουλες. Εντάχθηκαν στην καθημερινότητά μας. Δύσκολα όμως θα γίνουν αποδεκτές στο οικογενειακό μας περιβάλλον.
Η μοιχεία είναι ηθικής μορφής αδίκημα και κακώς ήταν ποινικοποιημένη ... δεν μπορείς να ποινικοποιήσης την αλλαγή του συναισθήματος.
Η πουτάνα το κάνει για τα λεφτά και μόνο, έτσι απλά!


Καλά ... όλοι οι αγαπούληδες εδώ μαζευτήκατε???!!!
Να κάνετε τα παιδιά σας τότε πουτάνες, αφού δεν είστε προκατειλημένοι και κομπλεξικοί...
 

giorgospapa

Τιμημένος
Εγγρ.
6 Ιουλ 2006
Μηνύματα
15.922
Κριτικές
10
Like
39
Πόντοι
2.157
φανταστειτε την κορη σας να ρουφαει ψωλες ολη μερα, να τη ραντιζουν στα μουτρα, να γλυφει κωλοτρυπίδες, να καταπινει σφηνακια κλπ κλπ κλπ κλπ.. και ολα αυτα να τα κανει με ανταλλαγμα το χρημα, οχι για την καβλα της, και μετα απαντηστε στον εαυτο σας αν ειναι υποτιμητικο το επαγγελμα..  :)
 

mpoufos

Μέλος
Εγγρ.
9 Δεκ 2005
Μηνύματα
374
Like
18
Πόντοι
1
φανταστειτε την κορη σας να ρουφαει ψωλες ολη μερα, να τη ραντιζουν στα μουτρα, να γλυφει κωλοτρυπίδες, να καταπινει σφηνακια κλπ κλπ κλπ κλπ.. και ολα αυτα να τα κανει με ανταλλαγμα το χρημα, οχι για την καβλα της, και μετα απαντηστε στον εαυτο σας αν ειναι υποτιμητικο το επαγγελμα..  :)
Αρχοντα βαλε τα πραγματα στη θεση τους ,γιατι εξω απο το χορο ολοι χορευουν.
 

bou_asd

Σεβαστός
Εγγρ.
27 Απρ 2006
Μηνύματα
290
Κριτικές
11
Like
49
Πόντοι
1.992

Δε νομίζω ότι υπάρχει ανάγκη να απαντήσεις λέξη προς λέξη σε κάθε καταχώρηση.
Διευκρινίζω λοιπόν.
Η Γαβριέλα ήταν μια πουτάνα (Θεός σχωρέστη) που λειτουργούσε με τον τρόπο που είπα και ήταν χαρακτηριστική φιγούρα.
Μακάρι να μπορούσα να ήμουν αγαπούλης φίλε, θα ήμουν σίγουρα καμιά 30αριά χρόνια μικρότερος.
Όσο για τα υπόλοιπα... απόψεις είναι αυτές.
 

KATERINA69

Ιερόδουλη
Εγγρ.
13 Ιουλ 2006
Μηνύματα
7.741
Like
18
φανταστειτε την κορη σας να ρουφαει ψωλες ολη μερα, να τη ραντιζουν στα μουτρα, να γλυφει κωλοτρυπίδες, να καταπινει σφηνακια κλπ κλπ κλπ κλπ.. και ολα αυτα να τα κανει με ανταλλαγμα το χρημα, οχι για την καβλα της, και μετα απαντηστε στον εαυτο σας αν ειναι υποτιμητικο το επαγγελμα..  :)
Άσε ρε παπαγιώργο μας...το τραβάς πολύ..
Αν γίνει έτσι η κόρη σου θα΄ρθει και θα σου το πει?
Αν πάλι έρθει και σου το πει..θα την αποκαλέσεις "πουτάνα"?Θα την αποκληρώσεις?Τί θα της κάνεις?
Ενώ αν τα κάνει αυτά για την κάβλα της..θα είναι πιο λίγο πουτάνα ε?
Και θα σου λέει και λεπτομέρειες πώς τα πήρε στη μάπα από τον γκόμενό της...μόνο και μόνο για να σου καθησυχάσει τη συνείδηση..ότι δεν γαμιέται για τα λεφτά...
 

KATERINA69

Ιερόδουλη
Εγγρ.
13 Ιουλ 2006
Μηνύματα
7.741
Like
18
Καλό είναι...καμμία γυναίκα να μη διαβαίνει τέτοια "μονοπάτια"..
Μα κι αν ακόμα τα διαβεί..να ξέρει "γιατί"..






Υ.Γ. (Άντε τώρα..θα βγούν οι κλώνοι για επίθεση,να θυμηθούμε τις παλιές καλές μέρες)
 

giorgospapa

Τιμημένος
Εγγρ.
6 Ιουλ 2006
Μηνύματα
15.922
Κριτικές
10
Like
39
Πόντοι
2.157
κατερινιώ μου,

κοίτα τη φαση

Άσε ρε παπαγιώργο μας...το τραβάς πολύ..
Αν γίνει έτσι η κόρη σου θα΄ρθει και θα σου το πει?
Αν πάλι έρθει και σου το πει..θα την αποκαλέσεις "πουτάνα"?Θα την αποκληρώσεις?Τί θα της κάνεις?
Ενώ αν τα κάνει αυτά για την κάβλα της..θα είναι πιο λίγο πουτάνα ε?
Και θα σου λέει και λεπτομέρειες πώς τα πήρε στη μάπα από τον γκόμενό της...μόνο και μόνο για να σου καθησυχάσει τη συνείδηση..ότι δεν γαμιέται για τα λεφτά...

κοιτα και την αντιφαση..

Καλό είναι...καμμία γυναίκα να μη διαβαίνει τέτοια "μονοπάτια"..


και ετσι μιας και τα λεμε ομορφα κι ωραια, να σου πω οτι δεν το τραβαω εγω πολυ. ειναι τραβηγμενο απο μονο του.
τι ''αν και αν και αν'' ?? αν η γιαγια μου ειχε αρχιδια θα ειχα τρεις παπουδες.
φτασαμε στο σημειο να ακουμε και το οτι ειναι το ιδιο πραμα να τα παιρνει μια γκομενα στα μουτρα απο ευχαριστηση για το σπερμα με την ευχαριστηση για το χρημα..
 

DPANEMA

Μέλος
Εγγρ.
17 Αυγ 2009
Μηνύματα
118
Κριτικές
2
Like
0
Πόντοι
1
Δυστυχως κατερινα ο ανθρωπος επιλεγει σχεδον παντα την ευκολη λυση εχοντας ωσ μονη δικαιολογια το οτι δεν μπορουσε να κανει αλλιως.Ευχομαι και εγω με την σειρα μου να μην παιρνει το δρομο αυτο κανεις και για κανενα λογω γιατι παντα θα υπαρχουν και χειροτερες καταστασεις απο αυτες που βιωνουμε.
 

KATERINA69

Ιερόδουλη
Εγγρ.
13 Ιουλ 2006
Μηνύματα
7.741
Like
18
κατερινιώ μου,

κοίτα τη φαση

κοιτα και την αντιφαση..


και ετσι μιας και τα λεμε ομορφα κι ωραια, να σου πω οτι δεν το τραβαω εγω πολυ. ειναι τραβηγμενο απο μονο του.
τι ''αν και αν και αν'' ?? αν η γιαγια μου ειχε αρχιδια θα ειχα τρεις παπουδες.
φτασαμε στο σημειο να ακουμε και το οτι ειναι το ιδιο πραμα να τα παιρνει μια γκομενα στα μουτρα απο ευχαριστηση για το σπερμα με την ευχαριστηση για το χρημα..
Το χρήμα δεν εξυπηρετεί ποτέ το ψυχικό κόστος..
Εκτός κι αν η γυναίκα που βγάζει μ'αυτό τον τρόπο λεφτά είναι ψυχή και σώμα ΕΝΑ..
 

giorgospapa

Τιμημένος
Εγγρ.
6 Ιουλ 2006
Μηνύματα
15.922
Κριτικές
10
Like
39
Πόντοι
2.157
Το χρήμα δεν εξυπηρετεί ποτέ το ψυχικό κόστος..
Εκτός κι αν η γυναίκα που βγάζει μ'αυτό τον τρόπο λεφτά είναι ψυχή και σώμα ΕΝΑ..
αυτα κατερινα μου ειναι επιλογες, που πρεπει να γινονται με συνεση και αξιολογηση των παραμετρων εκ των προτερων, οχι εκ των υστερων και που καμια σχεση δεν εχουν με τον τιτλο του θρεντ..

edit: το ψυχικο κοστος ακουμε συνεχεια, αλλα η υλη υπερτερει στις αποφασεις. ε, μην κλαιγομαστε κιολας ως κλαμενα αιδοία, διαβαζει και κοσμος (λιγος) που καταλαβαινει..
 

KATERINA69

Ιερόδουλη
Εγγρ.
13 Ιουλ 2006
Μηνύματα
7.741
Like
18
αυτα κατερινα μου ειναι επιλογες, που πρεπει να γινονται με συνεση και αξιολογηση των παραμετρων εκ των προτερων, οχι εκ των υστερων και που καμια σχεση δεν εχουν με τον τιτλο του θρεντ..
Ναι...τώρα κάναμε λάθος στο θρεντ..
Βρε άσε να τα διαβάζουνε οι χριστιανοί μπας και κουνηθεί λίγο το μυαλό..και πάνε τα πιάτα στη θέση τους...!!!
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom