Νέα

Θα παίρνατε στα σοβαρά μια 50άρα αν σας το έδινε από την πρώτη βραδιά;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα chris75
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 85
  • Εμφανίσεις 12K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (0 μέλη και 4 επισκέπτες)

bourdeliaris82

Ανώτερος
Εγγρ.
22 Οκτ 2011
Μηνύματα
6.634
Κριτικές
57
Like
6.817
Πόντοι
5.406
Εννοείται ερώτηση, "Με πόσους έχεις παει;" και μετά αν ο αριθμός είναι από 6 και πάνω,τότε την απορρίπτω εμφατικά και της λέω
"Έχεις πάει με πολλους! Δεν μπορώ να σε πάρω στα σοβαρά για δημιουργία οικογενειας!"
Και φεύγω και την αφήνω να πληρώσει αυτή το λογαριασμό.
Επίσης αν ο αριθμός είναι 5, ακολουθεί ερώτηση αν πήρε κάποιους μαζί σε παρτουζα , ώστε σε περίπτωση καταφατική απαντησης πάλι να φύγω.
Αν και εκεί πάρω αρνητική απάντηση, ρωτάω αν έχει δώσει κώλο ώστε πάλι να φύγω χωρίς να πληρώσω.
Αν μετά από όλα αυτά, δεν έχει δώσει και κώλό, τότε της λέω ότι δεν μπορώ να την πάρω στα σοβαρά γιατί δεν έχει εμπειρία και πάλι σηκώνομαι να φύγω χωρίς να πληρώσω.
 

Manimal

Ανώτατος
Εγγρ.
9 Φεβ 2020
Μηνύματα
21.283
Κριτικές
7
Like
38.169
Πόντοι
10.411

The Saint*

Τιμημένος
Εγγρ.
28 Ιουλ 2010
Μηνύματα
56.710
Κριτικές
90
Like
36.332
Πόντοι
25.467

Akamatos

Μέλος
Εγγρ.
21 Νοε 2018
Μηνύματα
159
Like
426
Πόντοι
21
Αυτός που θεωρεί ότι μια γυναίκα που το κάνει από την πρώτη βραδιά είναι πουτάνα όπως και αυτός που θεωρεί ότι μια 50ρα πρέπει να μην έχει ορμές και να είναι μαζεμένη, μάλλον μουνί βλέπει μόνο σε παραλία γυμνιστών.
Με κάτι τέτοιες αντιλήψεις του Μεσαίωνα έχετε κάνει τις Ελληνίδες να φοβούνται μη γαμηθούν και μετά βγαίνετε και λέτε "μα τι ξινές που είναι οι Ελληνίδες..."
Τα είπες όλα φίλε!
 
  • Like
Αντιδράσεις: Nubic

dbaba

Σπουδαίος
Εγγρ.
16 Νοε 2010
Μηνύματα
959
Κριτικές
52
Like
2.557
Πόντοι
2.480
Εγώ λεω πάλι ότι σαν τη 50άρα παντρεμενη δεν έχει. Πρώτη νύχτα δεύτερη το πολύ βασιλιά σε έχει.
 

LION-974

Μέγας
Εγγρ.
19 Ιουν 2008
Μηνύματα
2.532
Κριτικές
11
Like
3.408
Πόντοι
4.615
Προσωπικά θα θεωρούσα μία που πηδιόταν από το πρώτο βράδυ γιατί έτσι ήρθε και βγήκε και γούσταρε ως πολύ πιο σοβαρή από μία άλλη που θα το παίξει ιστορία με καφέδες, ραντεβού για να σε ''γνωρίσει'' απλά για να το παίξει δήθεν και ιστορία μπας και σε πείσει για τη σοβαρότητά της.
 

prokopis_proikismenos

Σπουδαίος
Εγγρ.
6 Νοε 2009
Μηνύματα
1.824
Κριτικές
10
Like
2.555
Πόντοι
3.187
Απλά θέλω να δω πως αντιμετωπίζουμε τις κυρίες πρωτης βραδιας
αν μιλάμε για 50αρα μόνο τότε θα την έπαιρνα στα σοβαρα, αν μου το έδινε με την 1η και οχι να κάνει σα παιδάκι του λυκείου.
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
35.439
Κριτικές
62
Like
45.147
Πόντοι
9.297

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
35.439
Κριτικές
62
Like
45.147
Πόντοι
9.297
Θα την εκτιμούσα αν το έδινε με τη 1η.
Πολύ σωστά...από το να στα πρήζει και να ξοδευεσαι για πάρτη της περιμένοντας πότε θα δικαιωθούν οι κοποι σου ,καλύτερα με το πρώτο .
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
35.439
Κριτικές
62
Like
45.147
Πόντοι
9.297
Εννοείται ερώτηση, "Με πόσους έχεις παει;" και μετά αν ο αριθμός είναι από 6 και πάνω,τότε την απορρίπτω εμφατικά και της λέω
"Έχεις πάει με πολλους! Δεν μπορώ να σε πάρω στα σοβαρά για δημιουργία οικογενειας!"
Και φεύγω και την αφήνω να πληρώσει αυτή το λογαριασμό.
Επίσης αν ο αριθμός είναι 5, ακολουθεί ερώτηση αν πήρε κάποιους μαζί σε παρτουζα , ώστε σε περίπτωση καταφατική απαντησης πάλι να φύγω.
Αν και εκεί πάρω αρνητική απάντηση, ρωτάω αν έχει δώσει κώλο ώστε πάλι να φύγω χωρίς να πληρώσω.
Αν μετά από όλα αυτά, δεν έχει δώσει και κώλό, τότε της λέω ότι δεν μπορώ να την πάρω στα σοβαρά γιατί δεν έχει εμπειρία και πάλι σηκώνομαι να φύγω χωρίς να πληρώσω.
Όπως έλεγε και σε ένα επεισόδιο "Κωνσταντίνου και Ελένης" ένας :"Την θέλω και παρθένα και πουτανα"...:D:
 

FaySimp

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Μαΐ 2019
Μηνύματα
387
Like
1.277
Πόντοι
201
Προσωπικά θα θεωρούσα μία που πηδιόταν από το πρώτο βράδυ γιατί έτσι ήρθε και βγήκε και γούσταρε ως πολύ πιο σοβαρή από μία άλλη που θα το παίξει ιστορία με καφέδες, ραντεβού για να σε ''γνωρίσει'' απλά για να το παίξει δήθεν και ιστορία μπας και σε πείσει για τη σοβαρότητά της.
:rockon::rockon::rockon::rockon::rockon::rockon:
 

EvilPlasma

Ανώτατος
Εγγρ.
21 Δεκ 2007
Μηνύματα
6.281
Κριτικές
94
Like
11.005
Πόντοι
17.885
Απλά θέλω να δω πως αντιμετωπίζουμε τις κυρίες πρωτης βραδιας
με τέτοια μυαλά δεν πάμε πουθενά και δεν είναι ν απορεί κανείς για το που φτάσαμε ως χώρα!
μας το δίνει εύκολα? είναι πουτάνα
μας το δίνει δύσκολα/δεν μας το δίνει? είναι καργιόλα
 

baroc

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
25 Οκτ 2017
Μηνύματα
5.334
Κριτικές
112
Like
18.591
Πόντοι
20.686
Εννοείται ερώτηση, "Με πόσους έχεις παει;" και μετά αν ο αριθμός είναι από 6 και πάνω,τότε την απορρίπτω εμφατικά και της λέω
"Έχεις πάει με πολλους! Δεν μπορώ να σε πάρω στα σοβαρά για δημιουργία οικογενειας!"
Και φεύγω και την αφήνω να πληρώσει αυτή το λογαριασμό.
Επίσης αν ο αριθμός είναι 5, ακολουθεί ερώτηση αν πήρε κάποιους μαζί σε παρτουζα , ώστε σε περίπτωση καταφατική απαντησης πάλι να φύγω.
Αν και εκεί πάρω αρνητική απάντηση, ρωτάω αν έχει δώσει κώλο ώστε πάλι να φύγω χωρίς να πληρώσω.
Αν μετά από όλα αυτά, δεν έχει δώσει και κώλό, τότε της λέω ότι δεν μπορώ να την πάρω στα σοβαρά γιατί δεν έχει εμπειρία και πάλι σηκώνομαι να φύγω χωρίς να πληρώσω.
Φιλαράκι,εσύ δεν ψάχνεις πενηντάρα να γαμησεις, αλλά να σου πληρώσει τον λογαριασμό....
 

Easy Rider

Μέγας
Εγγρ.
4 Νοε 2020
Μηνύματα
9.304
Κριτικές
18
Like
20.141
Πόντοι
4.546
Δεν θα έπαιρνα ΠΟΤΕ στα σοβαρά 50αρα που θα μου έδινε ότι πολυτιμότερο της, από την πρώτη βραδιά....

Θα έπρεπε να την γνωρίσω 5-6 χρόνια , τον χαρακτήρα, τα σχέδια, τα όνειρα και τις φιλοδοξίες της για το μέλλον, ώστε να είμαι απόλυτα βέβαιος ότι ταιριάζουμε να προχωρήσουμε μαζί στην ζωή.
 

troubaman

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Οκτ 2019
Μηνύματα
3.512
Κριτικές
28
Like
10.468
Πόντοι
3.296
Απλά θέλω να δω πως αντιμετωπίζουμε τις κυρίες πρωτης βραδιας
Μια 50 αρα ειναι ηδη περπατημενη και ξερει τι θελει.
Ισα ισα την τιμα που δε στο επαιξε ιστορια και δηθεν.
Τωρα αν αξιζει να την εμπιστευτεις η οχι για κατι μακροχρονιο αυτο ειναι αλλου παπα ευαγγελιο.
Σιγουρα δεν πρεπει να σταθεις μονο σε αυτη την παραμετρο αλλα να διαλευκανεις τι ειδους σχεση ξεκινατε και τι ζητα αυτη η συγκεκριμμενη γυναικα.
Αποψη μου οι πιο υγιεις σχεσεις ειναι αυτες στις οποιες
-δεν υπαρχει συχνη μερα παρα μερα επικοινωνια η τακτικες συναντησεις αλλα σε συχνοτητα οσο θα εβλεπες ενα κολλητο σου:3 με 4 φορες το μηνα οχι παραπανω και οχι πολυωρες συναντησεις στυλ εκδρομες ενα ολοκληρο ΣΚ η να κοιμηθεις μαζι της.
Αυτα ειναι λαθη που πληρωνονται.
-απουσιαζει η αισθηση κτητικοτητας και τιτλοι οπως "η κοπελα μου" "η συντροφος μου" κτλ
-η σχεση βασιζεται οχι σε λογια αλλα σε εργα:θα υπαρξει η επομενη συναντηση επειδη περασατε ομορφα στην τωρινη.
-αποφυγη λεκτικων σχηματων οπως "σε σκεφτομουν" "μου ελλειψες" "σε θελω μονο για μενα" κτλ
Δε χρειαζονται γιατι δημιουργουν ψευδαισθησεις κτητικοτητας.
Αν κανεις το λαθος και δεθεις τοτε το οτι ηρθε μαζι σου σε μια βραδια θα σε βασανισει και θα σε κανει να αναρρωτηθεις αν το δινει και αλλου ετσι αναλογα με τις ορεξεις της.
Αυτο αφορα κυριως νεαροτερες γυναικες πχ 25 αρες και 30 αρες
Αλλα γιατι οχι και 50 αρες.
Απο τη σκοπια του ανδρα που εχει δεθει συναισθηματικα και δε μπορει να διαννοηθει την εικονα της συντροφου του με αλλον ειναι τραυματικο.
Τοτε ειναι το σημειο που η μαγεια εχει χαθει φιλε.
Τοτε καλο ειναι να επανατοποθετησεις τη "σχεση" εκει που πρεπει η να αποχωρησεις.
Σκοπος ειναι να περναμε καλα οχι τραυματικα.
Το one night stand η το σεξ απο το πρωτο ραντεβου στρεφεται μπουμερανγκ σε σχεσεις που ξεκινησαν ετσι μια και εμφυτευει στο υποσυνειδητο την πεποιθηση πως η γυναικα ηταν ευκολη.
Εδω παιζει ρολο και η αυτοεκτιμηση σου και η εμπειρια σου απο γυναικες.
Να χεις δει το εργο ολοκληρωμενο.
Μερικες φορες γυναικες που ηρθαν μαζι μας απο το πρωτο ραντεβου μπορει στη συνεχεια να μας ερωτευτουν και να μη μπορουν να εχουν ματια για αλλον.
Αντιθετα γυναικες που μας ψιλοπαιδεψαν(ενω το εδιναν αλλου) να μας τη κανουν ανα πασα στιγμη.
Μου χει τυχει να βγαινω για 3 βδομαδες με καποια και να μου το παιζει δυσκολη.
Θα πρεπε να τη θεωρησω σοβαρη αλλα η αληθεια ειναι οτι τη γαμουσαν δυο εκεινη την περιοδο των 3 εβδομαδων.
Ενας παντρεμενος που οπως διαβασα στο μηνυμα της τσακωθηκαν γιατι δε του εδινε κωλο κι ενας παλιος πενταετης σχεση που οπως διαβασα στα μηνυματα της το σεξ ειναι ακρως βαρετο μεταξυ τους.
Επομενως εβγαινα με καποια που τη γαμουσαν δυο εκεινη την περιοδο και σε μενα το παιζε σοβαρη.
Φυσικα την καταγαμησα της εδωσα τη μουνα στο χερι και οταν αρχισε να ζητα περισσοτερα γιατι "ειναι ερωτευμενη" πηρε το τριτο το μακρυτερο.
Συμπερασμα:απολαυστε το μαγκες χωρις δεσιματα και συναισθηματα.
Μη στεκεστε αν σας καθησε αμεσως η μετα απο ενα μηνα.
Να εχετε ανοιχτα τα ματια και κλειστη την καρδια σας.
Ετσι θα περασετε ζαχαρη χωρις επιπλοκες!
 

Gigifiogkos

Σπουδαίος
Εγγρ.
15 Ιουν 2023
Μηνύματα
608
Κριτικές
28
Like
3.232
Πόντοι
2.596
εγω 26 κι εκεινη 39 γυναικαρα. πρωτο ραντεβου και διαπιστωνω οτι εχω ξεχασει το πορτοφολι μου μολις φτανουμε στο μαγαζι. ο τυπας στην υποδοχη "καλως τον κυριο, βλεπω με αλλη κυρια αποψε" + 1-2 ακομα ευτραπελα και λογικο ηταν να στραβωσει η κυρια. παρ ολα αυτα αφου ηπιαμε τα ποτα μας και περασαμε τελεια πηγαμε σε διπλανη παραλια και το καναμε.
αποτελεσμα? μειναμε για χρονια μαζι γιατι ηταν φοβερο τυπακι και αν δεν ειχαμε τοσο μεγαλη διαφορα ηλικιας, ισως ημασταν μαζι μεχρι τελους, εκεινη το προσπαθησε.
οταν τη ρωτησα γιατι μου εκατσε μετα απ ολα αυτα ειπε " αφου δεν θα σε ξαναδω, ας περασω σημερα καλα "
συμπερασμα? σχεδον ποτε δεν ειναι οπως φαινεται.
 

DayStalker

Σεβαστός
Εγγρ.
22 Φεβ 2020
Μηνύματα
3.486
Like
7.064
Πόντοι
1.056
Αν δεν μου έδινε κώλο απ' το πρώτο βράδυ και φρέσκο παστίτσιο σερβιρισμενο στο κρεβάτι μετά το γαμήσι , δε νομιζω να την επαιρνα σοβαρα τυπε.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom