Νέα

Σύγκριση Νέας Δημοκρατίας - Πα.Σο.Κ.

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Kemal
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 1K
  • Εμφανίσεις 42K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 6 άτομα (0 μέλη και 6 επισκέπτες)

cretan335

Μέλος
Εγγρ.
30 Ιαν 2007
Μηνύματα
5.488
Like
1
Πόντοι
66
Φίλε str81977 μην τους βλέπεις ως λύσεις ανάγκης αλλά καλύτερα ως συμβιβασμούς. Και ο Έβερτ και ο Σουφλιάς, αλλά και ο έξω απο εδώ, μεσουρανούσαν τότε.
Συμβιβάστηκαν όλοι με τον Καραμανλή. Και το παλικάρι το έπαιξε καλά, μα πάρα πολύ καλά, το παιχνίδι. Γι αυτό και κατάφερε να κερδίσει για δεύτερη συνεχόμενη φορά και πάνω απο όλα τώρα να μην τολμάει κανείς να τον αμφισβητεί. Πιστεύω οτι στην δεύτερη θητεία του το έργο του θα είναι πολύ πιο εύκολο.
Όσο για τον Γιωργάκη κάτι παρόμοιο πήγαν να κάνουν. Απλά ούτε αυτός το έπαιξε καλά το παιχνίδι ούτε οι άλλοι είχαν την απαραίτητη υπομονή. Και χάλασε η συνταγή...
 

mikeget1

Μέλος
Εγγρ.
2 Ιουλ 2007
Μηνύματα
270
Like
0
Πόντοι
1
Να κάνω και πάλι ένα σχόλιο σχετικό με το θέμα μας "σύγκριση ΝΔ-ΠΑΣΟΚ".
Ο Καραμανλής είναι ένας πολιτικός που ενώ στην αρχή έδειχνε μια απ τα ίδια τελικά έκανε την έκπληξη και δείχνει άνθρωπος με μεγάλα αρχ..δια!
Και επιχειρηματολογώ:
Στις πρώτες μέρες της θητείας του έδιωξε Σουφλιά και Καρατζαφέρη.
Σουφλιάς:Σαρακατσάνος με όλη τη Θεσσαλία δική του και θα μπορούσε να τον τινάξει στο αέρα!
Καρατζαφέρης:Πολύ ισχυρός, με έντονες ακροδεξιές τάσεις που γνώριζε ότι θα ιδρύσει δικό του κόμμα με καθαρή πολιτική ταυτότητα και ότι δε θα αποτελούσε στο μέλλον απλό πυροτέχνημα τύπου Κωστή Στεφανόπουλου (ΔΗΑΝΑ) ή Αντ.Σαμαρά (ΠΟΛΑ).
Κι όμως πήρε το ρίσκο και το έκανε.Τότε όλοι μιλούσαν για αλλαζονία κτλ αλλά όπως έδειξε η ιστορία ήξερε τι έκανε:
Ο Σουφλιάς γύρισε πίσω με την ουρά στα σκέλια και τον αποζημίωσε δίνοντάς του το υπουργείο, στο οποίο τελικά έκανε τη σημαντικότερη δουλειά των τελευταίων 30 χρόνων (γνώμη μου)
Ο δε Καρατζαφέρης έκανε τελικά ένα ισχυρό κόμμα που μπήκε και στη βουλή αλλά ουδόλως αυτό ενόχλησε τον Καραμανλή.

Τελικά παρά την εκ δεξιών απειλή, τις φωτιές, τα ομόλογα, τη λάσπη από παντού ήξερε ότι ο λαός και πάλι θα του δώσει ξεκάθαρη εντολή να κυβερνήσει την Ελλάδα (προσωπική μου άποψη,πολύ καλύτερα απ τα λαμόγια του ΠΑΣΟΚ).

Τώρα ο Γιωργάκης:
Μουχαλόπαιδο, χαμένο στη μαστούρα του που όταν του έλεγαν "τώρα θα κρατάς χαμηλούς τόνους" , ήταν ήρεμος και όταν του έλεγαν να τους ανεβάσει έβγαινε και έβριζε κάνοντας πιο φανερή την κατάσταση του "άλλου κόσμου" στον οποίο βρισκόταν.

Τι σχέση μπορεί λοιπόν να έχουνε οι δύο απόγονοι μεταξύ τους ρε παιδιά?
Γιατί τα βάζετε όλα στο ίδιο τσουβάλι?

 

SinBarr

Ανώτερος
Εγγρ.
12 Ιαν 2007
Μηνύματα
1.279
Κριτικές
18
Like
197
Πόντοι
5.775
mike, ξέχασες το σημαντικότερο.

Έχει και καλύτερα hiscore στην PS2.
 

Sincity

Μέλος
Εγγρ.
20 Ιαν 2006
Μηνύματα
820
Like
6
Πόντοι
6
mikeget1 πιστεύω ότι κάνεις σοβαρό λάθος στην εκτίμησή σου περι μεγάλων $%^ του καραμανλέως.

Ο Σουφλιάς έφυγε γιατί ήταν ο μόνος που μπορούσε να αμφισβητήσει (και το έκανε) το φρέσκο τότε αρχηγό του κόμματος, δημιουργόντας σοβαρό κίνδυνο υπονόμευσης της αρχηγίας η οποια με μεγάλη δυσκολία ΔΕΝ πέρασε στα χέρια μέλους της οικογένειας μητσοτάκη.

Ο καρατζαφέρης έφυγε με το πρόσχημα ότι με τη βλακεία που έκανε θεωρήθηκε ότι προκάλεσε ήττα της ΝΔ

Κατα τη διάρκεια της διακυβέρνησης αυτών των 3,5 ετών ο καραμανλής ήταν απών, προσέχοντας μόνο το προφίλ του και αδυνατώντας να ελέγξει τους γελοίους αυλικούς του.

Βλέποντας την οριακή αυτοδυναμία δε θα χαρακτήριζα την εντολή ξεκάθαρη - κάτι που θα αποδειχτεί στην αδυναμία του να προχωρήσει σε ουσιαστικές και ριζικές αλλαγες. Πάλι θα περιοριστεί σε ρόλο τροχονόμου που προσέχει το προφίλ του αντι να κάνει τη δουλειά του.

Ο γιώργος απλά απέτυχε.

Πραγματικά απορώ που βλέπεις διαφορά ανάμεσα σε 2 άτομα που χωρίς να έχουν αποδείξει τίποτα τους εδώθη ένα τόσο σημαντικό αξίωμα λόγω ονόματος.

 

Altec73

Ανώτατος
Εγγρ.
13 Φεβ 2006
Μηνύματα
10.405
Κριτικές
5
Like
65.732
Πόντοι
12.056
Βρε βρε ο sincity..σαν τα χιονιααααα  :dancing:
 

Altec73

Ανώτατος
Εγγρ.
13 Φεβ 2006
Μηνύματα
10.405
Κριτικές
5
Like
65.732
Πόντοι
12.056
Tιποτα δεν αλλαξε...οπως τα ηξερες... ;) ;)
 

tomito

Moderator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
15 Μαΐ 2006
Μηνύματα
10.311
Κριτικές
3
Like
164
Πόντοι
166
Δεν με γελάνε τα μάτια μου;
Καλώς τον!
 

Altec73

Ανώτατος
Εγγρ.
13 Φεβ 2006
Μηνύματα
10.405
Κριτικές
5
Like
65.732
Πόντοι
12.056
Δεν ειχε χαθει...πετουσε απο ψηλα και ελενχε σαν αρπακτικο.. ;) ;)

:2funny: :2funny: :2funny:
 

Sincity

Μέλος
Εγγρ.
20 Ιαν 2006
Μηνύματα
820
Like
6
Πόντοι
6
Tomito φίλε μου απλά επισκέπτομαι ώστε να μη χαθεί το νικ

Παρακολουθώ όμως
 

tomito

Moderator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
15 Μαΐ 2006
Μηνύματα
10.311
Κριτικές
3
Like
164
Πόντοι
166
Ελπίζω να βαδίζεις σε ενδιαφέροντα μονοπάτια φίλε Sincity :)
 

voltaire45

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Δεκ 2005
Μηνύματα
18.210
Κριτικές
1
Like
1.902
Πόντοι
366
Ο Σουφλιάς γύρισε πίσω με την ουρά στα σκέλια και τον αποζημίωσε δίνοντάς του το υπουργείο, στο οποίο τελικά έκανε τη σημαντικότερη δουλειά των τελευταίων 30 χρόνων (γνώμη μου)

Μάλλον δεν έχεις ακούσει τίποτε, ούτε έχεις καμία ουσιαστική γνώση του έργου του Τρίτση και του Στέφανου Μάνου στο υπουργείο αυτό.
 

palermo

Μέγας
Εγγρ.
18 Φεβ 2006
Μηνύματα
11.883
Κριτικές
140
Like
426
Πόντοι
3.595
Όταν ακούς τον Παυλόπουλο να λέει χτες στην τηλεόραση ότι ο λαός μας έδωσε ισχυρή εντολή να συνεχίσουμε το έργο μας, υπάρχει μετά κανείς που να αμφιβάλει ότι μας περνάνε για ΠΟΛΥ ΜΑΛΑΚΕΣ.  :tickedoff:

Αλλά δεν τον ρώτησε κανείς, στο έργο που ζήτησε ο λαός να συνεχιστεί συμπεριλαμβάνονται οι μεταρρυθμίσεις στην παιδεία;(καημένη Μαριέτα, τι σου μελε να πάθεις :birdman: )

Σοβαρά ρε φίλε?...με την μεγαλύτερη τραγωδία εδώ και δεκαετιές και ΟΛΑ τα κανάλια να κάνουν τρομακτική προπαγάνδα υπέρ του ΠΑΣΟΚ,η νίκη είναι τεράστια...η φθορά φυσιολογική και η αυτοδυναμία μικρή λο΄γω εκλογικού νόμου....
 

mikeget1

Μέλος
Εγγρ.
2 Ιουλ 2007
Μηνύματα
270
Like
0
Πόντοι
1
Ο Σουφλιάς έφυγε γιατί ήταν ο μόνος που μπορούσε να αμφισβητήσει (και το έκανε) το φρέσκο τότε αρχηγό του κόμματος, δημιουργόντας σοβαρό κίνδυνο υπονόμευσης της αρχηγίας η οποια με μεγάλη δυσκολία ΔΕΝ πέρασε στα χέρια μέλους της οικογένειας μητσοτάκη.

Ο καρατζαφέρης έφυγε με το πρόσχημα ότι με τη βλακεία που έκανε θεωρήθηκε ότι προκάλεσε ήττα της ΝΔ

Κατα τη διάρκεια της διακυβέρνησης αυτών των 3,5 ετών ο καραμανλής ήταν απών, προσέχοντας μόνο το προφίλ του και αδυνατώντας να ελέγξει τους γελοίους αυλικούς του.

Βλέποντας την οριακή αυτοδυναμία δε θα χαρακτήριζα την εντολή ξεκάθαρη - κάτι που θα αποδειχτεί στην αδυναμία του να προχωρήσει σε ουσιαστικές και ριζικές αλλαγες. Πάλι θα περιοριστεί σε ρόλο τροχονόμου που προσέχει το προφίλ του αντι να κάνει τη δουλειά του.

Ο γιώργος απλά απέτυχε.

Πραγματικά απορώ που βλέπεις διαφορά ανάμεσα σε 2 άτομα που χωρίς να έχουν αποδείξει τίποτα τους εδώθη ένα τόσο σημαντικό αξίωμα λόγω ονόματος.
Θα συμφωνήσω εν μέρη μαζί σου με μια διαφορά όμως:
Σουφλιάς και Καρατζαφέρης δεν έφυγαν όπως λες.Διαγράφηκαν απ το κόμμα.Κανονική αποπομπή.Δεν παρετήθηκαν.Απλά διαφώνησαν μαζί του και αυτός χωρίς 2η κουβέντα τους διέγραψε, ξαφνιάζοντας τους πάντες με το "θράσσος" του όπως έλεγαν τότε.Και ξαφνιάστηκαν ακόμα και οι ίδιοι.Γιατί πίστευαν, ακριβώς λόγω Μητσοτάκη, ότι δε θα τολμούσε να το κάνει αφού θα έψαχνε αντι-Μητσοτακικούς συμμάχους!
Γι αυτό τον παραδέχτηκα.Αν έδιωχνε πχ τη Ντόρα ή κάποιον λίγο πιο μακρυνό Μητσοτακικό, οκ, σιγά τα αυγά.Διώχνει τους άμεσους αντιπάλους του.
Με την πορεία του όμως ανάγκασε ακόμα κι αυτόν τον Μητσοτάκη αλλά και τη Ντόρα να συμπορευτούν (και στη δημαρχία) και να ταυτιστούν χωρίς (δημόσια τουλάχιστον) διαφωνία σε ένα τόσο κρίσιμο υπουργελιο όπως αυτό των εξωτερικών.
Και εγώ τουλάχιστον δε διακρίνω δελφινισμό στο πρόσωπο της Ντόρας (όπως παλιά) αλλά απεναντίας δηλώνει στρατιώτης στο πλευρό του!
Αυτό αν μη τι άλλο δείχνει νίκη του Καραμανλή και εμπνέει σεβασμό σε όλους τους εσωκομματικούς του αντιπάλους!
Δε νομίζω δηλ (καταλήγοντας στο συλλογισμό μου) ότι πρόκειται για φερέφωνο (δεν ξέρω αν είναι σωστή η ορθογραφία.Sorry) της πολιτικής όπως ο αιωνίως στον κόσμο του Γιωργάκης!

Και ακριβώς αυτό θέλω να πω. Τους δώθηκαν όπως λες και τους 2 ένα σημαντικό αξίωμα.Ο πρώτος το εκμεταλεύτηκε και οδήγησε στην αδιαμφισβήτητη από εσωκομματικούς και εξωκομματικούς αντιπάλους αρχηγία και υπεροχή, ενώ ο άλλος τα έκανε κοινώς μου...ί καπέλο.
Ε νομίζω ότιέχουν μεγάλη διαφορά μεταξύ τους!

Όσον αφορά την οριακή αυτοδυναμία και ότι η εντολή για διακυβέρνηση δεν ήταν ξεκάθαρη,νομίζω ότι αρχίσαμε άλλη καραμέλλα από προχθές.

Συγνώμη αλλά 42% πηρε.
Αν δεν κάνω λάθος τόσο περίπου παίρνουνε όλοι όσοι κυβέρνησαν μέχρι τώρα.Άλλος λίγο λιγότερο άλλος λίγο περισσότερο....
Ο αριθμός των βουλευτών απ την άλλη είναι θέμα εκλογικού νόμου.
Με άλλο εκλογικό νόμο θα μπορούσε να έχει 160 ή 170 βουλευτές και με άλλο 140.Τι να κάνουμε τώρα!
Αλλά αλήθεια επειδή ακούω συνέχεια και μου τάχουν ζαλίσει μ΄αυτήν την περιβόητη ισχνή πλειοψηφία. Όποιον νόμο θέλει δεν παιρνάει με τους 152?
Αν δηλ. ήταν 162  τι θα άλλαζε?
Το πρόβλημα που υπονοούν όλοι είναι μήπως και κάνα δύο απειλούν και εκβιάζουν? Μα ποός θα τολ΄μήσει μετά Σουφλιά και Καρατζαφέρη!
Γι αυτό λέω και πάλι ότι ο άνθρωπος έχει αρχ....δια
Εδώ θα είμαστε και θα τα λέμε και πείτε μου αν θα υποχωρίσει σε κάτι εξαιτίας του αριθμού.

 

mikeget1

Μέλος
Εγγρ.
2 Ιουλ 2007
Μηνύματα
270
Like
0
Πόντοι
1
Μάλλον δεν έχεις ακούσει τίποτε, ούτε έχεις καμία ουσιαστική γνώση του έργου του Τρίτση και του Στέφανου Μάνου στο υπουργείο αυτό.
Εγώ βλέπω ότι μόλις ο Σουφλιάς ανέλαβε ένα μεγάλο κομμάτι στο πέταλο Μαλλιακού δώθηκε στην κυκλοφορία! Όχι θα θα θα όπως έλεγε ο "κατεξοχήν έλληνας ψεύτης" (όπως είχε γράψει πολύ πετυχημένα ο Δ.Ρίζος για τον Α.Παπανδρέου κάποια πρωταπριλιά) αλλά δώθηκε κιόλας στην κυκλοφορία!
Κι αν εσένα δε σε ενδιαφέρει εγώ συγκινούμαι γιατί έχω δώσει πάνω από 1.000€ σε κλήσεις, γιατί πάνω από τους μισούς έλληνες έχει χάσει εκεί (και στα Τέμπη) κάποιον συγγενή, φίλο ή γνωστό και γιατί σε μια διαδρομή που τώρα κάνεις 3 λεπτά, έκανες 40!Αν δε θέλετε να δείτε δεν πειράζει!
Πρέπει όμως να παραδεχθείτε ότι έπρεπε να έχουν γίνει αυτά τα έργα εδώ και δεκαετίες!!!
 

mikeget1

Μέλος
Εγγρ.
2 Ιουλ 2007
Μηνύματα
270
Like
0
Πόντοι
1
Όταν ακούς τον Παυλόπουλο να λέει χτες στην τηλεόραση ότι ο λαός μας έδωσε ισχυρή εντολή να συνεχίσουμε το έργο μας, υπάρχει μετά κανείς που να αμφιβάλει ότι μας περνάνε για ΠΟΛΥ ΜΑΛΑΚΕΣ.  :tickedoff:

Αλλά δεν τον ρώτησε κανείς, στο έργο που ζήτησε ο λαός να συνεχιστεί συμπεριλαμβάνονται οι μεταρρυθμίσεις στην παιδεία;(καημένη Μαριέτα, τι σου μελε να πάθεις :birdman: )
Νομίζω ότι προσβάλεις τη νοημοσύνη ΟΛΩΝ μας!
Συγνώμη αλλά στο πρόγραμμα της ΝΔ και ΠΡΙΝ τις εκλογές έλεγε σαφέστατα για τις μεταρυθμίσεις της παιδείας!!
Εγώ πχ συμφώνησα και τον ψήφισα (ΚΑΙ για τις μεταρυθμήσεις αυτές!!!)
Και συμφώνησε και - σύμφωνα με το σύνταγμα και τον εκλογικό νόμο - η πλειοψηφία του ελληνικού λαού:
ΘΕΛΕΤΕ ΑΛΛΑΓΗ ΣΤΗΝ ΠΑΙΔΕΙΑ?
Αν ναι ψηφίστε μας να κυβερνήσουμε και να πραγματοποιήσουμε αυτές κι αυτές κι αυτές τις αλλαγές-μεταρρυθμήσεις.
Και ο ελληνικός λαός συμφώνησε και έδωσε εντολή να τις κάνει!
Τώρα, αν κάποιος διαφωνεί με το αν πρέπει να γίνουν ή όχι, είναι καθαρά πρόβλημά του!Αφού διαφώνισε ας μην τον ψήφιζε!Αν τώρα δεν τον ψήφισε...
Ε!!!τι να κάνουμε?
Ο ελληνικός λαός, η πλειοψηφία του (σύμφωνα ξαναλέω με τον εκλ.νόμο και το σύνταγμα) έδωσε ΡΗΤΗ εντολή:
Εφαρμόστε το πρόγραμμά σας!
ΚΑΙ για την παιδεία φυσικά!!
Και η μειοψηφία-λέει η δημοκρατία- πρέπει να υπακούει στη φέληση της πλειοψηφίας(σύμφωνα πάντα με τον εκλ.νόμο και το σύνταγμα)

Ένας νοήμων άνθρωπος θα έπρεπε αυτή τη στιγμή να πει ακριβώς το ανάποδο: "δεν πιστεύω τώρα που σας ψηφίσαμε, να μην κάνετε τελικά τη μεταρρύθμιση στην παιδεία"!!!!
Αν λοιπόν δεν την κάνουνε τελικά, τότε -και μόνο- θα με βρούν αντίθετο!
Αλλά να κελαιδάτε τώρα ακόμα δε βγήκε και να απαιτείτε να μην εφαρμόσει αυτά για τα οποία του έδωσε ΡΗΤΗ και ΚΑΘΑΡΗ εντολή ο ελληνικός λαός, νομίζω ότι κάτι δεν πάει καλά με σας!
 

peloponisios

Μέλος
Εγγρ.
1 Σεπ 2005
Μηνύματα
1.630
Like
3
Πόντοι
16
Τώρα εδώ θα κάνεις προπαγάνδα για το πρόγραμμα μιας δεξιότατης κυβέρνησης?

Και κάποιο λάθος έχεις φίλε όταν λες ότι έχει την θέληση της πλειοψηφίας
Το 57% αυτών που ψήφισαν(η πλειοψηφία που επικαλείσαι) δεν συμφωνεί με το πρόγραμμα αυτής της παράταξης, ενώ το 67% όσων έχουν δικαίωμα ψήφου διαφωνεί πάλι με τις πολιτικές αυτής της παράταξης και αυτού του ανθρώπου(όσο και αν δεν συμφωνώ με την λογική της αποχής).

Βεβαίως καταλαβαίνω ότι δεν έχω τα ίδια κίνητρα ή οράματα ή ιδέες για το καλό του τόπου με ένα μεγάλο κομμάτι της κοινωνίας που έχει συμφέροντα από μια δεξιά κυβέρνηση(επιχειρηματίες, εφοπλιστές, μεγαλοεργολάβους κλπ).

 

mikeget1

Μέλος
Εγγρ.
2 Ιουλ 2007
Μηνύματα
270
Like
0
Πόντοι
1
Τώρα εδώ θα κάνεις προπαγάνδα για το πρόγραμμα μιας δεξιότατης κυβέρνησης?

Και κάποιο λάθος έχεις φίλε όταν λες ότι έχει την θέληση της πλειοψηφίας
Το 57% αυτών που ψήφισαν(η πλειοψηφία που επικαλείσαι) δεν συμφωνεί με το πρόγραμμα αυτής της παράταξης, ενώ το 67% όσων έχουν δικαίωμα ψήφου διαφωνεί πάλι με τις πολιτικές αυτής της παράταξης και αυτού του ανθρώπου(όσο και αν δεν συμφωνώ με την λογική της αποχής).

Βεβαίως καταλαβαίνω ότι δεν έχω τα ίδια κίνητρα ή οράματα ή ιδέες για το καλό του τόπου με ένα μεγάλο κομμάτι της κοινωνίας που έχει συμφέροντα από μια δεξιά κυβέρνηση(επιχειρηματίες, εφοπλιστές, μεγαλοεργολάβους κλπ).
15 φορές το είπα:πλειοψηφία σύμφωνα με τον εκλογικό νόμο και το σύνταγμα!!!
ΚΙΝΕΖΙΚΑ ΜΙΛΑΩ?
 

voltaire45

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Δεκ 2005
Μηνύματα
18.210
Κριτικές
1
Like
1.902
Πόντοι
366
Εγώ βλέπω ότι μόλις ο Σουφλιάς ανέλαβε ένα μεγάλο κομμάτι στο πέταλο Μαλλιακού δώθηκε στην κυκλοφορία!

Ναί, αλλά πως δόθηκε στην κυκλοφορία. Παρασκευή μεσημέρι, ίσα-ίσα για να προλάβουν να το δούνε αυτοί που πηγαίνανε στα μέρη τους για να ψηφίσουνε.

Δόθηκε χωρίς πινακίδες, με ελλιπή σήμανση κλπ, κλπ. Λίγο σοβαρότητα δεν βλάπτει. Δεν τρώμε χόρτο. Τοση φτήνια βρε παιδί μου το 2007, ούτε ο Παττακός με το μυστρί...

Τώρα για την ποιότητα κατασκευής δεν λέω τίποτε. Ο καιρός θα δείξει.
(Εγώ πέρασα και το είδα το κομμάτι, εσύ το είδες; )
Τα υπόλοιπα που λες περί νεκρών είναι κομματική προπαγάνδα. Τα τροχαία δεν αντιμετώπιζονται με φωνασκίες, δες τις στατιστικές. Έχεις να προτείνεις κάτι το ουσιαστικό; Ιδιαίτερα για τα Τέμπη

Αν υπήρχε πραγματική πολιτική βούληση και αν οι αποφάσεις λαμβάνονταν καθαρά με τεχνικοοικονομικά κριτήρια και από το ΠΑΣΟΚ και από την ΝΔ και όχι για να μην θίξουν τα τοπικά συμφέροντα, τότε το έργο που θα είχε γίνει θα ήταν η Ζεύξη του Μαλλιακού. Απλά και όμορφα.

Πως όμως θα πουλούσανε κουραμπιέδες οι Λαμιώτες;;

Άσε που με το φώναξε-φώναξε το ΠΑΣΟΚ τους έκανε και Πανεπιστήμιο. Αλήθεια τι θα κάνει η ΝΔ με όλα αυτά τα περιφερειακά πανεπιστήμια;
Θα μου πεις εδώ η Γιαννάκου καθιέρωσε το όριο εισαγωγής για τις ανώτατες σχολές και την μαυρίσανε.
 

peloponisios

Μέλος
Εγγρ.
1 Σεπ 2005
Μηνύματα
1.630
Like
3
Πόντοι
16
Και εγώ σου τονίζω ότι μιλάω σύμφωνα με τον εκλογικό νόμο και το Σύνταγμα. Που είδες να κινούμαι εξωσυνταγματικά?

Όσο για τα τροχαία, καλή κουβέντα. 22 άνθρωποι έχασαν τη ζωή τους το "εκλογικό" ΣΚ που μας πέρασε. Αυτούς δεν τους θυμήθηκε κανείς. Μόνο οι δικοί τους θα τους κλαίνε επειδή πήγαν να ψηφίσουν.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom