Νέα

Στο αγιολόγιο της Εκκλησίας ο Γέροντας Παΐσιος

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα company of heroes tho
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 204
  • Εμφανίσεις 9K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

sas1977

Τιμημένος
Εγγρ.
16 Σεπ 2005
Μηνύματα
1.025
Κριτικές
2
Like
41
Πόντοι
16

Συνημμένα

  • BARRTHOLOMAIOS-slide-660x330.jpg
    BARRTHOLOMAIOS-slide-660x330.jpg
    67,1 KB · Εμφανίσεις: 51

gl

Μέγας
Εγγρ.
6 Ιουλ 2009
Μηνύματα
129.587
Κριτικές
475
Like
499
Πόντοι
4.906
Και λιγα είπε ο αναλχαντερ χτες,εγώ θα λεγα περισσότερα
 

Snoopy@

Μέλος
Εγγρ.
31 Ιαν 2014
Μηνύματα
1.726
Like
0
Πόντοι
16
Και λιγα είπε ο αναλχαντερ χτες,εγώ θα λεγα περισσότερα
και ποιος σε εμπόδισε?
μετά πιάστε σειρά να πάτε κάνα ταξιδάκι στο Ιράν να πείτε και γαμώ τον Μωάμεθ σας!
θα κάνετε ωραία αναλ στην πορεία! :2funny: :2funny: :2funny:
 

Nuclear

Μέλος
Εγγρ.
2 Νοε 2014
Μηνύματα
868
Like
2
Πόντοι
6
To επίπεδο ορισμένων εδω μέσα είναι χειρότερο από του γουρουνιου. Μπορούμε να λέμε την άποψή μας, να ειρωνευτούμε εξυπνα αν θέλουμε, ισως και να κοροιδέψουμε. Αλλά να γαμοσταυρίζουμε έναν νεκρό, αυτόν και την οικογένειά του, αποτελεί ένδειξη ΔΕΙΛΙΑΣ και ΑΝΑΝΔΡΕΙΑΣ. Και το λέγω εγώ ένας αθεος που εξεθεσα την αποψη μου πριν. Το site είναι γενικά υψηλού επιπέδου με έξυπνες τοποθετήσεις και με φοβερό χιούμορ τις περισσότερες φορές. Κάποιοι ηλίθιοι απλά δεν έχουν θέση εδώ μέσα.
 
OP
OP
company of heroes tho

company of heroes tho

Γλομπεάρχης
Εγγρ.
28 Μαΐ 2014
Μηνύματα
5.804
Κριτικές
184
Like
18.597
Πόντοι
30.558
To επίπεδο ορισμένων εδω μέσα είναι χειρότερο από του γουρουνιου. Μπορούμε να λέμε την άποψή μας, να ειρωνευτούμε εξυπνα αν θέλουμε, ισως και να κοροιδέψουμε. Αλλά να γαμοσταυρίζουμε έναν νεκρό, αυτόν και την οικογένειά του, αποτελεί ένδειξη ΔΕΙΛΙΑΣ και ΑΝΑΝΔΡΕΙΑΣ. Και το λέγω εγώ ένας αθεος που εξεθεσα την αποψη μου πριν. Το site είναι γενικά υψηλού επιπέδου με έξυπνες τοποθετήσεις και με φοβερό χιούμορ τις περισσότερες φορές. Κάποιοι ηλίθιοι απλά δεν έχουν θέση εδώ μέσα.
Καλημέρα φίλε μου, υπάρχει ελευθερία σκέψης και λόγου αλλά στον βωμό της ελευθερίας αυτής  κάποια πράγματα παρερμηνευονται Η λειτουργούν λανθασμένα σαν δούρειος ίππος  για να θίξουν και να προσβάλλουν πρόσωπα, έθιμα, ιδανικά Και αξίες. Από εκεί και πέρα αυτά τα άτομα πιστεύω Ότι είναι σεβαστή η άποψη τους αλλά  δεν αξίζουν περαιτέρω σχολιασμού.  
 

gl

Μέγας
Εγγρ.
6 Ιουλ 2009
Μηνύματα
129.587
Κριτικές
475
Like
499
Πόντοι
4.906
και ποιος σε εμπόδισε?
μετά πιάστε σειρά να πάτε κάνα ταξιδάκι στο Ιράν να πείτε και γαμώ τον Μωάμεθ σας!
θα κάνετε ωραία αναλ στην πορεία! :2funny: :2funny: :2funny:
γαμω και τον μουαμετη σας που ελεγε κι ο καραισκακης
 

Tsolias.Psolias

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Ιουλ 2007
Μηνύματα
15.110
Like
28
Πόντοι
166
τσάμπα αλληλοβρίζεστε πάντως.
ορθολογισμός στις θρησκείες δεν υπάρχει.... οπότε ποιος ο γενικός τζέρτζελος;
 

Anal_Hunter

Τιμημένος
Εγγρ.
12 Αυγ 2005
Μηνύματα
4.643
Κριτικές
10
Like
17
Πόντοι
5.775
Κλασσικός φλωράκος μάγκας του pc..

Ποιανης πουτανας κλωνος εισαι εσυ τυπε? Ξυσ'τα αρχιδια σου και μετα βαλτα στον κωλο σου.

Σε πηδηξε κανας παπας τυπε οταν ησουν μικρος και βγηκες τωρα κομπλεξικος,πουστης και βρωμιαρας γιος;Κοιτα τι μπορει να παθει ο ανθρωπος στα καλα καθουμενα.

Εσενα σε γαμουσε ο πατερας σου και γουσταρεις παπαδες και μουσακι?

Καλημέρα φίλε μου, υπάρχει ελευθερία σκέψης και λόγου αλλά στον βωμό της ελευθερίας αυτής  κάποια πράγματα παρερμηνευονται Η λειτουργούν λανθασμένα σαν δούρειος ίππος  για να θίξουν και να προσβάλλουν πρόσωπα, έθιμα, ιδανικά Και αξίες. Από εκεί και πέρα αυτά τα άτομα πιστεύω Ότι είναι σεβαστή η άποψη τους αλλά  δεν αξίζουν περαιτέρω σχολιασμού. 

Δεν υπαρχει καμια αξια στις θρησκειες. Οχι μονο στον εβραιοχριστιανισμο που ειναι θρησκεια με ανυπαρκτα προσωπα ( ιησους, αποστολοι κλπ ). Η θρησκεια σου δεν επιτρεπει την ελευθερια λογου καλα καλα οποτε ας μην μπουμε καν σε αυτο το ζητημα.

Σε κανα 20αρι χρονια θα τρεχετε σα ζωα να μυριζετε τα σαπια κοκκαλα του αγραμματου καριολη που μολις αγιοποιησανε. Λειψανοειδωλολατρια. Καβλωνω με τις αξιες και τα εθιμα. Γουσταρω  :2funny: :2funny:
 

Noah_1

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Δεκ 2013
Μηνύματα
1.844
Κριτικές
26
Like
570
Πόντοι
306
Το θέμα δεν είναι η αγιοποίηση του Παΐσιου. Αυτό θα γινόταν για τους λόγους που αναφέρθηκαν νωρίτερα και μάλιστα μόλις σε 20 χρόνια από το θάνατό του! (πουλάει τρελά ο γέροντας)

Το θέμα είναι να βλέπεις θρησκόληπτους και ηθικολόγους στο bourdela.com οι οποίοι αν ζούσε ο γέροντας θα πήγαιναν να του φιλήσουν το χέρι και να πάρουν την ευλογία του.. αφού πρώτα θα είχαν επισκεφτεί το Μεταξουργείο και θα είχαν πηδήσει παρά φύση ότι γυναικόφερνε..

Μιλάμε για αρρωστημένες καταστάσεις  :S

 

Snoopy@

Μέλος
Εγγρ.
31 Ιαν 2014
Μηνύματα
1.726
Like
0
Πόντοι
16
Το θέμα δεν είναι η αγιοποίηση του Παΐσιου. Αυτό θα γινόταν για τους λόγους που αναφέρθηκαν νωρίτερα και μάλιστα μόλις σε 20 χρόνια από το θάνατό του! (πουλάει τρελά ο γέροντας)

Το θέμα είναι να βλέπεις θρησκόληπτους και ηθικολόγους στο bourdela.com οι οποίοι αν ζούσε ο γέροντας θα πήγαιναν να του φιλήσουν το χέρι και να πάρουν την ευλογία του.. αφού πρώτα θα είχαν επισκεφτεί το Μεταξουργείο και θα είχαν πηδήσει παρά φύση ότι γυναικόφερνε..

Μιλάμε για αρρωστημένες καταστάσεις  :S

δηλ αν κάποιος πάει σε μπουρδέλο αυτόματα πρέπει να αφορίζεται, να μην είναι πλέον χριστιανός, να μη μιλάει....να κρεμαστεί δημόσια μήπως???

Μεσαίωνας στο μυαλό κάποιων! :headbang:
 

Tsolias.Psolias

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Ιουλ 2007
Μηνύματα
15.110
Like
28
Πόντοι
166
Το θέμα δεν είναι η αγιοποίηση του Παΐσιου. Αυτό θα γινόταν για τους λόγους που αναφέρθηκαν νωρίτερα και μάλιστα μόλις σε 20 χρόνια από το θάνατό του! (πουλάει τρελά ο γέροντας)

Το θέμα είναι να βλέπεις θρησκόληπτους και ηθικολόγους στο bourdela.com οι οποίοι αν ζούσε ο γέροντας θα πήγαιναν να του φιλήσουν το χέρι και να πάρουν την ευλογία του.. αφού πρώτα θα είχαν επισκεφτεί το Μεταξουργείο και θα είχαν πηδήσει παρά φύση ότι γυναικόφερνε..

Μιλάμε για αρρωστημένες καταστάσεις  :S

τύπε οι αρχαίοι Έλληνες πρώτα γάμησαν κώλο και μετά μουνί, και αυτό από ανάγκη.
 

Tsolias.Psolias

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Ιουλ 2007
Μηνύματα
15.110
Like
28
Πόντοι
166
δηλ αν κάποιος πάει σε μπουρδέλο αυτόματα πρέπει να αφορίζεται, να μην είναι πλέον χριστιανός, να μη μιλάει....να κρεμαστεί δημόσια μήπως???

Μεσαίωνας στο μυαλό κάποιων! :headbang:
πες του για τη Μαγδαληνή να τον ταπώσεις.
 

Noah_1

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Δεκ 2013
Μηνύματα
1.844
Κριτικές
26
Like
570
Πόντοι
306
δηλ αν κάποιος πάει σε μπουρδέλο αυτόματα πρέπει να αφορίζεται, να μην είναι πλέον χριστιανός, να μη μιλάει....να κρεμαστεί δημόσια μήπως???

Μεσαίωνας στο μυαλό κάποιων! :headbang:

Πήγαινε στην εκκλησία της γειτονιάς σου και πιάσε τον παπά και πες του είμαι ένας καλός χριστιανούλης που πορνεύω στα μπουρδελα, παίρνω επί χρήμασι γυναίκες από τον κώλο, απατώ τη γυναίκα μου κλπ κλπ κλπ και συνεχίζω να τα κάνω γιατί μου αρέσει...

Άμα δεν ξέρεις τι πιστεύεις και γιατί το πιστεύεις τότε τι συζητάμε ρε μεγάλε?


 

Snoopy@

Μέλος
Εγγρ.
31 Ιαν 2014
Μηνύματα
1.726
Like
0
Πόντοι
16
Πήγαινε στην εκκλησία της γειτονιάς σου και πιάσε τον παπά και πες του είμαι ένας καλός χριστιανούλης που πορνεύω στα μπουρδελα, παίρνω επί χρήμασι γυναίκες από τον κώλο, απατώ τη γυναίκα μου κλπ κλπ κλπ και συνεχίζω να τα κάνω γιατί μου αρέσει...

Άμα δεν ξέρεις τι πιστεύεις και γιατί το πιστεύεις τότε τι συζητάμε ρε μεγάλε?

εγώ ξέρω πολύ καλά
εσύ γιατί μπλέκεσαι αφού δεν πιστεύεις?
και αφού δεν πιστεύεις δεν ξέρεις κιόλας!
μήπως έχεις πρόχειρο και ποινολόγιο?

ρε θα τρελαθούμε! :headbang:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom