Νέα

Ρωσία sex & vodka

  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

mk!

Μέλος
Εγγρ.
1 Μαΐ 2008
Μηνύματα
57
Like
0
Πόντοι
0
πάντως όσους Ρώσους εχω γνωρίσει και εχουν έρθει Ελλαδα..... εχουν να πουν καλά λόγια.
Εχω φιλο Ρωσο απο Μοσχα που σκεπτεται να αγοράσει σπιτι εδω.
Πρεπει να εχουν σφίξει πολυ τα πράγματα στην Μοσχα. βαση των λεγόμενων μεταξύ μας.
 

cool11

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2009
Μηνύματα
4.888
Like
1.428
Πόντοι
216
οποσδηποτε σε σχεση με τα Ελληνικα νησια το Σότσι ειναι πολυ φτηνοτερα!και ολο και κατι μπορεις να καμακωσεις πιο πολυ απο Ρωσσιδες απο αλλες πολεις(εχει πολυ εσωτερικο τουρισμο).αν καποιος θελει να παει της διακοπες του στη θαλασσα και ΑΝ ΤΟΥ ΤΥΧΕΙ ΚΑΤΙ ΕΥΠΡΟΣΔΕΚΤΟ.τοτε το Σοτσι ειναι το ιδανικο μερος.αν ομως καποιος ειναι φανατικος πορνοτουριστας και στ'αρχηδια του η θαλασσα και η παραλια το Σότσι δεν ειναι ο ιδανικος τοπος για να παει.οι δε ντοπιες ειναι θα ελεγα αρκετα κακομαθημενες.για φανατικους πορνοτουσριστες θα συνιστουσα τη Μολδαβια ή την Ουκρανια που ειναι κατα 70% φτηνοτερες σε ολα απο το Σότσι και δεν θελει και βιζα.

δημητρακη, εχεις να προτεινεις συγκεκριμενα μερη;
βεβαια εκει μαλλον μιλας για τουρισμο ολο το χρονο, οχι για καλοκαιρινες διακοπες σε θαλασσα.
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.354
Πόντοι
4.765
Και γιατι να μην ερθει η Ρωσια εδω στο Ελλαδισταν για διακοπες?
η Ρωσσια δεν ερχεται για διακοπες στην Ελλαδα διοτι 1.ειναι πανακρυβα.Τουρκια πας με ακριβως τα μισα λεφτα και εχει και πολυ καλητερο Σερβις!Αιγυπτο πας με το 1/3 των χρηματων!2.Η Βιζα ειναι ενα μεγαλο προβλημα για τους Ρωσσους.Να παρεις Ελληνικη βιζα για 15 μερες ειναι πολυ δυσκολο εως αδυνατον οταν οι Φινλανδοι δινουνε βιζες για 6 μηνες και 1 χρονο πανευκολα.---αυτοι ειναι οι κυριοτεροι λογοι που δεν ερχονται πολλοι Ρωσσοι τουριστες στην Ελλαδα.
 

mk!

Μέλος
Εγγρ.
1 Μαΐ 2008
Μηνύματα
57
Like
0
Πόντοι
0
Οι "δικοι" μου Ρωσοι δεν ειχαν προβλημα με την βιζα. ειδικα η μια κοπελα ειχε και βισα σεγγεν.
τους αρεσε παρα πολυ.
στο οικονομικο δεν εχουν προβλημα.
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.354
Πόντοι
4.765
Οι "δικοι" μου Ρωσοι δεν ειχαν προβλημα με την βιζα. ειδικα η μια κοπελα ειχε και βισα σεγγεν.
τους αρεσε παρα πολυ.
στο οικονομικο δεν εχουν προβλημα.
καταρχην και οι Ελληνικες βιζες ειναι Σενγκεν αφου η Ελλαδα ειναι στη συνθηκη του Σενγκεν.οι Ρωσσοι δεν εχουν προβλημα να παρουν Φινλανδικες,Γεμανικες,Αγγλικες βιζες.οι κοπελα προφανος θα ειχε μια τετοια βιζα και θα ηρθε στην Ελλαδα με αυτην την βιζα.αν θελουν ομως να βγαλουν Ελληνικη βιζα τους ζητανε ενα σωρο χαρτια.εμενα Π.Χ.μου ζητησαν για να μου ανανεωσουν το διαβατηριο ποιηστοποιητικο του δημου που εχω στην Ελλαδα οικογενειακη μεριδα!!!!που να το βρω εγω εδω στην Αγια Πετρουπολη :headbang:!!!!!η πλακα ειναι οτι αυτοι ειναι υποχρεωμενοι αν θελουν ενα τετοιο ποιηστοποιητικο να το ζητησουν απο τη δημαρχια!!!!μιλαμε για τρομερη γραφειοκρατια :rockon:!!!!που δεν βγαζεις ακρη
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 36125

Επισκέπτης
Σε μια τετοια δυσκολη διαδικασια θα μπει και η δικια μου! 


Εδω εχει τα παντα οσον αφορα την εκδοση βιζας για τους Ρωσους.Το site ειναι επισημο του υπουργειου εξωτερικων.

ΟΙ γερμανικες ειναι σιγουρα Σενκεν,οι Αγγλικες οχι,δεν ξερω για τις φιλανδικες.
 

spiros1968

Μέλος
Εγγρ.
24 Οκτ 2006
Μηνύματα
1.578
Κριτικές
2
Like
51
Πόντοι
16
βιζα σενγκεν= ακατορθωτο για το μεσο ρωσσο η ρωσσιδα
 

Nearxos

Τιμημένος
Εγγρ.
30 Δεκ 2005
Μηνύματα
3.000
Κριτικές
1
Like
45
Πόντοι
16
Για να 'ρθούνε τα γλυκά Ρωσιδάκια στην Ελλάδα, τους βγάζουμε την Παναγία.
Όταν έρχονται οι βρωμιάρηδες λαθρομετανάστες, εξαντλούμε τον ανθρωπισμό μας.
Η χώρα είναι γεμάτη ηλίθιους, κομπλεξικούς και κακομοίρηδες.
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.354
Πόντοι
4.765
Σε μια τετοια δυσκολη διαδικασια θα μπει και η δικια μου! 


Εδω εχει τα παντα οσον αφορα την εκδοση βιζας για τους Ρωσους.Το site ειναι επισημο του υπουργειου εξωτερικων.

ΟΙ γερμανικες ειναι σιγουρα Σενκεν,οι Αγγλικες οχι,δεν ξερω για τις φιλανδικες.
η Φινλανδια ειναι στη ζωνη Σενγκεν.και ειναι παρα πολυ ευκολο για εναν Ρωσσο της Αγιας Πετρουπολης να παρει Φινλανδικη βιζα για 6 μηνες.οι περισσοτεροι αυτο κανουν παιρνουν Φινλανδικες βιζες και πηγαινουν Ιταλια (δυσκολο να παρεις βιζα.οχι βεβαια τοσο δυσκολο σαν την Ελλαδα),Ελλαδα,Ισπανια.η Γαλλια δινει θα ελεγα ευκολα βιζες.
Για να 'ρθούνε τα γλυκά Ρωσιδάκια στην Ελλάδα, τους βγάζουμε την Παναγία.
Όταν έρχονται οι βρωμιάρηδες λαθρομετανάστες, εξαντλούμε τον ανθρωπισμό μας.
Η χώρα είναι γεμάτη ηλίθιους, κομπλεξικούς και κακομοίρηδες.
Νεαρχε αυτο μου εχει κανει και εμενα εντυποση!εχουμε πανω απο ενα εκατομυριο αραπαδες και θα μας ενοχλεισουν αν ερθουν οι Ρωσσιδες! :2funny:ισως ειναι ισχυρο το λομπι των Ελεηνιδων!
 

RoccoSiffredi

Σπουδαίος
Εγγρ.
3 Μαρ 2009
Μηνύματα
700
Κριτικές
12
Like
403
Πόντοι
3.235
φίλε Δημητράκη θα μου γνωρίσεις κανένα ρωσιδάκι? έχω καλό σκοπό  ;) ;)
 

spiros1968

Μέλος
Εγγρ.
24 Οκτ 2006
Μηνύματα
1.578
Κριτικές
2
Like
51
Πόντοι
16
ξανθια μπλε ματι κουβανα δυσκολο
θα εχω το νου μου ροκο ομως
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 36125

Επισκέπτης
η Φινλανδια ειναι στη ζωνη Σενγκεν.και ειναι παρα πολυ ευκολο για εναν Ρωσσο της Αγιας Πετρουπολης να παρει Φινλανδικη βιζα για 6 μηνες.οι περισσοτεροι αυτο κανουν παιρνουν Φινλανδικες βιζες και πηγαινουν Ιταλια (δυσκολο να παρεις βιζα.οχι βεβαια τοσο δυσκολο σαν την Ελλαδα),Ελλαδα,Ισπανια.η Γαλλια δινει θα ελεγα ευκολα βιζες.
Αυτα τα λες απο προσωπικη εμπειρια η απλως ακουσες? 6 μηνες τουριστικη βιζα δεν δινει κανεις,μεχρι 90 μερες δινουν.Μηπως θελεις να πεις οτι δικαιουται να μεινει καπιος 3 μηνες το καθε 6αμηνο? ,οποτε 6μηνες τον χρονο.Και για Ελλαδα παιρνει ο καθε μεσος Ρωσος (βεβαια θελει αρκετα δικαιολογητικα,ωστε να δικαιολογεις οτι ο λογος ταξιδιου ειναι και μονο τουριστικος) και φυσικα με προσκληση ειναι καπως πιο ευκολα.
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.354
Πόντοι
4.765
Αυτα τα λες απο προσωπικη εμπειρια η απλως ακουσες? 6 μηνες τουριστικη βιζα δεν δινει κανεις,μεχρι 90 μερες δινουν.Μηπως θελεις να πεις οτι δικαιουται να μεινει καπιος 3 μηνες το καθε 6αμηνο? ,οποτε 6μηνες τον χρονο.Και για Ελλαδα παιρνει ο καθε μεσος Ρωσος (βεβαια θελει αρκετα δικαιολογητικα,ωστε να δικαιολογεις οτι ο λογος ταξιδιου ειναι και μονο τουριστικος) και φυσικα με προσκληση ειναι καπως πιο ευκολα.
μιλαω για μπιζνες βιζα που τη δινουνε με μια απλη προσκληση απο εταιρια.με αυτη τη βιζα (την 6μηνη)μπορει κανεις να μεινει μεχρι 90μερες στο καθε του ταξηδι (δεν διευκρινιζεται ποσα ταξηδια μπορει να κανει κανεις).η ετισια το ιδιο λεει μεχρι 90 μερες. η τουριστικη βιζα δινεται οσο εχεις κλεισει ξενοδοχειο διχνωντας το χαρτι κρατισης....
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.354
Πόντοι
4.765
....εγω καθε χρονο βαζω στο Ρωσσικο μου μια ετησια βιζα Σενγκεν που μου τη δινουνε τσαμπα στο προξενειο.1.γιατι ναι μεν η Ρωσσια επιτρεπει τη διπλη υπηκοοτητα αλλα ειναι  :jerking: και δεν θελω να αρχισουν διαφορα ερωτηματα.2.αν μπω στη ζωνη σενγκεν με Ρωσσικο διαβατηριο δικαιουμε να κανω αγορες με το συστημα Duty Free (μου επιστρεφουν φευγοντας 20% περιπου το ΦΠΑ απο τα ψωνια που εχω κανει).
 

mk!

Μέλος
Εγγρ.
1 Μαΐ 2008
Μηνύματα
57
Like
0
Πόντοι
0
....εγω καθε χρονο βαζω στο Ρωσσικο μου μια ετησια βιζα Σενγκεν που μου τη δινουνε τσαμπα στο προξενειο.1.γιατι ναι μεν η Ρωσσια επιτρεπει τη διπλη υπηκοοτητα αλλα ειναι  :jerking: και δεν θελω να αρχισουν διαφορα ερωτηματα.2.αν μπω στη ζωνη σενγκεν με Ρωσσικο διαβατηριο δικαιουμε να κανω αγορες με το συστημα Duty Free (μου επιστρεφουν φευγοντας 20% περιπου το ΦΠΑ απο τα ψωνια που εχω κανει).

Τισ μποτες απο σαλαχι τις αγορασες 19% φθηνοτερα? αυτο μας λες τωρα? :headbang:
 

mk!

Μέλος
Εγγρ.
1 Μαΐ 2008
Μηνύματα
57
Like
0
Πόντοι
0
σχετικα με την βιζα σενγγεν τις Ρωσιδας που ειπα πριν...........
ειχε παει Γαλλια η κοπελα τον Απριλιο. δεν ξερω αν ειχε ισχυ η βιζα απο τοτε! (εφυγε προχθες απο Ελλαδα)
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.354
Πόντοι
4.765
Τισ μποτες απο σαλαχι τις αγορασες 19% φθηνοτερα? αυτο μας λες τωρα? :headbang:
οχι αυτο το μαγαζι δεν ειχε συστημα Tax Free.πρεπει να εχει το σημα.η αγορα πρεπει να ειναι πανω απο 120 Ευρω.και δινεις το διαβατηριο σου με τη βιζα.στην εξοδο απο τη Ζωνη Σενγκεν πας στο γκισε που γραφει Tax Free και παιρνεις πισω περιπου 20% απο την αποδιξει που σου εχουν δωσει.η αποδιξει αυτη γραφει τον αριθμο διαβατηριου σου.στην Αθηνα εχει τετοια μαγαζια με ρουχα και σχεδον ολα με κομπιουτερ δουλευουνε και με αυτο το συστημα.απο Φινλανδια κανω πολλα ψωνια ετσι.απο Ελλαδα κατι ρουχα παιρνω ετσι (στην Ερμου τα περισσοτερα μαγαζια)και ειχα παρει και ενα κομπιουτερ παλια.αλλα ΠΡΕΠΕΙ ΟΙ ΑΓΟΡΕς ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 120 ΕΥΡΩ σε ενα μαγαζι.δηλαδη θα πρεπει να παρεις ρουχα πανω απο 120 Ευρω απο ενα μαγαζι.για να σου κωψουν τετοια αποδιξη και να τους δωσεις διαβατηριο κατοικου εκτος ΕΟΚ με βιζα σενγκεν.παντος συμφερει.για αγορες 300-400 Ευρω ειναι 60-80 Ευρω επιστροφη περιπου.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom