Νέα

Ρε μόνο η χανούμα

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα ADMIRAL GR
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 117K
  • Εμφανίσεις 3M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (0 μέλη και 4 επισκέπτες)

Vangoal

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
12 Μαΐ 2007
Μηνύματα
830
Κριτικές
6
Like
257
Πόντοι
286
Παιδιά διαβάστε ΕΔΩ για το περιβόητο ματς της Ριζούπολης το 2003.Αν κ δεν αφορά την ομάδα μας,έχει εξαιρετικό ενδιαφέρον να διαβαστεί από όλους:


Αναλυτική περιγραφή των γεγονότων που έγιναν στη Ριζούπολη τον Μάιο του 2003, στην αναμέτρηση του Ολυμπιακού με τον Παναθηναϊκού δόθηκε για πρώτη φορά στη δημισιότητα, από... επίσημο στόμα. Αυτό ανήκει στον Γιούρκα Σεϊταρίδη, που σε συνετευξή του στο περιοδικό MAXIM δήλωσε Παναθηναϊκός και μίλσε για όλους και για όλα...

Τα πιο βασικά σημεία της συνέντευξης:

«Αυτό που θυμάμαι χαρακτηριστικά είναι το φημισμένο ματς στη Ριζούπολη, όπου χάσαμε με 3-0. Εκείνη την ημέρα, δεν έπρεπε καν να κατέβουμε από το πούλμαν. Έπρεπε να γυρίσουμε και να φύγουμε».

-Γιατί δεν το κάνατε;

«Δεν μπορούσαμε να λειτουργήσουμε από μόνοι μας. Για το γεγονός ότι έγινε το ματς, πάνω απ’ όλα ήταν λάθος της διοίκησης. Έπρεπε να πει 'πάρτε το ματς, πάρτε και το πρωτάθλημα. Σας το χαρίζουμε. Εμείς δεν διακινδυνεύουμε τη σωματική ακεραιότητά των ποδοσφαιριστών μας'. Ο οδηγός του λεωφορείου έπρεπε να βάλει όπισθεν και να φύγουμε. Και ας τιμωρηθούμε».

-Επειδή έχουν ακουστεί πολλοί αστικοί μύθοι γι’ αυτόν τον αγώνα, θα μας λύσεις μερικές απορίες; Τι επικρατούσε στα αποδυτήρια, τι έγινε στη φυσούνα, στο γήπεδο;

«Με το που φτάνουμε στο γήπεδο, βλέπουμε ότι είμαστε περικυκλωμένοι από οπαδούς. Η αστυνομία δεν έκανε τίποτα απολύτως. Από την κερκίδα μάς πέταγαν τεράστια τούβλα. Μερικά από αυτά βρήκαν τα τζάμια του πούλμαν και τα έσπασαν. Επαναλαμβάνω ότι οι αστυνομικοί απλώς κοίταγαν και είχαν κατεβασμένες τις ασπίδες.

Ο φροντιστής της ομάδας τους φώναζε 'δεν ντρέπεστε; Γιατί δεν βάζετε τις ασπίδες να περάσουν οι παίκτες' και αυτοί τον κοίταζαν. Δεκαπέντε λεπτά αφού είχαμε μπει στα αποδυτήρια, σπάει η πόρτα και μπαίνουν μέσα τέσσερις φουσκωτοί με διακριτικά εταιρίας σεκιούριτι που αρχίζουν να μας βρίζουν με φράσεις όπως 'θα σας γ.......ε'.

Τα υπόλοιπα τα είδατε. Μπήκαμε στο γήπεδο και μας σημάδευαν με πιστόλια με φωτοβολίδες. Ούτε προθέρμανση κάναμε, ούτε παιχνίδι παίξαμε. Είχαμε το μυαλό μας στην κερκίδα. Μη μας πάρει καμιά φωτοβολίδα στο μάτι ή στο λαιμό. Πώς να παίξεις μπάλα μετά; Και μετά βγαίνει και ο κ. Φιλιππίδης -τότε πρόεδρός μας- και μας λέει 'έχουν δίκιο που σας είπαν κότες'. Αντί να μας υποστηρίξει, μας εξέθεσε κιόλας. Βέβαια, ο ίδιος δεν ήταν στο γήπεδο, έκατσε στο σπίτι του να δει το ματς».

-Τι απαντήσατε στον Φιλιππίδη ως ποδοσφαιριστές μιας ομάδας που πήγαν ως 'πρόβατα επί σφαγή' σε ένα ματς που έκρινε έναν τίτλο;

«Ο Βαζέχα και ο Καραγκούνης του απάντησαν. Ο Χρήστος του είπε 'εμείς τουλάχιστον απ’ ό,τι θυμάμαι ήμασταν εκεί. Εμείς πήγαμε στο γήπεδο' και ο 'Κάρα' 'πώς να παίζαμε; Κινδυνεύαμε να μας βγάλουν το μάτι με τις φωτοβολίδες'. Πάντως, αυτό το ματς ήταν για να γίνει έτσι. Ήταν για να χάσουμε. Ξέχασέ το».


Από το in.gr
Ως γνωστόν ...της κοντής ψωλής τα μαλιά της φταίνε !!!
Αν ο Γιούρκας είχε δει ποτέ του Τούμπα στα ντουζένια της .... δεν θα έψαχνε δικαιολογίες για το φυστίκωμα .... μέχρι και αληθινά πιστόλια είχαν κάνει εμφάνιση εκει μέσα ...
 

DARKSIDEOFTHEMOON

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Φεβ 2006
Μηνύματα
15.458
Like
31
Πόντοι
166
Τα πρώτα λόγια του Καλόν για τους φιλάθλους μας:
Ο επιθετικός από τη Σιέρα Λεόνε μοιράστηκε τις πρώτες εντυπώσεις του με τους εκπροσώπους του Τύπου και υποσχέθηκε ότι θα προσπαθήσει να δικαιώσει τη διοίκηση και τους φίλους της ομάδας.

Οι φίλοι της ΑΕΚ ενθουσιάστηκαν στο άκουσμα της απόκτησής σου. Είσαι έτοιμος να ανταποκριθείς στις απαιτήσεις τους;

"Δεν ξέρω αν θα μπορέσω να ανταποκριθώ στις προσδοκίες του κόσμου, όμως αυτός είναι ο σκοπός μου. Το σίγουρο είναι ότι θα βοηθήσω την ομάδα. Για αυτό είμαι εδώ".

Πόσο καιρό βρίσκεσαι μακριά από την αγωνιστική δράση;

"Έχω να παίξω τέσσερις μήνες. Έφυγα το καλοκαίρι από την Μονακό, γιατί τα πράγματα δεν ήρθαν έτσι όπως τα περίμενα. Αποφάσισα να περιμένω μέχρι να έρθει μια καλή προσφορά".

Πόσο έτοιμος είσαι να παίξεις και να βοηθήσεις;

"Είμαι ποδοσφαιριστής και μου αρέσει να παίζω. Σίγουρα λείπω από την ενεργό δράση για κάποιο διάστημα, αλλά είμαι επαγγελματίας και αισθάνομαι έτοιμος να ξεκινήσω".

Σε καλύπτει η ΑΕΚ με δεδομένο ότι έχεις αγωνιστεί σε μεγάλους ευρωπαϊκούς συλλόγους;

"Η αλήθεια είναι ότι έχω παίξει σε μεγάλες ομάδες. Μάλιστα έχω βρεθεί και αντίπαλος της ΑΕΚ με την Ίντερ. Από τότε κατάλαβα ότι είναι μεγάλος σύλλογος και σπουδαία ομάδα. Ο Άκης Ζήκος μου έλεγε πάντοτε καλά λόγια. Για αυτό είμαι έτοιμος να βοηθήσω την ομάδα να πετύχει τους στόχους της".

Το συμβόλαιό σου έχει μικρή διάρκεια. Ήταν δική σου απόφαση;

"Τέσσερις μήνες δεν έχω παίξει ποδόσφαιρο. Θέλω πρώτα να δείξω αν μπορώ να προσφέρω. Δεν ήθελα να υπογράψω για 2-3 χρόνια και μετά να το ακυρώσω. Η ΑΕΚ είναι ο μεγαλύτερος σύλλογος στην Ελλάδα και πιστεύω ότι μπορώ να τη βοηθήσω".

Ποια είναι η γνώμη σου για τον Λορένσο Σέρα Φερέρ;

"Σήμερα το πρωί έκανα μία μικρή προπόνηση, όσο βέβαια το επέτρεπαν οι καιρικές συνθήκες. Τον προπονητή τον γνωρίζω από παλιά. Ήταν στην Μαγιόρκα και στην Μπαρτσελόνα. Είναι έξυπνος προπονητής και καλός άνθρωπος".

Στην ΑΕΚ θα βρεις και τον Ριβάλντο, μια φυσιογνωμία με παγκόσμια ακτινοβολία

"Οι μεγάλοι παίκτες είναι αυτοί που κάνουν τη διαφορά σε μια ομάδα και βοηθούν τους άλλους να γίνουν καλύτεροι. Υπήρξα συμπαίκτης με Ρονάλντο και με είχε βοηθήσει πολύ".

 

DARKSIDEOFTHEMOON

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Φεβ 2006
Μηνύματα
15.458
Like
31
Πόντοι
166
Ως γνωστόν ...της κοντής ψωλής τα μαλιά της φταίνε !!!
Αν ο Γιούρκας είχε δει ποτέ του Τούμπα στα ντουζένια της .... δεν θα έψαχνε δικαιολογίες για το φυστίκωμα .... μέχρι και αληθινά πιστόλια είχαν κάνει εμφάνιση εκει μέσα ...
Ως γνωστόν ...της κοντής ψωλής τα μαλιά της φταίνε !!!
Αν ο Γιούρκας είχε δει ποτέ του Τούμπα στα ντουζένια της .... δεν θα έψαχνε δικαιολογίες για το φυστίκωμα .... μέχρι και αληθινά πιστόλια είχαν κάνει εμφάνιση εκει μέσα ...


Αληθεύει ότι έχει σκοτωθεί οπαδος του Ολυμπιακού εκεί από πιστόλι;;ή είναι μύθος;
 

gatto

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Αυγ 2007
Μηνύματα
22.158
Like
32
Πόντοι
366
Μεγάλη μορφή...ας ελπίσουμε ότι θα προσαρμοστεί γρήγορα!
Δεν το είχα προσέξει ότι έχουν βάλει προσωπικότητες της ΑΕΚ στο φόντο...εκτός αν έγινε τώρα τελευταία!Ακριβώς πίσω από τον Καλόν γράφει Chatzich...λέτε να έχουν βάλει τον Χατζηχρήστο της original? :2funny:
 

Συνημμένα

  • kallon1.jpg
    kallon1.jpg
    49,1 KB · Εμφανίσεις: 17

Vangoal

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
12 Μαΐ 2007
Μηνύματα
830
Κριτικές
6
Like
257
Πόντοι
286
Αυτό ότι η ΑΕΚ είναι ο μεγαλύτερος σύλλογος στην Ελλάδα ... αποκλείεται να του το είπε ούτε ο Ντέμης
 

Vangoal

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
12 Μαΐ 2007
Μηνύματα
830
Κριτικές
6
Like
257
Πόντοι
286
Αληθεύει ότι έχει σκοτωθεί οπαδος του Ολυμπιακού εκεί από πιστόλι;;ή είναι μύθος;
Εντάξει όχι και δολοφονία μέσα στο γήπεδο με πιστόλι .... μαχαιρώματα βέβαια πέριξ του γηπέδου άφθονα
 

Επισκέπτης
Μεγάλη μορφή...ας ελπίσουμε ότι θα προσαρμοστεί γρήγορα!
Δεν το είχα προσέξει ότι έχουν βάλει προσωπικότητες της ΑΕΚ στο φόντο...εκτός αν έγινε τώρα τελευταία!Ακριβώς πίσω από τον Καλόν γράφει Chatzich...λέτε να έχουν βάλει τον Χατζηχρήστο της original? :2funny:
δεξιά και αριστερά του κεφαλιού του μάλλον είναι φωτογραφίες από παλιούς προέδρους της ομάδας, ο ένας πάντως είναι ο Λουκάς Μπάρλος.
 

r0mph

Μέλος
Εγγρ.
14 Σεπ 2005
Μηνύματα
170
Like
0
Πόντοι
1

Τι γελάς ρε αδερφέ; Για κάθε οπαδό και ειδικά για τους λεγόμενους "άρρωστους" όπως είναι ο Ντέμης (εκτός από πρώην ποδοσφαιριστής που έσκισε της λευκές επιταγές του Θείου για την μεγάλη του αγάπη και νυν πρόεδρος της ομάδας) η ομάδα του είναι η καλύτερη-μεγαλύτερη όχι στην χώρα του αλλά στον κόσμο όλο!!!!Διαφωνείς;
 

Επισκέπτης
Εντάξει όχι και δολοφονία μέσα στο γήπεδο με πιστόλι .... μαχαιρώματα βέβαια πέριξ του γηπέδου άφθονα
παλαιότερα στην Τούμπα οι οπαδοί του ΠΑΟΚ υποδεχόντουσαν τους φιλάθλους της φιλοξενούμενης ομάδας ρίχνοντας  τους πατάτες πάνω στης οποίες είχαν καρφώσει ξυραφάκια.
μεγάλη βεντέτα είχε αναπτυχθεί κάποια εποχή που ο ΟΣΦΠ ήθελε να πάρει τον Κούδα .
 

Vangoal

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
12 Μαΐ 2007
Μηνύματα
830
Κριτικές
6
Like
257
Πόντοι
286
Τι γελάς ρε αδερφέ; Για κάθε οπαδό και ειδικά για τους λεγόμενους "άρρωστους" όπως είναι ο Ντέμης (εκτός από πρώην ποδοσφαιριστής που έσκισε της λευκές επιταγές του Θείου για την μεγάλη του αγάπη και νυν πρόεδρος της ομάδας) η ομάδα του είναι η καλύτερη-μεγαλύτερη όχι στην χώρα του αλλά στον κόσμο όλο!!!!Διαφωνείς;
Φυσικά εγώ δεν νομίζω ότι ακόμα και ο πιο άρρωστος γάβρος πιστεύει ότι η ομάδα του είναι η καλύτερη-μεγαλύτερη στον κόσμο
Γι αυτό αγωνίζονται οι ομάδες μεταξύ τους ...και ακριβως έτσι ξεκίνησαν και τα κύπελλα Ευρώπης
 

Vangoal

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
12 Μαΐ 2007
Μηνύματα
830
Κριτικές
6
Like
257
Πόντοι
286
παλαιότερα στην Τούμπα οι οπαδοί του ΠΑΟΚ υποδεχόντουσαν τους φιλάθλους της φιλοξενούμενης ομάδας ρίχνοντας  τους πατάτες πάνω στης οποίες είχαν καρφώσει ξυραφάκια.
μεγάλη βεντέτα είχε αναπτυχθεί κάποια εποχή που ο ΟΣΦΠ ήθελε να πάρει τον Κούδα .
Φίλε και τότε ...αλλά και το 1998-99-2000 ... η κατάσταση ήταν δράμα
 

r0mph

Μέλος
Εγγρ.
14 Σεπ 2005
Μηνύματα
170
Like
0
Πόντοι
1
Φυσικά εγώ δεν νομίζω ότι ακόμα και ο πιο άρρωστος γάβρος πιστεύει ότι η ομάδα του είναι η καλύτερη-μεγαλύτερη στον κόσμο
Γι αυτό αγωνίζονται οι ομάδες μεταξύ τους ...και ακριβως έτσι ξεκίνησαν και τα κύπελλα Ευρώπης

Άρα θες να μου πείς ότι ο πιο άρρωστος γαύρος θεωρεί ότι ο Παναθηναικός είναι μεγαλύτερη-καλύτερη ομάδα από τον Ολυμπιακό αφού κατα γενική ομολογία στο παρελθόν είχε περισσότερες επιτυχίες στα Κύπελλα Ευρώπης?
 

Vangoal

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
12 Μαΐ 2007
Μηνύματα
830
Κριτικές
6
Like
257
Πόντοι
286
Άρα θες να μου πείς ότι ο πιο άρρωστος γαύρος θεωρεί ότι ο Παναθηναικός είναι μεγαλύτερη-καλύτερη ομάδα από τον Ολυμπιακό αφού κατα γενική ομολογία στο παρελθόν είχε περισσότερες επιτυχίες στα Κύπελλα Ευρώπης?
Θεωρώ ότι ήμουν αρκετα σαφής σε αυτό που έγραψα
 

DARKSIDEOFTHEMOON

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Φεβ 2006
Μηνύματα
15.458
Like
31
Πόντοι
166
Μεγάλη μορφή...ας ελπίσουμε ότι θα προσαρμοστεί γρήγορα!
Δεν το είχα προσέξει ότι έχουν βάλει προσωπικότητες της ΑΕΚ στο φόντο...εκτός αν έγινε τώρα τελευταία!Ακριβώς πίσω από τον Καλόν γράφει Chatzich...λέτε να έχουν βάλει τον Χατζηχρήστο της original? :2funny:
Μεγάλη μορφή...ας ελπίσουμε ότι θα προσαρμοστεί γρήγορα!
Δεν το είχα προσέξει ότι έχουν βάλει προσωπικότητες της ΑΕΚ στο φόντο...εκτός αν έγινε τώρα τελευταία!Ακριβώς πίσω από τον Καλόν γράφει Chatzich...λέτε να έχουν βάλει τον Χατζηχρήστο της original? :2funny:


Tην μόνη φώτο που θα είχε ό Ντέμης του Χατζηχρήστου,θα ήταν διακοσμημένη με τρύπες από τα βελάκια πάνω της.
 

tyfeas

Μέλος
Εγγρ.
15 Νοε 2006
Μηνύματα
594
Like
3
Πόντοι
6
Τι γελάς ρε αδερφέ; Για κάθε οπαδό και ειδικά για τους λεγόμενους "άρρωστους" όπως είναι ο Ντέμης (εκτός από πρώην ποδοσφαιριστής που έσκισε της λευκές επιταγές του Θείου για την μεγάλη του αγάπη και νυν πρόεδρος της ομάδας) η ομάδα του είναι η καλύτερη-μεγαλύτερη όχι στην χώρα του αλλά στον κόσμο όλο!!!!Διαφωνείς;

:2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:

 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom