Νέα

Ρε μόνο η χανούμα

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα ADMIRAL GR
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 117K
  • Εμφανίσεις 3M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 10 άτομα (0 μέλη και 10 επισκέπτες)

Yatoputso

Ανώτερος
Εγγρ.
9 Αυγ 2019
Μηνύματα
514
Κριτικές
36
Like
3.596
Πόντοι
5.396
Καλησπέρα και από εμένα.
Είναι αστείο το πρώτο μου μήνυμα να αφορά την ΑΕΚ αλλά ας όψεται η καψούρα...
Διάβασα με προσοχή της κριτικές και συμφωνώ με τον gregory35 με μικρές διαφοροποιήσεις ως προς:

1. Οι Ρουμάνοι δεν ήταν κακοί ειδικά στο δεύτερο, όλο μας έβγαιναν για πλάκα από τα δεξιά μας προσπαθώντας να συγκλίνουν προς το τέρμα χωρίς στο τέλος να δημιουργείται κίνδυνος, εγώ μέτραγα κλέφτες (μια του κλέφτη 2 ...3... τελικά δε το φάγαμε).
2. Χάναμε ευκολά την μπάλα και χωρίς πίεση δε μπορούσαμε να τη κρατήσουμε, χαρακτηριστική φάση η τελευταία του αγώνα που με 0-2 φοβόσουν να κρατήσεις τη μπάλα στα πόδια σου, με 0-1 μάλλον θα πέφταμε για καθυστερήσεις.
3.Δε μου άρεσαν οι μεγάλές αποστάσεις τον παικτών.
4.Δεν σχολιάζω Κλωναρίδη επειδή δε χωρά στην 11αδα, η κανονική ήταν/είναι με Λιβάγια.
5.Απο την άλλη και έχοντας συνηθίσει ελληνικό κορμό μου ήρθε κάπως το να δω στην 11αδα, 4 Έλληνες που έγιναν 3, αν και με νοιάζει πρωτίστως το θέαμα και η προσπάθεια.
6. Θα ήθελα σουτ έξω από την περιοχή, έτσι ανοίγεις άμυνες. προσωπικά μου λείπει ο Μπακασετας ο μόνος παίχτης που είχε το σουτ όπως και ο Γκάλο..
7. Γενικά βαρετή ομάδα και μπάλα.

τι μου άρεσε?

1. Μόνο το οτι είναι Αύγουστος, 1ο επίσημο ματς και χωρά μπόλικη βελτίωση στην ομάδα, ειδικά νικώντας χωρίς να ιδρώσεις, σίγουρα επηρέασε η ζέστη.
2. Μου άρεσε ο Βράνιες και Σβάρνας χωρίς όμως να ενθουσιαστώ, θέλω λίγο χρόνο να τους εμπιστευτώ και να μη με φοβίζουν όλες οι επιθέσεις των αντιπάλων.

Στα των εγχώριων αντιπάλων μας. Εγώ βλέπω, δυστυχώς, ολυμπιακό να το σηκώνει. Μακάρι να το πάρει ο παοκ, όσο και να μου την σπάνε λόγο Γιωργάκη Σαββίδη, αλλά δε με πείθουν... Προσωπικά δε θέλω να περάσει κανένας τους τσουλου. Δυστυχώς και οι δυο τους έχουν δημιουργήσει μια αύρα ανώτερης ομάδας, εμείς δεν το έχουμε και αυτό φαίνεται ακόμα και στο ότι πολλοί δεν την πιστεύουμε την ομάδα, πόσο μάλλον οι αντίπαλοι μας, μακάρι να αλλάξει.

Ελπιζοντας να διαψευστώ θελω να πω:
1.Αν φάμε πρώτοι γκολ το οακα από τυχαία φάση θα μιας πιάσει πανικός. Μόνο τυχαίοι δεν είναι οι Ρουμάνοι ή απλά εμείς δεν είμαστε τόσο φόβητρο όσο θα θέλαμε.
2.Ο Λιβαγια είναι αυτοκαταστροφικός. Για αυτό παίζει και σε εμάς. Δε θέλει πολύ να μας αφήσει ξεκρέμαστους όπως πέρυσί στο τσουλου.
3.Εγώ δεν ξεχνώ τον πανικό στη σίγουρη ρεβάνς με Βίντι. Θέλει προσοχη.
4.Μακάρι τα αποδυτήρια να είναι ελεγχόμενα φέτος και ο πρόεδρος να μην επιμένει να παίζουν όσοι έχουν ανανεώσει συμβόλαια αλλά όσοι έχουν όρεξη και διάθεσή.

Η ομάδα σίγουρα θα βελτιωθεί, το θεμα είναι να κερδίσει τον κόσμο της με ωραία μπάλα και θέαμα και τα υπόλοιπα έρχονται.
Αυτά τα λίγα, χάρηκα παίδες !


 

skoupidiaris20

Μέλος
Εγγρ.
21 Μαρ 2018
Μηνύματα
475
Like
3
Πόντοι
1


πολυ πασουλα θα γινουμε της μπαρτσελονα το φοβητρο  :heavymetalbig:
 

kostas21d

Μέλος
Εγγρ.
18 Αυγ 2018
Μηνύματα
695
Κριτικές
2
Like
240
Πόντοι
6
Πάμε μωρη αεκάρα. Δώσε μας λίγη χαρά ξανά. Κάντε το αυτονόητο να μπούμε στους ομίλους. Δυστυχώς έπεσα μέσα στις προβλέψεις μου και ΠΑΟΚ εκτός c.l , Ατρόμητος εκτός Ευρώπης και Άρης όπως είπα θα μείνει και αυτός εκτός.
Άρα όπως γίνεται τα τελευταία χρόνια οι 3 μεγάλοι, ΑΕΚ, ΠΑΟΚ , ΟΣΦΠ καλούνται να κάνουν καλές πορείες και να φέρουν βαθμούς στην χώρα, γιατί αν δεν περάσουμε έστω την Κύπρο, τότε τέρμα το Europa league για τις ομάδες μας απο το 2021.
 

skoupidiaris20

Μέλος
Εγγρ.
21 Μαρ 2018
Μηνύματα
475
Like
3
Πόντοι
1


οι 3 μεγαλοι λεει ο αλλος και βαζει και τον μποακ  :S
 

kostas21d

Μέλος
Εγγρ.
18 Αυγ 2018
Μηνύματα
695
Κριτικές
2
Like
240
Πόντοι
6
οι 3 μεγαλοι λεει ο αλλος και βαζει και τον μποακ  :S
Mην είστε κομπλεξικοί ρε , να εύχεστε να πηγαίνουν ολες οι ελληνικές ομάδες καλά στην Ευρώπη. Τα τελευταία χρόνια φίλε μου ο ΠΑΟΚ μεγάλωσε , μας αρέσει δεν μας αρέσει. 1 χρονιά έχασε το πρωτάθλημα λόγω της βλακείας του, 1 φορά το πήρε και αήττητος και 3 σερί χρονιες παίρνει το κύπελλο. Οπότε ειναι στους μεγαλους πια . Μακάρι να ήταν και ο ΠΑΟ αλλά τα τελευταία χρόνια δεν πατάει δυστυχώς στην Ευρώπη και κάνει απογοητευτικές πορείες στο πρωτάθλημα. Μακάρι να τον έχουμε απο του χρόνου.
 

tomahok

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
12 Δεκ 2007
Μηνύματα
18.966
Κριτικές
1
Like
2.663
Πόντοι
606
εχει κανενας λινκ γιατι ακουω ρωσσικα?
 

Altec73

Ανώτατος
Εγγρ.
13 Φεβ 2006
Μηνύματα
10.370
Κριτικές
5
Like
64.541
Πόντοι
12.056
Eμπρος Αητε  :headbaning1: :rockon:
 

tomahok

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
12 Δεκ 2007
Μηνύματα
18.966
Κριτικές
1
Like
2.663
Πόντοι
606
ο καρντοσο μαυρισε πολυ.
φημες λενε οτι ο προεδρας τον κανει τα σκ με γκαζαδικο το γυρο της ελευσινας..
 

tomahok

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
12 Δεκ 2007
Μηνύματα
18.966
Κριτικές
1
Like
2.663
Πόντοι
606
αυτη η κραιοβα ειναι τοσο για το πουτσο που ο μανταλος φανταζει νειμαρ..
 

gregory35

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
30 Ιουλ 2010
Μηνύματα
14.285
Κριτικές
25
Like
1.435
Πόντοι
966
Όταν ήρθε ο Καρντόσο, είπα ότι πήραμε ΑΚΟΜΑ έναν μαθητευόμενο μάγο και πως τέλη του 2019 αρχές του 2020 θα ψάχνουμε για άλλη μια φορά τον Χιμένεθ να σώσει οτιδήποτε σώζεται.
Από ότι βλέπω στο σημερινό ματς, λέω ότι έκανα λάθος. ΑΝ προλάβει τη παρέλαση του ΟΧΙ θα είναι θαύμα, αλλά σίγουρα δε θα δει τη 17η Νοέμβρη.
Μιλάμε για ΧΑΛΙΑ εικόνα (εξαίρεση ο Μάνταλος). Έχω χάσει το μέτρημα στον αριθμό λαθών που έχουμε κάνει στο κέντρο (ο Κριστισιτς λες και το κάνει επίτηδες). Έχουν γαμηθεί να βγαίνουν στη πλάτη της άμυνάς μας (και αυτό επειδή πιέζουμε πολ
ύ ψηλά, λες και είμαστε η Λιβερπουλ). Και μιλάμε για μια πραγματικά για τον ΠΟΥΤΣΟ αντίπαλο. Αν είχαμε λίγο καλύτερη αντίπαλο θα χάναμε τώρα 2-0 το ΛΙΓΟΤΕΡΟ στο Α ημίχρονο. Οι Τούρκοι (λογικά αυτούς θα αντιμετωπίσουμε) θα κάνουν πάρτι στην έδρα τους και κηδεία στο ΟΑΚΑ.
Σε 2 μήνες η ομάδα θα είναι 4η με το ζόρι και καμιά 10αριά βαθμούς (το ΛΙΓΟΤΕΡΟ) μακριά από τη κορυφή.
Προς συνΑΕΚτζήδες που λένε ότι πρέπει να υποστηρίξουμε και να δώσουμε χρόνο στον Καρντόσο, θα πω το εξής. ΚΑΝΕΝΑΣ χρόνος. ΚΑΜΙΑ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΗ. Το κάναμε πέρσι με τον άλλον μαθητευόμεντο μάγο Ουζουνίδη και τα είδαμε τα χάλια μας που δε μαζευόντουσαν με τίποτα.
Απλά έχω την απορία αυτόν τον Καρντόσο τον ψάξαμε πολύ για να τον πάρουμε;
 

tomahok

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
12 Δεκ 2007
Μηνύματα
18.966
Κριτικές
1
Like
2.663
Πόντοι
606
το σκουληκι παει τρενο!
 

tomahok

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
12 Δεκ 2007
Μηνύματα
18.966
Κριτικές
1
Like
2.663
Πόντοι
606
απιθανος μπαρκας  :headbang:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom