Νέα

Ρε μόνο η χανούμα

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα ADMIRAL GR
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 117K
  • Εμφανίσεις 3M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 23 άτομα (1 μέλη και 22 επισκέπτες)

master21

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Μαρ 2010
Μηνύματα
35.258
Κριτικές
1
Like
37
Πόντοι
366
Βρα ΧαζοΜαλακα... μονο οι Μισθωτοι εχουν Παρακρατηση Φορου ?
Εισαι Χαζος Πραγματικα. Η Παρακρατηση επιστρεφεται βρε Μαλακα, οχι το ΦΠΑ.
Ειμαι σιγουρος οτι το Googlares και δεν καταλαβες ως συνηθως τι διαβασες !!

Παμε στο αλλο που λες.
Η Διευθυνση που μου εβγαλες αναφερει οτι η εταιρια ζητησε την επιστροφη του ΦΠΑ, κατι που ΔΕΝ εγινε και καλως ΔΕΝ εγινε γιατι ΔΕΝ το δικαιουται.


Παμε στο αλλο.
Βγαλε μου αυτο που σου ζητησα
Απο που πηρε ο Κοκκαλης ολα τα λεφτα του πισω με την επιστροφη ΦΠΑ... που το διαβασες ?
Ρε βλητο,ειδες οτι ζητησε ο Πηλαδακης το χρημα που εσκασε για ΦΠΑ,και οχι...παρακρατηση ΦΠΑ,αλλα δεν ειδες το οτι ο κοκκαλης πηρε πισω ΟΛΟ το ΦΠΑ,
και μαλιστα σε δοσεις.Σου ειπα,ξεστραβωσου το γαμημενο.Δεν ειπα οτι πηρε πισω ολα τα λεφτα που εβαλε,ειπα οτι πηρε πισω ΟΛΟ το ποσο που πληρωσε για ΦΠΑ.
Απλα πραγματα.
 

πιπης___

Μέλος
Εγγρ.
13 Οκτ 2013
Μηνύματα
3.462
Like
1
Πόντοι
16
Ρε βλητο,ειδες οτι ζητησε ο Πηλαδακης το χρημα που εσκασε για ΦΠΑ,και οχι...παρακρατηση ΦΠΑ,αλλα δεν ειδες το οτι ο κοκκαλης πηρε πισω ΟΛΟ το ΦΠΑ,
και μαλιστα σε δοσεις.Σου ειπα,ξεστραβωσου το γαμημενο.Δεν ειπα οτι πηρε πισω ολα τα λεφτα που εβαλε,ειπα οτι πηρε πισω ΟΛΟ το ποσο που πληρωσε για ΦΠΑ.
Απλα πραγματα.

Για τον Κοκκαλη σου ειπα βγαλε μου απο που το διαβασες ?
Απο την ανακοινωση της ΑΕΛ ?
 

master21

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Μαρ 2010
Μηνύματα
35.258
Κριτικές
1
Like
37
Πόντοι
366
Για τον Κοκκαλη σου ειπα βγαλε μου απο που το διαβασες ?
Απο την ανακοινωση της ΑΕΛ ?
Το αρθρο αυτο ειναι το μονο που βρηκα να λεει κατι σχετικο,και λογικο μιας και εχουν περασει και δεκα χρονια.
Αλλα για πες,λες να λεει μαλακιες και ο συντακτης του αρθρου,και η ανακοινωση της ΑΕΛ;
 

πιπης___

Μέλος
Εγγρ.
13 Οκτ 2013
Μηνύματα
3.462
Like
1
Πόντοι
16
Το αρθρο αυτο ειναι το μονο που βρηκα να λεει κατι σχετικο,και λογικο μιας και εχουν περασει και δεκα χρονια.
Αλλα για πες,λες να λεει μαλακιες και ο συντακτης του αρθρου,και η ανακοινωση της ΑΕΛ;

Εσυ εγραψες οτι
"ο κοκκαλης εβαλε 20 εκ ΑΛΛΑ (DEMO VERSION!) πηρε πισω κοντα στα 14 εκ απο το φπα"

Εγω το θεωρω αδυνατον να εγινε ...
Θελω να το διαβασω πως το εκανε (εφοσον εγινε) και γιαυτο σου το ζητησα...

Το Googlara επισης και δεν υπαρχει !!
Αν το βρεις ποσταρισε το !!
 

master21

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Μαρ 2010
Μηνύματα
35.258
Κριτικές
1
Like
37
Πόντοι
366
Εσυ εγραψες οτι
"ο κοκκαλης εβαλε 20 εκ ΑΛΛΑ (DEMO VERSION!) πηρε πισω κοντα στα 14 εκ απο το φπα"

Εγω το θεωρω αδυνατον να εγινε ...
Θελω να το διαβασω πως το εκανε (εφοσον εγινε) και γιαυτο σου το ζητησα...

Το Googlara επισης και δεν υπαρχει !!
Αν το βρεις ποσταρισε το !!
Ε αφου το θεωρεις αδυνατον,ετσι θα ειναι.Εσυ ξερεις καλυτερα,και απο τον συντακτη του αρθρου,και απο τον Πηλαδακη.
Και εγω το εβγαλα απο το μυαλο μου,και τυχαια,ευτυχως για εμενα,βρεθηκε αυτη η ψευδης ανακοινωση,για να υποστηριξω αυτο που λεω.
Η μπορει να την εφτιαξα και μονος μου.
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.466
Κριτικές
1
Like
32.460
Πόντοι
8.006
Ακομη για τα γήπεδα τσακωνεστε?
 

master21

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Μαρ 2010
Μηνύματα
35.258
Κριτικές
1
Like
37
Πόντοι
366
Εσυ εγραψες οτι
"ο κοκκαλης εβαλε 20 εκ ΑΛΛΑ (DEMO VERSION!) πηρε πισω κοντα στα 14 εκ απο το φπα"

Εγω το θεωρω αδυνατον να εγινε ...
Θελω να το διαβασω πως το εκανε (εφοσον εγινε) και γιαυτο σου το ζητησα...

Το Googlara επισης και δεν υπαρχει !!
Αν το βρεις ποσταρισε το !!
Παρε αλλη μια δηλωση Πυλαδακη,και για το καραισκακη,αλλα και για το The Mall.
Προφανως ο ανθρωπος δεν σε συμβουλευοταν,και εκανε τα χαρτια τσαμπα για να παρει την επιστροφη.
Αλλα εκανε και αυτος ενα μικρο λαθακι,ξεχασε οτι δεν ειναι ουτε Λατσης,ουτε Κοκκαλης.
 

marios51

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Δεκ 2009
Μηνύματα
17.397
Κριτικές
16
Like
198
Πόντοι
676
Εκλαψε ο Μελισσανιδης οταν αναφερθηκε στο ταξιδι της αεκ στην εμπολεμη Σερβια;
Λιγο τσιπα ρε πουστη μου.
 

kosamf

Σπουδαίος
Εγγρ.
26 Δεκ 2009
Μηνύματα
6.795
Κριτικές
25
Like
1.914
Πόντοι
2.537
Όταν ΤΕΛΙΚΑ αποφασίσεις μας λες και μας ΤΙ ΣΤΟΝ ΠΟΥΤΣΟ ΕΙΝΑΙ Η ΕΤΑΙΡΕΙΑ. Γκιόζη  :jerking: :jerking:

Νομιζα οτι εισαι βλακας.

Τελικα εισαι ηλιθιος.

Λοιπον, επειδη, παρα ταυτα, θελω να σε βοηθησω:

Ο Τσακος, ενας απ' τους μεγαλυτερους εφοπλιστες διεθνως, μπαινει μεσα 50-100 εκατ. ετησιως, τα τελευταια χρονια. Ο ιδιος γελαει, γτ ξερει οτι ειναι θεμα συγκυριας και οτι θα ξεπεραστει. Φυσικα, δεν εχει προβει σε καμια διορθωτικη κινηση, οπως απολυσεις ή μειωσεις παγίων.

Το Καραϊσκακη ειναι ζημιογονο, αλλα αυτο δεν σημαινει οτι τρεχει καστανο. Εγω, βεβαια, θεωρουσα οτι (και) στα χαρτια, θα εβγαζε πλεονασμα, αλλα επεσα εξω. Εξ ου η "αντιφαση".

Απ' την αλλη, η ΠΑΕ ειναι κερδοφορα, και, δεδομενου οτι η ιδιοκτησια των 2 εταιριων συμπιπτει (πλεον), η ΠΑΕ κερδιζει "πατωντας" στο γηπεδο. Τοσο απλα!
Δηλαδη, απο τη μια τσεπη του χοντρου στην αλλη.

Στ' αρχιδια του για το μικρο ελλειμμα του γηπεδου (που, επαναλαμβανω, μην το παιρνετε τοις μετρητοις... λογικα, ειναι πιεστικο το δανειο και θα στρωσει μετα την επιμηκυνσή του)

ΥΓ Ο αλλος ηλιθιος επιμενει να λεει κατι ασυναρτησιες περι ΦΠΑ. Τον ξεφτιλιζουμε, του λεμε "αστο να παει στο διαολο...", εκεινος... ΕΚΕΙ!
Εξ ου και δεν ειναι βλακας, αλλα ηλιθιος.
 

kosamf

Σπουδαίος
Εγγρ.
26 Δεκ 2009
Μηνύματα
6.795
Κριτικές
25
Like
1.914
Πόντοι
2.537
Άνθρωποι που έστελναν τα παιδιά τους στο παλιό Καραϊσκάκη ΠΟΥ ΔΕ ΦΙΛΟΞΕΝΟΥΣΕ ΜΟΝΟ ΤΟΝ ΟΣΦΠούστη ΕΙΔΙΚΑ ΣΤΑ ΑΘΛΗΜΑΤΑ ΤΟΥ ΣΤΙΒΟΥ και ήλπιζαν ότι το νέο Καραϊσκάκη ΘΑ ΕΧΕΙ ΧΩΡΟ για τ αθλήματα του λεγόμενου κλασσικού αθλητισμού και όταν διάβασαν ότι θα είναι ΜΟΝΟ ποδοσφαιρικό γήπεδο ξεσηκώθηκαν. Βέβαια σε κανέναν δυο που βγήκαν μπροστά, ξαφνικά τους ρίμαξαν τ αμάξια τους άφησαν και κανένα δυο ευγενεστατα μυνήματα και όλα καλά. Και φυσικά το ΟΛΟ θέμα είχε θαφτεί τότε από ΟΛΕΣ τις εφημερίδες. Οι άνθρωποι έπρεπε να ψάξουν να βρουν αλλού να στείλουν τα παιδιά τους και οι μικροί αθλητικοί σύλλογοι αναγκάστηκαν ή να τρέχουν αριστερά και δεξιά για να βρουν "σπ'ιτι" ή να κλείσουν. Και βέβαια πολλά παιδιά απλά εγκατάλειψαν τον αθλητισμό.
Δεν είναι φυσικά ΜΟΝΟ αυτοί. Είναι και αυτοί που είχαν την ελπίδα ότι ο πέριξ του Καραϊσκάκη χώρος θα δεντροφυτευθεί και τελικά στα σχέδια και στα πλάνα του γηπέδου καθώς επίσης και στη σύμβαση δεν αναφέρεται κάτι τέτοιο.
Συν βέβαια και εκείνοι που είχαν ένα θέμα με του ΔΕΚΑΔΕΣ νόμους και διατάξεις που καταπατήθηκαν για να γίνει το γήπεδο
Σε καλύψα;

Τελικα, η Ολυμπιαδα χρειαζοταν γηπεδο στιβου, ή αμιγως ποδοσφαιρικο??

Γιατι, επαναλαμβανω, ΑΠΟ 'ΚΕΙ ΞΕΚΙΝΗΣΕ Η ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΓΙΑ ΔΙΕΥΘΥΕΤΗΣΗ ΤΟΥ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΟΣ.
(Ο Ολυμπιακος ζητουσε λυση επι δεκαετιες, ακομα και με στιβο, αλλα τον εγραφαν στα παπαρια τους)
 

master21

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Μαρ 2010
Μηνύματα
35.258
Κριτικές
1
Like
37
Πόντοι
366
Τελικα, η Ολυμπιαδα χρειαζοταν γηπεδο στιβου, ή αμιγως ποδοσφαιρικο??

Γιατι, επαναλαμβανω, ΑΠΟ 'ΚΕΙ ΞΕΚΙΝΗΣΕ Η ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΓΙΑ ΔΙΕΥΘΥΕΤΗΣΗ ΤΟΥ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΟΣ.
(Ο Ολυμπιακος ζητουσε λυση επι δεκαετιες, ακομα και με στιβο, αλλα τον εγραφαν στα παπαρια τους)
Ποτε ζητουσε λυση;Ποτε τεθηκε θεμα απο καποιον για να χτισει γηπεδο στον ολυμπιακο και του το αρνηθηκαν;
 

kosamf

Σπουδαίος
Εγγρ.
26 Δεκ 2009
Μηνύματα
6.795
Κριτικές
25
Like
1.914
Πόντοι
2.537
Ποτε ζητουσε λυση;Ποτε τεθηκε θεμα απο καποιον για να χτισει γηπεδο στον ολυμπιακο και του το αρνηθηκαν;

Καλα, πλακα κανεις?

Το σιριαλ ειχε ξεκινησει ηδη απο την εποχη του Γουλανδρη, με οικοπεδο και μελετες στου Ρεντη.
 

master21

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Μαρ 2010
Μηνύματα
35.258
Κριτικές
1
Like
37
Πόντοι
366
Καλα, πλακα κανεις?

Το σιριαλ ειχε ξεκινησει ηδη απο την εποχη του Γουλανδρη, με οικοπεδο και μελετες στου Ρεντη.
Παλι τα ιδια θα συζηταμε;Κανε ενα γουγλαρισμα να μαθεις την ιστορια για το γηπεδο στο Ρεντη.
Και ποιοι εφταιγαν που δεν εγινε ποτε.Η πολιτεια μια χαρα εδινε λεφτα,και μαλιστα αρχισε να χτιζεται,
με δικα της εξοδα.Τελευταια ο κοκκαλης πριν καταληξει στο καραισκακη εκανε ξανα προσπαθεια να φτιαξει
γηπεδο στο ρεντη,ειχαν βγει και μακετες.Γιατι δεν το εκανε,δεν ξερω.Που θα ανηκε κιολας στον γαυρο
μετα απο 49 χρονια.
 

kosamf

Σπουδαίος
Εγγρ.
26 Δεκ 2009
Μηνύματα
6.795
Κριτικές
25
Like
1.914
Πόντοι
2.537
Παλι τα ιδια θα συζηταμε;Κανε ενα γουγλαρισμα να μαθεις την ιστορια για το γηπεδο στο Ρεντη.
Και ποιοι εφταιγαν που δεν εγινε ποτε.Η πολιτεια μια χαρα εδινε λεφτα,και μαλιστα αρχισε να χτιζεται,
με δικα της εξοδα.
Τελευταια ο κοκκαλης πριν καταληξει στο καραισκακη εκανε ξανα προσπαθεια να φτιαξει
γηπεδο στο ρεντη,ειχαν βγει και μακετες.Γιατι δεν το εκανε,δεν ξερω.Που θα ανηκε κιολας στον γαυρο
μετα απο 49 χρονια.

Περιεργο, ε?
 

gregory35

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
30 Ιουλ 2010
Μηνύματα
14.285
Κριτικές
25
Like
1.435
Πόντοι
966
Καλα, πλακα κανεις?

Το σιριαλ ειχε ξεκινησει ηδη απο την εποχη του Γουλανδρη, με οικοπεδο και μελετες στου Ρεντη.
Παπαριές πάλι λές. Το θέμα με το γήπεδο του ΟΣΦΠούστη έχει ξεκινήσει από την εποχή του 50 με τον Ανδριανόπουλο. Ο ίδιος είναι μάλιστα που είχε βρει την έκταση στου Ρέντη και μαζί με την αρωγή του κράτους είχε αγοραστεί από τον ΟΣΦΠούστη. Μάλιστα στα τέλη του 60 με αρχές του 70 είχαν γίνει και ΕΠΙΣΗΜΑ ΕΓΚΑΙΝΕΙΑ του σταδίου (υπήρχαν λίγες κερκίδες και ο αγωνιστικός χώρος). Επί χούντας μάλιστα (που λέτε ότι ήταν αντι-ολυμπιακός) είχαν δωθεί ΔΕΚΑΔΕΣ εκατομμύρια στον ΟΣΦΠούστη για να το φτιάξει. Που πήγαν τ λεφτά; Ψάξε βρες το
 

aigeas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
4 Ιουλ 2009
Μηνύματα
10.456
Like
19
Πόντοι
166
Παπαριές πάλι λές. Το θέμα με το γήπεδο του ΟΣΦΠούστη έχει ξεκινήσει από την εποχή του 50 με τον Ανδριανόπουλο. Ο ίδιος είναι μάλιστα που είχε βρει την έκταση στου Ρέντη και μαζί με την αρωγή του κράτους είχε αγοραστεί από τον ΟΣΦΠούστη. Μάλιστα στα τέλη του 60 με αρχές του 70 είχαν γίνει και ΕΠΙΣΗΜΑ ΕΓΚΑΙΝΕΙΑ του σταδίου (υπήρχαν λίγες κερκίδες και ο αγωνιστικός χώρος). Επί χούντας μάλιστα (που λέτε ότι ήταν αντι-ολυμπιακός) είχαν δωθεί ΔΕΚΑΔΕΣ εκατομμύρια στον ΟΣΦΠούστη για να το φτιάξει. Που πήγαν τ λεφτά; Ψάξε βρες το
τι εγινε, μπηκαν οι μπουλντοζες; :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
 

aigeas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
4 Ιουλ 2009
Μηνύματα
10.456
Like
19
Πόντοι
166
Τι να πει, ο άνθρωπος έχει γίνει εντελώς ρόμπα. ΤΟ παίζει ειδικός και δεν ξέρει αυτά που ο κάθε άσχετος σαν κι εμένα μπορεί να μάθει απλά διαβάζοντας τι λένε οι αρμόδιοι όπως ο Περιφερειάρχης ενώ εκείνος αντί να παραδεχτεί τη μαλακία και την ασχετοσύνη του παραθέτει δυο δημοσιεύματα "έγκυρων" κίτρινων δημοσιογράφων.

Αλλά είπαμε:

- Ο έξυπνος παραδέχεται
- Ο πονηρός δικαιολογείται
- Ο ηλίθιος επιμένει (aigeas u r here)
αυτο το παλλικαρι που εχει χαθει να μας διασκεδασει λιγο;;
 

LION7

Ανώτερος
Εγγρ.
26 Ιουλ 2007
Μηνύματα
30.780
Κριτικές
16
Like
10.272
Πόντοι
8.645
Βέβαια σε κανέναν δυο που βγήκαν μπροστά, ξαφνικά τους ρίμαξαν τ αμάξια τους άφησαν και κανένα δυο ευγενεστατα μυνήματα και όλα καλά.

Σιγά μην τους κρέμασαν και σκοτωμένες γάτες έξω απ' την πόρτα τους, πολύ δον κορλεόνε έβλεπες μικρός.
Ο σύλλογος του στίβου μια χαρά υπάρχει, αλλά αναγκάστηκε να αλλάξει χωρο προπόνησης, τι να κάνουμε τώρα; Παλιότερα υπήρχε και ποδηλατοδρόμιο, να το φέρουμε κι αυτό πίσω;
Για τα δέντρα που λες και πιθανολογώ οτι ειναι απόψεις 2-3 γραφικών απλά γελάω. Η αλήθεια ειναι μία, και το λέω μιας και τυχαίνει να ειμαι κάτοικος νέου φαλήρου (γι' αυτο και σου κανα και την ερώτηση) το 90% των κατοίκων ειναι ευχαριστημένοι με το νέο γηπεδο (και κυρίως με τα γύρω "καταστήματα").
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom