Νέα

Ρε μόνο η χανούμα

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα ADMIRAL GR
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 117K
  • Εμφανίσεις 3M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 16 άτομα (1 μέλη και 15 επισκέπτες)

ΚΑΒΛΑΡΧΟΣ

Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2012
Μηνύματα
4.813
Κριτικές
7
Like
57
Πόντοι
16
Κατασκευάστηκε για τους Ολυμπιακούς του 2004 και ήταν το «κερασάκι» στην «τούρτα» της σπατάλης και της ρεμούλας της εποχής!

Μόλις 9 χρόνια μετά το πολυσυζητημένο στέγαστρο Καλατράβα κινδυνεύει με κατάρρευση εξαιτίας μηδενικής συντήρησης. Το πόνημα του διάσημου Ισπανού αρχιτέκτονα Σαντιάγκο Καλατράβα, που κόστισε 130 εκατομμύρια ευρώ, δεν έτυχε ποτέ της συντήρησης που προβλέπεται από την περίπλοκη κατασκευή του, ενώ η οικονομική δυσπραγία καθιστά αδύνατη την δημοπράτηση διαγωνισμού για να βρεθεί εταιρεία που θα αναλάβει το έργο.

Έγγραφο του υπουργείου Πολιτισμού που διαβιβάστηκε στη Βουλή, αποκαλύπτει ότι τα προηγούμενα χρόνια είχε προγραμματιστεί η διενέργεια διαγωνισμών για τα έργα Καλατράβα.

Ο πρώτος αφορούσε στην παρακολούθηση, τον έλεγχο και τη καταγραφή δομοστατικής συμπεριφοράς των μεταλλικών κατασκευών του ΟΑΚΑ και ο δεύτερος στη συντήρηση.

Συνολικά οι δύο διαγωνισμοί ανέρχονται σε 9,5 εκατομμύρια ευρώ, 4,5 για τον πρώτο και 5 για τον δεύτερο. «Επειδή ως σήμερα δεν εξασφαλίστηκαν οι αναγκαίες πιστώσεις και δεν εγκρίθηκαν οι μελέτες, η υπηρεσία μας δεν προχώρησε στη διενέργεια διαγωνισμών της συντήρησής του» σημειώνει το υπουργείο Πολιτισμού.

«Οι διατεθείσες πιστώσεις του 2009 ανήλθαν τελικά στο ποσό του 1,5 εκατ. ευρώ και με αυτές πληρώθηκαν ληξιπρόθεσμες οφειλές του αναδόχου (Bung) του αρχικού πολιτικού προγράμματος παρακολούθησης της δομοστατικής συμπεριφοράς του στεγάστρου» αναφέρεται στο έγγραφο και συμπληρώνεται ότι τα επόμενα έτη τα χρήματα «κάλυπταν μέρος των ληξιπρόθεσμων οφειλών».

«Συμπερασματικά το στέγαστρο του Ολυμπιακού Σταδίου είναι μια μεταλλική κατασκευή η οποία χρήζει συνεχούς συντήρησης και ελέγχου κατά τη διάρκεια της ζωής της, όπως όλες οι μεταλλικές κατασκευές αυτού του μεγέθους. Ως εκ τούτου, θα καταβάλουμε κάθε δυνατή προσπάθεια για να εξασφαλισθούν οι σχετικές πιστώσεις και να προχωρήσουμε στη σύναψη σχετικών συμβάσεων με αναδόχους που θα αναδειχθούν από τους σχετικούς διαγωνισμούς, προκειμένου να διατηρηθεί η ασφάλεια και η λειτουργικότητα του στεγάστρου και του συνόλου των μεταλλικών κατασκευών του ΟΑΚΑ» αναφέρει χαρακτηριστικά ο υφυπουργός Πολιτισμού Γιάννης Ανδριανός.

Εμείς να ευχηθούμε τουλάχιστον να μην καταλήξει η πανάκριβη αυτή και σκουριασμένη πια κατασκευή να πέσει στα κεφάλια πολιτών...Αρκετές «κεραμίδες» συλλέγουν κατακέφαλα και καθημερινώς από τους πολιτικούς μας!


Καθε  κακομοιρης  με  τη  μοιρα  του...............

Προσοχη  μη  τη  φατε  στο  κεφαλι......
 

NITRO

Τιμημένος
Εγγρ.
1 Μαρ 2006
Μηνύματα
5.941
Κριτικές
161
Like
5.826
Πόντοι
37.127
Προσυπογράφω.  :rockon: :rockon: :rockon:

Υ.Γ. Πως και εβαλες τον χασαπη της Ν.Υορκης για αβαταρ? Να τρομάξεις κόσμο?

με είπε ο Karaleonidas χασάπη επειδή τα σφάζω όλα ακόμα και με περίοδο και συμφώνησα...
 

lavios

Σεβαστός
Εγγρ.
11 Αυγ 2012
Μηνύματα
2.567
Κριτικές
31
Like
554
Πόντοι
1.226
εχουμε μπλεξει με απατεωνες,αυτος καλα τα λεει,αλλα ποιος ακουει. . .

Θέλετε να εφαρμόζεται ο νόμος (και ν' αλλάζει ή να δημιουργείται ενίοτε) για να ρυθμιστούν χρέη, να μην τιμωρηθεί η ομάδα σας, για να τιμωρηθεί άλλη ομάδα επειδή παρέβη έναν αστείο μεταγραφικό κανόνα κι έκανε το λάθος να σας κερδίσει κ.α., αλλά όταν εφαρμόζεται ο νόμος για τους άλλους σκούζετε σα σκύλες σε οίστρο (υπαγωγή σε αρ. 44 και πτώχευση/εκκαθάριση ΠΑΕ ΑΕΚ).

Ετοιμαστείτε να...βραχνιάσετε. :s&m_2:
 

gregory35

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
30 Ιουλ 2010
Μηνύματα
14.285
Κριτικές
25
Like
1.435
Πόντοι
966
Θέλετε να εφαρμόζεται ο νόμος (και ν' αλλάζει ή να δημιουργείται ενίοτε) για να ρυθμιστούν χρέη, να μην τιμωρηθεί η ομάδα σας, για να τιμωρηθεί άλλη ομάδα επειδή παρέβη έναν αστείο μεταγραφικό κανόνα κι έκανε το λάθος να σας κερδίσει κ.α., αλλά όταν εφαρμόζεται ο νόμος για τους άλλους σκούζετε σα σκύλες σε οίστρο (υπαγωγή σε αρ. 44 και πτώχευση/εκκαθάριση ΠΑΕ ΑΕΚ).

Ετοιμαστείτε να...βραχνιάσετε. :s&m_2:

:rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon:
Καλά πρώτα να κλείσουν το στομα του που τους έχει πέσει (και όχι μόνο το δικό τους) από την εκπληξη. 6000 χιλιάρικα μουνιααααααααααααααααααα....και χωρίς Σαβιόλα (ε αφού τον χρησιμοποιείται για να μας την λέτε είπα να τον χρησιμοποιήσω και εγώ). Και χωρίς να υπολογίσουμε και του συνδεσμίτες που θα είναι περίπου στα 3 με 4 χιλιάρικα. Και που είστε....σε μόλις 14 εργάσιμες μέρες....Βαγγέλα, ψάξου....
 

baros

Ανώτερος
Εγγρ.
20 Ιαν 2010
Μηνύματα
82.570
Κριτικές
31
Like
13.154
Πόντοι
5.097
:rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon:
Καλά πρώτα να κλείσουν το στομα του που τους έχει πέσει (και όχι μόνο το δικό τους) από την εκπληξη. 6000 χιλιάρικα μουνιααααααααααααααααααα....και χωρίς Σαβιόλα (ε αφού τον χρησιμοποιείται για να μας την λέτε είπα να τον χρησιμοποιήσω και εγώ). Και χωρίς να υπολογίσουμε και του συνδεσμίτες που θα είναι περίπου στα 3 με 4 χιλιάρικα. Και που είστε....σε μόλις 14 εργάσιμες μέρες....Βαγγέλα, ψάξου....
γρηγορακη καλο καλοκαιρι  :rockon:
 

gregory35

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
30 Ιουλ 2010
Μηνύματα
14.285
Κριτικές
25
Like
1.435
Πόντοι
966
γρηγορακη καλο καλοκαιρι  :rockon:
Το δικό μου βαρούλη καλά κρατεί. Και θα συνεχίσει για κάμποσες μέρες ακόμα, μέχρι τη φυγή μου για Κίνα (αφού φυσικά αγοράσω και το εισητήριο διαρκείας μου). Εσύ ακόμα;;; Περίμενες να κάνει το ντεμαραζ ο προεδράρας για να πας διακοπές; Εισητήριο πήρες;;;
 

baros

Ανώτερος
Εγγρ.
20 Ιαν 2010
Μηνύματα
82.570
Κριτικές
31
Like
13.154
Πόντοι
5.097
Το δικό μου βαρούλη καλά κρατεί. Και θα συνεχίσει για κάμποσες μέρες ακόμα, μέχρι τη φυγή μου για Κίνα (αφού φυσικά αγοράσω και το εισητήριο διαρκείας μου). Εσύ ακόμα;;; Περίμενες να κάνει το ντεμαραζ ο προεδράρας για να πας διακοπές; Εισητήριο πήρες;;;
ειμαι ηδη  :grin:
εισητηρια δε παιρνω το ευχαριστιεμαι καλυτερα απο την τηλεοραση :rockon:
συνδρομη νοβα και κλεισαμε  :zfuck:
 

gregory35

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
30 Ιουλ 2010
Μηνύματα
14.285
Κριτικές
25
Like
1.435
Πόντοι
966
ειμαι ηδη  :grin:
εισητηρια δε παιρνω το ευχαριστιεμαι καλυτερα απο την τηλεοραση :rockon:
συνδρομη νοβα και κλεισαμε  :zfuck:
Άρα ο καθένας μπορεί να καταλάβει ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΑΕΚ. Εσείς μόνιμοι πρωταθλητές με προεδρικό διάταγμα και είστε επί του καναπέος και εμείς Γ εθνική και σπάμε τα κοντερ  :grin: :grin: :grin:. Για αυτό "Βαγγέλα! Ψάξου"
 

baros

Ανώτερος
Εγγρ.
20 Ιαν 2010
Μηνύματα
82.570
Κριτικές
31
Like
13.154
Πόντοι
5.097
Άρα ο καθένας μπορεί να καταλάβει ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΑΕΚ. Εσείς μόνιμοι πρωταθλητές με προεδρικό διάταγμα και είστε επί του καναπέος και εμείς Γ εθνική και σπάμε τα κοντερ  :grin: :grin: :grin:. Για αυτό "Βαγγέλα! Ψάξου"
επειδη λεγε λεγε θα το πιστεψεις και εσυ ο ιδιος
ξερεις ποσα διαρκειας εχει πουλησει μεχρι τωρα?
ποτε ξεκινησε η διαθεση τους?
και ποσα εχει σκοπο να διανειμει?
δε χρειαζεται να απαντησεις σκεψου ψαξε και αναρωτησου
επισης εγω μπηκα να σου πω καλο καλοκαιρι και εσυ το βιολι σου,τωρα καταλαβες γιατι ΕΙΝΑΙ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ  :birdman:
φιλακια  :birdman:
 

gregory35

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
30 Ιουλ 2010
Μηνύματα
14.285
Κριτικές
25
Like
1.435
Πόντοι
966
επειδη λεγε λεγε θα το πιστεψεις και εσυ ο ιδιος
ξερεις ποσα διαρκειας εχει πουλησει μεχρι τωρα?
ποτε ξεκινησε η διαθεση τους?
και ποσα εχει σκοπο να διανειμει?
δε χρειαζεται να απαντησεις σκεψου ψαξε και αναρωτησου
επισης εγω μπηκα να σου πω καλο καλοκαιρι και εσυ το βιολι σου,τωρα καταλαβες γιατι ΕΙΝΑΙ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ  :birdman:
φιλακια  :birdman:
Πόσα διαρκείας έχει πουλήσει ο ΟΣΦΠ; ΣΤ ΑΡΧΙΔΙΑ ΜΟΥ. Δε με νοιάζει. ΑΕΚ είμαι...
Και εσύ σα γνήσιος γαύρος παρεξήγησες. Και εγώ καλό καλοκαίρι σου είπα. Απλά από ενδιαφέρον ρώτησα αν έχεις πάρει εισητήριο για την ομάδα σου. Απλά μετά σχολίασα χιουμορίστικά την απάντησή σου. Αν εσύ δε το κατάλαβες συγγνώμη.
Υ.Γ Ναι το έχω δει το πόσο διαφορετικό είναι το να είσαι ΟΣΦΠ.....Κάθε μέρα το βλέπω στ διάφορα φόρουμ και σάιτ. Κάνατε μεταγραφή ενός μεγάλου ονόματος (ξαναλέω σα παίκτης έχει πέσει η αξία του) και κάθεστε και ασχολείστε με την ΑΕΚ (της Γ εθνικής) και τον Μάνταλο και τον Μελισσάν.  :birdman: :birdman: :birdman: :birdman:
Καλό βράδυ (χωρίς φιλάκια γιατί τέτοια μόνο σε γυναίκες δίνω... :birdman: :birdman: :birdman: )
 

NITRO

Τιμημένος
Εγγρ.
1 Μαρ 2006
Μηνύματα
5.941
Κριτικές
161
Like
5.826
Πόντοι
37.127
πάντως ρε guys όταν ο δικός μας ο Μελισάν έκανε την  πρόταση στο Ντέμη με τα 80 ,η ομάδα επιχειρηματιών που τον ακολουθούσε δεν ήταν ο Ρέστης και ο Λαυρεντιάδης ,μόνιμοι κάτοικοι Κορυδαλλού πλέον? :think:
 

Iso14

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Μαΐ 2012
Μηνύματα
4.549
Κριτικές
8
Like
3.202
Πόντοι
456
Και ο κοκκαλης αν δεν ειχε τις ακρες του για εκει θα ηταν...Οπως ολοι οι προεδροι του γαυρου
 

vlachodeutsch

Μέλος
Εγγρ.
27 Δεκ 2008
Μηνύματα
6.218
Like
4
Πόντοι
66
πάντως ρε guys όταν ο δικός μας ο Μελισάν έκανε την  πρόταση στο Ντέμη με τα 80 ,η ομάδα επιχειρηματιών που τον ακολουθούσε δεν ήταν ο Ρέστης και ο Λαυρεντιάδης ,μόνιμοι κάτοικοι Κορυδαλλού πλέον? :think:
αν ειχαμε δικαστικη και εκτελεστικη εξουσια με αρχιδια
ολοι οι Ελληνες ολιγαρχες θα ηταν φυλακη
οσο για τον Μελισσανιδη, τον ειχαν πιασει μαζι με τον Καρρα για λαθρεμποριο καυσιμων μεσα δεκαετιας του 90
πολλα λεγονται για το πως καταφερε να ξελασπωσει
 

master21

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Μαρ 2010
Μηνύματα
35.258
Κριτικές
1
Like
37
Πόντοι
366
πάντως ρε guys όταν ο δικός μας ο Μελισάν έκανε την  πρόταση στο Ντέμη με τα 80 ,η ομάδα επιχειρηματιών που τον ακολουθούσε δεν ήταν ο Ρέστης και ο Λαυρεντιάδης ,μόνιμοι κάτοικοι Κορυδαλλού πλέον? :think:
Ναι....και ο λαυρεντιαδης ειχε και το 50% του γηπεδου του κοκκαλη...ολα τα καλοπαιδα συνεργαζονται μεταξυ τους.
 

gatto

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Αυγ 2007
Μηνύματα
22.160
Like
32
Πόντοι
366
Ο Ντούσαν Μπάγεβιτς θεωρείται μία από τις μεγαλύτερες προσωπικότητες της Βοσνίας και η αναγνωσιμότητα που υπάρχει προς το πρόσωπό του είναι τεράστια. Ο εκτελεστικός διευθυντής βρίσκεται εδώ και μερικές μέρες στη Βοσνία και σύμφωνα με τα όσα αναφέρει ο Τύπος της χώρας του, θα μετέχει σε μια κριτική επιτροπή που θα αφορά διαγωνισμό καταδύσεων. Στην εν λόγω επιτροπή αναμένεται να είναι εκτός του Μπάγεβιτς και οι Μουσταφά, Ζαχούρα, Μιρσάντ Ντέντα, Έμιρ Μπάλιτς και Ζέλικο Τζέμπα. Χορηγός της εκδήλωσης αναμένεται να είναι το Ομοσπονδιακό Υπουργείο Περιβάλλοντος και Τουρισμού. Στην εκδήλωση θα διαγωνιστούν περισσότεροι από 80 δύτες, ενώ θα υπάρχει και ζωντανή τηλεοπτική κάλυψη.

Επιτέλους αναγνωρίστηκε η εμπειρία του στο να προπονεί Τζόλε , Στελλάκη και λοιπούς βουτηχτές!Τίποτα δεν πάει χαμένο!  :rockon:
 

Hristidis 7

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Μαρ 2009
Μηνύματα
13.053
Κριτικές
9
Like
469
Πόντοι
446
Και ο κοκκαλης αν δεν ειχε τις ακρες του για εκει θα ηταν...Οπως ολοι οι προεδροι του γαυρου
ακριβως...οπως και ολοι οι προπονητες του οι διοικητικοι παραγοντες αλλα και ολοι οι οπαδοι του..
και εσυ εισαι ο iso13 εισαι καλα ,δεν εχεις απολυτως κανενα προβλημα και εχεις αμεση επαφη με την πραγματικοτητα...
καλημερα...
 

Hristidis 7

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Μαρ 2009
Μηνύματα
13.053
Κριτικές
9
Like
469
Πόντοι
446
Πόσα διαρκείας έχει πουλήσει ο ΟΣΦΠ; ΣΤ ΑΡΧΙΔΙΑ ΜΟΥ. Δε με νοιάζει. ΑΕΚ είμαι...
Και εσύ σα γνήσιος γαύρος παρεξήγησες. Και εγώ καλό καλοκαίρι σου είπα. Απλά από ενδιαφέρον ρώτησα αν έχεις πάρει εισητήριο για την ομάδα σου. Απλά μετά σχολίασα χιουμορίστικά την απάντησή σου. Αν εσύ δε το κατάλαβες συγγνώμη.
Υ.Γ Ναι το έχω δει το πόσο διαφορετικό είναι το να είσαι ΟΣΦΠ.....Κάθε μέρα το βλέπω στ διάφορα φόρουμ και σάιτ. Κάνατε μεταγραφή ενός μεγάλου ονόματος (ξαναλέω σα παίκτης έχει πέσει η αξία του) και κάθεστε και ασχολείστε με την ΑΕΚ (της Γ εθνικής) και τον Μάνταλο και τον Μελισσάν.  :birdman: :birdman: :birdman: :birdman:
Καλό βράδυ (χωρίς φιλάκια γιατί τέτοια μόνο σε γυναίκες δίνω... :birdman: :birdman: :birdman: )
αφου δεν εισαι αυτος ο μαλακας που δειχνουν τα ποστ που βαζεις στο μπου  γιατι επιμενεις να γραφεις με αυτο το στυλ;;
γινε ο παλιος καλος γρηγορης...δεν τ'οχεις το ταλιμπανεζικο τι να κανουμε τωρα; :(
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom