Νέα

Ρε μόνο η χανούμα

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα ADMIRAL GR
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 117K
  • Εμφανίσεις 3M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 25 άτομα (0 μέλη και 25 επισκέπτες)
OP
OP
ADMIRAL GR

ADMIRAL GR

Τιμημένος
Εγγρ.
27 Αυγ 2005
Μηνύματα
15.356
Κριτικές
3
Like
6.996
Πόντοι
1.486
Με  εκανες  και  γελασα  πρωι-πρωι  ρε  μπαγασα.....

Αυτος  ο  ΄΄βιαστης΄΄  απο τους  βιασμους  που  εκανε  ποσα  πρωταθληματα  εχει  παρει ;

:2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
Αρκεί που σε ΚΑΡΦΩΝΕ σε κάθε παιχνίδι, εστω και με μισή μέση...Θυμασαι ΠΟΥΣΤΑΡΧΕ??Η τότε ήσουν ΠΟΥΣΤΑΡΧΑΚΙ και δεν σε άφηναν να πας στο γήπεδο??? :pipa3: :pipa3: :pipa3: :pipa3: :pipa3:
 

gatto

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Αυγ 2007
Μηνύματα
22.160
Like
32
Πόντοι
366
Που κάνει κακό ο Βιντιάδης; Σοβαρά μιλάς; Έχεις παίξει ποτέ σου σε κάποια ομάδα η οποία να έχει οικονομικά προβλήματα; Επειδή έτυχε σαν έφηβος να παίξω σε κάποια ομάδα μπάσκετ που είχε προβλήματα μπορώ να σου πω τι ψυχολογία έχουν οι παίκτες όταν επί κάποιες βδομάδες τους λένε ότι θα τους βοηθήσουν και ξαφνικά τους δίνουν στραγάλια. Όταν οι επί μήνες απλήρωτοι παίκτες διαβάζουν ή ακούν τον Βιντιάδη (γιατί έχει βγάλει και ανακοινώσεις και ότι διαρρέει διαρρέει από το περιβάλλον του) ότι θα μπει στην ομάδα και θα πληρωθούν και τα σχετικά και τελικά έχουν περάσει 6 (Ε-Ξ-Ι) μήνες και η μόνη βοήθεια που έδωσε είναι 15χιλιάρικα, τ οποία φυσικά είναι καλοδεχούμενα (αλλά από την άλλη δε σε βλέπω να σχολιάζεις το γεγονός ότι ο ΕΦΟΠΛΙΣΤΗΣ -και επίδοξος αγοραστής- Βιαντιάδης που έχει μαζέψει 10μύρια έδωσε το ΕΝΑ ΧΙΛΙΟΣΤΟ απ αυτά ενώ ο ΑΝΤΖΕΝΤΗΣ -και μη επίδοξος αγοραστής- Φωτίου έδωσε 10πλάσια απ αυτά που έδωσε ο Βιντιάδης) έχεις μπει ποτέ στη θέση ΟΧΙ μόνο των παικτών ΑΛΛΑ και των υπαλλήλων της ΑΕΚ. Φυκιά για μεταξωτές κορδέλες πουλάει μέχρι τώρα ο Βιντιάδης και δίνει ΨΕΥΤΙΚΕΣ ελπίδες. Και αυτό ΚΑΝΕΙ ΚΑΚΟ ΣΤΗΝ ΑΕΚ, είτε σου αρέσει είτε όχι, ο νέος αγαπητικός σου είναι ένας σκέτος Τσάκας. ΜΑΚΑΡΙ να κάνω ένα ΤΕΡΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΣΤΙΟ λάθος. ΘΑ το παραδεχτώ. Αλλά επειδή έχω καεί με Σκλαβενήτες, Κοζώνηδες κτλπ κρατάω μικρό καλάθι.
Τώρα κάνουμε σοβαρή κουβέντα?Τα πιστεύεις αυτά που γράφεις?
Γαμάει την ψυχολογία του Λαγού και του Γκερέιρο ο Βιντιάδης επειδή δίνει κάποια ελπίδα ότι μπορεί να πάρουν και κάποια λεφτά ενώ αν δεν υπήρχε οι παίχταράδες θα πετούσανε στον αγωνιστικό χώρο επειδή θα ήταν απερίσκεπτοι ξέροντας ότι θα είναι σίγουρα άφραγκοι?Ή θα τους πληρώνανε αυτοί που πρέπει να τους πληρώσουνε κανονικά ,δηλαδή οι συμπάθειες σου Τιτάνας , Παππάς , Νοτιάς, Χατζηιωάννου ,  Γκούμας , Νικολαίδης , Κούλης , Αθηνής κλπ κλπ!Μας δουλεύεις???
Το μόνο κακό που έκανε είναι ότι δεν ξεφορτωθήκαμε τον Λαγό 3-4 μήνες νωρίτερα!  :tooth:
Ομοιότητες με Τσάκα εγώ δεν βλέπω,ομοιότητες με τον τύπο αυτό μπορώ να βρώ μόνο στον Ξενιάδη αλλά και αυτόν δεν έχω σοβαρό λόγο να τον βρίσω!Δεν συνηθίζω να κοιτάω το δέντρο και να μην βλέπω το δάσος!
Και στο ξαναλέω όσο κι αν δεν το χωράει το κεφάλι σου ότι εγώ αγαπητικούς δεν έχω...άλλωστε η ευκολία με την οποία μου τους εναλλάσσεις το αποδεικνύει! ;)
Όσο για τον Φωτίου...έδωσε κάποια λεφτά με εγγυήσεις και ψωνίζοντας τα ποσοστά κάποιων παιχτών!Δεν χάρισε τίποτα...φυσικά και είναι μεγάλη διευκόλυνση για την Παέ και καλοδεχούμενη!Ο Βιντιάδης έδωσε κάποια ψίχουλα αλλά τα χάρισε για να διευκολύνει κάποιες τρέχουσες ανάγκες της Παέ που δεν μπορεί να πληρώσει ούτε την βενζίνα για το πούλμαν...την οποία κανονικά άλλοι θα έπρεπε να πληρώνουν!Σου θυμίζω επίσης και το κλείνω εδώ  ότι οι ΕΦΟΠΛΙΣΤΕΣ που έχουνε ουσιαστικά τις μετοχές σου και από τους οποίους δεν έχεις καμμία απαίτηση και τους θεωρείς "σωτήρες" είναι μεγαλύτερα μεγέθη (οι περισσότεροι) από τον Βιντιάδη!!!

 

gregory35

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
30 Ιουλ 2010
Μηνύματα
14.285
Κριτικές
25
Like
1.435
Πόντοι
966
Τώρα κάνουμε σοβαρή κουβέντα?Τα πιστεύεις αυτά που γράφεις?
Γαμάει την ψυχολογία του Λαγού και του Γκερέιρο ο Βιντιάδης επειδή δίνει κάποια ελπίδα ότι μπορεί να πάρουν και κάποια λεφτά ενώ αν δεν υπήρχε οι παίχταράδες θα πετούσανε στον αγωνιστικό χώρο επειδή θα ήταν απερίσκεπτοι ξέροντας ότι θα είναι σίγουρα άφραγκοι?Ή θα τους πληρώνανε αυτοί που πρέπει να τους πληρώσουνε κανονικά ,δηλαδή οι συμπάθειες σου Τιτάνας , Παππάς , Νοτιάς, Χατζηιωάννου ,  Γκούμας , Νικολαίδης , Κούλης , Αθηνής κλπ κλπ!Μας δουλεύεις???
Το μόνο κακό που έκανε είναι ότι δεν ξεφορτωθήκαμε τον Λαγό 3-4 μήνες νωρίτερα!  :tooth:
Ομοιότητες με Τσάκα εγώ δεν βλέπω,ομοιότητες με τον τύπο αυτό μπορώ να βρώ μόνο στον Ξενιάδη αλλά και αυτόν δεν έχω σοβαρό λόγο να τον βρίσω!Δεν συνηθίζω να κοιτάω το δέντρο και να μην βλέπω το δάσος!
Και στο ξαναλέω όσο κι αν δεν το χωράει το κεφάλι σου ότι εγώ αγαπητικούς δεν έχω...άλλωστε η ευκολία με την οποία μου τους εναλλάσσεις το αποδεικνύει! ;)
Όσο για τον Φωτίου...έδωσε κάποια λεφτά με εγγυήσεις και ψωνίζοντας τα ποσοστά κάποιων παιχτών!Δεν χάρισε τίποτα...φυσικά και είναι μεγάλη διευκόλυνση για την Παέ και καλοδεχούμενη!Ο Βιντιάδης έδωσε κάποια ψίχουλα αλλά τα χάρισε για να διευκολύνει κάποιες τρέχουσες ανάγκες της Παέ που δεν μπορεί να πληρώσει ούτε την βενζίνα για το πούλμαν...την οποία κανονικά άλλοι θα έπρεπε να πληρώνουν!Σου θυμίζω επίσης και το κλείνω εδώ  ότι οι ΕΦΟΠΛΙΣΤΕΣ που έχουνε ουσιαστικά τις μετοχές σου και από τους οποίους δεν έχεις καμμία απαίτηση και τους θεωρείς "σωτήρες" είναι μεγαλύτερα μεγέθη (οι περισσότεροι) από τον Βιντιάδη!!!
Δηλαδή στην ομάδα ΜΟΝΟ ο Γκερέιρο παίζει και ο Λαγός και ο Κοντοές; Δε παίζουν πιτσιρίκια; Αυτά δεν ήταν που έλεγαν πως ούτε λεφτά για την βενζίνη δεν έχουν για να πάνε στη προπόνηση ή κάνω λάθος; Είναι σαν να λες σ ένα παιδί που πεινάει "θα σου πάρω κουλούρι" και του δίνεις λίγο σουσάμι. Του γαμάς την ψυχολογία. Τι δε μπορείς να καταλάβεις;;;
Αυτοί που έπρεπε να τους πληρώσουν όταν γίνει (και αν γίνει) ο έλεγχος θα βρεθούν και τότε ΜΑΚΑΡΙ να πάνε στη φυλακή και να τους γίνει δέσμευση περιουσιών.
Επίσης καλό θα είναι να μάθουμε ποιοι από το παρεάκι του 2004 έχουν μετοχές πλέον και σε τι ποσοστό. Ο Παππάς πχ γνωρίζω ότι τις έδωσε στους Σαπόρτερς  :jerking:, ο Νοτιάς πρέπει να έχει μείνει, ο κοντός (σε πολύ μικρό ποσοστό) και κανένας δύο ακόμα (και αυτοί σε μικρό ποσοστό). Ξαναλέω καλό θα είναι να μάθουμε ποια είναι η ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗ μετοχική σύνδεση της ΠΑΕ.
Όσο για τον Βιντιάδη, στη πιάτσα κυκλοφορεί πως ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΛΕΙΣΕΙ ΚΑΜΙΑ συμφωνία ΜΕ ΚΑΜΙΑ Κινέζικη εταιρεία, αλλά πως είναι ΑΚΟΜΑ στις κουβέντες, και γι αυτό ΞΑΝΑΗΡΘΕ στην Κίνα και γι αυτό είχε ζητήσει και 30 μέρες διορρία. Γιατί ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΛΕΙΣΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΚΑΙ ΜΕ ΚΑΝΕΝΑΝ. 6 μήνες στο μιλητό και στο αύριο και στο μεθαύριο. Τον Κοζώνη και τον Ξενιάδη στις 2 βδομάδες τους είχαμε πάρει με τις ντομάτες, αυτόν μερικοί (όπως πχ εσύ) κάθεστε και τον χαϊδεύετε. Θα μου πεις "και εσύ αυτό δε κάνεις με το παρεάκι σου". Και θα σου πω ναι. ΑΛΛΑ αυτοί τουλάχιστον είχαν τ @@ και μπήκαν στην ομάδα και έσπρωξαν χρήματα σε μια περίοδο που ΚΑΝΕΝΑΣ δεν ήθελε την ομάδα. Κ-Α-Ν-Ε-Ν-Α-Σ. Τα κάνανε σκατά; Τα κάνανε. Απέτυχαν παταγωδός; Απέτυχαν. Αλλά ΜΠΗΚΑΝ. Σε 2-3 μήνες μέσα είχε τελιώσει η υπόθεση. Αυτός μας δουλεύει ψιλό γαζί 6 μήνες τώρα, και οι άλλοι ζητάνε να τον δουν και να του μιλήσουν  :headbang: :headbang: :headbang: :uglystupid: :uglystupid: :uglystupid: :uglystupid:
 

gatto

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Αυγ 2007
Μηνύματα
22.160
Like
32
Πόντοι
366
Ρε συ Γρηγόρη το αν έχουνε να βάλουνε βενζίνη τα πιτσιρίκια ή όχι (αν και εγώ ξέρω ότι αυτή ήταν ατάκα του φτωχού Καφέ! :headbang: ) δεν είναι ευθύνη του Βιντιάδη!Αυτό δεν μπορείς να καταλάβεις!Ο Βιντιάδης είναι¨"ξένος" με την ΑΕΚ αυτή την στιγμή!Μπορεί να μην μπει ποτέ...εγώ ΞΕΡΩ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ότι είναι υπαρκτός και ότι έχει κάνει και συνεχίζει να κάνει σοβαρή προσπάθεια για να μπει!Να τον πυροβολήσουμε επειδή προσπαθεί?Το είχαμε πει από την πρώτη στιγμή και εδώ μέσα ότι μόνος του δεν μπορεί και δεν θέλει!Ε δεν είναι και το πιο εύκολο πράγμα στον κόσμο να βρει τα λεφτά που του λείπουνε αυτή την εποχή!
Εχείς τίποτα καλύτερο να περιμένεις?Βιάζεσαι τόσο πολύ για πρωτοδικείο ή για λύσεις του κώλου τύπου Γιδόπουλου ή για αγορά ΑΦΜ???
 

διομήδης

Τιμημένος
Εγγρ.
26 Δεκ 2008
Μηνύματα
44.984
Like
30.417
Πόντοι
5.006

Έξωση στον Τσουμάγκα
Εξώδικο έλαβε ο νεαποκτηθείς ποδοσφαιριστής της ΑΕΚ, Σωτήρης Τσουμάγκας, από τον ιδιοκτήτη του σπιτιού που διαμένει για οφειλές ύψους 1.000 ευρώ  :2funny:. Ενθουσιασμένος με την Ένωση ο παίκτης που δεν τον επηρέασε το γεγονός  :jerking:!

www.sport24.gr/football/omades/Aek/ekswsh_ston_tsoymagka.2086496.html]http://www.sport24.gr/football/omades/Aek/ekswsh_ston_tsoymagka.2086496.html[/url]
 

Hristidis 7

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Μαρ 2009
Μηνύματα
13.053
Κριτικές
9
Like
469
Πόντοι
446
Εντάξυ τώρα το γάμησες. Προσωπικά δε το είδα το ματς αλλά δε γίνεται όταν κερδάει (όπως θα έλεγε και κάποιος) η ΑΕΚ να έχει "απλετο" σπρώξιμο και όλες οι άλλες ομάδες να κερδίζουν με το σπαθί τους. Σόρρυ αλλά τελικά ποιος κάλυπτε τον Κατσουράνη;
Και δεν εκφράζεις προσωπική άποψη λέγοντας "όλοι ευχόμαστε.." κτλπ κτλπ. Νταξ καταλαβαίνω ότι μάλλον σε χάλασε που η ΑΕΚ κέρδισε μια από τις "θυγατρικές" του ΟΣΦΠ (τουλάχιστον στο παρελθόν) αλλά απ ότι διάβασα (ξαναλέω δε το είδα το ματς)η ΑΕΚ ήταν καλύτερη από την Ξάνθη. Και δε το έγραψε κανένας Μιοαύλης ή κανένας Σαμπριάκος ή δε ξέρω και εγώ ποιος άλλος. Το διάβασα σ ένα άρθρο του Χελάκη που δεν τον λες και ΑΕΚτζή.
Και πριν πάμε έστω και μετά από χρόνια εκεί που αξίζουμε ας ξεκινήσουμε πρώτα αναδρομικά, οπότε ας πάρει πρώτος σειρά ο ΟΣΦΠ, μετά ο ΠΑΟΚ, ο Πανιώνιος, ο ΠΑΟ και δε ξέρω και εγώ ποια άλλη ομάδα.
ελα ρε γρηγορακο ...παλι χερι μου βαζεις;;τεσπα το προσπερναω μιας και μου εθιξες μια ευαισθητη χορδη...μεγαλυτερος πουστης κομπλεξικος αντιολυμπιακος του χειροτερου ειδους (αυτοι δηλαδη που δηλωνουν μια ομαδα αλλα μετα κανουν οτι ειναι δυνατον για να ''αποταξουν τον σατανα'' και να αποδειξουν οτι ειναι αντικειμενικοι) απο αυτον τον καριολη δεν υπαρχει...εμετος...εκατο φορες νικολογιαννης τσακιρης κετσε κλπ κλπ παρα αυτος ο εμετικος γλοιωδης ΑΝΤΙΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ καραγκιοζης...
 

gregory35

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
30 Ιουλ 2010
Μηνύματα
14.285
Κριτικές
25
Like
1.435
Πόντοι
966
Ρε συ Γρηγόρη το αν έχουνε να βάλουνε βενζίνη τα πιτσιρίκια ή όχι (αν και εγώ ξέρω ότι αυτή ήταν ατάκα του φτωχού Καφέ! :headbang: ) δεν είναι ευθύνη του Βιντιάδη!Αυτό δεν μπορείς να καταλάβεις!Ο Βιντιάδης είναι¨"ξένος" με την ΑΕΚ αυτή την στιγμή!Μπορεί να μην μπει ποτέ...εγώ ΞΕΡΩ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ότι είναι υπαρκτός και ότι έχει κάνει και συνεχίζει να κάνει σοβαρή προσπάθεια για να μπει!Να τον πυροβολήσουμε επειδή προσπαθεί?Το είχαμε πει από την πρώτη στιγμή και εδώ μέσα ότι μόνος του δεν μπορεί και δεν θέλει!Ε δεν είναι και το πιο εύκολο πράγμα στον κόσμο να βρει τα λεφτά που του λείπουνε αυτή την εποχή!
Εχείς τίποτα καλύτερο να περιμένεις?Βιάζεσαι τόσο πολύ για πρωτοδικείο ή για λύσεις του κώλου τύπου Γιδόπουλου ή για αγορά ΑΦΜ???
Θα εκφράσω μια 100% προσωπική άποψη που ξέρω ότι πολλοί θα πέσουν να με θάψουν. Αυτή τη στιγμή 2 είναι οι λύσεις. Ή ΒΡΙΣΚΕΙΣ ένα πολιτικό ΓΕΡΟ μέσο (σα και αυτό που έχει ο χοντρός του ΟΣΦΠ) και αναγκάζεις το κράτος να δεχτεί ως εγγυήσεις ΟΤΙ χρήμα εκδικαστεί στην ΑΕΚ από την υπόθεση Ψωμιάδη (αλήθεια θυμάσαι ποιος κυνήγησε την υπόθεση όταν κάποιοι άλλοι σφύριζαν αδιάφορα;;; ) έτσι ώστε ένα μεγάλος μέρος των οφειλών της ΑΕΚ προς το δημόσιο (ή ακόμα και όλες ΑΝ πάει στα 20+ εκ) να εκκαθαριστεί και να γίνει ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ενδιαφέρουσα περίπτωση για επενδυτές. Έτσι θ πάει το μπαλάκι στο κράτος να κυνηγήσει και να δικάσει τον Ψωμιάδη. Αλλά αυτό το σενάριο ΞΕΡΟΥΜΕ πολύ καλά ότι στην Ελλάδα απλά δε παίζει.
Τ άλλο σενάριο είναι να πάμε από μόνοι μας Δ Εθνική. Δε ξέρω αν ισχύει ότι ίσχυε το 2004 όπου θα διαγραφτούν όλα τα χρέη, ΑΛΛΑ αν ισχύει θα είναι μια καλή ευκαιρία να διορθωθεί το λάθος του κοντού που δεν πήγε την ΑΕΚ στη Δ Εθνική και δεν έχτισε (ότι μπορούσε να χτίσει) σε σωστές βάσεις. ΑΝ δε παίζει και το σενάριο "πας Δ εθνική έχεις διαγραφή χρεών" ειλικρινά δε μπορώ να σκεφτώ άλλη λύση. Αλλά δε γνωρίζω και τόσο καλά το θέμα όπως ίσως εσύ. Ένας διαχειριστικός έλεγχος (ακόμα και αν πονέσει και η ίδια η ομάδα) να είναι μια λύση για να πάνε φυλακή αυτοί που έφταιγαν και να γίνει δημευση των περουσιών τους μέχρι τη συμπλήρωση του ποσού. ΑΛΛΑ ξαναλέω διαχειριστικός έλεγχος ΟΧΙ από το 2004 και δώθε, αλλά από το 1981 και δώθε.
 

gregory35

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
30 Ιουλ 2010
Μηνύματα
14.285
Κριτικές
25
Like
1.435
Πόντοι
966
ελα ρε γρηγορακο ...παλι χερι μου βαζεις;;τεσπα το προσπερναω μιας και μου εθιξες μια ευαισθητη χορδη...μεγαλυτερος πουστης κομπλεξικος αντιολυμπιακος του χειροτερου ειδους (αυτοι δηλαδη που δηλωνουν μια ομαδα αλλα μετα κανουν οτι ειναι δυνατον για να ''αποταξουν τον σατανα'' και να αποδειξουν οτι ειναι αντικειμενικοι) απο αυτον τον καριολη δεν υπαρχει...εμετος...εκατο φορες νικολογιαννης τσακιρης κετσε κλπ κλπ παρα αυτος ο εμετικος γλοιωδης ΑΝΤΙΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ καραγκιοζης...
Έλα ρε μαλάκα αντιολυμπιακός ο Χελάκης!!! Μπορεί αυτή τη περίοδο να μη ζω Ελλάδα αλλά τον έχω ακούσει πολλές φορές στο παρελθόν στο ραδιόφωνο. Ειδικά όταν μεταδίδει αγώνες του ΟΣΦΠ με οποιαδήποτε ομάδα (ελληνική ή ξένη) νομίζεις πως ο ΟΣΦΠ πως είναι η Μπάρτσα (το λιγότερο). Μετά τον Νικολακόπουλο και τον Μπάμπη είναι ο πιο βαμμένος γαύρος στον σπορτ φμ.
Σε λίγο θα μας πεις πως ο Χελάκης είναι κρυφο-ΑΕΚτζής!!!! Είπαμε να το χέσουμε, όχι να το γαμήσουμε  :tickedoff:
 

boobomastoras

Μέλος
Εγγρ.
16 Ιαν 2008
Μηνύματα
3.100
Κριτικές
8
Like
162
Πόντοι
16
Έξωση στον Τσουμάγκα
Εξώδικο έλαβε ο νεαποκτηθείς ποδοσφαιριστής της ΑΕΚ, Σωτήρης Τσουμάγκας, από τον ιδιοκτήτη του σπιτιού που διαμένει για οφειλές ύψους 1.000 ευρώ  :2funny:. Ενθουσιασμένος με την Ένωση ο παίκτης που δεν τον επηρέασε το γεγονός  :jerking:!

www.sport24.gr/football/omades/Aek/ekswsh_ston_tsoymagka.2086496.html]http://www.sport24.gr/football/omades/Aek/ekswsh_ston_tsoymagka.2086496.html[/url]
Μπουρδες , το διεψευσε. Τι εξωση να του κανουν αφου τωρα ηρθεκαι δεν εχει σπιτι ακομα.
 

PeterAndrews

Μέλος
Εγγρ.
8 Απρ 2012
Μηνύματα
2.661
Κριτικές
2
Like
13
Πόντοι
16


            Στην Κίνα για 4 εκατ. ευρώ ο Βιντιάδης.

  Αναχωρεί σήμερα για την χώρα της Ανατολικής Ασίας ο Δημήτρης Βιντιάδης. Σύμφωνα με όσα ο ίδιος ισχυρίζεται, έχει ήδη συλλέξει 13, 5 εκατ. ευρώ και ψάχνει άλλα 4 εκατ. που θα ανοίξουν τον δρόμο της εμπλοκής του στην ΠΑΕ ΑΕΚ.
 
  Το απόγευμα της Τριτης (όπως τουλάχιστον προκύπτει από το περιβάλλον του, δηλαδή από τους Εν Ελλάδι συνεργάτες του αλλά και την ενημέρωση που έχουν οι διοικούντες την ΠΑΕ ΑΕΚ) ο επίδοξος αγοραστής της κιτρινόμαυρης εταιρείας Δημήτρης Βιντιάδης θα μεταβεί στην Κίνα προκειμένου να ολοκληρώσει τις συζητήσεις του με τις δύο κινεζικές εταιρείες που παρουσιάζονται ως διατεθειμένες να βοηθήσουν στη χρηματοδότηση της προσπάθειάς του.

  Αυτό που προκύπτει από το ρεπορτάζ (και πάντοτε σύμφωνα με την ενημέρωση που έχουν οι διοικούντες την Ένωση από την οικογένεια Βιντιάδη και τους μεσάζοντες στην όλη ιστορία) είναι ότι ο 32χρονος ενδιαφερόμενος επενδυτής θα μεταβεί στην Κίνα με σκοπό να κλείσει χορηγικές συμφωνίες ύψους 4 εκατ. ευρώ.

  Συμφωνα με την πλευρά Βιντιάδη, αυτό είναι και το τελικό στάδιο της εμπλοκής του στην Ενωση καθώς ισχυρίζεται ότι έχει εξασφαλίσει 13,5 εκατ. ευρώ (εκ των οποίων τα 9 εκατ. θα εισρεύσουν στο κιτρινόμαυρο ταμείο από τους Άγγλους του Κιθ Χάρις) αλλά της λείπουν τα 4 εκατ. που θεωρούνται απαραίτητα για να τεθεί σε εφαρμογή το πλάνο της τριετούς εξυγίανσης της ΠΑΕ.

 

Hristidis 7

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Μαρ 2009
Μηνύματα
13.053
Κριτικές
9
Like
469
Πόντοι
446
Έλα ρε μαλάκα αντιολυμπιακός ο Χελάκης!!! Μπορεί αυτή τη περίοδο να μη ζω Ελλάδα αλλά τον έχω ακούσει πολλές φορές στο παρελθόν στο ραδιόφωνο. Ειδικά όταν μεταδίδει αγώνες του ΟΣΦΠ με οποιαδήποτε ομάδα (ελληνική ή ξένη) νομίζεις πως ο ΟΣΦΠ πως είναι η Μπάρτσα (το λιγότερο). Μετά τον Νικολακόπουλο και τον Μπάμπη είναι ο πιο βαμμένος γαύρος στον σπορτ φμ.
Σε λίγο θα μας πεις πως ο Χελάκης είναι κρυφο-ΑΕΚτζής!!!! Είπαμε να το χέσουμε, όχι να το γαμήσουμε  :tickedoff:
κατσε ρε φιλε για να συνεννοηθουμε...να δουμε τι λεμε...ειπα εγω οτι στις περιγραφες δεν κανει σα μαλακας;;εγω ειπα οτι λειτουργει αντιολυμπιακα...το οτι δηλωνει γαυρος δε μου λεει κατι...
μου λεει οτι συμμετεχει σε μια μοδα που εχει σα στοχο να δημιουργησει γκρινια στους οπαδους της ομαδας με την διοικηση...και οπως ξερεις οταν σε ενα ΥΓΙΕΣ σωματειο που ολα λειτουργουν σχεδον τελεια και υπαρχεςι ηρεμια στα αποδυτηρια αυτος που βαζει φυτιλιες (και καλα δηθεν απο ενδιαφερον και για το καλο της ομαδας) ειναι υπερ η κατα τελικα της ομαδας;;
θεωρεις οτι δεν εχει βαλει το λιθαρακι του στις αποδοκιμασιες κατα του μασαδο;;κατα του αμπντουν τοτε;;θυμασαι τι ελεγε και τι εγραφε;;
μια ζωη βγαζει την διοικηση αποτυχημενη τους προπονητες ανικανους και μιζαδορους και με οση δυναμη εχει (και εχει πολλη) δημιουργει προβλημα και συμμετεχει σε αυτο το ανεντιμο παιχνιδι...
ολοι να ειναι μπουρδελο ο γαυρος να ειναι καλα και με το ζορι να αναδειξουμε προβλημα ,να φυγει ο προπονητης ,κοροιδευει ο προεδρος κλπ κλπ...
και καλα οτι δεν τρωμε σανο και εχουμε απιτησεις ...και βλεπεις ολους τους γαυρους να σου μιλανε και νομιζεις οτι ακους τον χελακη...
πλακα μου κανεις ρε γρηγορη;;
τι να μου λενε οι περιγραφες και ζιοβανολατρεια μπροστα στο σκαψιμο λακκων;;
ο θεοδωριδης και ο καραπαπας και ο ενας και ο αλλος μεσα απο την ομαδα σου λεει ηρεμια και οχι γκρινιες και μαλακιες και ο χελακης στελνει κοσμο με την γιουχα στο στομα στο τηγανι...
τον ακουσα κολλητα με την ληξη του ματς σςτη λεβαδια μετα απο ενα παιχνιδι εντονο σε συναισθηματα και για φιλους αλλα και για εχθρους ,μετα απο ενα ματς ''πολεμο'' που οι λεπτομερειες και η κουλτουρα πανε στην ακρη ,και αυτος με ενα εντελως αποστασιοποιημενο και κρυοκωλο υφακι ασκουσε κριτικη στον προπονητη οτι δεν εκανε το ενα και δεν εκανε και το αλλο...
σεντρες οχι καθετες πασσες κλπ κλπ...
σε ενα παιχνιδι που ολοι οι γαυροι ηταν χυμενοι αυτος μας εκανε κριτικη θεατρου με ξυλινη γλωσσα...πικρα λεμε εβγαινε απο το στομα του...την αλλη φορα εβριζε τον ζαρντιμ γιατι πανηγυριζει λεει τα γκολ με αντιπαλες ομαδες...
πλακα μας κανεις;;επειδη ψηνεσαι απο τις κορωνες του γλοιωδους μαλακα στις περιγραφες θες να ψηθω και εγω;;
ελεεινος αντιολυμπιακος μαλακς...μαλλον θα ηθελε το γαρφειο τυπου και δεν του το εδωσαν και κανει πολεμο...
ο ανθρωπος ειναι μανιακος...ενα καλο για τον γαυρο δε λεει...μονιμως γκρινια και μουρμουρα...
και για ποιον;;για τον πιο νοικοκυρεμενο συλλογο στην ελλαδα...ελεος...
 

Lastmoican

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Οκτ 2006
Μηνύματα
17.480
Κριτικές
3
Like
54
Πόντοι
166
Αυτο τωρα μας το λες για νεο;Λες να μην το γνωριζουμε;Δεν προσπαθουμε να τα ριξουμε σε καμια ομαδα,και μονος σου λες οτι παραδεχεσαι οτι το μεγαλυτερο μεριδιο ευθηνης για αυτην την παρωδια την εχει η ομαδα που ανεφερες στην τελευταια σου λεξη.Μαζι μας εισαι και εσυ οποτε δεν καταλαβαινω τι προσπαθεις να αποδειξεις.
πού έγραψα εγώ αυτό που λες;;;
αυτά μόνο ένας γκαβός θα τα έγραφε.

ακόμα και να δεχτεί κάποιος πως ο Ολυμπιακός είναι η ομάδα που φταίει για τα πάνδεινα των άλλων ομάδων, γιατί οι άλλες ομάδες τα δέχονται και δεν τον διώχνουνε από το πρωτάθλημα;

Εντάξει, είναι εύκολο να κλαις και να οδύρεσαι... αλλά πάρτο αλλιώς. Όταν η ΑΕΚ ήταν με τους μαυραγορήτες πρόεδρους τσιφλίκι είχε κάνει κι εκείνη. Απλά λόγω μεγέθους (περισσότερων φιλάθλων) τον Ολυμπιακό τον θέλουνε περισσότερο τα μεγάλα πορτοφόλια.
Τόσο απλό είναι.
 

Γαμαικανος.

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Ιουλ 2010
Μηνύματα
7.284
Like
1.333
Πόντοι
266
 

Συνημμένα

  • ωω45.jpg
    ωω45.jpg
    61,4 KB · Εμφανίσεις: 15

gatto

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Αυγ 2007
Μηνύματα
22.160
Like
32
Πόντοι
366
Θα εκφράσω μια 100% προσωπική άποψη που ξέρω ότι πολλοί θα πέσουν να με θάψουν. Αυτή τη στιγμή 2 είναι οι λύσεις. Ή ΒΡΙΣΚΕΙΣ ένα πολιτικό ΓΕΡΟ μέσο (σα και αυτό που έχει ο χοντρός του ΟΣΦΠ) και αναγκάζεις το κράτος να δεχτεί ως εγγυήσεις ΟΤΙ χρήμα εκδικαστεί στην ΑΕΚ από την υπόθεση Ψωμιάδη (αλήθεια θυμάσαι ποιος κυνήγησε την υπόθεση όταν κάποιοι άλλοι σφύριζαν αδιάφορα;;; ) έτσι ώστε ένα μεγάλος μέρος των οφειλών της ΑΕΚ προς το δημόσιο (ή ακόμα και όλες ΑΝ πάει στα 20+ εκ) να εκκαθαριστεί και να γίνει ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ενδιαφέρουσα περίπτωση για επενδυτές. Έτσι θ πάει το μπαλάκι στο κράτος να κυνηγήσει και να δικάσει τον Ψωμιάδη. Αλλά αυτό το σενάριο ΞΕΡΟΥΜΕ πολύ καλά ότι στην Ελλάδα απλά δε παίζει.
Τ άλλο σενάριο είναι να πάμε από μόνοι μας Δ Εθνική. Δε ξέρω αν ισχύει ότι ίσχυε το 2004 όπου θα διαγραφτούν όλα τα χρέη, ΑΛΛΑ αν ισχύει θα είναι μια καλή ευκαιρία να διορθωθεί το λάθος του κοντού που δεν πήγε την ΑΕΚ στη Δ Εθνική και δεν έχτισε (ότι μπορούσε να χτίσει) σε σωστές βάσεις. ΑΝ δε παίζει και το σενάριο "πας Δ εθνική έχεις διαγραφή χρεών" ειλικρινά δε μπορώ να σκεφτώ άλλη λύση. Αλλά δε γνωρίζω και τόσο καλά το θέμα όπως ίσως εσύ. Ένας διαχειριστικός έλεγχος (ακόμα και αν πονέσει και η ίδια η ομάδα) να είναι μια λύση για να πάνε φυλακή αυτοί που έφταιγαν και να γίνει δημευση των περουσιών τους μέχρι τη συμπλήρωση του ποσού. ΑΛΛΑ ξαναλέω διαχειριστικός έλεγχος ΟΧΙ από το 2004 και δώθε, αλλά από το 1981 και δώθε.
Ε ρε λύσσα με τον κοντορουφιάνο...μετά παρεξηγιέσαι που σε λέω αγαπητικό του!Δηλαδή ποιος θα μπορούσε να κυνηγήσει την υπόθεση?Ο πρόεδρος της ΑΕΚ ή η γιαγιά μου?Εγώ θυμάμαι και κάτι άλλο που εσύ ξεχνάς...ποιος έβαλε πριν 6-7 χρόνια τα χρήματα της υπόθεσης Ψωμιάδη (από τα οποία υπενθυμίζω ότι δεν έχουμε πάρει ευρώ τσακιστό) στον ισολογισμό για να τον ισοσκελίσει ενώ στην πραγματικότητα ήμασταν με τα μπούνια μέσα οικονομικά εκείνη τη χρονιά!Η λύση που αναφέρεις πάντως είναι κάτι που έχει συζητηθεί αρκετές φορές αλλά στην Ελλάδα οι διαδικασίες αυτές όπως ξέρεις δεν είναι και τόσο σύντομες...
Το σενάριο Δ' Εθνική δεν πρέπει να ξεστομίζεται τόσο εύκολα και θα με θυμηθείς αν συμβεί το απευκταίο και βιώσεις την ξεφτίλα να κονταροχτυπιέσαι με Μπραχάμι και Ταταύλα!Επιπλέον δεν σου εγγυάται κανείς ότι θα ανέβεις τις κατηγορίες τραίνο όπως ίσως έχεις στο μυαλό σου εσύ και πολλοί άλλοι!Θα είναι δύσκολα τα πράγματα με όλες τις συνέπειες που μπορεί να υπάρχουν από την εξαφάνιση της ομάδας από την κοπρολίγκ για αρκετά χρόνια!Για το θέμα της διαγραφής χρεών είναι συγκεχυμένες οι απόψεις!Εγώ ξέρω όμως ότι ο Μακεδονικός που χρωστούσε σε έναν Βούλγαρο παίχτη κυνηγήθηκε από την Φίφα και δεν δέχτηκε την διαγραφή χρεών!Επίσης είναι σχεδόν δεδομένο ότι δεν θα γλυτώσεις και από τα μικρολαμόγια με μια πιθανή πτώση στην Δ' Εθνική...οι ίδιοι που ψάχνονται να χωθούν τώρα στις καρεκλίτσες οι ίδιοι θα ψάχνονται και τότε!Άρα κέρδος μηδέν!
Δεν έχω προσωπική άποψη αλλά μου έχουνε πει ότι εταιρικά προτιμότερη λύση είναι η αλλαγή ΑΦΜ και υπάρχει μια τάση προς αυτή την κατεύθυνση και σήμερα με ομάδα που είναι κοντά στα πάτρια εδάφη!Για την ομάδα όμως θεωρώ ότι είναι μεγάλη ξεφτίλα..αν και βέβαια στην Ελλάδα όλα ξεχνιούνται εύκολα ειδικά και όταν θα επανέλθει η κανονική ονομασία της ομάδας!Κανείς δεν θυμάται το "Ατρόμητος Χαλκηδόνας" και αν ρωτήσεις πχ τον Χρηστίδη θα σου πει ότι είναι ένα υγιές σωματείο , πρότυπο του αθλητισμου μπλα μπλα μπλα...με την ΑΕΚ δε νομίζω να είναι τόσο λαρτζ! :grin:
 

gatto

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Αυγ 2007
Μηνύματα
22.160
Like
32
Πόντοι
366
Μας τα ζαλίσανε μια εβδομάδα με τον Κοντοέ , κάνανε άνω κάτω τα αποδυτήρια και τελικά καταλάβανε ότι δεν έχει δικαίωμα να παίξει! :jerking: :jerking: :jerking:
 

master21

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Μαρ 2010
Μηνύματα
35.258
Κριτικές
1
Like
37
Πόντοι
366
Μας τα ζαλίσανε μια εβδομάδα με τον Κοντοέ , κάνανε άνω κάτω τα αποδυτήρια και τελικά καταλάβανε ότι δεν έχει δικαίωμα να παίξει! :jerking: :jerking: :jerking:
που καταντησαμε να θεωρειται απωλεια ο Κοντοες.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom