Νέα

Ρε μόνο η χανούμα

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα ADMIRAL GR
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 117K
  • Εμφανίσεις 3M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 9 άτομα (0 μέλη και 9 επισκέπτες)

διομήδης

Τιμημένος
Εγγρ.
26 Δεκ 2008
Μηνύματα
44.984
Like
30.417
Πόντοι
5.006
Μια συλλεκτική φωτογραφία απο το αρχείο μου
Τέτοια μέρα αξίζει νομίζω να την δούμε  :rockon: :rockon: :rockon:

 

Συνημμένα

  • OIKOUMENIKOS PATRIARXIS_VARTHALOMEOS I.jpg
    OIKOUMENIKOS PATRIARXIS_VARTHALOMEOS I.jpg
    43,9 KB · Εμφανίσεις: 39

gregory35

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
30 Ιουλ 2010
Μηνύματα
14.285
Κριτικές
25
Like
1.435
Πόντοι
966
Στη φωτό η έκφραση του προσώπου του πατριάρχη είναι σα την έκφραση μικρού παιδιού που μόλις μπήκε στα Τζάμπο και του είπαν ότι μπορεί να πάρει ότι θέλει!!!! :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon:
 

alani30

Μέλος
Εγγρ.
13 Ιουν 2009
Μηνύματα
4.169
Κριτικές
1
Like
3
Πόντοι
16
του εδωσαν την φανελα και του ειπαν οτι θα παιζει σε καθε ματς βασικος γιαυτο χαρηκε...  :P
 

gregory35

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
30 Ιουλ 2010
Μηνύματα
14.285
Κριτικές
25
Like
1.435
Πόντοι
966
Η οποία φανέλα είναι απίστευτη. Από τις πιο ωραίες που είχε μέχρι τώρα η ΑΕΚ.
 

alani30

Μέλος
Εγγρ.
13 Ιουν 2009
Μηνύματα
4.169
Κριτικές
1
Like
3
Πόντοι
16
μηπως ακουσατε ποτε θα βγαλουν τα εισητηρια του τελικου στα αεκ σοπ???
 

master21

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Μαρ 2010
Μηνύματα
35.258
Κριτικές
1
Like
37
Πόντοι
366
Το εχω πει και το ξαναλεω... η μονη λυση την συγκεκριμενη χρονικη στιγμη ειναι να πληρωσουν ενα μεγαλο μερος του χρεους που διμιουργηθηκε απο το 2004 μεχρι τωρα οι μετοχοι και αμετοχοι και στη συνεχεια να μπουν και αλλοι αεκτζηδες λεφταδες οπως οι χατζηιωαννου-τιγρης... μαζι με ολα αυτα μια μετακομιση στη ριζουπολη (την οποια θα κανουμε καυτη εδρα) και 3-4 μεταγραφες ελληνων παιχτων που θα ιδρωνουν την φανελα μπορουν να σπρωξουν την ομαδα ποιο ψηλα... :grin:
Να μπω και εγω να ριξω κανα φραγκο?εχω καμια εκατοστη εκατομυρια και δεν ξερω τι να τα κανω.
 

gregory35

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
30 Ιουλ 2010
Μηνύματα
14.285
Κριτικές
25
Like
1.435
Πόντοι
966
Αλάνι η λύση του να πληρώσουν τα χρέη τους οι μέτοχοι είναι η ιδανική, αλλά δεν είναι και ΚΑΘΟΛΟΥ μα καθόλου εύκολη. Οι περισσότεροι από αυτούς ΔΕΝ θέλουν να έχουν καμία σχέση με την ΑΕΚ πόσο μάλιστα να βάλουν το χέρι στη τσέπη (ειδίκα σε τέτοιες εποχές). Και μη μου πεις για ηθική υποχρέωση, γιατί οι ηθικοί επιχειρηματίες στις μέρες μας είναι ελάχιστοι. Και η άποψή μου ότι οι μέτοχοι δε θέλουν να έχουν σχέση με την ΑΕΚ ή να βάλουν το χέρι στη τσέπη γι αυτή ενισχύεται από το παρακάτω άρθρο

Επίσης θα ήθελα να διορθώσω τον Διομίδη σχετικά με ένα προηγούμενο άρθρο του. Διομίδη είχε βάλει ένα άρθρο για τον Πόλυ Χατζηιωάννου. Το λάθος σου ήταν ότι το άρθρο ήταν για τον ξαδερφό του επίσης Πολυ Χατζηιωάννού τον γνωστό μας από την Easy Jet. O Χατζηιωάννου της ΑΕΚ είναι αυτός .

Όσο για το Ντούσαν, δε παρακολουθώ Κυπριακό ποδόσφαιρο για να ξέρω τι και πως, αλλά πιστεύω (και το έχω γράψει άλλωστε) ότι το ποδόσφαιρό έχει αφήσει πίσω τον Ντούσαν. Εξάλλου λίγοι σταα 65 τους μπορούν να παρακολουθήσουν τις εξελίξεις (φωτεινή εξέρεση ο άνθρωπος που λατρεύω να μισώ, αλλά του βγάζω και το καπέλο και πολύ θα τον ήθελα στην Λίβερπουλ, Φέργκιουσον). Γι αύτο είχα γράψει ότι ο Ντούσαν έχει θέση στην ΑΕΚ, αλλά στις ακαδημίες,να μαθαίνει στα παιδιά τα μυστικά της μπάλας, μακριά από πρωταθλητισμούς και συστήματα.
 

bobas

Μέλος
Εγγρ.
25 Σεπ 2005
Μηνύματα
1.702
Κριτικές
3
Like
2
Πόντοι
16
Τελικα τα γεννεθλια της Αεκ ηταν χτες ;



Υ.Γ. Δείγμα της απόλυτης σύγχυσης που επικρατεί στην ΑΕΚ από το 2008 και μετά, είναι και το γεγονός ότι… δεν ξέρει πλέον ούτε πότε γιορτάζει τα γενέθλιά της! Οπως συμβαίνει και με τους ανθρώπους, έτσι και με τα σωματεία, τα γενέθλια αφορούν την ημερομηνία γέννησής τους και όχι την ημερομηνία… σύλληψής τους. Στις 13 Απριλίου 1924 έγινε η πρώτη συνάντηση των Πολιτών, στο πατάρι του μαγαζιού του Αιμίλιου Ιωνά και του Κωνσταντίνου Δημόπουλου, στη στοά Λουξ της οδού Βερανζέρου. Εκεί έπεσε η ιδέα, εκεί άρχισε να διαμορφώνεται το ιδρυτικό κείμενο, εκεί ξεκίνησε η αναζήτηση ονόματος για τον νέο αθλητικό φορέα. Το τελικό καταστατικό, προκειμένου να προχωρήσει η διαδικασία σύστασης του συλλόγου, συντάχθηκε στην ιδρυτική συνέλευση της 30ής Μαΐου 1924. Η ΑΕΚ γεννήθηκε στις 13 Σεπτεμβρίου 1924, με την απόφαση του Πρωτοδικείου Αθηνών, που την αναγνώρισε επίσημα ως σωματείο. Αυτή ήταν η μέρα που ήρθε η ΑΕΚ στον κόσμο, όχι η μέρα που… αποφάσισαν να τη δημιουργήσουν οι μετέπειτα ιδρυτές της. Βέβαια, η ΠΑΕ εξέδωσε και πάλι… γενέθλια ανακοίνωση, όπως είχε πράξει και στις 13 Απριλίου 2010, διαπράττοντας ξανά την ίδια ιστορική γκάφα.

Πέρυσι, είχε ευχηθεί… «χρόνια πολλά, ΑΕΚ», γράφοντας στην ιστοσελίδα της ότι «στις 13 Απριλίου 1924 μία ομάδα προσφύγων της Πόλης υλοποίησαν το όραμά τους για τη δημιουργία ενός συλλόγου με την ονομασία ‘Αθλητική Ενωσις Κωνσταντινουπόλεως’ που συμπληρώνει σήμερα 86 χρόνια ζωής». Εκτός τόπου και χρόνου! Χθες, η ΠΑΕ… πλησίασε περισσότερο την ιστορική πραγματικότητα, αναφέροντας στο σάιτ της ότι «συμπληρώνονται σήμερα 87 χρόνια από την ημέρα που έπεσε ο πρώτος ‘σπόρος’ για τη δημιουργία του συλλόγου», αλλά –μολονότι έκανε, σωστά, λόγο για «πρώτο σπόρο»– τα «χρόνια πολλά, ΑΕΚ» δεν αποφεύχθηκαν ούτε αυτή τη φορά! Η καθιέρωση της ημερομηνίας σύλληψης ως… γενέθλιας μέρας αποτελεί σίγουρα πρωτοτυπία. Αλλά μαρτυρεί ανεπίτρεπτη ελαφρότητα. Διότι με την Ιστορία δεν έχει δικαίωμα να παίζει κανείς…
 

Lastmoican

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Οκτ 2006
Μηνύματα
17.480
Κριτικές
3
Like
54
Πόντοι
166
Δηλαδή η ΑΕΚ ήταν 5μηνίτικο;;;
χαχαχα
 

gregory35

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
30 Ιουλ 2010
Μηνύματα
14.285
Κριτικές
25
Like
1.435
Πόντοι
966
Αν και άλλα είναι τα προβλήματα της ομάδας, σε πρόσφατη κουβέντα με φίλο ΑΕΚτζή μέσω μσν πιάσαμε την προπονητολογία. Επειδή θεωρώ κατά 999% ότι ο Χιμένεθ θα φύγει ξεκινήσαμε να λέμε ονόματα προπονητών που θα θέλαμε στην ΑΕΚ (και δε μιλάω για τρελλά ονόματα τύπου Μουρίνιο πχ ή δε ξέρω και εγώ ποιον άλλον). Για λογικά ονόματα μιλούσαμε. Πρώτη μου επιλογή ήταν το λοιπόν ο Κετσπάγια. Τώρα όμως που τελικά ο Βαλδέρβε μένει στον ΟΣΦΠ θα ήθελα να δω και το Κούπερ στον πάγκο της ομάδας. Το περασμά του από τον Άρη ήταν εντυπωσιακό. Ειδικά στην Ευρώπη αν κάποιος καθίσει και αναλογιστεί θα τρελλαθεί. Αν ο Άρης ήταν ΠΑΟ ή ΟΣΦΠ ή ΑΕΚ οι εφημερίδες θα έγραφαν ακόμα για την νίκη του Άρη απέναντι στην Ατλέντικο από την οποίο ο ΠΑΟ απλά πήρε τον πούλο και οι εφημερίδες προσπαθούσαν να δικαιολογήσουν τα αδικαιολόγητα.
Οπότε πρώτη επιλογη είναι ο Κούπερ και σε απόσταση αναπνοής ο Κετσπάγια.
 

alani30

Μέλος
Εγγρ.
13 Ιουν 2009
Μηνύματα
4.169
Κριτικές
1
Like
3
Πόντοι
16
Τα εισητηρια του τελικου απο δευτερα λεει η παε  :headbang: μα καλα τοσο μακακες ειναι σημερα πρωι τα πηρανε... μεχρι τη δευτερα θα τα κοιτανε? ελεος... :priest:
 

hsdpa2004

Μέλος
Εγγρ.
20 Δεκ 2007
Μηνύματα
537
Κριτικές
5
Like
0
Πόντοι
6
Τα εισητηρια του τελικου απο δευτερα λεει η παε  :headbang: μα καλα τοσο μακακες ειναι σημερα πρωι τα πηρανε... μεχρι τη δευτερα θα τα κοιτανε? ελεος... :priest:

Θα κοιτάζουν μήπως βάλουν κανένα ευρώ παρπάνω στις τιμές μπας και μαζέψουν τα λεφτά που λοίπουν για την εγγυητική
 

hsdpa2004

Μέλος
Εγγρ.
20 Δεκ 2007
Μηνύματα
537
Κριτικές
5
Like
0
Πόντοι
6
Αν και άλλα είναι τα προβλήματα της ομάδας, σε πρόσφατη κουβέντα με φίλο ΑΕΚτζή μέσω μσν πιάσαμε την προπονητολογία. Επειδή θεωρώ κατά 999% ότι ο Χιμένεθ θα φύγει ξεκινήσαμε να λέμε ονόματα προπονητών που θα θέλαμε στην ΑΕΚ (και δε μιλάω για τρελλά ονόματα τύπου Μουρίνιο πχ ή δε ξέρω και εγώ ποιον άλλον). Για λογικά ονόματα μιλούσαμε. Πρώτη μου επιλογή ήταν το λοιπόν ο Κετσπάγια. Τώρα όμως που τελικά ο Βαλδέρβε μένει στον ΟΣΦΠ θα ήθελα να δω και το Κούπερ στον πάγκο της ομάδας. Το περασμά του από τον Άρη ήταν εντυπωσιακό. Ειδικά στην Ευρώπη αν κάποιος καθίσει και αναλογιστεί θα τρελλαθεί. Αν ο Άρης ήταν ΠΑΟ ή ΟΣΦΠ ή ΑΕΚ οι εφημερίδες θα έγραφαν ακόμα για την νίκη του Άρη απέναντι στην Ατλέντικο από την οποίο ο ΠΑΟ απλά πήρε τον πούλο και οι εφημερίδες προσπαθούσαν να δικαιολογήσουν τα αδικαιολόγητα.
Οπότε πρώτη επιλογη είναι ο Κούπερ και σε απόσταση αναπνοής ο Κετσπάγια.

Θα παίζει και μπάλα;
Γιατί έτσι όπως πάμε δεν βλέπω να έχει παίκτες (μάλλον τους Αλβανούς που κόβουν το χόρτο θα του αφήσουν)
 

διομήδης

Τιμημένος
Εγγρ.
26 Δεκ 2008
Μηνύματα
44.984
Like
30.417
Πόντοι
5.006
Για να δούμε πόσα απίδια πιάνει ο σάκος μας;
καλές οι κριτικές αλλά........ εν τη παλάμη και ούτω βοήσωμεν

«ΔΩΣΕ ΔΥΝΑΜΗ ΣΤΗΝ Α.Ε.Κ.
Κάθε SMS βοηθάει την Α.Ε.Κ.
Η καμπάνια είναι μια πρωτοβουλία της Α.Ε.Κ. από την οποία πρόκειται να ωφεληθούν όλα τα τμήματα της ομάδας μας. Γι' αυτό πρέπει όλοι μαζί να στηρίξουμε αυτή την προσπάθεια.
Στείλε μήνυμα με την λέξη ΑΕΚ στο 54534
Μόνο ο κόσμος είναι και συνεχίζει να είναι η δύναμη της Α.Ε.Κ.
Χρέωση EURO 1,476/SMS με ΦΠΑ/Διάρκεια ενέργειας μέχρι 15.07.2011.

Όροι και προϋποθέσεις στο

Τεχνικός ανάδοχος Velti Α.Ε.

Γραμμή υποστήριξης: 210-2584582

Η συγκεκριμένη υπηρεσία αφορά μόνο ενήλικες».

www.aek365.gr/a-115497/dwse-dunamh-sthn-aek.htm]http://www.aek365.gr/a-115497/dwse-dunamh-sthn-aek.htm[/url]

 

hsdpa2004

Μέλος
Εγγρ.
20 Δεκ 2007
Μηνύματα
537
Κριτικές
5
Like
0
Πόντοι
6
Αλάνι η λύση του να πληρώσουν τα χρέη τους οι μέτοχοι είναι η ιδανική, αλλά δεν είναι και ΚΑΘΟΛΟΥ μα καθόλου εύκολη. Οι περισσότεροι από αυτούς ΔΕΝ θέλουν να έχουν καμία σχέση με την ΑΕΚ πόσο μάλιστα να βάλουν το χέρι στη τσέπη (ειδίκα σε τέτοιες εποχές). Και μη μου πεις για ηθική υποχρέωση, γιατί οι ηθικοί επιχειρηματίες στις μέρες μας είναι ελάχιστοι. Και η άποψή μου ότι οι μέτοχοι δε θέλουν να έχουν σχέση με την ΑΕΚ ή να βάλουν το χέρι στη τσέπη γι αυτή ενισχύεται από το παρακάτω άρθρο

Επίσης θα ήθελα να διορθώσω τον Διομίδη σχετικά με ένα προηγούμενο άρθρο του. Διομίδη είχε βάλει ένα άρθρο για τον Πόλυ Χατζηιωάννου. Το λάθος σου ήταν ότι το άρθρο ήταν για τον ξαδερφό του επίσης Πολυ Χατζηιωάννού τον γνωστό μας από την Easy Jet. O Χατζηιωάννου της ΑΕΚ είναι αυτός .

Όσο για το Ντούσαν, δε παρακολουθώ Κυπριακό ποδόσφαιρο για να ξέρω τι και πως, αλλά πιστεύω (και το έχω γράψει άλλωστε) ότι το ποδόσφαιρό έχει αφήσει πίσω τον Ντούσαν. Εξάλλου λίγοι σταα 65 τους μπορούν να παρακολουθήσουν τις εξελίξεις (φωτεινή εξέρεση ο άνθρωπος που λατρεύω να μισώ, αλλά του βγάζω και το καπέλο και πολύ θα τον ήθελα στην Λίβερπουλ, Φέργκιουσον). Γι αύτο είχα γράψει ότι ο Ντούσαν έχει θέση στην ΑΕΚ, αλλά στις ακαδημίες,να μαθαίνει στα παιδιά τα μυστικά της μπάλας, μακριά από πρωταθλητισμούς και συστήματα.


Φιλαράκια
εγω ξέρω ότι αν πάρεις μια εταιρεία και την φαληρίσεις, όχι μόνο βάζεις χρήμα από το παντελόνι αλλά σου παίρνουν ότι έχεις και δεν έχεις.
Τώρα πως όλοι αυτοί οι δήθεν μέτοχοι κάνουν τα κουνέλια και κανείς δεν τους ακουμπάει ένας θεός το ξέρει
 

alani30

Μέλος
Εγγρ.
13 Ιουν 2009
Μηνύματα
4.169
Κριτικές
1
Like
3
Πόντοι
16
Γιαυτο οπως σας ειπα και αλλες φορες η μονη λυση ειναι οι μετοχοι και αμετοχοι να πληρωσουν απο την τσεπη τους το μεγαλυτερο μερος του χρεους απο το 2004 εως σημερα και τοτε θα δειτε ολοι οτι θα βρεθουν επενδυτες... τωρα με τοσα χρεοι ποιος μαλακας θα ερθει να βαλει λεφτα?
 

alani30

Μέλος
Εγγρ.
13 Ιουν 2009
Μηνύματα
4.169
Κριτικές
1
Like
3
Πόντοι
16
Τελικα απο αυριο (Σαββατο) και δευτερα τα εισητηρια για τους κατοχους διαρκειας και απο τριτη πρωι για τους υπολοιπους... αντε να περιμενω μεχρι τριτη για να φυγω για πασχα  :headbang:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom