Νέα

Ψυχολογικό Τραύμα

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Jim2696
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 29
  • Εμφανίσεις 3K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

rodriguez96

Ανώτατος
Εγγρ.
5 Δεκ 2017
Μηνύματα
7.785
Κριτικές
32
Like
14.789
Πόντοι
12.946
:coffee:

Διάβασα όλες τις επιστημονικές απόψεις, αλλά δεν αναφέρθηκε το πιο απλό:
Δεν δίνεις αληθινά στοιχεία
και άμα γίνει στραβή με το ακα εξαφανιζόλ :badair:
 

j_thess

Μέλος
Εγγρ.
30 Αυγ 2023
Μηνύματα
375
Like
637
Πόντοι
21
Χαιρετώ τα μέλη! Είμαι 28 χρόνων και θα ήθελα την γνώμη σας σε κάτι. Πριν 5 χρόνια που ημουν 23 είχα μια κοπέλα με την οποία το κάναμε χωρίς προφυλακτικό. Τότε λόγω ηλικίας δεν είχα την αίσθηση του κινδύνου. Εν τελεί χωρίσαμε και όλα καλά. Από τότε με οποία έχω πάει βάζω πάντα. Το θέμα είναι ότι πριν από ένα χρόνο πήγα με μια με την οποία έβαλα προφυλακτικό κανονικά αλλά η τυπισα είχε καθυστέρηση και με είχε φρικαρει. Έλεγα πως είναι δυνατόν με προφυλακτικό και χωρίς να τελειώσω μέσα να μείνει η άλλη έγκυος . Εν τελεί της ήρθε και μου είπε ότι είχε καθυστέρηση για άλλους λόγους. Από τότε παιδιά μου έχει μείνει ψυχολογικό και με οποία πηγαίνω είμαι σφιγμένος και δεν το ευχαριστιέμαι και όταν βάζω προφυλακτικό. Δεν ξέρω πως να το ξεπεράσω ..
Μια ζωη απο δω και μπρος με καποτα θα γαμας, κοίτα να το συνηθίσεις. Ειναι δυσκολο στην αρχη, παιρνει πάνω απο 6 μήνες για να στρώσεις αλλα μετα ολα καλα. Βοηθαει αν εχεις την ιδια γκομενα ωστε να γαμας το ιδιο μουνι ξανα και ξανα μεχρι να εξοικιωθεις μαζι της και να φυγει το αγχος.
Στα 28 βεβαια πρεπει να σπας καρυδια με το καβλι, ισως να αρχιζουν να χαλανε οι καβλες σου σιγα σιγα.
Καπότα πάντα και χύσιμο έξω, γιατι καμια φορα σπαει.

Το αληθινο σου προβλημα ειναι ομως οτι καποια στιγμη στη ζωη σου (που δεν το εύχομαι) ΘΑ βγει καποια και θα σου φορτωσει παιδι.
Ξερεις οτι φορουσες καποτα, ξερεις οτι εχυσες εξω, ξερεις οτι τα ξερει κι αυτη. Απο θρασος θα σου πει μαλακίες, νομος. Του τυπου μπορεί να ειχε μια μικρη τρυπίτσα που να μην την είδες. Ξέρουμε όλοι οτι αυτο δεν ισχυει, η καποτα οταν σπαει σπαει δεν γινεται να εχει μικρη τρυπα.
Απο αυτο πρεπει να ψαχνεις πως να προστατευτεις.

Υπόψιν, εκει στην ηλικία σου που εισαι τωρα ειναι που σιγα σιγα ολες θελουν παιδι, οπότε ο κίνδυνος πλησιάζει.
 

Mishathebear

Μέλος
Εγγρ.
29 Ιουλ 2024
Μηνύματα
51
Like
102
Πόντοι
0
Το πρόβλημα σου είναι μάλλον οτι έχεις κάνει περιτομή και δυσκολεύεσαι με προφυλακτικό. Τραβα μερικές μαλακιες με καποτα να συνηθίσεις και κάνε προκαταρκτικα με την γκόμενά ώστε να καυλώσει και να μπαινεις εύκολα. Δοκίμασε στάσεις εύκολες και που πιέζονται οι όρχεις σου. όπως πισωκολλητο και μετά να τις ρίχνεις στο κρεβάτι να ακουμπάνε με την κοιλια και να έχεις μεγαλύτερη διείσδυση ή στο ιεραποστολικό να τις γυρνάς πλάγια.

Οσο για τον φόβο εγκυμοσύνης μν τρελαινεσαι. Έχουν 1002 προβλήματα πλέον οι κοπελες και έχουν καθυστέρηση και άλλα θέματα. Δεν μένουν εύκολα εγκυες. Το προφυλακτικό πλέον είναι για να προφυλάσσει από άλλες αρρώστιες όχι μόνο από εγκυμοσύνες.
 

DRMG

Σπουδαίος
Εγγρ.
9 Δεκ 2009
Μηνύματα
602
Κριτικές
16
Like
2.181
Πόντοι
2.257
Δεν ξέρω πως να το ξεπεράσω ..
Καλησπέρα σας. Θα ήθελα να σας προτείνω το εξής. Να επιχειρήσετε να εξορθολογίσετε ποιος ακριβώς είναι ο πυρήνας της φοβίας. Φοβάστε μήπως και η νέα σας σύντροφος έχει αστάθεια κύκλου; Αν πρόκειται για αυτό, δεν μπορείτε να κάνετε κάτι.
Φοβάστε μια εγκυμοσύνη; Αν πρόκειται για αυτό, χρησιμοποιείτε μέτρα προστασίας, τα οποία ούτως ή άλλως καλό είναι να χρησιμοποιούνται.
Με εκτίμηση.
 

goustarwnaxunw

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
23 Αυγ 2019
Μηνύματα
981
Like
3.146
Πόντοι
446
ξεκινα να γαμας αντρικα κωλομουνα

περα απο την πλακα ομως, εαν γαμας με προφυλακτικο, και τραβιεσαι κιολας, ε αμα κανεις παιδι, το ηθελε ο Θεος ο ιδιος (βεβαια θα κανεις και ενα τεστ DNA καλου-κακου)
 

Σαλονικιος

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Φεβ 2023
Μηνύματα
821
Like
1.760
Πόντοι
206
Χαιρετώ τα μέλη! Είμαι 28 χρόνων και θα ήθελα την γνώμη σας σε κάτι. Πριν 5 χρόνια που ημουν 23 είχα μια κοπέλα με την οποία το κάναμε χωρίς προφυλακτικό. Τότε λόγω ηλικίας δεν είχα την αίσθηση του κινδύνου. Εν τελεί χωρίσαμε και όλα καλά. Από τότε με οποία έχω πάει βάζω πάντα. Το θέμα είναι ότι πριν από ένα χρόνο πήγα με μια με την οποία έβαλα προφυλακτικό κανονικά αλλά η τυπισα είχε καθυστέρηση και με είχε φρικαρει. Έλεγα πως είναι δυνατόν με προφυλακτικό και χωρίς να τελειώσω μέσα να μείνει η άλλη έγκυος . Εν τελεί της ήρθε και μου είπε ότι είχε καθυστέρηση για άλλους λόγους. Από τότε παιδιά μου έχει μείνει ψυχολογικό και με οποία πηγαίνω είμαι σφιγμένος και δεν το ευχαριστιέμαι και όταν βάζω προφυλακτικό. Δεν ξέρω πως να το ξεπεράσω ..
Παίξε μαλάξεις με κάποτα και μετά παίξε μαλακια με το χέρι που χρησιμοποιείς λιγότερο χωρίς καποτα . Για να βλέπεις διαφορά και έτσι κάπως θα βρεις την τετραγωνική ρίζα του γιατί δεν καυλωνεις .
Και έλυσες την εξίσωση
 

ggthd

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
30 Οκτ 2010
Μηνύματα
2.176
Like
1.684
Πόντοι
216
ξεκινα να γαμας αντρικα κωλομουνα

περα απο την πλακα ομως, εαν γαμας με προφυλακτικο, και τραβιεσαι κιολας, ε αμα κανεις παιδι, το ηθελε ο Θεος ο ιδιος (βεβαια θα κανεις και ενα τεστ DNA καλου-κακου)
Τύπε του τρυπάνε τα γκομενέτα τις καπότες είναι μόδα τώρα με τα πιαστράκια που βάζουν στα μαλλιά και αυτός δεν παίρνει μυρωδιά :confused:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom