Νέα

Πολύνεκρη σύγκρουση τρένων στα Τέμπη

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα xxx_male
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 12K
  • Εμφανίσεις 395K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 10 άτομα (0 μέλη και 10 επισκέπτες)

kachaplias

Σπουδαίος
Εγγρ.
20 Δεκ 2017
Μηνύματα
6.617
Κριτικές
1
Like
5.551
Πόντοι
2.356
Ποια δουλεια τους να αφησουν ρε Αλεξ ;; δεν θα παρουν τροχονόμο ή κανεναν πολιτικο μηχανικο απο το ΤΣΜΕΔΕ , τι ειναι αυτα που λες , αυτη ειναι η δουλεια τους !!
και ειναι καθηκον της εργασίας που επελεξαν
δεν υπαρχει το ΑΝ ΘΕΛΩ , αν δεν θελει κανεις θα του ανατεθεί
Και 100 μηνυσεις να φαει , που δεν θα φαει αν κανει καλα την δουλεια του , αλλα και να φαει , αν εχει κανει αυτο που πρεπει στ αρχιδια του. δεν πιστευεις στην δικαιοσύνη ;; θα του κλασουν
Δηλαδη τωρα σε καθε δουλεια που ειναι να κανουν θα λεει το κρατος , μην ανησυχεις , και μπουρδελο να τα κανεις δεν θα σου κάνει κανεις τιποτα , αυτο ενισχυει οτι ο καθενας απο αυτους θα κανει οτι γουσταρει , αφου δεν υπαρχει καμία επιπτωση αν γινει λάθος ..
Και εγω τωρα αν ημουν στην θεση τους θα ελεγα οτι φταίνε οι εξωγήινοι για το ατυχημα ΚΑΙ ΣΤ ΑΡΧΙΔΙΑ ΜΟΥ ΚΟΣΜΕ , ΘΑ ΜΟΥ ΚΛΑΣΕΤΕ ΜΙΑ ΜΑΝΤΡΑ , ΟΤΙ ΠΙΣΤΕΥΩ ΕΓΩ ΛΕΩ ΚΑΙ ΘΑ ΤΟ ρουφηξετε χωρις μα και μου..
μα αυτο θα πουνε για αυτο δωσανε ακαταδιωκτο. βασικα θα πουνε εφταιγε ο συριζα τυπε! δε το ξερεις?
 

dantedmc

Μέγας
Εγγρ.
1 Νοε 2017
Μηνύματα
11.566
Κριτικές
3
Like
11.122
Πόντοι
3.936
Πολυ καλά κανανε, ξαναλεω. Κανενας δεν θα παει να αφησει τις δουλειες του, να αφησει την οικογενεια του, να αφησει την ησυχια του για να παει να ασχοληθει να φτιαχνει πορισματα για ενα τοσο ευαισθητο θεμα, και μετα ό,τι πορισμα και να βγαλει, να φαει εκατο μηνυσεις, μην τυχόν και παθει καμια ζημια η ευαισθησια η δικη σου για την διαφανεια.
εδώ δεν υπάρχει ατομική ευθύνη μάλλον
 

daima703

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Δεκ 2019
Μηνύματα
5.719
Like
1.498
Πόντοι
266
Τα λες πάρα πολύ σωστά αξιοθρήνητε κομματικέ παπαγαλε μου. Η Τράπεζα έκανε δύο αγωγές για καταδολιευση δανειστού, τις κέρδισε και τις δύο, αλλά αυτό σημαίνει ότι ο Υπουργός απλά φταίει για καταδολιευση δανειστού. Στην πραγματικότητα όμως είναι αθώος.
Ουτε η Λάσκαρη με το Τζαβέλλα, στον Αστερισμό της Παρθενου, δεν ελεγαν τέτοιες πιπες για να δικαιολογησουν ότι κατεληξε να κάνει πιάτσα στη Συγγρού.
Για δέσιμο είσαι.
Λιτά και ξεκάθαρα.
Δεν ξέρω αν δεν καταλαβαίνεις η καταλαβαίνεις
Και δεν μπορείς να το δεχτείς
Η ανακοίνωση του eurοbank λέει για μία αγωγή
Με χαρά περιμένω ανακοίνωση της eurobank Που να φαίνεται η δεύτερη για την οποία εγώ δεν είπα ποτέ


Άλλη μία φορά
Συμφωνούμε απόλυτα
Ότι η απόφαση είπε ότι η υπουργός έχει ευθύνη για καταδολίευση δανειστού
Και για αυτό δικαίωσε την αγωγή της eurobank

Κανένας δεν είπε ότι ο υπουργός είναι αθώος
Όσοι λένε όμως ότι ο υπουργός καταδικάστηκε και είναι ένοχος λένε ψέματα

Αυτό γίνεται μόνο στα ποινικά δικαστήρια που υπουργός δεν πέρασε από ποινικά δικαστήρια

Ο υπουργός δεν κριθηκε ούτε αθώος ούτε ένοχος

Αν μου βρεις κάπου που έγραψα εγώ ότι ο υπουργός είναι αθώος
Δεν θα γράφω στο μπου για μία εβδομάδα
Αν δεν το βρεις
Να μη γράφεις εσύ

Από την πρώτη μέρα γράφω ότι ο υπουργός δεν κρίθηκε ένοχος

Πουθενά ότι είναι αθώος

Μόνο αν γινόταν ποινικό δικαστήριο θα ξέραμε ανάλογα με την κρίση του δικαστηρίου αν είναι ένοχος η αθωος

Μάθαμε από το αστικό ότι έφταιγε όχι ότι ήταν ένοχος


Και σου απάντησα πλήρως την απορία σου αν γίνεται να φταίει και να μην είναι ένοχος
Στο εξήγησα και σου βαλα και την απόφαση του Αρείου πάγου
Που λέει η απόφαση του ποινικού για αθώωση η καταδίκη δεν δεσμεύει το αστικό

Δηλαδή μπορεί το ένα δικαστήριο να πει ένοχος η αθώος
Και το άλλο ανεξάρτητα να πει έφταιγε η δεν έφταιγε

Και μπορεί να κρίνουν ανάποδα

Δεν σου πάει στο νου δεν μπορείς να το καταλάβεις τι να σε κάνω Δεν έχεις και πολύ μυαλό από ότι φαίνεται
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.466
Κριτικές
1
Like
32.470
Πόντοι
8.006
Και εγω τωρα αν ημουν στην θεση τους θα ελεγα οτι φταίνε οι εξωγήινοι για το ατυχημα ΚΑΙ ΣΤ ΑΡΧΙΔΙΑ ΜΟΥ ΚΟΣΜΕ , ΘΑ ΜΟΥ ΚΛΑΣΕΤΕ ΜΙΑ ΜΑΝΤΡΑ , ΟΤΙ ΠΙΣΤΕΥΩ ΕΓΩ ΛΕΩ ΚΑΙ ΘΑ ΤΟ ρουφηξετε χωρις μα και μου..
Δεν εισαι ομως στη θεση τους. Και αμφιβαλλω πολυ αν θα ελεγες αυτο, αν ησουν. Εξω απο το χορο πολλά τραγουδια λενε.
 

dantedmc

Μέγας
Εγγρ.
1 Νοε 2017
Μηνύματα
11.566
Κριτικές
3
Like
11.122
Πόντοι
3.936
Δεν εισαι ομως στη θεση τους. Και αμφιβαλλω πολυ αν θα ελεγες αυτο, αν ησουν. Εξω απο το χορο πολλά τραγουδια λενε.

για πες τώρα εδώ ποιος φταίει.??
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.466
Κριτικές
1
Like
32.470
Πόντοι
8.006

resp

Σπουδαίος
Εγγρ.
5 Μαρ 2023
Μηνύματα
5.571
Like
6.199
Πόντοι
2.356
Δεν ξέρω αν δεν καταλαβαίνεις η καταλαβαίνεις
Και δεν μπορείς να το δεχτείς
Η ανακοίνωση του eurοbank λέει για μία αγωγή
Με χαρά περιμένω ανακοίνωση της eurobank Που να φαίνεται η δεύτερη για την οποία εγώ δεν είπα ποτέ


Άλλη μία φορά
Συμφωνούμε απόλυτα
Ότι η απόφαση είπε ότι η υπουργός έχει ευθύνη για καταδολίευση δανειστού
Και για αυτό δικαίωσε την αγωγή της eurobank

Κανένας δεν είπε ότι ο υπουργός είναι αθώος
Όσοι λένε όμως ότι ο υπουργός καταδικάστηκε και είναι ένοχος λένε ψέματα

Αυτό γίνεται μόνο στα ποινικά δικαστήρια που υπουργός δεν πέρασε από ποινικά δικαστήρια

Ο υπουργός δεν κριθηκε ούτε αθώος ούτε ένοχος

Αν μου βρεις κάπου που έγραψα εγώ ότι ο υπουργός είναι αθώος
Δεν θα γράφω στο μπου για μία εβδομάδα
Αν δεν το βρεις
Να μη γράφεις εσύ

Από την πρώτη μέρα γράφω ότι ο υπουργός δεν κρίθηκε ένοχος

Πουθενά ότι είναι αθώος

Μόνο αν γινόταν ποινικό δικαστήριο θα ξέραμε ανάλογα με την κρίση του δικαστηρίου αν είναι ένοχος η αθωος

Μάθαμε από το αστικό ότι έφταιγε όχι ότι ήταν ένοχος


Και σου απάντησα πλήρως την απορία σου αν γίνεται να φταίει και να μην είναι ένοχος
Στο εξήγησα και σου βαλα και την απόφαση του Αρείου πάγου
Που λέει η απόφαση του ποινικού για αθώωση η καταδίκη δεν δεσμεύει το αστικό

Δηλαδή μπορεί το ένα δικαστήριο να πει ένοχος η αθώος
Και το άλλο ανεξάρτητα να πει έφταιγε η δεν έφταιγε

Και μπορεί να κρίνουν ανάποδα

Δεν σου πάει στο νου δεν μπορείς να το καταλάβεις τι να σε κάνω Δεν έχεις και πολύ μυαλό από ότι φαίνεται
Ζήτα τη βοήθεια ειδικού. Έχεις σοβαρό θέμα.
 

dantedmc

Μέγας
Εγγρ.
1 Νοε 2017
Μηνύματα
11.566
Κριτικές
3
Like
11.122
Πόντοι
3.936
Σε γράφω κανονικά
Baseball Mouth GIF by MLB Network
 

kachaplias

Σπουδαίος
Εγγρ.
20 Δεκ 2017
Μηνύματα
6.617
Κριτικές
1
Like
5.551
Πόντοι
2.356
Δεν εισαι ομως στη θεση τους. Και αμφιβαλλω πολυ αν θα ελεγες αυτο, αν ησουν. Εξω απο το χορο πολλά τραγουδια λενε.
αν εχεις το ακαταδιωκτο παντως μπορεις να πεις οτι μπαρουφα θες χωρις επιπτωσεις
 

resp

Σπουδαίος
Εγγρ.
5 Μαρ 2023
Μηνύματα
5.571
Like
6.199
Πόντοι
2.356
Σε κάθε σεντόνι κομματικού πλυντηρίου που μας αραδιαζεις δεν επανέρχεσαι, σταματάς εδώ γιατί επαναλαμβάνεσαι, λες την τελευταία σου κουβέντα.
Ε, λέει κανείς ευτυχως τερμα. Οχι αλλος Χατζηνικολαου, Πολακης, Άρειος Πάγος, ευθύνες κι ενοχές.
Αλλά φευ.....
Ζήτα τη βοήθεια ειδικού. Εχεις σοβαρό θέμα.
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.420
Like
13.765
Πόντοι
3.656
δε την πληρωνεις εσυ τυπε! απλα απο σενα πανε τα χρηματα! αλλιως θα πληρωνεις μαυρα επι 1,5 το μισθο που δινεις σε ασπρα! οπως και εγω δε πληρωνω μονο το κωλορευμα στη δεη αλλα και τους εμμεσους φορους. δε μου φταιει η δεη απλα ειναι ο μεσαζοντας της εισπραξης! το ιδιο και εσυ. για να μη φαει τα λεφτα ο εργαζομενος εχεις καποια απο αυτα στα εξοδα ως εισφορες δικες σου και καποια δικα του...

αληθεια η αυξηση του κατωτατου με την παραλληλη μειωση εισφορων ποσο ζημια σου κανει? (κερδος εχεις αλλα τουμπεκι σε αυτο ε? )
Τύπε...για αρχή δεν πληρώνω ποτέ μαύρα σε τίποτα....ιδιαίτερα σε εργοδοτικά θέματα. Το επί 1.5 πως το έβγαλες ακριβώς δεν κατάλαβα...??

Οι εισφορές του εργοδότη (για τον εαυτό του..δηλαδή ως ελ. επαγγελματίας) και οι εργοδοτικές εισφορές δεν έχουν σχέση. Ο εργαζόμενος παίρνει έναν μεικτό μισθό...όπου αυτό αναγράφεται στις βεβαιώσεις αποδοχών του. Μέσα σε αυτά είναι και οι εισφορές και ο φόρος που του αναλογεί. Στα έξοδα είναι όλες οι εισφορές του εργαζομένου όπως και θα έπρεπε να είναι. Αφού τα πληρώνεις πως αλλιώς θα γινόταν???

Μακάρι να παίρνει ο εργαζόμενος όσο περισσότερα γίνεται σε καθαρό μισθό και ας τα κάνει ότι καταλαβαίνει. Ο κατώτατος μισθός αυξήθηκε 50-60 ευρώ μεικτά αν δεν κάνω λάθος...σιγά τα εκατομμύρια...αλλά για την οικονομία της συζήτησης πως ακριβώς έχω εγώ κέρδος και το κάνω τουμπεκί? Τι πληρώνω λιγότερο? :2funny:
 

kachaplias

Σπουδαίος
Εγγρ.
20 Δεκ 2017
Μηνύματα
6.617
Κριτικές
1
Like
5.551
Πόντοι
2.356
Τύπε...για αρχή δεν πληρώνω ποτέ μαύρα σε τίποτα....ιδιαίτερα σε εργοδοτικά θέματα. Το επί 1.5 πως το έβγαλες ακριβώς δεν κατάλαβα...??

Οι εισφορές του εργοδότη (για τον εαυτό του..δηλαδή ως ελ. επαγγελματίας) και οι εργοδοτικές εισφορές δεν έχουν σχέση. Ο εργαζόμενος παίρνει έναν μεικτό μισθό...όπου αυτό αναγράφεται στις βεβαιώσεις αποδοχών του. Μέσα σε αυτά είναι και οι εισφορές και ο φόρος που του αναλογεί. Στα έξοδα είναι όλες οι εισφορές του εργαζομένου όπως και θα έπρεπε να είναι. Αφού τα πληρώνεις πως αλλιώς θα γινόταν???

Μακάρι να παίρνει ο εργαζόμενος όσο περισσότερα γίνεται σε καθαρό μισθό και ας τα κάνει ότι καταλαβαίνει. Ο κατώτατος μισθός αυξήθηκε 50-60 ευρώ μεικτά αν δεν κάνω λάθος...σιγά τα εκατομμύρια...αλλά για την οικονομία της συζήτησης πως ακριβώς έχω εγώ κέρδος και το κάνω τουμπεκί? Τι πληρώνω λιγότερο? :2funny:
ας σε αφηνε ο νομος να πληρωνες μονο καθαρα οπως στην αυστραλια και ο εργαζομενος απο κει και περα αν θελει ασφαλεια και συνταξη να συμπεριφερεται ωριμα και να ασφαλιζεται.

ενας υπαλληλος που σου στοιχιζει 800 ευρω καθαρα ποσο σου βγαινει μεικτα? εκει ηθελα να καταληξω! σου βγαινει 1200?
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom