Νέα

Πολύνεκρη σύγκρουση τρένων στα Τέμπη

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα xxx_male
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 12K
  • Εμφανίσεις 395K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 7 άτομα (0 μέλη και 7 επισκέπτες)

midas69

Σπουδαίος
Εγγρ.
22 Φεβ 2012
Μηνύματα
15.632
Like
11.526
Πόντοι
2.406
καλά χαζομάρες έγραψε ο άλεξ εδώ. ποιός απόφοιτος λυκείου δεν θέλει 3.000 - 4.000;
προφανώς ήταν η διαδικασία διαβλητή (και η ευθύνη βαρύνει την Διοίκηση του ΟΣΕ, γι' αυτό και η καθίζηση της κυβέρνησης).

οι οπαδοί του κασιδιάρη τι θα ψηφίσουν στις προσεχείς εκλογές;
άκυρο;
δεν θα πάνε;
κάτι σε στυλ λατινοπουλου, εμφιετζόγλου, τζήμερου;
ανταρσυα;
Κασιδα θα ψηφίσουν. Η καπιον απο το Ελληνες
 

resp

Σπουδαίος
Εγγρ.
5 Μαρ 2023
Μηνύματα
5.571
Like
6.199
Πόντοι
2.356
Μόνο για τον καπιταλισμό Σαούλ τα έχουμε συζητήσει και δεν θα επανέλθω έχεις τις ιδέες σου έχω τις δικές μου

Για τις αποφάσεις αστικών και ποινικών δικαστηρίων πάρτε όχι δικιά μου γνώμη αλλά την απόφαση του Αρείου πάγου


Με μία πολύ σημαντική απόφασή της η Ολομέλεια του Αρείου Πάγου έκρινε ότι το πολιτικό δικαστήριο, όταν αποφασίζει περί του αν τελέσθηκε το αστικό και συγχρόνως ποινικό αδίκημα, δεν δεσμεύεται από την τυχόν προηγηθείσα σχετική απόφαση ποινικού δικαστηρίου, αθωωτική ή καταδικαστική.Ωστόσο, όπως επισημαίνει το ανώτατο δικαστήριο, επιβάλλεται να ληφθεί σοβαρά υπόψη ως ισχυρό τεκμήριο η ποινική κρίση και μπορεί να αφίσταται από αυτήν με απόλυτα αιτιολογημένη απόφαση.



Η Ημιμάθεια είναι χειρότερη από την αμάθεια

Δηλαδή μπορεί το ποινικό δικαστήριο να λέει αθώος και το αστικό να λέει έχει ευθύνη
Τα λες πάρα πολύ σωστά αξιοθρήνητε κομματικέ παπαγαλε μου. Η Τράπεζα έκανε δύο αγωγές για καταδολιευση δανειστού, τις κέρδισε και τις δύο, αλλά αυτό σημαίνει ότι ο Υπουργός απλά φταίει για καταδολιευση δανειστού. Στην πραγματικότητα όμως είναι αθώος.
Ουτε η Λάσκαρη με το Τζαβέλλα, στον Αστερισμό της Παρθενου, δεν ελεγαν τέτοιες πιπες για να δικαιολογησουν ότι κατεληξε να κάνει πιάτσα στη Συγγρού.
Για δέσιμο είσαι.
Λιτά και ξεκάθαρα.
 

midas69

Σπουδαίος
Εγγρ.
22 Φεβ 2012
Μηνύματα
15.632
Like
11.526
Πόντοι
2.406
Ρε μαλακες ακουσατε τι είπε παλι η θείτσα η Γεροβασιλη αυτη με τα διαγνωσυικα κέντρα γιατον φράχτη στον Έβρο?? Οαλιβτις ιδιες παρλαπιπες περι ανθρωπων διαθνεις συνθηκες κλπ μπούρδες
Μηπως τελικά τους συμφέρει να μην βγουν κ να περιμένουν μια διετία τις επομενες εκλογες?? Μα αν είναι δυνατόν να λεει σημερα παλι τις μπουρδες του 11, 15 κλπ
Αλέξη μαλλον δεν θες να βγεις...
 

resp

Σπουδαίος
Εγγρ.
5 Μαρ 2023
Μηνύματα
5.571
Like
6.199
Πόντοι
2.356
:tooth::tooth::tooth:

Δεν νομιζω ρε τυπε , θα καθαρίσει ο Κουλης
Αν δεν καθαρίσει όμως, ετοιμάσου για δικανικά σεντόνια, ως προς το αν την απαγόρευση την καθορίζει το αν ειναι ένοχος ή είναι αθωος που απλά φταίει. :tooth:
 

pezoporos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Ιουν 2009
Μηνύματα
5.474
Κριτικές
7
Like
3.207
Πόντοι
786

dantedmc

Μέγας
Εγγρ.
1 Νοε 2017
Μηνύματα
11.566
Κριτικές
3
Like
11.122
Πόντοι
3.936
Ντραπηκε και η ντροπη με αυτους ...
Αλλη μια παγκοσμια πρωτιά πρεπει να έχουμε με αυτο

Aναμενομενο.

Το ιδιο εγινε και με την επιτροπη για τον Covid.
 

kachaplias

Σπουδαίος
Εγγρ.
20 Δεκ 2017
Μηνύματα
6.617
Κριτικές
1
Like
5.551
Πόντοι
2.356
Γαλάζιε παπαγάλε κόλα όσους πολάκιδες και χατζηνικολάου θες (άραγε παίρνεις μπόνους αν κολλήσεις 2 προπαγάνδες σε ένα ποστ?)

Δεν χρειάζεται να είναι επιστήμονας κανείς για να καταλάβει ότι παπαγαλίζεις μαλακίες (χωρίς ουσία) μήπως και πείσεις κανέναν ότι ο σιχαμένος βουλευτής σας δεν είναι τομάρι και ότι μπορεί και να είναι αθώος.

Το ότι μπορεί να φταίει αλλά ταυτόχρονα να είναι αθώος μόνο εσύ και ο πρετεντέρης θα μπορούσατε να το πείτε.:confused:

Οποτε εδω εγώ δεν σχολιάζω το αν στέκει ΝΟΜΙΚΑ η οχι η παπάτζα που λες...αλλά το ότι είσαι τρολλ και προσπαθείς με αυτές τις μαλακίες να κάνεις προπαγάνδα. Εντελώς τυχαίο που ανεφερες τον γιδοπολάκη φυσικά :2funny:

Και όποιος επισημαίνει τα άσχημα του καπιταλισμού είναι ακραίος αριστερός? Τα έχουμε ξαναπεί βέβαια...

εγω που είμαι αριστερός είμαι επιχειρηματίας και εσύ που είσαι δεξιός είσαι κομματόσκυλο....στην καλύτερη βυσματικός συνταξιούχος....

Αφου σου αρεσει ο καπιταλισμος της Αμερικής ΝΑ ΜΗΝ ΠΑΡΕΙΣ ΣΥΝΤΑΞΗ ΤΟΥ ΚΡΑΤΟΥΣ που την πληρώνω εγώ ΝΑ ΕΙΧΕΣ ΦΡΟΝΤΙΣΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΙΔΙΩΤΙΚΗ. Παπα(ρα)γάλε :jerking2:
δε την πληρωνεις εσυ τυπε! απλα απο σενα πανε τα χρηματα! αλλιως θα πληρωνεις μαυρα επι 1,5 το μισθο που δινεις σε ασπρα! οπως και εγω δε πληρωνω μονο το κωλορευμα στη δεη αλλα και τους εμμεσους φορους. δε μου φταιει η δεη απλα ειναι ο μεσαζοντας της εισπραξης! το ιδιο και εσυ. για να μη φαει τα λεφτα ο εργαζομενος εχεις καποια απο αυτα στα εξοδα ως εισφορες δικες σου και καποια δικα του...

αληθεια η αυξηση του κατωτατου με την παραλληλη μειωση εισφορων ποσο ζημια σου κανει? (κερδος εχεις αλλα τουμπεκι σε αυτο ε? )
 

madrach

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
29 Σεπ 2015
Μηνύματα
2.112
Κριτικές
10
Like
1.546
Πόντοι
506
Όποιος θέλει να είναι Αριστερός ή δεξιός, ας είναι ο,τι γουστάρει, δεν θα τον κρίνω εγώ.
Κάποιοι το βλέπουν συναισθηματικά όπως κι εγω.
Για παράδειγμα, μιας κι ανέφερε ο Νιπλης τον Πέτρο Κοκκαλη προηγουμένως.
Ο παππούς του, ο Πέτρος Κοκκαλης, ήταν Αντιστασιακος και μέλος του ΕΑΜ. Αυτός ο άνθρωπος, νιώθει έτσι ότι τιμάει την μνήμη του παππού του, να είναι μέλος σε Αριστερο κόμμα, να εκφράζει αριστερές ιδέες, να νιώθει πραγματικά μέσα του, οτι ναι είναι Αριστερός.
Όπως κι εγώ π.χ , ο δικός μου προπάππους ήταν αντάρτης του ΕΛΑΣ , δεν μου πάει το χέρι να το ρίξω σε δεξιο κόμμα ρε φίλε, πως να το κανουμε, ψηφίζω ξεκάθαρα πάντα με αντιδεξιό κριτήριο.
Είμαστε κι εμείς που το βλέπουμε με μια πιο ρομαντική ματιά, και δεν έχει καμία σημασία η οικονομικη μας κατάσταση.
Τύπε .... για κάτι αριστερούς .... που μια ζωή .... έγραψαν μερικά ... άρθρα .....
πέρασαν από κάτι ΜΚΟ ..... και ... πολιτιστικά ιδρύματα τέχνης .....


και έχουν πέτρινα σαλέ σε χειμερινά ρηζόρτ ...... ζουν χωρίς δουλειά .... και έχουν κάτι τζιπάκια των 50Κ .....


για αυτούς τι γνώμη έχεις ;;;


Αυτός που δουλεύει στο πέραμα και μένει σε παράγκα στη δραπετσώνα του παπΠού του του 1950 ΚΑΛΑ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΣΤΑΛΙΝΙΚΟΣ.
Τον πάω !
ο λογος που εχουμε καταντησει σε αυτη τη κατασταση ειναι επειδη υπαρχουν κοληματα.
Δεν ψηφιζεις με βαση το στενο προσωπικο συμφερον, αλλα με βαση το συνολικο καλο. Οταν η συνολικα η κοινωνια παει καλα τοτε ευημερεις και εσυ ο ιδιος.
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.466
Κριτικές
1
Like
32.470
Πόντοι
8.006
Ντραπηκε και η ντροπη με αυτους ...
Αλλη μια παγκοσμια πρωτιά πρεπει να έχουμε με αυτο

Καλα κάνανε, γιατι αλλιως δεν θα αναλαμβανε κανενας.
 

kachaplias

Σπουδαίος
Εγγρ.
20 Δεκ 2017
Μηνύματα
6.617
Κριτικές
1
Like
5.551
Πόντοι
2.356
Καλα κάνανε, γιατι αλλιως δεν θα αναλαμβανε κανενας.
το ακαταδιωκτο θα ριξει φως στο τουνελ τυπε η απλα θα τα κουκουλωσουν και μετα θα εχουν το ακαταδιωκτο για τα "λαθη" και τις "παραλειψεις"???
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.466
Κριτικές
1
Like
32.470
Πόντοι
8.006
το ακαταδιωκτο θα ριξει φως στο τουνελ τυπε η απλα θα τα κουκουλωσουν και μετα θα εχουν το ακαταδιωκτο για τα "λαθη" και τις "παραλειψεις"???
Πολυ καλά κανανε, ξαναλεω. Κανενας δεν θα παει να αφησει τις δουλειες του, να αφησει την οικογενεια του, να αφησει την ησυχια του για να παει να ασχοληθει να φτιαχνει πορισματα για ενα τοσο ευαισθητο θεμα, και μετα ό,τι πορισμα και να βγαλει, να φαει εκατο μηνυσεις, μην τυχόν και παθει καμια ζημια η ευαισθησια η δικη σου για την διαφανεια.
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.466
Κριτικές
1
Like
32.470
Πόντοι
8.006
Παντως, οταν ξαναβγει η ΝΔ αυτοδυναμη, φροντιστε να λετε οτι φταιει ο Πετσας και τα καναλια.
Το ότι εδω και μερες εχουν ανοιξει οι αντιπολιτευομενοι τα κουτακια με τις μαλακιες και τους σιχαινεται ο κοσμος, προφανως δεν θα εχει καμια σχεση.
 

Νίπλης

Ανώτατος
Εγγρ.
4 Απρ 2013
Μηνύματα
70.098
Like
72.175
Πόντοι
12.756
Πολυ καλά κανανε, ξαναλεω. Κανενας δεν θα παει να αφησει τις δουλειες του, να αφησει την οικογενεια του, να αφησει την ησυχια του για να παει να ασχοληθει να φτιαχνει πορισματα για ενα τοσο ευαισθητο θεμα, και μετα ό,τι πορισμα και να βγαλει, να φαει εκατο μηνυσεις, μην τυχόν και παθει καμια ζημια η ευαισθησια η δικη σου για την διαφανεια.
Ποια δουλεια τους να αφησουν ρε Αλεξ ;; δεν θα παρουν τροχονόμο ή κανεναν πολιτικο μηχανικο απο το ΤΣΜΕΔΕ , τι ειναι αυτα που λες , αυτη ειναι η δουλεια τους !!
και ειναι καθηκον της εργασίας που επελεξαν
δεν υπαρχει το ΑΝ ΘΕΛΩ , αν δεν θελει κανεις θα του ανατεθεί
Και 100 μηνυσεις να φαει , που δεν θα φαει αν κανει καλα την δουλεια του , αλλα και να φαει , αν εχει κανει αυτο που πρεπει στ αρχιδια του. δεν πιστευεις στην δικαιοσύνη ;; θα του κλασουν
Δηλαδη τωρα σε καθε δουλεια που ειναι να κανουν θα λεει το κρατος , μην ανησυχεις , και μπουρδελο να τα κανεις δεν θα σου κάνει κανεις τιποτα , αυτο ενισχυει οτι ο καθενας απο αυτους θα κανει οτι γουσταρει , αφου δεν υπαρχει καμία επιπτωση αν γινει λάθος ..
Και εγω τωρα αν ημουν στην θεση τους θα ελεγα οτι φταίνε οι εξωγήινοι για το ατυχημα ΚΑΙ ΣΤ ΑΡΧΙΔΙΑ ΜΟΥ ΚΟΣΜΕ , ΘΑ ΜΟΥ ΚΛΑΣΕΤΕ ΜΙΑ ΜΑΝΤΡΑ , ΟΤΙ ΠΙΣΤΕΥΩ ΕΓΩ ΛΕΩ ΚΑΙ ΘΑ ΤΟ ρουφηξετε χωρις μα και μου..
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom