Νέα

Πολυεπιχειρηματικότητα

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα -
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 259
  • Εμφανίσεις 9K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

lebesque

Μέλος
Εγγρ.
5 Αυγ 2013
Μηνύματα
571
Like
0
Πόντοι
6

pavlaras111

Μέλος
Εγγρ.
29 Ιαν 2012
Μηνύματα
411
Like
20
Πόντοι
1
Παίδες τα πράγματα είναι απλά:

ΤΟ ΚΟΙΜΩΜΕΝΟ ΧΡΗΜΑ, ΧΤΥΠΙΕΤΑΙ ΚΑΙ ΘΑ ΧΤΥΠΙΕΤΑΙ ΣΤΟ ΜΕΛΛΟΝ ΣΕ ΌΛΕΣ ΤΙΣ ΜΟΡΦΕΣ ΤΟΥ

Ακίνητα πέφτουν στο 50% και φορολογούνται (χτες έλεγαν στην κηδεία του Ασλάνη, ότι προσπαθούσε να πουλήσει τη βίλα στη Μύκονο για 1.500.000 και δε μπορούσε) καταθέσεις κουρεύονται, μετοχές μηδενίζονται, ομόλογα κουρεύονται και πολλά άλλα

ΤΟ ΧΡΗΜΑ ΤΗΣ ΜΟΡΦΗΣ: ΚΟΙΜΑΜΑΙ ΚΑΙ Η ΤΥΧΗ ΜΟΥ ΔΟΥΛΕΥΕΙ, ΘΑ ΧΤΥΠΗΘΕΙ ΒΑΝΑΥΣΑ

Μόνο χρήμα που τοποθετείται σε δουλειές θα μπορέσει να επζήσει και αυτό υπό προυποθέσεις. Ωστόσο, όπως είναι τα πράματα, μπορεί κάποιες δουλειές να αποδώσουν πολύ περισσότερο από ότι παλαιότερα (πχ ένας λόγος είναι και αυτός της έλλειψης ανταγωνισμού και της επιφύλαξης από τους άλλους)


Σκίουρε με κάλυψες απόλυτα .
 
Εγγρ.
26 Απρ 2012
Μηνύματα
4.684
Κριτικές
8
Like
41
Πόντοι
16
προφανώς ο υποφαινόμενος έχει τους λόγους του που εκφράζεται με αυτόν τον τρόπο...



  Σου έφαγαν χρήματα?  :think: :think: :think:


  Ο μόνος λόγος που θα μπορούσα να φανταστω για να βγάζεις τέτοιο μένος.
 

lebesque

Μέλος
Εγγρ.
5 Αυγ 2013
Μηνύματα
571
Like
0
Πόντοι
6
όποιος θέλει σεισάχθεια , ας αναστήσει τον Σώλονα.
 

King Of East

Μέλος
Εγγρ.
20 Σεπ 2012
Μηνύματα
705
Like
8
Πόντοι
6
Παίδες τα πράγματα είναι απλά:

ΤΟ ΚΟΙΜΩΜΕΝΟ ΧΡΗΜΑ, ΧΤΥΠΙΕΤΑΙ ΚΑΙ ΘΑ ΧΤΥΠΙΕΤΑΙ ΣΤΟ ΜΕΛΛΟΝ ΣΕ ΌΛΕΣ ΤΙΣ ΜΟΡΦΕΣ ΤΟΥ

Ακίνητα πέφτουν στο 50% και φορολογούνται (χτες έλεγαν στην κηδεία του Ασλάνη, ότι προσπαθούσε να πουλήσει τη βίλα στη Μύκονο για 1.500.000 και δε μπορούσε) καταθέσεις κουρεύονται, μετοχές μηδενίζονται, ομόλογα κουρεύονται και πολλά άλλα

ΤΟ ΧΡΗΜΑ ΤΗΣ ΜΟΡΦΗΣ: ΚΟΙΜΑΜΑΙ ΚΑΙ Η ΤΥΧΗ ΜΟΥ ΔΟΥΛΕΥΕΙ, ΘΑ ΧΤΥΠΗΘΕΙ ΒΑΝΑΥΣΑ

Μόνο χρήμα που τοποθετείται σε δουλειές θα μπορέσει να επζήσει και αυτό υπό προυποθέσεις. Ωστόσο, όπως είναι τα πράματα, μπορεί κάποιες δουλειές να αποδώσουν πολύ περισσότερο από ότι παλαιότερα (πχ ένας λόγος είναι και αυτός της έλλειψης ανταγωνισμού και της επιφύλαξης από τους άλλους)


Μου φαίνεται ότι αυτό προσπαθεί να κάνει η Madame Merkel.

Bλέπεις ότι πρίν κάμποσα χρόνια, υπήρχαν οι πλούσιοι και όλοι εμείς υπόλοιποι απλά ζούσαμε..

Οι εποχές όμως άλλαξαν, δεν ήταν όπως είναι τώρα που ανοίγουν το λογαριασμό του τάδε Αρχιμανδρίτη και βλέπουν ότι έχει 9.000.000 euro.

Και υπάρχουν αρκετοί που έχουν κάποια εκατομμυριάκια σε αρκετές τράπεζες.. μεγαλοκατασκευαστές, μεγαλοεισοδηματίες, εργολάβοι κ.ο.κ.

Αυτούς μάλλον θέλει να "πηδήξει" η Merkel..

Και όταν λέω "πηδήξει"  εννοώ βέβαια ότι θέλει να τους κάνει τα επενδύσουν κάπου. Σου λέει τι τα έχεις στη τράπεζα; Έτσι και αλλιώς δεν πρόκειται να τα πάρεις μαζί σου..



πάντως θα με θυμηθείς: κούρεμα (στην ελλάδα) δεν πρόκειται να γίνει. :grin:

Nαι, έχεις δίκιο..

Ούτε εγώ πιστέυω ότι θα γίνει κούρεμα.
Βασικά πτώχευση θα γίνει, έξοδος της Ελλάδος απο το euro και μετά εξεγέρσεις και στη χειρότερη εμφύλιος.. :2funny:

Εδώ θα είμαστε, θα τα δείς..

Σου δίνω και ημερομηνία, τον Σεπτέμβριο του 2017 το υπολογίζω περίπου..

Αυτό που με λυπεί ιδιαίτερα είναι ότι μάλλον τα έχουν σχεδιάσει αυτά για εμάς..  
 

pavlaras111

Μέλος
Εγγρ.
29 Ιαν 2012
Μηνύματα
411
Like
20
Πόντοι
1
Ούτε εγώ πιστέυω ότι θα γίνει κούρεμα.
Βασικά πτώχευση θα γίνει, έξοδος της Ελλάδος απο το euro και μετά εξεγέρσεις και στη χειρότερη εμφύλιος.. :2funny:

Εδώ θα είμαστε, θα τα δείς..

Σου δίνω και ημερομηνία, τον Σεπτέμβριο του 2017 το υπολογίζω περίπου..

Αυτό που με λυπεί ιδιαίτερα είναι ότι μάλλον τα έχουν σχεδιάσει αυτά για εμάς..  


Για προαποφασισμένη πτώχευση το έχω ακούσει και γώ , αλλά για το 2014 ...
 

Vitsos

Μέλος
Εγγρ.
20 Αυγ 2008
Μηνύματα
390
Κριτικές
2
Like
112
Πόντοι
1
παιδια εχω μια ψιλο :offtopic: ερωτηση..
Αν εισαι ανεργος ή δουλευεις για λιγο καιρο πχ σε ενα bar  και κανεις μια καταθεση στην τραπεζα ενος ποσου που δεν δικαιολογηται, ας πουμε 15.000 ευρω θα εχεις καποιο προβλημα?
 
Εγγρ.
25 Σεπ 2009
Μηνύματα
2.109
Κριτικές
6
Like
822
Πόντοι
96
An σε ελεγξει το σδοε γιαποθενεσχεσ θα σου κουρεψουν το 45% ,κανε την πραξη να δεισ ποσα θα σου φανε . Καλυτερα ειναι να σου κανει καποιος δωρεα κ να πληρωσεισ το φορο δωρεας που νομιζω ειναι 10% . Η καλυτερη λυση για να μην στα φαει ο θεοχαρης με τον σαμαρας ειναι να τα θαψεις σε ενα χωραφι ...το εχουν κανει παρα πολλοι κ ειναι η καλυτερη λυση για να κοιμασαι ησυχος
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.466
Κριτικές
1
Like
32.460
Πόντοι
8.006
Μου φαίνεται ότι αυτό προσπαθεί να κάνει η Madame Merkel.

Bλέπεις ότι πρίν κάμποσα χρόνια, υπήρχαν οι πλούσιοι και όλοι εμείς υπόλοιποι απλά ζούσαμε..

Οι εποχές όμως άλλαξαν, δεν ήταν όπως είναι τώρα που ανοίγουν το λογαριασμό του τάδε Αρχιμανδρίτη και βλέπουν ότι έχει 9.000.000 euro.

Και υπάρχουν αρκετοί που έχουν κάποια εκατομμυριάκια σε αρκετές τράπεζες.. μεγαλοκατασκευαστές, μεγαλοεισοδηματίες, εργολάβοι κ.ο.κ.

Αυτούς μάλλον θέλει να "πηδήξει" η Merkel..

Και όταν λέω "πηδήξει"  εννοώ βέβαια ότι θέλει να τους κάνει τα επενδύσουν κάπου. Σου λέει τι τα έχεις στη τράπεζα; Έτσι και αλλιώς δεν πρόκειται να τα πάρεις μαζί σου..



Nαι, έχεις δίκιο..

Ούτε εγώ πιστέυω ότι θα γίνει κούρεμα.
Βασικά πτώχευση θα γίνει, έξοδος της Ελλάδος απο το euro και μετά εξεγέρσεις και στη χειρότερη εμφύλιος.. :2funny:

Εδώ θα είμαστε, θα τα δείς..

Σου δίνω και ημερομηνία, τον Σεπτέμβριο του 2017 το υπολογίζω περίπου..

Αυτό που με λυπεί ιδιαίτερα είναι ότι μάλλον τα έχουν σχεδιάσει αυτά για εμάς..  
Μεχρι τωρα βλεπουμε την εξεγερση καθε Σεπτεμβριο.
Τωρα πρωτοτυπουμε. Δινουμε και αβάτζο τεσσερα χρονια.
 

pezoporos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Ιουν 2009
Μηνύματα
5.474
Κριτικές
7
Like
3.207
Πόντοι
786
να μεταθέσουμε τον χρόνο της ΔΕΘ για την άνοιξη
 
Εγγρ.
26 Απρ 2012
Μηνύματα
4.684
Κριτικές
8
Like
41
Πόντοι
16
παιδια εχω μια ψιλο :offtopic: ερωτηση..
Αν εισαι ανεργος ή δουλευεις για λιγο καιρο πχ σε ενα bar  και κανεις μια καταθεση στην τραπεζα ενος ποσου που δεν δικαιολογηται, ας πουμε 15.000 ευρω θα εχεις καποιο προβλημα?


 Τα πράγματα αλλάζουν κάθε μέρα. Νομίζω πως εκεί που την ψαχνουν είναι για ποσά πάνω από 20.000.

 Δεν χάνεις τίποτα να κόψεις το ποσό σε τρία επιμέρους μικρότερα ποσά.


Και κάντα κατάθεση τμηματικά ανά 5 χιλιάδες.

Ούτε που θα ασχοληθούν.
 

Vitsos

Μέλος
Εγγρ.
20 Αυγ 2008
Μηνύματα
390
Κριτικές
2
Like
112
Πόντοι
1
An σε ελεγξει το σδοε γιαποθενεσχεσ θα σου κουρεψουν το 45% ,κανε την πραξη να δεισ ποσα θα σου φανε . Καλυτερα ειναι να σου κανει καποιος δωρεα κ να πληρωσεισ το φορο δωρεας που νομιζω ειναι 10% . Η καλυτερη λυση για να μην στα φαει ο θεοχαρης με τον σαμαρας ειναι να τα θαψεις σε ενα χωραφι ...το εχουν κανει παρα πολλοι κ ειναι η καλυτερη λυση για να κοιμασαι ησυχος
ευχαριστω για την απαντηση φιλε ..αν κ δεν μου αρεσε:cheesy:
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.466
Κριτικές
1
Like
32.460
Πόντοι
8.006
 Τα πράγματα αλλάζουν κάθε μέρα. Νομίζω πως εκεί που την ψαχνουν είναι για ποσά πάνω από 20.000.

 Δεν χάνεις τίποτα να κόψεις το ποσό σε τρία επιμέρους μικρότερα ποσά.


Και κάντα κατάθεση τμηματικά ανά 5 χιλιάδες.

Ούτε που θα ασχοληθούν.
Και κατα προτιμηση οχι σε "στρογγυλα" ποσα.
 

pezoporos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Ιουν 2009
Μηνύματα
5.474
Κριτικές
7
Like
3.207
Πόντοι
786
1. ψάξε τον νόμο ή ρώτα σε τράπεζα για ποιό ποσό και άνω ενημερώνεται η αρχή καταπολέμησης νομιμοποίησης,
2. αν τα καταθέσεις υπάρχει ο κίνδυνος στο μέλλον να γίνεται κάποια αυτόματη διασταύρωση μεταξύ καθαρής θέσης και φορολογικής δήλωσης, με τον τελευταίο νόμο η παραγραφή γίνεται 20ετής, μπορεί να ελεχθείς μέχρι το 2033!
3. αγόρασε ακίνητο, που δεν έχει πόθεν έσχες, τα λεφτά στο χέρι (στην μπανανία μας θέλουμε τα χρήματα που προέρχονται από εγκληματικές ενέργειες να κατευθυνούν στην τόνωση της κτηματαγοράς)
 

feelthetroll

Μέλος
Εγγρ.
8 Αυγ 2013
Μηνύματα
25
Like
0
Πόντοι
0
επειδη μερικες ερωτησεις ειναι οντως τεκμηριωμενες να ρωτησω και εγω...εχει η μανα μ ενα μικρο ποσο 30000 σε ελληνικη τραπεζα..εχω εναν λογαριασμο σε ξενη χωρα με ψιχουλα μεσα..ποιος ειναι ο καλυτερος τροπος να τα μεταφερω?μεσω τραπεζης?τι θα πληρωσω?θα πουν τπτ στην μανα μ μετα που τα στελνει ετσι στο γιο της σε ενα ξενο λογαριασμο?

αν τα παρω σε μαυρη σακουλα(χαχα) κ τα παω στην χωρα την ξενη.θα μου πει κανενας που τα βρηκες?επισης και καλα πρεπει να δηλωνω τοκους εδω?υπαρχει περιπτωση να βρουν ποτε εναν τετοιο λογαριασμο?

 

lebesque

Μέλος
Εγγρ.
5 Αυγ 2013
Μηνύματα
571
Like
0
Πόντοι
6
επειδη μερικες ερωτησεις ειναι οντως τεκμηριωμενες να ρωτησω και εγω...εχει η μανα μ ενα μικρο ποσο 30000 σε ελληνικη τραπεζα..εχω εναν λογαριασμο σε ξενη χωρα με ψιχουλα μεσα..ποιος ειναι ο καλυτερος τροπος να τα μεταφερω?μεσω τραπεζης?τι θα πληρωσω?θα πουν τπτ στην μανα μ μετα που τα στελνει ετσι στο γιο της σε ενα ξενο λογαριασμο?

αν τα παρω σε μαυρη σακουλα(χαχα) κ τα παω στην χωρα την ξενη.θα μου πει κανενας που τα βρηκες?επισης και καλα πρεπει να δηλωνω τοκους εδω?υπαρχει περιπτωση να βρουν ποτε εναν τετοιο λογαριασμο?
τύπε , αν σου βρουν τη μαύρη σακκούλα , αποχαιρέτα τα λεφτουδάκια σου.καλύτερα να συμβουλευτής τραπεζικό , άνθρωπο της εμπιστοσύνης σου..
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom