Νέα

Ποιά είναι η θρησκεία σας;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα MATURELOVERR
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 3K
  • Εμφανίσεις 120K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

ποια ειναι η θρησκεια σας?

  • χριστιανισμος

    Ψήφοι: 27 43,5%
  • μωαμεθανισμος

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • δωδεκαθεο

    Ψήφοι: 9 14,5%
  • αλλο

    Ψήφοι: 3 4,8%
  • καμμια

    Ψήφοι: 23 37,1%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    62

str81977

Τιμημένος
Εγγρ.
17 Απρ 2006
Μηνύματα
13.679
Κριτικές
2
Like
6
Πόντοι
166
Δεν ξέρω αν παρακολούθησες τη συνέντευξη του Νανόπουλου στην Π, πριν 3 εβδομάδες... Ο ίδιος μάλιστα μίλησε ότι αυτό που πάει να κάνει στο CERN είναι υπό μία έννοια μετα-φυσική. (Το σωματίδιο του θεού)

ΥΓ.: Την τελευταία φορά που κοίταξα τα έγκυρα ιστορικά βιβλία, διάβασα ότι οι Σύμμαχοι κέρδισαν το ΒΠΠ και όχι οι Ναζί.... και δεν τα ξανακοίταξα... ελπίζω να με καταλαβαίνεις.
Θα μπορούσες να απορρίψεις κάτι άνευ χλευασμού. Είναι και αυτό μία αλλαγή.

Είναι αλήθεια ότι η συγχρονη φυσική θυμίζει λίγο... μαγεία καθώς τα κβάντα -στοιχειώδη σωματίδια συμπεριφέρονται με τρόπους τελείως ξένους στη νευτώνεια και ευκλείδια αντίληψή μας...
Αυτό έχει δώσει την ευκαιρία να θεωρούν τις "διδαχές" τόσο αρχαίων όσο και νεοεποχίτικων δοξασιών περί απροσδιοριστίας, τυχαίου, χάους κτλ της αυτής βαρύτητας με την κβαντομηχανική και να έχουν μπερδέψει τα μπούτια τους με τις ψευδοεπιστήμες και ψευδοθρησκείες που δημιούργησαν...
Ο Νανόπουλος είπε αυτό που λένε όλοι οι μεγάλοι φυσικοί, ότι πλέον η γνώση μας έχει φτάσει πολυ κοντά σε αυτό που κάποτε αποτελούσε μονοπώλιο της θρησκείας και μέρους της φιλοσοφίας και ως εκτούτου έχει μια μεταφυσική χροιά το όλο εγχείρημα (στο cern ψάχνουν τα στοιχειώδη σωματίδια που δημιουργήθηκαν αμέσως μετά την μεγάλη έκρηξη- το μποζόνιο, γνωστό και ως σωματίδιο του θεού)...
Αν απο' όλη τη συνέντευξη σου έμεινε η αναφορά του στη μεταφυσική, τότε γίνεται αντιληπτή η ελαφρά σύγχυση...

Όσο για το ναζισμό, οι ίδιοι τύποι που είχαν αεριωθούμενα, βαλιστικούς και κρουζ πυραύλους, πίστευαν στην κούφια γη, στην ιερή λογχή του πεπρωμένου και στο άγιο δισκοπότηρο, στην αρεία φυλή και σε άλλες μαλακίες, συδυασμό παλαιού και νέου μυστικισμού...
Τον πόλεμο τον έχασαν αλλά μας έδειξαν τί γίνεται όταν μπερδεύουμε την επιστήμη με το μυστικισμό...
 

peloponisios

Μέλος
Εγγρ.
1 Σεπ 2005
Μηνύματα
1.630
Like
3
Πόντοι
16
Εδώ έχουμε μία θεμελιώδη διαφορά μεταξύ μας.
Εγώ δεν πιστεύω ότι οι Ναζί έχασαν τον πόλεμο. Δεν θα επιχειρηματολογίσω επ'αυτού αν δε μου ζητηθεί.(απλά από τα γραφόμενά σου, οι ίδιοι τύποι-οι ίδιοι που προμήθευαν το ναζιστικό καθεστώς- που έχουν κρουζ, βαλλιστικούς, αεριωθούμενα σήμερα εξουσιάζουν τον κόσμο επειδή τους διατάζει ο Θεός κατά πως λένε, αλλά αυτοί είναι οι Σύμμαχοι και θέλουν το καλό μας, ε ποιός είναι ο ναζί που έχασε στον πόλεμο ρε παιδιά? )

Επίσης διαφωνώ με την άποψη που σχηματίζεις για μένα αλλά επίσης δε θα επιχειρηματολογίσω επ'αυτού. Πράγματι, από τον κ. Νανόπουλο το μόνο που μου έμεινε είναι η μετα-φυσική...

Σε ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια και την ομογενοποίηση στην οποία με υποβάλεις, στην υποτίμηση της προσωπικότητάς μου και στη χαιρεκακία με την οποία βγάζεις συμπεράσματα επί ενός ανθρώπου-δεν είμαι ένα νικ, άνθρωπος σου γράφει πίσω από τα πλήκτρα-γιατί επαίρεσαι να με μειώνεις λες και δεν υπάρχω?
 

str81977

Τιμημένος
Εγγρ.
17 Απρ 2006
Μηνύματα
13.679
Κριτικές
2
Like
6
Πόντοι
166
ΥΓ.: Την τελευταία φορά που κοίταξα τα έγκυρα ιστορικά βιβλία, διάβασα ότι οι Σύμμαχοι κέρδισαν το ΒΠΠ και όχι οι Ναζί.... και δεν τα ξανακοίταξα... ελπίζω να με καταλαβαίνεις.
Θα μπορούσες να απορρίψεις κάτι άνευ χλευασμού. Είναι και αυτό μία αλλαγή.

Εδώ έχουμε μία θεμελιώδη διαφορά μεταξύ μας.
Εγώ δεν πιστεύω ότι οι Ναζί έχασαν τον πόλεμο.

Μόλις καταλήξεις σε ασφαλές συμπέρασμα για το αποτέλεσμα του Β' ΠΠ, ενημέρωσέ με και εμένα γιατί έχω αγωνια...Να βγάλω τη σβάστικα από το σεντούκι ή είναι νωρίς ακόμη για πανηγυρισμούς;

Σε ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια και την ομογενοποίηση στην οποία με υποβάλεις, στην υποτίμηση της προσωπικότητάς μου και στη χαιρεκακία με την οποία βγάζεις συμπεράσματα επί ενός ανθρώπου-δεν είμαι ένα νικ, άνθρωπος σου γράφει πίσω από τα πλήκτρα-γιατί επαίρεσαι να με μειώνεις λες και δεν υπάρχω?

Παρακαλώ, δεν κάνει τίποτα και η ευχαρίστηση όλη δική μου...
Αλλά εδώ όλοι ένα νικ είμαστε, συνήθισέ το...
 

Eleni Louk

Μέλος
Εγγρ.
15 Απρ 2008
Μηνύματα
8
Like
0
Πόντοι
0
Άντε και καμια διαφήμιση ιεχωβάδων, σαιεντελόγων και της νέας ακρόπολης έτσι για να γουστάρουμε!

Πάντως κάθε φορά που πάω να διαβάσω κάτι σχετικά με τους νέους δωδεκαθεϊστές όλο σε κάτι νεοεποχίτικα καταλήγω...
Αισχος!!!Ντροπη!!!!!!!!Αντιχριστοι!!!!!!!Σαταναδες!!!!!!!!θΑ ΚΑΕΙΤΑΙ ΣΤΟ ΠΥΡ ΤΟ ΕΞΩΤΕΡΩΝ!!!!!!!!!!!
 

Eleni Louk

Μέλος
Εγγρ.
15 Απρ 2008
Μηνύματα
8
Like
0
Πόντοι
0
11.30  Ανοιγμα των θυρών,
στο χώρο μεταξύ των άλλων εκδηλώσεων θα υπάρχουν, διεθνής έκθεση ταχυδρομικής τέχνης με θέμα "Η ιερότητα στην άγρια φύση", θεματολογικά περίπτερα οικολογικών οργανώσεων, εκδοτών βιβλίου, παραδοσιακών προιόντων, αναμνηστικών κτλ.
12.30  Εναρξη με χαιρετισμούς
13.00  Ιεροπραξίες
-Εορτασμός προς τιμή των Ολυμπίων θεών
-Τελετή Ελληνικού γάμου
-Ονοματοδοσίες.
14.00 Συμπόσιο με θέμα οικολογία και περιβάλλον
16.00 Αγορά με θέμα Εθος-Εθνισμός
17.00 Επιδειξη τοξοβολίας
17.45 ΘΕΑΤΡΟ
θα παρουσιαστεί η τραγωδία ΑΛΚΗΣΤΙΣ
20.00 ΣΥΝΑΥΛΙΑ
Εισαγωγή με ήχους και χρώματα, "Ορφικά" απο το συγκρότημα "ΚΑΒΕΙΡΟΣ", τσαμπούνες.
22.00  ΛΗΞΗ


Κυριακή 21/03

*η δημοσίευση μπαίνει για την ενημέρωση των υπολοίπων ατόμων με τις ίδιες πεποιθήσεις. Παρακαλείστε να σεβαστείτε την δημοσίευση.
ΕΩΣΦΟΡΕ!!!!!!!!!!!ΒΕΛΖΕΒΟΥΛΗ!!!!!!!!!!!!!νΑ ΚΑΕΙς ΣΤΗΝ ΚΟΛΑΣΗ!!!!!!!!!!!
 

Eleni Louk

Μέλος
Εγγρ.
15 Απρ 2008
Μηνύματα
8
Like
0
Πόντοι
0
Αδερφια εννοθειται για να νικησουμε το διαβολο!!!!!!!!!Πειται οχι στα μπουρδελα του διαβολου!!!!!!Πειτε ναι στο φως του Κυριου!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 

βυζολάγνος

Τιμημένος
Εγγρ.
6 Σεπ 2007
Μηνύματα
7.781
Κριτικές
18
Like
5.746
Πόντοι
5.035
Αισχος!!!Ντροπη!!!!!!!!Αντιχριστοι!!!!!!!Σαταναδες!!!!!!!!θΑ ΚΑΕΙΤΑΙ ΣΤΟ ΠΥΡ ΤΟ ΕΞΩΤΕΡΩΝ!!!!!!!!!!!

Κυρία Ελένη σας παρακολουθώ σε πολλά θρέντς και ομολογώ πως είμαι μεγάλος θαυμαστής σας!!!
Δράττομαι λοιπόν της ευκαιρίας, μιας και είμαστε στον κατάλληλο χώρο, να σας ζητήσω να έλθουμε εις γάμου κοινωνίαν!!!!!! :smitten: :smitten: :smitten: :* :* :* :knockinb: :knockinb: :knockinb:
 

ΣΚΡΟΥΝΤΖ

Μέλος
Εγγρ.
31 Ιουλ 2007
Μηνύματα
2.637
Κριτικές
7
Like
126
Πόντοι
16
Αδερφια εννοθειται για να νικησουμε το διαβολο!!!!!!!!!Πειται οχι στα μπουρδελα του διαβολου!!!!!!Πειτε ναι στο φως του Κυριου!!!!!!!!!!!!!!!!!!
δεν πας να παρεις καμια πιπα να ξεθολωσεις?και το "ενωθειτε" το σκοτωσες :uglystupid: :uglystupid: :uglystupid:
 

peloponisios

Μέλος
Εγγρ.
1 Σεπ 2005
Μηνύματα
1.630
Like
3
Πόντοι
16
Αλλά εδώ όλοι ένα νικ είμαστε, συνήθισέ το...

Καλά, χαλάρωσε λίγο με τα συμπεράσματα, γιατί ούτε πρεσβύτερος είσαι, ούτε ο πατριάρχης των φόρα... Και δεν δίνουν και γαλόνια.
 

tomito

Moderator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
15 Μαΐ 2006
Μηνύματα
10.311
Κριτικές
3
Like
164
Πόντοι
166
Και είχαμε μια αγωνία...
 

SPEED

Τιμημένος
Εγγρ.
14 Οκτ 2005
Μηνύματα
12.355
Κριτικές
263
Like
141
Πόντοι
7.985
Χριστος Ανεστη μαγκες!
 

ROMANTIC

Μέλος
Εγγρ.
17 Απρ 2008
Μηνύματα
66
Like
0
Πόντοι
0
Αμ αναστησαμε Αγησιλαε τωωωωρα (Απο την ταινια  αλοιμονο στους νεους )
πριν 2 ωρες με τη γυναικα μου.. δυστυχως
 

Tsolias.Psolias

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Ιουλ 2007
Μηνύματα
15.106
Like
28
Πόντοι
166
Αδερφια εννοθειται για να νικησουμε το διαβολο!!!!!!!!!Πειται οχι στα μπουρδελα του διαβολου!!!!!!Πειτε ναι στο φως του Κυριου!!!!!!!!!!!!!!!!!!
καινούριο φρούτο είναι αυτό.. καλά βρε παιδί μου και εσύ την λουκά πήγες και αντέγραψες... πάρε παράδειγμα από τον άλλον που θέει να γίνει Εθνικός Star ή τον άλλο τον χουντικό τον παπαδόπουλο. κριμας κριμας
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom