Νέα

Ποιά είναι η θρησκεία σας;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα MATURELOVERR
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 3K
  • Εμφανίσεις 120K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

ποια ειναι η θρησκεια σας?

  • χριστιανισμος

    Ψήφοι: 27 43,5%
  • μωαμεθανισμος

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • δωδεκαθεο

    Ψήφοι: 9 14,5%
  • αλλο

    Ψήφοι: 3 4,8%
  • καμμια

    Ψήφοι: 23 37,1%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    62

tomito

Moderator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
15 Μαΐ 2006
Μηνύματα
10.311
Κριτικές
3
Like
164
Πόντοι
166
Μπορείς να φέρεις έναν πραγματικό.
Η μπορείς να απαντήσεις ουσιωδως σε κάτι και όχι αλλαζονικά να απαξιεις να απαντήσεις.

Η πραγματική Αλωση έγινε το 1821

 

Επισκέπτης
Μπορείς να φέρεις έναν πραγματικό.
Η μπορείς να απαντήσεις ουσιωδως σε κάτι και όχι αλλαζονικά να απαξιεις να απαντήσεις.

Η πραγματική Αλωση έγινε το 1821


Ρε τομίτο ...
Τί μου έφερες να σχολιάσω ???
Ψάξε πρώτα για τον συγκεκριμένο παπά , και ύστερα μου λές...

Θεόδωρος Ζήσης λέγεται ... και ο Χριστόδουλος τον πήγαινε για καθαίρεση. Στο τσάκ σώθηκε. Επενέβησαν βλέπεις οι άλλοι Πανεπιστημιακοί κι έπεσε στα μαλακά !
 

gabadoo

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Μαρ 2007
Μηνύματα
10.664
Like
2
Πόντοι
166
Μπορείς να φέρεις έναν πραγματικό.
Η μπορείς να απαντήσεις ουσιωδως σε κάτι και όχι αλλαζονικά να απαξιεις να απαντήσεις.

Η πραγματική Αλωση έγινε το 1821


  Η πολυφωνια στους κολπους της Χριστιανικης Εκκλησιας(οποιαδηποτε Εκκλησιας,απο την Εκκλησια του Δημου και την Απελλα μεχρι...) δεν ειναι απαραιτητα κακο...

  Αλλα οι ηλιθιοτητες που ειπε ο αθλιος ,κατα την γνωμη μου,αυτος κληρικος δεν ειναι επισημη θεση της Ελλαδικης Εκκλησιας.Μην ξεχνας οτι τα αρματα δεν τα σηκωσαν μονο οι καπεταναιοι,μπορω να σου πω και αρκετους ιερωμενους,σωστα;

 
 

tomito

Moderator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
15 Μαΐ 2006
Μηνύματα
10.311
Κριτικές
3
Like
164
Πόντοι
166
Ρε τομίτο ...
Θεόδωρος Ζήσης λέγεται ... και ο Χριστόδουλος τον πήγαινε για καθαίρεση. Στο τσάκ σώθηκε. Επενέβησαν βλέπεις οι άλλοι Πανεπιστημιακοί κι έπεσε στα μαλακά !

Σχολίασες όλα τα άλλα και απαξιείς αυτό Τζίμη.
Πλάκα έχουμε τελικά, δεν έχω παράπονο.
Πάλι καλά που ο Αρχιεπίσκοπος Κεραυνός άκουσε τις παρακλήσεις των λοιπών πανεμιστημιακών-όπως οι καθηγητές σου δλδ- και έχουμε τέτοιο διαμάντι στο Αριστοτέλειο- με σήμα τον Αη Δημήτρη (μεγάλη προσφορά στα Γράμματα)-Πανεπιστήμιο.
Δεν είμαστε σουρεαλιστική χώρα.
Είμαστε ο ορισμός του Σουρεαλισμού.

 

zouzis

Μέλος
Εγγρ.
4 Φεβ 2006
Μηνύματα
148
Like
1
Πόντοι
1
Στο Καποδιστριακό δεν είναι ?
ή κάνω λάθος ???

όπου και να είναι κακώς είναι, τέτοια φάτσα είναι για να πηγαίνει σπίτι του και αυτό που θύμισε στο ακροατήριο του, το οποίο έλεγαν οι παπάδες πριν την άλωση το ότι δηλαδή καλύτερα  τούρκικο φέσι παρά παπική τιάρα ή δεν ξέρω τι, θα έπρεπε όχι μόνο να το ξεχάσουμε αλλά να το κατακρίνουμε με όλη τη δύναμη μας. Και όχι να το υποστηρίζουμε όπως αυτός ο κρετίνος, κάποιοι παλαιοημερολογίτες και κάτι καντηλανάφτισες από αυτά τα εκκλησιαστικά σωματεία που μαζεύουν κάθε φανατισμένο κακομοίρη.
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.355
Πόντοι
4.765
Εμένα πάλι οι γονείς μου , μου απαγόρευσαν ακόμη και τον Εκκλησιασμό !
γι αυτο και απο αντιδραση στους γονεις σου πιστεψες με τοσο φανατισμο στον χριστιανισμο και στην εκκλησια.
 

Επισκέπτης
γι αυτο και απο αντιδραση στους γονεις σου πιστεψες με τοσο φανατισμο στον χριστιανισμο και στην εκκλησια.
Mου το έχει πεί κι άλλος αυτό , αλλά δεν ισχύει.
Ο εκκλησιασμός μου απαγορεύθηκε , όταν ήμουν ήδη συνειδητοποιημένο μέλλος της Εκκλησίας. Πιο πρίν, δεν υπήρχε κανένα πρόβλημα ...

Βλέπεις οι άθεοι, είναι πιό δημοκράτες απο τους θρήσκους ...!

Θού Κύριε ...
 

stavros51

Moderator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
4 Νοε 2005
Μηνύματα
6.870
Like
60
Πόντοι
66
άν γεννιότανε σήμερα ο Χριστός , τα Ευαγγέλια θα γραφόντουσαν στα Αγγλικά!

Μπάαα!  Για greeklish το βλέπω!

(αλλά θα έπεφτε το γνωστό μήνυμα "Παρακαλώ να το διορθώσεις αλλιώς θα αναγκαστώ να το διαγράψω")!
 

stavros51

Moderator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
4 Νοε 2005
Μηνύματα
6.870
Like
60
Πόντοι
66
εχεις μια εμμονη που ξερεις τι μου θυμιζει, χωρις να θελω να σε θιξω?(ουτε σενα ουτε και τα παιδια απο χωριο) Χωριατοπαιδο απο μερος με πληθυσμο κατω απο 5000 κατοικους που επειδη δεν εχει αλλαγη παραστασεων (τι να δει? Τη βρυση του χωριου τους να τρεχει η δυο κατσικες να γαμιουνται? ),
  Και ποιος σου είπε ρε φρέντυ, ότι δεν είναι ακριβώς έτσι η κατάστασή μου? Σου είπε κανείς ότι σου γράφω από το Τόκιο?

ασχολειται με το ιδιο θεμα και το αναμασα συνεχεια και συνεχεια...
Καλά ρε φίλε, πως την  έχεις δει? Θα με λογοκρίνεις εσύ με ποιό θέμα θα ασχολούμαι? Πουρπουάρ γουστάρω, με πουρπουάρ θα ασχολούμαι. Αστρολογία γουστάρω, με αστρολογία θα ασχολούμαι. Μη με διαβάζεις άμα δε σ’ αρέσει. Δυσκολεύεσαι?

[size=6pt]Γι αυτο καταρχην σε συμβουλευω αλλαγη παραστασεων και γρηγορα...η εστω ελα μια βολτα απο την πολη....στο θεμα μας τωρα,πιστεψε με ΤΟ ΠΙΟ ΑΚΡΙΒΟ ΑΓΑΘΟ ειναι η ΑΛΗΘΙΝΗ ΑΓΑΠΗ και αν εσυ εισαι τοσο μαγκας να την εχεις βρει αφθονη που να χαρακτηριζεις αυτους που τη δινουν ως'σπαγγους'η τσιγκουνηδες,τοτε μπραβο σου...αλλα μαγκα μου δε νομιζω οτι την εχεις βρει,γιατι οχι μονο ειναι σπανια αλλα και γιατι εσυ την αναζητας εντελως αλλου...στην αξια ενος πουρμπουαρ!!!!!Θυμασαι πως ξεκινησαμε?Για το πουρμπουαρ στις ιεροδουλες...γιατι εγω ΕΚΕΙ αναφερθηκα,ασχετα αν εσυ το γενικευσες το θεμα με το 'ετσι θελω'(και στην καφετερια?και αλλου?)Επι του παροντος τωρα δηλαδη θε να μου πεις να αφηνω πουρμπουαρ στις ιεροδουλες ως εκδηλωση αγαπης?Λοιπον ακου να δεις τι θα κανουμε:Ξεκινα εσυ,ο μη εχων σχεση με τον πληρωμενο ερωτα(ετσι δηλωνεις,αρα και ασχετος με το θεμα του πουρμπουαρ στις ιεροδουλες για το οποιο πεταχτηκες εξ αρχης να τοποθετηθεις σαν την πουτσα)να δινεις πουρμπουαρ και..'αγαπη' στις ιεροδουλες και μη φοβασαι...εγω ξωπισω σου!!!! [/size]
  Φρεντάκο, δε σε προλαβαίνω στο παραλήρημά σου. Αναγκαστικά, μερικά θα μένουν αναπάντητα.
 

SANIM

Σπουδαίος
Εγγρ.
15 Αυγ 2006
Μηνύματα
8.061
Κριτικές
10
Like
1.397
Πόντοι
2.537
Ειναι τυχαιο το γεγονος οτι εκατονταδες εκκλησιες χτιστηκαν στα ερειπια αρχαιων ναων; τυχαιο επισης οτι τους γκρεμιζαν και με τα υλικα εχτιζαν χριστιανικους ναους;(πχ παναγια εκατονταπυλιανη) τυχαιο οτι δεν υπαρχουν ιστορικες αναφορες  για το πως επιβληθηκε ο χριστιανισμος στη ελλαδα;τυχαιο οτι την εποχη του ακρατου χριστιανικου φονταμενταλισμου(βυζαντιο) κατασραφηκαν χιλιαδες μνημεια του ελληνικου πολιτισμου(ναοι-ακομα και γραπτα). Αλλωστε ο πρωτεργατης της σφαγης των τελευταιων ελληνων εθνικων ανακηρυχθηκε ΜΕΓΑΣ απο την εκκλησια(θεοδοσιος) τυχαιο οτι δυο απο τους μεγαλυτερους αγιους(κωνσταντινος και ελενη)ηταν πολυ απλα δυο δολοφονοι που απο κοινου σκοτωσαν τον μεγαλυτερο αδελφο για να παρει το θρονο ο εκλεκτος της μαμας;(οσο για το αν ειχαν μεταξυ τους και καποια ΑΛΛΗ σχεση ποιος ξερει;) και κατι πατριωτικο για το τελος.....με τη χλαμυδα η ελλαδα εφτανε μεχρι το πακισταν με το ρασο μεχρι τη λαρισα....
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.355
Πόντοι
4.765
Mου το έχει πεί κι άλλος αυτό , αλλά δεν ισχύει.
Ο εκκλησιασμός μου απαγορεύθηκε , όταν ήμουν ήδη συνειδητοποιημένο μέλλος της Εκκλησίας. Πιο πρίν, δεν υπήρχε κανένα πρόβλημα ...

Βλέπεις οι άθεοι, είναι πιό δημοκράτες απο τους θρήσκους ...!

Θού Κύριε ...
δυστηχως οι αθεοι δεν ειναι καθολου δημοκρατες.οι θρησκοι ειναι πολυ πιο δημοκρατικοι θα ελεγα.και παντα στα γεραματα οι αθεοι γυνονται θρησκοι.το αλλο που εχω προσεξει ειναι οτι οσο πιο αμαρτωλος ειναι κανεις στα νιατα του τοσο πιο θρησκος γινεται οταν γερασει!κοιτανε τη σωτηρια της ψυχης τους!!!εγω τους κορο'ι'δευω και τους λεω  πατε να κορο'ι'δεψεται το θεο!!!!
 

stavros51

Moderator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
4 Νοε 2005
Μηνύματα
6.870
Like
60
Πόντοι
66
  Εισαι σιγουρος γι αυτο που γραφεις? Και καταρχην, οι ταφες ειναι δραστηριοτητες που...θαβονται?
Τι είναι βρε Φρέντυ η ταφή? Και γιατί οι αρχαιολόγοι τάφους ανακαλύπτουν? Δραστηριότητα που στέλνεται ψηλά με χαρταετό είναι? Ό,τι θαφτεί με το πτώμα παρέα, θα βρεθεί όταν τον ξεθάψουν. Έστω κι αν έχουν περάσει 3.000 χρόνια. Τι πας να πεις τώρα σαν αντίρρηση?

  Και μετα σε ενοχλει το γαλα που ειναι...υπηρεσια!
Αυτό εσύ το είπες. Όχι εγώ.

  Το πουρμπουαρ στο παγγαρι της Εκκλησιας σε ενοχλει ομως ε?...Εδω σε θελω καβουρα....ανοιχτοχερη :uglystupid: :jerking: Σταυρακα!!
Φίλε μου δε με ενοχλεί καθόλου, αν το δίνεις ΕΣΥ. Αν το έδινα εγώ, θα με ενοχλούσε. Τι θέλεις, να δίνω πουρπουάρ σε παπάδες για να σε ευχαριστήσω?
 

stavros51

Moderator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
4 Νοε 2005
Μηνύματα
6.870
Like
60
Πόντοι
66
Φιλε Σταυρο η δυσπιστια σου προς τα θαυματα αλλα και η ταση σου να δωσεις μια επιστημονικη εξηγηση σε αυτα (καταρριπτοντας τα?κορο'ι'δευοντας τα?τι απ ολα?) μονο ψαγμενο δε σε καθιστα...οι πηγες σου μαλλον ειναι ο,τι ακους,το περιοδικο ΣΟΚ (και παρομοιου επιπεδου αναγνωσματα),και μια επιδερμικη ματια στη Wikipedia,...

Εν τάξει Φρέντυ, με ξανατάπωσες. Όταν συμβαίνει, θα το παραδέχομαι.
 

Xcp41

Μέλος
Εγγρ.
24 Ιαν 2008
Μηνύματα
199
Like
0
Πόντοι
1
Xcp41...αν ηξερες και να διαβαζεις τι καλα που θα ηταν!!!!!

Εσύ κάθεσαι και περιγράφεις δολοπλοκίες που έκανε και καλά ο Χριστιανισμός και οτί δεν σεβάστηκε τους Αρχαίους Έλληνες.
Χάρη στον Χριστιανισμό ρε έμεινε ενωμένο το έθνος τόσα χρόνια σε δύσκολες συνθήκες.
Αλλά ναι ξέχασα.Εσείς τα κούμουνα είστε προοδευτικά και καλά :jerking: οπότε ο Χριστιανισμός θεωρείτε φασισμός για εσάς και καταπίεση ιδεών και ότι άλλο σκατά κατεβάζει ο νους σας.
 

SANIM

Σπουδαίος
Εγγρ.
15 Αυγ 2006
Μηνύματα
8.061
Κριτικές
10
Like
1.397
Πόντοι
2.537
κούμουνα .....καλα να διαβαζεις δεν ξερεις....αλλα ουτε να γραφεις;
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom