Νέα

Ποιά είναι η θρησκεία σας;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα MATURELOVERR
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 3K
  • Εμφανίσεις 120K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

ποια ειναι η θρησκεια σας?

  • χριστιανισμος

    Ψήφοι: 27 43,5%
  • μωαμεθανισμος

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • δωδεκαθεο

    Ψήφοι: 9 14,5%
  • αλλο

    Ψήφοι: 3 4,8%
  • καμμια

    Ψήφοι: 23 37,1%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    62

BiteMeIaMfresH

Μέλος
Εγγρ.
22 Οκτ 2006
Μηνύματα
8.901
Like
15
Πόντοι
66
καμια
αλλα δεν ειμαι αθεη, αθρησκη ειμαι
 

Duracell

Τιμημένος
Εγγρ.
18 Οκτ 2005
Μηνύματα
8.672
Like
86
Πόντοι
66
Πάντως για ν' αλαφρύνουμε λίγο τo thread :2funny: νομίζω ότι τελικά ΟΛΟΙ μας :grouphug: εδώ μέσα στην ίδια "θρησκεία" πιστεύουμε... στο ΜΟΥΝΙ !!! :knockinb:
 

guider

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2007
Μηνύματα
25
Like
4
Πόντοι
0
Μάλλον απο ότι καταλαβα θα ήθελες να σου βρισκόταν κάποια γκόμενα στον δρόμο σου και ας την πήδαγες και τις αργίες.Γιατί τέτοια μαλακία απίστευτη μονο απο εναν μαλακα θα μπορούσε τοσο ωραία να διατυπωθεί.Φίλε πρεπει να μάθεις οτι η παλάμη μας χρησιμεύει και για άλλα πραγματα.Ντροπή σου... Αίσχος είσαι απίστευτος βλαξ.Ειμαι και εγω εναντια σε πολλα πραγματα με τις θρησκείες αλλά οχι ρε φίλε και τέτοια ξεφτίλα!!!!! Και ποιος σου είπε ρε ανθρωπάκι οτι δημοκρατια είναι να λες οτι αηδία βγαίνει απο το λίγο μυαλό σου? Μπορείς να κάτι βέβαια οτι γοθστάρεις αλλά οχι και να προσβάλεις τα ιερά και τα όσια των άλλων.Αλλα διαβάζοντας και μόνο, με τι ασχολείσαι τελευταία καταλαβαίνει κανείς περί τίνους πρόκειται. ............chrysarge σοβαρέψου
 

tomito

Moderator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
15 Μαΐ 2006
Μηνύματα
10.311
Κριτικές
3
Like
164
Πόντοι
166
Έτσι για πλάκα χωρίς να θέλω να θίξω κανέναν
 

Συνημμένα

  • eksomologisi.jpg
    eksomologisi.jpg
    112,2 KB · Εμφανίσεις: 27

KARALIAKOURAS

Μέλος
Εγγρ.
15 Δεκ 2006
Μηνύματα
693
Κριτικές
1
Like
6
Πόντοι
6
"Μηπως ντυνεσαι μασκαρας τις αποκριες?"  :2funny:
Στις αμαρτιες των χεριων δεν εχει τη μαλακια!
Οποτε χαλαρα και με τα 2 χερια :jerking: :jerking: :jerking: :jerking: :jerking:
 

DARKSIDEOFTHEMOON

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Φεβ 2006
Μηνύματα
15.458
Like
31
Πόντοι
166
Τόλμησες κ έκανες προγαμιαίο σεξ;

ΦΩΤΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ,ΘΑ ΠΕΣΕΙ ΝΑ ΣΕ ΚΑΨΕΙ.
:blowup:
 

DARKSIDEOFTHEMOON

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Φεβ 2006
Μηνύματα
15.458
Like
31
Πόντοι
166
''Μήπως μουτζώνεις τους άλλους;''

Μόνο 1.000.000 φορές στο γήπεδο τους διαιτητές.
 

germaon

Σεβαστός
Εγγρ.
29 Απρ 2006
Μηνύματα
1.655
Κριτικές
18
Like
15
Πόντοι
2.007
Τελικά πιο συμφεροντολόγος λαός από τον (νεο)Ελληνικό , δεν πρέπει να υπάρχει. Θέλω μερικοί να μου λύσουν μια απορία. Πώς γίνεται να είναι Ελληνες , χωρίς να είναι Βυζαντινοί. Δεν καταλαβαίνω.
Δεν ξέρω αν Βυζάντιο και Ελλάς είναι το ίδιο,(για μένα είναι) ξέρω οτι εμείς ΕΙΜΑΣΤΕ το Βυζάντιο. το 1453 είναι πιο κοντά σε εμάς από το 146 π.Χ.. Και όταν απελευθερωθήκαμε  επιλέξαμε το όνομα Ελλας , εκμεταλλευόμενοι το γεγονός οτι με τους Αρχαίους μιλάγαμε την ίδια γλώσσα . Φυσικά αυτό έγινε όχι επειδή είμαστε ΄...απόγονοι του Αριστοτέλη (και ο Σακίλ Ο'Νιλ διαβάζει Αριστοτέλη, τί σημαινει..οτι είναι Έλληνας?) αλλά επειδή τα Ελληνικά μας επεβλήθησαν από το Θεοκρατικό Βυζάντιο ως η "γλώσσα των Ευαγγελίων".
Ελλάς ήταν ο σημερινός χώρος στον οποίο πριν 2500 χρόνια μεγαλούργησαν κάποιοι άνθρωποι , (Σωκράτης , Πλάτων , Αριστοτέλης κλπ) αλλά ο αρχαίος κόσμος και οι δωδεκαθεϊστές τους φόνευσαν όλους(βλ. Σωκράτης και το βιβλίο του Κ.Πλεύρη "Ο διωγμός των αρίστων") . Η Εκκλησία όλα τα Αρχαία Ονόματα τα ενέταξε στο εορτολόγιο της ως ελάχιστο φόρο τιμής.( όπως είπε ο Κωνσταντίνος Πλεύρης) Αυτά. Τώρα για τους Δωδεκαθεϊστές που πήγαν στους στήλους (και όχι στήλες) ένα πράγμα θα πώ "Μωραίνει Κύριος". Η Τζάννη (η Λουκά των αρχαιοπληκτων ) ειναι η πλεον γραφική. Τον Χριστιανισμό δεν τον αγγίζει κανείς. "Ει ο Θεός μεθ'ήμών ,ουδείς καθ'ημών". Εδω αντέξαμε τους πρώτους 3 αιώνες, θα λυγίσουμε τώρα. Και για τους "επιστημονες" , πιστέψτε με το χώρο της Αστροφυσικής τον ξέρω λίγο καλύτερα από όλους σας. Η Αθεϊα είναι η μειοψηφία.

"Όταν τελειοποιηθεί η επιστήμη , θα δούμε πώς σκέφτηκε ο Θεός όταν έπλασε τον κόσμο" ,Στίβεν Χωκιν

Ελπίζω η αναφορά του ονόματος του Πλεύρη να μη σόκαρε τη θολοκουλτούρα του σαιτ (και τη rouli, βεβαίως βεβαίως...)
 

lepando

Μέλος
Εγγρ.
21 Δεκ 2006
Μηνύματα
865
Like
2
Πόντοι
6
Τόλμησες κ έκανες προγαμιαίο σεξ;

ΦΩΤΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ,ΘΑ ΠΕΣΕΙ ΝΑ ΣΕ ΚΑΨΕΙ.
:blowup:
που χαθηκες εσυ,  παιδακι μου,εδω & 5-6 σελιδες απο τα αθλητικα?????  :idiot: Για ελα & σου εχω καιρια θεματα!!!!  :grin:
 

DARKSIDEOFTHEMOON

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Φεβ 2006
Μηνύματα
15.458
Like
31
Πόντοι
166
που χαθηκες εσυ,  παιδακι μου,εδω & 5-6 σελιδες απο τα αθλητικα?????   :idiot: Για ελα & σου εχω καιρια θεματα!!!!  :grin:



Μα τι λες ;το θρεντάκι μου το ενημέρωσα επιμελώς.Γράψε κ θα τα δω το απόγευμα σπίτι.Τώρα σχολάω.Θα τα δω μετά τις 7.Σε φιλώ.ΦΩΤΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ
 

lepando

Μέλος
Εγγρ.
21 Δεκ 2006
Μηνύματα
865
Like
2
Πόντοι
6
Μα τι λες ;το θρεντάκι μου το ενημέρωσα επιμελώς.Γράψε κ θα τα δω το απόγευμα σπίτι.Τώρα σχολάω.Θα τα δω μετά τις 7.Σε φιλώ.ΦΩΤΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ
Αντε καλη ξεκουραση...  Για το απογευμα εδω ειμαστε:   :grin:
 

tomito

Moderator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
15 Μαΐ 2006
Μηνύματα
10.311
Κριτικές
3
Like
164
Πόντοι
166
Τώρα για τους Δωδεκαθεϊστές που πήγαν στους στήλους (και όχι στήλες) ένα πράγμα θα πώ "Μωραίνει Κύριος". Η Τζάννη (η Λουκά των αρχαιοπληκτων ) ειναι η πλεον γραφική. Τον Χριστιανισμό δεν τον αγγίζει κανείς. "Ει ο Θεός μεθ'ήμών ,ουδείς καθ'ημών". Εδω αντέξαμε τους πρώτους 3 αιώνες, θα λυγίσουμε τώρα. Και για τους "επιστημονες" , πιστέψτε με το χώρο της Αστροφυσικής τον ξέρω λίγο καλύτερα από όλους σας. Η Αθεϊα είναι η μειοψηφία.

"Όταν τελειοποιηθεί η επιστήμη , θα δούμε πώς σκέφτηκε ο Θεός όταν έπλασε τον κόσμο" ,Στίβεν Χωκιν

Ελπίζω η αναφορά του ονόματος του Πλεύρη να μη σόκαρε τη θολοκουλτούρα του σαιτ (και τη rouli, βεβαίως βεβαίως...)

Φίλε Germaon δεν υπάρχει λόγος να τα παίρνεις.
Κάποιοι Ελληνες έχουν ξυπνήσει από την αφασία.
ʼλλοι το έριξαν στο Δωδεκάθεο και άλλοι στο Βυζάντιο ως έμπνευση για "Πάμε όπως άλλοτε"
Τόσο πολύ σε ενοχλεί η αλλη άποψη?
'Επρεπε όλοι να είμαστε θαυμαστές της Ανατολικής Ρωμαϊκης Αυτοκρατορίας δεν το καταλαβαίνω.
Ωσαν το Δικέφαλο (σαν την διαφήμηση) ο Ελληνισμός έχει δυο μυαλά για αυτό δεν ξέρει προς τα που να πάει και μένει ακίνητος
Το 2030 το 33% των Ελλήνων θα είναι άνω των 65...
Ας σβήσουμε ειρηνικά τουλάχιστον-πρέπει να φαγωνόμαστε μεταξύ μας?
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom