Νέα

Ποιά είναι η θρησκεία σας;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα MATURELOVERR
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 3K
  • Εμφανίσεις 120K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

ποια ειναι η θρησκεια σας?

  • χριστιανισμος

    Ψήφοι: 27 43,5%
  • μωαμεθανισμος

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • δωδεκαθεο

    Ψήφοι: 9 14,5%
  • αλλο

    Ψήφοι: 3 4,8%
  • καμμια

    Ψήφοι: 23 37,1%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    62

fotovg

Μέλος
Εγγρ.
12 Αυγ 2006
Μηνύματα
217
Like
3
Πόντοι
1
Που κολαει ο Πλουταρχος και ο καθε Πλουταρχος εδω.Οι ανθρωποι αυτοι ειναι επαγγελματειες κανουν τη δουλεια τους και μαζευουν το χρημα .Ειναι στην κριση του καθενος απο εμας οταν ακουμε ενα τραγουδι να διασκεδαζουμε με αυτο η να ταυτιζομαστε.
 

peloponisios

Μέλος
Εγγρ.
1 Σεπ 2005
Μηνύματα
1.630
Like
3
Πόντοι
16
Επειδη δν μιλαμε για απλη σχεση μεταξυ των mclein-πλουταρχου....δν θα απαντησω....
Θα πω για αρχη....καθε ανθρωπος περναει πολλα....αλλα εγιναν παρελθον...αλλα ειναι ακομη παρον....κ αλλα ισως να ερθουν...
Κ θα μπω στο παρασυνθημα...μη συγχεεις προσωπα κ καταστασεις....ενα τραγουδι του αλλου θεου ελεγε ΑΚΟΥ Κ ΜΗ ΜΙΛΑΣ.....ετσι κ εσυ φιλε μου...ακου τον αν γουσταρεις αυτα που λεει...μη ψαχνεις τι...πως...γιατι...χανει το νοημα...μπορει αυτος να περναει αλλα...πιο σκατα κ πιο μεγαλα...
Τελειωνοντας....θα πω...πως ολοι εχουμε προβληματα...κ σχεδον ολοι μια δουλεια...μακαρι να μπορουσαμε ολοι μεσα απ τη δουλεια μας να βγαζαμε την πικρα...την αγαπη...το καθε μας συναισθημα....οποιο ηθελε ο καθε ενας μας...οποια στιγμη το γουσταρε....
Αν νομιζεις οτι σε κοροιδευει...μπορεις να στραφεις αλλου...(κ μη μιλας για το Γιαννακη---με δαυτον...---....σε παρακαλω...)!!!

Y/Γ -- > μπορεις απλα να σκεπτεσαι οτι αυτοι που εχουν γραψει το εκαστοτε τραγουδι εχουν περασει την αναλογη εμπειρια που εκφραζουν μεσα απ'το γραπτο τους....κ επειδη δν μπορουν να το τραγουδησουν οι ιδιοι το δινουν σε καποιον καλλιτεχνη που σεβονται κ εκτιμουν τη φωνη του....

Δεν θα συμφωνήσω ότι ο εν λόγω έχει περάσει αυτά που περιγράφει αλλά that's me. Δεν χαρακτήρισα κανέναν βέβαια και μίλησα πολύ ήπια για αυτό που ένιωσα εγώ. Απλά και για να μην τσακίσω και το thread του παιδιού, ένιωσα άσχημα, πολύ άσχημα πάντα εγώ όμως, όταν είδα ότι κάποιος με χτύπαγε εκεί που πονάω για τα προς το ζειν. Έτσι όμως το αντιλαμβάνομαι εγώ και έχω την απορία -επειδή έζησα την λατρεία προς το πρόσωπο του εν λόγω από πολύ κόσμο- θέλω να μάθω πως το βλέπει ο καθένας. Με καμία επικριτική διάθεση ακριβώς γιατί και εγώ πέρασα από αυτή την κατάσταση και βέβαια θα με ενδιέφερε να διαβάσω απόψεις σε κάποιο ξεχωριστό thread.
Αυτά και συγνώμη αν προσέβαλα κάποιον, δεν είχα καμία τέτοια πρόθεση.
 

peoklis

Μέλος
Εγγρ.
4 Φεβ 2006
Μηνύματα
203
Κριτικές
7
Like
331
Πόντοι
21
Oσο σκεφτομαι τη μουτσουνα του που οταν"τραγουδαει"παιρνει το κλαψιαρικο υφος,με ποιανουν τα γελια...Πουσταρχε,γερα,παρτους τα λεφτα...
 

Επισκέπτης
Δεν θα συμφωνήσω ότι ο εν λόγω έχει περάσει αυτά που περιγράφει αλλά that's me. Δεν χαρακτήρισα κανέναν βέβαια και μίλησα πολύ ήπια για αυτό που ένιωσα εγώ. Απλά και για να μην τσακίσω και το thread του παιδιού, ένιωσα άσχημα, πολύ άσχημα πάντα εγώ όμως, όταν είδα ότι κάποιος με χτύπαγε εκεί που πονάω για τα προς το ζειν. Έτσι όμως το αντιλαμβάνομαι εγώ και έχω την απορία -επειδή έζησα την λατρεία προς το πρόσωπο του εν λόγω από πολύ κόσμο- θέλω να μάθω πως το βλέπει ο καθένας. Με καμία επικριτική διάθεση ακριβώς γιατί και εγώ πέρασα από αυτή την κατάσταση και βέβαια θα με ενδιέφερε να διαβάσω απόψεις σε κάποιο ξεχωριστό thread.
Αυτά και συγνώμη αν προσέβαλα κάποιον, δεν είχα καμία τέτοια πρόθεση.
1.σου ειπα κ παραπανω...πως ο καθε ενας απο εμας...περναει ή εχει περασει διαφορα...μπορει ο Γιαννης να εχει τωρα αλλα προβληματα αλλου ειδους ή εστω καποτε....οπως μπορει τα τραγουδια που λεει στο ιδιο υφος απ το 98...καποτε να τον εξεφραζαν πριν κανει ισως οικογενεια...τωρα εχει περασει σε ποιο δυσκολα μονοπατια...πιστεψε με...
2.γιατι αναφερεις σε χτυπαγε εκει που ποναγες...??? Σε βαλανε σε ενα δωματιο με το ζορι να ακους μονο πλουταρχο??? Αν σε χαλαγε οντως...το εκοβες..αλλα μεσα σου...αυτα που λενε τα τραγουδια σου θυμιζουν πραγματα/καταστασεις κ βγαζουν συναισθηματα που ΘΕΛΕΙΣ να θυμασαι...
3.Δν προσεβαλες κανενα ρε αδερφε....μονο εγω εγραψα για το Γιαννη....εσυ δν με προσεβαλες....μονο ο φιλος πεοκλης...αλλα ας ειναι...
4.ανοιξε το θρεντ...να ρθουμε να τα πουμε ολα....ονομασε το εξομολογηση...:):):):):)...xixixixixixixi...
 

nik30

Μέλος
Εγγρ.
23 Μαρ 2006
Μηνύματα
4.073
Like
1
Πόντοι
16
χεστηκα τι περναει ο γιαννακης και ο καθε γιαννακης....ουτος η αλλος τα τραγουδια ειναι του συνθετη και οχι του πλουταρχου!!!
εμενα τα τραγουδια του με αγγιζουν και αυτο μου φτανει!!!

βαλε σε χανω και τι σταυρο κουβαλαω!!
 

Επισκέπτης
Oσο σκεφτομαι τη μουτσουνα του που οταν"τραγουδαει"παιρνει το κλαψιαρικο υφος,με ποιανουν τα γελια...Πουσταρχε,γερα,παρτους τα λεφτα...
επειδη γινεσαι τρομερα προσβλητικος....κ μιας κ ανεφερες για βλαχαδερα πριν....το βλαχαδερο φαινεται καθαρα ποιος εισαι...
1.ποιανουν......
2.παρτους.......
Οσο για τα λεφτα....οσοι τα δινουν το κανουν μαλλον επειδη γουσταρουν....ας τους να γουσταρουν λοιπον...εσυ μεγαλε Ελληναρα-Αντρακλα-Βαρβατε....αν σου πουν να πληρωσεις...μη το κανεις αφου δν γουσταρεις....
χεστηκα τι περναει ο γιαννακης και ο καθε γιαννακης....ουτος η αλλος τα τραγουδια ειναι του συνθετη και οχι του πλουταρχου!!!
εμενα τα τραγουδια του με αγγιζουν και αυτο μου φτανει!!!
βαλε σε χανω και τι σταυρο κουβαλαω!!
σωστος ο παιχτης....το ανεφερα κ εγω...αλλα μιας κ ο συνθετης εκφραζεται απ τον χ....ψ....Γιαννακη....γουσταρω κ το Γιαννακη....
 
OP
OP
M

MATURELOVERR

Μέλος
Εγγρ.
22 Νοε 2005
Μηνύματα
321
Like
3
Πόντοι
1
πολλες ψηφους ο αθεϊσμος.δεν το περιμενα...αν μη τι αλλο ειμαστε νομιζω θρησκευομενο εθνος.μια ερωτηση προς τους αλλοθρησκους.πως νοιωθετε που πιστευετε σε μια σημαια που κυριο εμβλημα της ειναι ο σταυρος?
 

DARKSIDEOFTHEMOON

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Φεβ 2006
Μηνύματα
15.458
Like
31
Πόντοι
166
πολλες ψηφους ο αθεϊσμος.δεν το περιμενα...αν μη τι αλλο ειμαστε νομιζω θρησκευομενο εθνος.μια ερωτηση προς τους αλλοθρησκους.πως νοιωθετε που πιστευετε σε μια σημαια που κυριο εμβλημα της ειναι ο σταυρος?



ʼστα να πάνε
 

DESAPARECIDO

Μέλος
Εγγρ.
26 Αυγ 2006
Μηνύματα
56
Like
1
Πόντοι
0
μια θρησκεια : πα'ι'δακισμός......και δε χρειαζεται και νηστεια ....
 

nik30

Μέλος
Εγγρ.
23 Μαρ 2006
Μηνύματα
4.073
Like
1
Πόντοι
16
πολλες ψηφους ο αθεϊσμος.δεν το περιμενα...αν μη τι αλλο ειμαστε νομιζω θρησκευομενο εθνος.μια ερωτηση προς τους αλλοθρησκους.πως νοιωθετε που πιστευετε σε μια σημαια που κυριο εμβλημα της ειναι ο σταυρος?

το κυριο εμβλημα της ελληνικης σημαιας ειναι η σημασια της!!!!
ελευθερια η θανατος!!!!!
για μενα η ελευθερια αντικατοπτριζετε σε οτιδιποτε σε κραταει δεσμιο.....
 
OP
OP
M

MATURELOVERR

Μέλος
Εγγρ.
22 Νοε 2005
Μηνύματα
321
Like
3
Πόντοι
1
παντως δεν γινεται να πιστευεις και στα δυο(δωδεκαθεο και γαλανολευκη),εγω ετσι το βλεπω.
 

peloponisios

Μέλος
Εγγρ.
1 Σεπ 2005
Μηνύματα
1.630
Like
3
Πόντοι
16
πολλες ψηφους ο αθεϊσμος.δεν το περιμενα...αν μη τι αλλο ειμαστε νομιζω θρησκευομενο εθνος.μια ερωτηση προς τους αλλοθρησκους.πως νοιωθετε που πιστευετε σε μια σημαια που κυριο εμβλημα της ειναι ο σταυρος?

Δεν νιώθω κάτι. Θα μπορούσα να είχα γεννηθεί στην Γερμανία ή στην Αλβανία ή στην Αμερική ή στην Σουηδία(μακάρι). Γεννήθηκα στην Ελλάδα, δεν νιώθω όμως κάποιον ιδιαίτερο δεσμό με το σύνολο που αποκαλούμε Ελλάδα, παρά μόνο με κάποιους τόπους μεμονωμένα.
 

Επισκέπτης
Εγώ πάντως απορώ πως τέθηκε θέμα Πλούταρχου σε τέτοιο thread  :idiot:.
Αλλά θα μου πείτε... το πρώτο thread είναι που ξεφεύγει εντελώς ή το τελευταίο?

Καλό θα ήταν να μην μπερδεύουμε την βούρτσα με την πούτσα παίδες. Βασικό element στην ζωή σας γενικότερα. Αν θέλετε με ακούτε, αν θέλετε με γράφετε στα παπάρια σας. Εμένα το ίδιο μου κάνει!  :grin:
 

Επισκέπτης
Ρε τι λέτε για τον καλλιτέχνη ???

όλα τα ξέρετε τελικά ??? ρε μαζευτείτε λίγο ...

και μαγκάκο μου οπου και αν εχει περάση έχει σίγουρα μεγαλύτερη απο εσένα και απο εμένα ...ΑΥΤΑ.-


 

Επισκέπτης
Εγώ πάντως απορώ πως τέθηκε θέμα Πλούταρχου σε τέτοιο thread  :idiot:.
Αλλά θα μου πείτε... το πρώτο thread είναι που ξεφεύγει εντελώς ή το τελευταίο?

Καλό θα ήταν να μην μπερδεύουμε την βούρτσα με την πούτσα παίδες. Βασικό element στην ζωή σας γενικότερα. Αν θέλετε με ακούτε, αν θέλετε με γράφετε στα παπάρια σας. Εμένα το ίδιο μου κάνει!  :grin:

+16
 

sas1977

Τιμημένος
Εγγρ.
16 Σεπ 2005
Μηνύματα
1.025
Κριτικές
2
Like
43
Πόντοι
16
0:)  Χ.Ο.  0:)
 

Επισκέπτης
Nαι τιμημένε βλάσφημε εν μέρει καλά τα λες αλλά υπάρχει και ενα γαμημένο αλλά...
 

KARALIAKOURAS

Μέλος
Εγγρ.
15 Δεκ 2006
Μηνύματα
693
Κριτικές
1
Like
6
Πόντοι
6
ΚΑΜΜΙΑ.Εαν καταφερουμε ως Ελληνες να ξεκολλησουμε απο τα δεσμα της Θρησκειας(του Χριστιανισμου,μιας και αυτον εχουμε χαψει),με τον πολιτισμο που φερουμε,θα καταφερουμε πολλα για μας,αλλα και για ολο τον πλανητη.
Ο Κοσμος σημερα με τα χαλια που εχει χρειαζεται Λογο(=λογικη) και Μετρο επειγοντως και οχι θρησκεια,πιστη και "ελπιδα".Οχι αλλο Μπους να λεει πως τον πηρε τηλεφωνο ο Θεος και του πε να σκοτωσει,οχι αλλοι Ισλαμιστες να σκοτωνουν για τον μαλακα τον Αλλαχ τους,οχι αλλο Χριστοδουλος να μας λεει για παγκοσμιες συνομωσιες κατα του Χριστιανισμου και για απαραιτητη "εξαρτηση απο το θεο" για να σωθουμε,οχι αλλη σαπιλα παπαδων με κοκκινα στρινγκ,οχι αλλο υπομονη για να λαβουμε καπου-καπως-καποτε=οχι αλλο ΚΟΥΤΟΧΟΡΤΟ.
Οσον αφορα το σταυρο στη σημαια,καποια στιγμη θα τον βγαλουν και αυτον,οπως εβγαλαν το Χ.Ο απο τις ταυτοτητες.Οταν καποτε δουμε πως εχουμε τεραστιο πολιτισμικο πλουτο με ανωτερες αξιες και προοπτικες του Χριστιανισμου,θα γινει επαναπροσδιορισμος.
Θεμα χρονου ειναι.Μεχρι τοτε:
Μπους,Αχμαντινετζαντ,Χριστοδουλος,Ψωμιαδης,
Καρατζαφερης,παπαδες με στρινγκ,καψιμο βιβλιων,πολεμοι,
μισος,μισογυνισμος,αδικια,εκκλησιαστικη περιουσια,
αποκαλυψεις Μακη(!) και τα μυαλα στα καγκελα!
Ειρηνη ημιν δηλαδη  0:)
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom