Νέα

Ποιά είναι η θρησκεία σας;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα MATURELOVERR
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 3K
  • Εμφανίσεις 120K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

ποια ειναι η θρησκεια σας?

  • χριστιανισμος

    Ψήφοι: 27 43,5%
  • μωαμεθανισμος

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • δωδεκαθεο

    Ψήφοι: 9 14,5%
  • αλλο

    Ψήφοι: 3 4,8%
  • καμμια

    Ψήφοι: 23 37,1%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    62

georgebest

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Οκτ 2007
Μηνύματα
9.382
Κριτικές
7
Like
378
Πόντοι
366
μιας κι ο Χρηστίδης απαξιεί, υπάρχει άλλος που να καταλαβαίνει τη δήλωση του Κουφοντίνα και να θέλει να μου την ερμηνεύσει;
 

hristidis

Μέλος
Εγγρ.
29 Δεκ 2007
Μηνύματα
6.597
Κριτικές
7
Like
0
Πόντοι
66
μιας κι ο Χρηστίδης απαξιεί, υπάρχει άλλος που να καταλαβαίνει τη δήλωση του Κουφοντίνα και να θέλει να μου την ερμηνεύσει;
δεν μπορω να καταλαβω γιατι επιμενεις;;;;;;;
η το'χεις η δεν το'χεις....
απλα.....ειναι τοσο απλο και μπροστα σου ακριβως που μονο επιτηδες αν το εκανες δεν θα το καταλαβαινες.....
 

georgebest

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Οκτ 2007
Μηνύματα
9.382
Κριτικές
7
Like
378
Πόντοι
366
δεν μπορω να καταλαβω γιατι επιμενεις;;;;;;;
η το'χεις η δεν το'χεις....
απλα.....ειναι τοσο απλο και μπροστα σου ακριβως που μονο επιτηδες αν το εκανες δεν θα το καταλαβαινες.....

σόρυ, αλλά εσύ επιμένεις. εγώ πολύ απλά και με κάθε ειλικρίνεια λέω ότι ΔΕΝ το καταλαβαίνω, αλλά και δέχομαι ότι εσύ απαξιείς να μου το εξηγήσεις, γι' αυτό ζητάω να το κάνει άλλος. αν λοιπόν κάποιος δεν μου το εξηγήσει, εγώ θα θεωρώ βλακώδη ή μάλλον υποκριτική τη δήλωση του κουφοντίνα
 

stavros51

Moderator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
4 Νοε 2005
Μηνύματα
6.870
Like
60
Πόντοι
66
Πως γίνεται άραγε να υπάρχει διάολος και να μην υπάρχει θεός?

Και πως γίνεται άραγε αυτοί που δηλώνουν Αθεοι να ποστάρουν Σατανιστικά βιντεάκια?

Ρε stranger, από που το βγάζεις εσύ το συμπέρασμα ότι υπάρχει διάολος?

Και τσιμπάνε και όλοι οι άλλοι και προχωράει η συζήτηση με βάση αυτό?

Ποιός τον είδε?
 

hristidis

Μέλος
Εγγρ.
29 Δεκ 2007
Μηνύματα
6.597
Κριτικές
7
Like
0
Πόντοι
66
σόρυ, αλλά εσύ επιμένεις. εγώ πολύ απλά και με κάθε ειλικρίνεια λέω ότι ΔΕΝ το καταλαβαίνω, αλλά και δέχομαι ότι εσύ απαξιείς να μου το εξηγήσεις, γι' αυτό ζητάω να το κάνει άλλος. αν λοιπόν κάποιος δεν μου το εξηγήσει, εγώ θα θεωρώ βλακώδη ή μάλλον υποκριτική τη δήλωση του κουφοντίνα
οταν ΔΕΝ καταλαβαινεις κατι(καθ'ομολογιαν σου)πως μπορεις να το ενταξεις καπου;;;;; :think: :think: :think: :think: :think: :think:
δεν το αφηνεις καλυτερα το θεμα;;;; :- :- :- :- :- :-
 

stranger88

Μέλος
Εγγρ.
15 Μαρ 2008
Μηνύματα
3.105
Κριτικές
3
Like
88
Πόντοι
16
Ρε stranger, από που το βγάζεις εσύ το συμπέρασμα ότι υπάρχει διάολος?

Και τσιμπάνε και όλοι οι άλλοι και προχωράει η συζήτηση με βάση αυτό?

Ποιός τον είδε?


Στα βιντεάκια αναφέρθηκα που πόσταραν με περηφάνια και ζήτησα εξήγηση γιατί σαν Αθεοι βάζουν τέτοια βιντεάκια.
 

doritis spermatos

Μέλος
Εγγρ.
26 Δεκ 2007
Μηνύματα
9.863
Κριτικές
2
Like
4
Πόντοι
66
Ρε stranger, από που το βγάζεις εσύ το συμπέρασμα ότι υπάρχει διάολος?

Και τσιμπάνε και όλοι οι άλλοι και προχωράει η συζήτηση με βάση αυτό?

Ποιός τον είδε?
εγω τον ειδα χθες τριγυρνουσε στο κεντρο της αθηνας και μαλιστα του μιλησα στην αγιου πετρου :grin:
 

georgebest

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Οκτ 2007
Μηνύματα
9.382
Κριτικές
7
Like
378
Πόντοι
366
οταν ΔΕΝ καταλαβαινεις κατι(καθ'ομολογιαν σου)πως μπορεις να το ενταξεις καπου;;;;; :think: :think: :think: :think: :think: :think:
δεν το αφηνεις καλυτερα το θεμα;;;; :- :- :- :- :- :-

ρε αδερφέ, μάλλον εσύ δεν καταλαβαίνεις τι γράφω, παρόλο που τα γράφω πολύ απλά. σύμφωνα με τη δήλωση του κουφοντίνα, ή του ρίξουν ισόβια ή 5 χρόνια, το ίδιο του κάνει αφού δεν αναγνωρίζει τους δικαστές. αυτό λοιπόν δεν το καταλαβαίνω. το ίδιο είναι να βγεις σε 5 χρόνια, το ίδιο να μη βγεις ποτέ; εκτός κι αν είσαι ο Νίο απ' το Μάτριξ και μπορείς να πείθεις τον εγκέφαλό σου να καταλαβαίνει ό,τι θες εσύ.
εσύ χρηστίδη, προφανώς έχεις απάντηση σ' αυτό, αλλά δεν θες να μου την πεις. σωστά;
 

hristidis

Μέλος
Εγγρ.
29 Δεκ 2007
Μηνύματα
6.597
Κριτικές
7
Like
0
Πόντοι
66
ρε αδερφέ, μάλλον εσύ δεν καταλαβαίνεις τι γράφω, παρόλο που τα γράφω πολύ απλά. σύμφωνα με τη δήλωση του κουφοντίνα, ή του ρίξουν ισόβια ή 5 χρόνια, το ίδιο του κάνει αφού δεν αναγνωρίζει τους δικαστές. αυτό λοιπόν δεν το καταλαβαίνω. το ίδιο είναι να βγεις σε 5 χρόνια, το ίδιο να μη βγεις ποτέ; εκτός κι αν είσαι ο Νίο απ' το Μάτριξ και μπορείς να πείθεις τον εγκέφαλό σου να καταλαβαίνει ό,τι θες εσύ.
εσύ χρηστίδη, προφανώς έχεις απάντηση σ' αυτό, αλλά δεν θες να μου την πεις. σωστά;
απολυτως σωστα!!!!!!!!
 

stavros51

Moderator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
4 Νοε 2005
Μηνύματα
6.870
Like
60
Πόντοι
66
Στα βιντεάκια αναφέρθηκα που πόσταραν με περηφάνια και ζήτησα εξήγηση γιατί σαν Αθεοι βάζουν τέτοια βιντεάκια.

Vidεάκια μπορεί να βάζει ο καθένας όσα θέλει.
Ούτε και εγώ πιστεύω ότι υπάρχει "θεός", κατ' επέκταση δε πιστεύω ότι υπάρχει και "διάολος", αυτό όμως δε με κάνει να ανεβάζω βιντεάκια.

Δε βλέπω τι σχέση έχουν τα βιντεάκια με αυτά τα θέματα.

Τα βιντεάκια είναι μια μορφή καλλιτεχνικής έκφρασης, τώρα αν κάποιος τα συνδέει με το "θεό" και κάποιος άλλος τα συνδέει με το "διάβολο", εσένα τι σε χαλάει?

Κάθε καλλιτεχνική έκφραση που και που με κάτι συνδέεται.  Π.χ. ένα άγαλμα πολεμιστή συνδέεται με την ανδρεία, ένας πίνακας ζωγραφικής που απεικονείζει τοπίο συνδέεται με τη φύση, και τελικά υπάρχουν άπειρες καλλιτεχνικές δημιουργίες, που όλο και κάτι πάνε να συμβολίσουν.  Χάος είναι η ποικιλία που υπάρχει.

Γιατί σου κάνει εντύπωση που κάποιος συμβολίζει μεταφυσικά πράματα?
 

stranger88

Μέλος
Εγγρ.
15 Μαρ 2008
Μηνύματα
3.105
Κριτικές
3
Like
88
Πόντοι
16
Vidεάκια μπορεί να βάζει ο καθένας όσα θέλει.
Ούτε και εγώ πιστεύω ότι υπάρχει "θεός", κατ' επέκταση δε πιστεύω ότι υπάρχει και "διάολος", αυτό όμως δε με κάνει να ανεβάζω βιντεάκια.

Δε βλέπω τι σχέση έχουν τα βιντεάκια με αυτά τα θέματα.

Τα βιντεάκια είναι μια μορφή καλλιτεχνικής έκφρασης, τώρα αν κάποιος τα συνδέει με το "θεό" και κάποιος άλλος τα συνδέει με το "διάβολο", εσένα τι σε χαλάει?

Κάθε καλλιτεχνική έκφραση που και που με κάτι συνδέεται.  Π.χ. ένα άγαλμα πολεμιστή συνδέεται με την ανδρεία, ένας πίνακας ζωγραφικής που απεικονείζει τοπίο συνδέεται με τη φύση, και τελικά υπάρχουν άπειρες καλλιτεχνικές δημιουργίες, που όλο και κάτι πάνε να συμβολίσουν.  Χάος είναι η ποικιλία που υπάρχει.Γιατί σου κάνει εντύπωση που κάποιος συμβολίζει μεταφυσικά πράματα?

Δεν έχει να κάνει με έμμεση μορφή έκφρασης σε καλλιτεχνικά δρώμενα αλλά με καθαρά Σατανιστικά σύμβολα
και οπαδούς του Σατανισμού ως δημιουργούς τους.Αν τα δείς καλύτερα θα διαπιστώσεις το ίδιο.
Τώρα η ένσταση μου ήταν γιατί τα πόσταραν Αθεοι.Αν το έκαναν για "χαβαλέ" δεκτό.
 

stavros51

Moderator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
4 Νοε 2005
Μηνύματα
6.870
Like
60
Πόντοι
66
Δεν έχει να κάνει με έμμεση μορφή έκφρασης σε καλλιτεχνικά δρώμενα αλλά με καθαρά Σατανιστικά σύμβολα
και οπαδούς του Σατανισμού ως δημιουργούς τους.Αν τα δείς καλύτερα θα διαπιστώσεις το ίδιο.
Τώρα η ένσταση μου ήταν γιατί τα πόσταραν Αθεοι.Αν το έκαναν για "χαβαλέ" δεκτό.

Παραμυθιάζεσαι.
Κατ' αρχήν δεν τα είδα.  Έκανα "κλίκ" επάνω τους, είδα ότι είναι 3,5 λεπτά το καθένα, σύνολο 7 λεπτά, και αποφάσισα ότι δεν τα διαθέτω.
Κατά δεύτερον δε μ' ενδιαφέρουν. Δηλαδή δε μ' ενδιαφέρει το ψώνιο του καθ' ενός "καλλιτέχνη".

Τώρα τα περί... οπαδών του σατανισμού, αυτούς τους βάζω στό ίδιο καζάνι με τους οπαδούς του... θεού.  Όλοι με τις ιδιες... έννοιες ασχολούνται.
 

hristidis

Μέλος
Εγγρ.
29 Δεκ 2007
Μηνύματα
6.597
Κριτικές
7
Like
0
Πόντοι
66
Παραμυθιάζεσαι.
Κατ' αρχήν δεν τα είδα.  Έκανα "κλίκ" επάνω τους, είδα ότι είναι 3,5 λεπτά το καθένα, σύνολο 7 λεπτά, και αποφάσισα ότι δεν τα διαθέτω.
Κατά δεύτερον δε μ' ενδιαφέρουν. Δηλαδή δε μ' ενδιαφέρει το ψώνιο του καθ' ενός "καλλιτέχνη".

Τώρα τα περί... οπαδών του σατανισμού, αυτούς τους βάζω στό ίδιο καζάνι με τους οπαδούς του... θεού.  Όλοι με τις ιδιες... έννοιες ασχολούνται.
σταυρο αμα θες κανε τον κοπο και κοιτα λιγο παραπισω να δεις τι εχω γραψει ....
τον σατανισμο και το ''κακο'' τους εχει δημιουργησει η θρησκεια για να δικαιολογησει την υπαρξη της....
 

stavros51

Moderator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
4 Νοε 2005
Μηνύματα
6.870
Like
60
Πόντοι
66
σταυρο αμα θες κανε τον κοπο και κοιτα λιγο παραπισω να δεις τι εχω γραψει ....
τον σατανισμο και το ''κακο'' τους εχει δημιουργησει η θρησκεια για να δικαιολογησει την υπαρξη της....

Χρηστίδη,
Έχω διαβάσει ΟΛΟ το thread, και δε ξαναγυρνάω πίσω τώρα.
Όταν κάτι μου κάνει εντύπωση, απαντάω.
Δε το πιστεύω αυτό που λες.
Έχουν "ουσιαστικότερα" πράματα να ασχολούνται (την κονόμα εννοώ), από το να "καλλιεργούν" την ύπαρξη τέτοιων περιθωριακών φαινομένων. Και θα ήταν και πολύ παρακινδυνευμένο να το έκαναν.

Κατά τη γνώμη μου η εμφάνιση τέτοιων φαινομένων (σατανιστικές θεωρίες, τελετές, κλπ) έχει σαν αιτία την ύπαρξη ιδίου τύπου ασθενών χαρακτήρων όπως και οι "κλασσικές" θρησκευτικές, απλά με μικρές διαφοροποιήσεις, και άρνηση "ένταξης" στο υπάρχον οργανωμένο σύστημα.  Οι αιτίες όμως υπάρχουν και είναι ίδιου τύπου.
Είναι η άρνηση της πραγματικότητας και η αναζήτηση "κάτι" που είναι πέρα απ' αυτή.
Απο τη στιγμή που θα παρασυρθεί κάποιος σε αυτό το πρώτο βήμα, απο κει και πέρα στο τι θα προσκολληθεί δεν έχει και τόση σημασία.
Η απομάκρυνση απ' την πραγματικότητα είναι που έχει.
 

werner

Μέλος
Εγγρ.
11 Οκτ 2008
Μηνύματα
19
Like
0
Πόντοι
0
τι διαολοι και θεοι ρε παιδια,ας γαμησουμε καμια ρωσιδουλα η εστω ελληνιδουλα να στανιαρουμε,να αισθανθουμε λιγουλακι τα γηινα.παραμυθια για τα προβατα ειναι ολ αυτα,για να πιστευουμε και να δινουμε λεφτα στους παπαδες.μια ζωη την εχουμε κι υστερα θανατος.κι υστερα απ αυτον εμπιστοσυνη σε καμια θρησκεια.στον εαυτο μας μονο.ποιος ξερει αλλωστε τι γινεται μετα,γιατι ομως πρεπει να μας νοιαζει κιολας.εδω μας νοιαζει τι κανουμε,στη γη,σε αυτη τη ζωη.
ας χαρουμε τη ζωουλα μας με τις γυναικες και τις παρεες. :) :) :)
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom