Νέα

Ποιά είναι η θρησκεία σας;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα MATURELOVERR
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 3K
  • Εμφανίσεις 120K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

ποια ειναι η θρησκεια σας?

  • χριστιανισμος

    Ψήφοι: 27 43,5%
  • μωαμεθανισμος

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • δωδεκαθεο

    Ψήφοι: 9 14,5%
  • αλλο

    Ψήφοι: 3 4,8%
  • καμμια

    Ψήφοι: 23 37,1%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    62

DANAHTRANS

Μέλος
Εγγρ.
30 Ιαν 2006
Μηνύματα
6.983
Like
6
Πόντοι
66
Ειμαι σε  πολλα κυριως ξενα ενα σκετο φορουμ δεν με ενθουσιαζη ιδιαιτερα... Και χρειαζετε και χρονος για να ασχολησε.... αλλα εχουν πολυ ενδιαφερον... και χαιρομε που υπαρχης και εσυ εδω.. απ οτι διαβαζω εισαι αρκετα μελετημενος.. μπραβο σου
 

Iblis

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Απρ 2008
Μηνύματα
14.885
Κριτικές
28
Like
14
Πόντοι
766
ρε δαναη μη μας τρομαζεις
 

calvin

Μέλος
Εγγρ.
30 Αυγ 2007
Μηνύματα
142
Κριτικές
1
Like
0
Πόντοι
1
Ε λοιπον δεν περιμενα ποτε οτι θα ειχαμε τετοια συζητηση εδω.

www.conspiracy-channel.gr/]http://www.conspiracy-channel.gr/[/url]

[URL unfurl="true"]http://truth.freeforums.org/index.php[/url]

www.projectcamelot.org/index.html]http://www.projectcamelot.org/index.html[/url]

www.viewzone.com/]http://www.viewzone.com/[/url]

www.prisonplanet.com/]http://www.prisonplanet.com/[/url]

τα δυο πρωτα ειναι Ελληνικα και πολυ καλα.
Τα υπολοιπα ειναι αμερικανικα και επισης πολυ καλα
 

stavros51

Moderator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
4 Νοε 2005
Μηνύματα
6.870
Like
60
Πόντοι
66
  Τομιτο!!!!  Εμενα γιατι με τρελενη το συγκεκριμενο κομματι???  

Θα σου απαντούσα εγώ (το είδα), αλλά δε θέλω να μπλέξω προσωπικά δεδομένα με την τέχνη...  ΑΝ ονομάζεται τέχνη αυτό που μας έδωσες να δούμε!

Πάρε κι από μένα ένα.  Αυτό:

Και πρόσεξε τις σκηνές που παίζονται μέσα στην στρογγυλή οθόνη.

 

DANAHTRANS

Μέλος
Εγγρ.
30 Ιαν 2006
Μηνύματα
6.983
Like
6
Πόντοι
66
Αγαπητε μου Σταυρο μπορει ολοι μας να μην πινουμε την ιδια μαρκα καφε αλλα το αποτελεσμα του καφε ειναι το ιδιο.... Το ειδα το κλιπακη και ηταν πολυ ωραιο.. Απλα η ευαισθησια ειναι κατι που με τον καιρο απομακρυνετε απο τον καθε εναν μας.. Χαιρομε που μου την θυμησες... Εχουμε πολλους μηνες να ανταλαξουμε μηνυμα οι δρομοι μας ειναι διαφορετικοι... Νασε παντα καλα...
 

tomito

Moderator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
15 Μαΐ 2006
Μηνύματα
10.311
Κριτικές
3
Like
164
Πόντοι
166
Στις 22 θα γιορτάσουμε τα Ανθεστήρια σε λόφο των Αθηνών. Όποιος θέλει πληροφορίες πμ
 

DANAHTRANS

Μέλος
Εγγρ.
30 Ιαν 2006
Μηνύματα
6.983
Like
6
Πόντοι
66
Στις 22 θα γιορτάσουμε τα Ανθεστήρια σε λόφο των Αθηνών. Όποιος θέλει πληροφορίες πμ
Παμε???? Πρεπει να ειναι τελεια.... Ευχαριστω για την προσκληση που μου εστηλες.. θα ειναι πολυ ενδιαφερον.. Ελληνες  βρεεε ειμαστε...  τιμη μας....  Ξυπνατε....

                      Κατά τη διάρκεια της Σαρακοστής δεσπόζουν οι Χαιρετισμοί της Παναγίας κάθε Παρασκευή και η λατρεία των νεκρών τα Ψυχοσάββατα. ...κάνουν μνημόσυνα στο νεκροταφείο και προσφέρουν πίτες, κουλούρια και άλλα νηστίσιμα εδέσματα στους γείτονες για να συγχωρήσουν τις ψυχές των νεκρών. Από την αρχή του Τριωδίου, λέει ο λαός, οι νεκροί... κόβουν βόλτες στον επάνω κόσμο, γι' αυτό πρέπει να τους καλοπιάσουν για να μη γίνουν... επικίνδυνοι.

Τα Ανθεστήρια των Αθηναίων (γιορτή των λουλουδιών και των νεκρών) και τα Λεμούρια ή Ροσάλια -Ρουσάλια των Ρωμαίων και Βυζαντινών ήταν γιορτές αφιερωμένες στους νεκρούς με σκοπό την ευημερία και τη γονιμότητα της γης. Όλοι οι λαοί τιμούν τους νεκρούς, με τελετές, δείπνα επιμνημόσυνα (μακαριές), προσφορές καρπών κ.ά.

Έτσι, διαμορφώνεται ένα σύνολο εθιμικών εκδηλώσεων και πράξεων στον κύκλο του χρόνου, με παγανιστικό (ειδωλολατρικό) αλλά και χριστιανικό περιεχόμενο που διαφέρουν από περιοχή σε περιοχή και από εποχή σε εποχή. «Πρόκειται για τα πολύ ενδιαφέροντα έθιμα του λατρευτικού κύκλου, πανάρχαιες αναπαραστάσεις της ζωής και του θανάτου μέσα από τα μαγικοθρησκευτικά δρώμενα του εθιμικού κύκλου, κατά βάση παγανιστικά έθιμα της Αποκριάς και της άνοιξης».
 

tomito

Moderator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
15 Μαΐ 2006
Μηνύματα
10.311
Κριτικές
3
Like
164
Πόντοι
166
φιλε tomito μου εδωσες μια ιδεα.μηπως κανουμε μια συναντηση οι δωδεκαθε'ι'στες (λατρεις του αρχαιου Ελληνικου πολητισμου) του σα'ι'τ.θα σου στηλω Π.Μ.

Σε λιγότερο από 3 μήνες εορτάζουμε τα Προμήθεια στον Όλυμπο


:rockon:
 

Tsambo

Μέλος
Εγγρ.
26 Απρ 2008
Μηνύματα
5.195
Κριτικές
1
Like
5
Πόντοι
66
Τα χριστιανοπροβατα το παιζουν και ανθρωποι τωρα... Τι εμετικο υφος. Ποση βια μου βγαζει αυτο το υφος του ξερολα!!! :knuppel:
 

aggel2004

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Δεκ 2008
Μηνύματα
2.123
Like
3.158
Πόντοι
456
βλεποντας τα αποτελεσματα της ψηφοφοριας και το μεγαλο ποσοστο
των αθεων εδω μεσα,καλα το  εχω υποψιαστει, οτι ειμαι σ'ενα απο τα καλυτερα site. :boobies: :boobies: :boobies:
 

Pireotis

Μέλος
Εγγρ.
18 Νοε 2007
Μηνύματα
218
Like
0
Πόντοι
1
βλεποντας τα αποτελεσματα της ψηφοφοριας και το μεγαλο ποσοστο
των αθεων εδω μεσα,καλα το   εχω υποψιαστει, οτι ειμαι σ'ενα απο τα καλυτερα site. :boobies: :boobies: :boobies:
Εγω θεωρω τον καταπληκτικον υγρον ζεστον και στενον χωρο. :helpplea: :helpplea: :helpplea: ενκαλεσμα θεων.
Καποια γυναικεια ωπη, σκεπτωμαι οτι οι εικαστωτε θεοι παντα ευλωγισωσειν τας ωπας.
Ειτε για θεικη συνευρεση ειτε για σαν τον αμμο πλυθηνεσθε
Γιατι εαν δεν υπηρχαν αι θεικαι ωπαι γιατι να δημιουργηθουν εν πραξη θεου σοφωτερου.
Αρα βουρ εκλησιαζωμενοι εν τοις πωποις.
Χωρις αυτοις, τις των περιτοματων αυτο το συνεδριον θα ειχειστε ελπιδαν ??
Αμην 
 

ASPIRE(1)

Σπουδαίος
Εγγρ.
30 Μαρ 2006
Μηνύματα
646
Κριτικές
13
Like
4
Πόντοι
2.935
Εγω θεωρω τον καταπληκτικον υγρον ζεστον και στενον χωρο. :helpplea: :helpplea: :helpplea: ενκαλεσμα θεων.
Καποια γυναικεια ωπη, σκεπτωμαι οτι οι εικαστωτε θεοι παντα ευλωγισωσειν τας
Ειτε για θεικη συνευρεση ειτε για σαν τον αμμο πλυθηνεσθε
Γιατι εαν δεν υπηρχαν αι θεικαι ωπαι γιατι να δημιουργηθουν εν πραξη θεου σοφωτερου.
Αρα βουρ εκλησιαζωμενοι εν τοις πωποις.
Χωρις αυτοις, τις των περιτοματων αυτο το συνεδριον θα ειχειστε ελπιδαν ??
Αμην 
εγραψες παλι!!!!!
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom