Νέα

Ποιά είναι η θρησκεία σας;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα MATURELOVERR
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 3K
  • Εμφανίσεις 120K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

ποια ειναι η θρησκεια σας?

  • χριστιανισμος

    Ψήφοι: 27 43,5%
  • μωαμεθανισμος

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • δωδεκαθεο

    Ψήφοι: 9 14,5%
  • αλλο

    Ψήφοι: 3 4,8%
  • καμμια

    Ψήφοι: 23 37,1%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    62

hristidis

Μέλος
Εγγρ.
29 Δεκ 2007
Μηνύματα
6.597
Κριτικές
7
Like
0
Πόντοι
66
ακου λοιπον γιατι θα τα πω μονο μια φορα ....
γινε σφουγγαρι και ρουφα......
οποιος δεν πιστευει σε θεο δεν πιστευει ουτε σε σατανα και διαβολο η οπως αλλοιως το λενε....
απλα γιατι αυτα ειναι δημιουργιες των θρησκειων.....
καλο- κακο...ποια θα ηταν η αξια του ''καλου'' αν δεν υπηρχε το ''κακο'';;;;;;
λες να μην θελει η εκκλησια την υπαρξη του ''κακου'';;;;του σατανα;;;;;του διαβολου;;;;
πως θα ειχε νοημα η παροχη των ''υπηρεσιων'' της;;;;
παραδεισος-κολαση.....τι νοημα θα ειχε ο παραδεισος αν δεν υπηρχε η κολαση;;;;;
πως θα σε εκβιαζανε να ανεβεις στο αρμα τους αν δεν σου υποσχονταν θεση στον παραδεισο και νικη στην αιωνια διαμαχη ''καλου'' και ''κακου'' ;;;;
μεγαλυτεροι ΄΄υπερασπιστες'' της υπαρξης του σατανα απο τις απανταχου θρησκειες δεν υπαρχουν....
για να το καταλαβεις καλυτερα ειναι κατι σαν ολυμπιακος -παναθηναικος.....
αιωνιοι εχθροι μεν αλλα η  ''υπαρξη'' του ενος δινει νοημα και εξασφαλιζει την ''υπαρξη'' του αλλου....
αυτα για αρχη και οταν παρεις χαμπαρι και το δειξεις ...συνεχιζουμε... ;) ;) ;) ;)
 

aris63

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Σεπ 2008
Μηνύματα
1.585
Κριτικές
7
Like
0
Πόντοι
616
ακου λοιπον γιατι θα τα πω μονο μια φορα ....
γινε σφουγγαρι και ρουφα......
οποιος δεν πιστευει σε θεο δεν πιστευει ουτε σε σατανα και διαβολο η οπως αλλοιως το λενε....
απλα γιατι αυτα ειναι δημιουργιες των θρησκειων.....
καλο- κακο...ποια θα ηταν η αξια του ''καλου'' αν δεν υπηρχε το ''κακο'';;;;;;
λες να μην θελει η εκκλησια την υπαρξη του ''κακου'';;;;του σατανα;;;;;του διαβολου;;;;
πως θα ειχε νοημα η παροχη των ''υπηρεσιων'' της;;;;
παραδεισος-κολαση.....τι νοημα θα ειχε ο παραδεισος αν δεν υπηρχε η κολαση;;;;;
πως θα σε εκβιαζανε να ανεβεις στο αρμα τους αν δεν σου υποσχονταν θεση στον παραδεισο και νικη στην αιωνια διαμαχη ''καλου'' και ''κακου'' ;;;;
μεγαλυτεροι ΄΄υπερασπιστες'' της υπαρξης του σατανα απο τις απανταχου θρησκειες δεν υπαρχουν....
για να το καταλαβεις καλυτερα ειναι κατι σαν ολυμπιακος -παναθηναικος.....
αιωνιοι εχθροι μεν αλλα η  ''υπαρξη'' του ενος δινει νοημα και εξασφαλιζει την ''υπαρξη'' του αλλου....
αυτα για αρχη και οταν παρεις χαμπαρι και το δειξεις ...συνεχιζουμε... ;) ;) ;) ;)
:thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:
 

meredi

Μέλος
Εγγρ.
15 Αυγ 2008
Μηνύματα
2.485
Κριτικές
3
Like
78
Πόντοι
16
επειδη γινονται πολλες συζητησεις γυρω απο αυτο το θεμα,ηθελα να δω με αριθμους ποια θρησκεια ειναι πιο διαδεδομενη.δεν εβαλα ολες τις θρησκειες αλλα αυτες που πιστευω οτι ειναι πιο διαδεδομενες στην ελλαδα.περιμενω τις ψηφους σας και ψηφιζω πρωτος.ειστε ελευθεροι να σχολιασετε οτι θελετε.

Βατ(εψετ)οπεδιστης
 

stranger88

Μέλος
Εγγρ.
15 Μαρ 2008
Μηνύματα
3.105
Κριτικές
3
Like
88
Πόντοι
16
ακου λοιπον γιατι θα τα πω μονο μια φορα ....
γινε σφουγγαρι και ρουφα......
οποιος δεν πιστευει σε θεο δεν πιστευει ουτε σε σατανα και διαβολο η οπως αλλοιως το λενε....
απλα γιατι αυτα ειναι δημιουργιες των θρησκειων.....
καλο- κακο...ποια θα ηταν η αξια του ''καλου'' αν δεν υπηρχε το ''κακο'';;;;;;
λες να μην θελει η εκκλησια την υπαρξη του ''κακου'';;;;του σατανα;;;;;του διαβολου;;;;
πως θα ειχε νοημα η παροχη των ''υπηρεσιων'' της;;;;
παραδεισος-κολαση.....τι νοημα θα ειχε ο παραδεισος αν δεν υπηρχε η κολαση;;;;;
πως θα σε εκβιαζανε να ανεβεις στο αρμα τους αν δεν σου υποσχονταν θεση στον παραδεισο και νικη στην αιωνια διαμαχη ''καλου'' και ''κακου'' ;;;;
μεγαλυτεροι ΄΄υπερασπιστες'' της υπαρξης του σατανα απο τις απανταχου θρησκειες δεν υπαρχουν....
για να το καταλαβεις καλυτερα ειναι κατι σαν ολυμπιακος -παναθηναικος.....
αιωνιοι εχθροι μεν αλλα η  ''υπαρξη'' του ενος δινει νοημα και εξασφαλιζει την ''υπαρξη'' του αλλου....
αυτα για αρχη και οταν παρεις χαμπαρι και το δειξεις ...συνεχιζουμε... ;) ;) ;) ;)

Καλά τα λες αλλά απάντηση δεν βλέπω στον Σατανισμό αναφέρθηκα που οπαδός του δηλώνει ο φίλος σου.
Εσύ μου μιλάς γενικά περι εκκλησίας και ύπαρξη καλού-κακού γνωστά αυτά αλλά γιατί εσύ ως Σατανιστής δεν τα βάζεις με τον Βουδα τον Αλάχ ή όποιον γουστάρεις αλλά μόνο εναντίον του Χριστού που αποτελεί  ψευτοδημιούργημα τον παπάδων? :think:
 

hristidis

Μέλος
Εγγρ.
29 Δεκ 2007
Μηνύματα
6.597
Κριτικές
7
Like
0
Πόντοι
66
Καλά τα λες αλλά απάντηση δεν βλέπω στον Σατανισμό αναφέρθηκα που οπαδός του δηλώνει ο φίλος σου.
Εσύ μου μιλάς γενικά περι εκκλησίας και ύπαρξη καλού-κακού γνωστά αυτά αλλά γιατί εσύ ως Σατανιστής δεν τα βάζεις με τον Βουδα τον Αλάχ ή όποιον γουστάρεις αλλά μόνο εναντίον του Χριστού που αποτελεί  ψευτοδημιούργημα τον παπάδων? :think:
ειδες πουθενα να γραφω για χριστιανισμο;;;;;
μιλησα γενικα για ΟΛΕΣ τις θρησκειες....
ΟΛΕΣ οι θρησκειες υποσχονται παραδεισο και ΟΛΕΣ εχουν ''αιωνια'' διαμαχη εναντιον του ''κακου''
και ο φιλος μου εκανε χιουμορ αν δεν το καταλαβες....
 

doritis spermatos

Μέλος
Εγγρ.
26 Δεκ 2007
Μηνύματα
9.863
Κριτικές
2
Like
4
Πόντοι
66
ειδες πουθενα να γραφω για χριστιανισμο;;;;;
μιλησα γενικα για ΟΛΕΣ τις θρησκειες....
ΟΛΕΣ οι θρησκειες υποσχονται παραδεισο και ΟΛΕΣ εχουν ''αιωνια'' διαμαχη εναντιον του ''κακου''
και ο φιλος μου εκανε χιουμορ αν δεν το καταλαβες....
ομολογω οτι τον ειχα παρεξηγησει τον στρειντζερ
πιστευα οτι ειχε χιουμορ αλλα τελικα βλεπω οτι κολλαει λιγο το στροφομετρο του
υγ.βαζελα των μανιατικων πως συμπερανες οτι με τον χρηστιδη ειμαι φιλος?
εσυ εισαι φιλος βασει των οπαδικων προτιμησεων?για να σε χρισω κολλητο της παπιας αν ειναι
 

stranger88

Μέλος
Εγγρ.
15 Μαρ 2008
Μηνύματα
3.105
Κριτικές
3
Like
88
Πόντοι
16
ομολογω οτι τον ειχα παρεξηγησει τον στρειντζερ
πιστευα οτι ειχε χιουμορ αλλα τελικα βλεπω οτι κολλαει λιγο το στροφομετρο του
υγ.βαζελα των μανιατικων πως συμπερανες οτι με τον χρηστιδη ειμαι φιλος?
εσυ εισαι φιλος βασει των οπαδικων προτιμησεων?για να σε χρισω κολλητο της παπιας αν ειναι

Καλά με συνχωρείς δεν ήξερα ότι ντρέπεσε και δεν τον θέλεις για φίλο  αλλά μέσω σαιτ εννοούσα οχι προσωπικά.
 

aris63

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Σεπ 2008
Μηνύματα
1.585
Κριτικές
7
Like
0
Πόντοι
616
Ο χριστιανισμος και ο μωαμεθανισμος ειναι ΓΝΗΣΙΑ παιδια του ιουδα'ι'σμου.Ειμαι αθρησκος,αλλα ποιος παει στο ληξιαρχειο να το αλλαξει; :grin:
 

doritis spermatos

Μέλος
Εγγρ.
26 Δεκ 2007
Μηνύματα
9.863
Κριτικές
2
Like
4
Πόντοι
66
Καλά με συνχωρείς δεν ήξερα ότι ντρέπεσε και δεν τον θέλεις για φίλο  αλλά μέσω σαιτ εννοούσα οχι προσωπικά.
δεν ειπα οτι δεν τον θελω φιλο ουτε οτι ντρεπομαι,ασε τα πουστικα
απλα τον χρηστιδη δεν τον εχω γνωρισει,ποσο μαλλον να ειμαστε και φιλοι
δεκτο το μεσω σαιτ που ειπες,απο εδω και περα θα σε θεωρω κολλητο της παπιας
 

stranger88

Μέλος
Εγγρ.
15 Μαρ 2008
Μηνύματα
3.105
Κριτικές
3
Like
88
Πόντοι
16
δεκτο το μεσω σαιτ που ειπες,απο εδω και περα θα σε θεωρω κολλητο της παπιας

Με την πάπια δεν ανταλλάξαμε μια κουβέντα ποτέ και μπινελίκια έχει φάει.Εσένα σε πείραξε που τον είπα φίλο σου όχι εμένα.
 

hristidis

Μέλος
Εγγρ.
29 Δεκ 2007
Μηνύματα
6.597
Κριτικές
7
Like
0
Πόντοι
66
Ο χριστιανισμος και ο μωαμεθανισμος ειναι ΓΝΗΣΙΑ παιδια του ιουδα'ι'σμου.Ειμαι αθρησκος,αλλα ποιος παει στο ληξιαρχειο να το αλλαξει; :grin:
και να μην παει δεν αλλαζει τιποτα....τα παντα ειναι στο μυαλο και την συνειδηση μας....
κατι που ειπε και ο κουφοντινας στο δικαστηριο:
οσα και να μου ριξετε απο την στιγμη που για μενα δεν υπαρχετε σαν εδρα ''τζαμπα'' τα ριχνετε....
αυτο για τους λιγους που μπορουν να το πιασουν.... ;) ;) ;)
οι αλλοι δεν ειναι αναγκη να αναλλωθουν σε εξυπναδες ....
 

hristidis

Μέλος
Εγγρ.
29 Δεκ 2007
Μηνύματα
6.597
Κριτικές
7
Like
0
Πόντοι
66
δεν ειπα οτι δεν τον θελω φιλο ουτε οτι ντρεπομαι,ασε τα πουστικα
απλα τον χρηστιδη δεν τον εχω γνωρισει,ποσο μαλλον να ειμαστε και φιλοι
δεκτο το μεσω σαιτ που ειπες,απο εδω και περα θα σε θεωρω κολλητο της παπιας
καλα ρε ,δεν σου ξαμαμιλαω... :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:
 

aris63

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Σεπ 2008
Μηνύματα
1.585
Κριτικές
7
Like
0
Πόντοι
616
και να μην παει δεν αλλαζει τιποτα....τα παντα ειναι στο μυαλο και την συνειδηση μας....
κατι που ειπε και ο κουφοντινας στο δικαστηριο:
οσα και να μου ριξετε απο την στιγμη που για μενα δεν υπαρχετε σαν εδρα ''τζαμπα'' τα ριχνετε....
αυτο για τους λιγους που μπορουν να το πιασουν.... ;) ;) ;)
οι αλλοι δεν ειναι αναγκη να αναλλωθουν σε εξυπναδες ....
Συμφωνω οτι δεν αλλαζει τιποτα!Αλλα ετσι βγαινουν και λενε οτι το 95% του πληθυσμου της χωρας ειναι χριστιανοι ορθοδοξοί(στα χαρτια),ενω στην συνειδηση ειναι σαφως λιγοτεροι!
 

hristidis

Μέλος
Εγγρ.
29 Δεκ 2007
Μηνύματα
6.597
Κριτικές
7
Like
0
Πόντοι
66
Συμφωνω οτι δεν αλλαζει τιποτα!Αλλα ετσι βγαινουν και λενε οτι το 95% του πληθυσμου της χωρας ειναι χριστιανοι ορθοδοξοί(στα χαρτια),ενω στην συνειδηση ειναι σαφως λιγοτεροι!
ε και;;;;;;
 

doritis spermatos

Μέλος
Εγγρ.
26 Δεκ 2007
Μηνύματα
9.863
Κριτικές
2
Like
4
Πόντοι
66

doritis spermatos

Μέλος
Εγγρ.
26 Δεκ 2007
Μηνύματα
9.863
Κριτικές
2
Like
4
Πόντοι
66

georgebest

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Οκτ 2007
Μηνύματα
9.382
Κριτικές
7
Like
378
Πόντοι
366
και να μην παει δεν αλλαζει τιποτα....τα παντα ειναι στο μυαλο και την συνειδηση μας....
κατι που ειπε και ο κουφοντινας στο δικαστηριο:
οσα και να μου ριξετε απο την στιγμη που για μενα δεν υπαρχετε σαν εδρα ''τζαμπα'' τα ριχνετε....
αυτο για τους λιγους που μπορουν να το πιασουν.... ;) ;) ;)
οι αλλοι δεν ειναι αναγκη να αναλλωθουν σε εξυπναδες ....

δεν θέλω να αναλλωθώ σε εξυπνάδες, αλλά επειδή δεν την καταλαβαίνω αυτήν τη δήλωση του Κουφοντίνα, εσύ που την ενστερνίζεσαι, μπορείς να μου εξηγήσεις; δηλαδή ο Κουφοντίνας τώρα θεωρεί ότι δεν είναι στη φυλακή, αλλά σε διακοπές στις Μαλδίβες;
 

hristidis

Μέλος
Εγγρ.
29 Δεκ 2007
Μηνύματα
6.597
Κριτικές
7
Like
0
Πόντοι
66
δεν θέλω να αναλλωθώ σε εξυπνάδες,  δηλαδή ο Κουφοντίνας τώρα θεωρεί ότι δεν είναι στη φυλακή, αλλά σε διακοπές στις Μαλδίβες;
αδερφε να με συγχωρεις αλλα ημουνα σαφης....
οποιο το επιασαν το επιασαν ,οι αλλοι ισως και να μην ειναι αναγκη να το πιασουν ;) ;)
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom