Νέα

Ποιά είναι η θρησκεία σας;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα MATURELOVERR
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 3K
  • Εμφανίσεις 120K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

ποια ειναι η θρησκεια σας?

  • χριστιανισμος

    Ψήφοι: 27 43,5%
  • μωαμεθανισμος

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • δωδεκαθεο

    Ψήφοι: 9 14,5%
  • αλλο

    Ψήφοι: 3 4,8%
  • καμμια

    Ψήφοι: 23 37,1%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    62

tyfeas

Μέλος
Εγγρ.
15 Νοε 2006
Μηνύματα
594
Like
3
Πόντοι
6
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
10.ΟΟΟ θρησκευομενοι θα βρεθουν στο ολυμπικο,
για να βιωσουν με βαθεια κατανυξη, το πλημμυρισμα των
εντονων συναισθηματων που μονο ο ΘΡΥΛΟΣ μπορει να προσφερει.
....κι'αν δε γινει αυτο,
    στ'αρχιδια μας τα δυο,
    παντα αρρωστοι με τον OLYMPIACO.
 

tomito

Moderator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
15 Μαΐ 2006
Μηνύματα
10.311
Κριτικές
3
Like
164
Πόντοι
166
συγγνωμη αλλα μηπως εγινε προσηλυτισμος προ λιγων ημερων και δεν το πηραμε καλα χαμπερι?λεω εγω τωρα...μπας και!

Και πριν αρχίσουμε να αφήνουμε υπονοούμενα για τέλεση αδικημάτων, καλό θα είναι να το "δενουμε" λίγο καλύτερα γιατί υπάρχει και το αδίκημα της συκοφαντικής δυσφήμησης.
Βέβαια σκοπός ήταν η προληπτική λογοκρισία.
Και δούλεψε κιόλας.
Συγχαρητήρια
 

Altec73

Ανώτατος
Εγγρ.
13 Φεβ 2006
Μηνύματα
10.438
Κριτικές
5
Like
67.033
Πόντοι
12.056
Ποια κουφαλα εβραιος πειραξε τον Τοmito??? :birdman: :grin:
 

tomito

Moderator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
15 Μαΐ 2006
Μηνύματα
10.311
Κριτικές
3
Like
164
Πόντοι
166
Ποια κουφαλα εβραιος πειραξε τον Τοmito??? :birdman: :grin:

ΧΑΙΡΕ Αltec
Mα είναι δυνατόν ρε γμτ είμαστε 19 άτομα εδώ έβαλα μια ενημέρωση να μαζευτούμε και αμέσως πέσιμο
Τι είναι αυτά ρε γμτ
Τεσπά

υγ: Οι Εβραίοι είναι μια χαρά άτομα. Δεν πούλησαν τον θεό τους. Όπως κάποιοι άλλοι.
 

Επισκέπτης
υγ: Οι Εβραίοι είναι μια χαρά άτομα. Δεν πούλησαν τον θεό τους. Όπως κάποιοι άλλοι.
...ιερουσαλημ ιερουσαλημ η αποκτενουσα τους προφητας και λιθοβολουσα τους απεσταλμενους προς αυτην ποσακις ηθελησα επισυναξαι τα τεκνα σου ον τροπον ορνις την εαυτης νοσσιαν υπο τας πτερυγας και ουκ ηθελησατε... !
 

tomito

Moderator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
15 Μαΐ 2006
Μηνύματα
10.311
Κριτικές
3
Like
164
Πόντοι
166
Δημήτριε ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΑΔΕΛΦΕ ήταν νομικά προσυλητισμός αυτό που έγινε ή ήταν υπερβολικότατη η προσέγγιση του κατα τα άλλα συμπαθέστατου μέλους.
Γιατί στο τέλος θα ξεχάσουμε και αυτά που ξέρουμε.

 

cretan335

Μέλος
Εγγρ.
30 Ιαν 2007
Μηνύματα
5.488
Like
1
Πόντοι
66
Φίλε Tomito,
έχω την εντύπωση οτι ο vasos αναφέρεται στο ποστ που έχει κάνει ο moi περί μασαζερί   :dancing: :dancing: :dancing: :dancing: :dancing: :dancing: :dancing:

Αλλά τώρα που το ξαναβλέπω  :think: :think:


 

Επισκέπτης
Αν και είμαι γενικά αντίθετος σε τέτοιου είδους προσκλήσεις, μπορώ με βεβαιότητα να πώ πως δεν στοιχειοθετείται το αδίκημα του προσηλυτισμού, αφενός μέν γιατί δεν υπάρχει προσφορά παροχής (π.χ χρήματα, ανταλλάγματα κλπ) , αφετέρου γιατί δεν έχουμε εκμετάλλευση της ιδιαιτερότητας κάποιου (π.χ κουφότητα, νοητική υστέρηση κλπ) και τούτο αποδεικνύεται απο το οτι ο φίλος είχε τη δυνατότητα να κρίνει, έστω και εσφαλμένα, την ενέργειά σου ως προσηλυτιστική και να την απορρίψει.
 

Επισκέπτης
Επίσης μπορώ να πώ πως δεν στοιχειοθετείται ούτε η συκοφαντική δυσφήμηση που επικαλείσαι , καθώς ο φίλος δεν στράφηκε εναντίον σου , αλλά αναφέρθηκε γενικά και αόριστα ...!
 

tomito

Moderator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
15 Μαΐ 2006
Μηνύματα
10.311
Κριτικές
3
Like
164
Πόντοι
166
Φίλε Tomito,
έχω την εντύπωση οτι ο vasos αναφέρεται στο ποστ που έχει κάνει ο moi περί μασαζερί  :dancing: :dancing: :dancing: :dancing: :dancing: :dancing: :dancing:
Αλλά τώρα που το ξαναβλέπω  :think: :think:

Ίσως έγω παρεξήγησα, πάω πάσο και ζητώ συγνώμη.
Άκυρο και το ερώτημα προς τον Δημήτριο.
ΧΑΙΡΕ cretan335!

 

Επισκέπτης
Ταπεινή μου γνώμη είναι πως ήθελε να σε πειράξει  ...  κι εσύ τσίμπησες !
Το vaso γενικά τον έχω παρακολουθήσει . Είναι προσεκτικός στις απαντήσεις του .
 

tomito

Moderator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
15 Μαΐ 2006
Μηνύματα
10.311
Κριτικές
3
Like
164
Πόντοι
166
Αν και είμαι γενικά αντίθετος σε τέτοιου είδους προσκλήσεις, μπορώ με βεβαιότητα να πώ πως δεν στοιχειοθετείται το αδίκημα του προσηλυτισμού, αφενός μέν γιατί δεν υπάρχει προσφορά παροχής (π.χ χρήματα, ανταλλάγματα κλπ) , αφετέρου γιατί δεν έχουμε εκμετάλλευση της ιδιαιτερότητας κάποιου (π.χ κουφότητα, νοητική υστέρηση κλπ) και τούτο αποδεικνύεται απο το οτι ο φίλος είχε τη δυνατότητα να κρίνει, έστω και εσφαλμένα, την ενέργειά σου ως προσηλυτιστική και να την απορρίψει.

Καταρχήν να σε ευχαριστήσω
Να σε συμπληρώσω αν μου επιτρέπεις.
Ούτε η απόπειρα μεταβολης θρησκευτικων πεποιθησεων μπορεί να στοιχειοθετηθεί.
Μια πρόσκληση ήταν σε μια εκδήλωση και ούτε.

Επίσης μπορώ να πώ πως δεν στοιχειοθετείται ούτε η συκοφαντική δυσφήμηση που επικαλείσαι , καθώς ο φίλος δεν στράφηκε εναντίον σου , αλλά αναφέρθηκε γενικά και αόριστα ...!

Προφανώς και δεν είχα καμμιά διάθεση να προβώ σε καμμια τέτοια ενέργεια.
Αλλά να αμυνθώ στην προληπτική λογοκρισία που επιχειρήθηκε (έστω) με πρόσχημα την υποτιθέμενη τέλεση κάποιου αδικήματος.
 

Επισκέπτης
Ζήτημα να υπάρχει έστω και 1 καταδίκη ποινικού δικαστηρίου για προσηλυτισμό απο τη μεταπολίτευση και έπειτα. Εδώ θα στοιχειοθετούνταν ...?
 

vasos

Σεβαστός
Εγγρ.
28 Ιουν 2006
Μηνύματα
7.928
Κριτικές
33
Like
32
Πόντοι
2.057
εντός των επομένων ημερών θα πραγματοποιηθεί κάποια τελετή πλησίον των Αθηνών.
όποιος ενδιαφέρεται να στείλει πμ.
θα τηρηθεί ΑΠΟΛΥΤΗ εχεμύθεια ως συνήθως



[youtube=425,350]S_CwWm1sZKI[/youtube]

στο συγκεκριμενο ποστ αναφερομουν φιλε tomito και απλα αναρωτηθηκα μηπως και εστι προσηλυτισμος το συγκεκριμενο σου ποστ διοτι ξεχωρα απο αυτο που ειπε ο dimitrios(οτι δηλ.απο τη στιγμη που δεν υπαρχει ανταλλαγμα ή απο τη στιγμη που εδω δεν εκμεταλλευεται κανεις καποιον αδυναμο προς κριση face to face)στο συγκεκριμενο φορουμ λειτουργουν και τα πμ οποτε καλλιστα θα μπορουσε καποιος να υποψιαστει τί μπορει να παιχτηκε με πμ για τη συγκεκριμενη συναντηση αυτης της θρησκευομενης ομαδος τελος παντων που απο οτι καταλαβα σε εκφραζει προσωπικα,δεν νομιζεις οτι θα μπορουσε καλλιστα οποιοςδηποτε να το κανει αυτο?βεβαια μπορει ποτε να μη βγει στην επιφανεια κατι τετοιο αν δεν αποκαλυφθει απο τριτους,αλλα δεν παυει να υπαρχει η πιθανοτητα του προσηλυτισμου.Για αυτο με ειδες και αναρωτηθηκα..
 

tomito

Moderator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
15 Μαΐ 2006
Μηνύματα
10.311
Κριτικές
3
Like
164
Πόντοι
166
Vaso εγώ δεν σου κρατάω κακία. Δεν είναι το στυλ μου ουτως ή αλλως.
Κάθε άλλο. Αφορμη καλή ήταν αν θες να συζητηθεί ένα θέμα, κατά τα αλλα άγνωστο.
Δλδ η νομική υφή της έννοιας "προσηλυτισμός"
Αυτο που με πείραξε πραγματικά είναι κάτι άλλο.
Κάποιοι κατάλαβαν τι. Αυτο αρκεί.
 

tommaso

Μέλος
Εγγρ.
1 Σεπ 2007
Μηνύματα
5.099
Like
2
Πόντοι
66
Καταρχην το 40% των Ελληνων ειναι κομμουνιστες επομενως δεν πιστευουν σε καμμια θρησκεια.

Οι αλλοι μισοι πιστευουν στη θρησκεια του χρηματος. ;)
 

vasos

Σεβαστός
Εγγρ.
28 Ιουν 2006
Μηνύματα
7.928
Κριτικές
33
Like
32
Πόντοι
2.057
Vaso εγώ δεν σου κρατάω κακία. Δεν είναι το στυλ μου ουτως ή αλλως.
Κάθε άλλο. Αφορμη καλή ήταν αν θες να συζητηθεί ένα θέμα, κατά τα αλλα άγνωστο.
Δλδ η νομική υφή της έννοιας "προσηλυτισμός"
Αυτο που με πείραξε πραγματικά είναι κάτι άλλο.
Κάποιοι κατάλαβαν τι. Αυτο αρκεί.

κακια για ποιο λογο να μου κρατουσες ή να σου κρατουσα?δεν υπαρχει λογος και νοημα σε τετοιου ειδους μικροτητες που δυστυχως ειναι καθημερινο φαινομενο πλεον στη κοινωνια μας,ουτε ηθελα να θιξω ενα ζητημα που καλα καλα δεν γνωριζω σε ικανοποιητικο βαθμο,αλλα σιγουρα εβαλες την υποψια μου επι ταπητος χωρις ομως να μπορει να στοιχειοθετει τιποτε αυτο που ειπα στο προτερο ποστ γιατι απλα το ιντερνετ ειναι ενα απεραντο σκοτεινο πηγαδι.Κατα τα αλλα καταλαβα τί σε πειραξε και το ανεμενα φυσικα αφου "τσιμπησες" οπως ειπε και ο μιμικος σε ενα γενικο και αοριστο ποστ που φωτογραφιζε εσενα και τα περι συναντησεως..Εγω δεν εχω κανενα προβλημα με κανενα πιστευω καθενος αρκει να μην ενοχλει τη πνευματικη,ψυχικη και σωματικη ζωη του αλλου(φυσικα εννοειται οτι δεν εκανες τιποτα απο ολα αυτα).Παρα ταυτα δεν πιστευω οτι εκανες προσηλυτισμο με το συγκεκριμενο ποστ,αλλα εννοεις αυτο που ειπες,οτι ηταν δηλ.μια απλη συναντηση θρησκευομενων ανθρωπων που εχετε τις ιδιες θρησκευτικες αντιληψεις.Απλα θα ελεγα οτι θα ηταν καλυτερο στο μελλον οποιος δημοσιευει τετοιας φυσεως ζητηματα να το κανει με πιο ξεκαθαρο τροπο για να μην δημιουργει εστω την υποψια του προσηλυτιζειν,πιο αγνα,πιο αυθορμητα..δεν ξερω αν με πιανεις..
 

tomito

Moderator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
15 Μαΐ 2006
Μηνύματα
10.311
Κριτικές
3
Like
164
Πόντοι
166
οχι vaso δεν σε πιάνω. εγώ δεν ξερω ποιοι είναι οι άλλοι 19.
Σήκωσα σημαια και όσοι πιστοι προσέλθετε.
ΚΑι απ την άλλη μπορεί να μην ειχα κανένα πμ για το θέμα και να πουλάω φύκια για μεταξωτες κορδελες.
Αυτο που με πείραξε είναι ότι τροποποιήθηκαν κάποια ποστ μου, και δεν θα πω κάτι παραπάνω.

Καταρχην το 40% των Ελληνων ειναι κομμουνιστες επομενως δεν πιστευουν σε καμμια θρησκεια.
Οι αλλοι μισοι πιστευουν στη θρησκεια του χρηματος. ;)

ο κομμουνισμός είναι από μόνος του θρησκεία.
το θέμα το έχω ξαναναφέρει.
Θα επανέλθουμε άλλη φορά γιατί πρέπει οπσωσδήποτε να πέσω για ύπνο.
Καλό βράδυ σε όλους
 

str81977

Τιμημένος
Εγγρ.
17 Απρ 2006
Μηνύματα
13.679
Κριτικές
2
Like
6
Πόντοι
166
Καταρχην το 40% των Ελληνων ειναι κομμουνιστες επομενως δεν πιστευουν σε καμμια θρησκεια.

Οι αλλοι μισοι πιστευουν στη θρησκεια του χρηματος. ;)

Άφησες τα θέματα υγείας και έπιασες τη στατιστική, ε;
Και στα δύο πάντως δίνεις ρέστα με αυθαίρετα συμπεράσματα...
 

Επισκέπτης
...αφου "τσιμπησες" οπως ειπε και ο μιμικος σε ενα γενικο και αοριστο ποστ που φωτογραφιζε εσενα και τα περι συναντησεως...
Εγώ είμαι αυτός ?  Το προτιμώ πάντως απ΄ το Δημήτριος που με λένε μερικοί. Λες και είμαι Μητροπολίτης ακούγεται...
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom