Νέα

Πιο μπερδεμενη ιστορια.

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα -
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 255
  • Εμφανίσεις 34K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

agiana

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
24 Ιουν 2008
Μηνύματα
13.700
Κριτικές
5
Like
50
Πόντοι
166
Δεν ειναι καλο να βιαζεσε, θα ασπρισουν τα μαλια σου οπως τα δικα μου.

Ξέρεις τι λέει η παροιμία: Άσπρα μαλλιά στην κεφαλή.....

(για να δούμε τι συνέχεια θα έχει η ιστορία.) :rolleyes:
 

alfreewind

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Απρ 2012
Μηνύματα
1.230
Κριτικές
32
Like
221
Πόντοι
616
Ξέρεις τι λέει η παροιμία: Άσπρα μαλλιά στην κεφαλή.....

(για να δούμε τι συνέχεια θα έχει η ιστορία.) :rolleyes:




ασπρα μαλλια στην κεφαλη....
τρελα μουνακια στην ψωλη!!!!!!!!!!!
 
Εγγρ.
26 Μαρ 2012
Μηνύματα
11.797
Like
14.535
Πόντοι
3.656
Ξέρεις τι λέει η παροιμία: Άσπρα μαλλιά στην κεφαλή.....

(για να δούμε τι συνέχεια θα έχει η ιστορία.) :rolleyes:
Δεν τα ξέρεις καλά φίλε μου. Μαλλί μπαμπάκι, ψολή φαρμάκι, λέει μια άλλη παροιμία.
 

Επισκέπτης
Η επομενη μερα ηταν πολυ δυσκολη. Περα απο τις καθημερινες εργασιες, επρεπε να βοηθησουμε και τον ξυλουργο που εφτιαχνε ενα κιοσκι. Σε καποια φαση ειπα οτι αν συνεχιστει αυτη η κατασταση θ΄αφηνα τα κοκαλα μου εδω.
Μπα σκεφτηκα, δεν ειναι να καθομε πολυ εδω. Καιρος ν΄αρχισω να ετοιμαζω την επιστροφη μου στο χωριο. Αυτος εδω δεν θελει εργατες, αλλα σκλαβους. Δεν ειχα τελειωσει τη σκεψη μου και πλησιασε το αφεντικο.
-Μια χαρα τα πηγατε σημερα.
-Ετσι λες ?
-Ναι ρε, τι νομιζεις οτι δεν καταλαβενω οτι γαμηθηκατε σημερα. Νομιζεις οτι ειμαι κανας αχαριστος. Και να ξερεις οτι εγω δεν θα σας αφησω ετσι. Κατι παραπανω θα παρετε τελος βδομαδας.  Θα σου δωσω κι ενα 20αρι εξτρα. Μονο μην πεις τιποτα στον Πακιστανο.
-Γιατι ?
-Τι γιατι μωρε μαλακα. Το ιδιο εισαι εσυ με τον Πακιστανο ? Εσυ εισαι πατρωτακι μου ρε. Ξεχασες οτι ειμαστε κοντοχωριανοι ?
-Οχι, αλλα ο Μπιλαλ δουλεψε το ιδιο με μενα και ισως παραπανω.
-Καλα μη νομιζεις οτι θα τον ριξω, θα παρει κι αυτος το κατιτις του.

Δεν ειχα ορεξη για κουβεντα και του ειπα οτι παω να πλυθω. Χρειαζομουν αμεσα ενα μπανιο και μια μπυρα. Η μαλλον 2 μπυρες. Παγωμενες, να νιωθω να κατεβαινει στο λαιμο μου και να μου παιρνουν την κουραση.

-Στασου λιγο.  Τι μου ειπε η κορη μου, εχετε κανονιζει να πατε αυριο για μπανιο ?
-Κατι ειπαμε αλλα δεν εχουμε κανονισει κατι.
-Αυριο εχεις ρεπο. Να πας με τα παιδια για μπανιο, να δεις και τις αλλες παραλιες του νησιου.
-Αν με θελουν στην παρεα τους μπορει να παω.
-Οχι μπορει. Θα πας. Κοιτα, ειπε κι εσκυψε προς το μερος μου. Αυτος ο καινουριος με τα σκουλαρικια, που εχουν στην παρεα τους, δε μου αρεσει. Εχει ερθει προσφατα στο νησι και δεν ξερω τι μερος του λογου ειναι. Δουλευει στο ....... αλλα δε μου γεμιζει το ματι. Κατι μου λεει οτι πινει χασισια ο τυπος.
-Κι απο μενα τι θες να προσεχω την κορη σου ? Εγω για αλλη δουλεια ηρθα στο ξενοδοχειο σου.

Εσκυψε παλι την κοκινισμενη μουσουδα του προς το μερος μου.
-Σου ειπα, εγω δεν ειμαι αχαριστος. Να παρε 30 ευρω για να πληρωσεις εσυ αυριο τους καφεδες που θα πιειτε.
-Εγω θα πιω ουζο, κι οταν πινω ουζο δε σταματαω στο ενα.
-Και τι εγω θα σου πληρωσω τα ουζα ? Και πως θα οδηγισεις ρε αμα εισαι λιωμα. Να προσεχεις τα παιδια σε στελνω οχι να μεθυσεις και τα γκρεμισεις πουθενα.
-Ριξε αλλο ενα δεκαρικο και μην ανησυχεις, θα στη φερω πισω σωα και αβλαβη την κορουλα σου.
-Παρε 5, δεν εχω αλλα.
-ΟΚ, παω τωρα γιατι θελω να πλυθω και να πιω καμια μπυρα.

Βαλανε το λυκο να φυλαει τα προβατα σκεφτομουν καθως πηγαινα προς το δωματιο μου.
 

dude33

Μέλος
Εγγρ.
10 Νοε 2007
Μηνύματα
9.197
Like
766
Πόντοι
146
Ναι ρε συ!!!Δεν είδες το LIVE πάνω δεξιά!!!! :2funny:
 

agiana

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
24 Ιουν 2008
Μηνύματα
13.700
Κριτικές
5
Like
50
Πόντοι
166
Paralimnios, που είναι η συνέχεια της ιστορίας?
 

Επισκέπτης
Την επομενη μερα ξυπνησα κατα τις 10. Πηρα πρωινο εφτιαξα ενα φραπε σε πλαστικο για να παρω μαζι μου και ξεκινησα να ψαχνω τη μικρη.  Οταν τη βρηκα της ειπα οταν ειναι ετοιμη να με φωναξει να φυγουμε. Σε 20’ μου ειπε ξεκιναμε.....
Μπηκε στο αμαξι κι εκατσε στη θεση του συνοδηγου.

-Θα περασουμε να παρουμε και τη Χριστινα. Τι κανεις εσυ, καλα εισαι ?
-Μια χαρα.
Το αμαξι γεμισε με το αρωμα της. Φορουσε ενα στενο σορτσακι, εβλεπα τα μπουτακια της και το αιμα μου, ανεβαινε στο κεφαλι και μετα γεμιζε τους ιστους της πουτσας μου. Πριν ξεκινησω ακουσα μια φωνη. Γυρισα και ειδα τη μανα της να ερχετε προς το μερος μας.

-Καλημερα σας. Θα πατε για μπανιο ?
-Ναι μαμα, θα μας παει ο .........
-Να προσεχετε. Δε θελω παλαβωμαρες. ....... σε παρακαλω μην τις αφησεις να πιουν αλκοολ. Την προηγουμενη φορα ηρθε πισω χαλια. Κανουν κατι party στην παραλια και πινουν αμφιβολου ποιοτητας ποτα. Σε παρακαλω ....... να τις προσεχεις.
-ΟΚ. Κυρια Tζενη, εχεις το λογο οτι θα τις προσεχω, αν και πιστευω οτι η Τασια δεν ειναι παιδι πλεον. Μπορει να προσεχει τον εαυτο της μονη της.

Ξεκινησαμε. Αφου πηραμε και το αλλο το πουτανι, τη Χριστινα, με τις οδηγιες τους φτασαμε μετα απο κανα μισαωρο στην παραλια. Βρηκαν την παρεα τους στις ξαπλωστρες, εγιναν οι απαραιτητες συστασεις και οι μικρες πεταξαν τα ρουχα τους κι εμειναν με τα μαγιο.  Η Τασια ξαπλωσε διπλα μου.  Τωρα μπορουσα να την παρατηρισω καλυτερα. Ειχε καλυγραμμες γαμπες και φουσκωτο κωλαρακι. Εχει λιγα παραπανισια κιλα, αλλα σωστα κατανεμημενα στο σωμα της. Προσπαθω να φανταστω το μουνακι της, αλλα τις σκεψεις μου και την παρατηριση διακοπτουν οι φωνες τους. Εφτασε και ο Μαριος ο μαγκας της παρεας και ο φοβος του πατερα της.
Ο Μαριος οπως αποδειχτηκε στην πορεια ηταν ενας  26 χρονος Αλβανος που ειχε ερθει σε πολυ μικρη ηλικια στην Ελλαδα με τους γονεις του. Μεγαλωσε εδω  και αν και μιλουσε καλα τα ελληνικα με λιγη προσοχη καταλαβενες  την καταγωγη του.  Ειχε το κουτελο πολλων Αλβανων που ειναι σα να τους εχεις χτυπησει με τηγανι στο προσωπο. Ηταν ομως σωματωδης  λογω  της δουλειας στην οικοδομη και τ΄αγροτικα. Αυτο ομως που τον εκανε καπως να ξεχωριζει και να τον συμπαθουν ή και να τον γουσταρουν, ηταν ο αερας και η ανεση που ειχε. Φαινοταν σιγουρος για τον εαυτο του.  Στο αριστερο μπρατσο ειχε τατουαζ το δικεφαλο πουλι (αετος, κορακι?) που εχουν στην αλβανικη σημαια και στο στηθος κατι γραμματα, που πιθανον κατι θα σημαιναν στη γλωσσα του.
Συστηθηκαμε, ειπαμε 2-3 μαλακιες, σχολιασε με θαυμασμο τα δικα μου τατου, εκανε μερικες φιλοφρονισεις στις κοπελες της παρεας και βουτηξε στη θαλασσα.
Βγαινοντας απο τη θαλασα μας προτεινε οταν πιουμε τον καφε μας να συνεχισουμε στο bar  με ποτα. Η ιδεα του δε μου αρεσε. Στο bar ειχε δυνατη μουσικη που δεν επετρεπαι τη συζητιση, οποτε αντιπροτεινα να κατσουμε σε τραπεζι για ουζα. Δεχτηκε και μαλιστα ειπε πως ο πρωτος γυρος ηταν απο αυτον. Δεχτηκε και συμφωνισε και η παρεα. Βουτηξαμε αλλη μια φορα μαζεψαμε τα πραγματα μας και πηγαμε για ουζοποσια. Διαλεξα ενα τραπεζι σχετικα κοντα στη θαλασσα ωστε να μπορουμε να ριχνουμε και καμια βουτια...........
 

gobr

Τιμημένος
Εγγρ.
14 Οκτ 2005
Μηνύματα
3.379
Κριτικές
6
Like
56
Πόντοι
16
Ρε παραλημνιε, εχει πεσει καλη σατιβα στα χερια σου και τα γραφεις ετσι?
 

ektor lopez

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2008
Μηνύματα
36.190
Like
53
Πόντοι
366
μιση ωρα για να πατε σε παραλια? τι νησι ειναι αυτο
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom