Νέα

Πιο μπερδεμενη ιστορια.

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα -
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 255
  • Εμφανίσεις 34K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

Επισκέπτης
Σηκωθηκαμε απο το κρεβατι κατα τις 7,30. Πω,πω αργησα ειπε. Επρεπε να ειχα ανοιξει το καφενειο 7,30. Ντυθηκε, βαφτηκε και ξεκινησαμε για το καφενειο. Οταν φτασαμε εφτιαξε καφε μου εφερε κουλουρακια κι αρχισε να εξυπερετει τους πρωτους πελατες που μπηκαν στο μαγαζι. Σε λιγο εφτασε κι ο γιος της. Με χαιρετησε με ρωτησε πως απο δω τοσο πρωι κι αρχισε κι αυτος να φτιαχνει καφεδες ή να πηγαινει παραγγελιες στα μαγαζια.
Οταν χαλαρωσε καπως η δουλεια πηρε τηλεφωνο τον ξαδερφο της στο νησι. Μιλουσαν 10 με 15 λεπτα. Στο τελος μου ειπε.
- Εκλεισε η δουλεια. Ο ξαδερφος μου σε περιμενει. Παρε το κινητο του και τηλεφωνησε του για να κανονισετε τις λεπτομεριες.
- Ωραια. θα τον παρω απο το σπιτι οταν γυρισω στο χωριο.
- Μπραβο, μην το καθηστερισεις γιατι ετοιμαζει προσωπικο για την καλοκαιρινη σεζον. Θα δεις θα ειναι καλα στο νησι. Και θα ερθω κι εγω τον Αυγουστο.
Καθως πηγαινα προς το αυτοκινητο μου, ηρθε κοντα μου και μου εδωσε ενα πεταχτο φιλι. Περιμενω τηλεφωνο σου μου ειπε και γυρισε στο καφενειο.
Μπηκα στο αγροτικο και γυρισα στο χωριο. Αδιαφορησα για τη γκρινια της μανας μου και τα sms της Βουλγαρας, εγραψα στ΄αρχιδια μου εναν Αλβανο που με χαιρετησε και πηγα κατευθειαν για υπνο.
Ξυπνησα κατα τις 2, εφαγα την κοτοσουπα που ειχε φτιαξει η μανα μου και πηρα τηλεφωνο τον ξαδερφο της milfαρας στο νησι για τη δουλεια. Στο τηλεφωνο φανηκε καλος τυπος. ξενοδοχειο ειναι φιλε μου ειπε. Ορεξη να εχεις για δουλεια και κατι θα σου βρουμε. Δε μου ειπε ουτε για ωραρια, ουτε για μισθο, ουτε τι ακριβως θα κανω. Μονο οτι με θελει για τους κηπους. Μου εδωσε και καποια αλλα τηλεφωνα και κανονισαμε σε 2 με 3 μερες να ειμαι στο νησι.
Περασαν 2 μερες. Ετοιμασα τα λιγοστα πραγματα που θα επαιρνα μαζι μου, κανονισα μ΄εναν φιλο να με παει με το αμαξι ως τον Πειραια και τη μερα της αναχωρισης μου πηρα τηλεφωνο σ΄ενα απο τα σταθερα που μου ειχε δωσει το νεο μου αφεντικο. Το σηκωσε μια κοπελα με γλυκια φωνη.
- Γεια σας, ειμαι ο ........ που θα ερχομουν για δουλεια.
- Γεια σας ειμαι η κορη του κ......, ο μπαμπας ειναι στην πολη, τι μπορω να κανω για σας.
- Τιποτα, ασε θα τον παρω στο κινητο.

Το κινητο του ομως δεν απαντουσε και ξανα πηρα στο στεθερο. Το σηκωσε παλι η κοπελα με τη γλυκια φωνη.
- Γεια σου και παλι, ειμαι ο .......που πηρα και πριν. Ο πατερας σου δεν σηκωνει το κινητο, μπορεις να του πεις οτι φευγω την ταδε ωρα απο Πειραια για το νησι ?
- Βεβαιως. θα φτασεται κατα τις...... ξερετε που ειναι το ξενοδοχειο μας ?
- Οχι αλλα θα το βρω.
- Χχμμμ, θα ειναι καπως αργα οταν φτασετε κι μπαμπας ισως κοιματε. Εεεε,χμμμ, καλα ισως ερθω να σας παρω εγω απο το λιμανι με το σκουτερ. εχετε πολλα πραγματα ?
- Μπα ενα σακ βουαγιαζ μονο.
- ΟΚ. παρτε τηλεφωνο λιγη ωρα πριν μπητε στο λιμανι. Γραψτε κι ενα κινητο........ Ειναι το δικο μου. Θα μιλισω με τον μπαμπα και θα κανονισουμε ποιος θα ερθει να σας παρει. Αν το εχει κλειστο ο μπαμπας μου, παρτε στο δικο μου κινητο που σας εδωσα.
Εκλεισα το τηλεφωνο μπηκα στο αμαξι του φιλου μου και ξεκινησαμε για Πειραια.

Your breath is sweet
Your eyes are like two jewels in the sky
Your back is straight your hair is smooth
On the pillow where you lie
But I don't sense affection
No gratitude or love
Your loyalty is not to me
But to the stars above

One more cup of coffee for the road
One more cup of coffee 'fore I go.
To the valley below.
Τραγουδουσε ο Bob Dylan καθως πιαναμε τον εθνικο Πατρων Κορινθου, που μονο εθνικος δεν ειναι................
 

brabus67

Σπουδαίος
Εγγρ.
9 Οκτ 2010
Μηνύματα
32.924
Like
12.964
Πόντοι
2.606
Σηκωθηκαμε απο το κρεβατι κατα τις 7,30. Πω,πω αργησα ειπε. Επρεπε να ειχα ανοιξει το καφενειο 7,30. Ντυθηκε, βαφτηκε και ξεκινησαμε για το καφενειο. Οταν φτασαμε εφτιαξε καφε μου εφερε κουλουρακια κι αρχισε να εξυπερετει τους πρωτους πελατες που μπηκαν στο μαγαζι. Σε λιγο εφτασε κι ο γιος της. Με χαιρετησε με ρωτησε πως απο δω τοσο πρωι κι αρχισε κι αυτος να φτιαχνει καφεδες ή να πηγαινει παραγγελιες στα μαγαζια.
Οταν χαλαρωσε καπως η δουλεια πηρε τηλεφωνο τον ξαδερφο της στο νησι. Μιλουσαν 10 με 15 λεπτα. Στο τελος μου ειπε.
- Εκλεισε η δουλεια. Ο ξαδερφος μου σε περιμενει. Παρε το κινητο του και τηλεφωνησε του για να κανονισετε τις λεπτομεριες.
- Ωραια. θα τον παρω απο το σπιτι οταν γυρισω στο χωριο.
- Μπραβο, μην το καθηστερισεις γιατι ετοιμαζει προσωπικο για την καλοκαιρινη σεζον. Θα δεις θα ειναι καλα στο νησι. Και θα ερθω κι εγω τον Αυγουστο.
Καθως πηγαινα προς το αυτοκινητο μου, ηρθε κοντα μου και μου εδωσε ενα πεταχτο φιλι. Περιμενω τηλεφωνο σου μου ειπε και γυρισε στο καφενειο.
Μπηκα στο αγροτικο και γυρισα στο χωριο. Αδιαφορησα για τη γκρινια της μανας μου και τα sms της Βουλγαρας, εγραψα στ΄αρχιδια μου εναν Αλβανο που με χαιρετησε και πηγα κατευθειαν για υπνο.
Ξυπνησα κατα τις 2, εφαγα την κοτοσουπα που ειχε φτιαξει η μανα μου και πηρα τηλεφωνο τον ξαδερφο της milfαρας στο νησι για τη δουλεια. Στο τηλεφωνο φανηκε καλος τυπος. ξενοδοχειο ειναι φιλε μου ειπε. Ορεξη να εχεις για δουλεια και κατι θα σου βρουμε. Δε μου ειπε ουτε για ωραρια, ουτε για μισθο, ουτε τι ακριβως θα κανω. Μονο οτι με θελει για τους κηπους. Μου εδωσε και καποια αλλα τηλεφωνα και κανονισαμε σε 2 με 3 μερες να ειμαι στο νησι.
Περασαν 2 μερες. Ετοιμασα τα λιγοστα πραγματα που θα επαιρνα μαζι μου, κανονισα μ΄εναν φιλο να με παει με το αμαξι ως τον Πειραια και τη μερα της αναχωρισης μου πηρα τηλεφωνο σ΄ενα απο τα σταθερα που μου ειχε δωσει το νεο μου αφεντικο. Το σηκωσε μια κοπελα με γλυκια φωνη.
- Γεια σας, ειμαι ο ........ που θα ερχομουν για δουλεια.
- Γεια σας ειμαι η κορη του κ......, ο μπαμπας ειναι στην πολη, τι μπορω να κανω για σας.
- Τιποτα, ασε θα τον παρω στο κινητο.

Το κινητο του ομως δεν απαντουσε και ξανα πηρα στο στεθερο. Το σηκωσε παλι η κοπελα με τη γλυκια φωνη.
- Γεια σου και παλι, ειμαι ο .......που πηρα και πριν. Ο πατερας σου δεν σηκωνει το κινητο, μπορεις να του πεις οτι φευγω την ταδε ωρα απο Πειραια για το νησι ?
- Βεβαιως. θα φτασεται κατα τις...... ξερετε που ειναι το ξενοδοχειο μας ?
- Οχι αλλα θα το βρω.
- Χχμμμ, θα ειναι καπως αργα οταν φτασετε κι μπαμπας ισως κοιματε. Εεεε,χμμμ, καλα ισως ερθω να σας παρω εγω απο το λιμανι με το σκουτερ. εχετε πολλα πραγματα ?
- Μπα ενα σακ βουαγιαζ μονο.
- ΟΚ. παρτε τηλεφωνο λιγη ωρα πριν μπητε στο λιμανι. Γραψτε κι ενα κινητο........ Ειναι το δικο μου. Θα μιλισω με τον μπαμπα και θα κανονισουμε ποιος θα ερθει να σας παρει. Αν το εχει κλειστο ο μπαμπας μου, παρτε στο δικο μου κινητο που σας εδωσα.
Εκλεισα το τηλεφωνο μπηκα στο αμαξι του φιλου μου και ξεκινησαμε για Πειραια.

Your breath is sweet
Your eyes are like two jewels in the sky
Your back is straight your hair is smooth
On the pillow where you lie
But I don't sense affection
No gratitude or love
Your loyalty is not to me
But to the stars above

One more cup of coffee for the road
One more cup of coffee 'fore I go.
To the valley below.
Τραγουδουσε ο Bob Dylan καθως πιαναμε τον εθνικο Πατρων Κορινθου, που μονο εθνικος δεν ειναι................

Πέρα απ’ τη γέφυρα του Ρίου στο Βόρειο Κιάτο
Χιλιάδες μάζευες χαρτάκια απ’ τα διόδια
Μα ούτε στιγμή δεν ελησμόνησες τα λόγια
Που σου πανε δυο τροχονόμοι στο Μοσχάτο
  :2funny: κλεμμενο
 

skieros

Σεβαστός
Εγγρ.
9 Μαΐ 2011
Μηνύματα
2.116
Κριτικές
27
Like
1.442
Πόντοι
1.720
η κοπελα με τη γλυκια φωνη ειναι ανηψια της μιλφαρας καφετζους δηλαδη. καλα το πας θα το γαμησεις ολο το σοι
 

_hayabusas

Μέλος
Εγγρ.
19 Ιουλ 2013
Μηνύματα
1.052
Like
8
Πόντοι
16
ανιψιά από ξάδερφο σιγά τα ωά δηλαδής
 

Επισκέπτης
Φτασαμε στον Πειραια μια ωρα πριν φυγει το καραβι. Εβγαλα εισητηριο σ΄ενα πρακτορειο, οπου η χοντρη υπαλληλος με τα τεραστια βυζια και τα γυαλια σαν τον πατο της κοκα κολας ειπε : Θα εχει πολλη κινηση φετος το νησι. Πολλοι κλεινουν εισητηρια για εκει.
Τη γαμησαμε σκεφτηκα, πολυς κοσμος πολλη δουλεια. Ρε λες να την πατησα.  :think:
Μπηκα στο καραβι και αραξα στα λεγομενα αεροπορικα καθησματα. Λιγος σχετικα κοσμος. Λιγοι τουριστες, καμποσοι γυφταιοι. Μπανισα δυο καλα αλλοδαπα μουνακια, αλλα δεν ειχα ορεξη ουτε για κουβεντα ουτε για καμακι. Μεγαλωσα για αυτα. Αλλωστε θα εχω χρονο στο νησι για καμια "περιπετεια".
Πρωτα απ΄ολα η δουλεια. Κι ετσι λιγο πριν δεσει το καραβι στο λιμανι πηρα τηλεφωνο το καινουριο μου αφεντικο. Το κινητο του ομως ηταν κλειστο. Σκεφτηκα να παρω τηλεφωνο στο κινητο της μικρης, αλλα κωλλωσα. Κατεβηκα στο λιμανι κι αραξα να πιω μια μπυρα σ΄ενα μπαρακι που βρισκοταν απεναντι απο την προβλητα. Καλεσα αλλη μια φορα το αφεντικο στο κινητο αλλα το ειχε κλειστο. Τι μαλακας σκεφτηκα. Να ξερει πως ερχομε στο νησι και να την εχει πεσει για υπνο. Ετσι αποφασισα να παρω τηλεφωνο την κορη του.
Ναιαι ακουστηκε η γλυκια φωνη της.
-Ποιος ειναι ?
-Ειμαι ο ........που ερθα για τη δουλεια.
-Ποιος ?
-Ο .....που μιλισαμε και το πρωι.
-Α, ελα καλε, που εισαι, γιατι δεν πηρες πιο πριν ?
-Στο λιμανι ειμαι, πινω μια μπυρα στο bar......θυμησε μου το ονομα του ξενοδοχειου σας να παρω ενα ταξι.
-Τι ταξι καλε. θα παμε μαζι με το σκουτερ. Ο μπαμπας εστειλε εμενα να σε παρω. Ειμαι στο bar....100 μετρα διπλα απο εκει που εισαι. Που ακριβς καθεσαι στο.....
-Στο bar πινω μια heineken και φοραω μια κιτρινη μπλουζα.
-ΟΚ, ερχομε.

Περασαν 15 λεπτα και ξαφνικα εμφανιζεται μπροστα μου μια οπτασια. Και μετα απο λιγο και δευτερη. Ηταν η κορη του αφεντικο με μια φιλη της. 2 μουνοπουλα γυρω στα 25 τα εκανα.

-Γεια σου, ειμαι η Τασια και απο δω η φιλη μου η Χριστινα.
-Γεια σας. Θα πιετε κατι να σας κερασω ή μηπως ειναι αργα ?

Η Τασια η κορη του αφεντικου εσκυψε προς το μερος μου και ειπε σιγα : δε λεει το μαγαζι που καθησες. Θα κανονισουμε μια μερα να σε παμε εμεις στα μαγαζια που αραζουμε. Παμε τωρα να βολευτεις και τα λεμε αυριο.
Ξεκινησαν να πηγαινουν προς τα σκουτερακια τους που ειχαν αραξει μπροστα στο bar. Στη διαδρομη χαιρετουσαν διαφορους γνωστουςες τους κι εγω τις ακολουθουσα χαζευοντας και λιμπιζοντας τα ομορφα κωλαρακια τους που διαγραφονταν λεπτομερως απο τα στενα σορτσακια που φορουσαν........
 

agiana

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
24 Ιουν 2008
Μηνύματα
13.700
Κριτικές
5
Like
50
Πόντοι
166
Κατά πως τα γράφεις, έχει ζουμί η υπόθεση Paralimnie. ;)
 

Νίπλης

Ανώτατος
Εγγρ.
4 Απρ 2013
Μηνύματα
70.120
Like
72.212
Πόντοι
12.756

:rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon:

ω ρε χαμος θα γινει στο νησι  :zfuck: :zfuck: :zfuck: :cum: :cum: :cum: :cum:
 

Επισκέπτης
Το πρωτο βραδι κοιμηθηκα σ΄ενα δωματιο που μονο δωματιο δεν ηταν. Κατι σαν αποθηκη με κρεβατι εμοιαζε. Το πρωι ηπιαμε καφε με το αφεντικο και μου εξηγησε τις εργασιες. Οταν τον ρωτησα για το μισθο μου, μου ειπε πως θα τα βρουμε στην πορεια. Σημερα εχεις ρεπο μου ειπε. Κανε καμια βολτα να γνωρισεις το νησι, μαθε τους χωρους του ξενοδοχειου, θα σε παει και η Τασια στο δωματιο σου και αυριο στις 7,30 να εισαι στην τραπεζαρια.
Το πρωτο σοκ το επαθα οταν πηγα στο δωματιο μου, το οποιο θα μοιραζομουν με τον Μπιλαλ εναν πιτσιρικα απο το Πακισταν.
Δεν ξεκινησαμε καλα σκεφτηκα :( Μηπως να τα μαζευα και να εφευγα πισω για το χωριο ? Ομως η Τασια η μουναρα κορη του αφεντικου μου ειπε οτι αυτο θα ηταν προσωρινο. Οταν ετοιμαζονταν καποια αλλα δωματια θα μεταφερομουν εκει και θα ειχα δικο μου δωματιο.

Η ζωη και η δουλεια στο ξενοδοχειο δεν ηταν ευκολη. Σηκωνομαστε με τον Μπιλαλ στις 7. τρωγαμε πρωινο παιρναμε καφε και φευγαμε για τους κηπους. Καθαριζαμε, κουρευαμε το γκαζον, τα δεντρα ή τα λουλουδια, ποτιζαμε, σκαλιζαμε, βαφαμε και φροντιζαμε και καποια ζωα που εφερναν στο ξενοδοχειο οι πελατες.
Το αφεντικο ηταν ενας καραβλαχος απο τα μερη μου, που ειχε ερθει στα νειατα για δουλεια στο νησι. Παντρευτηκε την πλουσια γυναικα του και αγορασαν το ξενοδοχειο. Φωναζε ολη την ωρα στους υπαλληλους, αλλα δεν τον ελεγες κακο ανθρωπο. Περισοτερο το εκανε για να δειχνει οτι αυτος ηταν το αφεντικο. Τη γυναικα του ομως τη φοβομουνα θα ελεγα. Αν και δεν ειχαμε πολλα-πολλα μου εβγαζε κατι αρνητικο. Το υφος της, οι επιδευμενοι τροποι της, το πως κοιτουσε οταν μιλουσε σε καποιον απο τους υπαλληλους μ΄εκαναν να την αντιπαθω.
Η κορη τους η Τασια ηταν ολα τα λεφτα. Εμοιαζε για 25+ αλλα ηταν 21 χρονων. Απιστευτο μουνι. Απο αυτα που βλεπεις στο δρομο και σου ρχετε να ορμησεις πανω χωρις να λογαριαζεις τις συνεπειες. Σιγουρα θα κανει μαναδες να κλαψουν για τους γιους τους αυτο το πλασμα. Απο το πρωτο βραδι που την ειχα δει στο bar, στο μυαλο μου ειχα συνεχως πως να γινοταν να σουβλισω αυτο το κωλαρακι με την ψωλη μου.

Οι μερες περνουσαν. Ειχα συνηθησει τη δουλεια, ειχα δικο μου δωματιο, αλλα για λεφτα ουτε κουβεντα το αφεντικο. Μιλουσα στο τηλεφωνο με τη Βουλγαρα μου και με καποιους φιλους, αλλα δεν ελεγα σε κανεναν αν θα μεινω και για ποσο ακομα στο νησι.
Τα παντα ρεει, οι καυλες μου αρχιζαν να φουντωνουν, πολλοι οι πειρασμοι στο νησι. Καπου καπως επρεπε να τον χωσω..............
 

gobr

Τιμημένος
Εγγρ.
14 Οκτ 2005
Μηνύματα
3.379
Κριτικές
6
Like
56
Πόντοι
16
Μόνο μη μας πεις ότι τον εχωσες στον Μπιλαλ γιατι θα μπιλαλησουμε.

Υ.γ.:με τη φουντα πως την παλευεις εκει που πηγες και θα μεινεις χωρις παραγωγη φετος?
 

ovelix1

Μέλος
Εγγρ.
10 Φεβ 2007
Μηνύματα
1.265
Κριτικές
4
Like
91
Πόντοι
16
Μεγαλε Παρα δωσε συνεχεια....
 

alfreewind

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Απρ 2012
Μηνύματα
1.230
Κριτικές
32
Like
221
Πόντοι
616
Ακομα  :fuck1: :fuck1: ο Παραλιμνης....
 
Εγγρ.
13 Ιουν 2012
Μηνύματα
5.282
Κριτικές
8
Like
7.315
Πόντοι
2.636
φίλε ελπίζω να μην βρήκες τον μπιλάλ με περοσσότερες καύλες απ αυτές που είχες όταν πάτησες
στο  νησί γιατί τον κόβω να σκοράρει μέσα σου.

Εύχομαι να γράφω μαλακίες και να διαβάζω για το ξεμου...σμα της Τανας,εεε της Τασίας εννοώ
 

pgp74

Μέλος
Εγγρ.
3 Σεπ 2013
Μηνύματα
6.351
Κριτικές
6
Like
23
Πόντοι
66
μακαρι να γαμει ο ανθρωπας μην εφυγε στο πακισταν με τον μπιλαλ σε καμια φαμπρικα να λες και ραβουνε φουτερ για ενα πιατο φαι  :2funny:

Όχι ρε, ο Παραλίμνιος δεν έχει τέτοιο φόβο, είναι ξηγημένος και παλλήκαρος.
 

Επισκέπτης
Ειχα 10 μερες στο νησι, οταν με φωναξε το αφεντικο και μου εδωσε 240 ευρω σαν προκαταβολη. Συζητησαμε για το μισθο και μου ειπε ειναι 730 ευρω το μηνα ανασφαλιστος.  Δεν μπορω να πω οτι ημουν ευχαριστημενος με τα λεφτα για τη δουλεια που εκανα. Οποτε σκεφτηκα να κατσω μεχρι τελους του μηνα, να παρω τα φραγκα και να την κανω.

3 πραγματα που ελειπαν στο νησι. Η φουντα, το sex και τα μεθυσια που εριχνα με τους κολητους μου στο χωριο.  Δεν ειχα κανει το κουμαντο μου να παρω λιγη φουντα μαζι μου απο το χωριο κι ετσι ημουν χαρμανης. Παρεες δεν ειχα ακομα κι ουτε ορεξη για να πολυ-βγαινω. Συνηθως εκανα καμια βολτα τα μεσημερια μετα το φαγητο και δυο βραδια ειχα βγει με τον Μπιλαλ, αλλα ο μαλακας ο Πακιστανος, αν και καλο παιδι δεν επινε σταλα αλκοολ.
Ενα απογευμα που ειχα ρεπο γνωρισα σ΄ενα μαγαζι με μπιλιαρδα μια παρεα νεαρων ντοπιων ηλικες 25 με 30. Αν και ειχα χρονια να παιξω γαλικο μπιλιαρδο τα καταφερα μια χαρα. Οταν τελειωσαμε αραξαμε να πιουμε μπυρες και τους την επεσα, αν παιζει κανα καλο τσιγαρο να πιουμε.  Οι πιτσιρικαδες προθυμοποιηθηκαν να με κερασουν ενα γαρο κι ετσι μπηκαμε στο αμαξι του ενος και τραβηξαμε για παραλια.
Tο γαρο δεν ελεγε. Κακης ποιοτητας αλβανικη φουντα, που δυστυχως καποιοι την πληρωνουν και 5-6 ευρω το γραμμαριο.  Αυτα κανει η πολιτικη του ελληνικου κρατους. Οι Ελληνες χαρμανια και τα Αλβανα μαγκες.

Αφησα τα παιδια στην παραλια και γυρισα περπατωντας στο ξενοδοχειο. Χαιρετησα την Αγγλιδα που δουλευει στη reseption κι ειχε βγει εξω να καπνισει και εκανα προς τα δωματια του προσωπικου.
Λιγο πριν περασω την εισοδο που οδηγουσε στα δωματια μας να σου και η μικρη Τασια.
-Ε, που ησουν εσυ, σε πηρα τηλεφωνο και δεν απαντησες ?
Κοιταξα στην τσεπη μου και ειδα οτι δεν ειχα μαζι το κινητο. Θα ειμαι τυχερος αν το ξεχασα στο δωματιο και δεν το εχασα σκεφτηκα.

-Δεν ειχα μαζι το κινητο, τι ηθελες ?
-Ποτε εχεις ρεπο ?
-Δεν ξερω ισως σε δυο μερες, γιατι ρωτας ?
-Θελεις να ερθεις μαζι μας για μπανιο ? Κανονιζουμε να παμε μια μεγαλη παρεα στην ......., ψηνεσε ?
-Αν με θελετε στην παρεα σας γιατι οχι ? Ποιοι θα εισαστε ?
-Εγω, η Χριστινα, η Γιαννα θα τη γνωρισεις, 2-3 φιλοι μας και ισως κι ενα ζευγαρι της ηλικιας σου.
Αυτο το ενα "ζευγαρι της ηλικιας σου" με ψιλο-χαλασε. Σκεφτηκα.....τι θελω εγω ο μεσηλικας σε μια παρεα με παιδαρελια ? Για αυτο ηρθα στο νησι για να γυριζω στις παραλιες με τα πιτσιρικια ?

-Εχεις διπλωμα αυτοκινητου, ειπε και διεκοψε τις σκεψεις μου.
-Εχω.
-Ωραια θα πω του μπαμπα να μας δωσει το αμαξι και θα οδηγισεις εσυ. Καληνυχτα, φιλακια, τα λεμε αυριο.
-Καληνυχτα.

Μπηκα στο δωματιο μου, ηπια μια μπυρα, καπνισα δυο τσιγαρα και την επεσα για υπνο................
 

brabus67

Σπουδαίος
Εγγρ.
9 Οκτ 2010
Μηνύματα
32.924
Like
12.964
Πόντοι
2.606
παραλιμνη δεν το κοιτας να πας να παρεις κανα στρεμα στο λαζαρατι να γενεις "αγροτης" θαλασσα δεν θα βλεπεις ουτε  μπιλαληδες και θα σαι στο στοιχειο σου μαν  :think:
 

alfreewind

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Απρ 2012
Μηνύματα
1.230
Κριτικές
32
Like
221
Πόντοι
616
Κικιρικουυυυυυ!!!!
Αντε ξημερωσε,γραψε τη συνεχεια  :) :) :) :)
 

Επισκέπτης
παραλιμνη δεν το κοιτας να πας να παρεις κανα στρεμα στο λαζαρατι να γενεις "αγροτης" θαλασσα δεν θα βλεπεις ουτε  μπιλαληδες και θα σαι στο στοιχειο σου μαν  :think:

Eχω 30 στρεματα στο χωριο του πατερα μου φιλε, αλλα τι να κανεις ? Εκει δεν εχω ουτε σπιτι ουτε συγγενεις ουτε φιλους.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom