Νέα

Πέθανε ο αστυνομικός που χτυπήθηκε από χουλιγκάνια

  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Dr. Kolompo

Σεβαστός
Εγγρ.
26 Δεκ 2021
Μηνύματα
3.557
Like
4.636
Πόντοι
1.706
ούτε να τρολλάρεις σαν άνθρωπος δε μπορείς ποια εδώ μέσα :undecided:
Δεν έλεγαν είναι υποχρεωτική; Να κλείσουμε ραντεβού κτλ πριν κανα 2 μήνες; Τι έγινε τώρα;
Δεν το έχει αναφέρει κανένας πουθενά που έχω έρθει σε επαφή το είχα ξεχάσει κι εγώ σαν θέμα.
Και στην τράπεζα δεν μου είπαν κάτι.
 

Χύσε μέσα

Μέλος
Εγγρ.
19 Οκτ 2023
Μηνύματα
418
Like
557
Πόντοι
81
αλλά θα έπρεπε να έχουν σαφείς οδηγίες να γαμάνε στο ξύλο όχι συνταξιούχους και γυναίκες αλλά όλα τα σιχάματα και αποβράσματα της κοινωνίας.

Δηλαδή τους πολιτικούς, που τους δίνουν τις εντολές και που τώρα τους προστατεύουν :confused:


υγ. btw τι είναι αυτή η πούτσα στη φώτο προφίλ σας;
 

Donald-Duck

Σπουδαίος
Εγγρ.
31 Μαρ 2023
Μηνύματα
5.850
Like
8.093
Πόντοι
2.356
Ρε τύπε ενώ έχεις επίπεδο και είσαι κομπλέ, εδώ τα τσουβαλιασες όλα. Για καραβαναδες συμφωνώ αλλά είναι αναγκαίο κακό λόγω γειτονιάς, για Δημόσιο ευρύτερο=το 8ωρο το κάνω 6ωρο, φεύγω από το γραφείο και πάω για ψώνια, έχω θεία στα Υπουργεία και τα γράφω όλα στα @@ μου, να συμφωνήσω. Αλλά για τον καημένο τον άνθρωπο που θα κλείσει το σπίτι του, μάζεψαν 500 μπουκάλες αίμα σε μισή μέρα, οι μπάτσοι κάνανε πορεία 2000 άτομα, τα ΜΑΤ χτες παραλίγο να μην πάνε γήπεδο, μην τα λες όπως θες.
Σε αυτό που διαφωνείς μιας που στα υπόλοιπα συμφωνείς (επειδή πολύ απλά είναι αλήθεια) έχω να σου πω ότι αυτοί που πήγαν στην πορεία όσοι και να ήταν, δεν ήταν ΜΑΤ αλλά αστυνομικοί κι ο κύκλος τους. Όχι ότι αγιοποιώ την αστυνομία μιας που ότι προσφέρει στον πολίτη επαφίεται στην προσωπική τους βούληση (σε όλους έχει τύχει να μην εξυπηρετηθούν όπως πρέπει αλλά δεν παύει να είναι χρήσιμη η αστυνομία). Κανονικά θα έπρεπε να κατέβουν 1000-1500 ΜΑΤ
με στολές για να να δείξουν συμπαράσταση. Και εδώ είναι που παίζει ρόλο η στολή. :rockon:
Η πρώτη φορά που τα ΜΑΤ θα κατέβαιναν ως ειρηνιστές κι όχι ως καταστολείς. Όλη η κοινωνία θα ήταν μαζί τους για πρώτη φορά. Δεν έγινε όμως για να μηην έχουμε αιματοχυσία με ανάρχες κτλ αφου στην Ελλάδα κυβερνάει το παρακράτος. Όπως και να το δεις, άλλο αστυνομία κι άλλο ΜΑΤ. Τα ΜΑΤ δεν θα τα συναντήσεις ποτε στην ζωή σου εκτός αν τύχει αναποδιά σε διαδήλωση (μέγα λάθος των ΜΑΤ απέναντι σε πολίτες) ή όταν πας γήπεδο για να σπας
και να καταστρέφεις. Κοινώς τα ΜΑΤ, ειναι άχρηστα για τον απλό πολίτη και δεν του προσφέρουν τίποτα και ποτέ. Διώξιμο λοιπόν των ΜΑΤ από τα γήπεδα και να κατεβάσουν τις ομάδες (σιγά το σοβαρό ελληνικό ποδόσφαιρο) :2funny:
για 5 χρόνια στην κόλαση!!!
Να παίζουν σε γήπεδα με απλωμένα σώβρακα στα δύο μέτρα μπαλκονάτα, :2funny:
με αγελάδες να τρώνε το χόρτο μέσα στο γήπεδο
και θα σου πω εγώ
αν ξαναγίνει κάτι.

:rockon:

Υ.Γ Ο Κακλαμάνης όσο αποτυχημένος και να είναι όπως κι όλοι οι Έλληνες πολιτικοί, είπε κάτι σωστό
ως γιατρός κι ας τον βρίζουν. Είπε ομως και το άλλο. Δεν είδε πορεία όπως αν γινόταν ανάποδα!!! η δουλειά. Τότε θα γινόταν χαμός. Σε αυτό έκαναν γάργαρα όλοι φυσικά για να κάνουν τα καλά παιδιά.

:rockon:
 

Donald-Duck

Σπουδαίος
Εγγρ.
31 Μαρ 2023
Μηνύματα
5.850
Like
8.093
Πόντοι
2.356
Τυπε ο στρατος ειναι ειναι κατι το τελειος διαφορετικο δεν εχει καμια σχεση με δημοσιο με την στενη εννοια της λεξης . Σεβασμος και μονο σε αυτους που τρωνε πουτσα και δεν μιλανε εγω γραφω εκει που υπηρετησα πεντε χρονια.

Δεν ξέρω τι και πως για σένα και ούτε σε αξιολογώ.
Ο στρατός πρέπει να γίνει μισθοφορικός/επαγγελματικός. Τώρα είναι για καρπαζιες με 90% μέσα του, κοπρόσκυλα και τσουτσέκια. :2funny:Μπαίνουν τούβλα και βγαίνουν τσιμεντόλιθοι για να πληρώνονται. Απειροελάχιστα τα επίλεκτα σώματα. Πόσοι μάλλον οι νορμάλ εξ αυτών. Στην Ευρώπη η λέξη πατριώτης αγκαλιάζεται ενώ εδώ διαμορφώνεται ως εθνικιστής ώστε να απορριφθεί. Όταν είσαι στρατιωτικός δεν είσαι πολίτης και λες όλο ναι. :2funny:Πόσα λεφτά θες εσύ για να λες όλο ναι; εγώ μύστη μου για να λέω συνέχεια ναι θέλω πάρα πολλά και δεν πρόκειται να γίνει και καλή
η συνεργασία. Στο υπογράφω.

:rockon:
 

Donald-Duck

Σπουδαίος
Εγγρ.
31 Μαρ 2023
Μηνύματα
5.850
Like
8.093
Πόντοι
2.356
Απλά σκέψου ότι ακόμα και κοινωνίες που πίστευαν σε κοινωνική επανάσταση είχαν ανάγκη την αστυνομία γιατί ουδείς τέλειος.
Αυτό δεν έχει καμία μα καμία απολύτως καμία σχέση με όσα έγραψα. Ισχύει όμως διότι οι ουτοπικές κοινωνικές της αγάπης και της ισορροπίας (εδώ γελάμε) μπορούν να δημιουργηθούν μόνο σε οριζόντιες κλίμακες
και σε μικρές ομάδες. Αν βλέπει κάποιος τα πάντα όμορφα, καιρός να κόψει τα ναρκωτικά.:2funny:
 

KALLIMAXOS

Μέγας
Εγγρ.
9 Νοε 2013
Μηνύματα
6.158
Κριτικές
26
Like
11.078
Πόντοι
4.746
Δεν ξέρω τι και πως για σένα και ούτε σε αξιολογώ.
Ο στρατός πρέπει να γίνει μισθοφορικός/επαγγελματικός. Τώρα είναι για καρπαζιες με 90% μέσα του, κοπρόσκυλα και τσουτσέκια. :2funny:Μπαίνουν τούβλα και βγαίνουν τσιμεντόλιθοι για να πληρώνονται. Απειροελάχιστα τα επίλεκτα σώματα. Πόσοι μάλλον οι νορμάλ εξ αυτών. Στην Ευρώπη η λέξη πατριώτης αγκαλιάζεται ενώ εδώ διαμορφώνεται ως εθνικιστής ώστε να απορριφθεί. Όταν είσαι στρατιωτικός δεν είσαι πολίτης και λες όλο ναι. :2funny:Πόσα λεφτά θες εσύ για να λες όλο ναι; εγώ μύστη μου για να λέω συνέχεια ναι θέλω πάρα πολλά και δεν πρόκειται να γίνει και καλή
η συνεργασία. Στο υπογράφω.

:rockon:
Τυπε αν δεν αγαπας το εθνος συνειδητα πρωτα απο ολα δεν πας να υπηρετησεις εκει μεσα δεκαπαεντε χιλιαδες και μια στραβαδια απολυομαι .Συμφωνω σε οπλα κυριως Πυροβολικο, Πεζικο - Ειδικες δυναμεις ,Διαβιβασεις ,Μηχανικο,Τεθωρακισμενα μετα ναυτικο αεροπορια θελουν επαγγελματιες και οι εφεδροι να υπηρετουν εκει σαν οδηγοι τζιπ ,σταγερ, σκαφτικα μηχανηματα ,οδηγοι σε νταλικες,γραφιαδες, ταχυδρομοι, πληροφορικαριοι ,μαγειρες σκοπανθρωποι αγγαρειομαχοι κλπ .Μετα ολοι οι αλλοι εφεδροι νησια και Εβρο πεζικο,σεμ υλικου πολεμου τεχνικο,υγειονομικο κλπ
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
35.254
Κριτικές
62
Like
44.896
Πόντοι
9.297
Δεν ξέρω τι και πως για σένα και ούτε σε αξιολογώ.
Ο στρατός πρέπει να γίνει μισθοφορικός/επαγγελματικός. Τώρα είναι για καρπαζιες με 90% μέσα του, κοπρόσκυλα και τσουτσέκια. :2funny:Μπαίνουν τούβλα και βγαίνουν τσιμεντόλιθοι για να πληρώνονται. Απειροελάχιστα τα επίλεκτα σώματα. Πόσοι μάλλον οι νορμάλ εξ αυτών. Στην Ευρώπη η λέξη πατριώτης αγκαλιάζεται ενώ εδώ διαμορφώνεται ως εθνικιστής ώστε να απορριφθεί. Όταν είσαι στρατιωτικός δεν είσαι πολίτης και λες όλο ναι. :2funny:Πόσα λεφτά θες εσύ για να λες όλο ναι; εγώ μύστη μου για να λέω συνέχεια ναι θέλω πάρα πολλά και δεν πρόκειται να γίνει και καλή
η συνεργασία. Στο υπογράφω.

:rockon:
Εκεί πάνε όσοι έχουν και κάποιες σωματικές και αθλητικές προδιαγραφές...και εννοείται περνάνε από ψυχιάτρους( αργότερα βέβαια πολλοί σαλταιρνουν αλλά μέχρι εκεί είναι όλοι εντάξει).
Εσύ κάνεις τα 1.000μ σε χρόνο κάτω από 4'και20" η ψάχνεις για ταξί για να κάνεις την απόσταση αυτήν;Δεν λέω τώρα ,λέω στα 18-20 σου.
Γιατί ο μέσος αστός ιδίως αν δεν πάει σε κάποιο άθλημα είναι σωματικά άχρηστος μια που όλο σε ένα αμάξι είναι και συνήθως κάνει καθιστική εργασια άρα είναι λίγο έως πολύ ΛΑΠΑΣ.
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
35.254
Κριτικές
62
Like
44.896
Πόντοι
9.297
Δεν ξέρω τι και πως για σένα και ούτε σε αξιολογώ.
Ο στρατός πρέπει να γίνει μισθοφορικός/επαγγελματικός. Τώρα είναι για καρπαζιες με 90% μέσα του, κοπρόσκυλα και τσουτσέκια. :2funny:Μπαίνουν τούβλα και βγαίνουν τσιμεντόλιθοι για να πληρώνονται. Απειροελάχιστα τα επίλεκτα σώματα. Πόσοι μάλλον οι νορμάλ εξ αυτών. Στην Ευρώπη η λέξη πατριώτης αγκαλιάζεται ενώ εδώ διαμορφώνεται ως εθνικιστής ώστε να απορριφθεί. Όταν είσαι στρατιωτικός δεν είσαι πολίτης και λες όλο ναι. :2funny:Πόσα λεφτά θες εσύ για να λες όλο ναι; εγώ μύστη μου για να λέω συνέχεια ναι θέλω πάρα πολλά και δεν πρόκειται να γίνει και καλή
η συνεργασία. Στο υπογράφω.

:rockon:
Αυτά που λες περί επαγγελματικού Στρατού μόνο σε Αμερική και γενικά σε φραγκατες χώρες που δεν απειλούνται μπορεί να έχουν εφαρμογή.
 

Donald-Duck

Σπουδαίος
Εγγρ.
31 Μαρ 2023
Μηνύματα
5.850
Like
8.093
Πόντοι
2.356
Εκεί πάνε όσοι έχουν και κάποιες σωματικές και αθλητικές προδιαγραφές...και εννοείται περνάνε από ψυχιάτρους( αργότερα βέβαια πολλοί σαλταιρνουν αλλά μέχρι εκεί είναι όλοι εντάξει).
Εσύ κάνεις τα 1.000μ σε χρόνο κάτω από 4'και20" η ψάχνεις για ταξί για να κάνεις την απόσταση αυτήν;Δεν λέω τώρα ,λέω στα 18-20 σου.
Γιατί ο μέσος αστός ιδίως αν δεν πάει σε κάποιο άθλημα είναι σωματικά άχρηστος μια που όλο σε ένα αμάξι είναι και συνήθως κάνει καθιστική εργασια άρα είναι λίγο έως πολύ ΛΑΠΑΣ.
Πάλι μιλάς για τις εξαιρέσεις των εξαιρέσεων. Το 90% δεν είναι ούτε για να δέσει τα κορδόνια του. Θα πάει να ψωνίσει και θα χάσει τον δρόμο. :2funny:
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
35.254
Κριτικές
62
Like
44.896
Πόντοι
9.297
Πάλι μιλάς για τις εξαιρέσεις των εξαιρέσεων. Το 90% δεν είναι ούτε για να δέσει τα κορδόνια του. Θα πάει να ψωνίσει και θα χάσει τον δρόμο. :2funny:
Έχεις προκατάληψη για ποιον λόγο δεν ξέρω...
Αν πας σε μια Εφορία η σε μια Νομαρχία θα βρεις fit,εμφανίσιμο προσωπικό που να έχει διάθεση να σε ακούσει και να σε βοηθήσει στο πρόβλημα σου;
Εκεί να δεις μπουχεσες και ξυνομουρες...
 

Donald-Duck

Σπουδαίος
Εγγρ.
31 Μαρ 2023
Μηνύματα
5.850
Like
8.093
Πόντοι
2.356
Αυτά που λες περί επαγγελματικού Στρατού μόνο σε Αμερική και γενικά σε φραγκατες χώρες που δεν απειλούνται μπορεί να έχουν εφαρμογή.
Ουσιαστικά ποτέ δεν απειληθήκαμε. Οι πολιτικοί μας είναι εντελώς άχρηστοι και κατεβάζουν βρακιά σε όλους. :2funny:Αλλά και να είχαμε απειληθεί, πληρώνεις και φτιάχνεις στρατό. Μόνο έτσι. Μην περιμένεις ο άλλος να πάει (και μάλιστα τσάμπα)
να σε υπερασπίσει (όχι εσένα) όπως του έχεις φερθεί ως πολίτη. Θα σε γαμήσει κι από πάνω. Πιστεύω να γνωρίζεις ότι αν γίνει κανα μπαμ θα έχεις δύο εχθρούς. Τους μέσα λάθρο και τους έξω που θα επιτίθενται. Θα αφήσουμε
το σπίτι μας για να φύγουν
οι πολιτικοί με αεροπλάνα;
Ότι πάει μέσα θα γράφει γκολ. :2funny: Μόνο την πάρτη μας.

Πάρε και μια ιστορία. Κάποτε έστειλαν έναν κάπου (έχει γίνει πολλές φορές με πολλούς) να πάει κάπου μαζί με άλλους και του είπαν
οτι αν σας γαμήσουν, εμείς δεν ξέρουμε τίποτα. Κι είπε
ο ένας δεν πάω, δεν είναι
η δουλειά μου και είπαν και άλλοι δεν πάνε. Γιατί όταν είχε ξαναπάει άλλού κοιμόντουσαν στην άσφαλτο άσε που τους είχαν επιτάξει και τα αμάξια.
Όσοι πήγαν πέθαναν. Έμεινα λοιπόν μου αρέσει
η ακεραιότητα. Στρατηγέ μου αν ακουστεί το μπαμ βγάζεις γαλόνια και πάμε παρέα. Αν δεν θες, τραβά μόνος σου ή με την μάνα σου. Πάω για νάνι.

:rockon:
 

Donald-Duck

Σπουδαίος
Εγγρ.
31 Μαρ 2023
Μηνύματα
5.850
Like
8.093
Πόντοι
2.356
Έχεις προκατάληψη για ποιον λόγο δεν ξέρω...
Αν πας σε μια Εφορία η σε μια Νομαρχία θα βρεις fit,εμφανίσιμο προσωπικό που να έχει διάθεση να σε ακούσει και να σε βοηθήσει στο πρόβλημα σου;
Εκεί να δεις μπουχεσες και ξυνομουρες...
Γιατί; νομίζεις ότι υποστηρίζω αυτούς; εκει πέφτουν και καντηλια. Εκεί να δεις γέλιο. Όλη η κοινωνία εναντίον τους.
Μην κοιτάς που τους μιλούν οκ ορισμένοι για να κάνουν την δουλειά τους.
Αν μπορούσαν θα τους κρέμαγαν.

:rockon:
 

nostradamosg

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
30 Μαΐ 2022
Μηνύματα
1.169
Κριτικές
1
Like
2.405
Πόντοι
456
Αρνηση εκτελεσης διαταγης=ΑΠΟΣΤΡΑΤΕΙΑ
Καποιοι με κινδυνο να χασουν και εν τελη την εχασαν τη ζωη του εκτελεσαν διαταγη.
Αυτοι που αρνουνται να εκτελεσουν διαταγη ας χασουν τη δουλεια τους.
Για τους συναδελφους τους που εχασαν τη ζωη τους εν ωρα υπηρεσιας εχουν να πουν τιποτα η απλα αρνουνται να εκτελεσουν;
Τοσα νεα παιδια εχουν χασει τη ζωη τους σε καποια καταδιωξη.
Δεν ειδα ποτε τους συνδικαλιστες μπασκινες να κανουν συγκεντρωση διαμαρτυριας και να βγαινουν στα καναλια και να ζητουν τα αυτονοητα.
Προσωπικο εξοπλισμο
Οχηματα ειτε δικυκλα ειτε αυτοκινητα σε καλη κατασταση.
Για αυτη τη πουτανα τη διαταγη εχω δευτερο ξαδελφο αξιωματικο του στρατου ξηρας.
Μην ακουω μαλακιες του τυπου αρνουμαι να εκτελεσω γιατι φιτιλιαζω
 

Calico cat

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Ιουν 2022
Μηνύματα
1.352
Κριτικές
1
Like
2.981
Πόντοι
456
Μα δεν είπαν ότι αρνούνται να εκτελέσουν. Απλά κάτσανε παραπίσω που λέμε και είπαν ότι εάν έχει επεισόδια θα επέμβουν.
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
35.254
Κριτικές
62
Like
44.896
Πόντοι
9.297
Ουσιαστικά ποτέ δεν απειληθήκαμε. Οι πολιτικοί μας είναι εντελώς άχρηστοι και κατεβάζουν βρακιά σε όλους. :2funny:Αλλά και να είχαμε απειληθεί, πληρώνεις και φτιάχνεις στρατό. Μόνο έτσι. Μην περιμένεις ο άλλος να πάει (και μάλιστα τσάμπα)
να σε υπερασπίσει (όχι εσένα) όπως του έχεις φερθεί ως πολίτη. Θα σε γαμήσει κι από πάνω. Πιστεύω να γνωρίζεις ότι αν γίνει κανα μπαμ θα έχεις δύο εχθρούς. Τους μέσα λάθρο και τους έξω που θα επιτίθενται. Θα αφήσουμε
το σπίτι μας για να φύγουν
οι πολιτικοί με αεροπλάνα;
Ότι πάει μέσα θα γράφει γκολ. :2funny: Μόνο την πάρτη μας.

Πάρε και μια ιστορία. Κάποτε έστειλαν έναν κάπου (έχει γίνει πολλές φορές με πολλούς) να πάει κάπου μαζί με άλλους και του είπαν
οτι αν σας γαμήσουν, εμείς δεν ξέρουμε τίποτα. Κι είπε
ο ένας δεν πάω, δεν είναι
η δουλειά μου και είπαν και άλλοι δεν πάνε. Γιατί όταν είχε ξαναπάει άλλού κοιμόντουσαν στην άσφαλτο άσε που τους είχαν επιτάξει και τα αμάξια.
Όσοι πήγαν πέθαναν. Έμεινα λοιπόν μου αρέσει
η ακεραιότητα. Στρατηγέ μου αν ακουστεί το μπαμ βγάζεις γαλόνια και πάμε παρέα. Αν δεν θες, τραβά μόνος σου ή με την μάνα σου. Πάω για νάνι.

:rockon:
Με μπερδεύεις...
Φυσικά θα έχουμε και εντός των τειχών εχθρους όμως ΑΚΡΙΒΩΣ ΓΙΑ ΑΥΤΟ δεν μπορούμε να βασιζόμαστε μόνο σε επαγγελματίες.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom