Νέα

Περί απιστίας (κέρατου)... κλπ.

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα jedai
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 3K
  • Εμφανίσεις 133K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 7 άτομα (0 μέλη και 7 επισκέπτες)

Είσαι πιστός/-ή στη σχέση σου;

  • Ναι

    Ψήφοι: 38 20,5%
  • Όχι

    Ψήφοι: 75 40,5%
  • Αναλόγως τη σχέση...

    Ψήφοι: 44 23,8%
  • Σχέση; Ποιά σχέση;!!!

    Ψήφοι: 28 15,1%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    185

loukritia!

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
19 Δεκ 2008
Μηνύματα
25.305
Like
14
Πόντοι
366
Όσο για το σέξ ο Κραουνάκης μέσω του Μαρίνου και των ημίζ έχει πει

το sex είναι μια άλλη ιστορία
Για άγρια θηρία μια τρελή ταλαιπωρία
Θέλει κότσια αντοχή και φασαρία
Και προετοιμασία για να γίνει το κακό
Γιατί το sex είναι κάτι που σ' αρπάζει
που σε νταρακουλιάζει σ' ανεβοκατεβάζει
σε ξετινάζει σε τρομάζει σε ταράζει
σε τριψεβάζει, και σε πειρασμό
Γιατί το sex είναι μια άλλη ιστορία
Δε θέλει φασαρία μπλα μπλα και θεωρία
Θέλει ίντριγκα ρυθμό και αβαρία
Να φτάσει η συνουσία και να δέσει το γλυκό
Κι είναι εκείνο που σε άγει και σε φέρει
Την ώρα που γουστάρεις κάποιος να σου βάλει χέρι
Κι όποιος κάνει, ότι καλά το ξέρει
Δε τα 'χει καταφέρει ποτέ στο τελικό
Γιατί το sex είναι μια άλλη ιστορία
Δε θέλει σκευωρία δεν είναι αγγαρεία
Θέλει κράση και καλή κυκλοφορία
Είναι ακροβασία δε θέλει ταραχή
Κι είναι εκείνο που φοβάσαι να γνωρίσεις
Να το κουλαντρίσεις να τ' αντιμετωπίσεις
Είναι αυτό που όταν ξέρεις να το ζήσεις
Γίνεται ουσία και σου αλλάζει τη ζωή
:rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon:
 

silva!

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Δεκ 2008
Μηνύματα
16.051
Κριτικές
3
Like
14
Πόντοι
166
Σωστη η αποψη σου οπως την διατυπωνεις...

Αλλα αυτο ειναι και αναλογα την κουλτουρα και ιδεολογια που υπαρχει σε καθε χωρα και στον καθεναν ξεχωριστα (οπως θες το λαμβανεις)


Ομως να σου τονισω οτι περα απο τα οποια ξεσπασματα εγωισμου στην σχεση η και ατομικα στον καθεναν, η αγαπη δεν συμβαδιζει με το σεξ παντα (γνωμη μου αυτη)

Αλλο η εκτιμηση σεβασμος κατανοηση κτλ και αλλο το σεξ
το σεξ ειναι απολαυση αλλα οχι κατι ουσιαστικο ...
Ουσιαστικο ειναι στην περιπτωση που αποφερει ''καρπο'' γιατι σε καθε διαφορετικη περιπτωση ειναι απλα μια ευχαριστηση....
δημητρη αν θυμαμαι καλα ειπες πως δεν ειχες σχεση ποτε.(αν κανω λαθος πες μου να το διορθωσω)
ασε αυτους που εχουν κανει να εχουν αλλα κριτιρια.
πως να το κανουμε το καλο σεξ ειναι απο τα συν της σχεσης.
εχω ακουσει ποσους παντρεμενους να λενε πως το σεξ αφου κανανε παιδι κοπηκε τελειως,λες να μην νοιαζεται το ζευγαρι? να μην αγαπιεται?
αλλα καλως η κακως αν δεν γαμας/γαμιεσαι καλα,αν δεν βγαζεις γουστα,οσο και να αγαπας και να νοιαζεσαι και μπλα μπλα ηξ σχεση παιρνει κατηφορα.
 

gregory35

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
30 Ιουλ 2010
Μηνύματα
14.285
Κριτικές
25
Like
1.435
Πόντοι
966
Και όπως μου είχε πει και μια φίλη μου το γαμήσι είναι το 50% της σχέσης. Αν γουστάρω μαζί του εκεί μπορεί να "τσακωθώ" και μαζί του για να βγάλουμε μετά γούστα στο make up σεξ

:offtopic:
 

pz89

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
24 Δεκ 2010
Μηνύματα
33.215
Κριτικές
14
Like
22
Πόντοι
376
αλλα καλως η κακως αν δεν γαμας/γαμιεσαι καλα,αν δεν βγαζεις γουστα,οσο και να αγαπας και να νοιαζεσαι και μπλα μπλα ηξ σχεση παιρνει κατηφορα.
Eεε αν δεν λειτουργεί κ σε αυτόν τον τομέα το πράγμα δεν μιλάμε για σχέση αλλά για φιλία. :sunglasses:

 

silva!

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Δεκ 2008
Μηνύματα
16.051
Κριτικές
3
Like
14
Πόντοι
166
Eεε αν δεν λειτουργεί κ σε αυτόν τον τομέα το πράγμα δεν μιλάμε για σχέση αλλά για φιλία. :sunglasses:
το λεω για αυτους που λενε πως  ειναι πανω απολα η αγαπη και η συντροφικοτητα κλπ...
 

Α-Ω

Μέγας
Εγγρ.
15 Σεπ 2009
Μηνύματα
6.148
Κριτικές
14
Like
4.381
Πόντοι
3.715
Η σάρκα έχει τα δικά της πάθη.
Το ότι επιλέγω να είμαι με μία γυναίκα μαζί κι αυτή το ίδιο, δε σημαίνει κανενός είδους συμβόλαιο μονιμότητας. Τίποτε δε θεωρώ δεδομένο.
Μεγάλο κεφάλαιο θεωρώ την ισορροπημένη διαχείριση των συναισθημάτων, αυτή είναι η ειδοποιός διαφορά μεταξύ ώριμων κι ανώριμων ανθρώπων. Ανθρώπων που μπορούν να συζητήσουν το θέμα, το παράπονο, το καπρίτσιο έστω και να συνεννοηθούν δίχως ακρότητες ή κατινιές.

Κατά το πρακταίον κι όποιος το καταλαβαίνει, πίστη (τι σκατά λέξη κι αυτή;;;) στη σχέση μπορεί να υπάρχει μόνο σε ένα ανώτερο πνευματικό επίπεδο το οποίο είναι κι αυτό που δένει τα πάντα γύρω από ένα διπολικό ζεύγος. Η σάρκα -& κλείνω- έχει άλλες απαιτήσεις και ζητάει άλλη σάρκα είτε είσαι παπάς είτε είσαι μπάτσος είτε είσαι δασκάλα.

Τώρα το τι κάνει ο καθένας στο ζεύγος ας το κάνει, αλλά αν θέλει να σεβαστεί τον άλλο δεν πρέπει να το διατυμπανίσει. Ας το κάνει συνειδητά και για την πάρτι του.
Χωρίς πρόκληση πάει στη θέση που του αρμόζει, αλλιώς ο σκοπός ήταν να πικάρει το έταιρον κι αυτό έχει βεβαίως ένα κόστος και παράπλευρες απώλειες, γυαλιά που σπάνε και άλλες επικεφαλίδες στυλ Άρλεκιν (πάλαι πότε).
 

gregory35

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
30 Ιουλ 2010
Μηνύματα
14.285
Κριτικές
25
Like
1.435
Πόντοι
966
το λεω για αυτους που λενε πως  ειναι πανω απολα η αγαπη και η συντροφικοτητα κλπ...
Αυτό λέω. Όταν διαβάζω/ακούω τον άντρα μου/γυναίκα μου/συντροφό μου τον/την αγαπώ/νοίαζομαι/ενδιαφέρομαι αλλά ξενογάμησα/ξενογααμήθηκα γιατί η σχέση μας είχε/τελματώσει/κουραστεί/ήθελα να δοκιμάσω/ανανέωση κτλπ βάζω τα γέλια και τα θεωρώ γελοία.

Υ.Γ Έχω και εγώ απατήσει και με έχουν απατήσει.
 

gregory35

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
30 Ιουλ 2010
Μηνύματα
14.285
Κριτικές
25
Like
1.435
Πόντοι
966
αγαπη-συντροφικοτητα + καλό σεξ=ιδανική σχέση.
ακριβώς. αν έχεις μόνο το πρώτο μιλάμε για πλατωνική σχέση, αν έχεις μόνο το δεύτερο μιλάμε μόνο για καθαρή κάβλα και τίποτε άλλο (αποψή μου φυσικά)
 

gregory35

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
30 Ιουλ 2010
Μηνύματα
14.285
Κριτικές
25
Like
1.435
Πόντοι
966
Oυτε εγω εχω κανει φιλοσοφος αλλα αν μου επιτρεπεται αποψη, το σεξ ειναι καθαρα αναπαραγωγικη διαδικασια (οπως και στα υπολοιπα ζωα δηλαδη) αλλα περιπλεκεται λογω της παρεμβασης του ανθρωπινου εγκεφαλου. Πιστευω οτι ο σεξουαλικος ερωτας ειναι αποτελεσμα ασχετων με το θεμα νευρωσεων ή προβληματικης σχεσης με καποιον απο τους γονεις στην παιδικη ηλικια.
Τιθεται βεβαια και το θεμα της συντροφικοτητας, το οποιο ειναι αμφιλεγομενο. Προσωπικα θα προτιμουσα να γερασω με εναν κολλητο, να πινουμε ολη μερα και να γουσταρουμε (ή οτι αλλο κανουν οι συνταξιουχοι τελος παντων) παρα να εχω μια μαλακισμενη να μου πρηζει τα @@ μεχρι να ψοφησω. Αν δε, καταστω ανημπορος να ζησω αξιοπρεπως ο κολλητος θα με "στειλει" αν του το ζητησω, ενω η γυναικα θα με κρατησει οσο μπορει για να συνεχιζει να μου πρηζει τα @@ εστω και αν ειμαι σε κατασταση φυτου

ΥΓ το ξαναλεω...Δεν ειμαι μισογυνης! :grin:
Ναι το σεξ είναι αυτό που λες. Αναπαραγωγική διαδικασία. Και ναι περιπλέκεται λόγω ανθρώπινου εγκεφάλου. Αλλά αυτός ο ανθρώπινος εγκέφαλος είναι που μας ξεχωρίζει από τα άλλα ζώα και δεν είμαστε πχ μια ομάδα από πιθηκοειδή.
Να σου πω και εγώ μερικές φορές όταν γυρνάω Ελλάδα και βρίσκομαι με τους κολλητούς μου αυτό σκέφτομαι μερικές φορές. Ότι θα ήταν και γαμώ να μπορούσαμε να νοικιάζαμε ένα μεγάλο σπίτι και να μέναμε όλοι μαζί. Ειδικά με 2 από αυτούς 5 χρόνια στην Αγγλία ήμασταν συγκάτοικοι και λίγο πολύ ξέρει ο ένας τον άλλον (όχι δε κάναμε αλλαξοκολιές). Αλλά τότε ήμασταν 20 χρονών φοιτητές που πέρα από τα μαθήματα δε μας απασχολούσαν και πολλά άλλα πράγματα. Τώρα είμαστε 35 ο καθένας έχει τη δουλεία του και ότι άλλο φέρνει αυτή (κούραση,νεύρα) οπότε το να μέναμε μαζί ΜΠΟΡΕΙ να έφερνε και τη ρίξη. Ενώ τώρα είναι αλλιώς. Βγαίνεις για να δεις τον κολλητό σου για να πεις τη μαλακία σου, να θυμηθείτε τα παλιά "μαλάκα θυμάσαι τι κάναμε". Να ξεφύγεις. Δε τους βλέπεις και κάθε μέρα οπότε είναι μια απόδραση. Αν όμως είσασταν συγκάτοικοι θα τον/τους έβλεπες κάθε μέρα, θα γινόταν και αυτοί μέρος της καθημερινότητάς σου και τότε μπορεί να σκεφτόσουνα "ρε να βρω καμία γκομενίτσα, να γουσταρίζουμε, να φύγω από αυτή τη κλαρίλα".
:offtopic:
 

kosnik26

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Σεπ 2009
Μηνύματα
49.263
Like
20
Πόντοι
366

ομολογουμένως είσαι ον τόπικ :sunglasses:

αλλά τραγουδιστές σαν την ευσταθία ή τον ζακ στεφάνου, τύπου δήθεν και ξέρω γω κι εντάξει, κάνω τέχνη εγώ και δεν συμμαζεύεται τους γράφω στα παπάρια μου :2on1: :2on1: :2on1:

αρχίδια καλλιτέχνες, ψευτοκουλτούρα του κερατά :sunglasses:
 
Εγγρ.
20 Νοε 2010
Μηνύματα
18.666
Like
17
Πόντοι
166
ομολογουμένως είσαι ον τόπικ :sunglasses:

αλλά τραγουδιστές σαν την ευσταθία ή τον ζακ στεφάνου, τύπου δήθεν και ξέρω γω κι εντάξει, κάνω τέχνη εγώ και δεν συμμαζεύεται τους γράφω στα παπάρια μου :2on1: :2on1: :2on1:

αρχίδια καλλιτέχνες, ψευτοκουλτούρα του κερατά :sunglasses:


Xωρις εσενα η ζωη θα ειναι ... ζαμπον διχως λιπαρα ...  :birdman:
 

Velvy_2

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
11 Ιουν 2010
Μηνύματα
17.699
Κριτικές
1
Like
2
Πόντοι
166
ομολογουμένως είσαι ον τόπικ :sunglasses:

αλλά τραγουδιστές σαν την ευσταθία ή τον ζακ στεφάνου, τύπου δήθεν και ξέρω γω κι εντάξει, κάνω τέχνη εγώ και δεν συμμαζεύεται τους γράφω στα παπάρια μου :2on1: :2on1: :2on1:

αρχίδια καλλιτέχνες, ψευτοκουλτούρα του κερατά :sunglasses:


ελα σκασεεεεεε κ φαε σκαταα
ο ζακ στεφανου ειναι μια γλυκα! μια γλυκα το καλο μου

φτααααααασε στον πατο, εκει που δεν υπαρχει πιοο κατω <3

τον αγαπω!
 

kosnik26

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Σεπ 2009
Μηνύματα
49.263
Like
20
Πόντοι
366
ελα σκασεεεεεε κ φαε σκαταα
ο ζακ στεφανου ειναι μια γλυκα! μια γλυκα το καλο μου

φτααααααασε στον πατο, εκει που δεν υπαρχει πιοο κατω <3

τον αγαπω!

περιθωριακοί καλλιτέχνες και αντιεμπορικοί και καλά :jerking: της πλάκας υπόθεση :jerking:

τιτίκες όλοι :grin:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom