Νέα

Πανθεσσαλονίκειος Αθλητικός Όμιλος Κωνσταντινουπολιτών (Π.Α.Ο.Κ.)

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα teras1956
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 87K
  • Εμφανίσεις 2M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

Chevalier Fidèle

Τιμημένος
Εγγρ.
1 Ιαν 2007
Μηνύματα
21.619
Κριτικές
1
Like
304
Πόντοι
386
ο ολυμπιακος ειναι 3ος,θα μπορουσε να ειναι 5ος αλλα θα μπορουσε να ειναι και πρωτος,υστερα ομως απο 7 συνεχομενες κατακτησεις.αυτο το πραγμα το ξεχνουν ολοι οι καφενοβιοι που σχολιαζουν τις επιδοσεις του μαρινακη.
ο κοκκαλης,του οποιου ο πατερας ηταν μεγαλογιατρος στη γερμανια και του οφειλουν πολλα οι καρδιοπαθεις,ειναι λαμογιο για σενα τυπε;

Eγω δεν ειπα για τον πατερα Κοκαλη. Εκανα κατι συγκεκριμενες ερωτησεις και παρατηρησεις για τον Κοκαλη. Ειπα πουθενα οτι ειναι λαμογιο ο πατερας Κοκαλης η ο Σωκρατης?
 

dleivas

Μέλος
Εγγρ.
19 Μαρ 2009
Μηνύματα
3.568
Κριτικές
4
Like
497
Πόντοι
36
Eγω δεν ειπα για τον πατερα Κοκαλη. Εκανα κατι συγκεκριμενες ερωτησεις και παρατηρησεις για τον Κοκαλη. Ειπα πουθενα οτι ειναι λαμογιο ο πατερας Κοκαλης η ο Σωκρατης?
ο κοκκαλης,του οποιου ο πατερας ηταν μεγαλογιατρος στη γερμανια και του οφειλουν πολλα οι καρδιοπαθεις,ειναι λαμογιο για σενα τυπε;

για το σωκρατη κοκκαλη ρωταω αν τον θεωρεις λαμογιο.
 

pavlosyn

Μέλος
Εγγρ.
11 Ιουν 2013
Μηνύματα
311
Like
2
Πόντοι
1
Aν εσεις ειστε ευχαριστημενοι απο την ομαδα σας ,εμας μας περισσευει. Φετος μετα απο ολα αυτα, σε εχει αγωνιστικα τριτο και χωρις να υπαρχει ο Παναθηναικος στο προσκηνιο, να παλευεις για την 4τη θεση με τον Ατρομητο.
.
Eμεις δεν ειμαστε ευχαριστημενοι με την ομαδα,εσυ που παλευεις για την παραμονη και εχεις μεσο ορο 4 χιλιαδες εισητηρια εισαι ευχαριστημενος?
 

Chevalier Fidèle

Τιμημένος
Εγγρ.
1 Ιαν 2007
Μηνύματα
21.619
Κριτικές
1
Like
304
Πόντοι
386
ο κοκκαλης,του οποιου ο πατερας ηταν μεγαλογιατρος στη γερμανια και του οφειλουν πολλα οι καρδιοπαθεις,ειναι λαμογιο για σενα τυπε;

για το σωκρατη κοκκαλη ρωταω αν τον θεωρεις λαμογιο.

Φιλε μου εγραψα οτι η δραστηριοτητα του στην Ελλαδα ειχε να κανει με κρατικες προμηθειες και σε συνεργασια με τη Siemens. Εκτος και αν κανω λαθος και εκανε επιχειρησεις εξαγωγικου προσανατολισμου πχ , χωρις κανενα παρε δοσε με το κρατος.
Ειναι ετσι η δεν ειναι?
 

Chevalier Fidèle

Τιμημένος
Εγγρ.
1 Ιαν 2007
Μηνύματα
21.619
Κριτικές
1
Like
304
Πόντοι
386
Eμεις δεν ειμαστε ευχαριστημενοι με την ομαδα,εσυ που παλευεις για την παραμονη και εχεις μεσο ορο 4 χιλιαδες εισητηρια εισαι ευχαριστημενος?

Οχι βεβαια, δεν ειμαι ευχαριστημενος. Αλλα εγω δε σαλιαριζω για τον προεδρο μου, ουτε γλειφω.
 

dleivas

Μέλος
Εγγρ.
19 Μαρ 2009
Μηνύματα
3.568
Κριτικές
4
Like
497
Πόντοι
36
Φιλε μου εγραψα οτι η δραστηριοτητα του στην Ελλαδα ειχε να κανει με κρατικες προμηθειες και σε συνεργασια με τη Siemens. Εκτος και αν κανω λαθος και εκανε επιχειρησεις εξαγωγικου προσανατολισμου πχ , χωρις κανενα παρε δοσε με το κρατος.
Ειναι ετσι η δεν ειναι?
εγω σου λεω ευθεως οτι ο σαββιδης ειναι ενα λαμογιο,μπροστινος της κυβερνησης χωρις δικα του λεφτα.ποια η συγκριση με τον κοκκαλη;γιατι τον βαζουμε στην ιδια κουβεντα;
 

Chevalier Fidèle

Τιμημένος
Εγγρ.
1 Ιαν 2007
Μηνύματα
21.619
Κριτικές
1
Like
304
Πόντοι
386
εγω σου λεω ευθεως οτι ο σαββιδης ειναι ενα λαμογιο,μπροστινος της κυβερνησης χωρις δικα του λεφτα.ποια η συγκριση με τον κοκκαλη;γιατι τον βαζουμε στην ιδια κουβεντα;

Πες μου που βρηκε τα λεφτα ο Κοκαλης και τι ακριβως δραστηριοτητα ειχαν οι επιχειρησεις του.
Επισης αν ηταν ευνοημενος η οχι απο τις τοτε ελληνικες κυβερνησεις.
 

dude33

Μέλος
Εγγρ.
10 Νοε 2007
Μηνύματα
9.197
Like
767
Πόντοι
146
Αυτο καταλαβες ρε Τριμαλακα???
Αντε να στο κανω πενηνταρακια. Θα μπορουσε ανετα ο πιο Επιτυχημενος Επενδυτης την ημερα του αγωνα να πινει τα ροφηματα του σε καποια καναπεδαρα κ να χαζογελαει με αυτα που γινονται στην Μπανανια μας!
Αντι αυτου ενιωσε την κλεψια κ μπουκαρε μεσα! Αν δεν εμπαινε αυτος θα μπαινανε ολα τα λαικα στρωμματα της κοινωνιας μας!

Γι αυτο πλεον ολος ο κοσμος του ΠΑΟΚ τον θεωρει πως ΕΙΝΑΙ ΕΝΑΣ ΑΠΟ ΕΜΑΣ!!! :rockon: :rockon:
Είσαι τόσο βλαμμένος που σίγουρα και ο Ιβαν είναι ένας απο εσάς!!!
 

dleivas

Μέλος
Εγγρ.
19 Μαρ 2009
Μηνύματα
3.568
Κριτικές
4
Like
497
Πόντοι
36
Πες μου που βρηκε τα λεφτα ο Κοκαλης και τι ακριβως δραστηριοτητα ειχαν οι επιχειρησεις του.
Επισης αν ηταν ευνοημενος η οχι απο τις τοτε ελληνικες κυβερνησεις.
δουλεψε μερικα χρονια ως κλοουν σε τσιρκο και μετα επιασε δουλεια ως καπνεργατης.απο απνεργατης εγινε προεδρος της εταιρειας καπνικων και αργοτερα ιδιοκτητης.
 

Chevalier Fidèle

Τιμημένος
Εγγρ.
1 Ιαν 2007
Μηνύματα
21.619
Κριτικές
1
Like
304
Πόντοι
386
εγω σου λεω ευθεως οτι ο σαββιδης ειναι ενα λαμογιο,μπροστινος της κυβερνησης χωρις δικα του λεφτα.ποια η συγκριση με τον κοκκαλη;γιατι τον βαζουμε στην ιδια κουβεντα;

Εσυ γραφεις μαξιμαλιστικες κουβεντες καφενειου. Εγω σου παραθετω πραγματικα δεδομενα, χωρις φωνες και φανφαρες .
Οσο για μια εκτιμηση για το ποιον και τις δραστηριοτητες του Κοκαλη και τις πηγες της χρηματοδοτησης του,
οριστε μια εκτιμηση.
www.focus.de/politik/deutschland/vereinigungskriminalitaet-millionen-kaskade_aid_157418.html]https://www.focus.de/politik/deutschland/vereinigungskriminalitaet-millionen-kaskade_aid_157418.html[/url]

 

dleivas

Μέλος
Εγγρ.
19 Μαρ 2009
Μηνύματα
3.568
Κριτικές
4
Like
497
Πόντοι
36
Εσυ γραφεις μαξιμαλιστικες κουβεντες καφενειου. Εγω σου παραθετω πραγματικα δεδομενα, χωρις φωνες και φανφαρες .
Οσο για μια εκτιμηση για το ποιον και τις δραστηριοτητες του Κοκαλη και τις πηγες της χρηματοδοτησης του,
οριστε μια εκτιμηση.
www.focus.de/politik/deutschland/vereinigungskriminalitaet-millionen-kaskade_aid_157418.html]https://www.focus.de/politik/deutschland/vereinigungskriminalitaet-millionen-kaskade_aid_157418.html[/url]
εχεις γραψει πιο πισω οτι ο σαββιδης δεν οφειλε να πληρωσει το χρεος της σεκαπο επειδη δεν το δημιουργησε ο ιδιος και θεωρεις οτι μιλας με δεδομενα,χωρις φωνες και φανφαρες...
 

Chevalier Fidèle

Τιμημένος
Εγγρ.
1 Ιαν 2007
Μηνύματα
21.619
Κριτικές
1
Like
304
Πόντοι
386
Το θεμα ειναι οτι για τον Σαββιδη γραφει ο καθε dleivas και troybakis, ενω για τον Κοκαλη εγραφε το γερμανικο Focus, ενω επισης γραφονται και αυτα εδω:

Key among the multiple rumors that surround CEO Kokkalis is the allegation that he was once a Stasi agent: a state police informant for East Germany. In fact, a 1998 Bundestag (parliamentary) report discusses Kokkalis’ purported involvement, along with that of his company and associates, in great detail. And even more chilling, a 2010 European Commission Centre for Democratic Studies report on organized crime and corruption showcased Kokkalis throughout an entire section of the study.

What it all adds up to in regulatory parlance is that Intralot is not a company that would likely pass any legitimate oversight commission’s background checks; something that would be de rigueur for a business creating monitoring platforms for gaming compliance in most Western nations. In fact, a 2010 Illinois State Lottery management opportunity fell through largely because it was determined there was no way Intralot would have survived the regulatory culling process, according to Illinois State Revenue Department officials.

H Γερμανικη Βουλη δηλαδη και το European Commission Centre for Democratic Studies
 

Chevalier Fidèle

Τιμημένος
Εγγρ.
1 Ιαν 2007
Μηνύματα
21.619
Κριτικές
1
Like
304
Πόντοι
386
εχεις γραψει πιο πισω οτι ο σαββιδης δεν οφειλε να πληρωσει το χρεος της σεκαπο επειδη δεν το δημιουργησε ο ιδιος και θεωρεις οτι μιλας με δεδομενα,χωρις φωνες και φανφαρες...

δεν εγραψα οτι δεν οφειλε. Αυτο ας το κρινουν οι αρμοδιες αρχες.Οτι δε το δημιουργησε εγραψα, πραγμα που φυσικα ειναι αληθεια.
 

dleivas

Μέλος
Εγγρ.
19 Μαρ 2009
Μηνύματα
3.568
Κριτικές
4
Like
497
Πόντοι
36
δεν εγραψα οτι δεν οφειλε. Αυτο ας το κρινουν οι αρμοδιες αρχες.Οτι δε το δημιουργησε εγραψα, πραγμα που φυσικα ειναι αληθεια.
γραφεις οτι τα προστιμα δεν ηταν δικα του.αφου η εταιρεια ηταν δικια του,τινος ηταν τα προστιμα;δικα μου;
 

pavlosyn

Μέλος
Εγγρ.
11 Ιουν 2013
Μηνύματα
311
Like
2
Πόντοι
1
Οχι βεβαια, δεν ειμαι ευχαριστημενος. Αλλα εγω δε σαλιαριζω για τον προεδρο μου, ουτε γλειφω.
Kοντη μνημη εχεις αδελφε,μεχρι περσι δεν ακουγοταν κουβεντα για τον Αλαφουζο,ειδικα απο τους οργανωμενους που ειχαν και χαρτζηλικακι για να μην μιλανε,φετος λογικο ειναι να ακουγοντε διαμαρτυριες γιατι παρατησε την ομαδα στο ελεος του θεου αλλα και παλι χαλαρα πραγματα.
 

Chevalier Fidèle

Τιμημένος
Εγγρ.
1 Ιαν 2007
Μηνύματα
21.619
Κριτικές
1
Like
304
Πόντοι
386
1987: Πρώτη σύμβαση ΟΤΕ με Intracom και Siemens για την κατασκευή ψηφιακών κέντρων. Προϋπόθεση η ΕΛΒΗΛ να μετέχει με ισχυρό μειοψηφικό ποσοστό στις εταιρείες/κοινοπραξίες που θα κατασκεύαζαν τα ψηφιακά κέντρα. Ο όρος αυτός θα απαλειφθεί δύο χρόνια αργότερα.

Μαρ. 1988: Απευθείας ανάθεση σε Intracom και Siemens για προμήθεια 84.000 κυκλωμάτων και 20.000 παροχών.

2 Ιουν. 1989: Απευθείας ανάθεση σε Siemens-Intracom 470.000 ψηφιακών παροχών αξίας 32,5 δισ. δρχ. Η ανάθεση παγώνει μετά εισαγγελική παρέμβαση.

18 Ιουν. 1989: Το κόμμα της Ν.Δ. κερδίζει τις εκλογές, αλλά αδυνατεί να σχηματίσει κυβέρνηση (145 έδρες).

13 Ιουλ. 1989: Παραίτηση Θ. Τόμπρα από τον ΟΤΕ.

5 Νοε. 1989: H Ν.Δ. κερδίζει τις εκλογές αλλά αδυνατεί να σχηματίσει κυβέρνηση (148 έδρες). Σχηματίζεται κυβέρνηση εθνικής ενότητας υπό τον Ξεν. Ζολώτα.

20 Δεκ. 1989: Υπογράφονται δύο συμβάσεις με Intracom-Siemens συνολικού ύψους 4,5 δισ. δρχ. για αγορά ψηφιακών δικτύων.

31 Ιαν. 1990: Υπογράφεται σύμβαση με Siemens και Intracom για 470.000 ψηφιακές παροχές αξίας 27 δισ. δρχ. (Οικουμενική Κυβέρνηση, απειλή παραίτησης Γ. Κεφαλογιάννη από το υπουργείο Μεταφορών).

5 Δεκ. 1990: OTE-Siemens υπογράφουν σύμβαση για την εγκατάσταση του υποβρυχίου καλωδίου Αιγαίου.

16 Ιαν. 1991: Διαγωνισμός για την προμήθεια 720.000 ψηφιακών παροχών, στον οποίο μετέχουν μόνο Intracom και Siemens. Ο μειοδότης παίρνει το 60% και αποκλείεται τρίτη τεχνολογία.

11 Απρ. 1991: H Ν.Δ. υπό τον κ. Κ. Μητσοτάκη σχηματίζει κυβέρνηση μετά την εκλογική αναμέτρηση της 8/4/1991.

21 Ιουλ. 1992: Ανάθεση προμήθειας 150.000 παροχών σε Intracom και Siemens.

23 Ιουλ. 1992: Διαγωνισμός ανάθεσης του Crash Programme για τον εκσυγχρονισμό του ΟΤΕ χρηματοδοτούμενο από την Ε.Ε. Συμμετέχουν Siemens (Τηλεβιομηχανική), Intracom, Alcatel, Northern Telecom και ΑΤ&Τ. Ο διαγωνισμός αφορά 430.000 παροχές ως επεκτάσεις και 570.000 νέες. Προϋπολογισμός, περίπου 50 δισ. δρχ.

9 Αυγ. 1993: Από τους 13 αρχικά τηλεπικοινωνιακούς οργανισμούς που προσκλήθηκαν για την ιδιωτικοποίηση του ΟΤΕ επέδειξαν ενδιαφέρον οι France Telecom, Korea Telecom, ΝΤΤ, Telefonica, Stet και GTE.

10 Οκτ. 1993: Νέα κυβέρνηση ΠΑΣΟΚ με πρωθυπουργό τον Α. Παπανδρέου.

24 Μαρ. 1994: Κατακυρώνεται σε Siemens-Intracom η προμήθεια 951.600 ψηφιακών παροχών, 146.800 κυκλώματα, 73 νέα κέντρα και 87 επεκτάσεις υφιστάμενων κέντρων. Οι σχετικές συμβάσεις θα υπογραφούν δύο μήνες αργότερα αντί 40,5 δισ. δρχ.

16 Δεκ. 1994: Προκαταρκτική εξέταση μετά επιστολή του πρώην υπουργού Α. Ανδριανόπουλου και καταγγελία του επικεφαλής της Ε.Ε. για την εσωτερική αγορά, Τσ. Φ. Μογκ.

27 Ιουν. 1995: Τη σύγκληση της Ολομέλειας Εφετών ζητεί ο εισαγγελέας Γ. Ζορμπάς. Τρεις μέρες αργότερα, αφαιρείται από τον Γ. Ζορμπά η υπόθεση των ψηφιακών μετά απόφαση του προϊσταμένου της Εισαγγελίας Εφετών Χρ. Τζανακάκη. Τον Σεπτέμβριο ασκείται νέα προκαταρκτική έρευνα από τον εισαγγελέα Εφετών Λ. Καράμπελα.

17 Ιαν. 1996: Ο πρόεδρος της Siemens Hellas κ. Ρ. Ντόπεκ αναφέρει προβλήματα στην Siemens Τηλεβιομηχανική, λόγω καθυστέρησης στο πρόγραμμα εκσυγχρονισμού του ΟΤΕ και σημειώνει ότι η εταιρεία μπορεί να προχωρήσει σε απολύσεις.

12 Μαρ. 1996: Απευθείας ανάθεση σε Siemens και Intracom προμήθειας 270.000 ψηφιακών παροχών, με συνολικό κόστος 16 δισ. δρχ.


Εχουμε απευθειας αναθεσεις, θεματα που φτανουν στη δικαιοσυνη, επισης αποδεδειγμενα η Simens εχει δωροδοκησει, και μιλαγε και για τεραστια ποσα, αλλα και για στρατηγικους της ελληνικης οικονομιας, οπως οι τηλεπικοινωνιες  .
Αυτες ειναι οι δραστηριοτητες το Κοκαλη ( ενα μικρο δειγμα) στην Ελλαδα.
Θες να παραθεσεις τις αντιστοιχες του Σαββιδη, με στοιχεια, ονοματα, αριθμους και δεδομενα, για να μπορει ο οποιοσδηποτε νοημων ανθρωπος να κανει συγκριση? 
 

Chevalier Fidèle

Τιμημένος
Εγγρ.
1 Ιαν 2007
Μηνύματα
21.619
Κριτικές
1
Like
304
Πόντοι
386
γραφεις οτι τα προστιμα δεν ηταν δικα του.αφου η εταιρεια ηταν δικια του,τινος ηταν τα προστιμα;δικα μου;

Δεν προκληθηκαν απο δικες του ενεργειες, για να το ξεκαθαρισω.
 

Chevalier Fidèle

Τιμημένος
Εγγρ.
1 Ιαν 2007
Μηνύματα
21.619
Κριτικές
1
Like
304
Πόντοι
386
Kοντη μνημη εχεις αδελφε,μεχρι περσι δεν ακουγοταν κουβεντα για τον Αλαφουζο,ειδικα απο τους οργανωμενους που ειχαν και χαρτζηλικακι για να μην μιλανε,φετος λογικο ειναι να ακουγοντε διαμαρτυριες γιατι παρατησε την ομαδα στο ελεος του θεου αλλα και παλι χαλαρα πραγματα.

Συμφωνω μαζι σου και κακως, αν και η θεση των οργανωμενων ηταν δυσκολη. Η κυριοτερη κατηγορια φυσικα ηταν που συμπλεεει με το Μαρινακη
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom