Νέα

Πανθεσσαλονίκειος Αθλητικός Όμιλος Κωνσταντινουπολιτών (Π.Α.Ο.Κ.)

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα teras1956
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 87K
  • Εμφανίσεις 2M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

Screamer

Μέλος
Εγγρ.
14 Φεβ 2009
Μηνύματα
3.830
Κριτικές
6
Like
100
Πόντοι
16
" Κάποιοι λένε ήδη ότι βγήκε μια απόφαση που θυμίζει άλλες εποχές: ας μου επιτρέψουν να διαφωνήσω. Τέτοια απόφαση δεν έχει ξαναβγεί ποτέ για ένα απλούστατο λόγο: πρόκειται για απόφαση που δεν πατάει πουθενά και για αυτό άλλωστε δεν δόθηκε στη δημοσιότητα και το σκεπτικό της – ακόμα το ψάχνουν. Το πιο ωραίο είναι ότι πρόκειται για απόφαση που έρχεται από μακριά, δηλαδή από την τροποποίηση του πειθαρχικού κώδικα το περασμένο καλοκαίρι. Αυτό είναι που αποδεικνύει, όχι απλά την δεδομένη της αστειότητα, αλλά και την απόλυτη μεθόδευσή της. Με την τροποποίηση του άρθρου 15, πάνω στις διατάξεις του οποίου είχε στηριχθεί η περσινή τιμωρία του ΠΑΟ, καταργήθηκε η αυτόματη τιμωρία μιας ομάδας σε περίπτωση που με υπαιτιότητα των οπαδών της διακοπεί ή δεν αρχίσει παιγνίδι της. Στην ερώτηση ποια ομάδα έχει τέτοια προβλήματα ώστε να διευκολύνεται με τέτοιες τροποποιήσεις, ας δώσει την απάντηση ο καθένας. "

" Ηταν βέβαιο το δικαστικό μαγείρεμα

Θα σας εξηγήσω που βασιζόταν τις προηγούμενες μέρες η δική μου βεβαιότητα για δικαστικό μαγείρεμα. Πριν από ένα χρόνο το άρθρο 15, για περιπτώσεις διακοπών εξαιτίας τραυματισμών πρόβλεπε το εξής απλό: «Εάν από τη ρίψη φωτοβολίδας (ευθείας βολής) ή αντικειμένων υπάρξει έστω και ελαφρά σωματική βλάβη προσώπου, νόμιμα ευρισκόμενου στον αγωνιστικό χώρο, τότε επιβάλλεται διακοπή του αγώνα, χρηματική ποινή από εξήντα χιλιάδες (60.000) ευρώ έως εκατό χιλιάδες (100.000) ευρώ και ποινή διεξαγωγής αγώνα χωρίς θεατές από δύο (2) έως τρεις (3) αγωνιστικές. Το αγώνας κατοχυρώνεται υπέρ της μη υπαιτίου ομάδας και στην υπαίτιο αφαιρούνται και τρεις βαθμοί». Σήμερα το άρθρο γράφει άλλα: «Εάν από την ρίψη αντικειμένων υπάρξει σωματική βλάβη προσώπου νόμιμα ευρισκομένου στον αγωνιστικό χώρο, τιμωρείται με χρηματική ποινή από έξι χιλιάδες ευρώ (6.000) έως ογδόντα χιλιάδων ευρώ (80.000). Στην περίπτωση που υπάρξει οριστική διακοπή του αγώνα, επιπρόσθετα επιβάλλεται κατακύρωση του αγώνα υπέρ της αντίπαλης ομάδας και αφαίρεση τριών (3) βαθμών από το βαθμολογικό πίνακα και ποινή διεξαγωγής αγώνα χωρίς θεατές δύο (2) έως τρείς (3) αγωνιστικές». Ποια είναι η διαφορά; Ότι πέρυσι ο τραυματισμός καθιστούσε την διακοπή αυτόματη, ενώ φέτος, όπως είναι γραμμένο το άρθρο, ο τραυματισμός είναι ένα πράγμα και η διακοπή κάτι άλλο. Πρόκειται για δικονομική σοφιστεία χωρίς προηγούμενο: την αλλαγή του άρθρου έκανε ο καθηγητής κ. Δρόσος ως πρόεδρος της Διοικούσας Επιτροπής της ΕΠΟ, άνθρωπος της Κυβέρνησης. Μιας Κυβέρνησης που στο ποδόσφαιρο παίζει τα ρέστα της καθώς πιστεύει πως ένα πρωτάθλημα στον ΠΑΟΚ, μια λύση στα διοικητικά του Παναθηναϊκού και καμιά τριανταριά εκατομμύρια ευρώ προίκα στην ΑΕΚ για το γήπεδο, θα την βοηθήσουν να βρει ψήφους στις εκλογές που έρχονται. "



:heavymetalbig: :heavymetalbig: :heavymetalbig: :heavymetalbig: :heavymetalbig: :heavymetalbig: :heavymetalbig: :heavymetalbig: :heavymetalbig: :heavymetalbig: :heavymetalbig:
 

dleivas

Μέλος
Εγγρ.
19 Μαρ 2009
Μηνύματα
3.568
Κριτικές
4
Like
497
Πόντοι
36
τα κλεμμενα απο τον παοκ πρωταθληματα απο το 1960,μεχρι το 1970

1960
1 Παναθηναϊκός 79

7 ΠΑΟΚ 59

1961

1 Παναθηναϊκός 80

10 ΠΑΟΚ 59


1962

1 Παναθηναϊκός 81

6 ΠΑΟΚ 60

1963

1 ΑΕΚ 77

4 ΠΑΟΚ 64

1964

1 Παναθηναϊκός 84

8 ΠΑΟΚ -1 56

1965

1 Παναθηναϊκός 79

8 ΠΑΟΚ 58

1966

1 Ολυμπιακός Πειραιώς   80

6 ΠΑΟΚ 59

1967

1 Ολυμπιακός Πειραιώς  79

4 ΠΑΟΚ 67

1968

1 ΑΕΚ 84

9 ΠΑΟΚ 67

1969

1 Παναθηναϊκός 90

5 ΠΑΟΚ 76

1970

1 Παναθηναϊκός 93

5 ΠΑΟΚ 75

προκαλω οποιαδηποτε πουτανα που μιλαει για κλεμμενα απο τον παοκ πρωταθληματα,να μου πει σε ποιες απο τις παραπανω περιπτωσεις,ο παοκ διεκδικησε το πρωταθλημα και του το εκλεψε καποιος.μετα θα προχωρησουμε και στα επομενα χρονια για να γελασουμε περισσοτερο.
 

raopau

Ανώτερος
Εγγρ.
14 Δεκ 2012
Μηνύματα
40.609
Like
21.964
Πόντοι
5.006
Επειδή πολύς λόγος γίνεται για την απόφαση, θα σας γράψω κι εγώ την άποψή μου εδώ (υπόψιν, είναι προσωπική γνώμη , και για να εξηγούμαι, είμαι οργανωμένος οπαδός του ΠΑΟΚ εδώ και πάνω από 30 χρόνια - από το 1985 , όταν οργανώθηκα στον σύνδεσμο των Killers, για όσους , παλιούς, θυμούνται-οπότε δεν διεκδικώ βραβείο αντικειμενικότητας).
1. Ναι, η απόφαση είναι σκανδαλώδης. Δεν έχω διαβάσει ακόμη το σκεπτικό του Δικαστή, προκειμένου να έχω εμπεριστατωμένη άποψη, όμως και μόνο η ταχύτητα εκδίκασης, και πρωτοδίκως και σε 2ο βαθμό, και η έκδοση απόφασης στη 1 μετά τα μεσάνυχτα, καθιστούν αυτή, το λιγότερο, ύποπτη.
2. Ναι, είμαι βέβαιος πως υπήρξε πολιτική παρέμβαση, και μάλιστα από τα ανώτατα κλιμάκια. Ας μην κρυβόμαστε πίσω από το δάχτυλό μας. Η κυβέρνηση, βλέποντας πως καταρρέει δημοσκοπικά, προβαίνει σε οποιαδήποτε κίνηση ευχαρίστησης του "λαού", που πιθανολογεί ότι θα της αποφέρει κάποιες ψήφους (βλ επίσης γήπεδο ΑΕΚ, χρέη ΠΑΟ κλπ.). Άλλωστε , και μόνο το γεγονός πως η ΠΑΕ είχε ήδη σφραγίσει τα εισιτήρια του αγώνα, πριν ακόμη εκδοθεί η απόφαση επί της έφεσης (!!!), κάτι δείχνει.
3. Ναι, μου άρεσε που, επιτέλους, μια φορά κι εγώ νοιώθω ότι είμαι αυτός που ευνοείται από το κατεστημένο. Τόσα χρόνια μυξόκλαιγα και μουρμούριζα (δικαίως κάποιες φορές - αδίκως άλλες) για την σκανδαλώδη εύνοια των 3 του Λεκανοπεδίου, και δεν φρόντισα ποτέ να οχυρωθώ και να ισχυροποιηθώ. Τώρα, έστω και περιστασιακά, είμαι εγώ ο ισχυρός.
4. Οι αιτιάσεις των οπαδών των ομάδων Αθήνας και Πειραιά, είναι απλά προφάσεις εν αμαρτίαις. Κανένας εχέφρων άνθρωπος δεν μπορεί να αρνηθεί ότι ο ΟΣΦΠ την τελευταία 15ετία - 20ετία, έκανε το πρωτάθλημα τσιφλίκι του. Ξεχνά κανείς το αλήστου μνήμης : "Ο Ολυμπιακός και το Αιγάλεω να κερδάνε , κι όλοι οι άλλοι να πάνε να γ@@@θούν"; Ξεχνά κανείς τις πιστολιές στο members club στη Φιλαδέλφεια, επί Μελισσανίδη; Ξεχνά κανείς τον "καπετάνιο" να εμφανίζεται με πιστόλι(α), στο γήπεδο της Λεωφόρου; Αυτό φυσικά δεν εξαγνίζει το δικό μας σκάνδαλο, αλλά είναι μια απάντηση.Δεν θέλω να ισοφαρίσω τις λαμογιές, απλά να θυμίσω (σε όσους είναι επιλήσμονες), για το ποιός είναι ποιός. Άλλωστε , όπως γράφει και το Ευαγγέλιο : Πάντες γαρ οι λαβόντες μάχαιραν εν μαχαίρη απολούνται (Ματθαίος, 26-52). Όταν λοιπόν, αγαπητοί οπαδοί των άλλων ομάδων, πετάτε πέτρες, μην περιμένετε οι άλλοι να σας πετάξουν τριαντάφυλλα. Κι αυτοί πέτρες θα σας πετάξουν.
ΥΓ. Πιθανότατα αυτό να είναι και Θεία Δίκη. Πιστεύει κανείς σας πως ο Γκαρθία πραγματικά τραυματίστηκε από το ρολό ταμειακής; Πιστεύει κανείς σας πως δεν ήταν , τουλάχιστον, θετρική η συμπεριφορά του και εξώφθαλμα ψεύτικος ο τραυματισμός του; Θεωρεί κάποιος από εσάς ότι καλώς δεν ξεκίνησε το παιχνίδι, εξαιτίας του "τραυματισμού" του;
Όλοι λαμόγια είμαστε. Απλώς , την συγκεκριμένη χρονική στιγμή, αυτά τα λαμόγια (εμείς δηλαδή), έχουμε καλύτερο βύσμα.
ΥΓ2. Εγώ τουλάχιστον δεν υποστήριξα ποτέ ότι στη Θύρα 4 υπάρχουν "επιστήμονες", ούτε ότι ο ΠΑΟΚ "διδάσκει ήθος και πολιτισμό".
Αυτά...
1000 μπραβο!!!!
Εστω και μετα απο δεκαδες σελιδες στο νημα, τελικα συμφωνησαμε...
 

Rainbow

Μέλος
Εγγρ.
9 Μαρ 2006
Μηνύματα
1.297
Like
400
Πόντοι
36
Livestreaming για να δούμε το ματσάκι υπάρχει βρε παιδιά;
 

azazel

Τιμημένος
Εγγρ.
20 Ιουν 2008
Μηνύματα
10.438
Κριτικές
217
Like
17.616
Πόντοι
38.177
Ματος,κάμπος και κρεσπο έπρεπε να είναι στα αποδυτήρια με κόκκινη!!!
Η εξυγίανση σας είναι σε εξέλιξη..
 

Difra76

Μέλος
Εγγρ.
18 Μαΐ 2010
Μηνύματα
162
Like
4
Πόντοι
1
ΜΠΑΟΚΤΖΗΔΙΚΑ ΑΜΠΑΛΑ ΤΑΓΑΡΙΑ ΤΟΥ ΚΕΡΑΤΑ.
Ουστ ρε γαυρο-παραγωγα
 

Screamer

Μέλος
Εγγρ.
14 Φεβ 2009
Μηνύματα
3.830
Κριτικές
6
Like
100
Πόντοι
16
:2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:

https://[URL unfurl="true"]www.bourdela.com/forum/index.php?action=dlattach;topic=3922.0;attach=1008032;image[/img[/URL]]

:heavymetalbig: :heavymetalbig: :heavymetalbig: :heavymetalbig:
 

travestolagnos

Μέγας
Εγγρ.
6 Οκτ 2011
Μηνύματα
9.377
Κριτικές
25
Like
2.716
Πόντοι
3.870
Aκυρωση γκολ χωρις να σηκωθει σημαια και ο λαιτσμαν να φευγει προς το κεντρο του γηπεδου και μετα να αλλαζε γνωμη μονο σε αυτο το ξεραμα την λιγδα θα δουμε...ΑΖΑΖΕΛ..επειδη μας επρηξες με την εξυγιανση δες και πεσμου τι βλεπεις....
 

mpouxos

Ανώτατος
Εγγρ.
4 Ιουλ 2014
Μηνύματα
8.383
Κριτικές
169
Like
8.685
Πόντοι
10.326
[size=70pt]ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ 2017-2018 Ο ΜΕΓΑΛΟΣ ΠΑΟΚ!!![/size] :rockon: :rockon: :rockon:
 

azazel

Τιμημένος
Εγγρ.
20 Ιουν 2008
Μηνύματα
10.438
Κριτικές
217
Like
17.616
Πόντοι
38.177
Aκυρωση γκολ χωρις να σηκωθει σημαια και ο λαιτσμαν να φευγει προς το κεντρο του γηπεδου και μετα να αλλαζε γνωμη μονο σε αυτο το ξεραμα την λιγδα θα δουμε...ΑΖΑΖΕΛ..επειδη μας επρηξες με την εξυγιανση δες και πεσμου τι βλεπεις....

Τα σιδερικα έλειπαν από την εξυγίανση σας,αλλά σήμερα τα είδαμε κι αυτά!!!

Υ.γ φάτε κι άλλο σανό...
 

Συνημμένα

  • FB_IMG_1520798739090.jpg
    FB_IMG_1520798739090.jpg
    39,4 KB · Εμφανίσεις: 17

travestolagnos

Μέγας
Εγγρ.
6 Οκτ 2011
Μηνύματα
9.377
Κριτικές
25
Like
2.716
Πόντοι
3.870
Απαντησε σε αυτο που σε ρωταω ρε ..τι στο πουτσο βλεπεις;;δηλαδη μονο ο ιβαν οπλοφορει;;ΣΕ ΡΩΤΩ ΣΤΟ ΒΙΝΤΕΟ ΤΙ ΒΛΕΠΕΙΣ...ΕΧΕΙς ΤΑ ΚΟΤΣΙΑ ΝΑ ΠΑΡΑΔΕΧΤΕΙΣ ΠΡΑΓΜΑΤΑ Η........
 

raopau

Ανώτερος
Εγγρ.
14 Δεκ 2012
Μηνύματα
40.609
Like
21.964
Πόντοι
5.006
Νεο δεδικασμενο απο μπαοκ : οποιος αδικειται, μπουκαρει στο ματς και αλλαζει την αποφαση του ο διαιτητης... :2funny:
Συχγαρητηρια για το πρωταθλημα μαγκες..βαλτε το στη θεση της τρομπετας...
 

azazel

Τιμημένος
Εγγρ.
20 Ιουν 2008
Μηνύματα
10.438
Κριτικές
217
Like
17.616
Πόντοι
38.177
Απαντησε σε αυτο που σε ρωταω ρε ..τι στο πουτσο βλεπεις;;δηλαδη μονο ο ιβαν οπλοφορει;;ΣΕ ΡΩΤΩ ΣΤΟ ΒΙΝΤΕΟ ΤΙ ΒΛΕΠΕΙΣ...ΕΧΕΙς ΤΑ ΚΟΤΣΙΑ ΝΑ ΠΑΡΑΔΕΧΤΕΙΣ ΠΡΑΓΜΑΤΑ Η........

Ρε ταγάρι,υπάρχει παίχτης που επηρεάζει τη φάση,άρα σωστά έδωσε οφ Σαιντ!!!
Από κει και πέρα πες μου εσυ τι λέει ο νόμος για τις απειλές του τσετσενου που είπε στο διαιτητή ότι θα πεθανει,αλλά και τι δουλειά είχε μέσα στον αγωνιστικό χώρο???

Κάνε και ένα μπεεεεεεεεεεε με την απάντηση σου  :birdman:
 

travestolagnos

Μέγας
Εγγρ.
6 Οκτ 2011
Μηνύματα
9.377
Κριτικές
25
Like
2.716
Πόντοι
3.870
Ρε παπαρα στο βιντεο βλεπεις τον λαιτσμαν να σηκωνει σημαια;;;;;;;;;;;;;ΕΝΤΑΞΕΙ ΚΑΤΑΛΑΒΑΜΕ ....ΟΦΘΑΛΜΙΑΤΡΟ ΕΠΕΙΓΩΝΤΩΣ
 

asus09

Σπουδαίος
Εγγρ.
24 Φεβ 2010
Μηνύματα
755
Κριτικές
10
Like
664
Πόντοι
2.357
Απαντησε σε αυτο που σε ρωταω ρε ..τι στο πουτσο βλεπεις;;δηλαδη μονο ο ιβαν οπλοφορει;;ΣΕ ΡΩΤΩ ΣΤΟ ΒΙΝΤΕΟ ΤΙ ΒΛΕΠΕΙΣ...ΕΧΕΙς ΤΑ ΚΟΤΣΙΑ ΝΑ ΠΑΡΑΔΕΧΤΕΙΣ ΠΡΑΓΜΑΤΑ Η........

όχι έχουν και οι αστυνομικοί πίσω του.....
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom