Νέα

Οι Χλιδάνεργοι..Ζουν ανάμεσά μας..Η κατάντια των νέων...

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα POLYATAKTOS
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 471
  • Εμφανίσεις 22K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

troueno

Μέλος
Εγγρ.
14 Απρ 2006
Μηνύματα
3.393
Κριτικές
1
Like
904
Πόντοι
96
Βέβαια ο εν λόγω Γάλλος 1 βδομάδα εδώ Αθήνα (βόλτες, ποτάκια, ξενύχτια καφέδες κλπ. )έχει πάθει ένα μικρό πολιτισμικό σοκ λίγο σκεπτικό τον βλέπω.

  Αν και δεν νομιζω η Αθηνα να εχει καλυτερη ζωη (οταν λεμε ζωη εννοειται νυχτερινη γιατι το πρωι δεν ειναι ζωη πουθένα) απο το Παρισι η Αθηνα για ποτακια και χαβαλε μια χαρα ειναι, για να κανεις οικογενεια και τετοια ΔΕΝ ΛΕΕΙ!!!

  παντως ωε Ελληνες εχουμε μια ταση να υπρερτονιζουμε τον εαυτο μας και να υποβαθμιζουμε τους αλλους οποτε η συζητηση δεν εχει νοημα!!! Λεμε για τους ΑΛΛΟΥΣ οτι βρηκαν δουλεια με μέσο ενω εμεις με την ΑΞΙΑ μας! Οι ΑΛΛΟΙ ταιζονται απο τους ΓΟΝΕΙΣ εγω ειμαι αυτόνομος.

  Ο ιδιος ανθρωπος που σε μια συζητηση λεει ποσο ευκολα τα καταφερε 10 λεπτα αργοτερα σε αλλη πάρεα θα πει ποσο ταλαιπωρηθηκε !!!!

  παντως ενα Ελλην φιλόσοφος ειχε πει το γρίφο

  "Αν ο Αχιλλεας τρεχει 10 φορες γρηγορότερα απο μια χελωνα και δωσεις στην χελώνα 10 μετρα προβαδισμα, σε ποση ωρα θα την φτασει ο Αχιλλεας??"

  Η απαντηση ειναι ΠΟΤΕ!  Η αναξιοκρατια αυτο κανει βαζει εναν ανικανο 10 μετρα μπροστα απο τον ικανο του ικανου του βγαινει η παναγια ο ανικανος ομως λόγω θεσης δεν μενει στασιμος και εστω αργα μενει πάντα ενα βηματακι μπροστα απο τον ικανο!!

  Τωρα αν εχουμε αναξιοκρατια στην Ελλαδα εσεις θα μου το πείτε αυτό!!!!

  και μια και αρχισαμε τα λατινικα VAE VICTIS και QVO VANTIS KARAMITRUM!!
 

kaytos

Μέλος
Εγγρ.
4 Ιαν 2007
Μηνύματα
6.904
Like
14
Πόντοι
66
Απλή ερώτηση:
Πώς κάποιος μπορεί να παραμένει χλιδάνεργος,με την άμεση διακοπή χαρτζιλικώματός του.
Απάντηση:
Δύσκολο εως αδύνατο!
Συμπέρασμα:
Βασικοί υπεύθυνοι, υπερπροστατευτικοί γονείς.
Δε χρειάζονται εκθέσεις ολόκληρες.

Πές τα, Χάρτινε...


εγω πάντως ανδρα χλιδάνεργο δεν εχω πετύχει..

Μωρέ υπάρχουνε κάτι φυντάνια, που στα 30 και 35 δεν έχουν κολλήσει ένα (1) ένσημο!!!

Κατά τα άλλα, δώστε βάση, όσοι πρόκειτε να ξεκινήσετε τη σταδιοδρομία σας τώρα, στα λεγόμενα του str81977, μπροστά σας θα τα βρείτε...


 

  παντως ενα Ελλην φιλόσοφος ειχε πει το γρίφο

  "Αν ο Αχιλλεας τρεχει 10 φορες γρηγορότερα απο μια χελωνα και δωσεις στην χελώνα 10 μετρα προβαδισμα, σε ποση ωρα θα την φτασει ο Αχιλλεας??"

  Η απαντηση ειναι ΠΟΤΕ! 

Μια και η αναφορά στο παράδοξο του Ζήνωνα, κάτι τέτοιο δεν ισχύει, διότι στη διατύπωσή του εμπεριέχει λάθος, που βοηθά να απαντήσουμε "ΠΟΤΕ"...Αυτό, όμως, δεν είναι του παρόντος...
 

troueno

Μέλος
Εγγρ.
14 Απρ 2006
Μηνύματα
3.393
Κριτικές
1
Like
904
Πόντοι
96
  Ειδες ομως αλλο να πει μια μαλακια ο Ζηνωνας και αλλο ο troueno, αλλο σεβασμο εχεις σε ενα υπαλληλο της Coca-Cola και αλλον σε ενα περιπτερά!!!!

  Εμενα πάντως δεν με πειράζει να μην δουλευει καποιος και ας ζε και με κότερα!!! Πιο πολυ με ενοχλει καποιος που χαλάει 3000€ ενω παιρνει 1500€ και κωλοβαραει στη δουλεια του! Συνηθως ειναι και σε γαμω τις δουλειες αρα τρωει μια εργασία απο καποιον που την χρειαζεται πιο πολυ (βεβαια αυτο ειναι υποκειμενικό)!!

  Τελος με ενοχλει πιο πολυ που αφου βγαζει 1500€  και ξοδευει 3000€ εχει το θράσος και σου λέει

"καλα εσυ πως τη βγαζεις που δεν βγαζεις μια??"

  ΕΕΕ ρε μεγαλω μπαινω και γω μεσα 1500€ το μηνα οσο εσυ τα ιδια χαλια ειμαστε απλα εσυ περνας καλύτερα γιατι ζεις τη ζωη των 3000€ ενω εγω των 1500€!!!

Τα νουμερα ειναι τυχαια τα "νουμερα" ειναι παντου!!!!!!
 

laplace

Μέλος
Εγγρ.
9 Ιαν 2007
Μηνύματα
4.286
Like
21
Πόντοι
16
troueno η κοπελα που νταραβερίζομαι τώρα,εχει τελειωσει ΕΜΠ,ειναι στο μαρκετινγκ της Κοκα κολα στον αγιο στεφανο κ παιρνει 650 ευρω..
 

Επισκέπτης
troueno η κοπελα που νταραβερίζομαι τώρα,εχει τελειωσει ΕΜΠ,ειναι στο μαρκετινγκ της Κοκα κολα στον αγιο στεφανο κ παιρνει 650 ευρω..
το κουλούρι την αύξηση δεν την πήρε?
εκεί δίπλα στην άνοιξη στο φούρνο του Καρά έχει καλά κουλούρια.
 

cretan335

Μέλος
Εγγρ.
30 Ιαν 2007
Μηνύματα
5.488
Like
1
Πόντοι
66
troueno η κοπελα που νταραβερίζομαι τώρα,εχει τελειωσει ΕΜΠ,ειναι στο μαρκετινγκ της Κοκα κολα στον αγιο στεφανο κ παιρνει 650 ευρω..
Ρωτάω τώρα εγώ. Η κοπελιά τελείωσε Μετσόβειο. Το Μετσόβειο (πραγματικά δεν ξέρω) έχει σχέση με οικονομικά/μαρκετινγκ κλπ ή μόνο με μηχανικούς? Απαντήστε ένας και συνεχίζουμε....
 

laplace

Μέλος
Εγγρ.
9 Ιαν 2007
Μηνύματα
4.286
Like
21
Πόντοι
16
cretan335 ΟΧΙ ειναι μηχανικος περιβάλλοντος,μπηκε με βύσμα στην θέση κ ειναι μια απο τις χλιδοεργαζόμενους των 650 ευρώ κ στο παιζει 'ΓΑΜΑΩ εγω του ΕΜΠ'..
βεβαια μπορει να παιρνεις τα 3πλα απο αυτη κ να εχεις τα 3πλα πτυχια αλλα το στυλάκι της δεν αλλάζει..νιωθει οτι ΓΑΜΕΙ Κ ΔΕΡΝΕΙ γιατι ετσι την εμαθαν εκει που πήγε κ ετσι πιστευε οτι θα κανει μετα..
 

giorgospapa

Τιμημένος
Εγγρ.
6 Ιουλ 2006
Μηνύματα
15.922
Κριτικές
10
Like
39
Πόντοι
2.157
το χειροτερο δεν το εχουμε αναφερει..

οτι δηλαδη, παιρνει 650 αλλα χαλαει ενα 2χιλιαρο τουλαχιστον..
 

laplace

Μέλος
Εγγρ.
9 Ιαν 2007
Μηνύματα
4.286
Like
21
Πόντοι
16
επισης,πηγαιντε κοκα κολα να δειτε συνθηκες εργασίας..στο τσίρκο μεντράνο μεγαλυερη σοβαροτητα δειχνουν οι εργαζόμενοι στον εργασιακό τους χώρο..
μην κολλαμε σε ονοματα κ εταιριες γιατι στην ελλαδα ΟΛΑ αυτα ειναι ψιλικατζίδικα..
 

cretan335

Μέλος
Εγγρ.
30 Ιαν 2007
Μηνύματα
5.488
Like
1
Πόντοι
66
cretan335 ΟΧΙ ειναι μηχανικος περιβάλλοντος,μπηκε με βύσμα στην θέση κ ειναι μια απο τις χλιδοεργαζόμενους των 650 ευρώ κ στο παιζει 'ΓΑΜΑΩ εγω του ΕΜΠ'..
βεβαια μπορει να παιρνεις τα 3πλα απο αυτη κ να εχεις τα 3πλα πτυχια αλλα το στυλάκι της δεν αλλάζει..νιωθει οτι ΓΑΜΕΙ Κ ΔΕΡΝΕΙ γιατι ετσι την εμαθαν εκει που πήγε κ ετσι πιστευε οτι θα κανει μετα..
Να κατηγορούμε λοιπόν τους εργοδότες αλλά να έχουμε και δίκιο. Η κοπελιά είναι πτυχιούχος αλλά οχι για την θέση που "καταλαμβάνει" (βλέπετε λίγα ποστ πιο πίσω τι γράφει ο Trueno). Τι μισθό λοιπόν να της δώσουν στο τέλος του μήνα? Του πτυχιούχου ή του ανειδίκευτου? Γέμισε η Ελλάδα με πτυχία, αλλά τι πτυχία  :uglystupid: :uglystupid: :uglystupid: :uglystupid: :uglystupid: μόνο για κορνίζες.
Άσε την λοιπόν να κλαίει τη μοίρα της....................
 

Επισκέπτης
το χειροτερο δεν το εχουμε αναφερει..

οτι δηλαδη, παιρνει 650 αλλα χαλαει ενα 2χιλιαρο τουλαχιστον..

Και αλλα παρομοια ποστ σε προηγουμενες σελιδες δεν καταλαβαινω που ειναι το κακο?Δηλαδη επειδη παιρνει μονο 650 ευρω να βολευτει με αυτα?Αυτα τα παιρνει σαν χαρτζιλικι επειδη δεν βρισκει κατι καλυτερο προς το παρων.Αμα μπορει απο αλου να χαλασει λεφτα παραπανω γιατι να μην το κανει δηλαδη?Να ειναι σαν την καλογρια μεσα μεχρι να βρει δουλεια με παραπανω λεφτα επειδη ετυχε να ειναι στην κολοελλαδα η κοπελα?
 

YuraManiakos

Μέλος
Εγγρ.
14 Μαΐ 2007
Μηνύματα
1.152
Κριτικές
8
Like
0
Πόντοι
16
το χειροτερο δεν το εχουμε αναφερει..

οτι δηλαδη, παιρνει 650 αλλα χαλαει ενα 2χιλιαρο τουλαχιστον..

Και είμαι σίγουρος ότι θα λέει ότι δουλεύει εκει με στόμφο! ΚΑΙ σίγουρα υπάρχουν μαλάκες που τις ακουμπάνε την διαφορά να παιρνάει καλά.
ΞΥΠΝΗΣΤΕ ΕΛΛΗΝΕΣ!
 

YuraManiakos

Μέλος
Εγγρ.
14 Μαΐ 2007
Μηνύματα
1.152
Κριτικές
8
Like
0
Πόντοι
16
επισης,πηγαιντε κοκα κολα να δειτε συνθηκες εργασίας..στο τσίρκο μεντράνο μεγαλυερη σοβαροτητα δειχνουν οι εργαζόμενοι στον εργασιακό τους χώρο..
μην κολλαμε σε ονοματα κ εταιριες γιατι στην ελλαδα ΟΛΑ αυτα ειναι ψιλικατζίδικα..

ΓΙ' ΑΥΤΟ κλείνουν ενα πίσω απο το άλλο αυτό τα ιδρύματα? ΚΑΙ εαν όχι τα πουλάνε βάζουν τα τάληρα στην τσέπη και ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ! Και μετά απο θέση
προέδρου κάνουν και τους σπουδαίους και για ΟΛΑ φταίνε οι εργαζόμενοι οπότε 600 και πολλά είναι. Ασε που βγάζουν μεγάλους λόγους γαι την ανταγωνιστικότητα!
ΙΣΩΣ είναι και καλό να φύγουν όλοι αυτοί μπάς και αλλάξει κάτι στην Ελλάδα....
 

laplace

Μέλος
Εγγρ.
9 Ιαν 2007
Μηνύματα
4.286
Like
21
Πόντοι
16
cretan335 μα αυτο λεω,το οτι δουλευει καποιος σε καποια μεγαλη εταιρια δεν σημαινει οτι ντε φακτο εχει καλη θεση κ πληρώνεται αδρά..
 

giorgospapa

Τιμημένος
Εγγρ.
6 Ιουλ 2006
Μηνύματα
15.922
Κριτικές
10
Like
39
Πόντοι
2.157
Και αλλα παρομοια ποστ σε προηγουμενες σελιδες δεν καταλαβαινω που ειναι το κακο?Δηλαδη επειδη παιρνει μονο 650 ευρω να βολευτει με αυτα?Αυτα τα παιρνει σαν χαρτζιλικι επειδη δεν βρισκει κατι καλυτερο προς το παρων.Αμα μπορει απο αλου να χαλασει λεφτα παραπανω γιατι να μην το κανει δηλαδη?Να ειναι σαν την καλογρια μεσα μεχρι να βρει δουλεια με παραπανω λεφτα επειδη ετυχε να ειναι στην κολοελλαδα η κοπελα?

οχι kostis20 !!!!

απαγορευεται να κουνησει τον κωλο της να κανει το κατι παραπανω στη ζωη της και να ζει με ευπρεπεια, απ τη στιγμη που υπαρχει η κλασικη ελληνικη οικογεια ή ο μαλακας που εχει αναλαβει τον sponcoring και της δινουν τη δυνατοτητα να τρεφει την κωλαρα της..



επισης μπορει κι ''απο αλλου να χαλασει λεφτα παραπανω'' !!!!

απ την ενοικιαση του κορμιου της κι απ το εμποριο ναρκωτικων !!

να τα κανει κι αυτα ?? τι λες ??
 

Επισκέπτης
οχι kostis20 !!!!

απαγορευεται να κουνησει τον κωλο της να κανει το κατι παραπανω στη ζωη της και να ζει με ευπρεπεια, απ τη στιγμη που υπαρχει η κλασικη ελληνικη οικογεια ή ο μαλακας που εχει αναλαβει τον sponcoring και της δινουν τη δυνατοτητα να τρεφει την κωλαρα της..



επισης μπορει κι ''απο αλλου να χαλασει λεφτα παραπανω'' !!!!

απ την ενοικιαση του κορμιου της κι απ το εμποριο ναρκωτικων !!

να τα κανει κι αυτα ?? τι λες ??

Κοιτα αμα η οικογενεια της εχει καποια οικονομικη ανεση γιατι οχι δηλαδη?Εγω σαν φοιτητης μου τα πληρωνουν ολα οι δικοι μου.Απο τα μαμισια στο μπουρδελο μεχρι και το φαγητο.Και οταν βγω στην αγορα εργασιας και δεν παιρνω εναν ικανοποιητικο μισθο λογικο ειναι να παιρνω καποια χρηματα απο τους γονεις εστω για τις βασικες αναγκες διασκεδασης:p
 

giorgospapa

Τιμημένος
Εγγρ.
6 Ιουλ 2006
Μηνύματα
15.922
Κριτικές
10
Like
39
Πόντοι
2.157
σωστος !!

και οταν θα πας 35 ετων και θα εχεις τελειωσει και τη στρατιωτικη σου θητεια με το καλο και εχεις βρει και μια δουλεια που δεν σου αποδιδει αυτα που θελεις, παλι να σε βοηθανε..

και οταν θα εισαι 45 και θα εχεις τραβηξει και κατι γραμματια ΝΑ, με το συμπαθειο για το σπιτι και το τζιπ, παλι να σε βοηθανε..

και οταν θα εισαι 55 και θα εχεις κορη της παντρειας και θα θελεις να της δωσεις και μια προικα της κοπελας, για να μη μενει στο δρομο, παλι να σε βοηθανε..

και οταν θα εισαι 70 και θα χρειαζεσαι και μια περισοτερη φροντιδα, ε.... να μη σου δωσουν παλι μια χειρα βοηθειας ????


μην ειμαστε και απανθρωποι..
 

YuraManiakos

Μέλος
Εγγρ.
14 Μαΐ 2007
Μηνύματα
1.152
Κριτικές
8
Like
0
Πόντοι
16
σωστος !!

και οταν θα πας 35 ετων και θα εχεις τελειωσει και τη στρατιωτικη σου θητεια με το καλο και εχεις βρει και μια δουλεια που δεν σου αποδιδει αυτα που θελεις, παλι να σε βοηθανε..

και οταν θα εισαι 45 και θα εχεις τραβηξει και κατι γραμματια ΝΑ, με το συμπαθειο για το σπιτι και το τζιπ, παλι να σε βοηθανε..

και οταν θα εισαι 55 και θα εχεις κορη της παντρειας και θα θελεις να της δωσεις και μια προικα της κοπελας, για να μη μενει στο δρομο, παλι να σε βοηθανε..

και οταν θα εισαι 70 και θα χρειαζεσαι και μια περισοτερη φροντιδα, ε.... να μη σου δωσουν παλι μια χειρα βοηθειας ????


μην ειμαστε και απανθρωποι..

ΠΑΤΕΡ μου ΑΨΟΓΟΣ αλλά ξεχνάς τον Λόγο του ΘΕΟΥ βοήθα του ΑΔΥΝΑΤΟΥΣ? ΚΑΙ να δίνεις τα μισά που έχεις? :think:

:2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom