Νέα

Νικητής Αντώνης - η επόμερη μέρα στην ΝΔ...

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Duracell
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 2K
  • Εμφανίσεις 59K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (0 μέλη και 4 επισκέπτες)

Ποιός θέλετε να είναι ο επόμενος Αρχηγός ?

  • --- (Αβραμόπουλος>Σαμαρά)

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • Μπακογιάννη

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • Σαμαράς

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • Ψωμιάδης

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • Αλλος Δελφίνος... ???

    Ψήφοι: 0 0,0%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    0

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
Σωστό!
Ζήτω οι πράκτορες, ζήτω η ΣΤΑΖΙ, ζήτω η KGB!
Και ένα ένα ωραίο τοίχο είχανε εκεί στο Βερολίνο, των κατέστρεψαν αυτοί οι κακόγουστοι Ρήγκαν και Θάτσερ!!!
Αυτό το λαμόγιο όμως δεν το είδα να σέρνεται σε αίθουσες ειδικών δικαστηρίων ... θα μου πεις γιατί το άλλο σύρθηκε??? Λούης την έκανε, δεν είχα κανένα σεβασμό για το κράτος που μέχρι τότε ήταν πρωθυπουργός του, να δω αν ήσουνα εσύ στην θέση του και δεν εμφανιζόσουνα σε δικαστήριο τι θα γινότανε...

είστε αστείοι....
το λαμόγιο ΕΔΩΣΕ ΕΝΤΟΛΗ ΜΟΝΟΣ ΤΟΥ ΣΤΟΝ ΕΙΣΑΓΓΕΛΕΑ ΤΟΥ ΑΡΕΙΟΥ ΠΑΓΟΥ ΝΑ ΜΗΝ ΠΡΟΦΥΛΑΚΙΣΤΕΙ Ο ΑΝΤΡΕΑΣ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΤΑ ΠΑΠΑΡΙΑ ΝΑ ΣΤΕΙΛΕΙ ΝΑ ΤΟΝ ΣΥΛΛΑΒΟΥΝ.
ΝΥΧΤΑ ΕΒΓΑΛΕ ΤΡΟΠΟΛΟΓΙΑ.........
επίσης αυτό ΤΟ ΛΑΜΟΓΙΟ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΕΧΕΙ ΠΑΕΙ ΣΤΟ ΕΚΤΕΛΕΣΤΙΚΟ ΑΠΟΣΠΑΣΜΑ αλλά στην Ελλάδα εκεί πάνε μόνο πράκτορες της KGB. Οχι της CIA. Λογικό.
ξεπούλημα στο ΝΑΤΟ μετά τον Βου.....
 

sirtimid

Μέλος
Εγγρ.
12 Ιουλ 2006
Μηνύματα
1.173
Like
5
Πόντοι
16
τα ίδια λέγατε κωλοτούμπες και για τον Σημίτη και εκ του αποτελέσματος αποδείχθηκε ο καλύτερος πρωθυπουργός της μεταπολίτευσης......
Εγώ???
Άκουσες εμένα να λέω ότι ο Σημίτης ήταν κακός?
Απλά επαληθεύομαι ... δεν ήταν καλός ηγέτης -μόνο πολύ αποτελεσματικός "λογιστάκος"- οπότε και δυστυχώς πήγε άκλαφτος...

οι χώρες δεν κυβερνώνται με λόγια και τσαμπουκά... Απλά αυτό το παραμύθι γουστάρουν οι Ελληνες για να καλύπτουν την ανεπάρκειά τους.
:2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:

Συγνώμη ρε φίλε αλλά τέτοια κοτσάνα είχα καιρό να ακούσω.... :2funny: :S :headbang:
Δεν σου λέω να πας μακρυά ... δες τον Β΄Π.Π., αν οι Σύμμαχοι δεν είχαν ΗΓΕΤΕΣ (Ρούζβελτ,Στάλιν,Ντε Γκωλ,Τσόρτσιλ,Αιζενχάουερ,Μακάρθουρ κλπ.) πιστεύεις ότι θα κάνανε πολλά εναντίων άλλων χαρισματικών ηγετών (Χίτλερ,Γκέρινγκ,Ρόμελ κλπ.)???? ... Δες τι είχανε πριν από αυτούς...
Εδώ ολόκληρος Ναπολέων και έκανε μια λαβωμένη Γαλλία να κατακτήσει όλη την Ευρώπη?
Οι αρχαίοι Έλληνες ή ο Μ. Αλέξανδρος πως νικήσανε τους πάντα υπεράριθμους Πέρσες?

Τι βλακείες διαβάζω Θεέ μου...
 

jhonny64

Σεβαστός
Εγγρ.
31 Μαρ 2007
Μηνύματα
67.517
Like
2.736
Πόντοι
1.306

τελος η πλακα
 

Συνημμένα

  • 20091111-200429_0001.jpg
    20091111-200429_0001.jpg
    94,4 KB · Εμφανίσεις: 27

sirtimid

Μέλος
Εγγρ.
12 Ιουλ 2006
Μηνύματα
1.173
Like
5
Πόντοι
16
είστε αστείοι....
το λαμόγιο ΕΔΩΣΕ ΕΝΤΟΛΗ ΜΟΝΟΣ ΤΟΥ ΣΤΟΝ ΕΙΣΑΓΓΕΛΕΑ ΤΟΥ ΑΡΕΙΟΥ ΠΑΓΟΥ ΝΑ ΜΗΝ ΠΡΟΦΥΛΑΚΙΣΤΕΙ Ο ΑΝΤΡΕΑΣ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΤΑ ΠΑΠΑΡΙΑ ΝΑ ΣΤΕΙΛΕΙ ΝΑ ΤΟΝ ΣΥΛΛΑΒΟΥΝ.
ΝΥΧΤΑ ΕΒΓΑΛΕ ΤΡΟΠΟΛΟΓΙΑ.........
επίσης αυτό ΤΟ ΛΑΜΟΓΙΟ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΕΧΕΙ ΠΑΕΙ ΣΤΟ ΕΚΤΕΛΕΣΤΙΚΟ ΑΠΟΣΠΑΣΜΑ αλλά στην Ελλάδα εκεί πάνε μόνο πράκτορες της KGB. Οχι της CIA. Λογικό.
ξεπούλημα στο ΝΑΤΟ μετά τον Βου.....

 

Επισκέπτης
Αυτό δεν είναι απαραίτητα καλό...
Το να κυβερνιέται ένα κόμμα, και πλέον και ένα κράτος, από κάποιον που δεν είναι ΗΓΕΤΗΣ δημιουργεί περισσότερα προβλήματα από όσα λύνει.
σωστα κυβερνηθηκε απο τον ηγετη κωστακη τοσα χρονια και μαλιστα εις διπλουν.
Οπότε ο Παπανδρέου ήταν ψεύτης και όλοι ψηφίζανε τον ψεύτη .... οπότε σε τι μας φταίνε οι πολιτικοί για την κατάντια μας αν όχι οι ίδιες οι επιλογές μας?
Αυτό είναι η δική σου άποψη, και των περισσοτέρων φυσικά...
Δεν είναι καθόλου μα καθόλου η δική μου.
Και πάντα πίστευα ότι είχα δίκαιο, και όσο περνάει ο καιρός περισσότερο...

Εσύ αν ένα σύστημα δεν πάει καλά (π.χ. Ελλάδα) πιστεύεις ότι φταίνε οι απόψεις της πλειοψηφίας (άρα και των αξιολογικών κρίσεων και των επιλογών της) ή αυτές των λίγων? ... νομίζω προφανής η απάντηση...
αυτο που ξερω εγω και οι περισοτεροι ειναι οτι επι παπανδρεου ο κοσμος και λεφτα εκανε και εργα γινανε οπως και επι σημιτη. και μην ακουσω την παπαρια για τα ευρωπαικα κονδυλια γιατι και ο κωστακης ειχε ενα πακετο στηριξης αλλα το φαγανε τα βατοπαιδια και τα ομολογα. δεν ειπα οτι επι πασοκ δεν φαγανε αλλα τουλαχιστον κατι αφησαν. για την περιοδο μητσοτακη ουτε καν αναφερομαι αφου ουτε εσεις οι ιδιοι δεν θελετε να την θυμαστε. τωρα που θα σας κληρονομησει την κορουλα του να δω τη θα κανετε!!!!! και φυσικα η αποψη σου ειναι για σενα σεβαστη αλλα μονο οι δεξιοι θα συμφωνουν γιατι και εσυ για την διακυβερνηση κωστακη μουγγα!!!!! :2funny: :2funny:
 

sirtimid

Μέλος
Εγγρ.
12 Ιουλ 2006
Μηνύματα
1.173
Like
5
Πόντοι
16
άειντε άειντεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε

ας μην ήταν ο μαρκεζίνης να ανεβάσει την ισοτιμια δραχμης/δολλαριου και θα σου ελεγα εγω που θα ηταν το δολλαριο  :2funny:
(Δες το ανοιχτόμυαλα)

Τζουτζουκο ... δεν ξέρεις απέναντι σε ποιον μιλάς._
 

voltaire45

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Δεκ 2005
Μηνύματα
18.209
Κριτικές
1
Like
1.902
Πόντοι
366

Επισκέπτης
ρε φιλαρακι πες μας τη πινεις και δεν μας δινεις!!!!οτι μαλακια απο εσενα την ακουσαμε και οπως σου ειπα για τον κωστακη κουβεντα!!!!εσενα το φαντασμα του αντρεα σε εχει στοιχειωσει για τα καλα. και κατι αλλο θα κανεις να δεις το κομα σου πολλα χρονια στην εξουσια οσο πιο γρηγορα το χωνεψεις τοσο καλυτερα για εσενα.
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
Εγώ???
Άκουσες εμένα να λέω ότι ο Σημίτης ήταν κακός?
Απλά επαληθεύομαι ... δεν ήταν καλός ηγέτης -μόνο πολύ αποτελεσματικός "λογιστάκος"- οπότε και δυστυχώς πήγε άκλαφτος...
:2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:

Συγνώμη ρε φίλε αλλά τέτοια κοτσάνα είχα καιρό να ακούσω.... :2funny: :S :headbang:
Δεν σου λέω να πας μακρυά ... δες τον Β΄Π.Π., αν οι Σύμμαχοι δεν είχαν ΗΓΕΤΕΣ (Ρούζβελτ,Στάλιν,Ντε Γκωλ,Τσόρτσιλ,Αιζενχάουερ,Μακάρθουρ κλπ.) πιστεύεις ότι θα κάνανε πολλά εναντίων άλλων χαρισματικών ηγετών (Χίτλερ,Γκέρινγκ,Ρόμελ κλπ.)???? ... Δες τι είχανε πριν από αυτούς...
Εδώ ολόκληρος Ναπολέων και έκανε μια λαβωμένη Γαλλία να κατακτήσει όλη την Ευρώπη?
Οι αρχαίοι Έλληνες ή ο Μ. Αλέξανδρος πως νικήσανε τους πάντα υπεράριθμους Πέρσες?

Τι βλακείες διαβάζω Θεέ μου...

πριν δεις τις βλακείες που διαβάζεις διάβασε τις βλακείες που γράφεις.
τι σχέση έχει ρε παμμέγιστε η πολιτική εν καιρώ ειρήνης με την πολιτική σε καιρό πολέμου ή σε καιρό αλλαγής συνόρων από επεκτατικούς πολέμους;
αλαντάλλα πάμε γιάλλα....

Σουβλάκι λίγο από όλα και στην κορυφή κανέλα.......
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
κυναιδος

Από το "ο κυς", "του κυνός"....

Εσύ δεν είσαι που σπουδάζεις φιλολογία στο ΑΠΘ;

μαζέψτε τα σκυλιά....

οι αναρχικοί (δηλωμένοι) μας ερωτούν τι παίρνουμε....

ρε τι τεκταίνεται σ αυτή τη χώρα.......
 

Επισκέπτης
πριν δεις τις βλακείες που διαβάζεις διάβασε τις βλακείες που γράφεις.
τι σχέση έχει ρε παμμέγιστε η πολιτική εν καιρώ ειρήνης με την πολιτική σε καιρό πολέμου ή σε καιρό αλλαγής συνόρων από επεκτατικούς πολέμους;
αλαντάλλα πάμε γιάλλα....

Σουβλάκι λίγο από όλα και στην κορυφή κανέλα.......
περσονα ο καθε φασιστας κλωνοποιηται και γραφει οτι μαλακια του κατεβει. η πουτσα ηταν τοσο μεγαλη που δεν μπορουν να τη χωνεψουν. και δεν εφτανε αυτο ερχεται και η ντορα για αρχηγος
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
ρε φιλαρακι πες μας τη πινεις και δεν μας δινεις!!!!οτι μαλακια απο εσενα την ακουσαμε και οπως σου ειπα για τον κωστακη κουβεντα!!!!εσενα το φαντασμα του αντρεα σε εχει στοιχειωσει για τα καλα. και κατι αλλο θα κανεις να δεις το κομα σου πολλα χρονια στην εξουσια οσο πιο γρηγορα το χωνεψεις τοσο καλυτερα για εσενα.

ούτε καν μπήκα στον κόπο να το ανοίξω.........
 

sirtimid

Μέλος
Εγγρ.
12 Ιουλ 2006
Μηνύματα
1.173
Like
5
Πόντοι
16
Τρομερά χαμηλό το επίπεδο συζήτησης και πολιτικών τοποθετήσεων...

σωστα κυβερνηθηκε απο τον ηγετη κωστακη τοσα χρονια και μαλιστα εις διπλουν.
Αν εσύ το πιστεύεις, καλώς...

αυτο που ξερω εγω και οι περισοτεροι ειναι οτι επι παπανδρεου ο κοσμος και λεφτα εκανε και εργα γινανε οπως και επι σημιτη. και μην ακουσω την παπαρια για τα ευρωπαικα κονδυλια γιατι και ο κωστακης ειχε ενα πακετο στηριξης αλλα το φαγανε τα βατοπαιδια και τα ομολογα. δεν ειπα οτι επι πασοκ δεν φαγανε αλλα τουλαχιστον κατι αφησαν. για την περιοδο μητσοτακη ουτε καν αναφερομαι αφου ουτε εσεις οι ιδιοι δεν θελετε να την θυμαστε. τωρα που θα σας κληρονομησει την κορουλα του να δω τη θα κανετε!!!!! και φυσικα η αποψη σου ειναι για σενα σεβαστη αλλα μονο οι δεξιοι θα συμφωνουν γιατι και εσυ για την διακυβερνηση κωστακη μουγγα!!!!! :2funny: :2funny:
Σημασία έχει να κάνει ο κόσμος λεφτά ή να μην τιναχτεί το κράτος στον αέρα?
Σημασία έχει να πάω και σήμερα μπουζούκια ή να μην με κυνηγάνε αύριο οι τράπεζες?
Μην αγχώνεσαι, μια ψήφος εσύ - μια και εγώ....

Ποιος σου είπε ότι έκανα μούγγα επί κωστάκη?
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
περσονα ο καθε φασιστας κλωνοποιηται και γραφει οτι μαλακια του κατεβει. η πουτσα ηταν τοσο μεγαλη που δεν μπορουν να τη χωνεψουν. και δεν εφτανε αυτο ερχεται και η ντορα για αρχηγος

γάματα μαλάκα...
μιλάμε για τι ηγέτες πολιτικούς χρειάζεσαι στην Ελλάδα σήμερα και μας μιλάει για τον Ναπολέοντα τον Τσώρτσιλ και τον Μεγαλέξανδρο....
:2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
 

Επισκέπτης
Τρομερά χαμηλό το επίπεδο συζήτησης και πολιτικών τοποθετήσεων...
Αν εσύ το πιστεύεις, καλώς...
Σημασία έχει να κάνει ο κόσμος λεφτά ή να μην τιναχτεί το κράτος στον αέρα?
Σημασία έχει να πάω και σήμερα μπουζούκια ή να μην με κυνηγάνε αύριο οι τράπεζες?
Μην αγχώνεσαι, μια ψήφος εσύ - μια και εγώ....

Ποιος σου είπε ότι έκανα μούγγα επί κωστάκη?
ρε φιλε σαλτα και πηγαινε στη ρηγιλλης να κουβεντιασεις με επιπεδο. αντε με τον καθε πικραμενο που λεει οτι μαλακια του κατεβει. ρε φιλε μιλαει η θεοδωρα στο περιστερι και εσυ εισαι ακομα εδω :2funny: :2funny:
 

Επισκέπτης
γάματα μαλάκα...
μιλάμε για τι ηγέτες πολιτικούς χρειάζεσαι στην Ελλάδα σήμερα και μας μιλάει για τον Ναπολέοντα τον Τσώρτσιλ και τον Μεγαλέξανδρο....
:2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
κατσε να δεις που στο τελος θα μας πει και για τον γεωργιο παπαδοπουλο σε λιγο :2funny: :2funny:
 

sirtimid

Μέλος
Εγγρ.
12 Ιουλ 2006
Μηνύματα
1.173
Like
5
Πόντοι
16
ρε φιλαρακι πες μας τη πινεις και δεν μας δινεις!!!!οτι μαλακια απο εσενα την ακουσαμε και οπως σου ειπα για τον κωστακη κουβεντα!!!!εσενα το φαντασμα του αντρεα σε εχει στοιχειωσει για τα καλα. και κατι αλλο θα κανεις να δεις το κομα σου πολλα χρονια στην εξουσια οσο πιο γρηγορα το χωνεψεις τοσο καλυτερα για εσενα.
Να χωνέψω τι?
Γιατί θα πρέπει να χωνέψω κάτι?
Μήπως γιατί σε αντίστοιχες περιπτώσεις εσύ δρας κατα αυτό τον τρόπο?

Εγώ δεν έχω καμία ανάγκη από κανένα κόμμα ... μόνος μου έχω φτιάξει την μοίρα μου, και αυτή μέσα από σκληρή δουλειά.
Οπότε τι να χωνέψω?
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom