Νέα

Νέος mod

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα -
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 728
  • Εμφανίσεις 41K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 6 άτομα (0 μέλη και 6 επισκέπτες)

θελετε να γινει ο amc_anthony13 μοντ.?

  • ναι, πρεπει να γινει,το αξιζει

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • οχι ειναι ενα απλο μελος του site

    Ψήφοι: 0 0,0%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    0

ereunitikos

Μέλος
Εγγρ.
8 Ιαν 2007
Μηνύματα
707
Like
0
Πόντοι
6
Μα ρε παιδιά έχετε μπλέξει τις βούρτσες με τις πούτσες.Moderator είναι συντονιστής σε ένα site ή αλλιώς φροντιστής, που φροντίζει να τηρούνται κάποιοι κανόνες για να μην γίνετε μπάχαλο.Δεν χρειάζεται να έχει γνώση όλων των θεμάτων του site αλλά να είναι ικοανός/ή να ελέγχει τα post και να βρίσκει αν κάτι είναι εκτός κανόνων.

Το moderatoring είναι δουλειά όχι πανηγύρι.Όπως προείπαν κάποιοι η rouli έχει λίγα post και γενικώς δεν πολυ-συμμετέχει.Ε ποιος είπε ότι οι moderator πρέιπει σώνει και καλά να συμμετέχουν και να έχουν 10.000 post.Όλοι μπορούν να κάνουν 10-15 post την ημέρα περίπου 400 το μήνα άρα σε 2-3 μήνες θα μπορούν να γίνουν moderator, και χεστήκαμε αν είναι άτομο εμπιστοσύνης ή αν ξέρει από forum moderating αφού είναι άντρας και έχει 2000 post είναι ότι πρέπει για moderator ε?

Γιατί το έχετε κάνει ολόκληρο θέμα δεν μπορώ να καταλάβω, moderator σε ένα site έγινε όχι προθυπουργός της ελλάδος!!!Και αφού δεν συμμετέχει και πολύ στο forum ακόμα καλύτερα για σας, δεν θα βλέπετε post από κάποιον/α που δεν έχει τις εμπειρίες και τα προσόντα όπως λέτε.

Και επίσης όλα αυτά τα μπράβο και τα άξιος στος panosmpos δεν πρέπει να τα λέτε λες και έριξε την καλύτερη γκόμενα της Ευρώπης(άξιος) ή λες και πήρε προαγωγή σε υψηλόβαθμη θέση σε εταιρία( μπράβο, σιδεροκέφαλος) αλλά επειδή είναι ΑΞΙΟΣ εμπιστοσύνης και ΜΠΡΑΒΟ του που τον επιλέξανε για να φροντίζει την καλή λειτουργία του site.

Υ.Γ.Πολλοί θα πείτε ότι έχω πάρει το μέρος των admin και γλύφω και άλλα τέτοια.Πρέπει να σας πω όμως ότι δεν είμαι κανάς χθεσινός.Ασχολούμε με υπολογιστές 17 χρόνια και συγκεκριμένα με το internet 12 χρόνια και ξέρω 4-5 πράγματα παραπάνω.Τώρα πολλοί θα πείτε μπράβο καμμένε έχεις λιώσει στους υπολογιστές, δίκιο θα έχετε καθώς ούτως ή άλλως ασχολούμε με υπολογιστές, αυτό σπουδάζω, και επίσης είμαι internetάκιας ελεϊνά εθισμένος.
 

flyeron

Τιμημένος
Εγγρ.
20 Σεπ 2005
Μηνύματα
606
Κριτικές
1
Like
6
Πόντοι
6
Διαφωνώ κάθετα. Οι ''αρετές'' που αναφερεις ειναι εξαιρετικά γενικές. Με την ίδια λογική να τη βάλουμε να κάνει σκάουτινγκ στον παναθηναικό. Κατα τη γνωμη μου, ο Μοντ, εκτός από το ότι πρέπει να διαθέτει σαφως χρόνο, πρέπει να έχει τα ακόλουθα προσόντα:

1. Να είναι καιρο στο σάιτ ωστε να γνωριζει τη ιδρυτική του φιλοσοφία και γενικότερα τη κουλτουρα του
2. Να έχει γαμησει αρκετα, να έχει ταξιδέψει, να έχει εμπειρία ζωής, να έχει ταλαιπωρήσει/ταλαιπωρηθεί από σχέσεις, να εχει γνωρισει ΠΟΛΛΕΣ γυναικες απο ολα τα segments
3. Να έχει ΠΛΗΡΩΣΕΙ για να γαμησει. Από το ?25αρι των βρομερών καταγωγίων μέχρι και το ?500αρι των 5αστερων χοτέλς
4. ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΝΤΡΑΣ. Γυναικα με αντιστοιχα προσόντα σαφως έχει θεση Μοντ ΑΛΛΑ ΣΕ ΑΛΛΟ ΣΑΙΤ. ΧΩΝΕΨΤΕ ΤΟ ΑΥΤΟ.

Αυτά.

Βεβαια, εξαιρούνται φανταζομαι γνωστες, φιλενάδες, ερωμένς, κλπ.... :2funny:
Απαντώ
1. Η rouli είναι από τα παλαιότερα μέλη του site, από τα «ιδρυτικά» θα έλεγα.
2 ως τέλος: πρέπει να έχεις γαμήσει για να καταλάβεις ότι ένα thread έχει ανοιχτεί σε άλλη κατηγορία; Οτι κάποιος δημοσιοποιεί προσωπικά στοιχεία, γράφει με greeklish; Ο moderator δεν φτιάχνει περιεχόμενο, το μαζεύει, δεν διαμορφώνει άποψη, δεν θέτει θέματα προς συζήτηση. Τόσο δύσκολο είναι να γίνει κατανοητό;
 

Επισκέπτης
Απαντώ
1. Η rouli είναι από τα παλαιότερα μέλη του site, από τα «ιδρυτικά» θα έλεγα.
2 ως τέλος: πρέπει να έχεις γαμήσει για να καταλάβεις ότι ένα thread έχει ανοιχτεί σε άλλη κατηγορία; Οτι κάποιος δημοσιοποιεί προσωπικά στοιχεία, γράφει με greeklish; Ο moderator δεν φτιάχνει περιεχόμενο, το μαζεύει, δεν διαμορφώνει άποψη, δεν θέτει θέματα προς συζήτηση. Τόσο δύσκολο είναι να γίνει κατανοητό;

Εσυ δεν εχεις καταλαβει το πνευμα των λεγομενων μου. Αυτα που γραφεις, μπορέι να τα κάνει και ενα υπαλληλος γραφειου. Τσιγγουνευονται τα 600? του μισθού? Η παρουσία της εν λόγω (η οποία σε οποιοδηποτε αλλο σάιτ γενικού περιεχομένου είχε θεση ΜΟΝΤ, λόντ, μποντ, κλπ) αλλιώνει την φιλοσοφία και τη κουλτούρα του σάιτ. Τόσο δύσκολο είναι να γίνει αυτο κατανοητό?
 

ass4ever

Μέλος
Εγγρ.
11 Ιουν 2006
Μηνύματα
292
Like
4
Πόντοι
1
εν τω μεταξύ, το thread άνοιξε για να υποδεχτεί τον panosmpos (κάτι που έγινε πανηγυρικά) και τώρα προκαλεί έριδες αναφορικά με τη rouli
Πάντως, σε γενικές γραμμές, νομίζω συμφωνούμε όλοι ως προς τις ιδιότητες που πρέπει να έχει ένας mod. Και αν η rouli τις έχει, μόνο οι υπόλοιποι mod και αυτοί που τις εμπιστεύθηκαν τη θέση το ξέρουν.

Αυτό, που κατά τη γνώμη μου, προκαλεί τόση φασαρία είναι ότι η rouli είναι γυναίκα. Αυτό είναι που ενοχλεί και μένα. Μπορεί η κοπέλα να είναι γαμώ τα άτομα, δε ξέρω, μπορεί να είναι και πολύ καλή σαν mod, και πάλι δε ξέρω. Αλλά στην τελική, δε με ενδιαφέρει! είναι γυναίκα και δε θα την ήθελα, όπως και καμία άλλη στο site! Απλά..
 

studian

Μέλος
Εγγρ.
24 Αυγ 2006
Μηνύματα
1.297
Like
9
Πόντοι
16
Όπως έχω πει κι άλλες φορές το θέμα του μοντ είναι no issue για μένα.

Αυτό που έχει όμως σημασία είναι η εμμονή σε μια συζήτηση για το ποιός είναι μοντ σαν αυτό να σημαίνει κάτι. Επίσης έχουν διαμορφωθεί και ομάδες εν είδει ομάδων πίεσης για να πάει το σάιτ προς την μία ή την άλλη κατεύθυνση.

Η λογική είναι κατανοητή. Είναι η λογική που κάνει τον οπαδό μιας ομάδας να πιστεύει, εκ του γεγονότος ότι είναι οπαδός, ότι είναι και συνιδιοκτήτης της ομάδας και άρα πρέπει να συναποφασίζει με τον ιδιοκτήτη.

Ε λοιπόν αυτόμπορεί να ακούγεται ωραίο και να κάνει κάποιους χαρούμενους όταν κυττάγονται στον καθρέφτη ή/και όταν το συζητάνε με τους κολλητούς τους, αλλά πολύ απέχει από την πραγματικότητα.

Το σάιτ ανήκει στην ελεύθερη αγορά, άρα έχει ιδιοκτήτη/ες, δεν είναι κολλεκτίβα.
 

SpermBob

Τιμημένος
Εγγρ.
15 Σεπ 2005
Μηνύματα
1.009
Κριτικές
4
Like
28
Πόντοι
16
Παιδιά θα μου επιτρέψετε να πώ κι εγώ 2-3 πραγματάκια ?


1) Ρε μαλάκα παραγωγέ, μυαλό δεν βάζεις ???

2) Αυτό το τελευταίο χωρίς παρεξήγηση και ειλικρινά χωρίς εμπάθεια: Ρε War, πριν απο 2-3 μέρες δεν είχες ανοίξει ένα thread οτι δυστυχώς φεύγεις ? ʼλλαξες γνώμη ? Δεν ρωτάω απο κακία, απλώς μου έκανε εντύπωση όλος ο ντόρος που έγινε τότε...

Και κάτι τελευταίο: Είμαι εδώ απο την πρώτη βδομάδα που άνοιξε το site, όταν ήμασταν ακόμα 50 μέλη. Ίσως κάποιοι απο τους παλιότερους φίλους του site να έχουν παρατηρήσει οτι κάποια απο τα μέλη που έγραφαν πολύ πυκνά στις αρχές, κάποιοι απο αυτούς ήταν και mods, έχουν σταματήσει να γράφουν και να ασχολούνται με το site επειδή έγινε κάποια παρεξήγηση ή κάποιος τους είπε κάτι που τους έθιξε ή δεν ξέρω κι εγώ τι άλλο.
Όλα αυτά είναι μαλακίες. Εδώ είμαστε μια παρέα που δεν έχει να χωρίσει κανείς τίποτα απο κανέναν. Καλό θα είναι αν κάποια στιγμή γίνεται κάποια παρεξήγηση (άνθρωποι είμαστε, λογίκό είναι ανάμεσα σε τόσα άτομα που γράφουν εδώ να γίνει και κάποια παρεξήγηση) το θέμα να κλείνει με συνοπτικές διαδικασίες και ακόμα καλύτερα με PMs μεταξύ των ενδιαφερομένων χωρίς να γίνεται πουτάνα όλο το forum.

ʼντε ξεκολάτε και πάμε να μιλήσουμε για την ουσια του site: Πουτάνες !
 

germaon

Σεβαστός
Εγγρ.
29 Απρ 2006
Μηνύματα
1.655
Κριτικές
18
Like
15
Πόντοι
2.007
Spermbomb, είσαι παλιό και σοβαρό μέλος.
Γι αυτό σε παρακαλώ να διορθώσεις την προσβλητική, για όλους, μαλακία που γράφεις πιο κάτω για τη rouli. Υπάρχει η δυνατότητα να τροποποιήσεις τη δημοσίευση σου.
Βρέθηκε ποιός είναι ο ... "κάποιος" που αναφέρει ο Spermbomb.
 

ereunitikos

Μέλος
Εγγρ.
8 Ιαν 2007
Μηνύματα
707
Like
0
Πόντοι
6
Όπως έχω πει κι άλλες φορές το θέμα του μοντ είναι no issue για μένα.

Αυτό που έχει όμως σημασία είναι η εμμονή σε μια συζήτηση για το ποιός είναι μοντ σαν αυτό να σημαίνει κάτι. Επίσης έχουν διαμορφωθεί και ομάδες εν είδει ομάδων πίεσης για να πάει το σάιτ προς την μία ή την άλλη κατεύθυνση.

Η λογική είναι κατανοητή. Είναι η λογική που κάνει τον οπαδό μιας ομάδας να πιστεύει, εκ του γεγονότος ότι είναι οπαδός, ότι είναι και συνιδιοκτήτης της ομάδας και άρα πρέπει να συναποφασίζει με τον ιδιοκτήτη.

Ε λοιπόν αυτόμπορεί να ακούγεται ωραίο και να κάνει κάποιους χαρούμενους όταν κυττάγονται στον καθρέφτη ή/και όταν το συζητάνε με τους κολλητούς τους, αλλά πολύ απέχει από την πραγματικότητα.

Το σάιτ ανήκει στην ελεύθερη αγορά, άρα έχει ιδιοκτήτη/ες, δεν είναι κολλεκτίβα.

Κανείς δεν είπε ότι θα αποφασίσει ο κάθε τυχαίος που απλά έκανε ένα post.Ούτε ότι θα κάνουμε ψηφοφορία και ότι βγει θα το ανακοινώσουμε στους admin και θα απαιτήσουμε να γίνει.Το site αυτό όμως είναι forum και αυτό που μπορείς να κάνει είναι να γράφεις γι' αυτό και μεις γράφουμε τις απόψεις μας σε πλαίσια συζήτησης όχι για να φέρουμε την μεγάλη αλλαγή/επανάσταση στο site.

Την αποψή μου την είπα και εξήγησα μερικά πραγμάτα για τους moderator που ίσως κάποιοι να μην γνώριζαν.Δεν θα κάνω άλλο post εδώ εκτός και αν ερωτηθώ κάτι προσωπικά ή δω κάτι που βγάζει μάτι και δεν μπορέσω να κρατηθώ απ' το να απαντήσω.
 

Επισκέπτης


Φλύεορν, έχασα πάσα ιδέα για σένα. Φάνηκε επίσης γιατί ολος αυτος ο καιμός. Εισαι Pathetic.
 

germaon

Σεβαστός
Εγγρ.
29 Απρ 2006
Μηνύματα
1.655
Κριτικές
18
Like
15
Πόντοι
2.007
Μήνυμα προς rouli
Βρίσκεσαι σε ένα δικτυακό τόπο που ασχολείται με οίκους ανοχής και η παρουσία σου προκαλεί σε πολλά μέλη δυσαρέσκεια. Αυτά τα μέλη νομίζω έχουν ένα λόγο παραπάνω να είναι στο σάιτ επειδή έχουν επαφή με το αντικείμενο (πληρωμένος έρωτας). Αφου η παρουσία σου δεν είναι τόσο αρεστή σε πολλούς γιατί δεν αποχωρείς οικιοθελώς (αν όχι ολοκληρωτικά, έστω από το ρόλο του mod) με ψηλά το κεφάλι? Σου αρέσει να σε υβρίζουν? Εγώ αυτό θα έκανα.
Φιλικά
 

SpermBob

Τιμημένος
Εγγρ.
15 Σεπ 2005
Μηνύματα
1.009
Κριτικές
4
Like
28
Πόντοι
16
@Flyeron

Και για να κάνουμε και λίγο χαβαλέ (ξέρεις οτι δεν θέλω να δημιουργώ εντάσεις...) προσβλητικό θα ήταν αν έλεγα οτι κάποιος γαμάει τον Gayboy ή πήγε στην συνάντηση που έλεγε ο άλλος μέγιστος (δεν θυμάμαι το όνομα του) στην οποία θα παίζαμε εναλλάξ τις πούτσες μας.
Αυτό που έγραψα δεν ήταν προσβλητικό, μάλλον ήταν αναγνώριση της ικανότητας κάποιου να ρίχνει μια γυναίκα ανάμεσα σε 9.999 άνδρες...
 

flyeron

Τιμημένος
Εγγρ.
20 Σεπ 2005
Μηνύματα
606
Κριτικές
1
Like
6
Πόντοι
6
@Flyeron

Και για να κάνουμε και λίγο χαβαλέ (ξέρεις οτι δεν θέλω να δημιουργώ εντάσεις...) προσβλητικό θα ήταν αν έλεγα οτι κάποιος γαμάει τον Gayboy ή πήγε στην συνάντηση που έλεγε ο άλλος μέγιστος (δεν θυμάμαι το όνομα του) στην οποία θα παίζαμε εναλλάξ τις πούτσες μας.
Αυτό που έγραψα δεν ήταν προσβλητικό, μάλλον ήταν αναγνώριση της ικανότητας κάποιου να ρίχνει μια γυναίκα ανάμεσα σε 9.999 άνδρες...

χαχαχαχαχα καλό καλο! Αλλά δεν ισχύει! χαχαχα
 

Επισκέπτης
To pathetic ειναι να επάρεσαι σαν να σε τσίμησε μιγα και να καλεις ενα σοβαρο οπως λες μέλος να ανακαλέσει. Τι είπε? Οτι ειναι λεπρή ή ότι ότι είναι φοροφυγάς? Οτι γαμιέται έιπε. Και μάλιστα με συνάδελφο. Τοσο πολυ σε πείραξε? 10 φορές χειρβτερα λέγονται γαι αλλους χωρις να δείξεις αυτη την ευαισθησία. Ας είμαστε σοβαροί.

ΥΓ.ο ΣπερμΜπόμπ  θεωρώ ότι θα πρέπει να αντιδράσει, αν του σβησουν το σημειο αυτο, σεβομενος τη γνωμη και τον εαυτο του.
 

lepando

Μέλος
Εγγρ.
21 Δεκ 2006
Μηνύματα
865
Like
2
Πόντοι
6
@Flyeron

Και για να κάνουμε και λίγο χαβαλέ (ξέρεις οτι δεν θέλω να δημιουργώ εντάσεις...) προσβλητικό θα ήταν αν έλεγα οτι κάποιος γαμάει τον Gayboy ή πήγε στην συνάντηση που έλεγε ο άλλος μέγιστος (δεν θυμάμαι το όνομα του) στην οποία θα παίζαμε εναλλάξ τις πούτσες μας.
Αληθεια ρε παιδια, που ειναι ο τεραστιος ο Gayboy ?? Aληθευει οτι συζει με τον Heilakia??? :2funny: :2funny:              Πιστευω οτι αυτη η ιδεα (περι πουτσομονομαχων,- :jerking:-  ντε) υποκινηθηκε απο τον Gayboy (σκεψου  :idiot: την ευτυχια του:  12 αγορια στη σειρα & ο gayboy στη μεση....)  :2funny: :2funny: 
 

Επισκέπτης
Εγώ πάντως διαφωνώ κάθετα στο να γίνονται mods γυναίκες (όχι μόνο η συγκεκριμένη, γενικά μιλάω!). Θα μου πείτε τώρα ότι είμαι "σοβινιστικό γουρούνι", "φαλλοκράτης", κτλ...! Χμμμμ.... ναι, δεν το αρνήθηκα ποτέ!!! :cheesy:

Απλά έχω δει σε πολλά άλλα forums όπου είναι γυναίκες mods... γίνεται της πουτάνας σε κάποια φάση... και μαντέψτε το γιατί! Οι γυναίκες δεν έχουν σωστή κρίση, είναι πολύ απλό το πράγμα. Τώρα βέβαια θα μου πείτε ότι απλά κάνατε μια γυναίκα mod γιατί είσασταν λίγοι και το μόνο που θα κάνει θα είναι απλά να παρακολουθεί τις "κακοτοπιές" του site και να βάζει ένα χεράκι.

Ακόμα κι έτσι, εγώ πιστεύω ότι και πάλι μια γυναίκα δεν έχει σωστή κρίση ούτε για αυτό. Anyway, από την στιγμή που το αποφάσισαν οι διαχειριστές... whatever! :)
 

JOHNNYDMAX

Μέλος
Εγγρ.
4 Ιουλ 2006
Μηνύματα
1.134
Like
26
Πόντοι
16
Εγώ πάντως διαφωνώ κάθετα στο να γίνονται mods γυναίκες (όχι μόνο η συγκεκριμένη, γενικά μιλάω!). Θα μου πείτε τώρα ότι είμαι "σοβινιστικό γουρούνι", "φαλλοκράτης", κτλ...! Χμμμμ.... ναι, δεν το αρνήθηκα ποτέ!!! :cheesy:

Απλά έχω δει σε πολλά άλλα forums όπου είναι γυναίκες mods... γίνεται της πουτάνας σε κάποια φάση... και μαντέψτε το γιατί! Οι γυναίκες δεν έχουν σωστή κρίση, είναι πολύ απλό το πράγμα. Τώρα βέβαια θα μου πείτε ότι απλά κάνατε μια γυναίκα mod γιατί είσασταν λίγοι και το μόνο που θα κάνει θα είναι απλά να παρακολουθεί τις "κακοτοπιές" του site και να βάζει ένα χεράκι.

Ακόμα κι έτσι, εγώ πιστεύω ότι και πάλι μια γυναίκα δεν έχει σωστή κρίση ούτε για αυτό. Anyway, από την στιγμή που το αποφάσισαν οι διαχειριστές... whatever! :)

+1.

Κι εγώ δεν έχω τίποτα προσωπικό εναντίον της κοπέλλας, αλλά θα προτιμούσα κάποιον ''δικό μας'', που να είναι μεσα στο κλίμα του σάιτ, και να ζεί τις ίδιες εμπειρίες με μάς....να έχει το ίδιο mentality-τρόπο σκέψης.
Σεβαστή όμως η απόφαση των ιδιοκτητών, άλλωστε ένα σάιτ είναι, δεν είναι real life....ξεκολλάτε δεν χάθηκε κι ο κόσμος.
 

Andras37Athina

Μέλος
Εγγρ.
29 Σεπ 2006
Μηνύματα
1.348
Like
19
Πόντοι
16
Ρουλι, αντε και σε σενα μπραβο που εγινες mod...Γουσταρεις και εσυ , οπως εμεις, να γραφεις και να διαβαζεις για πουτανες, πιπες, γαμισια, μπουρδελα, χυσιματα στην μαπα κλπ ? Ε τοτε καλως ηρθες...Αλλα γραψε και εσυ τις εμπειριες σου...Μην την βγαζεις στην μουγκα...Εκτος εαν την βρισκεις μονο με το διαβασμα...Πες μας λοιπον τι απο ολα συμβαινει ?
Ετσι για να ξερω και εγω με τι mod εχω να κανω....

Καλά εσύ πώς το 'χεις δεμένο πώς ΔΕ γουστάρει -ενδεχομένως- να διαβάζει ή ν' ασχολείται με πουτάνες, πίπες, γαμήσια, μπουρδέλα και χυσίματα στη μάπα. Την γνωρίζεις τάχα; Μπορεί αυτά τα σπορ να' ναι το χόμπυ, ή το φόρτε της. :boobies:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom