Νέα

ΝΕΟΣ κορωνοϊός Covid-19 από τη Γουχάν (Κίνα)...

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα CLOSER822
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 105K
  • Εμφανίσεις 3M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 31 άτομα (0 μέλη και 31 επισκέπτες)
Δ

Διαγραμμένο μέλος 172663

Επισκέπτης
Γιατί αυτό προκαλεί πυρετό σε μεγάλο ποσοστό εμβολιασμενη κ άλλα εμβόλια πχ μηνιγγίτιδα κίτρινο πυρετού πολυωμελιτιδα χολέρα υπατητιδα δεν προκαλούν σε τέτοιο βαθμό;; Αυτή είναι η ερώτηση μου κ οποίος την ξέρει την απαντά

Σεϋχέλλες κ τέτοια δε ρωτησα
και το μοντερνα και το πφαηζερ εχουν διαφορετικα ή σε διαφορετικη συχνοτητα συμπτωματα πυρετου,

μπορει να εχει να κανει με του αδενοιους που χρησιμοποιησαν ως φορεις στο αστρα ζενεκα ενω πχ στο σπουτνικ χρησιμοποισαν αλλους,

μπορει και να μην εχει βρεθει η απαντηση ακομη,

ειναι κατι δευτερευον και επουσιωδες μπροστα στους χιλιαδες θανατους που απετρεψε και το εχουμε ηδη δει στην μεγαλη βρετανια των πολλων εκατομυριων που χρησιμοποιηθηκε.
 

sex volcano

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
15 Οκτ 2012
Μηνύματα
26.712
Κριτικές
183
Like
43.849
Πόντοι
21.896
και το μοντερνα και το πφαηζερ εχουν διαφορετικα ή σε διαφορετικη συχνοτητα συμπτωματα πυρετου,

μπορει να εχει να κανει με του αδενοιους που χρησιμοποιησαν ως φορεις στο αστρα ζενεκα ενω πχ στο σπουτνικ χρησιμοποισαν αλλους,

μπορει και να μην εχει βρεθει η απαντηση ακομη,

ειναι κατι δευτερευον και επουσιωδες μπροστα στους χιλιαδες θανατους που απετρεψε και το εχουμε ηδη δει στην μεγαλη βρετανια των πολλων εκατομυριων που χρησιμοποιηθηκε.
Σσ η χολέρα δεν είναι σε εμβόλιο αλλα σε πόσιμη μορφή
Η τελευταία παράγραφος εκτός θεματος
 

Νεαρχος Κουκης

Σεβαστός
Εγγρ.
22 Οκτ 2014
Μηνύματα
11.424
Κριτικές
15
Like
6.108
Πόντοι
1.496
Ιουλιο εχω ραντεβου για εμβολιο Φαιζερ. Ειχε και πιο νωρις διαθεσιμο ραντεβου για Αστραζενεκα, Μαιο. Για Φαιζερ, εκαναν εδω και καιρο και οι δυο γονεις μου ανω των 80, καμια παρενεργεια. Μηδεν. Ομως πολυ προσφατα ακουσα οτι γνωστος που εκανε εμβολιο Φαιζερ, επαθε παρενεργειες ενω πριν δεν ειχε τιποτα. Τρεχει απο γιατρο σε γιατρο, εξετασεις, και θα κανει μεχρι αξονικη. Οι γιατροι παραδεχτηκαν οτι ειναι μαλλον απο το εμβολιο, αλλα επισης του ειπαν οτι αυτα συμβσινουν, κανεις δε μπορει να το αποκλεισει. Αδικως διαμαρτυρεται, αυτα γινονται. Οσο για τη νοσο, που καποιοι λενε δεν ειναι τιποτα, απλως μιληστε με εναν φυσικοθεραπευτη. Εχουν ανοιξει οι δουλειες τους. Αναλαμβανουν ατομα που περασαν τη νοσο, μετα απο μακρα νοσηλεια το ξεπερασαν, και τωρα βρισκονται στην αποκατασταση.
 

jean-Claud

Σεβαστός
Εγγρ.
27 Φεβ 2018
Μηνύματα
18.303
Κριτικές
9
Like
7.824
Ναι. Έκανα το εμβόλιο στις 10.3 και την άλλη μέρα διάβασα πως οι Σκανδιναβοί το σταμάτησαν για να ψάξουν τις παρενέργειες. Τότε άρχισα να έχω αμφιβολίες, γι αυτό κι επικοινώνησα με όσους το είχαν κάνει, έγραψα τα αποτελέσματα. Στις 29.5 κάνω τη δεύτερη δόση, αν δεν συνεχίσω να γράφω, την πάτησα
Εγω ειμαι υπερ του αστρα και ας λενε οτι θελουν τα καναλια.
Γενικα ειμαι υπερ των εμβολιων των αδενοιων.
Και εγω αν θα κανω με αστρα θα κανω.
Εχω φιλο διαδικτιακο που εχει σπουδασει μοριακη γενετικη και τον ρωτησα και μου είπε πως σιγουροι 100% για τα mrna εμβολια θα ειμαστε σε κανα χρονο που θα εχουμε βαση δεδομενων.
Τωρα ειναι απλα πειραματικο ολο το σταδιο που γινεται.
Απλα εχουμε 2 τεχνολογίες η μρνα και του αδενοιου και στο τελος θα συγκρινουν το με και το δε και θα βγάλουν συμπέρασμα.
Παντως του αδενοιου μου ειπε ειναι πιο δυνατο εμβολιο με πιο πολλες παρενεργειες αλλα και πιο ασφαλης.
Του μρνα εχουν λιγότερες παρενεργειες αλλα εχουν μαλλον λιγη χρονικη ανοσια γυρω στο 6μηνο με 8μηνο ενω ο αδενοιος κρατάει ανετα χρονο.
Σημερα του εχω στείλει και αλλα ερωτηματα και μολις μου απαντησει θα τα γραψω.
 
Εγγρ.
13 Ιουν 2012
Μηνύματα
5.282
Κριτικές
8
Like
7.315
Πόντοι
2.636
Είμαστε τόσο ψεκασμενοι, όπως αναφέρει ο ιατρός επιστήμονας @Leclerc που ζηταγαμε να μην είναι παράνομες δραστηριοτητες ο ερασιτεχνικός αθλητισμός εν μέσω μιας πανδημίας που θέλει συν τις άλλοις δυνατό ανοσοποιητικό σύστημα,αντ αυτού οι ειδικοί μας είπανε στοπ, δείτε νετφλιξ και κάντε κοκουνινγκ.

Νυχαδικα ανοιχτά, αθλητισμός κλειστός.Ψεκασμενοι
 

Μπαρμπαπήδουλας

Τιμημένος
Εγγρ.
10 Ιαν 2011
Μηνύματα
18.641
Κριτικές
76
Like
8.405
Πόντοι
2.786
Είμαστε τόσο ψεκασμενοι, όπως αναφέρει ο ιατρός επιστήμονας @Leclerc που ζηταγαμε να μην είναι παράνομες δραστηριοτητες ο ερασιτεχνικός αθλητισμός εν μέσω μιας πανδημίας που θέλει συν τις άλλοις δυνατό ανοσοποιητικό σύστημα,αντ αυτού οι ειδικοί μας είπανε στοπ, δείτε νετφλιξ και κάντε κοκουνινγκ.

Νυχαδικα ανοιχτά, αθλητισμός κλειστός.Ψεκασμενοι
Ο Leclerc είναι γιατρός. Εσύ τι είσαι?
 

font012

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
29 Σεπ 2017
Μηνύματα
2.031
Like
1.661
Πόντοι
216
Είμαστε τόσο ψεκασμενοι, όπως αναφέρει ο ιατρός επιστήμονας @Leclerc που ζηταγαμε να μην είναι παράνομες δραστηριοτητες ο ερασιτεχνικός αθλητισμός εν μέσω μιας πανδημίας που θέλει συν τις άλλοις δυνατό ανοσοποιητικό σύστημα,αντ αυτού οι ειδικοί μας είπανε στοπ, δείτε νετφλιξ και κάντε κοκουνινγκ.

Νυχαδικα ανοιχτά, αθλητισμός κλειστός.Ψεκασμενοι
Τα νυχάδικα κάνουν ευτυχισμένες τις γυναίκες και παράγουν την ορμόνη της ευτυχίας που τις προστατεύει από την πιθανότητα να νοσήσουν :headbang:
 
Εγγρ.
26 Μαρ 2012
Μηνύματα
11.800
Like
14.544
Πόντοι
3.656
Εγω ειμαι υπερ του αστρα και ας λενε οτι θελουν τα καναλια.
Γενικα ειμαι υπερ των εμβολιων των αδενοιων.
Και εγω αν θα κανω με αστρα θα κανω.
Εχω φιλο διαδικτιακο που εχει σπουδασει μοριακη γενετικη και τον ρωτησα και μου είπε πως σιγουροι 100% για τα mrna εμβολια θα ειμαστε σε κανα χρονο που θα εχουμε βαση δεδομενων.
Τωρα ειναι απλα πειραματικο ολο το σταδιο που γινεται.
Απλα εχουμε 2 τεχνολογίες η μρνα και του αδενοιου και στο τελος θα συγκρινουν το με και το δε και θα βγάλουν συμπέρασμα.
Παντως του αδενοιου μου ειπε ειναι πιο δυνατο εμβολιο με πιο πολλες παρενεργειες αλλα και πιο ασφαλης.
Του μρνα εχουν λιγότερες παρενεργειες αλλα εχουν μαλλον λιγη χρονικη ανοσια γυρω στο 6μηνο με 8μηνο ενω ο αδενοιος κρατάει ανετα χρονο.
Σημερα του εχω στείλει και αλλα ερωτηματα και μολις μου απαντησει θα τα γραψω.
Ναι, κι εγώ χωρίς να είμαι ειδικός, έχω περισσότερη εμπιστοσύνη στην παλιά τεχνολογία (Άστρα Ζένεκα), ακριβώς επειδή έχει αποδείξει την αξία της, δεκαετίες τώρα. Δεν κατηγορώ την καινούργια, αλλά προτιμώ να στηριχτώ σε κάτι αποδεδειγμένο, παρά να πειραματιστώ
 

pezoporos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Ιουν 2009
Μηνύματα
5.477
Κριτικές
8
Like
3.237
Πόντοι
786
συμφωνώ, κι εγώ τζόνσον
Ναι, κι εγώ χωρίς να είμαι ειδικός, έχω περισσότερη εμπιστοσύνη στην παλιά τεχνολογία (Άστρα Ζένεκα), ακριβώς επειδή έχει αποδείξει την αξία της, δεκαετίες τώρα. Δεν κατηγορώ την καινούργια, αλλά προτιμώ να στηριχτώ σε κάτι αποδεδειγμένο, παρά να πειραματιστώ
 

jean-Claud

Σεβαστός
Εγγρ.
27 Φεβ 2018
Μηνύματα
18.303
Κριτικές
9
Like
7.824
τα πάντα δεν καταλαβαίνει...
Ποιος εσυ ρε προμοτορα??
Μην το κανεις ρε προμοτορα παλιοεμβολιο ειναι.
Αν και ακουσα οτι καποιο μεγαλωνει τα πουλια,ευκαιρια μ ενα σμπαρο προμοτορα δυο τρυγόνια.
 

font012

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
29 Σεπ 2017
Μηνύματα
2.031
Like
1.661
Πόντοι
216
Ποιος εσυ ρε προμοτορα??
Μην το κανεις ρε προμοτορα παλιοεμβολιο ειναι.
Αν και ακουσα οτι καποιο μεγαλωνει τα πουλια,ευκαιρια μ ενα σμπαρο προμοτορα δυο τρυγόνια.
Στις γυναίκες μεγαλώνει τα βυζιά; :headbang2:
 

jean-Claud

Σεβαστός
Εγγρ.
27 Φεβ 2018
Μηνύματα
18.303
Κριτικές
9
Like
7.824
το έχω ήδη κάνει ζαν, και τις δύο δόσεις, μπορείς να έρθεις να δεις αποτελέσματα.
αλλά σε παρακαλώ να είσαι λιγότερο σκληρός στην κριτική, όχι όπως την άλλη φορά που σε γάμησα...
Η ηλικιακη σπυ ομαδα τωρα ανοιξε ποτε προλαβες εσυ και εκανες και τις δυο δοσεις?
Μηπως εισαι γιατρος??η νοσηλευτης??
Περιμενω να απαντησεις γιατι παλι θα ξεφτιλιστεις
 
Εγγρ.
13 Ιουν 2012
Μηνύματα
5.282
Κριτικές
8
Like
7.315
Πόντοι
2.636
Άλλη μία πρωτιά της Κουλοκυβερνησης.Ειμαστε οι πρώτοι που δεν αυξήσαμε τον κατώτατο μισθό, όπου ήδη το νούμερο του παραμένει κάτω απ'το όριο της φτώχειας.

Μπράβο, θέλει πολύ προσπάθεια για κάτι τέτοιο, όμως τα φερέφωνα εδώ να λένε ότι τα καταφέρνουμε πολύ καλά https://www.sofokleousin.gr/ayksithike-o-katotatos-misthos-stin-ee-stin-ellada-einai-kato-apo
 

ub45

Μέλος
Εγγρ.
1 Μαρ 2020
Μηνύματα
218
Like
365
Πόντοι
21
Εγω ειμαι υπερ του αστρα και ας λενε οτι θελουν τα καναλια.
Γενικα ειμαι υπερ των εμβολιων των αδενοιων.
Και εγω αν θα κανω με αστρα θα κανω.
Εχω φιλο διαδικτιακο που εχει σπουδασει μοριακη γενετικη και τον ρωτησα και μου είπε πως σιγουροι 100% για τα mrna εμβολια θα ειμαστε σε κανα χρονο που θα εχουμε βαση δεδομενων.
Τωρα ειναι απλα πειραματικο ολο το σταδιο που γινεται.
Απλα εχουμε 2 τεχνολογίες η μρνα και του αδενοιου και στο τελος θα συγκρινουν το με και το δε και θα βγάλουν συμπέρασμα.
Παντως του αδενοιου μου ειπε ειναι πιο δυνατο εμβολιο με πιο πολλες παρενεργειες αλλα και πιο ασφαλης.
Του μρνα εχουν λιγότερες παρενεργειες αλλα εχουν μαλλον λιγη χρονικη ανοσια γυρω στο 6μηνο με 8μηνο ενω ο αδενοιος κρατάει ανετα χρονο.
Σημερα του εχω στείλει και αλλα ερωτηματα και μολις μου απαντησει θα τα γραψω.
Τακτοποιείται και το θέμα με το ισραηλινό ΦΑΡΜΑΚΟ (όχι εμβόλιο, φάρμακο). Το οποίο, αφού είναι ισραηλινό, θέλετε δε θέλετε, θα είναι αποτελεσματικό.
 

Prince Belozersky

Σεβαστός
Εγγρ.
18 Μαρ 2021
Μηνύματα
4.337
Like
3.999
Πόντοι
1.706
Είμαστε τόσο ψεκασμενοι, όπως αναφέρει ο ιατρός επιστήμονας @Leclerc που ζηταγαμε να μην είναι παράνομες δραστηριοτητες ο ερασιτεχνικός αθλητισμός εν μέσω μιας πανδημίας που θέλει συν τις άλλοις δυνατό ανοσοποιητικό σύστημα,αντ αυτού οι ειδικοί μας είπανε στοπ, δείτε νετφλιξ και κάντε κοκουνινγκ.

Νυχαδικα ανοιχτά, αθλητισμός κλειστός.Ψεκασμενοι
το μόνο σωστό βρήκες να καταδικάσεις. Το λες και τεχνιέντως για να κάνεις εντύπωση μπας και παρασυρθεί και συμφωνήσει κανένας. Δεν αποκλείστηκε ο ερασιτεχνικός αθλητισμός, τα γυμναστήρια σε κλειστό χώρο κλείσανε και καλώς κλείσανε. Το πιό σίγουρο να κολλήσεις, πιάνοντας χειρολαβές και μηχανήματα που πιάσανε όλοι για μία ώρα παίρνοντας παράλληλα βαθιές εισπνοές.
Κανείς δεν απαγόρευσε την άθληση σε εξωτερικούς χώρους.
Τελικά καταλαβαίνω από κάποιες πονηρές διατυπώσεις, δεν είστε απλά μέλη μερικοί. Σίγουρα έχετε ατζέντα.
 

pezoporos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Ιουν 2009
Μηνύματα
5.477
Κριτικές
8
Like
3.237
Πόντοι
786
εμένα τον χειμώνα με διώξανε υπάλληλοι του δήμου από τον στίβο που έτρεχα μόνος μου σε ανοικτό χώρο
(βέβαια, ολόκληρο το στάδιο ήταν κάπως αποκλεισμένο και υπήρχαν άνθρωποι που έπαιζαν ποδόσφαιρο και μπάσκετ).
Σ' αυτή τη χώρα λείπει η προσαρμοστικότητα...
 

Prince Belozersky

Σεβαστός
Εγγρ.
18 Μαρ 2021
Μηνύματα
4.337
Like
3.999
Πόντοι
1.706
εμένα τον χειμώνα με διώξανε υπάλληλοι του δήμου από τον στίβο που έτρεχα μόνος μου σε ανοικτό χώρο
(βέβαια, ολόκληρο το στάδιο ήταν κάπως αποκλεισμένο και υπήρχαν άνθρωποι που έπαιζαν ποδόσφαιρο και μπάσκετ).
Σ' αυτή τη χώρα λείπει η προσαρμοστικότητα...
δεν ξέρω τι κάνανε σε σένα, εγώ είχα κατεβάσει και διαβάσει την οδηγία που έλεγε τι απαγορεύεται και τι επιτρέπεται. Ο ερασιτεχνικός αθλητισμός σε εξωτερικούς χώρους δεν απαγορεύτηκε.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom